CP[ Driemannen en hun Noodlot Het wrak van het op den Nieuwen Waterweg gezonken Grieksche s.s. „Chryssi" is twee meter dieper weggezakt, zoodat nog maar weinig van het schip zicht baar is. De scheepvaart kan doorgaan en de booten kunnen elkander bij helder weer gelijktijdig passeeren aan de Zuidzijde van het verongelukte vaartuig De burgemeester van Den Haag, mr. S. J. R. de Monchy, die Donderdag met een aantal gemeentelijke autoriteiten een bezoek bracht aan de luchtbescher mingstentoonstelling aan den Hofweg in de Residentie, gezeten in een schuil- loopgraaf in gezelschap van dr. Sanders Het Engelsch politievaartuig .Hastings" is in de Amsterdamsche haven aangekomen waar het ligplaats nam aan steiger P. van de De Ruyter- kade Tijdens de pauze der gala-opvoering van de opera „Carmen" te Parijs bij de herdenking van het eeuwfeest van Bizets geboorte. Emma Calvé, die meer dan 2000 maal de partij van Carmen zong, complimenteert Helle Gilly (rechts), die bij deze gala-opvoering den titelrol vertolkte Adolf Hitler bracht deze week een onverwacht bezoek aan Weenen. De Führer in zijn auto op weg door de stad Op de Kennemer Golfclub te Zand- voort werd Donderdag de eerste aanmoedigingswedstrijd voor dames iii dit winterseizoen gehouden. Een der deelneemsters aan slag De „spoorstudenten" van hetTilburgsch studentencorps St. Olof maakten „per locomotief" een tocht door de stad, ter gelegenheid van de inauguratie van ongeveer 50 nieuwe leden van het corps FEUILLETON Naar het Engesch door A. J. HUISMAN. (Nadruk verboden) Maar de vergulde etters die boven de voordeur prijkten en ta&ns voor O'Malley's oog verborgen bleven, onthulden de rest. .„Cynthia's Home" bleek tet houten villatje te heeten, vermoedelijk naar de echtgenoote van den eigenaar die "at, zonder kwaad te vermoeden, gemeubeld aan Mc Girk verhuurd had. Een dergelijk eenzaam gelegen pied-a-terre konden hij en trawanten voor de uitvoering van aller lei duistere doeleinden slecht missen! Het huisje lag op het Noorden. De voor- r> de kleine vestibule en de trap naar Mjen, waren rechts gelegen als men binnen wam. De gang, die smal was omdat de trap ™gs liep, kwam op een deur uit, die naar <ie keuken voerde. Aan den linkerkant, wanneer men binnen ga, was een deur naar de woonkamer, jaarin O'Malley Claudia had ontdekt. Ver- J® =an§ in gaf een andere deur toegang «jt de eetkamer. Achter de eetkamer was de jtenkeuken. Woonkamer, eetkamer en dien- aanier bevonden zich aan de eene zijde van bonded 6n waren onderlin§ door deuren ver- De keuken lag in den Zuidiwestelijken hoek te dienkeuken in den Zuid-oostelijken. De wiken had maar één venster, dat op het. i* uitkeek. Dan kwam de buitendeur van de keuken en het raam van de dien keuken. Een deur die, waarachter O'Malley een schuilplaats had gezocht leidde van de dienkeuken naar de keuken. Dè westelijke muur van het huis had maar een venster, aan den voet van de trap, dat licht gaf in de hall. Aan de voorzijde, naar het Noorden toe gewend, bevond zich een dubbel raam, dat van de woonkamer. En het was dit verlichte venster, dat O'Malley uit zijn observatiepost in liet onbewoonde huis gezien had. Aan den Oostlkant,. de verste zijde van O'Malley's schuilplaats afgerekend, waren twee vensters. Het eerste hiervan was in de woonkamer en het was dit venster, waardoor O'Malley een oogenblik gekeken had. Het andere raam was in de eetkamer, halverwege den Oostelijken muur. O'Malley had de borden op den grond laten vallen om afleiding te veroorzaken zonder zichzelf te verraden en zonder dat hij een speciaal plan in den zin had. Terwijl hij daar achter de deur van de dienkeuken stond in de plotselinge stilte, zag hij in het licht van de keuken een andere deur, bijna achter zijn rug, die maar dat wist hij niet naar de eetkamer leidde. Een plotselinge aanval zou evengoed van dezen kant kunnen komen als uit de keuken en hij hield met beide moge lijkheden rekening. Hij bief onbeweeglijk staan, de ooren ge spitst om het geringste geluid op te vangen. Eensklaps kraakte een deur, die van de gang naar de keuken leidde, even. Voorzichtig, een beetje achteruit wijkend, schoof O'Malley zijwaarts tot hij deze deur kon zien. Ze ging heel langzaam open. .Door de wijderworden- de kier verscheen de blinkende loop van een revolver, die door een vleezige en niet al te schoone hand werd vastgehouden. En toen werden het vierkante gezicht en de kwaad aardige loenschendie oogen zichtbaar van den man, dien Mc Girk ..Bleekneus" had ge noemd. Een snelle blik gaf den man de zekerheid dat de keuken leeg was. Toen keken zijn oogen van de gebroken borden naar de open achterdeur; hij liep de keuken door en stak zijn hoofd behoedzaam naar buiten in de duisternis. Dit was O'Malley's kans om zijn tegen standers afzonderlijk onder handen te ne men en hij greep die oogenblikkelijk aan. Zonder een geluid te maken, schoot hij zij delings de keuken in, nam een aanloop en was met een sprong op den rug van zijn slachtoffer, zijn linkerarm stevig om den nek van Bleekneus geklemd en met den anderen den pols beetpakkend, waarvan de hand de revolver vasthield. O'Malley's gewicht deed hen beiden buiten de keukendeur tuimelen. Gelukkig was Bleekneus' onwillekeurige reactie de revolver los te laten teneinde zijn handen vrij te hebben om zijn val te breken. En het wapen viel op den grond zonder af te gaan. De man kwam op zijn gezicht terecht met O'Malley bovenop hem en de kracht van den val had den adem uit hem geslagen. Met Claudia's angstigen kreet nog in de ooren begeerde O'Malley niets vuriger dan Bleekneus een aframmeling te geven die hem nog lang heugen zou. Daarbij kwam, dat hij zijn elleboog, die om den nek van den kerel was geslagen, leelijlt bezeerd had. Hij worstelde zich vrij, stond op en pakte den man bij den keel. Bleekneus was niet meer in staat om te vechten. Rollend en zich in bochten wrin gend over den grond, deed hij zwakke pogin gen om O'Malley's handen te grijpen. Zijn moeilijke ademhaling maakte hem machte loos. Ziende in wat voro conditie hij verkeer de, liet O'Malley zijn nek los en geknield bij het slappe lichaam, zocht hij naar de revol ver. In een moment had hij het wapen ge vonden en liet het in zijn zak glijden. Het lichaam met zijn knie in bedwang houdend, wachtte hij met grimmig ongeduld tot Bleekneus' longen weer begonnen te wer ken. Na de eerste volle ademteug bewoog de man zich, draaide zich om en probeerde O'Malley van zich af te gooien. Deze pakte hem echter beet bij de polsen en trok hem overeind. Daarop deed hij een stap achteruit en liet een suizenden stomp ap Bleekneus' kaak neerkomen, juist op tijd om een woesten schreeuw om hulp te smoren. De man viel als een zoutzak in elkaar, zonder een geluid te geven. Het effect van den slag op zijn onbescherm de knokkels deed O" Malley voelen dat zijn vuist met alle kracht terecht gekomen was. Hij was overtuigd dat Bleekneus het eerste kwartier geen deel zou kunnen nemen aan de krijgsverrichtingen en waarschijnlijk zelfs het eerste half uur nog niet. Dus stond hij op, liet den verslagen schavuit liggen waar hij lag en rende om het huis heen naar het verlichte venster, om te zien wat Mc Girk uitvoerde. Een enkele blik onder den kier van de jalouzie toonde hem dat Claudia en Mc Girk nog' in de voorkamer waren. Claudia zat achterover in haar stoel ,haar tenger lichaam huiverend, het gezicht in de handen. Mc Girk begaf zich juist naar de openstaande deur, die naar de gang voerde. Blijkbaar veront rustte hem het wegblijven van zijn broeder in de boosheid en ging hij op kondschap uit. O'Malley kon zijn gezicht rtïet zien. maar hij hoorde hem over zijn schouder Claudia een gefluisterd dreigement toebijten. „Je, houdt je gezicht, juffie, anders ga je er aan!" En Mc Girk trok een revolver uit zijn zak, liep op zijn teenen de gang in en ver dween. O'Malley keek op naar het venster boven zijn hoofd. Tot zijn onbeschrijfelijke vreugde ontdekte hij dat het bovenraam iets omlaag was. Hij duwde met zijn handen tegen het benedengedeelte en een krachtige stoot deed het 'krakend en knarsend omhoog vliegen Achteruitstappend dook hij met het hoofd vooruit de kamer binnen, trok het gordijn opzij en kwam op zijn handen en "knieën terecht. Claudia gaf een verschrikten zachten gi) bij het lawaai dat hij maakte en bij het zien van de neerploffende gestalte. Hij krabbelde overeind. Maar het spektakel was voldoende geweest om Mc Girk op zijn schreden te doen terugkeeren. O'Malley aarzelde een oogenblik, trok toen de op Bleekneus veroverde revolver en holde om de tafel heen naar de gangdeur. In dat oogenblik herkende het meisje hem en de gebroken kreet van blijdschap die zich uit haar keel loswrong, het plotseling opgelucht glanzen van haar oogen, gaf vleugelen aan zijn voeten. Mc Girk was nog maar halverwege de gang toen hij de bons van O'Malley's onconven- tioneele aankomst hoorde. Hij draaide zich om, rende terug en stond in de deuropening met de revolver in de hand, op het moment dat O'Malley om de tafel glipte. Beide mannen zagen eikaars revolver in dezelfde seconde. OMalley's arm vloog naar achteren en hij smeet de revolver, die hij in de hand hield, Mc Girk naar het hoofd. Op hetzelfde ondeelbare oogenblik dook Mc Girk t-crzijde en vuurde. Maar het zien van dien opgeheven arm en het flikkeren van de nikkelen loop. bracht hem van de wijs. De knal van de revolver in de kleine ruimte werd gevolgd door een kreet van Claudia. O'Malley voelde een scherpe pijn in zijn arm, maar het volgende moment was hij op zijn tegenstander afgevlogen. (Wordt vervolgd).

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 5