BEVERWIJK VELSEN /CUEEP/ LTJMNCEN1 PROVINCIALE STATEN. Behandeling Provinciale begrootingen. (Zitting van Woensdagmorgen). Algemecne beschouwingen Hedenmorgen half tien hebben de Provin ciale Staten van Hoord-Holland de alge- meene beschouwingen over de Provinciale be grootingen voortgezet. De heer Wolkers (C.D.U.) schetst de ellende van de werkloozen, die hij een gruwe lijke aanklacht jegens de samenleving noemde. Hij is het eens met den heer Kuiper van de R.K. Staatspartij, die dezer dagen ge zegd heeft, dat geen offer te groot geacht kan worden om dezen geesel des tijds. door het kapitalistische stelsel veroorzaakt te be strijden. Deze houding moest de overheid óók aannemen. Spreker beval verkorting van ar beidsduur van oudere werkkrachten (dus vervroegde pensioneering) aan. Op die manier kan de werkverruiming beter geschieden Wanneer de partijen op dit gebied samen werken, kan men ook het gevaar van het nationaal-socialisme weren. Spreker oefent ook critiek tegen de Jodenvervolging Duitschland. Aan die vluchtelingen moet in ons land zooveel mogelijk bescherming wor den verleend. De heer Sajet (S.D.A.P.) bepleit eveneens het instellen van een schoolartsendienst voor de heele provincie en steeds intensiever be strijding van de tuberculose en de malaria, Hij vraagt, of Ged. Staten een rapport aan de Staten willen overleggen over de sociaal medische voorziening in de provincie. De heer Saai (N.S.B.) is van oordeel, dat „de zich noemende democratische partijen hun beginsel verzaken". Hij is van oordeel, dat een algemeene ontreddering van het economisch en sociaal leven in ons land het gevolg zal zijn van de leiding van Ged. Sta ten (die aan den leiband van Den Haag loo- pen) bij het "besturen van de provincie. De N.S.B. zal tegen deze afbraak steeds stelling nemen. De heer Saai merkte op, dat vele leden van andere partijen het eens waren met een voorstel, dat door de N.S.B. was ingediend maar omdat het van de N.S.B. was, stemden zij tegen. Spreker noemt dat een politiek van een zeer laag democratisch gehalte. Hij tart de andere partijen te bewijzen, dat de N.SB, óók zoo doet. Arbeidsverruiming moet met kracht ter hand worden genomen. Daarvoor moet men breken met het kapitalistisch stel sel. De producten uit onzen bodem moeten tot onze bevolking gebracht worden en niet naar de mestvaalt. Als de N.S.B. aan de macht komt, zal daarin verandering komen. Er moet komen welvaart voor allen en niet voor den enkeling. De mensch moet niet meer ondergeschikt worden gemaakt aan de ma chine, maar de machine aan den mensch. De heer H e i 1 k e r (R.K.) heeft in de vele jaren, dat hij lid van de Staten is, steeds geconstateerd, dat er tusschen de partijen, hoe verschillend ook hun beginsel is, steeds een sfeer van vriendschap heerscht. De omgang was steeds vriendschappelijk. Hij heeft dat steeds op prijs gesteld. Maar sinds de N.S.B. vier jaar geleden haar intrede in de Staten heeft gedaan, is daarin verandering ge komen. Zij maakt in dezen een uitzondering. Spreker kan niet anders zeggen dan dat de N. S. B. een on-Nederlandsehe beweging is, die in ons land nooit kans zal krijgen wortel te schieten. Hij critiseert ook de pers van de N.S.B. In de rede van de Koningin tijdens het bezoek van den Belgischen koning heeft Zij, hoewel Zij geen naam noemde, duidelijk laten blijken, dat Zij en dit zal aan de N.S.B. niet aangenaam zijn ge weest met deze beweging niets te maken wil hebben De heer VI e k k e (N.S.B.) protesteert er heftig tegen, dat de persoon van de Koningin in het debat gebracht wordt. „Dat mag hij niet doen", roept spreker, „en", zich tot den presi dent wendend, „dat mag u niet toelaten!" De President beduidt den heer Vlekke, dat de leiding van deze vergadering bij hem (Commissaris) berust- De heer Vlekke blijft protesteeren. De heer Wijnkoop (comm.): „Hou toch je mond!" (Gelach). De heer H e i 1 k e r: „Meneer de voorzitter, mag ik doorgaan?" De heer W ij n k o o p: „Ja, ga je gang maar!" (Gelach). Den heer H e i 1 k e r is het een raadsel, dat de N.S.B. in Nederland een God-belijdenden staat zou willen vestigen. Spreker brengt verder hul de aan Ged. Staten voor hun financieel beleid. De motie van de N.S.B. beoogt geen provinciaal belang. Die behoort bij het Rijk. De motie zal dus verworpen moeten worden. „Niet omdat die van de N.S.B. is', aldus zegt hij tegen den heer Vlekke. De heer C 1 ii n k (R.-K.) zou willen, dat Ged. Staten hun invloed bij de regeering willen aan wenden, wat er toe zou kunnen leiden, dat de loonen bij werkverschaffing, die eigenlijk geen „loonen" meer genoemd kunnen worden, wor den verbeterd. De heer Keulemans (A.-R.) ontzegt den heer Vlekke het recht, critiek te laten hooren op de woorden van andere sprekers, omdat hij zich in zijn rede zelf vaak niet kan beheerschen. Spreker veroordeelt verder scherp de houding van de N.S.B., „die gelukkig nog niet zoo ver is, dat zij langs revolutionnairen weg ons Staats bestel ondersteboven zou willen gooien, want dan zou zij geen N.S.B. meer zijn". De heer Jansen' (comm.) bespreekt de loo nen bij de werkverschaffing. Deze moeten beter worden en de arbeiders moeten geplaatst wor den bij werk, waar zij krachtens hun beroep bij hooren. De twee slechtste collectieve ar beidscontracten, nl. die van de bouwvak- en landarbeiders, mogen niet als basis genomen worden. De heer Groen (R.K.) bepleit eveneens nor male voorwaarden bij de werkverschaffing. De heer Stapel (lib.) bepleit een inten sieve bestrijding van de tuberculose onder het rundvee. Dit acht hij een groot belang voor de provincie en ook voor de volksgezondheid. Daarom hoopt hij, dat de subsidie daarvoor verhoogd kan worden. Sprekers fractie zal ook tegen het voorstel van de N. S. B. stem men, omdat zij van oordeel is, dat het bil de IProv. Staten niet thuis hoort. De heer VanKampen (N. S. B.) beweert, dat het alleen de angst is, die sommige spre kers er toe brengt, de N. S. B. aan te vallen. Het verheugt hem, dat IJmuider werkloozen werk in Duitschland kunnen vinden, al was het alleen al omdat zy nu kunnen ondervin den dat de leugencampagne jegens dit land misplaatst is. Aan den anderen kant is het echter beter, als die IJmuidenaren weer naai de visscherij kunnen terugkeeren. Hij hoopt dat Ged. Staten bereid zullen zijn hun invloed bij de regeering aan te wenden, opdat dit oud ste Hollandsche bedrijf weer in eere hersteld is. Verklaring van den President. De President verklaart het met den heer Vlekke eens te zijn, dat de rede van de Koningin geen onderwerp van beraadslaging in de Staten mag uitmaken. Verder verklaart spreker, dat Ged. Staten gaarne bereid zijn. te voldoen aan het verzoek van de heeren De Miranda c.s., zich tot de Staten-Generaal te wenden met het verzoek, de luchthaven Schip hol als centraal vliegveld aan te wijzen. Gedeputeerden antwoorder De heer Polak (S. D. A. P.) beantwoordt d< sprekers. Hij verdedigt de democratische po litiek van Ged. Staten. Wat de bestrijding dei- werkloosheid betreft merkt spreker op, dat met de beschikbare middelen rekening moest worden gehouden. Het college heeft op dit ge bied gedaan wat het kon. Een vierde deel van de belastingopbrengst wordt voor dit doel be steed. Hij bestrijdt den heer Vlekke. die van oordeel is, dat alles in de provincie op instor ten zou staan. „Hoe komt hij daar toch bij?" vraagt spreker. „Alles is hier kerngezond. De financiën zijn uitstekend en de bedrijven func- tioneeren uitstekend. De toestand in de zie kenhuizen laat niets te wenschen over Ged. Staten voeren de provinciale huishoudin1 met vaste hand. Het stort hier niet in en het is hier niet bouwvallig. De provincie is finan cieel vrij. Het college zal zich niet laten mee- sleepen noch door den heer Vlekke. noch door den heer Sneevliet. Wat zij willen, is vruch teloos. Het beleid van Ged. Staten in de afge- loopen vier jaar kan den toets der critiek glansrijk doorstaan. Zij wachten dan ook met een gerust hart den uitslag der aanstaande verkiezingen af. want alles wat Ged. Staten beloofden, hebben zij gedaan. Zij hebben een zwaar en verantwoordelijk werk te verrichten daarom zijn ze er verheugd over, als hun 'n paar maal per Jaar eens een vriendelijk woord wordt toegevoegd. Er is echter ook critiek uit geoefend, o.a.. door den heer Vlekke. die o.a beweerd heeft, dat „Ged. Staten alleen met 'n voorstel tot belastingverlaging zijn gekomen naar aanleiding van de komende verkiezingen' Spreker ontkent dit. Ged. Staten hebben reed; lang geleden gezegd, dat tot belastingverla ging zou worden overgegaan, als dit mogelijk was. En dat is nu mogelijk, o.a. ook omdat de belastingopbrengst grooter is geworden. Spreker merjit op, dat Ged. Staten er steeds naar streven, de Provinciale schuld te ver minderen. Die schuld bedroeg een jaar ge leden nog f 100.793.600. Op 1 Januari was die schuld met tien millioen verminderd. Dit beteekent tevens een belangrijke verminde ring van uitgaven. Er was dus alle aanleiding, met een voorstel tot belastingverlaging te komen. Hierbij is er rekening mee gehouden, niet binnenkort wederom tot een belas tingverhoging te moeten overgaan. Als de gansche provinciale belasting werd afgeschaft, wat de heer Van Engelen zou willen, zou men alle ambtenaren naar huis móeten zenden; dan zouden Ged. Staten hun salaris moeten derven, den Commissaris uitgezonderd, want diens salaris wordt niet uit de provinciale kas betaald (gelach). Ja, dan zouden zelfs de kolen voor de centrale verwarming in dit gebouw niet betaald kunnen worden (gelach). Spreker ver dedigt de belasting-politiek van Ged. Staten. Hij is er benieuwd naar, of de fractie van de N.S.B. tegen het voorstel tot belastingverla ging zal stemmen. Wat de subsidies voor de openbare leeszalen. Concertgebouw en H.O.V. betreft, verklaren Ged. Staten zich bereid, deze in de komende maanden ernstig te be zien. Het is verder de bedoeling van het col lege, de storting van f 500.000 in het fonds voor ontginningswerken slechts voor één keer te doen. Mocht het later noodig blijken, dat er nog meer in gestort moet worden, dan zullen Ged. Staten, wanneer de middelen dit toelaten, dit gaarne overwegen. Met de vier groote vereenigingen op het gebied van vreem delingenverkeer in Noord-Holland is over het subsidie geconfereerd. Het subsidie voor 1938 wordt aan de Nationale vereeniging uitgé- keerd, maar de toekomst geeft misschien een meer bevredigende regeling voor de organi saties in de provincie. De heer Wit tem an (R.-K.) merkt op, dat de tijd nog niet gekomen is, om de sala rissen der ambtenaren te verhoogen. Een adres aan de regeering daarover te zenden, moet worden afgeraden. De Commissie voor Georganiseerd Overleg deelt dit standpunt. Het ligt ook niet op den weg der provincie, om ter bestrijding van de werkloosheid den arbeidstijd te verkorten en tot vervroegde pen sioneering over te gaan. Wat het voorstel- Vlekke c.s. betreft merkt spreker op. dat dit in de Staten niet thuis hoort. De provincie heeft er niets mee te maken. Het is trouwens bekend, dat de Rijksfinanciën niet toelaten om tot verlaging van de leerlingenschaal over te gaan. (Zitting van Woensdagmiddag) Woensdagmiddag kwart voor twee werd de behandeling van de Provinciale begrootingen voortgezet. Mr. Bomans. (R.-K.) bespreekt, den Eco nomisch Technoiogisehen Dienst. Die kostte 20.000 per jaar. Men heeft in Noord-Hol- i land niet bij andere provincies achter willen blijven. Toch heeft deze dienst zijn nut bewe zen. Deze zaak moet berusten op ervaring. Men moet echter millioenen achter zich heb ben om krachtig te kunnen optreden. Die millioenen heeft de provincie Noord-Holland niet achter zich. Men mag Ged. Staten dus niet verwijten, dat zij niet nog méér gedaan hebben. Ged. Staten zijn niet bereid om als Chanteclèr op te treden, om te gaan klagen als de zon opgaat. Tientallen kleine bedrijven zijn op de been geholpen. Die hebben nu een vast inkomen. Het is dus onjuist, te klagen over een dienst, die zooveel doet met zoo wei nig geld. In Den Haag is men eveneens voor zichtig te werk gegaan. Ook op het gebied van werkverschaffing hebben Ged. Staten gedaan wat mogelijk was. Aan het verlangen om een kinderbijslag bij de werkverschaffing in te voeren, een verlangen dat ook spreker koes tert, zitten blijkbaar (ook volgens den minis ter van Sociale Zaken) te veel moeilijkheden vast, die nog niet opgelost kunnen worden. Ged. Staten zijn niet bereid tot herbouw van het kasteel te Eg mond aan den Hoef over tc gaan, zoolang er geen bestemming voor te vinden is. Dit moet niet geforceerdworden. Misschien komt er nog wei eens een genoot schap, dat zich het geval aantrekt. Wat het fonds van 500.000 voor ontginningswerken betreft, verwijst spieker naar hetgeen de heer Polak gezegd heeft. Uitgestrekte gronden voor ontginning kan men in Noord-Holland niet vinden. Wel zijn er nog andere werken, zooals het dempen van het Horstermeer en nog meer kleinere werken. Overal wordt gezocht in deze provincie om nog wat te ontginnen, maar als er geen woeste grond meer is, kan men ook niet- ontginnen. Wat het wegenplan betreft, zijn Ged. Staten nóg niet toe aan het bedrag van 36 millioen, dat indertijd door de Staten is toegestaan. Ged. Staten zetten ook zooveel mogelijk de werklooz'e jeugd aan het werk. Het college heeft een werk van 6'/2 mil lioen op het oog, dat zeer veel kans van slagen heeft. Over den voorgenomen tunnelbouw te Velsen kan en wil spreker niets zeggen, want dat is een Rijkszaak, waar de provincie zich niet mee heeft in te laten. Dit geldt ook de arbeidsvoorwaarden, die eveneens een Rijks regeling is. De heer Miehels (S.D.A.P.) zegt, dat Ged, Staten, wat de verpleging van geesteszieken betreft, op den goeden weg zijn. Tegen een massale overplaatsing van deze patiënten hebben Ged. Staten bezwaar. De financieele winst zou bovendien gering zijn. Het aantal districtsschoolartsen kan vooralsnog niet worden uitgebreid. Aan den heer Sajet zegt spreker toe, dat binnenkort een rapport tege moet kan worden gezien, waarin cle Staten leden kunnen lezen, wat er op het gebied der volksgezondheid in de provincie gedaan Ls. Tot den heer Vermeulen zegt hij, dat de kos ten van de Commissie voor de uitbreidings plannen verhoogd zijn, omdat het werk dezer commissie is toegenomen. In vergelijking met andere provincies zijn de uitgaven van deze commissie in Noord-Holland aan den lagen kant. In dezen wordt de autonomie van de ge meenten niet aangetast. Toch zou die beter ingeperkt kunnen worden, dan uitgebreid, want dit zou in het belang van de provincie zijn. Vaak moet een gemeente in dezen tegen zichzelf beschermd worden, wat den aard der bebouwing betreft. Als dit zoo door bleef gaan, zou zulk een gemeente weldra veel aan aan trekkelijkheid verliezen. Dit betreft natuurlijk niet cfe gemeenten, die een behoorlijken ste denbouwkundigen dienst hebben. Aan de be trokken gemeenten wordt geadviseerd, overleg met deze commissie te plegen. De verbooging van den post voor deze commissie is niet al leen redelijk, maar ook noodzakelijk. De heer Kooiman (V.D.) merkt op, dat de bestrijding van de tuberculose onder het rundvee in Noord-Holland uitstekende resul taten heeft. Daarom hebben Ged. Staten gaarne een verhooging van den post voor deze bestrijding toegestaan, waait dat is ook in het belang van de volksgezondheid. Ged. Staten zullen ook toezicht houden bij uitbrei ding van cultuurgronden. Wat de ruilverka veling betreft, moet het initiatief vooral van belanghebbenden uitgaan. De kwestie van melkverstrekking op scholen willen Ged. Sta ten, als er een verzoek om financieelen steun binnenkomt, gaarne van alle kanten bekijken, De motie-Vlekke c.s, ingetrokken. Bij de replieken deelt de heer Vlekke me de, dat hij zijn motie inzake de leerlingen- schaal intrekt. De vergadering wordt te half zes verdaagd tot Donderdagmorgen half elf. Wat de tuinders kregen. Prijsnoteering 30 November 1938. Sla per 100 krop 80150 Andijvie per K.G. 25 Andijvie per 100 krop 100270 Wortelen per bos 48 Peterselie per bos V/z2 Selderie per bos V/22 Prei per K.G. V/2—3 Tomaten per K.G. 8—15 Uien per K.G. 2Yz3 x/z Witlof per pond 4—6 Breekpeen per K.G. 2 Waspeen per K.G. 214414 Knollen A per stuk 314414 Knollen B per stuk 12 Groene kool per K.G. 214—3 Boerekool per K.G. 1143 Gele kool per K.G. 214—3 Roode kool per K.G. 12 Spruiten per K.G. 710 GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN Aan het politiebureau zijn inlichtingen te bekomen over de volgende gevonden en ver loren voorwerpen: Gevonden; doublé armband, 2 kindermutsen slagersmes, melkvergunning, kleurenpotlood, ceintuur, zwarte jongenscape, jongensjasje, handschoen, kinderwantje, heerenhandschoen oorbelletje, heerenhoed, slobbz*oek, zwart hondje, herdershond, blauw pak, stel snelbin ders en glacé handschoen. Verlorenbelastingmerk, weekabonnement spoorwegen, rozenkrans, notitieboekje, arm bandhorloge, portemonnaie met inhoud, cein tuur, dameshoed, dameshandschoen en gym schoen. LUXOR THEATER VERTOONT „De kinderen van kapitein Grant' en „Cassidy's laatste schot". Het Luxor Theater draait in de nieuwe bioscoopweek als hoofdnummer de avonturen film „De kinderen van kapitein Grant" naar den roman van Jules Verne. Lord Glenarvan herinnerde zich, dat een zekere kapitein Grant eenige jaren geleden er op uitgetrokken was om een land te vin den, waar hij -in vrijheid een nieuw-Sehotland zou kunnenvestigen. Een oud document brengt hem tot de conclusie, dat de Pata- gonië moet zijn. Hij .tracht de Engelsche admi raliteit te bewegen een hulp-expeditie naar Patagonië uit te rusten, maar dit wordt hem geweigerd. Op aandrang van de kinderen van kapitein Grant besluit hij om zelf een expeditie uit te rusten om Grant te zoeken. Aan de kust van Zuid-Amerika aangeko men, begeeft zich Lord Glenarvan met Pa- ganel, MacNab en den jongen Robert Grant oj:) weg om het vasteland te doorkruisen. Tallooze gevaren bedreigen het kleine, wak kere troepje op de lange reis van 1400 K.M. Alle moeite bleek vergeefs, want geen spoor werd van kapitein Grant gevonden. In Australië ontmoet men een ouden boots man van kapitein Grant, die Ayston heet. On der het voorwendsel Lord Glenarvan en zijn gezellen te begeleiden, verraadt hij hen. Met doodsgevaar bereikt men tenslotte de Austra lische Oostkust. Een onzeewaardige brik wordt gehuurd opdat men Auckland op Nieuw-Zee- land zou kunnen bereiken om vandaar uit naar Europa terug te keeren. Bij een hevigen storm vergaat deze oude schuit en ternau wernood weten de schipbreukelingen zich op een vlot te redden. Gelukkig worden zij juist op tijd opgepikt. Een gelukkig einde komt aan deze gevaar lijke expeditie, als kapitein Grant op een klein verlaten eiland van Nieuw Zeeland te rug gevonden en met zijn kinderen hereenigd wordt. Als tweede hoofdnummer wordt vertoond „Cassidy's laatste schot" met William Boyd en Jimmy Ellison in de hoofdrollen. W. B.-THEATER DRAAIT „De Stormduiveis" en gemerkte Spoor". ,Het In de komende bioscoopweek vertoont het W. B. Theater als hoofdnummer „De Storni- duivels" met Freddie Bartholomew en Spen cer Tracy in de hoofdrollen. Aan den inhoud hebben wij het volgende ontleend: Op St. Katharinadag, den feestdag der Parijsche midinettes, waren Chamberlain's vredesbemoeiïngen troef. Op de foto twee hoofddeksels, die resp. zijn vlucht naar München en zijn jongste overtocht naar Frankrijk symboliseeren. Een beeld uit de film „De Stormduivels". (W. B. Theater, Beverwijk). Harvey Cheyne, een verwend rijkelui's zoon tje, gaat met zijn vader scheep voor Europa. Terwijl het schip de Groote Zandbanken bij New Foundland passeert, 't vischoord voor de kabeljauw-vangst, valt Harvey over boord. Ma nuel, een Portugeesche visscher is juist bij de plek waar Harvey van het schip is gevallen aan het visschen. Hij trekt den bewusteloozen knaap in zijn vlet en Harvey komt later op den dag aan boord van de schoener tot zichzelven. Hij wordi door kapitein Disko bijde bemanning inge lijfd voor een vischkruistocht, welke drie maanden duurt. In den loop der maanden leert Harvey van Manuel hoe hij een goed visscher moet wor den en krijgt plezier in het werk. Elk jaar wedijveren de visschersbooten met elkaar, wie 't eerst in de haven terugkeert met een ruim vol visch. De winnaar maakt niet alleen hoogere prijzen voor zijn visch, doch krijgt ook een goede reputatie. De schoener heeft haar ruim met visch ge vuld en geeft het signaal voor de rest van de visschersvloot, dat zij de eerste boot is, welke naar huis terugkeert. Intusschen vaart een an dere schoener weg naar huis zonder eenig tee- ken te geven. Kapitein Disko ontdekt dezen truc en vaart nu om het hardst r.aar Glou cester. De volgende dagen blijft clez-e wedstrijd aan den gang; beide schepen hebben alle zei len bijgezet. Tenslotte passeert kapitein Disko zijn concurrent, maar juist als de overwinning zeker is gebeuren er een reeks voorvallen, die wij hier niet willen verklappen. Het andere hoofdnummer is „Het gemerkte spoor". LANGS DE LIJN. Programma van de Radiocentrale. Vrijdag: Lijn I: 8.Hilversum I. Lijn II: 8.Hilversum II. Lijn III: 8— Keulen; 10.20 Parijs; 12.20 Keu len; 12.55 Brussel Ned.; 2.20 Nationaal pro gramma; 4.45 Keulen; 5.20 Parijs; 6.35 Keulen, 7,20 Brussel Ned.; 7.50 Diversen; 8.30 Keulen; 9.50 Brussel Fr.; 10.20 Brussel Ned,- 104.= tionaal programma; 11.40 Keulen/' Lijn IV: 8.— Brussel Ned.; 103= T Reg.: 5.20 National Reg.; 6.50 Londen b®1 7.20 Nationaal programma; 10.05 Londen 10.20 Nationaal programma; 10.45 Lo,^* Lijn V: Diversen. uaen Heg, De afgebroken partijen van de Damclub. Er op of er onder. De afgebroken partijen van den v van de Beverwijksche Damclub tegeiTi club „Zaandam" zijn voor onze plaafein ten van groot belang voor de bezettine i de onderste plaats in de hoofdklasse L?? de B. D. C. met een gelijk aantal 'nJS doch met een slechter bordgemiddelde T' Damclub „Haarlem" onderaan de rangfi staat. De stand van P. Staalduinen aan bord als volgt: Wit 6 schijven op: 27 2 8 29 J en 37. Zwart 6 schijven op 7 13 17 18 20 d Winst zit hier voor beide partijen meer in, zoodat dit wel vrij zeker remise wordt De stand van D. Kikke aan bord l is V(ï; Beverwijk niet zoo gunstig: Wit 3 schijvenZ 8 18 en 42. Zwart dam op 50 en 4 schiivpn 2 14 16 29 en 32. Zwart aan zet. M fl0p Indien de arbitragecommissie deze Mrtii remise geeft hebben de Beverwij kers de ont moeting met 11—9 gewonnen, waardoor zii dan de laatste plaats aan Damclub laten. LEERAAR R. H. B. S. TE VELSEN Bij K. B. is tijdelijk benoemd tot leeraar aan Rijks Hoogere Burgerschool te Velsen de heer J. Duinkor. wonende te Bergen. HOLLAND—AMERIKA LIJN. Lochmonar Rott. 2 te Liverpool verwacht. Blommersdijk New Orleans 11. Rotterdam via Londen 29. 1100 mijl W.Z.W. van Valentia, Lochkatrine Vanc. 11. Rott. 29 te Londen. Tiradentes Baltimore n. Rott. 29 te Londen. Lochavon Rott. n. Vanc. 29 v. Londen. Bilderdijk Philadelphia n. Rott. 29 te N. York Dinteldijk Rott. n. Vancouver 28 v. Bermuda Spaarndam 28 v. New-Orleans n. Rotterdam, Breedijk 30 v. Rotterdam naar Baltimore. HOLLAND—AFRIKA LIJN Nijkerk 30 van Hamburg te Amsterdam. Springfontein (thuisr.) 29 v. Gibraltar, via Antwerpen. Algenib (uitreis) 30 van Kaapstad. HOLLAND WEST AFRIKA LIJN. Amstelkerk 29 van Amst. n. W. Afrika, HOLLAND—AUSTRALIë LIJN. Arendskerk (uitreis) 30 van Sydney. Kota Gede (thuisr.) 20 te Avonmouth vertr. V HOLLAND—OOST AZIë LIJN. Grootekerk 29 v. Hamburg n. Rott. HALCYON LIJN. Vredenburg 29 v. Vlaardingen te Narvik vertr. 11. Rott./Vlaardingen. Flensburg 29 v. Vlaardingen te Narvik Vlaard. Stad Zwolle 29 v. Malta te Bougie. Stad Maassluis 30 v.. Rott. n. Narvik. Stad Dordrecht Gdynia n. Alexandrië p. 29 Gibraltar. Stad Arnhem n. Rott. p. 30 B. Head. KON HOLLANDSCHE LLOYD. Zaanland (uitreis) 27 van Santos. Montferland 30 v. Amst. n. Hamburg. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Aurora 29 van Catania n. Messina. Deucalion 29 van Kymassi te Yeraklni. Hercules 29 van Algiers n. Piraeus. Hermes 29 van Stamboul n. Bourgas. Orion 29 van Tel Aviv te Fethiye. Theseus 29 van Amsterdam te Gdynia. Tiberius Alexandrië n. Amst. 29 v. Algiers, Titus 29 van Lissabon n. Amsterdam. Vesta 29 van Lissabon n. Gibraltar. Breda 27 v. Talcahuano n. San Antonio. Ceres Amsterdam n. Chili 28 te Cristobal. Fauna 30 v. Stamboul te Amsterdam. Ganymedes Rott. n. Tanger p. 28 Ouessant. Pericles 27 van Cristobal n. Cartagena. Juno 30 van Messina naar Catania. Hermes 30 van Stamboul te Bourgas. Perseus 30 van Gothenburg te Aarbuus. Luna 29 van Amsterdam te Curacao. Orpheus 30 van Amst, naar Stettin. Irene 30 v. Amsterdam naar Hamburg. KONINKLIJKE SHELL. Mirza 25 van Port Said n. Land's End. MEIJER CO.'S SCHEEPVAART-MIJ. Glenaffaric Japan n. Amst. 29 van Kobe. Glenbeg Chefoo n. Rott. 20 v. Haiphong. Euryades 28 v. Batavia n. Amsterdam. Benmohr Japan n. Rott. 28 van Colon. Phrontis Amst. n. Batavia 29 te Liverpool. Calchas Japan n. Rott. via Londen 29 op 4UU mijl Z.W. van Land's End. Polyphemus Amst. n. Macassar 30 v. SabanB. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Dempo (thuisreis) 30 v. Colombo. Kota Tjandi (uitreis) p. 29 Kaap Zon. Tjikembang 30 v. Batavia te Rotterdam. Garoet (thuisreis) 30 v. Port Sudan. Tosari 30 van Hamburg n. Rotterdam. ROTTERDAM—ZUID AMERIKA LIJN. Alcyone (thuisreis) 28 v. Rio Janeiro. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Poelau Bras (thuisreis) 30 te Londen. Salabangk'a 30 v. Amst. n. Hamburg. Marnix (uitreis) 30 van Suez. Poelau Tello 30 v. Batavia n. Amst. WIJK LIJN. Beverwijk Rott. n. Huelva p. 29 Dungeness. Katwijk Zaandam n. Bilbao p. 30 Ouessant-

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 2