FI.3500.- VERWACHT WORDENDE SCHEPEN AAN BELONINGEN l TA BEVERWIJK looddiefstallen in het Badhotel m niet al het lood is terecht. omtrent het ondersoek naar de opzien- 'diefstallen van waterleidinghuizen in irVdtiotel te wijk aan Zee vernemen wij in tse p0ptie de ontvreemde hoeveel- JL. n0v niet geheel heeft opgespoord. s i nede er'in ongeveer 600 K.G. te achter- l'isia ieu;e hoeveelheid de daders zooals M1®." berichtten bij opkoopers te Bever- si "Z. de hand hadden gedaan. Toch moet weemde hoeveelheid grooter zijn ge- topmetingen en nadere schattingen k de politie tot de overtuiging gebracht, S gewicht van de ontvreemde hoeveel- ?jj lood op ongeveer 2000 K.G. kan worden ff'SLhen is ook gebleken dat de dader de v S lederen nacht per fiets naar de su -irs heeft overgebracht. Wekenlang zich met het omvangrijke sloopings- hebben beziggehouden. Sïïw bevindt zich nog steeds m arrest Bheet politiebureau te Beverwijk. Hij zal to Lr Haarlem worden overgebracht, eerhet politieonderzoek geëindigd is. IJMUIDEN Hoofdklasse-competitie N. D. B. tweede uitvoering van kennemerland. Rederijkerskamer „Kennemerland" h „nor haar tweede toneelvoorstelling in V-nen in studie genomen de spannende ®eSaansche thriller „De Spooktrein". Clir. Nat. Werkmansbond. Ds. Hovy over „Kerkhervorming". C. riaatselijke afdeeling van den Chr. Na- „zien Werkmansbond heeft in het Ned. Smormd Vereenigingsgebouw aan de Oos- SSikstraat een ledenvergadering gehouden, va de gebruikelijke opening sprak de voor ier de heer A. J. van der Ploeg, zijn teleur- ftelling uit over de slechte opkomst van de "'w'notulen van de vorige vergadering wer- jen onder dankzegging onveranderd goedge- te£dat eenige huishoudelijke zaken waren Mirohen heeft Ds. J. A. L. Hovy, Ned. Her- 5nd predikant te Wijk aan Zee en Duin, "Ving gehouden over „Kerkhervorming", m Hovy behandelde eerst uitvoerig de Her- «irmine van Luther, waarna spr. overging tot Sm toestand in de Ned. Hervormde Kerk. ne voorzitter heeft den predikant hartelijk riant zezegd voor zijn leerbame inleiding. Van de gelegenheid tot vragen stellen werd „n druk gebruik gemaakt. Ds. Hovy heeft alle rogen uitvoerig beantwoord. Hierna sloot ds. Hovy met dankgebed de wgadering. SANTPOORT GOED WERK VAN EEN POLITIEHOND De vorige week werd de hulp ingeroepen van den alhier gestationneerden rijksveldwachter- politiehondgeleider voor het opsporen, van een te Uithoorn vermist kind. Toen den hond aan 't kleedingstuk van het kind lucht was gegeven liep hij al spoedig naar een bepaalde sloot toe. Na geruimen tijd dreggen vond men echter niets. Toen men echter den volgenden morgen op dezelfde plaats nogmaals een onderzoek in stelde werd het stoffelijk overschot van het LEDENVERGADERING OR AN JE- VEREENIGING In café „Zomerlust" hield de Oranjever- eeniging „Santpoort" haar ledenvergadering, welke niet al te druk bezocht was. Bij ontstentenis van den voorzitter, den heer G. de Jonge, sprak de 2de voorzitter, de heer C. Bakker, een openingswoord. In het jaarverslag uitte de heer J. Winters o.m. waardeerende woorden over de mede werking die men bij de feestelijkheden had on dervonden. Uit het jaarverslag van den penningmeester den heer G. Hop, bleek, dat inkomsten en uit gaven elkaar vrijwel dekten. Tot leden der kascommissie werden benoemd de heeren J. Martens en K. Wildschut. Ingekomen was een schrijven van den heer G. J. Slebos, waarin deze mededeelde, dat hij zijn bestuursfunctie neerlegde. In deze vergadering kon in de vacaturen niet worden voorzien, waarom werd besloten de verkiezing tot een volgende vergadering uit te stellen. D. C. IJ. wint van Haarlem. Voor de hoofdklasse-competitie van den N. D. B. vond gisteravond in hotel Kennemerhof de ontmoeting plaats tusschen D.C.IJ en de Damclub Haarlem. De voorloopige uitslag is 86 voor D.C.IJ.; de einduitslag zal vermoe delijk 119 of 128 zijn. Hiermee boekt D.C.IJ haar zesde overwin ning,, zoodat zij reeds 12 punten heeft ver overd. D.C.IJ. behoeft nog slechts 1 punt te behalen om kampioen te worden. De uitslag is als volgt: D.C.IJHaarlem: B. DukelC. J. Visse A. LigthartTh. van Wamel H. LarosJ. P. Roet J. J. H. MerteiisKraaijer A. de BoerG. Heek PostmaP. van Wamel F. Basstra—A. P. Zwart J. Kramer—P. Mollema T. Postma—H. W. Hol F. DukelP. Mollema Jr. Voorloopig totaal 86 D.C.IJ II en D.C.IJ in begonnen de com petitie beide met een 137 overwinning op Zaandam II en Zaandam IEL VERWACHTE VISCHAANVOER Thuisstoomende voor de Donderdagmarkt Ewald, IJM. 48, Vangst: 30 manden schel- visch, 110 m. braadschelvisch, 55 radio, 70 ma kreel, 15 platvisch, 40 gul, 15 varia, totaal 335 manden benevens 30 stuks stijve kabeljauw. Gloria IJM. 37. Vangst: 450 m. diversen be nevens 675 stuks ijskabeljauw. Gerberdina Johanna IJM. 38. Vangst: 700 m. diversen, benevens 250 stuks stijve kabeljauw. VRIJWILLIGE BURGERWACHT HAARLEM Op Donderdag 10 November zal door de Haarlemsche en Velser Burgerwacht een ge zamenlijke avondoefening worden gehouden nabij Velserbeek. Verzamleen 8 uur in de Inf. Kazerne. MARKTBEICHT. (Versche vischb LTmuiden, 5 November 1938 (AN.P.J Tarbot 6050 ct. per kilo. Tong f 1.12—f 0.96 idem. Heilbot f 1.04—f 0.58 idem. Griet f 25f 13 per 50 kilo. Groote schol f 20 idem. Middel schol f 22.50f 19 idem. Kleine schol f 19f 8.70 idem. Bot f 21f 12 idem. Schar f 13.50—f 2.70 idem. Tongschar f 41—f 21 idem. Poontjes f 5f 3.60 idem. Groote schelvisch f 33f 13 idem. Middel schelvisch f 22f 15 idem. Kleinmiddel schelvisch f 18.50—f 9.50 idem. Kleine schelvisch f 11.50f 2.80 idem. Groote gul f 12f 7.50 idem. Kleine gul f 8.50f 2.60 idem. Wijting f 4.00—f 2.30 idem Makreel f 14.50f 4.10 dem. Versche haring f 3.75—f 1.B0 idem, ^Kabeljauw f 66f 22 per 125 kilo. Vleet f 2.50f 1.75 per stuk. Leng f 1.30f 0.70 idem. Koolvisch f 0.75f 0.15 per stuk. Rog f 21f 14 per koop. WINKELBEDIENDE BENADEELD ZIJN PATROON. De gemeentepolitie heeft gisteren ir IJmuiden-Oost een 13-jarigen winkelbediende aangehouden, die ten nadeele van zijn pa troon een bedrag van ongeveer f 130 heeft ontvreemd en voorts een groot aantal schroe ven en gereedschappen had weggenomen. De jongeman is in arrest gesteld. SCHIP VAN Alkmaar (Ned.) Anna Bulgaris (Gr.) Achilles (Ned.) Amstelland (Ned.) x) Aldan Rus) Ajax (Ned.) Alma Ata (Rus) Amstelkerk (Ned.) Boschfontein (Ned.) Bodegraven (Ned.) Bennekom (Ned.) Barnveld (Ned.) x) Baarn (Ned.) x) Berta (Ned.) Chr. Huygens (Ned.) Caribia (Du.) x) Dolius (Eng.) x) Dortmund (Du.). Dunavis (Gr.) Eemland (Ned.) Euterpe (Ned.) Freiburg (Du.) Fauna (Ned.) Grootekerk (Ned.) x) Ganymedes (Ned.) Gaasterkerk (Ned.) x) Harbury (Eng.) Hercules (Ned.) Helen (Fin) Hera (Zweed) Heemskerk (Ned.) x) Halle (Du.) Jagersfontein (Ned.) j J.v.Oldenbarnev. (Ned Kurmark (Du.) Kama (Rus.) Kotkas (Estl.) Lagosian (Br.) Lekhaven (Ned.) Margaritis (Gr.) Moena (Ned.) Montferland (Ned.) x) Maron (Eng.) x) Madare (Fin) Merope (Ned.) Mirandella (Uort.)* Melampus (Ned.) x) Menes (Du.) AGENDA VOOR VELSEN EN IJMUIDEN WOENSDAG 9 NOVEMBER Thalia Theater: „De weg terug" en „De af god der Menigte", 8 uur. Rex Theater: „Vervaagde Sporen" en „Dak- loozen", 8.15 uur. DONDERDAG 10 NOVEMBER Rex Theater: „Vervaagde Sporen".en „Dak- loozen", 8.15 uur. AGENDA TE HAARLEM Heden: WOENSDAG 9 NOVEMBER Stadsschouwburg: Gala-dansavond van de Sakharoff's. 8.15 uur. Gem. Concertgebouw: H. O. V. 3e Feestcon- eert. 8.15 uur. Frans Hals Theater: „De Parijsche Ondeugd1 2-30, 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: „De avonturen van Robin Hood", 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor Sound Theater: „Mannequin" 2.30, 7 en 9.15 uur. Palace Familie Cinema: „Parnell" en „Een ttoaw met fantasie", 2 en 8.15 uur. Spaarne Theater: „Het lied van de Prairie" en "Zijn laatste voorpost". Moviac Uurfilm Theater: Doorloopende voorstellingen, 2.30—11 uur nam. Teyler Museum, Spaarne 16. Geopend op persdagen van 113 uur, behalve 's Maan dags, Toegang vrij. Palestina Diorama's, Schotersingel 117a. Geopend eiken werkdag (behalve Vrijdags), van 8—5 en 7g uur DONDERDAG 10 NOVEMBER Stadsschouwburg: Vereeniging „Gruno": De Krubbebieter", 8.15 uur. middags en des Nyugat (Hong.) Nueva Granada (No.) Nereus (Ned.) Oranje Nassau (Ned.) Oberon (Ned.) Odysseus (Ned.) Patricia (Du.) Palatia (Du.) Poseidon (Ned.) Pluto (Ned.) Poelau Bras (Ned.) x) Perseus (Ned.) Rendsburg (Du.) Reggestroom (Ned.) Rhesus (Eng.) x) Radnorshire (Eng.) x) Randi (Deen) Ribjörn (Fin) Rigel (Du.) Rhea (Ned.) Diorama's, Schotersingel 117a. d eiken werkdag (behalve Vrijdags) 3-5 en 7—9 uur. Salabangka (Ned.) x) Salland (Ned.) x) Saturnus (Ned.) Saleier (Ned.) x) Stella (Ned.) Springfontein (Ned.) x) Sesostris (Du.) Solor (Noor) x Socrates (Ned.) Sif (Zweed) Soemba (Ned.) Triton (Ned.) Tjikandi (Ned.) x) Trajanus (Ned.) Tiberius (Ned.) Titus (Ned.) Ulysses (Ned.) Vulcanus (Ned.) Vesta (Ned.) Westland (Ned.) x) Weichsel (Danz.) Zephyros (Gr.) Chili 3uenos Aires Donstan tza 26 Nov. 3uenos Aires 9 Dec. Archangel 9 Nov. kopenhagen 13 Nov. Archangel 12 Nov. West Afrika Zuid Afrika Dhili Chili Chili Hamburg Kramfors 11 Nov. Batavia 22 Nov. Pto Barrios (v. IJm.) 11 Nov. Batavia 27 Nov. Macassar 6 Dec. Constantza 14 Nov. Santos Bordeaux 15 Nov. Ned Indië 23 Nov. Stamboul Japan 20 Nov. Alexandrië 11 Nov. Yokohama Buenos Aires 8 Dec. Alexandrië 13 Nov. Hernösand 8 Nov. Skelleftea 9 Nov. Z. Afrika Macassar Beira Batavia 13 Dec. Ned. Indië 5 Dec. Archangel 13 Nov. Onega 9 Nov. West Afrika 15 Nov. Rosario 7 Dec. Villa Constitution 17 Nov. Batavia 9 Nov. Buenos Aires 25 Nov Batavia 30 Nov. Hernösand heden Midd. Zee 13 Nov. Buenos Aires Batavia 14 Dec. Ned. Indië Buenos Aires 30 Nov. Port Arthur 18 Nov. Gothenburg 13 Nov. West Indië 9 Nov. Midd. Zee 10 Nov. Stettin 15 Nov. Cristobal heden Mexico 22 Nov. Midd. Zee 17 Nov. Stettin 8 Nov. Batavia Danzig 14 Nov. Ned Indië 12 Nov. West Afrika Batavia 13 Nov. Yokohama 20 Dec. Archangel 10 Nov. Skogby Kopenhagen (v. IJm.) 8 Nov. Palermo Batavia Buenos Aires 11 Nov. Bourgas (via Antw.) 12 Nov. Batavia Midd. Zee 21 Nov. Beira Pto Barrios 9 Dec. Houston 13 Nov. Midd. Zee 12 Nov. Norrköping 8 Nov. Batavia Bourgas 13 Nov. Batavia Tel-Aviv 28 Nov. Alexandrië 8 Dec. Triëst Alexandrië Hamburg 10 Nov. Hamburg 13 Nov. Hamburg 15 Nov. Trangsund 8 Nov. San Lorenzo 11 Nov. Verm, inkomst LAATSTE BERICHT 7 Nov. te Rotterdam. 24 Oct. te Santa Fé. 6 Nov. te Varna, vertrekt 11 November. 31 Oct. vertrokken. 10 Nov. 2 Nov. vertrokken. 5 Nov. van Port Bouet. 6 Nov. te Hamburg. 30 Oct. van Curasao. 5 Nov. te Tocopilla. 3 Nov. van Talcahuano. in lading. 5 Nov. vertrokken. 2 Nov. van Colombo. 2 Nov. van Barbados. 12 Oct. vertrokken 2 Nov. van Singapore. 28 Oct. vertrokken. 5 Nov. vertrokken, vertrekt 11 Nov. 7 Nov van Port Said 7 Nov. te Jerakini. 8 Nov. van Port Said. 7 Nov. van Gibraltar. 7 Nov van Shanghai 1 Nov. van Necochea. 7 Nov te Lissabon. 1 Nov. vertrokken. 3 Nov. vertrokken. 7 Nov. te Lorenzo Marquez. 8 Nov. vertrokken. 7 Nov. van Durban, vertrekt 16 Nov. 1 Nov. van Padang. 3 Nov. vertrokken. 29 Oct. vertrokken. 4 Nov. te Duinkerken. 17 Oct. te Buenos Aires. 29 Oct. van St.-Vincent. 5 Nov. te Londen. 6 Nov. v. Rio de Janeiro. 1 Nov. van Belawan. 3 Nov. van Kopenhagen. 6 Nov. van Gibraltar. in lading, vertrekt 12 Nov. 6 Nov. te Tjilatjap. 28 Oct. vertrokken. 31 Oct. vertrokken, vertrekt 10 Nov. 2 Nov. van Madeira. 5 Nov. van Gibraltar, vertrekt 12 Nov. 28 Oct. van Port of Spain, 7 Nov. van Trinidad. 7 Nov. van Gibraltar. 8 Nov. vertrokken. 4 Nov. van Belawan. vertrekt 11 Nov. 31 Oct. van Triëst. 8 Nov. te Hamburg. 7 Nov. van Port Said. 6 Nov. te Manilla. In lading. 4 Nov. vertrokken. 5 Nov. vertrokken. 5 Nov. vertrokken. 29 Oct. 5 Nov. 8 Nov. 7 Nov. 22 Oct 4 Nov. 5 Nov. 26 Oct. 8 Nov. 2 Nov. 7 Nov. van Colombo, van Las Palmas. van Ouessant. van Port Said, te Stamboul. van Mombassa. vertrokken, vertrokken, van Gibraltar, vertrokken, vertrokken. 7 Nov. van Gibraltar. 3 Nov. van Sabang. 1 Nov. te Stamboul. 6 Nov. te Mutzuna. 7 Nov. vertrokken. 8 Nov. vertrokken. 9 Nov. vertrokken, vertrekt 12 Nov. vertrekt 14 November. 2 Nov. vertrokken. 30 Oct van St. Vincent. SCHAKEN. Het A.V.R.O.-tournooi. Dinsdagavond is in den Dierentuin te 's-Gra- venhage de tweede ronde van het A.V.R.O.- tournooi gespeeld. Keres maakte in 26 zetten remise met Bot- winnik. De partij tusschen Capablanca en Aljechin werd afgebroken in een stelling, waarin de we- 1 reldkampioen in het voordeel is. Reshevsky verloor van Fine in 37 zetten in een aangenomen dame-gambiet; Euwe won in een fraaie partij in 32 zetten van Flohr. In groote stilte begon de strijd op alle vier borden met het opschuiven van den dame pion. De partij KeresBotwinnik. KeresBotwinnik werd een West-Indische verdediging, waarbij wit zijn koningslooper fianchetteerde. Keres posteerde een paard op e5 en bereidde een opmarsch in het centrum voor. Dit werd echter door den Rus op geraffineerde wijze belet. In het vervolg bracht Keres een aar dige combinatie, welke hem betere kansen voor het eindspel bezorgde. Hij slaagde er in, het centrum te bezetten. Nadat de dames van het bord verdwenen waren, was geen voordeel meer voor Keres te zien. Botwinnik verdubbelde de d-lijn en dreig de met zijn c-pion het centrum te breken. Op den 26sten zet stelde Botwinnik remise voor, wat Keres aannam. CapablancaAljechin. Ook in de partij CapablancaAljechin werd dezelfde opening als in de partij KeresBot winnik toegepast, met dit verschil, dat de zwart- speler door eenige krachtige zetten in de ope ning het initiatief aan zich trok. Doch Capa blanca stoorde zich hieraan niet en voltooide zijn ontwikkeling op de meest normale wijze. De partij bewoog zich daarop in positioneele banen. Aljechin moest zijn strijdkrachten mobiliseeren. In het middenspel werd op den damevleugel ge opereerd en Capablanca slaagde er tenslotte in, eenig voordeel te behalen. De partij ontwikkelde zich zeer interessant. Beide spelers vochten om positioneel voordeel. Er moest zeer precies gespeeld worden. Einde lijk slaagde de wereldkampioen er in, een voor- deelig eindspel van looper tegen paard te berei ken. Beide spelers geraakten in tijdnood, wat ten gevolge had, dat de zenuwen hun parten speelden. Onnoodig deden beide spelers meer dan 40 zetten en toen het sein voor afbreken gege ven werd, vergat de Cubaan, dat hij den zet moest insluiten, hij deed dezen op het bord. De wedstrijdleider eischte, dat de zet, die thans aan iedereen bekend werd, ingesloten werd. Aljechin heeft; hierbij het voordeel, den zet te kennen. Waarschijnlijk zal de partij remise worden. De voortzetting heeft heden avond zes uur plaats in Krasnapolsky te Amsterdam. ReshevskyFine. ReshevskyFine was een aangenomen dame gambiet. Fine koos deze verdediging uit psy chologische overwegingen. Hij wilde zijn tegen stander met zijn eigen wapen bekampen. Een andere reden zal wel geweest zijn, dat zij de zelfde opening te Nottingham gespeeld hadden én Fine een zwakke plek in het spel van Res hevsky ontdekt had. Maar intusschen kon hier een verbitterde strijd verwacht worden. En in derdaad verliep de partij vreemdsoortig. Res hevsky bracht een paard naar e5, welke zet met risico verbonden was. Fine ruilde en speelde op zijn meerderheid op den damevleugel. Res hevsky liet het wedei-om op tijdnood aankomen. Hij moest op een gegeven moment 16 zetten in drie minuten doen, terwijl zijn stelling slecht was. Fine deed eenige krachtige zetten; hij liep met zijn b-pion door, zoodat Reshevsky de vlag moest strijken. Hoe Euwe van Flohr won. De partij Dr. EuweFlohr nam van meet af aan een scherp karakter aan. Flohr verdedigde zich met een variant van Bogoljubow in de West-Indische partij, welke niet als goed te boek staat. Euwe profiteerde onmiddellijk van zijn positioneel voordeel, doordat hij het centrum vastlegde en op den damevleugel met zijn pion nen oprukte. Flohr verschafte zich tegenkansen op de open a-lijn en bracht een toren op de half open c-lijn, waar Euwe met zijn c-pion dreigde op te rukken. In het gevorderde stadium der partij vergrootte Euwe- zijn voordeel door een aanval op den vijandelijken koning te on dernemen. Hij sloeg met zijn dame den pion op f7. Nu was het pleit voor Flohr beslist. Een mat- aanval volgde, die een einde maakte aan elk te genspel. Nog vóór den speeltijd van 40 zetten verstreken was, gaf Flohr op. Een goede prestatie van onzen landgenoot. Beide spelers konden nog niet aangeven, waar de beslissende fout gemaakt was. De partij Capablanca- Aljechin. De partij tusschen Capablanca en Aljechin, welke met groote belangstelling tegemoet gezien, had het volgenden verloop: Wit: CapablancaZwart: Dr. Aljechin (West-Indische verdediging). 1. d2d4 Pg8—f6 2. c2c4 e7e6 3. Pgl—f3 b7b6 De West-Indische verdediging, welke thans in de mode is gekomen. 4. g2g3 Deze voortzetting wordt als de sterkste be schouwd. 4Lc8b7 5. Lflg2 Lf8e7 Ook 5. Lb4 is goed, men geeft echter te genwoordig aan den tekstzet de voorkeur. 6. 00 0—0 7. Ddlc2 Deze zet dient om Pe4 met Pc5 te beantwoor den. Keres speelde in dezelfde ronde tegen Bot winnik. 7. Tel. De theoretische zet is 7. Pc3. 7Lb7e4 Zwart moet iets doen tegen een eventueel e4, wat met Pc3 voorbereid zou kunnen worden. 8. Dc2b3 Pb8d7 Aljechin speelt de openingen altijd scherp. Er dreigt reeds Lf3; benevens Pd4:. 9. Lele3 d7d5 Aljechin heeft de opening interessant behan deld. Met de gekozen opstelling heeft hij be reikt, dat zijn damelooper binnen het spel blijft, terwijl gewoonlijk in die opening deze looper op b7 ingesloten is. 10. Pbld2 d5 x c4 11. Dd3xc4 Capablanca dacht hier lang na, eer hij tot de zen zet besloot. ZIEKENFONDS-LEDEN Een sedert 1900 gevestigde firma voorziet U van een uitstekenden BRIL. W. KUIPERS ZN., Gedipl. Opticiens. ZIJLSTRAAT 97 TELEF. 12726. (Adv. ingez. Med.) 19. b4xc5 b6xc5 36. Tb7xf7 a7a5 20. Dc3b2 Pb5a5 37 .Pd3—c5 Ta4—al Tc8xc5 38. Kglg2 De8c6 39. Tf7—a7 Pf6d5 40. Pe6xe6 Pd5c3 41. Pe6—f4 Tc5xc3 42. Ta7a4 Tf8c8 43. e2e4 Dc6xc3 a5a4 a4a3 Li'6b2 Lb2d4 Ld4b2 g7—g5 21. d4xc5 22. Tal—bl 23. Pg2—el 24. Lf4e5 25. Le5xc3 26. Tdl—cl 27. Tclxc3 44. (Afgegeven zet van wit Ta.4a7 -f) De stand. De stand van het tournooi luidt thans: 1. Fine 2 punten 2. Euwe iy3 punt. 3. Keres 1 pnt. 4. en 5. Aljechin en Capablanca, beiden y2 pnt., plus 1 afgebr. partij. 7. en 8 Flohr, Botwinnik en Reshevsky, ieder y> pnt. De derde ronde. De derde ronde wordt Donderdag 10 Novem ber te oRterdam gespeeld. Het programma luidt: FlohrKeres, Alje chinEuwe, FineCapablanca en Botwinnik Reshevsky. Regeering voorkome nieuwe conflicten in haringvisscherij Wensch van verscheidene Tweede Kamer leden. Sommige leden vestigen er in het voorloopig verslag op de begrooting van het Landbouw crisisfonds de aandacht op, dat in verschei dene landen vernieuwing en moderniseering van de visschersvloot plaats heeft met behulp van de regeering. Gaarne zouden zij verne men, in hoeverre en op welke wijze de Neder- landsche regeering in de naaste toekomst het zelfde denkt te doen. Met betrekking tot de haringvisscherij ga ven verscheidene leden te kennen, dat zij het ernstige arbeidsconflict, hetwelk dit bedrijf in het voorjaar van dit jaar gedurende langen tijd heeft stilgelegd, zeer betreurden. Zij ver zochten den minister maatregelen te willen beramen teneinde een herhaling van zulk een conflict te voorkomen. Het verlangen der vis- schers om na binnenkomst van het schip eenige dagen vrij te zijn, teneinde hun gezin nen te bezoeken en hun uitrusting in orde te brengen, achtten deze leden alleszins billijk. Sommige leden drongen aan op maatregelen ter verlichting van de zware vaste lasten, waaronder de garnalenvisschers gebukt gaan, gepaard met het verschaffen van de moge lijkheid om crediet te verkrijgen op gemakke lijker voorwaarden dan langs den weg der particuliere credietverstrekking mogelijk is. VERTROKKEN TRAWLERS. Heden zijn vertrokken: Witte Zee IJM. 167, Pool zee IJM. 77, Geziena Catharina IJM. 50-, Knikker IJM 4, Jenney Elsa IJM. 88, Clazina Luther IJM. 59. MET DEFECTEN CONDENSOR BINNEN. De Bruinvisch IJM. 97, kreeg bij het thuisstoomen een defect aan den condensor, doch kon op eigen kracht binnenkomen. BESOMMINGEN. Manden Trawlers: 410 Antje RO 15 f2370— 580 Dirje RO 53f2210— 710 Azimuth IJM 195 f3720. 600 Bergen IJM 16 f2910— 200 Bloemendaal IJM 71' f 1670. 460 Rotterdam IJM 112 f2080— 410 Jacq. Clasine IJM 10 f 2070. 180 Maria Elisabeth IJM 114 f 1750— 115 Raaf IJM 432 f 200 Elie Cheneviere IJM 161 f 1730. 455 Maria van Hattem IJM 1 f 1870— 115 Bruinvisch IJM 97 f 1740— Loggers: KW 60 f 570— Stoomloggers met pekelharing; Petrus Paulus IJM 266 f 2540. Schepen met versche haring: PD 154 f 1000, KW 102 f 250. KW 151 f 720, KW 39 f 1700, KW 29 f1520, VL 204 f560, SCH 180 f 460, SCH 23 f1250, SOH 40 f 1000, SOH 236 f 1530, SCH 412 f 1330. WIJK AAN ZEE Schepen, voorzien van een xj zijn grooter dan 6000 ton, 11. 12. Dc4c3 13. Tfl—dl 14. Le3—f4 15. a2—a3 16. b2—b4 17. Pf3—el 18. Pelxg2 Le4d5 h7h6 Ta 8c8 Dd8e8 Pd7c5 Pc5b7 Ld5xg2 c7c5 28. a3a4 Dc3xb2 29. Tblxb2 Tc8—cl 30. Tb2—bl Tel—c3 31. Tbl-b8+ Kg8—h7 32. Tb8—b5 Pa5—c4 33. Pd2xc4 Tc3xc4 34. Tb5b7 Le7—f6 35. Pel—d3 Tc4xa4 FEESTAVOND SCHIETVEREENIGING „ONDERLING GENOEGEN" Gisteravond hield de plaatselijke schietver- eeniging „Onderling Genoegen" te Wijk aan Zee haar eersten feestavond in dit seizoen in café Rest. Sonnevanck. De heer B. Schelvis opende dezen feestavond met een welkomstwoord tot de talrijk opgeko men leden en donateurs en hoopte, dat er een prettige stemming zou heerschen, ondanks het feit, dat ditmaal de feestavond niet op Zondag werd gehouden. Daarna trad het duo Smal en v. Norden begeleid door een voortreffelijke band op, in een uitgebreid en geestig repertoir. Yoordracht, muziek en dans wisselden elkaar af en het was eerst laat in den nachtof wel vroeg in den morg.en, toen allen voldaan huiswaarts keerden. HEEMSKERK SUCCES VOOR D. O. K. De Gymnastiekvereeniging D. O. K. heeft deelgenomen aan de wedstrijden georganiseerd door den D. H. G. B. te Haarlem. In dezen wedstrijd kwam D. O. K. in de afdeeling B uit en boekte een buitengewoon succes. Het grootst aantal punten werd behaald en daar door werd beslag gelegd op den fraaien wis selbeker. De gedetailleerde uitslagen waren als volgt: 1. D. O. K. 209V2 punten, wisselbeker en medaille; 2. St. Mauritius, Volendam 197^2 p., 3. St. Lodewijk, Rotterdam 193^ p. TOONEELUITV OERIN G Na het succes van Zondag met het tooneel- stuk „Opoffering" behaald, zal „De Vrienden-, kring" Zondag as. wederom met het stuk voos het voetlicht komen, thans voor donateurs, a

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 3