Duiroelijotje erwacht wordende schepen gsssto'-' h x) Totale maansverduistering 1 IJMUIDEN Christ. Na'- W crkinansbond. prak bezochte jaarvergadering. „ond heeft in het Herv. Vereeni- iw de jaarvergadering plaats gehad rhr Na. Werkmansbond. 'vergadering, die een feestelijk Trne°- was veel belangstelling. De werd. na zingen van Ps. 105 3 Geopend door den voorzitter den -^«/althuis, die de aanwezigen een wel- F. Wf' spreker herinnerde er aan, hoe :0Sansbond zich ook in het afgeloo- in de belangsteling en sympathie - ;2fn heeft mogen verheugen. Vervol- «le{| je hij de aandacht op doel en Her vereeniging. Nadat het Herv. ,iph had doen hooren was.de gele- aL Ds. G. F. Callenbach tot het van een feestwoord. Deze achtte het om op dezen avond tegen- !j?te kunnen zijn. In de eerste plaats fprfe hij de plaatselijke af deeling met ^:te!oiflrie bestaan. De uitnoodiging, een rd te spreken, had Ds. Callenbach moeilijk gevonden. De moeilijkheid a niet in den naam „werkmansbond", r het woord Nationaal evenmin het :J. Christelijk. Toch wilde spreker niet ?:fnnpn dat de naam Christelijk veel mis- Y wordt. De naam Christ Nat. Werk- Lnd ls 'hierom moeilijk, omdat deze ge- h is naar den naam van Christus. De j hppft dus den wil van Christus uit te n en te betrachten dat Gods gebod in Soidt gehoorzaamd. De Chr. Nat. Werkmansbond staat dus on der Gods eisch en wet. Bij al het moeilijke van het leven in deze ontwrichte samenleving moet de Werkmans bond luisteren naar Gods woord en niet zich zelf in het middelpunt plaatsen. Sprekende over de geweldige macht die in deze wereld heerscht, vraagt Ds. Callenbach, wat kunnen wij daartegenover stellen? Niets dan het ge loof en het vertrouwen op God, die onze meester is. Ais de Chr. Nat. Werkmansbond in waarheid in dit vertrouwen zal leven dan zal ook de naam „Christelijk" geen zinledig iets voor den bond zijn. Hierna musiceerden de dames Coppee en Alphenaar en de heer Tegel, waarna de secre taris zijn jaarverslag uitbracht. Na de pauze volgde declamatie van den heer J. Kraayenveld, waarna gelegenheid werd geboden aan verschillende afgevaar digden tot het uitspreken van felicitaties. Nadat het trio zich nog eenmaal had doen hooren vei-kreeg de bondspropagandist, de heer J. Straling uit Utrecht het woord. Deze sprak over de geestelijke hezinning en het doel van den Werkmansbond en wees op de bezeten wereld waarin wij leven. Sprekende over Rusland bracht hij naar voren de strijd die daar is aangevangen tegen den Godsdienst. En m Duitschland voert Julius Streicher den strijd tegen het Godsgeloof. In deze wereld is noodig een geestelijke bezinning. Geestelijke bezinning is rekening houden met God en luisteren naar Zijn stem. De Werkmansbond moet laten zien dat men Christen is. Met pra ten komt men er niet. Duitschland ziet op naar Hitier, Rusland naar Stalin en de N. S. B. verheerlijkt Mussert. De Werkmansbond heeft Christus en het Evangelie. De Christen staat hierop sterk op twee beenen n.l. op het Evangelie en op socialen arbeid. Wanneer een dezer beide niet in orde is dan gaat het werk van den Christen kreupel. SCHIP pa (Ned.) -.r.ninOIl lil"" (Ned.; - (Ned.) x) ?;Qib -stellana Ik (Ned.) ISaMR"3' Kïlonteln WedJ Saven <Ned.) Som ®,eld iNed.) x> jna (Ned.) ,'v Huygens (Ned.) 'iribia (Du.) x) Devy Chase (Br.) villus (Eng.) x) jirtmund (Du.) jaiavis (Gr.) galand (Ned.) Hierpe (Ned.) jSiburg (Du.) C-rcotekerk (Ned.) x) Ganymedes (Ned.) Gaasterkerk (Ned.) x) Earbury (Eng.) freules '(Ned.) Sin (Fin) Sra (Zweed) Heemskerk (Ned.) x) Ms (Ned.) ,':»ersfontein (Ned.) x li.Oldenbamev.CNed Kurmark (Du.) Ma (Rus.) ïejserinde Dagmar (D s (Estl.) lagosian (Br.) lakhaven (Ned.) Kargaritls (Gr.) Koena (Ned.) Jlontferland (Ned.) x) Slaron (Eng.) x) Mare (Fin) Mope (Ned.) Mirandella (Uort.) Melampus (Ned.) x) Meat (Hong.) Noeva Granada (No.) Kerens (Ned.) i Nassau (Ned.) Ooeron (Ned.) Odysseus (Ned.) Polydorus (Ned.) x) Pairlcia (Du.) Pilatla (Du.) Poseidon (Ned.) Pinto (Ned.) Pcelau Bras (Ned.) x) Perseus (Ned.) P.endsburg (Du.) Peggestroom (Ned.) Eiiesus (Eng.) x) Radnorshire (Eng.) x) Bandl (Deen) Ijörn (Fin) "§el (Du.) UtiMgka (Ned.) x) Sentoi (Eng.) x) &!and (Ned.) x) fctumus (Ned.) s-eler (Ned.) x) Stella (Ned.) Springfontein (Ned.) x) Simon Bolivar (Ned.) Sesostris (Du.) &n!anes (No.) Ann aland (Ned.) (Noor) x «rates (Ned.) Sn (Zweed) Triton (Ned.) Jtandl (Ned.) x) Trajanus (Ned.) Oerlus (Ned.) Vulcanus (Ned.) Vesta (Ned.) (Ned.) «êstland (Ned.) x) Wchsel (Danz.) kphyros (Gr.) VAN Chili Buenos Aires Constantza Hamburg Hamburg Buenos Aires Archangel Kopenhagen Archangel Zuid Afrika Chili Chili Chili Hamburg Kramfors Batavia Pto Barrios (v. IJm.) Gdynia Batavia Macassar Constantza Santos Bordeaux Japan Alexandrië Yokohama Buenos Aires Alexandrië Hernösand Skelleftea Z. Afrika Danzig Beira Batavia Ned. Indië Archangel Kemi Onega West Afrika Rosario Villa Constitution Batavia Buenos Aires Batavia Hernösand Midd. Zee Buenos Aires Batavia Buenos Aires Port Arthur Gothenburg West Indië Midd. Zee Stettin Batavia Cristobal Mexico Midd. Zee Stettin Batavia Danzig Ned Indië West Afrika Batavia Yokohama Archangel Skogby Kopenhagen (v. IJm.) Batavia Batavia Buenos Aires Bourgas (via Antw.) Batavia Midd. Zee Beira West Indië Pto Barrios Danzig Houston Midd. Zee Norrköping Bourgas Batavia Tel-Aviv Alexandrië Hamburg- Hamburg SundsvaD Hamburg Trangsund San Lorenzo Verm. Aankomst 26 Nov. 6 Nov. 9 Dec. 9 Nov. 13 Nov. 12 Nov. 22 Nov. 11 NOV. 8 Nov. 27 Nov. 6 Dec. 14 Nov. 15 Nov. 23 Nov. 20 Nov. 11 Nov. 8 Dec. 13 Nov. 8 Nov. 9 Nov. 8 NOV. 5 Dec. 11 Nov. 5 Nov. 9 Nov. 15 Nov. 7 Dec. 17 Nov. 9 Nov. 25 Nov. 30 Nov. 5 Nov. 13 Nov. 14 Dec. 30 Nov. 18 Nov. 13 Nov. 9 Nov. 10 Nov. 15 Nov. 6 Nov. 7 Nov. 22 Nov. 17 Nov. 8 Nov. 14 Nov. 12 Nov. 13 NOV. 20 Dec. 10 Nov. 8 Nov. 9 Nov. 11 Nov. 12 Nov. 21 Nov. 8 Nov. 9 Dec. 7 Nov. 8 Nov. 13 Nov. 12 Nov. 8 Nov. 13 Nov. 28 Nov. 8 Dec. 10 Nov. 13 Nov. 7 Nov. 15 Nov. 8 Nov. LAATSTE BERICHT 5 Nov. van Liverpool. 24 Oct. te Santa Fé. in lading. 5 Nov. vertrokken. 30 Oct. te Antwerpen, vertrekt 11 November. 31 Oct. vertrokken, vertrekt 10 Nov. 2 Nov. vertrokken. 6 Nov. te Hamburg. 30 Oct. van Curasao. 2 Nov. van Valparaiso. 3 Nov. van Talcahuano. in lading. 5 Nov. vertrokken. 2 Nov. van Colombo. 2 Nov. van Barbados. 4 Nov.- vertrokken. 22 Oct. vertrokken. 2 Nov. van Singapore. 28 Oct. vertrokken. 5 Nov. vertrokken, vertrekt 11 Nov. 3 Nov. van Port Soedan. 4 Nov. van Port Soedan. 2 Nov. van Catacolo. 4 Nov. te Shanghai. 1 Nov. van Necochea. 28 Oct. van Tel Aviv. 1 Nov. vertrokken. 3 Nov. vertrokken. 5 Nov. van Beira. 4 Nov. vertrokken. 4 Nov. te Durban, vertrekt 16 Nov. 1 Nov. van Padang. 1 Nov. vertrokken. 29 Oct. vertrokken. 29 Oct. vertrokken. 4 Nov. te Duinkerken. 17 Oct. te Buenos Aires. 29 Oct. van St.-Vincent. 3 Nov. van Gibraltar. 3 Nov. van Santos. 1 Nov. van Belawan. 29 Oct. vertrokken. 2 Nov. van Palermo, in lading. vertrekt 12 Nov. 28 Oct. vertrokken. 31 Oct. vertrokken, vertrekt 10 Nov. 2 Nov. van Madeira. 28 Oct. van Piraeus, vertrekt 12 Nov. 4 Nov. te Londen. 28 Oct. van Port of Spain. 7 Nov. van Trinidad. 1 Nov. van Bari. 5 Nov. vertrokken, 4 Nov. van Belawan. vertrekt 11 Nov. 31 Oct. van Triëst. 5 Nov. te Rotterdam. 3 Nov. van Port Soedan. 1 Nov. van Kobe. in lading. 4 Nov. vertrokken. 5 Nov. vertrokken. 29 Oct. 3 Nov. 26 Oct. 4 Nov. 1 Nov. 22 Oct. 4 Nov. 2 Nov. 5 Nov. 26 Oct. 4 Nov. 26 Oct. 3 Nov. 2 Nov. van Colombo, van Gibraltar, van Bahia. van Gibraltar, van Aden, te Stamboul. van Mombassa. van Flores. vertrokken, vertrokken, vertrokken, vertrokken, van Izmir, vertrokken. 4 Nov. van Tunis. 3 Nov. van Sabang. 1 Nov. te Stamboul. in lading, vertrekt 9 Nov. vertrekt 12 Nov. 1 Nov. van Hudiksvall. vertrekt 14 November. 2 Nov. vertrokken. 30 Oct. van St. Vincent. fchepen, voorzien van een x) zijn grooter dan 6000 ton. ;«?ovens Slovens Jigovens VISSCHERIJ EN SCHEEPVAART TE IJMUIDEN AANGEKOMEN SCHEPEN Nederl. s.s. Nereus Amsterdam laden Duitseh s.s. Helga Schroder Emden laden Fransch s.s. Théséèe Caen erts Nederl. m.s. Drente Noordzee bijlegger Nederl. m.s. Westerschelde Rouaan y. order Copyright P. I. B. Bo* 6 Copenhagen Toch was D.uimelijntje minder alleen dan zij gedacht had. De visschen hadden hun nieuwsgierigheid niet kunnen bedwingen. Stil hadden ze geluisterd naar hetgeen de padden tegen het meisje hadden gezegd. En toen zij weg waren, staken zij de koppen rond het plompeblad boven water, om de bruid van .de' pad te zien. Nauwelijks echter hadden zij het ranke en teere meisje gezien, of zg waren het er over eens, dat deze bruiloft niet toegelaten mocht worden. Maar wat konden zij doen? Haastig beraadslaagden de visschen. En al spoedig was er raad geschaft. „We knagen de stengels door, dan drijft het blad met het meisje vanzelf weg",j zoo zeide de aanvoerder der visschen. Zoo gezegd, zoo gedaan! Duimelgntje voelde plotseling beweging in het blad komen. Haastig liep zij naar den rand. Ja hoor, ze dreef weg van de plaats, waar de padden haar veilig meenden. En daar de visschen het Wad in het stroomend water hadden gebracht, was zij spoedig heelemaal gerust gesteld. Want na enkele oogenblikken was zij al zoover weggedreven, dat de leelijke padden haar vast niet meer terug konden vinden. Zoo dreef Duim^lijntje vele, vele-steden voorbij. Kleine vogels II bij......!" Ze moest er zelf om lachen. Steeds verder en verder zaten'in dé bósschen eh-zagen haar: voorbijgaan. En het meisje dreef het blad weg. Tenslotte voerde het water Duimelijntje naar hoorde ze zingen: „O, wat gaat daar een lief, klein meisje voor- vreemde landen, waar alles weer heel anders was, dan zg tot nu toe gezien had! (Wordt vervolgd). In verband hiermede wees spreker op het sociale werk, dat door'den Werkmansbond ge daan wordt. Hij gaf eenige gedachten weer in verband met wat men te dien opzichte in den komen den winter zou kunnen verrichten. Met een opwekkend woord om met alle kracht aan te pakken eindigde spreker zijn toespraak. Na declamatie, zang van het kerkkoor zorgde het bestuur nog voor een aardige ver rassing waarna deze goed geslaagde avond gesloten werd. IJMUIDEN—HAARLEM. Dinsdagavond wordt te IJmuiden gespeeld voor de hoofdklasse-competitie D.C.IJDamclub Haarlem. Ze Zaandam spelen dien avond D.C.IJ. II en III teeen Zaandam II en III. Vertrek met de bus om- 7 uur van het club huis. HAARLEMSCHE ORKEST VEREENIGING. De Haarlemsche Orkest Vereeniging geeft ter gelegenheid van het 125-jarige be staan in de Gemeentelijke Concertzaal te Haarlem een derde feestconcert en wel op Woensdag 9 November a.s. De dirigent is Eduard van Beinum; de. solist is Willem An- driessen, die o.m. met de H.O.V. zal uitvoeren Ludwig van Beethoven's Derde pianoconcert. JONGE OUD-KATHOLIEKEN VERGADEREN. De Vereeniging van Jonge Oud-Katholieken „D.G.S." houdt a.s. Woensdag in het O. K. Vereenigingsgébouw een vergadering, waarin buiten de gewone agenda verslag zal worden gedaan van de Bondsvergadering, gehouden te Amersfoort op 30 October j.l.; verder zal de voorzitter der vereeniging, kapelaan P. J. Jans een lezing houden over: „De Oxford-groep be weging". BEVERWIJK Verkade-V. V. B. (2-1) V. V. B. is het eerst in den aanval en heeft binnen vijf minuten reeds een tweetal cor ners te nemen, die evenwel geen resultaat op leveren. Verkade antwoordt met een snellen aanval en er ontstaat een gevaarlijk moment, als doelman Olivier te ver uitloopt. Direct daarop weer een gevaarlijke situatie als Stof fels hard op zijn keeper terugspeelt, die alle moeite heeft. Een fortuinlijk doelpunt ontstaat voor Ver kade, wanneer Olivier den bai uit den doel- mond slaat, juist tegen een Verkadespeler aan en het leder langs den totaal ven-asten doel man vliegt. Verkade'blijft in den-aanval mede tengevolge van het-'teruggetrokken spel der halflinie van V. V. B. Deze aanvallen, zeer verdienstelijk over de beide vleugels geleid, vormen steeds een gevaar, vooral door het iets snellere tempo Van Verkade. Na een half uur weet zij die meerderheid uit te drukken als de middenvoor keurig inschiet 2—0. De tweede helft begint met een goeden OVERHEMDEN BETERE PASVORM BETERE AFWERKING ELZER'S HEERENMODEHUIS. ZEEWEG 78. (Adv. Ingez. MedJ aanval van V. V. B. Slechts een corner is het resultaat, maar daarna herneemt Verkade haar meerderheid en Olivier moet vele malen handelend optreden. Daartegenover verhoogt V.V.B. haar tempo. Het spel wordt dan weer verdeeld. Spruyt slaagt erin voor V.V.B. te doelpunten 2—1. in welken stand geen ver andering imeer komt. zal hedenavond te zien zijn. Het "bestuur van den Haarlemschen Weer- en Sterrenkundigen Kring schrijft ons Hedenavond zal er een totale maans verduistering plaats vinden, die bij gun stige weersomstandigheden in geheel Nederland zeer goed waarneembaar zal zijn, daar de maan ten tijde der eclips hoog aan den hemel staat. Hieronder vólgen de verschillende van belang zijnde gegevens Opkomst maan: 16 u. 05 m. Intreding in bijschaduw: 19 u. 59 m. Intreding in kernschaduw: 21 u. 01 m. Begin totaliteit: 22 u. 05 m. Midden totaliteit: 22 u. 46 m. Einde totaliteit'. 23 u. 28 m. Uittreding uit bijschaduw0 u. 32 m. Uittreding uit kernschaduw: 1 u. 34 m. Ondergang maan7 u. 38 m. Grootte der eclips 1.36. (Middellijn maan 1 gesteld). AGENDA VOOR VELSEN EN IJMUIDEN MAANDAG 7 NOVEMBER Thalia Theater: „De weg terug" en „De af god der Menigte", 8 uur. Rex Theater: „Vervaagde Sporen" en „Dak- loozen", 8.15 uur. Theater de Pont: „De gevangene van Zenda" en „De vrouw van Staatsvijand no. 1", 8 uur. DINSDAG 8 NOVEMBER Thalia Theater: „De weg terug" en „De af god der Menigte", 8 uur. Rex Theater: „Vervaagde Sporen" en „Dak- loozen", 8.15 uur. Theater de Pont: „De gevangene van Zenda" en „De vrouw van Staatsvijand no. 1", 8 uur. AGENDA VOOR BEVERWIJK MAANDAG 7 NOVEMBER Luxor Theater, Breestraat: „Vier mannen en een gelofte" en „Schurk of gentleman" 8 uur. Kennemer Theater, Zeestraat: „De bier baron" en „Een mensch stierf onschuldig". 8 uur. W. B. Theater, Peperstraat: „Uitstel van executie" en „De racebootkampioen", 8 uur. Wilhelmina Bioscoop, Uitgeest: „Honderd mannen en een meisje" en „Het meisje met de vier vaders", 8 uur. DINSDAG 8 NOVEMEER Luxor Theater, Breestraat: „Vier mannen en een gelofte" en „Schurk of gentleman" 8 uur. Kennemer Theater, Zeestraat: „De bier baron" en „Een mensch stierf onschuldig", 8 uur. Wilhelmina Bioscoop, Uitgeest: „Honderd mannen en een meisje" en „Het meisje met de vier vaders", 8 uur. AGENDA VOOR CASTRICUM MAANDAG 7 NOVEMBER Corso Theater, Dorpsstraat: „Speciaal ver lof", 8 uur. DINSDAG 8 NOVEMBER Corso Theater, Dorpsstraat^ „Speciaal ver lof", 8 uur. AGENDA TE HAARLEM Heden: MAANDAG 7 NOVEMBER Gemeentelijke Concertzaal: Generale repeti tie voor de uitvoering van „Der Fliegende Hollander", 7.30 uur. Frans Hals Theater: „De Parijsche Ondeugd" 2.30, 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: „De avonturen -ran Robin Hood", 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor Sound Theater: „Mannequin" 2.30, .7 en 9.15 uur. Palace Familie Cinema: „Parnell" en „Een vrouw met fantasie", 2 en 8.15 uur. Spaarne Theater: „Het lied van de Prairie" en „Zijn laatste voorpost". Moviac Uurfilm Theater: Doorloopende voorstellingen, 2.3011 uur nam. Teyler Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 113 uur, behalve 's Maan dags. Toegang vrij. DINSDAG 8 NOVEMBER Gem. Concertzaal: „Der Fliegende Hollan der", Haarl. Gem. Koor o.l.v. Jan Booda, 8 u. Bioscoopvoorstellingen 's middags en des avonds. Palestina Diorama's, Schotersingel 117a. Geopend eiken werkdag (behalve Vrijdags), van 35 en 79 uur,

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 3