V BURGERLIJKE STAND. BEVERWIJK Purmersteyn—Beverwijk (2—0) Het geluk was niet met de roodwitten Ondanks dat de roodwitten vrijwel gedu rende den geheelen wedstrijd sterker waren, is het Beverwijk niet gelukt deze meerderheid in doelpunten uit te drukken. De gastheeren daarentegen slaagden erin voor de rust doel man Hoogerwerf tweemaal te passeeren, waarmee zij den weds'vrjd wonnen. Eigenlijk scoorden zij drie doelpunten, maar het derde doelpunt werd geannuleerd wegens buitenspel. Meer kansen hebben de bruin- witten voor de rust niet gehad. Dit in tegen stelling met Beverwijk. Herhaaldelijk waren Maenhout c.s. voor het doel der tegenpartij doch één buitenspeldoelpunt was de magere oogst van een serie aanvallen. Het korte spel in de voorhoede was een kolfje naar de hand van de stevige Purmersteijners. Ook wachtten de Wijkers veel te lang met schieten. Trouwens over het heele spel lag een zekere matheid, die wij anders niet gewend zijn. Het zware veld was ook niet bevorderlijk om zui ver spel te leveren. Het plaatsen van den bal was echter slordig en menige pass werd daar door een gemakkelijke prooi van de tegen partij, die dan met lange trappen het spel trachtte te verplaatsen. Middenlinie en backs hebben verdedigend goed gewerkt. Het afgeven van den bal liet te wenschen over. Ook doelman Hoogerwerf was niet slecht. Behoudens het eerste doelpunt, dat o.i. wel houdbaar was, heeft hij zich goed geweerd. Het tweede doelpunt, een mooie kopbal uit een corner, verdween in het uiterste hoekje van het doel en was onhoudbaar. In de tweede helft hadden we zeker ver wacht, dat Bevei-wijk de zaken wat energieker zou aanpakken, doch het tegendeel was het geval. Men verviel weer spoedig in korte pas sen en ook werd de bal te hoog gespeeld, wat in het voordeel was van de grootere Purmer steijners. Toen de tegenpartij haar verdediging versterkte met beide binnen spelers, was het duidelijk, dat doelpunten zouden uitblijven. Purmersteijn bepaalde zich tot enkele uit vallen, welke door hun snelheid de uiterste waakzaamheid vroegen van de rood-witte achterhoede. Gedoelpunt werd er niet meer en zoo eindig de déze wedstrijd in een 2O overwinning voor de thuisclub, ondanks de veldmeerder- hëid van de Wij kers, een meerderheid, die in de cornerverhouding 311 tot uiting komt. De thuisclub beschikt over een stevige ploeg en menig elftal zal daar nog met leege han den naar huis gestuurd worden. De Kennemers—H. R. C. (4—3) De teleurstellende resultaten van de Ken- nemers in de laatste wedstrijden hebben de elf talcommissie genoopt om in het elftal ingrij pende wijzigingen aan te brengen. Ook in den wedstrijd tegen H. R. C. eveneens een pretendent voor de onderste plaats experi menteerde men met Van der Kolk in de voor hoede en Ongetwijfeld zal deze proef o.i, nog eens gerust, herhaald kunnen worden, want hij heeft veel nuttig werk verricht. Dit wil nu niet- zeggen, dat hiermede het voorhoede probleem is opgelost, want ook nu was de voorhoede het zorgenkindje, ondanks dat er vier doelpunten werden gescoord. Een mid denvoor, die doorzettingsvermogen heeft, mist het aanvalskwintet en dit is het grootste hiaat-Én de voorhoede, wat ook nu weer bleek. Wel vond Groot een stevige stopperspil te genover zich, maar dit behoeft toch geen reden te zijn om vaak achter de .voorhoede aan te komen, waardoor een open plaats in de voorhoede ontstond, waarvan de stopper- spil van de tegenpartij dankbaar profiteerde. In het begin van den wedstrijd leek het er niet naar, dat Kennemers zou winnen, want de bezoekers drongen de rood-zwarten op eigen helft terug. De voorhoede, die uit zeer handige spelers bestond, hield het spel echter te kort om succes te bereiken. En het pleitte nu juist niet voor de Kennemers-midden- linie, dat bet middenveld geheel werd be- heerscht door de twee halfspelers van H. R. C., die in deze periode keer op keer hun voor hoede aan het werk zetten. De binnenspelers sloten zich hierbij goed aan en vaak met goed samenspel trokken de bezoekers ten aanval. De H. R. C.-spil liet zijn verdedigen de taak, ondanks het overwicht, niet in den steek en bleef hardnekkig tusschen de backs opereeren., Aan de beide verdigers was de taak opgedragen om Schipper en Brethou- wer te bewaken. Voetbal is en blijft echter een kansenspel, want- terwijl iedereen verwachtte dat de be zoekers de leiding zouden nemen, kwam juist uit een snellen aanval het succes aan den anderen kant. Deze achterstand was voor H. R. C. nog geen reden om het systeem te laten varen en door het „pingelen" van Van der Wal lag de gelijkmaker al gauw achter Van Urk, die overigens een keurige partij gespeeld heeft. De bezoekers bleven het spel beheer- schen en Kennemers moest alle zeilen bijzet ten om hun het scoren te beletten. De bui tenspelers werden echter te weinig in het spel betrokken om succes te sorteeren. Te gen dit overwicht van H. R. C. stelde Kenne mers gevaarlijke uitvallen, waaruit tegen de verhouding in, de gastheeren weer de leiding namen. Dit doelpunt was voor Kennemers een stimulans om energieker aan te pakken en een zichtbaar teleurgesteld H. R. C. stelde hier tegenover slechts zwakke pogingen om het verloren terrein te herwinnen en tot aan de rust was H. R. C., dat zeker verdiende wat Kennemers nu bezat, geen schaduw meer van wat het was geweest, Het baarde dan ook geen verwondering, dat Groot den voorsprong tot 31 kon vergrooten. Na de rust had de midhalf zijn veddedi- gende taak laten varen, hetgeen hij echter De Haarlemsche Scheiclsrechtersvereenïging bestaat vijftien jaar. Hierbij een afbeelding van het Bestuur (v. I. n. r.)zittend: G. W. de Korte, secretaris J. W. Luyken, voorzitter It. Smink, penningmeester. Staande W. Voogd en W. F. Ie Fèbre, commissarissen. al voor de hervatting had moeten doen. Hier tegenover stond, dat de Kennemers-voorhoe- de nu meer bewegingsvrijheid kreeg, wat echter lang niet genoeg' werd uitgebuit, het geen wel blijkt uit 't feit, dat Kennemers het vierde doelpunt, nadat de bezoekers den achterstand hadden verkleind, cadeau kre gen. De kansen, die zich hebben voorgedaan, werden door de schotlooze voorhoede niet be nut en het was alleen Steeman, die met eenïge kopballen den doelman voor moeilijke opgaven stelde. Tegen het einde zagen alle voorhoedespelers kans om een voorzet van Schipper, die maar voor het inschieten was, te missen. Ook aan den anderen kant schoot de rechtsbinnen voor open doel nog naast. Van Urk had bovendien Fortuna nog op zijn hand, toen lat en palen hem bij twee scho ten assisteerden. Eerst kort voor het einde belandde een hard schot van den vleugel af over Van Urk heen in het doel, maar het doelpunt, dat de gelijkmaker zou beteekenen en H. R. C. loon naar werken zou geven, bleef echter uit. De gastheeren behielden den voorsprong tot het einde en stuurden H. R. met een nederlaag, die zij niet verdiende, en het beruchte „roode lantaarntje" naar Den Helder terug. De Missie-tentoonstelling gesloten. Met een Pontificaal Lof. De missie-tentoonstelling die in de afgeloo- pen week onder den naam van „Almitento" in het veilinggebouw „Kennemerland" is Zon dagavond evenals de Missieweek gesloten. Zondagmorgen hebben de paters-missio- narissen in het geheeie dekenaat wederom predikaties gehouden, die ditmaal gewijd waren aan de stoffelijke nooden van het mis siewerk. Onder de diensten werden voor dit doel collecten gehouden. Zondagavond werd tot besluit van de mis- ;ieweek nn de St.-Agathakerk aan de Bree- straat een pontificaal Lof gecelebreerd door mgr. P. Huibers, bisschop van Haarlem. De bisschop heeft tijdens dit Lof een in drukwekkende predikatie gehouden,- waarin hij krachtig aanspoorde de missie door gebed en ook op stoffelijke wijze te steunen. Het Lof, waarbij de bisschop geassisteerd werd door de geestelijkheid uit het dekenaat, werd besloten met den lofzang „Te Deum, laudamus" (U, o God, loven wij) en den bis- schoppelijken zegen. Na de sluiting van de tentoonstelling, die door ongeveer 10.000 bezoekers werd bezocht, werd nog een korte afscheidsij eenkomst ge houden van het missie-comité met de paters- missionarissen. De voorzitter van het comité, kapelaan A. van Ginkel, dankte de missionarissen voor hun arb,id en hoopte dat de missieweek zoowel in jeestelijk als in stoffelijk opzicht geslaagl zou mogen worden genoemd. Namens de paters heeft pater Vinkenstein dank gebracht voor het vele werk en voor de genoten gastvrijheid. Tenslotte dankte de heer A. v. d. Plas den heer H. J. de Groot voor zijn vele werkzaam heden en zijn organisatie. Nadat de heer De Groot dezen dank weer op zijn beurt aan zijn mede-comité-leden had geëndosseerd behoorde de missie-tentoon stelling officieel tot het verleden. LANGS DE LIJN. PROGRAMMA VAN DE RADIO CENTRALE. Lijn I. 8.00 Hilversum I. Lijn II: 8.00 Hilversum II. Lijn III: 8.00 Keulen; 10.20 Parijs; 10.50 Keulen; 11.20 Parijs; 12.05 Diversen; 12.20 Parijs: 1.20 Brussel Ned.; 2.20 Nationaal pro gramma; 2.35 Keulen; 3.05 Parijs: 4.50 Lon den Reg.; 5.20 Brussel Ned.; 7.05 Brussel Fr.; .20 Brussel Ned.; 7.50 Keulen; 8.20 Brussel Fr.; 9.05 Keulen; 9.20 Brussel Fr.; 10.50 Keulen. Lijn IV: Brussel Ned.: 9.20 Diversen; 10.35 Londen Reg.; 4.20 Keulen; 5.20 Brussel Fr.; .50 Keulen; 6.20 Nationaal programma; 6.45 Londen Reg.; 7.00 Nationaal programma. Lijn V: 8.00 Brussel Ned.; 9.20 Diversen; 11.05 Londen Reg.; 1.20 Brussel; 2.15 Londen Reg.; 4.20 Keulen; 4.40 Londen Reg.; 5.20 Brussel Ned.; 5.50 Keulen; 6.20 Londen Reg.; 7.40 Diversen; 7.50 Nationaal programma; 9 20 Brussel Fr.; 10.50 Keulen. Comité Huishoudelijke Voor lichting. De Naaicursus. De Gemeentelijke Dienst voor Sociale Zaken verzoekt ons opneming van het volgende: De eerste naaicursus, die door het comité inzake huishoudelijke voorlichting is georga- nnseerd, heeft weer een vlot en prettig verloop. Het is een plezier te zien hoe men daar bezig is. Het is alleen maar jammer, dat de tweede cursus, die ontworpen was, niet door kon gaan, omdat zich te weinig liefhebsters hebben op gegeven! En nu hoort men achteraf hier en daar zeggen: „Ik had ook wel mee willen doen". Maar waarom hebt ge u dan niet op gegeven? Dat kan nog altijd, en zoodra er weer een twintigtal vol is, kan het comité met zijn tweeden cursus van wal steken. Geeft U dus spoedig op bij de Directrice van de Gemeente lijke Huishoud- en Industrieschool. Alleen is het niet meer mogelijk een avond cursus te organiseeren, omdat de leerares nu alle avonden bezet is. Deze tweede cursus zal dus op Maandagmiddag van 2 tot 4 uur wor den gehouden, zoodra er voldoende deelname zal zijn. Opgemerkt wordt nog, dat niet alleen vrou wen van werklooze arbeiders voor deelname in aanmerking komen; er zijn daarnaast nog vele anderen, die in gelijke omstandigheden verkeeren, die eveneens door den nood ge dwongen voor ondersteuning in aanmerking komen. Al deze, en ook zij, wier omstandig heden met die van ondersteunden te verge lijken zijn, kunnen voor plaatsing in aanmer king komen. Geeft U dus spoedig op, dan kan de tweede cursus a.s. Maandag nog beginnen. HET BESTUUR VAN DE R.K. STAATS PARTIJ. Na de reorganisatie van de plaatselijke af- deeiing van de R.K. Staatspartij en de in de jongste ledenvergadering gehouden bestuurs verkiezing heeft het bestuur de functie als volgt verdeeld:, Sj. de Jong', secretaris, J. Pel, tweede secretaris, J. Heeremans, penning meester, J. Baltus, tweede penningmeester, H. B. Vink, vice-voorzitter. Voorzitter is de heer J. Th. van Lent, die intusschen ook werd be noemd tot Kernleider van de R.K. Staatspartij in het district Beverwijk als opvolger van ka pelaan Dr. F. Holthuizen. HET R. K. KERKHOF TOEGANKELIJK. In verband met den Allerzielendag zal het R.K. kerkhof de Peperstraat a.s. Woensdag van 8—12 en van 1—5 uur voor het publiek geopend zijn. De competitie van de Rennersclub „Kennemerland". Klassementssprints vóór alle klassen. De Rennersclub „Kennemerland" hield voor de najaarscompetitie een rit over 33 K.M. met 3 klassementsprints voor alle klassen. De uitslagen waren: A-klasse: 1. J. Leguit, 12 punten; 2. J. Berk hout, 9 pnt; 3. S. Hollander, 6 pnt; 4. A. Drenth 2 pnt. B-klasse: 1. S. Terbraak. 10 pnt: 2. K. Troost 9 pnt., 3. Th. Kwantes 7 pnt., 4. J. Jonker 4 pnt. C-klasse: 1. A. Kuilman 11 pnt., 2. B. Noë, 8 pnt., 3. J. Hoefsmit 7 pnt., 4. D. Mooy 4 pnt. Dinsdagavond houdt „Kennemerland" haar jaarvergadering in café „De Klomp". Zondag a.s. wordt de laatste rit voor de na jaarscompetitie gehouden, een recordrit A- klasse 44 K.M., B-klasse 33 K.M. en C-klasse 22 K.M. CASTRICUM DE SPORTUITSLAGEN VAN ZONDAG. De uitslagen van de Zondag door onze plaatselijke voetbalverenigingen gespeelde wedstrijden waren als volgt: C. S. V. 2Zaansche Boys 2: 00 C. S. V. 3—O. F. C. 1—3 Nieuwe NiedorpC.S.V. a: 12 LisseVitesse 11 Vitesse 2—V.V.E. 2 5—1 Vereeniging voor Luchtbescher ming rekent op regeeringshulp. Om een goedkoop volksgasmasker gevraagd. Onder voorzitterschap van den heer P. C. A. van Lith is Zaterdagmiddag in het gebouw van K. en W. te Utrecht de algemeene vergaderin; van de Nederlandsche vereeniging voor Lucht bescherming gehouden, waarbij meer dan tweehonderd afdeelingen vertegenwoordigd waren. De voorzitter releveerde de vele moeilijkhe den, welke de vereeniging in het afgeloopen iaar heeft gehad, ook die, welke met de re geering ontstonden. Aan het slot van zijn rede wees hij erop, dat de resultaten van de staats- commissie-Quarles van Ufford dienen te wor den afgewacht, en dat het bestuur van mee ning is dat het gewenscht is geen ingrijpende verandering te brengen in den tegenwoordigen toestand. Mocht die beslissing van de regeering' niet voor 1 Januari a.s. zijn afgekomen, dan zullen de werkzaamheden in het centrum nog meer worden ingekrompen en in overeenstem ming worden gebracht met de middelen, waar over van dien dag af kon worden beschikt. Voorts memoreerde de voorzitter, dat de ver eeniging in contact zal treden met den Roomsch-Katholieken Vrouwenbond, de Pro testant-Christelijke Vrouwenvereehiging, de Joodsche Vrouwenvereeniging voor Huisvrou wen. Vervolgens bracht de secretaris, mr. H B'ogaardt, een uitvoerig verslag uit waarin hij liet uitkomen, dat in twaalf maanden tijds het aantal afdeelingen van 60 tot 272 steeg, en het aantal leden van 17.000 t.ot ongeveer 65.000 De secretaris wees er in dit verslag voorts op. dat de jeugdorganisaties in den lande in nau wer contd-ct gebracht'zuilen .worden met het werk van deluchtbescherming. -De penning meester,,.;de he,er J. W. Kléin, „deelde nie.cle, dat tot 30 September, j.l. .de. inkóïnsfen hebben be dragen f 20.999, waaronder.èen contributie ad f 1.920. D euitgaven bedroegen tot dien dag f 16.802. Na langdurige discussies werd besloten als nood-overgangsmaatregel voor 1939 een bedrag van tien cents per lid voor het maandschrift „Luchtgevaar" te heffen, totdat het resultaat van de staatscommissie-Quarles van Ufford zal zijn vastgesteld. De vergadering was echter unaniem van oordeel, dat de kosten van voor- Vrijdagavond werd op den nieuwen weg tusschen Hillegom en Vogelenzang op den onbewaakten overweg een vrachtauto door een trein "gegrepen. Op de spoorbaan na het ongeluk. lichting door de regeering behoor®* den gedragen. en te Met algemeene stemmen werd Geleen aangenomen, waarin er hifi? ring op aangedrongen wordt on ri.iJe het Nederlandsche volksgasmasker5 goedkoopen prijs beschikbaar te steii^etl besprekingen bleek algemeen, dat. d® gen in den lande de houding, welk® l e ring aanneemt ten aanzien van hef der luchtbescherming ten zeerste k33^ Van vele zijden uit de vergadering ,^=5 dringende wenseh naar voren, dat 7,3:11 fe' spoedige en gunstige wending' zal koa^ Nederlandsche Visscliersbond vele moeilijkheden. O.a. regeeringshulp gevraagd v00r j0 getroffen visschers op het I Jselmeer In restaurant „Boschlust" te 's-r™, hield de Nederlandsche VisschersborK33'5 dag zijn algemeene ledenvergadering aanwezig waren de heer G. c. Groen' r'oii departement van Economische ZaWan heeren Janssen en Van Dijk van ri® v óe landsche Visscherij Centrale De voorzitter besprak het TCtsoatwm, u treffende goedkeuring van het on 1937 te Londen gesloten verdrag nmt» vaststellen van de maaswijdte van viffu en van minimum-maten op sommis» soorten. 5C Spr. zette uiteen, dat het eerste dit wetsontwerp tot nu toe alleen in 1 wordt uitgevoerd met het gevolg d»f ?iSn4 landsche visschers hiervan de vooidwlJB ken. Het voorstel van de ,,maat evenwel zal nog ingrijpender zijn. Hef S -IM.QRpKp-l'i-ïhfSrt-HTF ÏO Qlloo hnh.l... >i KUSt- visscberijbedrij'f is alles behalve flor«,Jï deze maatregel onttrekt aan de toeh .1? schrale besommingen een vrij aanzienlikÏT Niet alleen puf, maar ook kleine S groote marktwaarde moet eveneens overw worden gezet. Een gevolg hiervan is ST'4 indien deze maatregel inderdaad wordt «.7 voerd vele kleine visschers hun bedrijfX zuilen kunnen voortzetten. Spr le^de ®r a nadruk op, dat men toch beter de kustvisaS aan het werk kan houden, dan hen naar li steun te sturen. r ae& De regeeringsadviseurs zeggen, dat door h® doeld wetsontwerp de vischstand zal verbef®" ren en dat er een verhooging in prijs zal kn! men van marktwaardige vischsoorten De» voordeelen zullen echter eerst later duiden* worden en spr. achtte het dan een taak van d® regeering om de visschers tot dien tijd daad werkelijk te steunen. Uitvoerig besprak de voorzitter de gevohen van den laatsten storm voor de visscfieft in het IJselmeer. Deze visschers waren toch reeds gedupeerd door slechte vangsten in voorjaS en najaar terwijl de laatste storm enorme schade aan netten en schepen heeft toegebracht. Particulier initiatief tracht- bier reeds te helpen, doch de regeering zou gelden beschikbaar moeten stellen om deze zwaar- getroffen visschers te helpen. De voorzitter bepleitte voorts centralisatie van den garnalenaanvoer op één markt n.l te Amsterdam. Er zijn moeilijkheden gerezen bij de bepalin» van monsteren op kotterschepen. Er is name lijk geen wet, welke dit voorschrijft; het mon steren geldt alleen voor de zee visscherij en niet voor de kustvisscherij. De visscherij onder vindt hiervan zeer groote moeilijkheden en weinig voordeelen, terwijl te verwachten is, dat er oneenigheid ontstaat tusschen schip pers en knechts over loonkwesties, welke men vroegér niet - kende, omdat het loon bepaald werd naar de vangst. De bond-heeft een request aan den minister,, van Waterstaat gericht, waarin de minister' van de bezwaren op de hoogte wordt gesteld, UIT DE STAATSCOURANT. Bij K. B. van 27 October 1938 is aan mr. C. 8, van Dobben de Bruijn op zijn verzoek, met in gang van 1 November 1938 eervol ontslag ver leend als burgemeester der gemeente Bode graven, met dankbetuiging voor de langdurige diensten door hem als burgemeester bewezen. Wijziging en aanvulling van de belemmeringenwct privaatrecht. Ingediend is een wetsontwerp, houdende wij ziging en aanvulling van de belemmeringen- wet privaatrecht. Ter toelichting zeggen de ministers van Wa terstaat en van Justitie: De vraag kan worden gesteld, of aan de overheid voldoende middelen ten dienste staan om, indien het publiek belang zulks eischt, de vrije beschikking te verkrijgen over aan haar toebehoorende onroerende goederen, ten aan zien waarvan contracten van onbepaalden of langen duur zijn gesloten. Mede in overleg met hunne ambtgenooten van financiën, defensie, economische zaken sociale zaken hebben de onderteekenaars van de memorie van toelichting hiernaar een onderzoek doen- instellen. Zij meenen, dat een nadere wettelijke regeling gewenscht is, en zU zijn dientengevolge tot de opstelling van het, onderhavige wetsontwerp oveigegaan. De ontworpen regeling voorziet tevens in het geval, dat het openbaar belang niet het vervallen verklaren van een overeenkomst m haar geheel vordert, doch waarin met een ge deeltelijke vervallenverklaring kan worden volstaan. De vaststelling van de schadevergoeding, welke de wederpartij door het geheel of ge deeltelijk vervallen verklaren der overeen komst lijdt, behoort tot de taak van den bur gerlijken rechter. AANGEKOMEN. 28 October: Agamemnon s.s. Micld. Zee Hermes s.s. Brake 29 October: Turaida s.s. Trangsund Mies m.s. Danzig Flandria s.s. Rotterdam Baarn s.s. Chili Eberhard s.s. Rotterdam Ransdorp m.s. Hoboken Nordland s.s. Antwerpen Trolla s.s. Kemi Lark m.s. Huil Midslaiid s.s. Swansea Jenny m.s. Londen Paul Harneit m.s. Rotterdam Cassel s.s. Macassar 30 October: Cabo m.s. Londen The Viceroy s.s. Terneuzen Merel s.s. Londen Sturdee Rose s.s. Swansea VERTROKKEN. 28 October: Pericles m.s. West Indië (verb.) Orion s.s. Helsinki Prowess m.s. Londen Neleus s.s. Liverpool yheseus s.s. Kopenhagen Iris s.s. Danzig Mars s.s. Midd. Zee Nova s.s. Stavanger Holland m.s. Kopenhagen Mylla m.s. Aalborg Sheksma s.s. Archangel 29 October: Wilno s.s. Brussel Federiko Glavic s.s. Durban Bureya s.s. Rotterdam Modesta s.s. Stockholm Laurent Meeus m.s. Rouaan Bilton m.s. Newcastle Diana s.s. Bremen Poelau Laut m.s. Batavia Boekelo s.s. San Juan Juno s.s. Hamburg Agamemnon s.s. Hamburg Towa s.s. Antwerpen Phrontis m.s. Londen Evelyn Marion s.s. Goole Embla s-s. Malmö Akershus s.s. Oslo Ussuri s.s. Leningrad Borthwick s.s. Leith Wilbo m.s. Londen Flandria s.s. Gothenburg Enid Mary s.s. Goole Argo s.s. Malmö Amstelstroom m.s. Londen Hontestroom s.s. Londen Vechtstroom s.s. Huil 30 October: Carslogïe s.s. Emden Jenny m.s. Hamburg Nautilus bezoekt Amsterdam. De politiekruiser Nautilus kwam hier bin nen en stoomde later naar Amsterdam door voor een kort bezoek aan de hoofdstad. IJzerverscheping. In ballast is het Duitsche stoomschip Eberhard van Rotterdam in de Hoogoven haven aangekomen om een lading ijzer in te nemen. Groote diepgang. Het met petroleum van Houston aangeko men Belgische motortanakschip Laurent Meeus passeerde het Noordzeekanaal inko mend met een diepgang van 8,1 Meter. Hout voor Velsen. Van Wasa is het Noorsche stoomschip Trolla met een lading hout voor de papierfa briek te Velsen aangekomen. Langdurige belading van hout schepen te Archangel. Volgens berichten, welke bij „The Baltic and International Shipping Conferende" zijn binnengekomen duurt het tekort aan werk krachten voor het beladen van houtschepen te Archangel voort. De belading wordt nu dag en nacht voort gezet. Het geschiedt dik wijls, dat de arbeiders 30 uuc achtereen werken, hetgeen groote vertraging van het arbeidstempo ten gevolge heeft. Als voor beeld hiervan kan dienen, dat in vele geval len het beladen van een schip met 6/700 standaards hout drie weken duurt. Critiek op Daladier. Tijdens een communistische bijeenkomst te Bordeaux heeft Duclos, secretaris-generaal der partij en vice-president in de Fransche Kamer een uiteenzetting gegeven van het standpunt dei- partij in de bestaande omstandigheden. Met een toespeling op de rede van Daladier zeide hij: ..Eén anti-communisme kan voor degenen, die daarvoor op de bres staan de aanmoedigingen opleveren van hen, die in de pers Rome en Ber lijn vleien. Het kan de goedkeuring wegdragen reactionnairen, wier doel de vernietiging der de mocratische instellingen is, maar geweld tegen de arbeiders beteekent geen herstelprogramma". Duclos betoogde dat de werkers van Frankrijk de boeren, de kooplieden, de oudstrijders en de ambtenaren, „die een economisch programma verwacht hadden, dat Frankrijk uit de moei lijkheden had gebracht", geen aanleiding heb ben zich te verheugen over de rede van Dala dier. Te Bourbon Lancy heeft Léon Blum een rede gehouden, waarin hij zich sceptisch toonde ten aanzien van een herstel van het begrootings- evenwicht door nieuwe belastingen en ten aan zien van uitbreiding der productie zonder ver hooging der koopkracht. Het volk van dit land wil niet weer verliezen, wat het heeft verworven, op stoffelijk en mo reel gebied, aldus Blum, zes maanden geleden heb ik mijn ontslag aangeboden opdat er een regeering van nationale eenheid tot stand zou komen. Wat zes maanden geleden gedaan naa moeten worden, moet thans nog gedaan worden. De socialistische partij is steeds bereid zich daar bij aan te sluiten. HAARLEM, 29 October. Bevallen 27 October: L. Pols—Vermeulen, z.. 28 October: A. M. Haans—Bouwens, d.; C. MaaskantBurgersdijk, d.; W. Stam—«o: d.; A. A. M. DalkPlasmeijer. d.; M. van ita- vensbergDorner, z.; 29 October: C. G. ïaa KouterenLandwehr Johan, z.; Overleden 28 October: C. Bakker, 78 Heerenvest; C. A. Wustrow—Bax, 70 «U* weg; G. v. d. Mije, 74 j.( Hazepatersl&m: y-J Minje, 70 j., Hasselaersplein; G. A. H., h v. A. C. J. Essenberg, Dr. Schaepmanstraai, 4

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 2