DAVIDSON ummm BEVERWIJK Schaaktournooi. HOOGE HOEDEN CASTRICUM N.V. RADIODISTRIBUTIE-BEDRIJF /rUEEP/ ZeiidingsavomI in het vereenigingS' gebouw. De zending vraagt aller steun. Ter gelegenheid van de zendingsweek werd gisteravond in het Ned. Hervormd VereenigingS- gebouw aan de Populierenlaan een zendings avond gehouden. Ds. J. A. L. Hovy uitte in zijn openingswoord zijn voldoening over de flinke belangstelling en merkte verder nog op. dat velen wel weten wat „zending" is, maar niet wat het leven van een zendeling is. Deze zendingsavond geeft van het leven van een zendeling een juist beeld. Na het zingen van Psalm 89 vers 7 en gebed heeft mej. M. Schock Verteld van den zendings- arbeid in de Minahassa op Celebes. Mej. Sehoclc merkte in haar inleiding op, dat zending is, het verkondigen en doorgeven van hetgeen God in ons hart heeft gegeven. Spreekster verbaasde zich er over, dat in Nederland de zending nog zoo weinig bekendheid genoot, want wanneer het van de gemeenten zou moeten afhangen, zouden de zendelingen niet kunnen leven. Ge lukkig is God er, Die den zendeling bij zijn zwaren arbeid steunt. De schakel tusschen de voorposten en de achterhoede moet versterkt worden en wij moeten elkaar dragen. Vervolgens heeft mej. Schock verteld van de heidenen, waaronder zij gewerkt heeft, en die in een voortdurenden angst leefden voor de booze geesten. Deze menschen kennen de liefde van God neg niet en dan komt de zendeling, die hen vertelt van den Hemelschen Vader. Veel strijd kost het dezen menschen, om van oude gebruiken en gewoonten af te stappen. Van de vele moeilijkheden, die de zendelingen moeten overwinnen, vertelde spreekster frap pante staaltjes. Langzamerhand won het evangelie echter ter rein en er zijn in de Minahassa bijna dan ook geen heidenen meer te vinden. Rustig gaat God met zijn werk voort, totdat allen het evangelie kennen. De steun die aan de zending wordt verleend, is echter nog veel te klein, want vele zendelin gen kunnen niet meer uitgezonden wox-den, om dat het geld hiervoor ontbreekt. Mej. Schock besloot haar interessante lezing over de zending met een opwekking, om den zendingsarbeïd zoo veel mogelijk te steunen, want God ziet allen aan als mede-arbeiders in Zijn Koninkrijk. Na het zingen van het vierde vers van Ge zang 189 heeft ds. Hovy de zendelinge dank ge bracht voor haar woorden. Voorts vestigde de predikant de aandacht nog op den zendingsavond, die Vrijdagavond in de Ned. Hervormde Kerk te Wijk aan Zee wordt gehouden, waar zendeling Starrenburg zal spreken over de zending op Nieuw-Guinea. Naar aanleiding van dezen' avond zal ge tracht worden een plaatselijke afdeeling van den Vrouwenzendingsbond op te richten. JAARVERGADERING VAN DE AMATEUR FOTOGRAFEN. De Beverwijksche Amateurfotografenvereeni- ging heeft gisteravond in het Ned. Hervormd Vereenigingsgebouwaan de Oosterwijkstraat haar jaarvergadering gehouden. Na een woord van welkom van den voorzitter, den heer G. Broertjes werden de notulen van de vorige vergadering gelezen en onder dank zegging onveranderd goedgekeurd. Bij de hierna gehouden bestuursverkiezing werden de aftredende bestuursleden, de heeren J. A. Pierik en A. Hartong, bij acclamatie her kozen. In de vacature, ontstaan door het bedan ken van den heer Van Amstel, zal in de volgen de vergadering worden voorzien. Uit het jaarverslag van den secretaris bleek, dat het aantal leden 24 bedraagt. De werkavon- den werden goed bezocht en het mooie succes, dat bij den bondswedstrijd werd behaald was hiervan het resultaat. Voorts werd aan de samenwerking met de zusterafdeeling uit Haarlem herinnerd en aan de tentoonstelling in een winkel aan de Zee straat, waarvoor de heer A. J. Pierik zeer veel werk heeft verricht. Het jaarverslag werd be sloten met den wensch, dat het ledental zich in het komende jaar in stijgende lijn zou mogen bewegen. Blijkens het jaarverslag van den penning meester verkeert de Amateurfotografenvereeni- ging in een gezonde financieele positie. De voorzitter heeft beide bestuursfunctiona- rissen dank gebracht voor de uitvoerige en keu rig verzorgde jaarverslagen. De kascommissie, die bestond uit de heeren Buitenen en Verhagen had de boeken en be scheiden van den penningmeester in uitsteken de orde bevonden, zoodat dit bestuurslid werd gedechargeerd. Hierna heeft men nog een buitengewoon mooie collectie foto's van de N.V. Focus, die de algemeene bewondering van de leden wegdroeg, bezichtigd. Nadat de voorzitter had medegedeeld, dat op 22 November de heer Schaap een lezing voor de Amateurfotografenvereeniging zou houden sloot hij de vergadering. LANGS DE LIJN. PROGRAMMA VAN DE RADIOCENTRALE. Donderdag: Lijn I: 8.00 Hilversum I. Lijn II: 8.00 Hilversum H. Lijn III: 8.00 Keulen, 10.30 Parijs, 12.05 Di versen, 12.20 Brussel Ned., 2.20 Londen Reg., 4.20 Parijs, 4.35 Londen Reg., 5.20 Brussel Ned., 6.05 Radio P.T.T. Nord, 6.20 Londen Reg., 7.20 Radio P.T.T. Nord, 7.50 Diversen, 8.20 Londen Reg., 9.00 Keulen, 10.20 Brussel Ned., pirn. 10.35 Keulen. Lijn IV: 8.00 Brussel Ned., 10.35 Londen Reg., 1.20 Nationaal programma, 10.45 Londen Reg. Lijn V: Diversen. Daar zijn ze, nu in bonte rij, Weer meesterlijk aan 't schaken, Ach, van die kunde zal ik mij Wel nimmer meester maken. Ik weet alleen maar van een bord Met vierenzestig ruiten, Maar wat daar op verhapstukt wordt, Daar sta 'k volkomen buiten. Geen mensch die u 't vermaan belet: Nou vriend, dan moet je 't leeren, Wat op dat bord wordt voorgezet, Dat kan ik nooit verteren Want ik ben, onder ons gezegd, En u moogt het gelooven, Voor deze kunst niet aangelegd, Zij gaat mijn pet te boven. Toch lees ik 's avonds in de krant, Na alle andre zaken. Trouw alles (niet alleen den stand) Van'dezen strijd in 't schaken. Ik lees van iedere partij Over de openingen. Het midden-, eindspel en daarbij Van de verwikkelingen. Van Siciliaansch en Caro-Kann Van kwaliteit, rochade Naar de beteekenis waarvan, Ik nog niet eens kan raden. Maar na het nieuws dat ik wel snap, In groote en kleine stukken, Vol nieuwe lasten, vijandschap En reeksen ongelukken; Keer ik mij zuchtend en bewust Van al die nare zaken, Om troost te vinden, troost en rust- In 't onbegrepen schaken. P. GASUS. VERHUURINRICHTING VAN EN ZWARTE GELEGENHEIDSKLEEDING LIJNRECHT OVER 'T RAADHUIS Breestr. 44-46, Tel. 3735, Beverwijk (Adv. Ingez. MedJ Tentoonstelling van foto's uit Joego-Slavië. Op 20 December in het Ned. Hervormd Vereenigingsgebouw. De Beverwijksche Amateurfotografenvereeni ging zal op 20 December in de bovenzaal van het Ned. Hervormd Vereenigingsgebouw aan de Oosterwijkstraat 100 foto's uit Joego-Slavië exposeeren. De N.V. Focus heeft deze schitte rende collectie beschikbaar gesteld. AQÜARIUMVEREENIGING „KENNEMERLAND". De vereeniging van Aquarium- en Terra riumhouders „Kennemerland" houdt op Vrij dag 11 November een ledenvergadering in de Lunchroom „Aneta" te Velsen Deze bijeen komst zal het karakter dragen van een zoo- genaamden „praatavond", waarbij ook be stuursleden van de zustervereeniging „De Pa- radijsvisch" uit Zaandam aanwezig zullen zijn. Voor de gebruikelijke verloting zal een paartje kostbare visschen, „Neolebias Ausor- giï" of „Neontetra's" worden aangeschaft. VEREENIGING v. CHR. NAT. ONDERWIJS. De Vereeniging voor Christelijk Nationaal Onderwijs 'te Beverwijk zal op l'l November een ledenvergadering houden in het school gebouw aan de Meeresteijnstraat. De agenda vermeldt o.m. bestuursverkiezing in de vacature, welke ontstaan is door het vertrek van Ds. Krijger. Verder zal de heer A. Lotman een causerie houden over „De ge schiedenis van het onderwijs". Sans Atout—De Kennemers. De bridge-competitie voor den wisselbeker. Voor de competitie van de Kennemerland- bokaal speelt Sans Atout hedenavond in haar clubgebouw „Het Witte Kruis" den eersten wedstrijd tegen De Kennemers. Wil Sans Atout dit jaar een kans maken op den nieuwen, fraaien wisselbeker dan zal er gewonnen moe ten worden, temeer daar B. C. IJmuiden blijkbaar ook weer grootsche plannen heeft, getuige de fraaie overwinning vorige week in een uitwedstrijd tegen de Kennemers. Er zal gespeeld worden onder de reglementen van den Ned. Bridge-Bond. De „commissie van negen" heeft echter het matchpuntenverschil voor gelijke spelers teruggebracht van 25 m. p. op 12 m.p. Sans Atout komt in dezen wed strijd uit in de volgende opstelling: Team I: J. BosW. de Boer en K. Kramer— G. Zoontjes. Team II: C. SpruitJ. Boom en J. DilG. Tabak. Team III: J. BerleeJ. Nijman en J. Pauw L. Mouton. Team IV: De heer en mevr. Blom en J. Nu- manL. Kleyn. De wedstrijd wordt geleid door den heer J, Wiegman. Donderdagavond brengt Sans Atout 2 een bezoek aan de Kennemers 2 te Bloemen- daal. Voor deze ontmoeting is als arbiter aan-( gewezen de heer J. Borst. DE HULP VER LEENING AAN HET SPAANSCHE VOLK Het plaatselijk Comité voor Hulpverleening aan Spanje verzoekt ons opneming van het volgende: De steuninzamelingen van de Commissie „Hulp aan Spanje" om levensmiddelen en klee- ren naar de lijdende Spaansehe burgerbevol king te sturen, zijn in vollen gang. Behalve de gewone maandelijksche zending melkpoeder en kleeren, is de Commissie „Hulp aan Spanje" in staat geweest een extra be drag voor den aankoop van meel ter beschik king te stellen. In October is hiertoe f 1300 ge zonden, waarvoor op zeer voordeelige wijze in Frankrijk door het Internationale Comité meel gekocht kon worden. Het was daardoor moge lijk voor dit uit Holland gezonden bedrag 33000 kg. meel van uitstekende kwaliteit te zenden. De Cmmissie „Hulp aan Spanje" hoopt ook in de komende maanden bèlangijke zendin gen te kunnen doen. Op 17 October is de St. Nicolaasactie ingezet, terwijl tevens in het geheele land vergaderingen worden gehouden. Op deze vergaderingen zullen de leden der delegatie, die onlangs een reis naar Spanje hebben gemaakt, over hun bevindingen het woord doen. Ruim 30 vergaderingen zijn vast gelegd, waarvan een aantal reeds heeft plaats gevonden, die alle een uitstekend resultaat hebben gehad. Bijdragen voor steun kunnen gestort worden op Girorekening 204040 of op het kantoor der Commissie, Keizersgracht 495a, Amsterdam-C. - HET MYSTERIE VAN LEVEN EN DOOD. De loge „Kennemerland" van de Neder- landsche Theosofische Vereeniging zal op Maandag 14 November een openbare vergade ring in het kerkgebouw van de Vrijz. Hervorm de Gemeente aan de Parklaan houden. Spre ker voor dezen avond is de heer A. de Jong van Amsterdam over het onderwerp „Het Mysterie van leven en dood". Er zal gelegen heid zijn tot stellen van vragen. DE ST.-MAARTENOPTOCHT VOOR DE JEUGD. De St.-Maartenoptocht voor de jeugd, die a.s. Vrijdag zal worden gehouden op initia tief en onder leiding van de V. V. V. belooft een groot succes te zullen worden. Op de scholen hebben zich tot nu toe reeds 1250 kinderen aangemeld, die met hun lichtjes aan de aloude St.-Maartenviering zullen deel nemen. De kinderen vertrekken Vrijdagavond te 7 uur van af het veilinggebouw „Kennemer land" aan de Breestraat. Zij maken een rondgang door de gemeen te langs de volgende route: Breestraat, Peperstraat, Kerkstraat, Si mon Rumpingstraat, Heemskerkerweg, Arendsweg, Baanstraat, Zeestraat, Koning straat, Breestraat, veilinggebouw Kennemer land. De kinderen zullen hier hun St.-Maarten- liedjes zingen en daarna zullen zij allen een tractatie ontvangen. DE ZWALUWEN—SAMENWERKING Zondag a.s. spelen de Zwaluwen op haar terrein te Tussc-henwijk een competitiewed strijd tegen Samenwerking. De reserves gaan op bezoek bij Sperwer 3. Zooals uit den stand blijkt slaan de Zwalu- we tot nu toe geen slecht figuur; jammer is het evenwel dat zij een tweetal wedstrijden achter zijn geraakt. De stand is thans: Zaandam 5 4 1 0 9 279 S. D. O. 5 4 1 0 9 18—4 R. O. D. A. 4 3 1 0 7 20—6 Samenwerking 6 4 0 2 8 2015 De Zwaluwen -3 2 1 0 5 116 Hou Stand 6 2 1 3 5 1320 Vanko 4 1 1 2 3 711 Oostzaan 5 1 0 4 2 916 O. M. S. 6 1 0 5 2 14—24 Haarlem 2 0 0 2 0 412 Hilversum 4 0 0 4 0 417 Dit is de Franschman Cornet, die het bestaan heeft 30 K.M. te wandelen in 2 uur 34 min. 16 sec., waardoor hij een nieuw wereldrecord vestigde. Een gemiddelde snelheid van bijna 12 K.M. per uur, wandelend, stel u dat eens voor. Wat de tuinders kregen. De noteering van de groentenveiling. Spruitkool, le sport, per k.g. 1625. Spruitkool, 2e soort, per k.g. 1015. Groene kool, per k.g. 4—5. Gele kool, per k.g. 2l/23. Sla per 100 stuks 80120. Andijvie per 100 stuks 120200. Goudreinetten per k.g. 25. De Fransche wielrenner Jules Rossi heeft een nieuwe stroomlijnfiets geconstrueerd. Bij de eerste poging reed hij er 4 K.M. mee in 4 min. 56 sec., hetgeen voor een fiets heel snel is. NEEM DISTRIBUTIE HET BBSTE uit den aether, billijker en beter, 50 cent per week. Geen stroomverbruik. INRUIL OUDE TOE STELLEN. BEVERWIJK Romerkerkweg 87 - Tele!. 3421 (Adv. Ingez. Medj De Provinciale Bedrijven van Noord-Holland. Opmerkingen van leden van Provinciale Staten. Aan het algemeen verslag der afdeelingen van de Provinciale Staten van Noordholland, betref fende de balansen en verlies- en winstrekenin gen over 1937 en de begrootingen voor 1939 der Provinciale bedrijven ontleenen wij: Door vele leden werd hulde betuigd aan de leiding der bedrijven, terwijl men met voldoe ning had kennis genomen van het woord van lof door de directie aan het personeel gebracht. Een lid zou gaarne vernemen, welke beteeke nis aan de verklaring van de accountants Th. en L. Limperg, dat de rekening deugdelijk is bevonden, moet worden gehecht. Gevraagd werd verder, hoe de opdracht aan de accountants luidt. Men wilde vooral gaarne weten, of ook de bedrijfsvoering wordt nagegaan, omdat altijd het gevaar bestaat, dat er bij bedrijven in eene zekere sleur wordt gewerkt. Gevraagd werd, hoe het met de beide bedrij ven staat ten opzichte van de luchtbescher ming. Men zou gaarne vernemen, welke gevaren er bestaan met betrekking tot dit punt en hoe men deze eventueel denkt te bestrijden. Electriciteit. Men had met groot genoegen gezien, dat daar, waar het P.E.N. den stroom regelrecht levert aan de verbruikers, de toepassing van de elec triciteit ook in de huishouding steeds meer toe neemt. Kan de Provincie dit gebruik niet ook stimu- leeren in die gemeenten, waar de stroom engros wordt geleverd? Gevraagd werd, of Gedeputeerde Staten eene uiteenzetting willen geven van den stand van z.Jcen ten aanzien van de gemeentelijke bedrij ven. Wel zijn in de Pers verschillende berichten hierover verschenen, doch men zou het op prijs stellen, wanneer Gedeputeerde Staten willen aangeven, in welk stadium de verschillende kwesties verkeeren en hoe het staat met de kan sen en vooruitzichten betreffende het overnemen van gemeentelijke distributiebedrijven. Gewezen werd op het feit, dat in ons land de opwekkingsbedrijven meer en meer op enkele punten worden gecentraliseerd. Gevraagd werd, of in verband met het luchtgevaar niet meer naar decentralisatie zou moeten worden ge streefd. Betreurd werd, dat het electriciteitsbedrijf nog steeds doorgaat met het aanleggen van bo- vengrondsche leidingen; niet alleen zijn de pa len, welke de leidingen dragen, een sta-in-den- weg, maar vooral bederven deze leidingen het landschapsschoon. Er werd op aangedrongen de bovengrondsche leidingen tot een minimum te beperken. Een lid vestigde er de aandacht op, dat dui zenden K.M. hoogsprnningsleidingen boven- grondsch zijn. Alleen in het Gooi is een boven- grondsch net van 22 K.M. ten behoeve van 140.000 inwoners. Is het net niet zeer kwetsbaar, vroeg dit lid, bij mogelijk luchtgevaar en wil len Gedeputeerde Staten mededeelen, of het mogelijk is, de bovengrondsche leidingen door kabels te vervangen? Kunnen Gedeputeerde Sta ten een raming geven van de kosten, welke met deze veranderingen zijn gemoeid9 Een lid vroeg, of het wel gewenscht is, dat de afschrijvingen zoo hoog opgevoerd worden en of het niet beter is naar tariefsverlaging te streven. Van andere zijde werd opgemerkt, dat een electriciteitsbedrijf verplicht is zeer snel af 1 te schrijven en dat het wellicht ee acht moet worden nog sneller af et5C:' Door een der leden werd ge\vezenS°^v-- ging, die bij sommige gemeentebest,°Pd" r--:- te bestaan, om als maatregel van be 2 het vervolg het electrisch licht door^2'^ vangen. Hij meende de vrees te moe?35 le Vtt' ren, dat ook de tegenwoordige far 0esfe- electrische straatverlichting nog te h 'eVen v°tr zou gaarne vernemen, of het niet go^f tot nieuwe verlaging dezer tarieven Z°u gaan. n ov'er te Nog een ander lid had met groote h ling kennis genomen van de mededeeV begrooting gedaan, dat eene verlagin vastrechttarief voor de eigen laaeL,8 Van M bieden 1 Januari 1939 zou ingaan Met betrekking tot deze het op prys stellen te vernemen, waafi*8 verlaging bestaat en inzonderheid mi? hierdoor de klein-verbruikers, dié all 035 verlichting van den stroom gebruik m?2 baat zullen worden. g. Door één der leden werd ernstig berv maakt tegen den verkoop op afbetaling^' trische apparaten door het provinciaal??"' Al moge het waar zijn, dat wanbetaling^ rugneming der apparaten bij de Province le" zelden voorkomt, dit lid koestert princinjM rit zwaren tegen het systeem van verkoop taling en meent, dat het niet op den Overheid ligt dit systeem in de hand te Ook andere leden stonden eenigszins tegenover dit stelsel, daartegenover ter door verschillende leden betoogd dat systeem van verkoop op af betaling' 'L* onder alle omstandigheden is te verwerpen de levering geschiedt onder juiste, het beschermende voorwaarden. Tenslotte zou men het op prijs stellen overzicht te mogen ontvangen van de geminM de prijzen, waarvoor de electrische stron? Nederland geleverd wordt, teneinde de J van het P.E.N. in de electriciteitsvooraï? objectief te kunnen vaststellen. Water, Ook over het P.W.N. werd met gesproken Met groote voldoening weTd gecon stateerd, dat de Provincie regelmatig doorgas', met uitbreidingen, ook niet-rendabele, te mlt en daardoor de watervoorziening der proving te voltooien. 6 Verschillende leden stelden belang in de re sultaten van de proeven met de waterwinning uit het IJselmeer. De meening werd geuit, aal bij het IJselmeerwater altijd kans op verontrei niging of verzouting zou blijven bestaan. Daanv- werd de aandacht er op gevestigd, dat wellicb de moeilijkheid zou bestaan uit de Rijksduina bij Schoorl water te betrekken; de duinen zitr. daar breed en er liggen geen bouwlanden aas den voet, zoodat klachten van uitdroging van bouwlanden zich daar niet kunnen voordoen. Zijn Gedeputeerde Staten bereid hierover met het Rijk in onderhandeling te treden? Men juichte dit denkbeeld ook hierom toe, omdat de mogelijkheid er grooter door werd de resteeren- de duinterreinen billijk te koopen voor recrea tiedoeleinden. Een lid meende zelfs, dat eerst alle mogelijkheden om in het duingebied water te winnen moesten zijn uitgeput, eer men met IJselmeerwater ging experimenteeren. Wederom werd het oordeel van Gedeputeerde Staten gevraagd over den invloed van de water winning uit de duinen op de uitdroging van de landerijen aan den binnenkant der duinen. De zinsnede in het Verslag, waarin gewaar schuwd wordt tegen een te hoog peil der zooge naamde waterbeschaving, wekte bij sommige le den bevreemding. Zij meenden, dat alleen, wan neer werkelijke verspilling te constaateeren was, aanleiding tot waarschuwing bestond. Een lid. dat zich een oordeel hieromtrent had willen vor men, had becijferd, dat het waterverbruik simh 1936 met 6.2 pet. was toegenomen over het to taal en met 4.4 pet. per afnemer. Het aantal aan sluitingen steeg met 1.7 pet. Per aangeslotene werd in 1936 gebruikt 137 M2„ in 1937 143 M3, Daar hij echter slechts beschikte over de cijfers van particulieren en industrieën dooreen, zou hij gaarne vernemen, hoe deze getallen zijn voor particulieren afzonderlijk, benevens ter verge- lijking die van Amsterdam, Haarlem, Hilversum Den Helder. Een der leden stelde de vraag, of men met d» vergrooting van het kampeerterrein onder Cas- tricum niet te ver was gegaan, en noodeloos hooge kosten had gemaakt Gaarne zou hij wor den ingelicht over de maximale dagbezetting, welke is voorgekomen. Naar het oordeel van be doeld lid zou een decentralisatie door stichting van een groot aantal kleine kampeerterreinen naar het voorbeeld van Amerika, veel minder kostbaar zijn en in elk opzicht verkieselijk. In verband hiermede wees hij op den overlast, die de omwonenden nu reeds van een zoo groot aantal kampeerders, als hier bijeen is, onder vinden; en deze zal in de toekomst nog grooter worden. Voor pensionhouders in de omgeving dreigt dit een bepaald nadeel op te leveren, ter wijl reeds klachten zijn ingekomen omtrent min der welvoegelij ke kleeding van sommige kam peerders, welke aanstoot geeft. EXAMENS. Acad. opleiding. Geslaagd aan de Gem. Universiteit van Am sterdam voor het cand. ex. in de rechtsgeleero- heid de heeren C. G. Comello en C. Reinders Folmer. Aan de Leidsche Universiteit voor het doc toraal examen wis- en natuurkunde (hoofd vak plantkunde) mej. M. C. Vreede, te Haar lem Stuurlieden-examen, Geslaagd voor 2en stuurman groote han delsvaart J. Kanaar te Haarlem. Apothekersassistente. Geslaagd mej. C. J. van der Maat, te Haar lem. HOLLAND—AMERIKA LIJN Spaarndam 8 v. Rott. n. Galveston via Antw. Tiradentes 8 v. Rotterdam te Baltimore. Nieuw Amsterdam 8 v. N,-York n. Rott. Lochmonar Vancr. n. Rott. 6 v. Los Angeles Damsterdijk Rott. n. Vancouver 6 (n.m.) te San Francisco. Veendam, New York n. Rott. 8 v. Plymouth, 9 (11 v.m.) te Rotterdam verwacht. Edam 8 van Baltimore te Rotterdam. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Randfontein (uitr.) p. 7 Ouessant. Heemskerk (thuisreis) 8 v. Lor Marques. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN Reggestroom 7 v. Rotterdam n. Hamburg. Jaarstroom (uitreis) 7 te Bordeaux. HOLLAND—BRITSCH-INDIë LLJN. Hoogkerk (uitreis) p. 7 Ouessant. HOLLAND--OOST-AZlé LIJN. Meerkerk (uitreis) 7 te Shanghai Serooskerk (uitr) 7 te Genua Grootekerk (thuisr) 8 van Port Said. HALCYON LIJN. Flensburg 8 yan Wabana te Rotterdam Stad Vlaardingen 7 v. Wabana n. Rott. Maasburg 9 te Rott. verwacht. Stad Zwolle 9 te Vlaard. verw. Stad Dordrecht 8 v. Vlaard. n. Gdynia. Stad Haarlem Pepel n. Rott. p. 8 Wight. KON HOLLANDSC r oYD Montferland (thuisr.) 6 v. Rio de Janeiro. Waterland (uitreis) 7 te Rio de Janeiro. KON. NEDERL. STOOMBOOT MIJ. Fauna 7 van Stamboul te Yerakini Hercules 7 van Tel Aviv te Lissabon. Iris, Danzig n Amsterdam p. 8 Brunsbuttel Mars 7 van Oran naar Genua. Perseus 8 van Amsterdam te Gdynia. Pluto 8 van Stettin te Amsterdam. Simon Bolivar 8 van Barbados te Amst. Triton Constantza n. Amst. p. 7 Gibraltar. Ulysses 8 van Alexandrië naar Piraeus. Van Rensselaer, Amst. n. West Indië p. 7 Azoren. Flora 7 van West Indië te New York. Ceres Amsterdam n. Chili p. 7 Lizard. Hermes, Rott. n. Algiers 7, 95 mijl Z.O. van Land's End. Deucalion, Rott. n. Lissabon p. 6. Dungeness. Orion Rott. n. Tunis p. 6 Dungeness. Aurora, Amst. n. Lissabon p. 7 Dungeness Ajax 8 van Amsterdam te Kopenhagen. Saturnus Bourgas n. Amst. p. 8 Ouessant. Baralt 5 v. Curacao n. Bovenw. Eilanden. Colombia 7 van Curasao naar Santa Marta. Stuyvesant 6 v. Curacao n. Porto Cabello. Euterpe 8 van Amsterdam te Bordeaux. Socrates Izmir n. Amsterdam p. 8 Gibraltar. Nereus 7 van Amsterdam te Gothenburg. Orpheus 8 v. Amsterdam n. Pasajes. MEYER CO'S SCHEEPVAART MIJ. Polydorus Batavia n. Londen 8 v Amsterdam. City of Pittsburg 7 v. Saigon n. Rott. Polyphemus, Amst. n. Batavia, 7, 96 mijl Z. van Land's End. Stentor 7 van Batavia te Amsterdam. Phrontis 7 van Hamburg naar Amsterdam. Memmon, Japan n. Rotterdam 6 te Singapore. Radnorshire, Japan n. Amst. 6 te Manilla. Glenogle, Dairen n. Rotterdam 6 v. Penang. Antenor Japan naar Rotterdam 8 v. Kobe. ROTTERDAM—ZUID- AMERIKA LIJN Aludra (thuisr.) 6 van Montevideo. Alcyone (uitr.) 7 te Montevideo. Alwaki 7 v. Hamburg n. Rott. 9 (7 v.m.) verw. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Baloeran 8 van Batavia te Rotterdam. Indrapoera (uitr.) 7 van Lissabon. Kertosono (thuisr.) p. 8 Finisterre. Kota Baroe (uitr.) p. 7 Perim. Soekaboemi (uitr.) p. 7 Perim. Tosari (thuisr.) 8 van Port Said. Tapanoeli (thuisr.) 8 van Port Said. Dempo (uitr.) 8 te Singapore. STOOMVAART-MIJ NEDERLAND. Moena (thuisr). 8 te Londen. Enggano (uitr.) 8 te Antwerpen. Poelau Bras (thuisreis) 8 v. Colombo WIJK I.UN Naaldwijk vertr. 11 v. Hamburg n. Rott. Stolwijk vertrekt 8 v Bilbao n. Rotterdam Zonnewijk Boston n. Rott. p. 3 K. Race, 12 vw. AANGEKOMEN 7 November: Oranje Nassau ss West Indië Stentor m.s. Ned. Indië Kejserinde Dagmar s.s. Kemi Burgundia s.s. Gothenburg Texelstroom s-s. Liverpool 8 November: Samlanes s.s. Onega Soya IV m.s. Gothenburg Chevychase s.s. Gdynia Westlaan m.s. Rotterdam Pluto s-s. Stettin Akershus m.s. Oslo Fransina m.s. Rotterdam St. Annaland s.s. Danzig Simon Bolivar s.s. West Indië VERTROKKEN. 7 November: Tawali m.s. Ned. Indië Enggano s..s Antwerpen Schokland s.s. Leith Pass of Balmaha s.s. Duinkerken Diana s.s. Bremen Helga Schroder s.s. Herwijck 8 November: Ton S. m.s. Rotterdam Dorrien Rose s.s. Sunderland Vega s.s. Bremen Grietje m.s. Esbjerg Thésée s.s. West Hartlepool Marx s.s. Goole hf Proeftocht Engelsch motorjactit. Het door de firma De Vries Lentsch te Am sterdam gebouwde Engelsche motoi'jacn Leprechaun heeft vanuit deze naven proftocht op de Noordzee gehouden en se de later naar Amsterdam terug om ver voor de aflevering te worden^afgewerKt.^^ Van de werf „Vooruitgang" te Foxhol de voor rekening van kapitein J- Ko°P®f.. Groningen nieuwgebouwde mötorvracnc Piet Hein met goed gevolg van stapel5 pen. Dit schip heeft een draagvermogen - 500 ton en zal worden uitgerust met een nesmotor van 450 P.K. ndand Zoutsilo op iWgg Dezer dagen is op IJsland met ee feestelijkheid een nieuwgebouwd zoutsu opend, dat van bouw niet minder aan kronen heeft gekost. Er kan een voorraa 10.000 ton in ;woïden

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 2