advi^l,Mijnhardyë' DE LAATSTE DAG... TALENS „Dokter Hartje GELD W. Swaap TYPEN STENO BOEKH. TALEN INST. PONT ARTIKELEN DEENSCHE TAAL Voetbal schoenen BEVERWIiKSCHE PAARDENVERLOTING Lijsten maken 't Opklapbedden- paleis f Kunsttanden j Mag. „WILJO" Uw waarborg LUIDSPREKERS Vergadering Kamer van Koophandel. Grootste sorteering, alles voorr Nieuw verbeterd syst. Opklap- bedden f 7.90, 2 pers. 10.75, ombouwen 3.90. 40 modellen ombouwen, ook verticaal en af wijkende maten. Ie kl. 15 j. gar Monsterkamers ORIONWEG 8, H.N. (gesloten huis) telef. 23932. Tev. monsterkamers meubelen met of zonder gehemelteplaat volgens Amerik. systeem GJEtOOTE HOUTSTR. 99 Haarlem Telefoon 1372S lederen middag behalve 's Zaterdags en 's Maandags Avondspreekuren: Maandag Woensdag Vrijdag van 79 uur. Laag gestelde tarieven. Aanv. 14 en 17 Nov. lesg. 10.— totaal. Clubles 3.50 p. mnd. Privéles 6.50 p. mnd. Clubles f 4.50 p. mnd. Opleid, ex. Merc. e. d. ENGELSCH, DUITSCH, FRANSCH, NEDERL. Clubles 4.50 p. maand. Opleid, ex. Merc. e. d. Prosp. gratis. O. Gracht 71 Speciaal in verband, bandages, verpleging- en baby-artikelen. Celstof, dubbel geweven tricot zwachtels, cambric-, ideaal- en flanelzwachtels, wattenrollen, spaarwatten enz. LEEUWERIKLAAN 1 IJMUIDEN OOST. TELEF. 5669 Verfdoozenvanaf 25 cent Teekeninkten p. fleschje 18 cent Doosjes pastels vanaf10 cent VERF- EN GLASHANDEL JOH* VAN REEUWIJK RATELSSTRAAT 20-22 Tel. 5327 IJm. Oost Het is alsof op slag de kiespijn van U atvalt als U zoo'n klein wit „Mijnhardtje" hebt ingenomen. Voor iemand die er nog geen kennis mee gemaakt heeft, is het een ware verrassing. Dit komt, omdat .„Mijnhardtjes" bestaan uit een bijzon dere combinatie van beproefde genees middelen, die elkander wederkeerig in hun werking ondersteunen, zoodat de pijn met vereende kracht verdreven wordt, 'n Beter pijnverdrijvend middel datsneller en gunstiger werkt dan „Mijnhardtjes", is dan ook niet denkbaar. Na het in nemen van een „Mijnhardtje" voelt U de hevigste pijn terstond wegzakken, terwijl ze enkele minuten later geheel verdwenen is. „Mijnhardtjes" hebben dit voordeel, dat zij door hun bijzondere combi natie de pijnen beter en sneller ver drijven en den duur van verschillende ongesteldheden belangrijk verkor ten. Dit geldt onder meer bij: Hoofd* pijn, kiespijn, zenuwpijnen, rheuma* tiek, spit in den rug, spierpijn, koorts, griep, maandbezwaren, lusteloos heid, migraine, ziek-gevoel, lenden pijn. moe-gevoel, gevatte koude. 'f komt van Mijn hardt! 1 „Mijnhardtje" 5 ct 12 „Mijnhardtjes" 50 ct Bij Apothekers en Drogisten Les gevraagd in de Brieven worden ingewacht on der no. IJ 382 bui', v.d. blad uit Kennemerland 1—3 Regels 25 cent Elke regel meer 10 ct. {uitsluitend bij vooruitbetaJüvr) TE KOOP AANGEB. jaargangen ,Wij" 1936 en 1937 a 2 per jaarg. Kennemerlaan 42, IJm. ENGELSCH, DUITSCH, Gramm. Convers., Opl. Merc, en L. O. Briniostr. 14 (R.H.B.S.) IJm.-O. Dr. D. J. Broekens vr. tegen half Nov. BESCH. DAGM., g. k. k. Zond. vrij. Aanm. Piersonlaan 1, Velsen, tusschen 5 en 6 uur. TE KOOP 6 w. leghorns met haan, a. d. leg en 6 Red Islands, 6Yz nid. Stationsweg 168, IJm.O. NIEUWE BONTMANTEL wegens omstandigheden te koop. Veu len, lang model. Heeft gekost 120. Prijs nader overeen te komen. Adres te vern. bur. v. d. blad TE KOOP een bakfiets (geslo ten) z. g. a. n., en een kleerma kersnaaimachine. Br. IJ 59 bur. van dit blad Inleiding B. W. Lasschuit over de Bakenessergracht. Discussie over het vraagstuk der centrale luchthaven. Dinsdagavond kwam de Kamer van Koop handel en Fabrieken voor Haarlem en Om streken in openbare vergadering bijeen. Verplaatsing Goederenstation De Voorzitter deelt mede, dat de direc tie der Nederlandsche Spoorwegen aan de Kamer bericht heeft gezonden op den brief van het Bureau d.d. 3 Mei 1938, waarin op zeer goede motieven er op aangedrongen wordt medewerking te willen verleenen tot de verplaatsing van het Goederenstation te Haarlem. De directie deelt mede, dat er geen afdoende motiveering aanwezig is om in de ligging van dit goederenstation wijziging .te brengen. Spreker verwondert zich over dit antwoord en betreurt het, dat daardoor be langrijke plannen van de stad Haarlem ver traging ondervinden. Naar aanleiding van deze mededeeling vraagt de heer De Breuk, of het Bureau aan de directie der Ned. Spoorwegen geen na dere motiveering gaat vragen. De Voorzitter antwoordt bevestigend. Bovendien kan spreker mededeelen, dat een lid der directie van de Ned. Spoorwegen hem heeft medegedeeld, dat binnenkort nadere berichten verwacht kunnen worden. Eenige ingekomen stukken worden voor kennisgeving aangenomen. Het eeuwfeest J. J. Beijnes De Voorzitter wenscht ir. H. J. M. Bek kers geluk met de Koninklijke onderscheiding, die hem ter gelegenheid van het eeuwfeest dei- firma J. J. Beijnes is verleend. Ook feliciteert spreker deze firma met de order van de Ned. Spoorwegen voor het leveren van 36 spoorwa gens. (Applaus). Heffing legesgeld Door het Bureau is een voorstel ingediend om te geraken tot een heffing van legesgeld voor het verstrekken van certificaten van oorsprong en voor legalisaties van handtee- keningen. Eenige leden vreezen, dat het voor den han del financieel steeds moeilijker zou worden, als dit voorstel wordt aangenomen. De Secretaris der Kamer, Jhr. Dr. J. C. Mollerus, merkt op, dat de begrooting voor 3939 opgemaakt is o.a. ook op het bedrag, dat deze heffing zou opbrengen. De heer Van der Burg zegt, dat de Ka mer vaak ageert tegen de zakelijke belasting op het bedrijf, omdat dit den handel te veel drukt. Spreker wil er dan ook niet toe mede werken, den handel nog meer te belasten. Dan moeten de subsidies maar wat verlaagd worden. De heer H o o ij spreekt in denzelfden geest. Hij geeft het Bureau in ovenveging, dit voor stel voorloopig terug te nemen, om aan de Kamer eerst gelegenheid te geven, de begroo ting voor 1939 te bestudeeren. De Voorzitter acht dit onmogelijk. De lasten, die daardoor aan den handel worden opgelegd, hebben niet zooveel te beteekenen. Spreker geeft in overweging, het voorstel aan te nemen en de subsidies niet te besnoeien. Het voorstel wordt aangenomen met 17 te gen 5 stemmen. Het gaat 1 Januari a.s. in. Subsidies voor 1939 De volgende subsidies voor 1939 worden toegekend: Ned. Org. v. d. Intern. Kamer van Koophandel, Den Haag 150: Ned. Kamer van Koophandel van Duitschland, Den Haag 50; Ned. Kamer van Koophandel te Londen 50; Ned. Kamer van Koophandel te Brussel 50; Ned. Kamer van Koophandel te Parijs 25; Ned. Amerik. Kamer van Koophandel te Amsterdam 25: Ned. Kamer van Koophan del te Milaan 25; Ned. Poblsche Kamer van Koophandel te Amsterdam 25; Ned. Kamer van Koophandel te Buenos Aires 25; Ned. Kamer van Koophandel voor Zwitserland te Zürich 25; Commissie voor den Ned. Zuid- Afrik. handel, Den Haag 50; Ned. Zuid-Ame- rikaansch Instituut, Den Haag 50; Alg. Ned. Ver. voor Vreemdelingenverkeer, Den Haag 50; Stichting Haarlem's Bloei, Haarlem 375; Ver. voor Vreemdelingenverkeer, Zand- Voort 100; IJmuiden's Bloei 50; Ver. voor Vreemdelingenverkeer, Hillegom 25; Ver. v. Vreemdelingenverkeer Wijk aan Zee 25; Ver. Santpoort's Bloei 25; Stichting Economisch Instituut v.d. Middenstand den Haag 297.50; Kon. Vereeniging Koloniaal Instituut, Am sterdam 50; Hoofdcommissie voor de Nor malisatie, Den Haag 50; Ver. Bureau v. Handelsinlichtingen, Amsterdam 50; Ned. Econ. Instituut, Rotterdam 25; Ver. Nederl. Fabrikaat, Den Haag 25; Ver. tot Verede ling v. h. Ambacht, Amsterdam 25; Nat. Ver. Handelsonderwijs,' Zaandam 10, De Commissie tot bevordering van het visch- gebruik heeft ook om een subsidie gevraagd. Na eenige discussie wordt aangenomen een voorstel van het Bureau, om een subsidie van 100 aan dit bureau te verleenen. De heer De Breuk wenscht geacht te worden te hebben tegen gestemd. Het centrale vliegveld. De heer Brinkman vraagt, hoe het staat met de kwestie van het centrale vliegveld. Spreker had gehoord, dat er een~Wetsontwerp verschenen is, waarbij Schiphol als centraal vliegveld wordt aangewezen. De Voorzitter zegt, dat dit wetsont werp nog niet is ingediend. Intusschen wil het Bureau de Kamer gaarne in de gelegenheid stellen, van haar zienswijze te doen blijken. De heer Brinkman merkt op, van een lid van het Comité Schiphol te hebben ver nomen, dat het wetsontwerp is ingediend. Den Voorzitter is hiervan niets be kend. De heer Teding van Berkhout: „Misschien ligt het wetsontwerp klaar!" De Voorzitter: „Inderdaad, er liggen nog vele ontwerpen klaar!" (Gelach). De heer Teding van Berkhout wil doen blijken, dat Schiphol als centraal vlieg veld moet worden aangewezen, omdat dit o.a ook van groot belang is voor de bloemenver- zending uit Aalsmeer. De heer De Breuk wil doen opmerken, dat het voor het heele land toch van geen beteekenis kan zijn, dat het centrale vlieg veld een 25 K.M. meer Zuidwaarts zou ko men. We hebben nu eenmaal een goed ge outilleerde luchthaven. Dit vraagstuk mag niet bekeken worden uitsluitend uit districtsbelang. De Voorzitter is het hiermee eens, want als het landsbelang in dezen gediend wordt, dan wordt ook het belang van het district gediend. De heer Bekkers acht het van groot be lang, dat Schiphol het centrale vliegveld blijft, o.a. omdat de hoofdstad in de nabijheid ligt. De heer Teding van Berkhout is van oordeel, dat de Kamer alleen het belang van Haarlem en omstreken moet behartigen. De andere Kamers van Koophandel behartigen immers óók de beangen van de luchthaven in h u n district. Het is voor ons district van het grootste beang, dat Schiphol behouden blijft. De heer Van Driel is ook vóór Schiphol, omdat het nationaal belang er niet door wordt geschaad. De heer Brinkman merkt op, dat Schip hol moet worden aangewezen, omdat dit méér in het midden van het land ligt, dan Leider dorp. De Voorzitter is van meening, dat de Haarlemsche Kamer zich niet moet laten leiden door wat andere Kamers hebben ge daan. Men moet alleen het algemeen belang behartigen. De heer D e d d e n s acht dit vraagstuk niet geschikt voor een openbare behandeling. Bij den heer Klein Schiphorst weegt het districtsbelang het zwaarst. Met den heer Bekkers is spreker het eens, dat men er zich eigenlijk niet mee moet bemoeien. Laat men eerst alvorens een conclusie te trekken, af wachten hoe de zaak zich zal ontwikkelen. De heer Brinkman acht het toch van het grootste belang, dat men in Den Haag de ar gumenten van de Haarlemsche Kamer kent. Verzending van bloembollen, van de visch uit IJmuiden en van de bloemen uit Aalsmeer, dit alles is toch een heel groot districtsbelang. De heer Teding van Berkhout geeft in overweging, ook te wijzen op het bevol kingscentrum van Amsterdam met het Gooi cn Kennemerland, dat zooveel grooter is, dan de andere bevolkingscentra. De Voorzitter acht het een bezwaar, dat het nog niet bekend is, welke motieven de regeering zou hebben, een ander centraal vliegveld te stichten, terwijl zij de beschikking heeft over zulk een prachtig vliegveld, als Schiphol is. Hij is er voor, aan de regeering te verzoeken, één centraal vliegveld aan te wijzen. Dat is in het belang van het land, Wordt Schiphol aangewezen, dan is dat des te beter. Meent de regeering echter om redenen, die men nu nog niet kent, dat een andere plaats moet worden aangewezen, dan moet de Kamer alleen aan het landsbelang denken. De Voorzitter concludeert, met den heer Kruimel, dat de Haarlemsche Kamer haar stem moet laten hooren. Aan de regeering moet verzocht worden, om spoedig de plaats voor het centrale vliegveld aan te wijzen. Is dat Schiphol, dan zal dat aangenaam zijn; is het echter voor het algemeen landsbelang noodig, dat het op een andere plaats komt, dan zal de Kamer moeten zwichten. De heer Brinkman acht het niet in strijd met het landsbelang als Schiphol wordt aan gewezen De heer Teding van Berkhout geeft in overweging, aan het Bureau op te dragen, een adres aan de regeering te verzenden, waarin met alle argumenten rekening wordt gehouden. Hiertoe besluit de Kamer zonder hoofdelijke stemming. Inleiding over de Bakenessergracht. De heer B. W. Lasschuit krijgt vervolgens het woord voor een inleiding over het voor stel der meerderheid van B. en W. tot dem ping van de Bakenessergracht. De heer Lasschuit concludeerde tenslotte, dat het een belang geacht moet worden voor industrie en handel, indien de Bakenesser gracht een nieuwe wegverkeersader zal wor den; dat uit een oogpunt van het economisch leven in onze stad wenschelijk is den druk op dit stadskwartier op te heffen en dat uit een oogpunt van werkloosheidsbestrijding van eenige beteekenis is, de daar ter plaatse bestaande toestanden grondig te reorgani- seeren. Spreker stelde daarom aan de Kamer voor, een brief te zenden aan den gemeenteraad van Haarlem, waarin de Kamer als haar oordeel te kennen geeft, dat de Bakenesser gracht gedempt moet worden. Na deze inleiding ontstond een langdurige gedachtenwisseling. De heer Teding van Berkhout zou bij stemming uitgemaakt willen zien, wie voor verbetering en wie voor demping van de gracht is. Gestemd wordt nu over de vraag: al of niet dempen. Uitgebracht worden: vijf stemmen vóór demping en zeven stemmen tegen.. Zeven stemmen worden ïn blanco uitgebracht. Besloten wordt, geen adres aan den raad te zenden. Shirts - Broeken - Kousen - Knie- en enkelkousen - Beenbeschex-mers. SCHOENMAKERIJ „DE ECONOOM" Tel. 5162 Kalverstr. 14 IJmuiden (Oost) Langer kunt U niet wachten met het koopen van een LOT van de DONDERDAGAVOND draaien de trommels. Hoofdprijs ter werkelijke waarde van 1000.-. Bezichtigt de prijzen in de etalage STATIONSPLEIN. beschikbaar door Gemeentelijk goedgekeur de bank. Personen met vaste betrekking zon der borg. Rente WETTELIJK vastgesteld. Vr. prospectus (zegel v. antwoord.) Kantoor SCHNEEVOOGTSTRAAT 7. Geopend van 91/*—8 uur. ZATERDAGS GESLOTEN. N.V. CREDIETBANK „AMSTERDAM—HAARLEM", TELEFOON 17081. 50—500.—. Alg. kennisgeving. Heden overleed na een kortstondig lijden onze beminde Broeder en Oom Willem Frederik Kok in den ouderdom van 74 jaar FAMILIE KOK. IJmuiden, 9 Nov. 1938 Keizer Wilhelmstraat 19 De begrafenis zal plaats vinden 12 Nov. 1938 n.m. 2 uur op de Begraafplaats „Crooswijk" te Rotterdam. is niet ieders werk. Laat daarom uw foto's, plaat werk, schilderstukken enz. inlijsten bij een speciaal en vakkundig adres. Kunsthandel „Artistiek" Kalverstr. 8, IJmuiden O. Tel. 5705.

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 4