Restaurant „Bellevue" 1 BEVERWIJK Statistiek van zonden. /CUEEP/ 1 T'JEhCENl Nieuwe leerkracht voor de Vondelschool. In verband met de opening van de Noorder- school op 25 April jl. zijn verscheidene leer krachten naar andere scholen overgeplaatst. Na deze overplaatsingen waren voor de Vondel school drie leerkrachten beschikbaar. Aangezien de Minister van Onderwijs Kunsten en Weten schappen heeft bepaald, dat aan deze school vier leerkrachten verbonden moeten zijn, is een vacature ontstaan, waarin door een benoeming moet worden voorzien. Na ingewonnen bericht van het hoofd der school en na overleg met den inspecteur van het lager-onderwijs, hebben B. en W. voor deze be noeming de volgende voordracht samengesteld: 1 Mej. J. C. Scholtz, kweekelinge met acte aan een neutraal bijzondere school te IJmuiden; 2 Mej. J. E. van Dijk, kweekelinge met acte aan gen openbare school te Santpoort; 3 Mej. C. W. B. ter Brugge, onderwijzeres aan de openbare school te Petten. B. en W. stellen den Raad voor, uit deze voor dracht een benoeming te doen. LEERMIDDELEN VOOR DE CHR. U. L. O. SCHOOL. Op 22 September jl. is ingekomen een adres van de Vereeniging tot oprichting en instandhou ding van Christelijke scholen voor uitgebreid lager onderwijs voor de gemeenten Beverwijk, Velsen, Wijk aan Zee en Duin en Heemskerk, gevestigd te Beverwijk, houdende verzoek om beschikbaarstelling van de benoodigde gelden, voor het aanschaffen van instrumenten en be- noodigdheden voor het onderwijs in de natuur kunde aan zijn school, Duinwijklaan no. 28. De aanschaffing is noodig, omdat de benoo digde leermiddelen voor magnetisme en electri- citeit geheel ontbreken, terwijl deze onderdeelen van het vak natuurkunde, door de leerlingen der school op het in jaar 1939 af te leggen eind examen voor het eerst zullen moeten worden gekend. Aangezien de aanvrage voldoet aan de bij de Lager Onderwijswet 1920 gestelde eischen, stel len B. en W. den Raad voor de gevraagde me dewerking te verleenen. DE FEESTAVONDEN VAN „JEUGDIG WIJK AAN DUIN". Ih den komenden winter zullen weer de ge bruikelijke feestavonden worden gehouden van „Jeugdig Wijk aan Duin" ten bate van de exploitatie van het Ned. Herv. Vereeni- gingsgebouw in de Populierenlaan. Voor deze uitvoeringen is in studie genomen het blij spel in 4 bedrijven: „Er was eens een steen houwer", naar een motief van Multatuli. Dc directie van de Arbeidsbeurs. In afwachting van de nader door het gemeen tebestuur te treffen voorzieningen is met de waarneming van de directie van den gemeente lijken dienst der arbeidsbemiddeling en werk loosheidsverzekering belast de heer mr. L. W. M. Spaan, directeur van den gemeentelijken dienst voor Sociale Zaken. Luxor Theater vertoont: „Mr. Moto's laatste kans" en „Vagebonden op de huwe lijksreis". In hot hoofdnummer van Luxor Theater, „Mr.. Moto's laatste kans" vertolken Peter Lorre, Rochelle Hudson en Robert Kent de hoofdrollen. In heel het onmetelijke Indië met zijn tal- looze wonderen en mysteries is niets zoo in tens geheimzinnig als Angkor, de tempel stad in het oerwoud, waar Europeanen af en toe weten binnen te dringen. Op dezen grond moet de jonge energieke Victoria Lane een noodlanding maken met haar sporttoe- stel. Het vliegtuig vat Vlam en verbrandt in een oogwenk, de gelukkig ongedeerd gebleven Victoria alleen achterlatend in dit oord der verschrikking. Voor haar welzijn is het een groot geluk, dat zij hier een Japansch archeoloog ont moet, Mr. Moto, die studies maakt van de ein- relooze tempelcomplex, maar zij, die wel eerder een Moto-film hebben gezien, zullen met eenigen grond vermoeden, dat de belang stelling van dezen Japanner niet uitsluitend wetenschappelijk is en dat hij tevens een meer actueel en minder verheven doel dient. In elk geval waarschuwt hij voor het ge vaar dat zij loopt door hier te vertoeven en zendt haar naar het veiliger stadje Tong-Moi, waarheen een journaalfilm-öperateur, Marty Weston, haar zal geleiden. Ook11 een oud, eer waardig priester voegt zich bij dit tweetal. In Tong-Moi blijkt echter, dat die oude Brahmaansche priester in werkelijkheid nooit heeft bestaan en dat dit slechts een der vele vermommingen is van mr. Moto. Het blijkt dat mr. Moto in opdracht van de Japan- sche regeering naar geheime wapenvoor- raden zoekt. Het blijkt voorts, dat gewe- tenlooze schurken zich zelfs niet ontzien heb ben, het weergalooze tempelcomplex van Ang kor voor hun duistere doeleinden te onthei ligen en mr. Moto heeft nu alle troeven in handen. De minutiesmokkelaars naderen met een nieuwe zending oorlogstuig en ze weten er gebruik van te maken ook, wanneer zij be merken dat zij betrapt zijn. Vóór dat de film echter aan een gelukkig einde is moeten Marty Weston en Victoria nog heel wat moeilijkheden en avonturen meema ken, die wij hier niet willen verklappen. Het andere hoofdnummer is „Vagebonden op de huwelijksreis" met Constance Cummings en Hugh Sinclair in de hoofdrollen Kennemer Theater brengt: „Vadertje langbeen" en „De wensch die waarheid werd" Een beeld uit de film „Vadertje Langbeen". (Kennemer Theater, Beverwijk). In de nieuwe bioscoopweek vertoond het Kennemer Theater als hoofdnummer de Ne- derlandsche film „Vadertje Langbeen". In deze rolprent vertolken Lily Bouwmeester. Paul Storm, Emma Morel, Aaf Bouber en nog vele andere Hollandsche sterren de hoofdrollen. De stichting Wenselaer, een particulier wees huis, is misschien voor 100 of 200 jaar een mo delinrichting geweest, thans is zij totaal ver ouderd en wordt slechts in stand gehouden door de vrijgevigheid van een nakomeling van den stichter, die zich er echter heel weinig om heeft bekommerd. Even voor het bezoek der regenten, hetgeen door de kinderen „Lamme Woensdag" wordt genoemd, is de directrice van de Stichting in Judy Aalders' kamertje geslopen en heoft daar een gedicht gevonden, dat tot titel draagt: „De Lamme Woensdag" en waarin op een geestige, doch zeer oneerbiedige manier dit gewichtig doende stelletje regenten wordt ge karakteriseerd. De directrice, mevrouw Lip pens besluit nu Judy weg te zenden. Albert van Woudenberg hoort echter tot zijn groote vreugde, dat deze Judy èn de directrice èn de regenten op een stevige manier de waarheid zegt. Hij roept mevrouw Van Dedum ter zijde en deelt haar mede dat hij Judy Aal ders een behoorlijke opleiding wil geven. Judy is door de mededeeling van mevrouw Van Dedum verbluft en ontroerd. Haar eerste opwelling is den man te bedanken, die vanaf dit oogenblik haar voogd zal zijn. Mevrouw Van Dedum verklaart, dat deze reeds vertrok ken is en het eenige wat Judy kan zien, is een eigenaardige schaduw in de schijnwerpers van een auto van een paar ontzettend lange bee- nen, waardoor zij plotseling weet, hoe zij haar voogd zal noemen, n.l. „Vadertje Langbeen". Judy komt in een zeer deftig pension, waar zij een gemeenschappelijke kamer heeft met een nichtje van Albert van Woudenberg, Doris van Woudenberg en Ina Donkers. In dit pension komt ook vaak onder het mom van zijn zuster te bezoeken, Frits Don kers, die voor de charme van Judy reeds vrij wel bezweken is. Albert van Woudenberg komt tot de ont dekking, dat zijn gevoel voor Judy veel dieper is, dan een interesse voor een pupil en vraagt haar ten huwelijk. Judy, die hem ook liefheeft meent toch zijn aanzoek te moeten afwijzen. Albert kan de ware reden niet vermoeden en gelooft, dat zij van Frits Donkers houdt. Hij springt in zijn wagen, rijdt in wilde vaart weg en krijgt een ongeluk. De gevolgen hiervan zijn ernstig, want hij moete geruimen tijd rust hou den. Mevrouw Van Dedum heeft Judy gevraagd naar het huis van „Vadertje Langbeen" te ko- BREESTRAAT 2 BEVERWIJK. Even J015 opbellen en Uw DINER, CROQUETTEN enz. worden U thuis bezorgd. (Adv. lngez. Med.) (Volgens een statistiek worden per jaar door de kantongerechten in ojis land ruim 200.000 schuldigver klaringen uitgesprokenwaarvan bijna de helft wegens overtreding van de Motor- en Rijwielwet). Per jaar tweehonderdduizend maal Wordt er het schuldig uitgesproken. En elke keer van dit totaal, Heeft zich het kwaad dus weer gewroken. Het is een machtig groot getal, Wanneer het zoo staat neergeschreven. Maar troost u, niet in elk geval Is er een halsmisdaad bedreven. De Motor- en de Rijwielwet Beheerscht de helft van al die zonden, Verkeerd doen is nog altijd met, Verkeer helaas te nauw verbonden. Het misdrijf weegt maar zelden zwaar, Wanneer die wet is overtreden, Maar honderdduizend in een jaar, Dat is wat, ook voor kleinigheden. 'k Weet niet hoe 't is met het gerecht, En met zijn werk, in andre landen, Brandmerkt dit cijfer ons als slecht, Of maakt het ons niet zoo te schande. Maar 't is slechts zijn rechtmatig deel, Als ik 't Kantongerecht eens huldig, Want Neerland's volk is toch wel veel Aan zijn kantongerechtenschuldig. P. GASUS. men en de ontknoopig, waarbij Judy tot haar groote verwondering merkt, dat Albert van Woudenberg en Vadertje Langbeen een en de zelfde persoon zijn, eindigt in de verloving van Judy met Albert. Het tweede hoofdnummer is „De wensch die waarheid werd" met het jeugdige zang- wonder Bobby Breen in de hoofdrol. Fantastische film in het W. B.-Theater: „De Zoon van Tarian". In de nieuwe bioscoopweek brengt het W. B. Theater als hoofdnummer de fantastische film „De zoon van Tarzan" met Clyde Beatty en Manuel King in de hoofdrollen. Aan den inhoud van deze film hebben wij het volgen de ontleend. Clyde Beatty ontmoet in de jungle Baru, een jongen die in het oerwoud leeft en die naar het daarbuiten gelegen land is geko men om assistentie te zoeken voor de bevrij ding van zijn zuster Valerie, de godin van Joba, een stad in een onbekend deel van Beatty is bereid Baru te helpen en met be hulp van Bonga, een aap, die Baru's bescher mer is, slagen zij er in, de geheimzinnige stad na opwindende avonturen te bereiken. Een maal in Joba wordt het Beatty en Baru lastig gemaakt door Dagna, die tracht het hen on mogelijk te maken Joba te verlaten. Valerie is echter bereid om Beatty en Baru te redden en met behulp van Bonga gelukt het juist op tijd Joba te ontvluchten, want de geheimzin nige stad wordt door een aardbeving verwoest. In het andere hoofdnummer „Het land der vechtersbazen" speelt de nieuwe cowboyster Jack Randall de hoofdrol. Wat de tuinders kregen. De noteerïng van de groentenveiling. Spinazie per kist 4558 Sla per 100 krop 0.801.00 Andijvie per 100 krop 1.302.00 Wortelen per bos Z]/26'A Raapstelen per bos 2—2 1/2 Peterselie per bos 12 Selderie per bos VA-2 Prei per K.G. V/z3 Tomaten per K.G. 822 Uien per K.G. 2—3 Breekpeen per K.G. 22 1/2 Waspeen per K.G. 23 Snijboonen II per K.G. 20 Knollen A per stuk 3 lA5 Bloemkool le soort per stuk 56 Groene kool per K.G. 23 Boerekool per K.G. 23'A Gele kool per K.G. 3 Roode kool per K.G. 1 1/2—2 Spruiten per K.G. 812 Druiven per pond 14-15 Peter Lorre in „Mr. Moto's laatste kans". (Luxor Theater, Beverwijk). Dc jeugd in onzen tijd. Lezing voor de Jong Hervormden. Dc plaatselijke afdeeling van de Ned. ver eeniging voor Jong-Hervormden hield gister avond een ledenvergadering in het Ned. Herv. vereenigingsgebouw aan de Oosterwijkstraat. Na het zingen van Gez. 89 ging de heer H. ter Hoeve voor in gebed. Vervolgens las hij e?n gedeelte voor van Timotheus 4 aan de hand waarvan hij een inleiding hield over „Ik heb den goeden strijd gestreden en heb het geloof behouden". Spr. vergeleek het leven van den christen met een wedloop. Evenals de athleeten in de renbaan moeten wij ons tot het uiterste inspannen om het doel, de eeuwige zaligheid, te bereiken. Wanneer wij volharden in het ge bed zal God ons de kracht geven om den strijd tot het einde toe uit te strijden en zullen wij het geloof behouden. Hierna deelde de voor zitter, de heer van Herwijnen mede, dat er op Donderdag 8 December een St. Nicolaasavond gehouden zal worden. Na de pauze hield de heer van Herwijnen een causerie over het on derwerp: „Jeugd, beid uw tijd", laat uw tijd niet voorbijgaan. De ouderen zeggen wel dat de jeugd koel en lijdzaam tegenover den tijd staat. Anderen zeggen, dat de jeugd sceptisch en obstinaat is. Maar de jeugd, aldus de heer van Herwijnen, staat niet koel en lijdzaam te genover den tijd, ze wil zelf zoeken en oordee- len. En wanneer de houding van de jeugd soms wat sceptisch is, komt dit, doordat de ouderen steeds critiseeren en zeggen, dat het toch niet gaat. De jeugd is obstinaat, omdat zij geen waardeloos prul wil zijn, maar wil werken voor wat zij als goed ziet. De jeugd moet van den tijd maken, wat er van te maken valt. Maar zij mag dit niet doen in eigen kracht, maar moet het doen met Gods hulp. En dit, het werken met Gods hulp, ontbreekt de jeugd vaak. en het is de plicht van ons Jong-Her- vormden, aldus spr. om op dit terrein te ar beiden, want het is ook mede onze schuld, om dat wij beh.ooren tot diezelfde jeugd. Vexwol- gens besprak spr. de houding van de vorige generatie tegenover de jeugd van dezen tijd. De vorige generatie bouwde een muur van moraal om zich heen. Men wist precies wat goed en wat niet goed was. Maar het was vaak maar een vernisje en een houding tegen over de andere menschen. Wij voelen, dat wij in de eerste plaats. God rekenschap van onze daden moeten geven en niet eerst aan de men schen. Maar ondanks dat wij deze feiten constateeren moeten wij hen eeren, omdat het onze ouders en leermeesters zijn. Spr. ein digde met te zeggendat onze tijd niet slech ter is dan den voorgaanden tijd, maar het is een tijd van strijd. Daarom moet thans het parool zijn: „Jeugd beid uw tijd." Na een ge animeerde discussie sloot de heer Van Herwij nen de vergadering met dankgebed. Ouderavond van de U. L. O. School Een stijging van het aantal leerlingen. Gisteravond heeft -de Openbare U.L.O.- school, hoofd de heer A. Visser, een ouder avond gehouden in het gymnastieklokaal van deze school. De 'voorzitter, de her Bakker, heette de aanwezigen welkom en sprak zijn groote te vredenheid uit over de flinke opkomst V&n de ouders. Vervolgens heeft het hoofd van de school, de heer A. Visser, een causerie gehouden over het verschil tusschen U.L.O. en M.U.L.O. U.L.O. is het tegenwoordige onderwijs, ter wijl M.U.L.O. volgens een ministerieele be paling heelemaal niet meer bestaat. De UL.O.-sehool leidt de leerlingen nog wel op voor het M.UX.O.-diploma Van het verschil tusschen de M. U. L. O.- diploma's A en B hebben de meeste ouders nog geen begrip. De meeste leerlingen doen examen voor het diploma A en door enkelen wordt slechts het diploma B behaald, omdat tusschen deze twee diploma's een verschil be staat. Dit verschil is sinds eenige jaren niet meer zóó groot als voorheen en het bestaat tegenwoordig alleen nog maar uit de vakken rekenen, algebra, meet- en natuurkunde. Slechts leerlingen die over een „wiskunde knobbel" beschikken, aldus spr., kunnen met goed gevolg het examen voor het diploma B afleggen, temeer, omdat deze vakken als hoofdvakken voor het examen worden aan gerekend. Bovendien komen de meeste leer lingen in omstandigheden te verkeeren, waarin wiskunde niet gevergd wordt. Voor de meisjes kon de heer Visser slechts één vak noemen, waarvoor wiskunde van belang was n.l. leerares aan een Huishoudschool. Voor jongens is het echter van meer belang, om dat bij toelating tot de Middelbare Technische School bijv. kennis van wiskunde wordt ver- .eischt. Bovendien worden leerlingen, die voor 'wiskunde en talen voldoende cijfers hebben, zonder examen tot de M.T.S. toegelaten. Over den toestand van de school zei spr. dat het aantal leerlingen zich in stijgenden lijn beweegt. In 7 jaar is het aantal leerlin gen op deze school verdrievoudigd. Spr deelde vervolgens nog mede,, dat er een Koninklijk besluit is verschenen, waar in de rechten en plichten van de oudercom missie worden omschreven. Dit besluit geeft den oudercommissies eenige rechten oa. om een adres aan den raad te richten. Ook kunnen nu Ouderraden worden gevormd. Vervolgens richtte de heer Visser zich tot den voorzitter van de oudercommissie, die als commissielid heeft bedankt en huldigde hem voor het vele werk dat hij in het be lang van de ouderavonden en commissie heeft gedaan. De heer Bakker betuigde voor deze woorden zijn dank. Bij de hierna gehouden verkiezing werd de heer P. van Eek gekozen. Concert van de Beverwijla^ Harmoniekapel. Huldiging van drie eere-leden. In het Kennemer Theater gaf ae r. wijksche Harmoniekapel Woensdagavond" concert, dat door een flink aantal beland11 lenden, w.o. de afgevaardigden van bevri vereenigingen, werd bijgewoond. bezoek grooter mogen zijn. De vrouwe van de kapel, mevr. A. a. van Hatt"1- Dekker bevond zich onder de aanwezW* werd in het openingswoord van den zitter, den heer Scheuer, speciaal welkom" heeten. te- De Engelsche marsch Death or Glorv R. B. Hall, welke als introductie diende ïïn goed van stemming, doch (en dat voor\,i? een fraaie bezetting als de B.H. heefA kleurloos. Vr*i Rossini's Tanared-ouverture werd in pittig tempo genomen; de stemming was 5?? stekend en technisch verrichtten de bla? knap werk; de klank van de kapel was h? mooi, maar het geheel ging toch ook ma v aan hetzelfde euvel als den marsch. Het werd nog te vlak geblazen en door relief te geven zou het geheel aan warmtï'et diepte gewonnen hebben. en In een arrangement van A. L. Hazebroek speelde het corps de entre-acte muziek va de opera „La Colombe" van Gounod De in/S van de hoorns stemde even niet, doch air herstelden zij zich en gaven de klarinetten saxen vrij baan om de hoofdmotieven van S artistiek-geïnstrumenteerde werk te lat voordragen. Hetgeen deze soepel en in keif? gelijk samenspel deden. Trouwens dit laat? (het goede onderlinge verband) is een van' a sterke punten van het corps. Expressief waren de openingsmaten van het Delibes-ballet „La Source", dat goed hp studeerd bleek te zijn. Een beschaafde be4" leiding vnl. van het basregister viel on rhythmisch werd er loffelijk gewerkt. Hoe kan het anders, als de dirigent, de heer H w Hofmeester, de maat aangeeft zoowel hoo/ baar als zichtbaar. De saxen zijn slechts met z'n tweeën dat is nog te weinig voor zulk een corps. Van' ben hoorden we fraaie en rustige solo-trekjes in tegenstelling met de pistons, die dikwijls niet zeker van hun zaak schenen in de niet-tutt gedeelten. Een tekortkoming, die men (als men het goede met de vereeniging voor heeft) toch werkelijk moet zien weg te nemen Is het zoo weinig of in 't geheel niet reageeren op de aanwijzingen van den dirigent, waar het de dynamische schakeeringen betreft.Er is dik wijls weinig of geen verschil te hooren tus- schen mezzo-forte en piano. En dat is jammer omdat het hier toch om een voornaam corps gaat. Ook aan een crescendo b.v. kunnen de blazers veel meer relief geven en de muziek daardoor meer laten spreken tot de toehoor- ders. Het was reeds ruim elf uur toen de BH met het tweede gedeelte van haar programma een aanvang maakte. Het zou aanbeveling verdienen dit een. volgende maal beter te regelen, een andere volgorde van medewerkln» en van musiceeren; nu was het twaalf uur eer het einde kwam. Van de kapel hoorden we nog de ouverture La Princesse jaune van Saint-Saëns, waar van de introductie door de zaaltemperatuur niet altijd even rein van stemming was; ook werd er in de versiering en het voorwerk der klarinetfiguren wel eens gezondigd; de bassen waren in de middensa.tz en het slot ad rem, Het geheel viel ons echter niet mee. Finlandia van Sibelius zette voornaam in' mooi dat koper en de pauken die in den- populairen slagwerker, medewerker bij vele' vereenigingen, een uitstekenden bespeler von den); het hooge koper blies zijn partij wel verdienstelijk, maar de attaques hadden veel feller kunnen zijn. De heer Hofmeester gaf de reproductie van deze klankvolle compositie veel kleur. Het zangthema had meer voordracht kunnen heb ben; men bond zich zeer aan het metrum. Het slot kreeg de vereischte spanning en climax. Jammer van het déraillement in de laatste maten. De heer Scheuer memoreerde in de pauze de verdienste van enkele leden van de kapel Deze leden hebben jaren lang het corps ge diend en de belangen der vereeniging ver dedigd. Een 3-tal is kort geleden tot eere-leden benoemd, n.l. de heeren Driessen, Heidoorn en Hemmes. De voorzitter overhandigde hen de eereteekenen aan deze benoeming ver bonden. Het musiceeren der kapel werd op aange name wijze afgewisseld door mr. Johnny en zijn partner Jack Miller, die het publiek eenige vroolijke kwartiertjes bezorgd hebben met hun vroolijke liedjes, accordeonsoll en goocheltoeren. Zijn „papier-scheuren", waar mede hij fraaie papieren-kantkleedjes ver kreeg, was waarlijk kunstig. Het klassieke repertoire der vingervlug heden verwekte aller bewondering; het was weliswaar „eine alte Geschichte", maar het was toch weer nieuw voor velen. W. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN. Aan het politiebureau zijn inlichtingen te bekomen over de volgende gevonden en ver loren voorwerpen: Gevonden: Drie sleutels, gouden dasspeld, damesporte- monnaie met inhoud, jongenspet, ceintuur, huissleutel, paar kinder-handschoenen, moker belastingmerk en pop. Verloren: Belastingmerk, rol perkament, zwart bonte koe, koffertje met voetbaluitrusting, blauw konijn, wit en een grijs katje. HOLLAND—AMERIKA LLJN Lochkatrine Vancouver n. Rotterdam 21 te Liverpool verw. Breedijk New Orleans n. Rotterdam via Londen p. 15 Prawle Point. Volendam 15 v. Rotterdam te New York. Tiradentes Baltimore n. Rotterdam 15 te Boston. Nieuw Amsterdam 16 van New York te Rotterdam. Veendam Rotterdam n. New York 13 30 m. Z. W. v. Land's End. Lochmonar Vancouver n. Rotterdam 16 te Balbao. HALCYON LIJN Stad Maassluis 16 v. Vlaardingen n. Narvik Stad Vlaardingen Wabana n. Vlaardingen 17 n.m. te Hoek van Holland verw. Stad Zaandam 16 van Bilbao te Vlaardingen Rozenburg 16 van Vlaardingen te R'dam. HOLLAND—AUSTRALIë LIJN. Aagtekerk 15 v. Bremen n. Hamburg. HOLLAND—OOST-AZIë LIJN Grootekerk (thuisreis) 15 v. Genua. HOLLAND—BRITSCH-INDIë LIJN. Streefkerk (thuisreis) 16 v. Antwerpen. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. Maaskerk (uitreis) 15 van Dakar. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Bennekom 14 v. Corral te Callao. Barneveld 12 v, Iquique n. Arica. Cottica 14 v. West-Indië te New York. Juno Rotterdam n. Gibraltar 14 90 mijl Z. t. O. van Land's End. Appolonia 14 van. Beyrouth n. Constantza. Magdala 13 van Port Said te Haifa. Antonia 15 v. Constantza te Alexandria. Clea Tripoli n. Paullac p. 14 Gibraltar. Hermes 14 v. Port Said te Vado. Stuyvesant 15 v. Paramaribo n. A'dam. Aurora 16 v. Olhao n. Genua. Stella Thessaloniki n. Hamburg pass. 16 (9.20 v.m.) Lydd. Venus 16 v. Constantza te Varna. Colombia 15 v. Cristobal n. Cartagena. Rhea Palermo n. A'dam p. 15 Ouessant. Bodegraven Chili n. A'dam 16 te Liverpool. Irene 15 v. Palermo n. Lissabon. Baarn Antwerpen n. A'dam pass. 16 (2 n.m.) Vlissingen. Orion 16 van Tunis n. Jaffa. Titus 16 van Sebenico te Bari. Achilles 15 van Stamboul n. Antwerpen. Hebe 15 van Yerakini n. Cavalla. Merope 15 v. Amsterdam te Hamburg. Oberon 15 v. Hamburg' n. A'dam. Orpheus 15 v. Musel n. Leixoes. Pygmalion 15 v. Piraeus n. Volo. Tiberius 15 v. Cavalla n. Mutzuna. Venus 15 v. Constantza n. Varna. KONINKLIJKE SHELL Agatha 12 van Singapore te Pladjoe. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. Amstelland (thuisreis) 13 te Santos. Waterland (uitreis) 13 van Santos. Westland 16 v. Hamburg n. Amsterdam, sedert hedenmorgen op Elbe geankerd wegens mist. MEYER CO.'S SCHEEPV. MIJ. Antenor Japan n. R'dam 15 te Hongkong. Melampus Batavia n. A'dam 15 v. Padang Polyphemus A'dam n. Java 16 v. Suez. Glenbeg Chefoo n. R'dam 15 te Shanghai. Philoctetes Japan n. R'dam 15 v. Kobe. Deucalion Janan n. R'dam 16 v. Londen ROTTERDAMSCHE LLOYD. Kota Nopan (uitreis) p. 16 Gibraltar. Indrapoera (uitreis) p. 16 Gibraltar. Garoet (thuisreis) 15 v. Padang. Tosari (thuisreis) p. 15 Sagres. Blitar (uitreis) 15 v. Rio Janeiro. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Poelau Roebiah (uitr.) 16 te Sabang. Johan van oldenb. 16 v. Batavia n. A'dam. Ohr. Huygens (thuisreis) 15 van Genua. Soemba (thuisreis) 15 v. Colombo. WIJKLIJN. Zonnewijk 16 v. Boston (Maas) te Rotter dam. Stolwijk 16 van Bilbao te Rotterdam. AANGEKOMEN. 15 November: Ousel s.s. Liverpool Remark m.s. Groningen Ljusterö s.s. Oxelösund Médée s.s. Caen 16 November: Ussuri s.s. Leningrad Kora s.s. Caen Zinnia kr. Noordzee Margaritis s.s. Rotterdam VERTROKKEN. 15 November: Friesland s.s. New Castle Weichsel s.s. Duinkerken Wim m.s. Esbjerg Diana s.s. Bremen Berta s.s. Gdynia Moena s.s. Hamburg Merel s.s. Londen Ganymedes s.s. Hamburg Triton s.s. Hamburg Socrates m.s. Hamburg IJstroom m.s. Leith Hera s.s. Antwerpen Reggestroom s.s. West Afrika 16 November: Vliestroom s.s. Huil Helen s.s. Sluiskil Ribjörn s.s. Grimsby Brandaris m.s. Rotterdam Rendsburg m.s. Hamburg M. v. St. Aldegonde m.s. Batavia Salland s.s. Hamburg Niet erg fortuinlijk. De vorige week kreeg het Estlandsche mo torschip Neptun na zijn vertrek uit onze na ven motorpech, waarop de sleepb°°t€n assistentie uitvoeren. Men behoefde even geen hulp te verleenen omdat het schip z' zelf nog kon klaren en naar Nieuweaiep de reede kon ankeren. 0npnScbe Dezer dagen is het schip op cte uef kust gestrand; sleepbooten pro boeren weer vlot te brengen

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 2