Derde Feestconcert der H. O. V. VERWACHT WORDENDE SCHEPEN VELSEN Dr. Ch. F. Haje. f -dagavond om half elf is te Zandvoort de laatste maanden woonde, op 64- ippftijd plotseling overleden, de be- A^rlandicus dr. Ch. F. Haje. ïïaie die een schaakwedstrijd had bij- op den Hoogweg onwel geworden en ejljaar £,e ijlings ontboden genees- A H. Gerke constateerde den dood ^hartverlamming. «xlitie vervoerde het stoffelijk overschot De Jp woning van een kennis van den over- 'Xil a®n de Hugo de Grootstraat te Zand de u Tïaie heeft vooral groote bekendheid "n door zijn hardnekkigen strijd voor ^wering- Van zijn hand verschenen tal- artikelen in tijdschriften en dagbladen. •'1 December as. zou dr. Haje feitelijk pas ^Dgnsioen gaan, wegens het bereiken van f'«.jarigen leeftijd. wrband met den minder gunstigen toe- in enlivnnf r. i va Vihia jd< .lts Mededeelde, wist dat toen reeds zijn -yan zijn gezondheid schreef zijn huis- hem tot dien tijd rust voor, zoodat hij - hii begin October dit den leeraren en wish Hah hnon TPOHC 17111-1 _nikU1 als leeraar was geëindigd, rr had zich een comité van leerlingen en leerlingen gevormd om den heer Haje riin officieelen afscheidsdag te huldigen ''te danken voor de wijze waarop hij gedu- 5 17-tal jaren zijn taak als leeraar if. vervuld en uit de vele bewijzen van sym- thie die dit comité inmiddels reeds ontving. duidelijk welk een groote populariteit •b hoogachting de heer Haje zich als leeraar Ld verworven. Dr Haje werd in 1873 m Amsterdam gebo- 'waar hij studeerde in de Nederlandsche >tteren. Nadat hij zijn doctoraal had behaald hij naar Parijs, om daar aan zijn proef- ïhrlft te werken, waarop hij eenigen tijd later ^'Amsterdam promoveerde. Dr Haje begaf zich daarna in de journalis- 'waarin hij werkzaam bleef tot zijn be- roeraing in 1911 tot leeraar aan de R. H. B. S. Middelburg. Zijn journalistieke loopbaan l'hem o.a. naar Zuid-Afrika geleid, waar werkzaam was aan het Persbureau der ild-Afrikaansche Republiek. Ka te Middelburg en Coevorden leeraar in ue Nederlandsche taal en letteren te zijn ge- jjest, werd hij in 1921 benoemd aan de R. H. RS. 'te Velsen. Als letterkundige wierp hij zich vooral in B strijd tegen het gebruik van vreemde «orden en uitdrukkingen in de Nederland se taal. In zijn bekend werkje „Taalschut' pf hij het goede Nederlandsche woord voor jjie vreemde woorden, die hij in den ban «enschte te doen. PROPAGANDA-AVOND V. V. „KINHEIM". De voetbalvereeiiging „Kinheim" organi- feerde Woensdagavond een propaganda- jvond in de bioscoopzaal „de Pont", welke rch in een flinke belangstelling mocht ver- Logen en waaruit overduidelijk bleek, welk een groote plaats Kinheim in de harten der Velsen-Noordsche bevolking inneemt. Te kwart over acht heette de voorzitter van Kinheim de heer W. Berghuis allen harte lijk welkom en bracht vervolgens dank aan B. en W. der gemeente Velsen voor de ver leende vergunning voor een verloting ten ba- het trainingsfonds der vereeniging, aan den heer en mevrouw van Twisk voor de bijzonder gunstige voorwaarden warop bioscoopzaal en film ter beschik- hng van Kinheim waren gesteld en verder jan de dames en heeren welke tijd noch aoeite hadden gespaard om de loten aan den aan en de vrouw te brengen. Ten slotte deel de de voorzitter mede dat in de pauze een beperkt aantal onverkocht gebleven loten aan de meestbiedenden zouden worden toegewezen met allen een gezelligen avond te Allereerst werd nu een mooie gekleurde :eekenfilm gedraaid; hierop volgde de hoofd film „Muiterij op de Bounty", waarbij het Kerdan harde zeemansleven uit de 17e eeuw aanschouwelijk werd voorgesteld. In de pauze vond de verloting plaats. Nadat de hoofdfilm geëindigd was ging men ten zeerste voldaan huiswaarts. AGENDA VOOR VELSEN EN IJMUIDEN DONDERDAG 10 NOVEMBER Rex Theater: „Vervaagde Sporen" en „Watt en li Watt als dakloozen", 8.15 uur. VRIJDAG 11 NOVEMBER Thalia Theater: „Hollywood Hotel" «Bokser tegen wil en dank", 8 uur. Rex Theater: „Helene Willfuer" en „Gehei men van Filmland", 8.15 uur. Theater de Pont: „Orkaan" en „De Zesdaag se", 8 uur. ZATERDAG 12 NOVEMBER Thalia Theater: „Hollywood Hotel" er iBokser tegen wil en dank", 8 uur. Hex Theater: „Helene Willfuer" en „Gehei men van Filmland", 8.15 uur. Theater de Pont: „Orkaan" en „De Zesdaag se", 8 uur. AGENDA VOOR BEVERWIJK VRIJDAG 11 NOVEMBER Luxor Theater, Breestraat: „Ellis-eiland" en iPe Patriot", 8 uur. Hennemer Theater, Zeestraat: „Verwaar e jeugd" en „Welkom vreemdeling uur. Jf' Theater, Peperstraat: „De schrik van jl^tone" en „Het meisje met de vier vaders" AGENDA TE HAARLEM Heden: DONDERDAG 10 NOVEMBER Stadsschouwburg: Vereeniging „Gruno": De krubbebieter", 8.15 uur. Concertgebouw: Sovjet-film: Hedendaagsch Wand, toegelicht door L. de Visser. TOsHalsTheater: „De Parijsche Ondeugd" «0,7 en 9.15 uur. .Rembrandt Theater: „De avonturen van «oom Hood", 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor Sound Theater: „Mannequin" 2.30, 7 019.15 uur. Palace Familie Cinema: „Parnell" en „Een louw met fantasie", 2 en 8.15 uur. mi ™rne Theater: „Het lied van de Prairie" 01..Zijn laatste voorpost". Movlac Uurfilm Theater: Doorloopende m, 2.30—11 uur nam. Museum, Spaarne 16. Geopend op van 11—3 uur, behalve 's Maan- IJMUIDEN Purmerond geen gas van Hoogovens? Wij hebben al gemeld, dat Gedeputeerde Staten het gemeentbestuur van Purmerend hebben geadviseerd onderhandelingen aan te knoopen inzake het betrekken van gas van de Hoogovens alhier, omdat de gasfabriek een flink tekort oplevert. Vanwege het gemeentebestuur van Purme rend was nu aan het bestuur der Vereeniging van Nederlandsche gemeenten verzocht, om eenige deskundigen te willen aanwijzen voor een onderzoek naar de exploitatiemogelijk heden van het gemeentelijk gasbedrijf. Daar aan was door genoemd bestuur voldaan en waren benoemd de directeuren en de accoun tant van de gasfabriek te Zeist. Deze heeren hebben thans hun rapport uitgebracht en hun oordeel over het gevoerde beheer is gunstig. Het betrekken van gas van de Hoogovens wordt door hen afgeraden, daar dit naar hunne meening groote jaarlijksche verliezen voor de gemeente zal opleveren. De deskundigen stel len tenslotte een wijziging der tarieven voor. DE GEMEENTERAAD BEGINT MAANDAG 21 NOVEMBER MET DE BEGROOTING. Er wordt een openbare vergadering van den Raad der gemeente gehouden op Maandag 21 November 1938, des namiddags 2 uur, ten gemeentehuize. Agenda: 1. Aankoop van grond te Driehuis. 2. Voorloopige vaststelling, c.q. goedkeuring van de volgende rekeningen over 1937: a. van het Grondbedrijf; b. van het Gasbedrijf; c. van de Waterleiding; d. van het bedrijf Openbare Werken; e. van het bedrijf Reinigings- en Ontsmet- tingsdienst; f. van den Ophaal- en Stortingsdienst; g. van den Woningdienst; h. van de Burgerlijke instellingen van Maat schappelijk Hulpbetoon; i. van de Gemeente. 3. Financieele besluiten. 4. Machtiging tot het opnemen van kasgeld in 1939 en aangaan van een rekening-courant overeenkomst met de N.V. Bank voor Neder landsche Gemeenten. 5. Behandeling van de volgende begrootin gen voor 1939 met de daarbij behoorende stuk ken: a. van het Grondbedrijf; b. van het Gasbedrijf; c. van de Waterleiding; d. van het bedrijf Openbare Werken; e. van het bedrijf Reinigings- en Ontsmet- tingsdienst; f. van den Ophaal- en Stortingsdienst; g. van den Woningdienst; h. van den dienst van Maatschappelijk Hulpbetoon; i. van de Gemeente. 6. Vaststelling van een verordening op de heffing van opcenten op de hoofdsom der ge meentefondsbelasting. MUZIEK. WIJK AAN ZEE REIS OM DE WERELD PER ZEILBOOT. Naar wij vernemen zullen 2 jongemannen uit Wijk aan Zee binnen korten tijd trachten een reis om de wereld te maken met een ge wone zeilboot. ST. NICOLAASFEEST. Het plaatselijke comité voor het a.s. Sint Nicolaasfeest te Wijk aan Zee heeft besloten, dat dit feest op 30 Nov. a.s. zal worden gehou den in het café-rest. „de Zon". ZENDING OP NIEUW-GUINEA. Vrijdag 11 Nov. zal in de Ned. Herv. Kerk te Wijk aan Zee een zendingsavond worden gehouden. De zendeling A. Starrenburg zal dan een lezing houden over de zending op Nieuw- Guinea. Tevens zal men trachten een plaatselijke af deeling op te richten van den Vrouwenzen- dingsbond. SCHIP Alkmaar (Ned.) Anna Bulgaris (Gr.) Achilles (Ned.) Amstelland (Ned.) x) Aldan Rus) Ajax (Ned.) Alma Ata (Rus) Amstelkerk (Ned.) Boschfontein (Ned.) Bodegraven (Ned.) Bennekom (Ned.) Barnveld (Ned.) x) Baarn (Ned.) x) Berta (Ned.) Chr. Huygens (Ned.) Caribia (Du) x) Crijnssen (Ned.) Dolius (Eng.) x) Dortmund (Du.) Dunavis (Gr.) Eemland (Ned.) Euterpe (Ned.) Freiburg Du.) Fauna (Ned.) Grootekerk (Ned.) x) Ganymedes (Ned.) Gaasterkerk (Ned.) x) Harbury (Eng.) Hercules (Ned.) Hera (Zweed) Heemskerk (Ned.) x) Halle (Du.) Henry Stanley (Br.) Jagersfontein (Ned.) J J.v.01denbarnev.(Ned Kurmark (Du.) Kama (Rus.) Kotkas (Estl.) Lagosian (Br.) Lekhaven (Ned.) Ljusterö (Zw.) Margaritis (Gr.) Moena (Ned.) Montferland (Ned.) x) Maron (Eng.) x) Merope (Ned.) Mirandella (Uort.) Melampus (Ned.) x) Menes (Du.) Nyugat (Hong.) Nueva Granada (No.) 3 Nereus (Ned.) Oberon (Ned.) Odysseus (Ned.) Orestes (Ned.) Palatia (Du.) Poseidon (Ned.) Poelau Bras (Ned.) x) Perseus (Ned.) Rendsburg (Du.) Reggestroom (Ned.) Rhesus (Eng.) x) Radnorshire (Eng.) x) Ribjörn (Fin) Rhea (Ned.) vrij. Diorama's, Schotersingel 117a. wtyend eiken werkdag (behalve Vrijdags). M 3-5 en 7—9 uur. VRIJDAG 11 NOVEMBER stadsschouwburg„George en Margaret" »,,r »Het Masker" voor Kunst aan het Volk". 0,15 uur. programma's Salabangka (Ned.) x) Salland (Ned.) x) Saturnus (Ned.) Saleier (Ned.) x) Stella (Ned.) Springfontein (Ned.) x) Sesostris (Du.) Solor (Noor) x Socrates (Ned.) Sif (Zweed) Soemba (Ned.) Spartak (Rus) Triton (Ned.) Tjikandi (Ned.) x) Trajanus (Ned.) Tiberius (Ned.) Titus (Ned.) Ulysses (Ned.) Vulcanus (Ned.) Vesta (Ned.) Westland (Ned.) x) Weichsel (Danz.) Zephyros (Gr.) VAN Verm. Aankoms! LAATSTE BERICHT Chili Buenos Aires Constantza Buenos Aires Archangel Kopenhagen Archangel West Afrika 26 Nov. 9 Dec. 9 Nov. 13 Nov. 12 Nov. 7 Nov. te Rotterdam. 24 Oct. te Santa Fé. 6 Nov. te Varna, vertrekt 11 November. 31 Oct. vertrokken. 10 Nov. vertrokken. 2 Nov. vertrokken. 5 Nov. van Port Bouet. Zuid Afrika Chili Chili Chili Hamburg (via Antw.) Kramfors 10 NOV. 16 Nov. 11 Nov. 9 Nov. van Hamburg. 30 Oct. van Curaqao. 5 Nov. te Tocopilla. 5 Nov. van Valparaiso, vertrekt 12 November. 5 Nov. vertrokken. Batavia Pto Barrios (v. IJm.) West Indië 22 Nov. 11 Nov. 2 Nov. van Colombo. 2 Nov. van Barbados. 8 Nov. van Barbados. Batavia Macassar Constantza 27 Nov. 6 Dec. 14 Nov. 22 Oct vertrokken. 2 Nov. van Singapore. 28 Oct. vertrokken. Santos Bordeaux 29 Nov. 15 Nov. 5 Nov. vertrokken, vertrekt 11 Nov. Ned Indië Stamboul 23 Nov. 28 Nov. 7 Nov van Port Said 7 Nov. te Jerakini. Japan Ale xan drie Yokohama 20 Nov. 11 Nov. 8 Nov. van Port Said. 7 Nov. van Gibraltar. 7 Nov van Shanghai Buenos Aires Alexandrië Skelleftea Z. Afrika Macassar West Afrika 8 Dec. 13 Nov. 9 Nov. 20 Dec. 5 Nov van Mar del Plata. 8 Nov. van Lissabon. 3 Nov. vertrokken. 8 Nov. van Loiexizo-Marqui 5 Nov. vertrokken. 4 Nov. van Freetown. Beira Batavia 13 Dec. 7 Nov. van Durban, vertrekt 16 Nov. Ned. Indië Archangel Onega 3 Dec. 13 Nov. 9 Nov. 1 Nov. van Padang. 7 Nov. van Lodingen. 29 Oct. vertrokken. West Afrika Rosario Lulea (v. IJm.) 15 Nov. 7 Dec. 6 Nov. te Duinkerken. 4 Nov. v. Villa Constitucion. in lading. Villa Constitution Batavia Buenos Aires Batavia Midd. Zee Buenos Aires Batavia Ned. Indië 17 Nov. 9 Nov. 25 Nov. 30 Nov. 13 Nov. 14 Dec. 30 Dec. 29 Oct. van St.-Vincent. 8 Nov. te Londen. 6 Nov. v. Rio de Janeiro. 1 Nov. van Belawan. 6 Nov. van Gibraltar, in lading. vertrekt 12 Nov. 7 Nov. van Tjilitjap. Buenos Aires Port, Arthur Gothenburg 30 Nov. 18 Nov. 13 Nov. 28 Oct. vertrokken. 31 Oct. vertrokken. 10 Nov. vertrokken. Midd. Zee Stettin Neuvitas 10 Nov. 15 Nov. 9 Nov. van Ouessant. vertrekt 12 Nov. 7 Nov. vertrokken. Mexico Midd Zee Batavia Danzig 22 Nov. 17 Nov. 14 Nov. 7 Nov. van Trinidad. 7 Nov. van Gibraltar. 8 Nov. van Colombo, vertrekt 11 Nov. Ned Indië West Afrika Batavia Yokohama Skogby Palermo 13 Nov. 13 Nov. 13 NOV. 20 Dec. 10 Nov. 19 Nov. 7 Nov. van Gibraltar, vertr. 12 Nov. v. Hamburg. 7 Nov. van Port Said. 6 Nov. te Manilla. 4 Nov. vertrokken. 5 Nov. vertrokken. Batavia Buenos Aires Bourgas Batavia Midd Zee Beira Pto Barrios Houston Midd. Zee Norrköping Batavia Archangel 11 Nov. 12 Nov. 21 Nov. 9 Dec. 13 Nov. 12 Nov. 8 Nov. 16 Nov. 29 Oct. van Colombo. 5 Nov. van Las Palmas. 10 Nov. te Antwerpen. 7 Nov. van Port Said. 22 Oct. te Stamboul. 4 Nov. van Mombassa. 9 Nov. van Pt. Limon. 26 Oct. vertrokken. 8 Nov. van Gibraltar. 2 Nov. vertrokken. 8 Nov. van Singapore. 6 Nov. vertrokken. Bourgas Batavia Tel-Aviv Alexandrië Triëst 13 Nov. 28 Nov. 8 Dec. 4 Dec. 7 Nov. van Gibraltar. 7 Nov. van Colombo. 8 Nov. van Stamboul. 6 Nov. te Mutzuna. 8 Nov. vertrokken. Alexandrië 5 Dec. 8 Nov. vertrokken. Hamburg Hamburg 10 Nov. 13 Nov. 9 Nov. vertrokken, vertrekt 12 Nov. Hamburg Trangsund 15 Nov. 8 Nov. vertrekt 14 November. 2 Nov. vertrokken. San Lorenzo 11 Nov. 30 Oct. van St. Vincent. Het laatste der drie feestconcerten stond onder leiding van Eduard van Beinum en diens leiding beteekende een metamorphose van ons orkest, een wedergeboorte, een verheffing tot een on verwacht hoog peil. Nu sloot alles als een bus: nu werd er op een klein ongelukje aan het einde van het Andante der „Unvollendete" na slechts zuiver gespeeld. Nu was het een genot om naar de prachtige, evenwichtige klankver- deeling, zoowel in die Symphonie van Schubert als in Beethoven's Coriolan-Ouverture, te luiste rren; nu kon men genieten van het fijne rythmï- che orkestspel in de Menuet der Arlésienne- muziek, naar de teere klank van het strijkers ensemble in het Adagietto, naar de volkomen beheerschte maar toch meeslepende stuwing in de Farandole. Nu gevoelde de hoorder zich ge neigd om beurtelings elk der blazers te prijzen omdat die zoo mooi, gevoelig en zuiver speelden. ,Er zijn geen goede en slechte orkesten", zei Van Beinum me in de pauze: „er zijn alleen goede en slechte dirigenten!" Men zou werke lijk tot die overtuiging komen. behoef ik niet meer in 't licht te stellen: dat weet men al lang en dat wist het Concertgebouwbestuur ook, toen het hem eerst tot tweeden, later tot eersten dirigent van het beroemde Amsterdamsche orkest aan stelde. Maar hij heeft het Woensdagavond nog eens evident bewezen, ook voor diegenen, die den invloed van een dirigent op een orkest mochten onderschatten. Was de dirigent van dezen avond een oud- Haarlemmer ingevolge zijn vroeger leiderschap van ons orkest, de solist was oud-Haarlemmer door geboorte. Dat was Willem Andriessen, de tegenwoordige directeur van het Amsterdamsch Conservatorium. Ook hij is hier een oude, goede bekende en gaarne geziene gast. Over zijn uit muntend klavierspel en zijn veelzijdige eigen schappen als reproduceerend kunstenaar behoef ik niet meer uit te weiden. Wel mag ik met vreugde constateeren dat zijn drukke ambts bezigheden blijkbaar geen handicap voor zijn solistische werkzaamheid opleveren. Zijn vertol king van Beethoven's 3de Pianoconcert klonk technisch verzorgd, spontaan, brillant en toch waardig. Een mooie cadans van eigen vinding, die uitstekend bij den stijl van het werk paste, verhoogde den indruk er van nog aanmerkelijk. Een hartelijk „bravo" voor hem mag ook hier nog zijn plaats vinden. En wat Van Beinum van de orkestpartij maakte, overtrof de ver wachtingen verre. Na zijn strak houden der Co riolan-Ouverture toonde hij in het Pianoconcert een gelijkschakelingskunst, die hem als een haast idealen begeleider deed kennen. Ik weet trouwens uit eigen ex-varen dat i-eeds ten tijde van zijn dirigentschap der H.O.V. samenwei-king met hem een genoegen was. Ook dezen avond waren hooge officieele gas ten aanwezig, en besteeg een van dezen het po dium om de jubileerende Orkestvereeniging toe te spreken en geluk te wenschen. Dat was de voorzitter van het hoofdbestuur der M t. b. d. T.. Jhr. Mr. Dr. E. van Beresteyn. En nu trof het toevallig, dat ook deze door geboorte zich oud- Haarlemmer mocht noemen. De heer Van Be resteyn sprak onzen voorzitter Mr. A. Beets op de hem eigen geestige en joviale wijze toe. Hij begon met op te merken dat tegenwoordig als middelbare leeftijd voor den mensch 61 jaren geldt, maar dat de gemiddelde levensduur van een als rechtspersoon erkende vereeniging op tweemaal dien van een mensch geschat wordt, zoodat we mogen zeggen, dat de H.O.V. thans pas den middelbaren leeftijd bereikt heeft en in den vollen bloei van haar kracht geacht moet worden te zijn, Als oud-Haarlemmer haalde hij aardige herinneringen uit zijn prille jeugd op, naar aanleiding van de toenmalige concerten in den Hout. Maar, op de H.O.V. terugkomende, merkte spreker op, dat van sommige zijden wel eens beweerd wordt, dat het bezit van een paar groote orkesten voor ons land voldoende zou zijn, en dat de kleine dus overbodig geacht zou den moeten worden. Dit nu bestreed spr. ten stelligste. 'Zoowel voor de opvoeding der jeugd als voor het gelegenheid geven voor en het kweeken van samenspel in huiselijken kring en ook voor de medewerking bij uitvoeringen van koorvereenigingen vervullen de plaatselijke or kesten en de daaraan verbonden musici een be langrijke taak. Spr. haalde met instemming het voorwoord aan dat onze bui-gemeester in het Gedenkboek der H.O.V. geschreven heeft en citeerde daarna de woorden van het „slotkoor" met een kleine variant: „Doet nu allen mee, Steunt de H.O.V., En met deze bêe Eindigt.E. v. B.'. (Dat hij met deze laatste initialen niet den dirigent van den avond maar zich zeiven bedoelde was wel voor ieder duidelijk!) Mr. Beets antwoordde. Hij zeide het op bui tengewoon hoogen prijs te stellen, dat de heer Van Beresteyn hier had willen komen, ook om dat deze de nooden onzer orkesten kent en hij dankte hem voor zijn bemoedigende woorden. Ook Mr. Beets haalde een herinnering uit zijn jeugd op, ook ten aanzien van de toenmalige paardetram die door den Hout liep. Daarna sprak Dr. J. R. de Smidt als voorzit ter van het „Comité van Actie voor de H.O.V." Deze liet zich optimistisch over het gestichte in strumentenfonds en over het jubileumfonds uit. Voor dit laatste deed hij nog een beroep op de medewerking van alle aanwezigen. Mr. Beets dankte ook dezen spr. en deelde mee dat uit het instrumentenfonds een nieuw stel pauken aangeschaft is, dat i-eeds in gebruik is. Vervolgens sprak hij het eerelid, den oud dirigent der H.O.V. Eduard van Beinum harte lijk toe en ook den solist Willem Andriessen, en hij hoopte dat beiden nog vaak hun medewerking bij uitvoeringen van ons ox-kest zouden verlee- nen. Er was een krans voor het H.O.V.-bestuur na mens de M. t.b. d. T. en een voor E. van Bei num namens het bestuur der H.O.V. En er was een hartelijke, geestdriftige stemming in de zaal. Zoo was dit derde Feestconcert zeker niet het minst feestelijke der dx-ie, en in muzikaal-artis- tiek opzicht misschien wel het f eestelij kste. K. DE JONG. BEVERWIJK R.K. BOND VAN TECHNICI „ST. BERNULPHUS". De R.K. Bond van Technici „St. Bernulphus" zal op Vrijdag 11 November een ledenverga dering in Hotel ter Burg houden. De agenda vermeldt o.m. de installatie van den geeste lijken adviseur der afdeeling kapelaan A. van Ginkel en een bespreking van het winterpro- gramma. Voorts zal de geestelijke adviseur een causerie houden. LEDENVERGADERING CHR. ORANJE- VEREENIGING. De Christelijke Oranjevereeniging „Juliana van Stolberg" zal op Dinsdag 15 November een ledenvergadering in de bovenzaal van het Ned. Herv. vereenigingsgebouw aan de Ooster wijkstraat houden. De agenda vermeldt jaarverslagen van pen ningmeester en secretaris; Bestuursverkiezing en verslag van de controle-commissie. MARTBERICHTEN. Noteering van Beverwijk, den 9 Nov. 1938. Spinazie per kist 5080 cent. Andijvie 100 str. f 1.20f 280. Koolrapen per zak 85 cent. Wortelen per bos 36 cent. Bieten per K.G. 4J/2 cent. Schorseneeren per K.G, 613 cent. Aardappelen, klei, per K.G. 2y2—5 cent. Snijboonen per K.G. 36 cent. Spruitjes per K.G. 713 cent. Boerenkool per K.G. 46 cent. Roode kool 2,/23'/2 cent. Savoije kool per 100 f 6. Bloemkool per 100 f 5f 14. Uien per kilo 4V2 cent. Prei per bos 34V2 cent. Sla per 100 krop f 2f 3. Pieterselie per kistje 10 cent. Selderie per kistje 13 cent. Appelen per kilo 1534 cent. Peren per kilo 18—40 cent. Druiven per kilo 3032 cent. Brusselsch lof per K.G. 18—24 cent. SANTPOORT Schepen voorzien van een zijn grooter dan 6000 ton. SoscoopvoorsteUmge.il, nieuwe Hoogovens ViSSCHERIJ EN SCHEEPVAART TE IJMUIDEN AANGEKOMEN SCHEPEN Zweedsch m.s. Rigel Kopenhagen koolteer WATERPOLO. (DAMES) PROMOTIE COMPETITIE IE KLASSE ZIAN—D. W. R. (2—3). In den return-wedstrijd hebben de Water ratten-dames kans gezien revanche te nemen voor de in Haarlem geleden nederlaag. Onmiddellijk na het uitzwemmen blijkt dat de Zian-dames het niet gemakkelijk zullen krijgen. Al dadelijk verkeert het Haagsche doel in gevaar als de Haarlemsche voorhoede ten aanval trekt; de Zian-keepster kan nog net redden. Doch spoedig weet mevr. v. d Booren—v. Looy te scoren (0—1). Wanneer ook de Zian-voorhoede in den aanval komt, blijkt mej. Kollerie in goeden vorm te zijn, zoodat de Haagsche dames voor- loopig geen kans krijgen om te scoren. Een gevaarlijken aanval van mej Zieren kon de Zian-achterhoede nog juist bij tijds onder breken, maar even later is het opnieuw de Haarlemsche middenvoor, die den voorsprong vergroot (02). Na de hervatting komen de Haagsche da mes gevaarlijk in den aanval. Nadat mej Sieberg had tegen gescoord, weten de gast vrouwen na goed werk van de achterhoede gelijk te maken (2—2). Nu komen de Water ratten weer in den aanval; na een keurige rush gelukt het mej. M. Zieren, haar club de leiding te geven (2—3). Hoewel Zlan hard werkt voor den gelijkmaker, weten de Water ratten-dames stand te houden. JUBILé. De heer H. R. Saager, verpleger in het Pro vinciaal Ziekenhuis nabij Santpoort, hoopt 11 Nov. den dag te herdenken, dat hij voor 25 jaren in dienst trad bij bovengenoemde in richting. De heer Saager geniet een bekend heid, da-ar hij ook als sportleider optreedt, als onderdeel van de actieve therapie der pa tiënten. VOOR HET BEHOUD VAN DEN VOGELSTAND Het bestuur van „Santpoorts Bloei" schrijft ons: „Zooals reeds vroeger gepubliceerd werd, heeft oxize vereeniging dit voorjaar een groot aantal nestkastjes in het Burg. Rijkenspark geplaatst. Van het Gemeentebestuur hebben wij nu toestemming gekregen ook eenige voederbak jes en -tafels te plaatsen, waartoe dan ook binnenkort zal worden overgegaan. De bedoe ling hiervan is, dat vogelvrienden, zoowel vol wassenen als kinderen, bij hun wandelingen in het Burg. Rijkenspark, gedurende den winter iets zullen medebrengen voor onze ge vederde vriendjes en het zullen deponeeren op de voedertafels of in de bakjes. U zult on dervinden, welk een pleizier en voldoening U daarvan zult hebben!" CONCERT IN „ZOMERLUST". Zondag a.s. geeft het harmonie-gezelschap „Soli Deo Gloria" onder leiding van Jan Groot een concert in ..Zomerlust". Het programma vermeldt: 1. Florentiner-marsch, Fucik; 2. Ouverture Romantique Kéler Bela; 3. Les Saltimbanques, Louis Ganne, arr. G. Meister; 4. Chant du Soir, wals Sam Vlessing; 5. Walram, M. J. H. Kessels; 6. The Gladiators Farewell, Blankenburg. Ter afwisseling zullen eenige leden een klucht opvoeren, n.l. „Meneer Plumps als meid-alleen". aan het woord. Voor den inhoud dezer rubriek stelt de Redactie zich niet verantwoordelijk. Van ingezonden stukkengeplaatst of niet geplaatst, wordt de kopij den inzender niet teruggegeven. Het geven aan de deur. Geachte Redactie, Gaarne zou ik namens velen in uw veelgele zen blad eenige opmerkingen willen maken omtrent het verslag van de opening van den bazar voor het Hoogeland en wel betreffende de zinsnede, dat de bux*gemeester zeide, dat het een onjuistheid is te meenen een goede daad te doen, door menschen die langs de deur gaan een aalmoes te geven. In de eerste plaats wel, om er op te wijzen, dat hier in Beverwijk aan vele menschen een steun wordt verstrekt van f 3.50 per week. Onnoodig te verklaren dat niet één mensch daarvan leven kan, of voldoende handel kan bezitten om niet als bedelaar gebrandmerkt te worden. Omdat dit toch ook menschen zijn, die an ders gewend zijn, maar die alleen het gebrek bezitten werkloos te zijn, is mijn vraag: Zijn die menschen nu allen voorbeschikt hun troost en hun bestaan op Hoogeland te zoeken? De menschen die nog trachten voldoenden handel te bezitten moeten nog 15 cent per dag voor een ventvergunning betalen. Mijn inzicht en dat van velen is dus, dat het wel een goede daad is en een zegen, dat er nog burgers zijn die zich het lot van de misdeelden in deze maatschappij aantrekken. Uw abonné, J. WESTRA.

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 7