bespeelde PIANO'S Hitler verlangt „ontwapening jer oorlogsophitsers". fuehrer versus Britsche :ie. C' KREYMBORG kruiser van franco ope- reert op de noordzee. Catastrofale brand te Oslo. Amerika's bewapenings program. Bijzondere aanbieding ALPHENAAR'S PIANOHANDEL RADIO PROGRAMMA [X A N PAG 7 y V EMBER 1938 Voorwaarde voor bespreking over ontwapening. oppositie Adolf Hitler heeft Zondag te Weimar ter van den gouwdag voor Thürin 'een redevoering gehouden. Wat thans, zeide de Führer bij een terug- u-jij dikwijls bijna een wonder toeschijnt,, niets anders dan het loon voor een on- l^Iijken en onvermoeiden arbeid. Wij heb- ttans van de Voorzienigheid het loon ge- £Uen, juist zooals eens het Duitschland van rij! zijn loon heeft gekregen. Toen heeft jMtschland zich vastgeklampt aan alle ver lotingen, welke misschien haar scherp en vertegenwoordiger vonden in dien Lerikaan, die hun een vrede van overeen- ijjaming beloofde, waarbij overwonnene noch overwinnaar zou zijn.. De beloften zijn niet nagekomen. Wanneer thans parlementsleden of politici in vreemde 1-nden het zouden wagen te beweren, dat Aitschland zijn verdragen niet is nageko- raen, dan Kan men hun slechts antwoorden, dat 'de grootste verdragsschennis van alle Duitschland is gepleegd en dat ak tijden jegens Duitschland is gepleegd en dat 'L vat men Duitschland in de veertien Dunfcen had toegezegd geschonden is. nvpr de Duitsche weermacht, Sprekende over de Duitsche weermacht, vide Hitier o.a.: Als vredelievend man heb ik er naar gestreefd het Duitsche volk die weer macht en wapens te geven, welke geschikt rijn ook anderen van den vrede te overtuigen. Er zijn zeer zeker heden, die den egel be schimpen omdat hij stekels heeft. Zij moeten echter niet in de buurt van dit dier komen en het met rust laten. Nog geen enkele egel ijeeft een ander dier aangevallen, behalve ■guneer hij werd bedreigd. Wjj wenschen niets anders dan onze rust en onze arbeidsmogelijkheid en het levens recht voor ons volk en wel hetzelfde recht als ook anderen voor zich opeischen. Dat moesten juist de democratische staten op 'van hun wereldbeschouwing: hegriinpn. Zij neDDeu vwiuuuiciiu bc^iuivcu wei uc rechtsgelijkheid en de rechten der kleine volken. Dan kunnen zij toch niet verstoord aijn, wanneer ook een groot volk ditzelfde recht voor zich opeischt. De verzekering en de garantie dezer rechtsaanspraak worden ge diend door de nationaal-socialistische weer macht. In dezen zin is ook op buitenlandsch politiek gebied een andere koers ingeslagen. Duitschland heeft toenadering gezocht tot die staten, die evenals Duitschland gedwon genzijn voor hun rechten op te komen. Wan neer ik de resultaten van dit optreden thans overzie, kan ik slechts zeggen: oordeelt zelf of wij niet ontzettend veel met deze beginse len hebben bereikt. Wanneer thans zekere buitenlandsche bla den schrijven: „Dat hadden zij toch allemaal kunnen be reiken langs den weg van onderhandelingen", dan weten allen, dat Duitschland voor 1933 niets anders heeft gedaan dan voortdurend te onderhandelen. Vijftien jaren lang is slechts onderhandeld. Ik ben ook bereid te onderhandelen, maar ik laat er geen twijfel over, dat ik het Duitsche recht noch langs den weg van onderhandelingen, noch langs een anderen weg te kort laat doen. Het is heel mooi van internationalen vrede en internationale ontwape ning te spreken. Alleen ben ik wan trouwend over de ontwapening van wapens, zoolang men niet eens in den geest ontwapent. i ophitsers zullen zijn. Hoe inniger wij ons met Italië zullen aaneensluiten, hoe meer hun de lust zal vergaan, tegen ons te beginnen. Dan mogen de heeren rustig wenschen en mijnent wege zelfs hopen, dat wij vernietigd worden. Hitier zeide vervolgens, dat de Duitschers slechts met diepen trots en groote vreugde vervuld kunnen zijn door 1938. Duitschland is grooter geworden langs den meest na tuurlijken en moreel minst aanvechtbaren weg Dit jaar is voor Duitschland echter ook een jaar van verplichting. Wij allen moeten het besluit nemen ons moreel en geestelijk en daarmede ook materieel te wapenen.Wanneer de andere wereld van ontwapenen praat, zijn wij zeer gaarne daartoe be- bereid, doch onder een voorwaarde: dat eerst een ontwapening der oor logsophitsers plaats vindt. Belgische Socialistencongres behandelt de verhouding tot Burgos. Er zijn op de wereld z.g. autoritaire en de mocratische staten. In de autoritaire staten is het geheel natuurlijk, dat daar niet over vreemde volken wordt beslist, dat men hen vooral niet belastert, dat men geen leugens over hen vertelt en dat men niet tot oorlog op hitst. In de democratische landen zou dat ech ter kunnen gebeuren. In de autoritaire lan den is een oorlogsophitsing natuurlijk niet toelaatbaar, aangezien deze regeeringen im mers verplicht zijn er voor te zorgen, dat er in hun land geen oorlogsophitsers zijn. In de democratische landen hebben de re- eeeringen echter een plicht: de democratie te handhaven, d.w.z. de vrijheid zoonoodig ook tot oorlog te mogen ophitsen. De heer Churchill heeft zeer openlijk ver klaard van meening te zijn dat men het hui dige regime in Duitschland terzijde moet stellen met gebruikmaking van de Duitsche binnenlandsche krachten. Wanneer Chur chill minder zou verkeeren met emigranten- hingen, d.w.z. met door het buitenland be taalde landverraders dan met Duitschers, zou hij den geheelen onzin van zijn gepraat in zien. Ik kan dezen heer, die op de maan schijnt te leven, echter een ding verzekeren: zoo een kracht, die zich tegen het tegen woordige regime keert, bestaat in Duitschland niet. Er is in Duitschland slechts één kracht: de kracht van de Duitsche natie, in leiding, in vol gelingen en wapenen. Duitschland heeft na tuurlijk niet het recht te eischen, dat de an dere landen hun grondwetten veranderen. Ik neb slechts den plicht als leider der Duitschers rekening te houden met deze grondwetten en de mogelijkheden, die zich daarbij voordoen. Wanneer eenige dagen geleden de plaatsver vanger van den leider der Engelsche oppo sitie in het Lagerhuis heeft verklaard, dat hij 'enscht, dat Italië en Duitschland worden vernietigd, kan natuurlijk niet worden ver anderd, dat deze man op grond der democra tische spelregels, met zijn partij misschien over een of twee jaren aan de regeering komt. Dit kan ik hem verzekerenIk zal verhinderen, dat hij Duitschland vernietigt. Juist zooals ik ervan over tuigd ben, dat het Duitsche volk er voor zal zorgen, dat deze heeren in hun plannen niet slagen, zoo dit weet ik zal het Italiaansche volk er voor zorgen, dat het hun niet ge lukt. Door afwezigheid van vertegenwoordiger verliest België de Spaansche markt, aldus minister-president Spaak. Op het Zaterdag te Brussel begonnen con gres van de Belgische Socialistische Partij heeft Emile Vandervelde een rapport inge diend over de internationale politiek. Hij gaf als zijn meening te kennen, dat de Belgische onafhankelijkheidspolitiek geen politiek moet zijn van vergetelheid, verloochening en ge makzucht, en dat zij den eerbied moet behel zen voor de verplichtingen, welke voortvloeien uit het lidmaatschap van den Volkenbond. Ten aanzien van het besluit om de zuidelij ke grens van het land te versterken, opperde Vandervelde bezwaren. Er zal oppositie zijn, zoo zeide hij, bij de Waalsche socialisten te gen de oprichting van verdedigingswerken tegenover een land, dat ons zooveel bewijzen van vriendschap gegeven heeft. Hij sprak zich uit tegen het accoord van München. Vervolgens behandelde Vandervelde de kwestie van de betrekkingen der Belgische arbeiderspartij met de Socialistische Interna tionale. Sedert de Internationale zich ge schaard heeft aan de zijde van China en Spanje hebben zich meeningsverschillen voor gedaan, maar niettemin eischt het algemeen belang, dat de Belgische arbeiderspartij nau we betrekkingen met de Internationale on derhoudt. Het derde punt dat de heer Vander velde ter sprake bracht was de kwes tie van Burgos. Hij pleitte voor de motie, aangenomen door de afdeeling Brussel van de Belgische arbeiders partij, waarin verzet wordt aangetee- kend tegen het zenden van een verte genwoordiger naar Burgos. Dit zou z.i. de regeeringsmeerderheid op het spel kunnen zetten. Vandervelde eindigde zijn toespraak met hulde te brengen aan de Spaansche republi keinen. Vervolgens legde minister-president Spaak een verklaring af over de kwestie van Burgos. Het is ruim anderhalf jaar geleden, zoo zeide hij, dat deze kwestie door afgevaardigden van rechts is opgeworpen. Zij heeft een dringend karakter gekregen in October 1937 bij den val der tweede regeering Van Zee land. De regeering-Janson is gevormd zonder dat dit punt op haar programma voorkomt. Minister Spaak las de conclusies voor uit het rapport van Delcoigne, dat zegt, dat België de gelegenheid heeft laten voorbij gaan om goede za ken te doen. Sommige in Spanje ge vestigde Belgische firma's hebben be stellingen aan Duitschland moeten geven. België zal geleidelijk de Spaan sche markt verliezen en de afwezig heid van een vertegenwoordiger te Burgos vormt een hinderpaal om de markt te veroveren. Tot zoover dit rapport. Alle industrieën van België zoo vervolgde spreker klagen over de gevolgde politiek. Het is zeer moeilijk, de geleden verliezen te ramen. Met de nationalistische Spaansche regeering hebben wij een ongunstige overeen komst voor de levering van pyriet moeten sluiten. De Belgische kapitalen in Spanje overtreffen het milliard, en op het oogenblik hebben de meeste landen de handelsbetrek kingen met het nationalistische Spanje her vat. Ik wil op deze redeneering niet verder door gaan, zoo besloot mr. Spaak. Ge kent de moeilijkheden. Ik verzoek de Belgische arbei derspartij mij te helpen deze op te lossen, ten einde de ministerieele samenwerking, welke ik op het oogenblik onontbeerlijk acht, niet in gevaar te brengen. Minister-president Spaak verklaarde zich te kunnen vereenigen met den tekst in de regee- ringsverklaring en een dergelijke moeilijkheid kan slechts worden opgelost met medewerking van alle meerderheidspartijen. Hij had zijn persoonlijke meening uiteengezet, doch heeft zijn hoorders niet weten te overtuigen en hij belooft niets te zullen ondernemen, alvorens I het congres der socialistische partij opnieuw zal hebben uitgesproken over deze zaak. Spre ker zal wederom met moed aan den arbeid gaan om het programma uit tee voeren, in de hoop, dat hij de nieuwe moeilijkheden te bo ven zal komen. De minister-president werd door de deelne mers aan het congres luide toegejuicht. Vervolgens verklaarde Vandervelde zich evenseens met de resolutie te kunnen ver eenigen Resolutie spreekt zich uit tegen het zenden van een vertegen woordiger v t «AAIlBOnC.KlEEDING X a/dee*, i)y Waarborg Kleeding is 't merk voor echt en fijn kleermakérswerk (Adv. Ingez. Med.) bezette deelen van Spanje uitsluitend moet blijven afhangen van het consulaire regime Beide resoluties werden aangenomen. De commissie sprak zich met algemeene stemmen uit tegen een erkenning van gene raal Franco. Spaansch vrachtschip geënterd. 3E MANNING GEVANGEN GENOMEN. Het Duitsche Nieuwsbureau meldt, dat een hulpkruiser van de vloot van Franco, de „Ciudad de. Alicante", op de Noordzee het on der republikeinsche vlag varende Spaansche vrachtschip „Riomira" geënterd en de beman ning gevangen genomen heeft. Een andere bemanning werd hiervoor in de plaats ge steld. Het schip is daarop de haven van Em- den binnengeloopen om te bunkeren. De „Rio mira" kwam van een Engelsche haven en was ongeladen. Dertig slachtoffers tijdens brand op een feest. In den nacht van Zaterdag op Zondag heeft te Oslo een ernstige brand gewoed, waarbij niet minder dan dertig personen om het leven gekomen zijn. De ramp heeft plaats gehad in een fotografisch atelier op de vierde ver dieping van een gebouw, gelegen ach ter het Koninklijk Slot. In het ate lier werd een feest gevierd ter gele genheid van het veertig jarig bestaan der firma. Toen de brand uitbrak en de aan wezigen trachtten op het portaal te komen bleken sommige deuren door meubels versperd te zijn, terwijl een andere deur naar binnen open ging, hetgeen in de verwarring niet spoedig genoeg werd opgemerkt. Vier gasten sprongen uit een raam en vielen te pletter. De anderen kwamen in de vlammen om, met uitzondering van een dame, die even vóór het uitbreken van den brand het atelier had ver laten. De oorzaak van den brand is nog niet bekend. Mogelijk heeft zich een ontploffing met fotografisch mate riaal voorgedaan. Naar het D.N.B. meldt is bij den brand de Noorsche zangeres Karen Brandstrup om het leven gekomen. Britsche bombardementsvlieg tuigen slagen in recordvlucht. Selo°f, dat voor ons allen dergelijke «wachtingen slechts een les kunnen zijn: aaneen te staan en ons nauwer bij on- j) aan te sluiten. Hoemeer wij in hen h anc^ ze^ eenige gemeenschap vor- n' aoe kleiner de kansen dezer oorlogs- De meerderheid van de commissie voor de resoluties van het socialistische congres heeft I een resolutie voorgesteld, waarin met name [wordt verklaard, dat het voor de Belgische arbeiderspartij absoluut een zedelijke onmo gelijkheid is, onder om het even welk voor wendsel, het zenden van een gedelegeerde naar Burgos te onderschrijven. De minderheid der commsisie stelde een mo tie voor, waarin o.m. wordt verklaard, dat de behartiging der Belgische belangen in de door „Franco en zijn buitenlandsche bondgenooten" Twee der toestellen te Port Darwin geland. Twee van de drie Britsche bom bardementsvliegtuigen, die Zaterdag voor een recordvlucht EgypteAustra lië te Ismaïlia waren opgestegen, zijn heden onderscheidenlijk om 4.02 en 4.05 le Port Danvin geland. Na het vertrek van Ismaïlia zijn zij ruim 48 uur in de lucht geweest. Zon der tusschenlanding legden de toestel len 11.460 K.M. af, waarmede zij het Russische record van 9.658 K.M. (Mos kouSan Jacinto, Californië) ver beterden. Het derde toestel is te Koepang op Timor geland en, na benzine te heb ben ingenomen, onmiddellijk weer op gestegen Ook de derde bommenwerper te Port Darwin. PORT DARWIN, 7 Nov. (Reuter-A.N.P.) Ook de derde Britsche bommenwerper is thans om 17.10 plaats, tijd uit Koepang te Port Darwin aangekomen. Luchtvloot tusschen de 7000 en 10.000 toestellen. Staand leger van minstens 400.000 man. Uit Amerikaansche regeeringskrin- gen wordt vernomen, dat president Roosevelt het vaste voornemen heeft het Congres machtiging te vragen voor een luchtvloot van tusschen de 7.000 en 10.000 toestellen. Uit gezaghebbende bron verluidt verder, dat de president in zijn verstrekkende plannen voor de ver sterking der bewapening ook vol ledige en snelle uitrusting voor een kernleger van minstens 400.000 man vraagt. De credieten, die het programma voor 1939 vraagt, overtreffen de totale militaire be grooting (met inbegrip van de vlootbegrooting) van dit jaar met naar schatting 300 millioen dollar. Men zegt, dat Roosevelt overweegt een afzonderlijke buitengewone begrooting voor het bewapeningsprogramma op te stellen. Ofschoon de bijzonderheden van dit pro gramma nog vertrouwelijk zijn, meent men in welingelichte kringen, dat de aanbevelingen, die de president het congres in het begin van 1939 zal doen toekomen, op de volgende vier punten berusten: 1. Verdriedubbeling van het tegenwoordige luchtvlootmaximum van 2320 gevechtsvlieg tuigen in eerst linie door middel van massa productie gedurende verscheidene jaren. 2. Onmiddellijke uitrusting van een leger macht met een aanvangssterkte van ongeveer 400.000 man met half-automatische geweren, luchtdoelgeschut, bommen, tanks en gasmas kers. 3. Versnelde aanwerving van reserves voor een legermacht van een millioen man, die in enkele maanden te velde zou staan, indien de Vereenigde Staten in een nieuwen wereld oorlog betrokken zouden worden. 4. Voorbereidende maatregelen, die het mogelijk maken, dat de industrie in geval van nood snel bruikbaar wordt gemaakt voor de massaproductie van vliegtuigen en munitie. Eind Juni van dit jaar was het Amerikaan sche leger 178.000 man sterk. De militaire in stallatie is op het oogenblik berekend op de mobilisatie van een leger van 474.000 man, waarin een veldleger van 351.000 man be grepen is. Fransche socialisten tegen ver lenging der volmaehten. bracht, wordt gezegd, dat de regeering Dala- dier niet moet rekenen op den steun van de S.F.I.O. en wordt geëischt, dat een regeering zal worden samengesteld, welke alle proleta rische, democratische en nationale krachten vereenigt en welke bereid is tegen het bin nen- en buitenlandsch fascisme de democra tische vrijheden der arbeiders en de veiligheid van Frankrijk te verdedigen. Vliegtuigramp in China. Twintig lijken bij vliegtuigwrak gevonden. Volgens een bericht in de Chinee- sche pers zijn te Nantsjang bij het wrak van een groot vliegtuig meer dan twintig lijken gevonden. In een Kort telegram van de autoriteiten te Nantsjang werd gezegd, dat het vlieg tuig niet geïdentificeerd was De Eurasia Company" en de „China National Aviation Corporation" heb- ben medegedeeld, dat zij geen enkel toestel missen. Bogs en Vogt (kruissnarig) Kast in oud-Eng. kleur, fyxh - Zeer goed van toon. 1 fcUU» Nagel (kruissnarig) Zwarte kast (als nieuw), fynh - Mooie, volle toon N8umann(Moderne eiken kast) ,0__ Volle toonf/hjl - Zoomede een I A.UU. uitstekende STUDIE-PIANO 75.— Alle instrumenten worden mi t5 jaar garantie geleverd KRUISWEG 49 (Adv. Ingez. Med.) Motie van Blum door den Nationalen Raad der S F I O aangenomen. Op de Zaterdag en Zondag te Parijs gehou den vergadering van den Nationalen Raad der Fransche Socialistische Partij is door Léon Blum een motie ingediend, waarin wordt be vestigd, dat de partij al haar verplichtingen jegens het Volksfront zal vervullen en waarin den overigen partijen van dit front verzocht wordt de noodzakelijke offers te brengen om de eenheid te handhaven. De taak van het Volksfront is niet geëin digd, want opnieuiw bedreigen de krachten der fascistische reactie de republikeinsche instel lingen aldus de tekst. Daarom worden zoowel radicaal-socialisten als communisten aange spoord alles in het werk te stellen om een toe nadering tot stand te brengen. De socialisti sche partij verlangt geen anti-communistische kruistocht. Indien het Volksfront verbroken zou wor den, doordat een der partijen zich terug zou trekken, dan zal de socialistische partij haar best doen de samenhang van de republikein sche krachten te bewaren. Verder wordt in de motie gezegd, dat de socialistische partij het vrije functioneeren van 't parlementaire en democratische systeem eischt en verlangt, dat de Kamers bijeen wor den geroepen, niet later dan 15 November, zooals Daladier heeft beloofd, de partij kan niet toestaan, dat de volmachten voor de re geering langer duren. Deze motie werd met 6745 stemmen aange nomen. In de door Zyromski voorgestelde tekst, waarop 1241 stemmen werden uitge- De Italiaansche regeering heeft besloten den landbouw in Libye krachtig ter hand te nemen. Dezer dagen arriveerden in de haven van Tripolis twintigduizend Italiaansche boeren, die in Afrikaansch Italië worden „overgeplant". DINSDAG 8 NOVEMBER 1938. HILVERSUM I 1875 en 415.5 M. KRO-uitzending. 8.009.15 Gramofoonmuziek. (Om ca. 8.15 Berichten). 10.Gramofoonmuziek. 11.30 Godsdienstige causerie. 12.— Berichten. 12.15 KRO-Melodisten en solist. (1.00—1.20 Gramo foonmuziek). 2.003.00 Vrouwenuurtje. 3.05 Modecursus. 4.05 Berichten, hierna: het KRO- Kamerorkest. 4.45 Gramofoonmuziek. 5. KRO-orkest. 5.45 Felicitatiebezoek. 6.05 Gra mofoonmuziek. 6.10 Causerie „Zegen en vloek van het dilettantisme in de muziek". 6.30 KRO-orkest. 7.Berichten. 7.15 Causerie „Verscheidenheid in beweging en strevingen". 7.35 Sportpraatje. 8— Berichten A. N. P. Mededeelingen. 8.15 Stedelijk orkest van Maastricht en soliste. (9..009.20 Interviews). 10.05 Gramofoonmuziek. 10.30 Berichten A.N.P. 10.40 KRO-Boys en solist (11..00—11.10 Gra mofoonmuziek). 11.3012.00 Gramofoonmu ziek. HILVERSUM II 301.5 M Avro-uitzending. 8.00 Gramofoonmuziek. (Om 8.15 Berichten) 10— Morgenwijding. 10.15 Gramofoonmuziek 10.30 Voor de vrouw. 10.35 Gramofoonmuziek. 11..Wenken voor de huishouding. 11.30 Or gelspel. 12.10 Gramofoonmuziek. (Om 12.15 Berichten). 12.30 Omroeporkest. 1.15 Gramo foonmuziek. 1.30 Vervolg concert m. m. v. solist. 2.15 Viool en piano. 2.45 Kniples. 3.45 Berichten, het Philmarmonisch Trio. 4.30 Kin derkoorzang. 5.Voor de kinderen. 5.30 Om roeporkest en gramofoonmuziek.. 7.Voor de kinderen. 7.05 Pianovoordracht. 7.30 Engelsche les. 8.Berichten A.N.P. Radiojournaal Mede deelingen. 8.30 Bonte Dinsdagavondtrein 10.Radiotooneel. 10.20 Het Renova- kwintet. 10.45 Schaaknieuws. 11.— Berich ten A. N. P. vervolg kwintetconcert. 11.30 12.Dansmuziek (gr.pl.) ÜROITW1CH 1500 m. 11.4011.45 en 12.20 Gramofoonmuziek. 12.35 Radiotooneel. 1.05 Gramofoonmuziek. 1.50 2.20 Het Philip Whiteway-ensemble. 4.15 Or gelspel. 4.35 Gramofoonmuziek. 5.20 Balalaika en gitaar. 5.35 Frak Walker en zijn klein- orkest. 6.20 Berichten 6.45 Het Nadia Boulan- ger vocaal-ensemble en het Boyd Neel strijk orkest. 7.50 Dialoog „Manners and Customs". 8.20 Radiotooneel met muziek. 9.20 Berichten 9.45 Causerie „It occurs to me". 10.Radio tooneel met muziek. 10.35 BBC-Theaterorkest 11.20 Fransche causerie: „La langue anglaise telle qu'elle apparait a un Francais". 11.35 Het Grosvenor House Dansorkest. 11.5012.20 Dansmuziek (gr.pl.) RADIO PARIS, 1648 M. 9.00, 10.00 en 11.20 Gramofoonmuziek. 12.35 Zang. 1.05 Staf muziek van de Garde Républii- caine. 2.35 Vioolvoordracht. 2.50 3.30 en 4.40 Gramofoonmuziek. 5.25 Het Ellis-orkest. 6.35 Zang. 6.50 Gramofoonmuziek. 7.20 Het Bail- ly-orkest. 8.05 Gramofoonmuziek. 8.35 Piano voordracht. 8.50 Orkestconcert m.m.v. solisten 10.0512.05 Radiotooneel. KEULEN 456 M. 5.50 Gramofoonmuziek. 8.30 Omroepklein- orkest. 7.40 Omroepkleinorkest en solisten. 11.20 Omroeporkest en solisten. 1.30 Vroolijk concert. 3.20 Omroepkleinorkest, boerenkapel en vocaal duo. 5.40 Omroepkoor, -blaaskwin- tet en solisten. 6.20 Gramofoonmuziek. 7.50 Leo Eysoldt met zijn orfeest en pianoduo. 9.35 Gramofoonmuziek. 9.50 Concert. 11.20 2.20 Nachtconcert. BRUSSEL, 322 M. 12.20 en 1.30—2.20, 5.20, 6.50 en 7.20 Gramo foonmuziek. 8.20 en 9.20 Omroeporkest en solisten. 10.3011.20 Gramofoonmuziek. BRUSSEL 484 M. 12.20 Gramofoonmuziek. 12.50 en 1.30 Omroep kleinorkest en solist. 1.502.20 Gramofoon muziek. 5.20 Het Amsterdamsch Trio. 6.35 Gramofoonmuziek. 6.50 Omroepkleinorkest. 8.20 Omroepsymphonie-orkest m.m.v. het Am sterdamsch Trio. 9.35 Omroepsymphonie- orkest. 10.3011.20 Gramofoonmuziek.

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 9