HET NIEUWE AVONDBLAD Goed nieuws van Visschershaven. de Velsen's vroede vaderen van fraak. KnikkerkampioenschaplHet en antwoorclSpel Drie gouden jubilea op één dag. JAARGANG NO. 11 MAANDAG 14 NOV. 1938 IJMUIDER COURANT ABONNEMENTEN per week I2V2 ets., per maand 521/» cents, per kwartaal 1.55. Geen incassokosten. Losse nummers3 cents, gantoor Kennemerlaan 42 - IJmuiden, Tel. 5301 VERSCHIJNT DAGELIJKS, BEHALVE OP ZON- EN FEESTDAGEN. UITGAVE LOURENS COSTER, MIJ. VOOR COURANTUITGAVEN EN ALG. DRUKKERIJ N.V. DIRECTIE P. W. PEEREBOOM EN ROBERT PEEREBOOM. ADVERTENTIëN 1—5 regels f 0.75. Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regel meer 10 ct. Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. ALLE ADVERTENTIëN, OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD, WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMER COURANT. POSTGIRO 310791. rratis Ongevallenverzekering voor betalende abonnés. Levenslange ongeschiktheid 2000.—, overlijden 400.—, ■pn of twee leden wijsvinger 25.alle leden anderen vinger 15.één of twee leden anderen vinger 5. verlies van hand, voet of oog 200.—, beide leden duim f 100.—. één lid duim 50.—, alle leden wijsvinger 60 ópn of twee ieaen wijsvinger j zo.—ane ïeaen anderen vinger T 10.—een 01 twee leden anderen vinger ƒ5.—, arm- of beenbreuk 30.—, enkelbreuk ƒ15.—, polsbreuk ƒ15.—. Opvarenden van visschers-, marinevaartuigen enz Tm— biJ verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaart; tot een maximum van ƒ2000.—, indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meer abonnés tengevolge mocht hebben. Lg 'afzonderlijke verzekering voor abonnés op het Geïllustreerd Zondagsblad. Alles indien het gevolg van een ongeval en volgens gratis ten kantore van dit blad verkrijgbare voorwaarden. in de Duitsche ambassade te Prijs gepleegd door den zeventien jarigen «dschen Jood Grynszpan, heeft rampzalige -0]aen voor de reeds in zoo treurige om- ■fendigheden verkeerende Joden in Duitsch- lDd gehad. Men is zich op hen gaan wreken, gun synagogen, hun Godshuizen, zijn in irand gestoken en hun winkels en kantoren ^"grooten getale vernield. Een storm van rtrontwaardiging over deze wandaden is in jet buitenland losgebroken en de Duitsche minister van Propaganda, dr. Josef Goebbels, jeeft dien storm beantwoord met pogingen om jet gebeurde te vergoelijken. Hij heeft gezegd dat het lang zoo erg niet was geweest als men beweerde en een beroep gedaan op eerlijke voorlichting door de correspondenten der bui- lenlandsche bladen, die hij bij deze gelegen heid toesprak. Maar de vele foto's hebben ld afdoende bewezen wat er inderdaad ge schied was. En wij zijn in dezen tijd wel aller- geneigd om de juistheid der mededee lden van correspondenten in Duitschland in twijfel te trekken, omdat velen hunner bla den vertegenwoordigen die streven naar Êaropeesche toenadering. Dit geldt bijvoor beeld onmiskenbaar voor de Engelsche regee- pers. Een blad als de Times kan 'niet geneigd zijn het in Duitschland gebeurde erger voor te stellen dan het geweest is. Eerder jet tegendeel. Maar het heeft zijn diepe ver- geuit omdat het de juistheid der.feiten wel moest aanvaarden, omdat het verwerpt, omdat het Engelsche volk de Joden als gelijkgerechtigde en gelijk waardige medeburgers erkent. Dat doen wij Nederland ook en dat zullen wij blijven en. haat ons ook allen beseffen dat den Duit- Khen Joden, van. wie nu ook weer duizenden gearresteerd zijn te wien aanzien thans weer wetten zijn afgekondigd, geen enkel verwijt gemaakt kan worden wegens den moord op den Duitsehen attaché Von Rath. Zij zijn daar even volmaakt onschuldig als u en ik. En als er onder hen geweest waren die tevoren iets van het voornemen van den jongen Grynszpan geweten hadden zou den zij zonder twijfel hemel en aarde bewo gen hebben om zijn wandaad te voorkomen. Want zij zouden begrepen hebben wat hun te lachten stond. Die jonge Grynszpan, wanhopig geworden oor eigen ellende en door het leed, zijn uit Duitschland gedeporteerde ouders aangedaan, heeft door zijn moordaanslag geen „Joodsche belangen" gediend maar ze alleen geschaad. Dat bewijzen de gevolgen, die ieder met schrik tegemoet zag zoodra het bericht van de aan slag kwam, maar die veel erger zijn gebleken dan men kon voorzien. Natuurlijk was met den dood van Von Rath geen enkel belang ge moeid. De dader kende hem niet eens, zag hem voor het eerst toen hij op hem schoot. Hij wou alleen „een Duitscher dooden". En het was geen Duitscher in een belangrijke positie, maar een beginnend diplomaat, een onderge schikte in een ambassade, van wiens bestaan de wereld nooit tevoren gehoord had. Verwacht u van mij een poging tot verkla ring van de houding der Duitsche autoriteiten, dan moet ik in gebreke blijven. Ik zie niet in veik belang de daders bij hun wraakneming hadden en ik begrijp niet waarom de Duitsche autoriteiten die tolereerden. Natuurlijk had den zij brandstichting, vernieling en eigen machtige gevangenneming van Joden door bun ondergeschikten kunnen voorkomen. Zij aljn niet alleen almachtig i.11 hun land maar bovendien zeer trotsch op orde. I11 dit geval hebben zij wanorde toegelaten, een wanorde die men in andere landen, het zij Engeland, Nederland, Frankrijk, Zwitserland, Joego slavië of welk land u maar noemen wil, on middellijk met den „sterken arm" beëeindigd zou hebben. Bovendien kon men in Duitsche regeerings- tóngen voorzien wat de uitwerking op het buitenland zou zijndatzelfde buitenland aan welks adres men zoo vaak woorden van richt en waarmee men zoo graag wil doen omdat de uitbreiding van den export een levensbelang voor het iand is. Derhalve is het gebeurde logisch en zakelijk geredeneerd in lijnrechten strijd met do Duitsche belangen en het kan ons dan ook biet verwonderen te lezen, dat de branden en verwoestingen „door sombere, zwijgende me kten werden gadegeslagen". Behalve uit een oogpunt van eigenbelang bioeten millioenen Duitschers op grond van b°oger overwegingen het gebeurde afkeuren. Bear twijfel ik niet aan. Bvtusschen is de sfeer voor internationale ^nadering en verbetering der betrekkingen vasschen de groote mogendheden weer ramp- vebg verstoorddoor toedoen van een on evenwichtig kind van zeventien jaar! Dat is ceel erg. Het voeren van „Hetze" kan alleen toestanden verergeren, het wantrouwen en Ée haat kunnen alleen heel Europa in gevaar brengen. Wij moeten niet toestaan dat de Duitsche actie tegen de Joden heel Europa in gevaar brengt. Wij moeten ons gezonde ver stand gebruiken en zelfbeheersching toonen. Maar wij moeten de emigranten helpen in de andere landen van Europa, en onze mensche- lijkheid in daden toonen! R. P. IJMUIDEN Concert „Excelsior''. De bij den Nederlandschen Bond van Arbei- dersmuziekvereenigingen aangesloten Arbei ders Mandolineclub „Excelsior" gaf Zaterdag avond in „Ons Huis" aan den IJmuider straatweg haar eerste uitvoering in dit seizoen, die goed bezocht mocht worden ge noemd. De voorzitter, de heer J. ten Hagen, noemde in zijn openingswoord den groei van Excelsior, dat zich steeds uitbreidt en nu zelfs reeds twee adspirantenafdeelingen. telt. De eerste groep voerde op voortreffelijke wijze twee lichte melodieën uit. Men lette goed op den dirigent, zoodat de maat en het tempo niet in gedrang kwamen. Zoo bleken ze een veel- belevende reserve voor 't corps der grooteren te vormen. Ook is het een lieve lust de jonge garde te zien spelen, de aandacht op te merken voor hun partij en voor dezen eminenten leider Johan B. Kok, die in het milieu van Excelsor zulk een vruchtbaar cultureel werk verricht. In den loop der jaren, dat het en semble bestaat hebben we zijn werk hier bijna van meet af aan kunnen volgen kunnen constateeren hoe Excelsior zijn naam alle eer aandoet: het gaat in muzikale presta tie globaal genomen in stijgende lijn De tweede adspiranten-groep zag zich met haar suite van moderne dansen voor een zwaardere opgave geplaatst. Ook zij kweten zich vlot van hun taak; het rhythme en de tempo-overgangen vergden reeds meer ontwikkeld maatgevoel. Dit was ook wel in orde, maar het werd wat vlak, zoo zonder veel nuance, voorgedragen. Ook was de stemming niet zoo .goed als van groep 1. Over het corps zelve hebben we reeds vele waardeerende woorden naar aanleiding van vorige concerten geschreven. En ook nu heeft Excelsior de verwachting niet beschaamd. Voortreffelijk was de inzet van Armonie Alpine; de dynamische teekens werden nauw lettend in acht genomen, het tempo en het juiste attaqueeren correct verzorgd. Jammer, dat er bij de lagere instrumenten wel eens hier en daar een minder juist stemmende mandola of guitaar hoorbaar werd in een solistisch trekje der begeleiding. Zij rehabiliteerden zich in de inleidende accoorden van de Schubert-fantaisie (het be kende thema uit de Unvollendete), dat wer kelijk buitengewoon fraai werd voorgedragen; het leggen van de juiste accenten, een ar tistiek aangebracht decrescendo, een bege leiding, die inderdaad dit begrip omvatte, waren even zoo vele verdiensten van het spel 't Ballet Rosamunde, de Marche Militaire, Ouverture Rosamunde, de thema's uit de Unvollendete en het Wienerlied passeerden alle fragmentarisch en in bonte rij de revue. De Hawaïan-groep vergastte ons op een zestal liederen, die de instemming van de toe hoorders mochten wegdragen. Het uitgevoerde werd met kennis van zaken opgediend en de dames waren goed ingespeeld. (Een dertienjarige jongen heeft 7D 1 het Amerikaansehe knikkerkam pioenschap gewonnen uit vijf mïl- lioen deelnemertjes. Hij kreeg een radiotoestel als eerste prijs). Bij alle nieuwe vreeslijkheden, Gemeld in 't nieuws der laatste dagen, Wou 'k even met u buiten treden En aandacht voor iets luchtigs vragen Amerika beleeft al jaren, En altijd dan in dezen tijd, In omvang niet te evenaren Een knikkerkampioensehapsstrijd. De bengels van de heele natie, Zijn vrij om eraan mee te doen, Dit jaar werd het een topprestatie, Een deelneming van vijf millioen. U kunt daar zelf wel uit bepalen, Dat er wat aan de knikker was, Om zoo een titel te behalen, Daar komt nogal wat aan te pas. Nu maanden al gelêe begon het, Verwoed als kleine jongens doen, Een dertienjarig ventje won het En werd begroet als kampioen. U hebt misschien nog wel bezwaren, Dat zoo'n pompeus geval niet deugt, En leiden kan tot veel gevaren, Voor zulk een nog zoo prille jeugd. U zult er mij misschien op wijzen, Och vriend, je snapt toch zelf ook wel, Het gaat bij zulke groote prijzen, Meer om de knikkers dan om 't spel Nou ja maar ik vind het zoo aardig, Als jonge jongens met zoo velen, Zoo enthousiast en stellig vaardig, Alleen nog maar met knikkers spelen. P. GASUS. OVERHEMDEN. BETERE PASVORM ELZER'S HEEREN MODEHUIS. ZEEWEG 78. (Adv. Ingez. Med.) Na een lange pauze voor het verwerken der verloting volgde van Excelsior nog een Ouver ture en een potpourri van Plantation-songs. W. „DE RUSSISCHE REVOLUTIE EN HET WEST-EUROPEESCHE SOCIALISME". Hedenavond houdt de afdeeling Velsen van het Instituut voor Arbeiders Ontwikkeling een lezingavond in „Ons Huis" IJmuider straatweg. De heer Romein zal spreken over „De Rus sische revolutie en het West-Europeesche socialisme". KIJKAVOND NIEUWE KERKKRANS. Vrijdagavond heeft in het Herv. Vereen!- gingsgebouw een, door de Nieuwe Kerkkrans georganiseerde, Kijkavond plaats gehad. Ter bezichtiging was opgesteld een prachtige collectie lijfgoederen en handwerken. Voor dezen avond, die door Ds. G. F. Callenbach met een inleidend woord geopend werd, was groote belangstelling en de goederen die ten verkoop werden aangeboden, vonden gretig aftrek. De opbrengst van dezen avond was bestemd voor het fonds van de Goede Her derkerk. Rapport van de af deelingen uit den Gemeenteraad en memorie van antwoord van burgemeester en wethouder verschenen Zeelieden en havenarbeiders besluiten, de contracten niet op te zeggen. Betere rusttijden op de groote booten? De besprekingen tusschen de Reeders- vereeniging en de besturen van de werknemers-organisaties over het ai of niet verlengen der collectieve con tracten zijn geëindigd, de leden der betrokken organisaties zijn in de gele genheid geweest, over het al of niet verlengen hun stem uit te brengen. En bet resultaat dezer stemming is geweest, dat met een overgroote meer derheid, zoowel door de zeelieden als door de havenarbeiders, besloten werd, de contracten niet op te zeggen. Deze tijdirg zal ongetwijfeld door allen, die belang hebben bij en belang stellen in het vis- rcherijbedrijf met vreugde vernomen worden, want dit beteekent, dat weer voor een vol jaar de rust in het bedrijf, waarin zoo dikwijls on rust is geweest en dat toch deze onrust zoo slecht kan verdragen, is ingekocht. Het is een goede tijding, niet alleen voor de beide direct betrokken partijen, de reeders en hun werk nemers, maar ook voor den vischhandel en voor den middenstand. Wat de stemmenverhouding betreft, bij de IJmuider Federatie, de grootste organisatie, was deze zoo, dat er ongeveer vijfmaal zooveel voorstemmers als tegenstemmers waren Geen groote geschilpunten. Over het algemeen kan worden gezegd, dat er ditmaal geen groote geschilpunten waren. Voor wat de zeelieden betreft, is er van de zijde der organisaties nochtans een belangrijke kwestie ter tafel gebracht, n.l. de veel te korte we mogen haast wel zeggen: het ontbreken van behoorlijke rusttijden aan boord van de groote booten. Van de zijde der werkne mers werd er op gewezen, dat het toch ook in het belang der reeders is, dat den matrozen een behoorlijke rusttijd wordt gegarandeerd, daar men eerst dan aan boord in staat is. de noodige zorg aan de visch te besteden. Aanvankelijk was men aan de zijde der Ree- dersvereeniging niet genegen, ten dien op zichte een wijziging in het contract aan te brengen of toezeggingen te doen, maar ten slotte verklaarde men zich van werkgevers zijde bereid, deze kwestie nader onder de oogen te zien en. maatregelen te beramen om aan de verlangens der opvarenden tegemoet te komen. Er zullen nadere besprekingen in verband met de practische uitvoering tusschen Ree- dersvereeiliging en organisatiebesturen gehou den worden; voorts zullen de reeders deze aangelegenheid met hun schippers bespreken. Over het algemeen een welwillende critiek, maar houden de raads leden wat in petto? Nog slechts één week en dan begint de raad met het behandelen der ge meente- en andere begrootingen. Dan worden de sluizen der welsprekendheid weer wagenwijd opengezet en heeft elk lid weer de gelegenheid, in het openbaar zijn critiek op het beleid van B. en W. te uiten en zijn wenschen ten aanzien van dit beleid kenbaar te maken. Er zal weer heel wat ge vergd worden van het uithoudingsver mogen van den voorzitter, van diens buren links en rechts, van het college van zeven en twintig envan de pers. Er zal critiek zijn en hulde en als de voorzitter zijn hamer voor de laatste maal laat vallen en de begroo tingen zijn aangenomen zullen allen met een verlicht gemoed naar huis gaan enzal er aan de ontworpen bëgrootingen niets zijn gewijzigd, evenmin als daaraan in de laatste ja ren iets gewijzigd is, want wijzigingen kosten geld en dat mag niet vanwege „de beperkte middelen van de ge meente", met welken stadhuisterm bedoeld wordt, dat we min of meer op zwart zaad zitten. Als we de openbare behandeling der be grootingen eens gingen vergelijken met een opera, dan zouden we nu kunnen zeggen, dat de ouverture uitgespeeld is. Deze ouverture wordt dan gevormd door het rapport van de afdeelingen uit den Gemeenteraad betreffen de het onderzoek van de begrootingen en de memorie van antwoord daarop van burge meester en wethouders, welke beide documen ten verschenen zijn. Maar het zou wel eens kunnen zijn, dat we het in de toekomst zonder deze ouverture zul len moeten stellen De afdeelingen slecht bezocht. Want het antwoord van B. en W. onthult, dat de afdeelingen slechts door 11 van de 24 leden bezocht waren, hetgeen een opvallend gebrek aan belangstelling is, temeer, daar af- deelings-onderzoek heeft plaats gevonden op voorstel van een der raadsleden, nadat B. en W. hadden verklaard, dat van hen een dus danig voorstel niet verwacht kon worden. Bij een dergelijk gebrek aan belangstelling heeft afdeelingsonderzoek geen zin. Trouwens, het doel dat hiermede beoogd wordt, het be perken van den woordenstroom bij de open bare behandeling is nooit bereikt; in den re gel werd in het openbaar herhaald, wat reeds in de afdeelingen was gezegd. E11 uit het feit, dat de afdeelingen ditmaal zoo slecht bezocht waren mag worden afgeleid, dat vele raads leden het een en ander voor de openbare be handeling in petto hebben gehouden. Algemeene beschouwingen. Aan de algemeene beschouwingen uit het rapport der afdeelingen ontleenen wij het volgende: Algemeen was men van oordeel, dat de ver houding tusschen den Raad en 't College, als mede tusschen den Raad en den Burgemeester is verbeterd. Dit kan de gemeenschappelijke zaak slechts ten goede komen. Er is althans vooruitgang te bespeuren, al wil dit niet zeggen dat er t.o. van deze en andere samenwerking geen wenschen meer zouden zijn. De nieuwjaarsrede van den Voorzitter be handelde volgens enkele leden sommige zaken op een wijze, die wel minder scherp had ge kund. De teruggang van het aantal leerlin gen der openbare scholen werd daarin op min der prettige wijze gememoreerd en ook de cri tiek op de verordening betreffende de ge meentepolitie werd naar voren gebracht op een wijze, welke tot tegenspraak noopte. Om dat deze rede niet een onderwerp van discus sie wordt gemaakt, meenden zij, dat voorzich tigheid bij de formuleering aanbeveling ver diende. Meerdere leden meenden op grond van en kele uitlatingen van den Voorzitter in den Raad nu en dan te kunnen bepeuren, dat de verhouding' in het College nog voor verbete ring vatbaar moet worden geacht. Deze verbe tering moet blijvend worden nagestreefd, ook al. omdat naar zij meenden, verleden jaar bij de algemeene beschouwingen is toegezegd, dat gepiobeerd zou worden om tot verbetering te geraken. Het beleid van den Burgemeester en het College besprekende stelde een lid, dat overi gens zijn voldoening uitsprak over het beleid van den Burgemeester, de vraag, of diens werkzaamheden in onze steeds uitbrei dende gemeente niet zoodanig zijn toegeno men, dat het beheeren der onderwijs-aange- legenheden aan andere handen worde toe vertrouwd. Omtrent het beleid van Burgemeester en Wethouders is er echter nog wel grond voor rechtvaardige critiek. De gang van zaken gaf daartoe meer dan eens aanleiding. Bij discus sies over grondtransacties kwam b.v. aan het licht, dat met de belangen van den particu lieren grondeigenaar geen voldoende rekening was gehouden. Ook bij de rioleeringswerken werd dat 'belang der particulieren niet altijd voldoende in acht genomen. Gevraagde scha devergoeding wordt door het College steeds bestreden, terwijl het dienen van het gemeen tebelang in bepaalde gevallen toch zeker wel kan samengaan -met de erkenning van parti culiere belangen en het plicht is, een billijke oplossing te zoeken. Hetzelfde kan worden gezegd van den maat regel met betrekking tot het schoonhouden der gemeentelijke gebouwen. Ook hier zijn de belangen der betrokkenen ernstig gedupeerd en dit lid kon dan ook geen bewondering heb ben voor den getroffen maatregel. Meerdere leden waren dankbaar gestemd voor de wijze, waarop de Wethouder van So ciale Aangelegenheden zijn taak opvat. Wat betreft het beleid van den Wethouder voor Openbare Werken spraken meerdere le den hun ontevredenheid uit. Veel zaken wor den niet op de meest doeltreffende wijze op gelost en andere wachten nog steeds op af doening. Uit den gang van zaken met den bouw van het slachthuis, uiteengezet in de be geleidende nota van de begrooting, blijkt, dat niet met de noodige voortvarendheid wordt gewerkt. Van Openbare Werken gaat thans niet voldoende uit, terwijl het bedrijf toch een directeur heeft, van wien voldoende initiatief mag worden verwacht. De bouwverordening is nog steeds niet in de commissie voor Openbare Werken behandeld en de schoonheidscommis sie blijft onvolledig, terwijl het werk door twee ambtenaren wordt verricht, hetgeen niet juist moet worden geacht. De bewegingsvrijheid der gemeente is door van Regeeringswege getroffen maatregelen vrijwel totaal opgeheven. Met name werd door meerdere leden geconstateerd, dat de nieuwe gedragslijn der Regeering, om in de tekorten van vroegere dienstjaren, voorheen over tien jaren verdeeld en voor bijdrage in aanmerking komende, thans geen subsidie meer te verlee- nen, den begrootingsopzet ongunstig beïn vloedt. Het gaf hun aanleiding ten opzichte van de budgetaire positie der gemeente tot voorzichtigheid te manen en die voorzichtig heid was naar hun meening te weinig in acht genomen bij den financieelen opzet van het nieuwe politie-bureau. De noodzakelijkheid van een slachthuis besprekende, merkte een lid op dat ook aan een slachthuis op bescheidener schaal thans niet meer die behoefte bestaat als voorheen. De klachten over den vroegeren toestand zijn door verbetering der inrichtingen en het op heffen van enkele slachterijen zeker met 50 pCt. of meer teruggeloopen. Beter kwam het hem voor. dat wanneer tot den bouw wordt overgegaan, ook een koelhuis op bescheiden schaal wordt bijgebouwd, tenzij men zou be sluiten, het abattoir te stichten op een plaats (Z.Z. Visschershaven) waar voldoende koel ruimte beschikbaar is. Nu de Minister op verruiming der werkver schaffing heeft aangedrongen en gewezen kan worden op het achterblijven in deze gemeente van veel werklieden als gevolg van hier uit gevoerde rijkswerken, moest deze zaak door aanwijzing van objecten met een plan van financiering met meer voortvarendheid zijn behandeld en de beantwoording der vragen geen half jaar zijn uitgesteld. Een lid bracht de wenschelijkheid naar vo ren, om de kindertoeslagregeling voor het ge- meentepersoneel zoodanig te wijzigen, dat deze toelage van het derde kind af wordt genoten, wijl in de salarisnormen de toelage voor twee kinderen is verwerkt. Wat mogelijke finan- cieele bezwaren betreft, wilde dit lid er op wijzen, dat in een circulaire van 14 Mei 1936 aan de gemeentebesturen werd medegedeeld, dat de vraag, of het aanbeveling verdiende deze toelage toe te kennen, zonder voorbehoud bevestigend moet worden beantwoord. Wel is een wettelijke regeling aanhangig maar het zou voor de gemeente beschamend zijn, wan neer zij zoo lang wachtte. Heden viert mej. A. Smit te Ulrum haar 70sten verjaardag. Een zeldzaam feit hierbij is, dat zij heden drie gouden en één zilveren jubileum viert. Vijftig jaar geleden is zij korfloopster voor den bakker geworden en tevens melkventster terwijl zij vijf tig jaar geleden ook het ambt van dorpsoviroepstér aanvaardde. Verder is liet heden vijfentwintig jaar gele den, dat zij de betrekking van télegrambestel- ster aanvaardde. Al deze functies worden momenteel nog door haar waargenomen WEEK-ABONNEMENTEN dienen uiterlijk Woensdagsavonds betaald te zijn, daar de bezorgers op Donderdag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE.

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 1