Loop der bevolking De begrootingen voor 1939 vastgesteld. BEVERWIJK Het vergrooten van foto's. Lezing voor de fotografen. Dinsdagavond zal de voorzitter van de Be Verwijiksche Amateurfotografen-vereenigins voor de leden van de B.A.FJV. een inleiding houden over het onderwerp; „Hoe kan men van een hard negatief een mooie, harmonische vergrooting maken?" In het hij zonder zullen twee methodes besproken worden, namelijk de Cascadedruk en het Sterry-effect. Hierna zullen beide methodes gedemonstreerd wor den. Vertooning van de open poort. De Evangelisatie-commissie van de Gere formeerde Kerk zal op Dinsdag 13 December in het kerkgebouw op het C. H. Moensplein een vertooning geven van de film „De open Poort", vervaardigd door Ds. B. A. Bos van Assen. Des middags half vijf wordt een kindervoorstelling gegeven. De pauze zal door zang worden aangevuld. EEN KERKBLAD VAN DE GEREF. KERK. Teneinde den onderlingen band van de ge meente te versterken en het kerkelijk mee leven te bevorderen heeft de kerkeraad van de Geref. Kerk tot het uitgeven van een kerk blad besloten, waarvan het eerste nummer onder den titel „Veertiendaagsch^Ougaan" intusschen is verschenen. Het blad zal naast de gebruikelijke kerke lijke mededeelingen ook het vereenigings- nieuws bevatten. Ds. H. Holtrop is de redacteur van het or gaan. Een uitverkocht huis voor Plan West. Het bestuiir van de Winkelierscombinatie „Plan West" deelt ons mede, dat voor het kin derfeest in het gebouw der K.S.A. geen kaar ten meer beschikbaar zijn. Chr. Jongemanneuvereeniging „Excelsior". Men verzoekt ons mede te deelen, dat de Christelijke Jongemannenvereeniging „Excel sior" Maandagavond geen bijeenkomst houdt in het Ned. Hervormd Vereenigingsgebouw aan de Oosterwijkstraat. Wat de tuinders kregeu. Noteering van de groentenveiling. Spinazie per kist 8090 cent. Sla per 100 krop f 1.10f 4. Andijvie per K.G. 3-7 cent. Andijvie per 100 struiken f 1f 3. Wortelen per bos 48 cent. Peterselie per bos 22% cent. Selderie per bos V/z2 cent. Prei per K.G. 1 Vz3 cent. Tomaten per K.G. 828 cent. Uien per K.G. 2VzZVz cent. Witlof per pond 46 cent. Breekpeen per K.G. 2 cent. Waschpeen per K.G. 2VzW2 cent. Knollen A per stuk 3y24J/2 cent. Knollen B per stuk lVz2 cent. Bloemkool le soort per stuk 56 cent. Bloemkool 2e soort per stuk 3 cent. Groene kool per K.G. 2y23 cent. Boerenkool per K.G. 2J/23J/2 cent. Gele kool per K.G. 23 cent. Roode kool per K.G. 11 Vz cent. Chineesche kool per K.G. lJ/z2J/2 cent. Spruiten per K.G. 718 cent. Appelen per pond 511 cent. Peren per pond 710 cent. Druiven per pond 2123 cent. Nero per K.G. 8—11 cent. Langs de Lijn. Programma van de Radiocentrale. Zondag Lijn I: 8.55 Hilversum I. Lijn II: 8.30 Hilversum n. Lijn III: 8.50 Keulen, 1.20 Brussel Ned., 2.20 Brusseu Fr., 2.35 Brussel Ned., 3.20 Brussel Fr., 5.20 Brussel Ned., 6.20 Keulen, 7.55 Diversen, Brussel Fr., 2.35 Brussel Ned., 3.20 Brussel Fr., Parijs of diversen, pl.m. 10.50 Keulen. Lijn TV: 8.30 Brussel, 9.20 Brussel Fr., 9.40 Brussel Ned., pl.m. 11.05 Nationaal programma, 5.20 London Reg., 6.50 Nationaal programma, pl.m. 11.00 Brussel Fr., 11.20 Parijs. Lijn V- 8.30 Brussel Ned., 9.20 Brussel Fr., 10.50 Parijs, 11.05 Nationaal programma, 1.20 Brussel Ned., 2.20 Brussel Fransch, 2.35 Natio naal programma, 4.20 London Reg., 4.50 Natio naal programma, 5.20 London Reg., 6.50 Na tionaal programma, 8.10 Diversen, 8.35 Parijs, 10.55 Keulen. Maandag Lijn I: 8.00 Hilversum I. Lijn II: 8.00 Hilversum II. Lijn III: 8.00 Keulen, 10.20 Parijs, 12.05 Di versen, 12.20 Brussel Ned., 2.20 Keulen, 3.20 Parijs, 3.35 Deutschlandsender of diversen, 4.20 Keulen, 6.20 Parijs, 6.50 Brussel Ned., 7.05 Brussel Fr., 7.20 Brussel Ned., 7.50 Keulen, 8.30 Pauze, 8.35 Parijs, 11.20 Keulen. Lijn IV: 8.00 Brussel Ned., 9.20 Diversen, 10.35 London Reg., 5.20 Parijs, 6.20 Nationaal programma, 6.45 London Reg., 7.05 Nationaal programma, 8.30 London Reg., 10.20 Nationaal programma. Lijn V: 8.00 Brussel Ned., 9.20 Diversen, 10.05 London Reg., 12.20 Brussel Ned., 1.50 Natio naal programma, 2.35 London- Reg., 4.20 Keu len, 6.20 London Reg., 7.05 Nationaal program ma, 8.20 London Reg., 10.00 Radio P.T.T. Nord of diversen, 10.20 London Reg. BURGERLIJKE STAND. Ondertrouwd: C. van Rijn en A. Welnrich; toek. adres Regulierstraat: J. Brasser en M. Reus, toek. adres Narcissenweg 77; F. J. Kloos en J. G. de Ruiter, toek. adres Simon Rum- pingstraat 24. Bevallen A. M. Hensen—Wolterink, d.; J. VerkooijWolterman, zM. H. SwartKlein tjes, z.; J. A. K. Bruijns—van Rijn, z.; J. War- menhovenGenet, z. Getrouwd: G. van der Leede en J. C. van Beelen; M. Veenstra en A. de Vries. Overleden: M. van Leyden, 76 j., ongeh., H. Burgerstraat 7; A. M. Bruijns, 86 j., wed. van Cornelis de Boer, Relweg 40; W. J. van Mun ster, 60 jwed. van G. P. Brouwer, Zeestraat 123; E. Mulder, 40 j., echtgenoote van J. Toe ring, Galgenweg 21; H. van Santbergen, 64 j., echtgen. van H. C. Steel, Kanaalweg 53; S. J. Zaalberg, 30 j., echtgenoote van L. H. Zijden- bos, Reguliersstraat 19 Feestelijke jaarvergadering van Patrimonium. Het Chr. Werkliedenverbond „Patrimo nium" houdt op Woensdag 14 December haar feestelijke jaarvergadering in het lo kaal naast de Geref. Kerk aan het C. H. Moensplein. De agenda vermeldt o.m. de vertooning van een film over het practisch werk van Pa- trimoninum in de werkkampen. Verder zal de avond worden opgeluisterd met zang en mu ziek. SUFPORTERSVEREENIGING „ROOD-ZWART". In verband met den uitwedstrijd van Ken- nemers tegen Spartaan organiseert de sup portersvereniging ,Rood-Zwart" een auto bustocht naar Amsterdam. Vertrek van het Meeresteynplein om 12.30 uur. PROPAGANDA-AVOND VAN DE NED. VER. VAN FABRIEKSARBEIDERS. Zondag 4 December a.s. houdt de plaatse lijke afdeeling van de Ned. Ver. van Fabrieks arbeiders een propaganda-vergadering voor haar leden en hun huisgenooten boven 14 jaar in gebouw „Adrichem". In deze bijeenkomst zal de heer F. J. Jur- gers, lid van het hoofdbestuur de volgende vier onderwerpen behandelen: 1. Jeugdkamp 1938; 2. Philips' bedrijven; 3. Madrid. 4. Spanje. De onderwerpen zullen worden toegelicht doer lichtbeelden. ST. NICOLAASWEDSTRIJD VAN „IIET KARPERTJE". De hengelaarsvereeniging „Het Karpertje" houdt morgen een St. Nicolaaswedstrijd voor haar leden T De wedstrijd vindt plaats te Aker sloot terwijl gevischt zal worden op baars. Het bestuur verwacht dat zeer veel leden aan den wedstrijd del zullen nemen, daar een fraaie collectie prijzen beschikbaar is gesteld. De leden die hiervoor in de gelegenheid zijn. worden verzocht Zaterdag's behulpzaam te zijn bij het uitbaggeren van de Spoorslooten. Onze nieuwe ingezetenen. Ingekomen: G. de Jong en gezin, spoorwegarbeider, van Westwoud, Munnikenweg 84. L. F. Hoogenboom, tuindersknecht, van Ter Aar, Baanstraat 72. A. Ivens, landbouwersknecht, van Clinge, Noorderweg 13. G. Bonnema, winkelbediende, van Utrecht, Peperstraat 48. A. Scheerman, dienstbode, van Castricum, Vondellaan 23. J. Philipoom, controleur Ned. Sierteeltcen trale, van Castricum, Koolstraat 7. W. Hoekstra, verpleegster, van Amsterdam, Noorderwijkweg 59a. M. J. Fatels, echtgenoote van W. H. Rum- ping, zonder beroep, van Heemskerk, Munni kenweg 131. H. Goethals en gezin, z. ber., van Nijkerk, v. Hogendorpstraat 5. M. J. Bijtenhoorn, dienstbode, van Velsen, Zeestraat 14. H. van Huisstede, fabrieksarbeider, van Vreeland, Zeestraat 14. Vertrokken H. Cohen, geleidster, naar Rotterdam, Schietbaanlaan 42. M. Schoutsen, dienstbode, naar Amster dam, Heerengracht 503. J. Antonijsen, kantoorbediende, naar Den Haag, Nieuwehaven 360. M. J. A. Duyker, chauffeur, naar Velsen, Bloemstraat 27 rd. W. J. Koopman, zonder beroep, naar^ed.- Indië. C. W. Aardenburg, z. ber., naar Heiloo, A 385. W. ter Avest, marechaussee, naar Arnhem, Marechausseekazerne J. W. J. Vermeulen, geleidster, naar Velsen, Velserbroekstraat 11. H. Uiterwijk, z. ber., naar Amsterdam, Ba- taviastraat 43 I. H. Bakker, z. ber., naar Amsterdam, Bata- viastraat 43 I. C. Duijn en gezin, voorman, naar Velsen, Gildenlaan 7. C. Philippi, timmerman, naar Amsterdam, O.Z. Achterburgwal 21. B. Dalhuisen, fabrieksarbeider, n. Loenen, Dorpstraat A 155. A. Goedhart, z. ber., naar Haarlem, M. van Heemskerkstraat 55. Wed. A. E. Hellingv. Egmond, z. ber., naar Soest, Luit. Koppenlaan 21. H. W. Numan en gezin, chauffeur, naar Wormerveer, Meidoornstraat 12. W. Th. Dinkgreve en gezin, reiziger, n. Vel sen, Gladiolenstraat 19. R. H. Lovink, verpleegster, naar Amersfoort Bankastraat 4. C. Kammeraat, bloemist, naar Enschedé, Kuipersdijk 128. F. C. Kamermans, verpleegster, naar Lei den, Acad. Ziekenhuis. J. H. van der Veer, ambt. ter Secretarie, n. Breda, Dr. van Mielostraat 27. Raad Beverwijk. Debat over de Luchtbescherming. Het tweede deel van het rioleeringsplan. Spoedig aanbesteding te verwachten. Wenschen omtrent straten en Gisteravond heeft de raad de behandeling van de begrootingen voor het dienstjaar 1939 voort gezet. De Raad was voltallig. Achtereenvolgens werden goedgekeurd de be grootingen van het electriciteitsbedrijf, het grondbedrijf, het gasbedrijf, het slachthuisbe- drijf en den ophaal- en stortingsdienst. Hierna kwam de gemeentebegrooting aan de orde. Voor de eerste maal in den Beverwijk- schen raad werd afgeweken van de gewoonte om de begrooting post voor post af te werken. Thans geschiedde de behandeling per hoofdstuk. Jaarwedden wethouders. Ten aanzien van de jaarwedde van de wet houders stelde de voorzitter voor hem te machtigen de noodige stappen te doen om de jaarwedden van det wethouders van f 1200 tot f 1500 te verhoogen. Te zijner tijd zal den raad een voorstel bereiken. Verlichting en verwarming. De heer Visser was van oordeel, dat de gemeente te hooge bedragen uitgeeft aan ver warming, die in de openbare gebouwen en vele scholen met gas geschiedt. Spr. zei, dat men meer en meer lot de conclusie komt, dat een verwarming met vaste brandstoffen voordeeliger is. Zelfs getroost men zich belangrijke offers om deze laatste wijze van verwarming weer moge lijk te maken, o.a. te Haarlem. Spr. stelde den raad voor B. en W. uit te noo- digen om naar de kosten van verwarming met gas en met vaste brandstoffen een onderzoek in te stellen. Wethouder Van Dok vreesde, dat dit onder zoek wel een dure geschiedenis zou worden. Dit zou b.v. kunnen geschieden door het Rijksbu reau voor Brandstoffeneconomie te Den Haag. Overigens achtte spr. de situatie te Haarlem niet gelijk aan die van Beverwijk. Spr. herinnerde aan een door het Industrie laboratorium ingestelde enquête, waaruit bleek, dat Beverwijk met 40 pei' lokaal ver beneden het gemiddelde was. I11 de naburige gemeente Velsen is er juist op aangedrongen om zooveel mogelijk met gas te verwarmen. Dit biedt dan ook vele voordeelen en spr. voelt er niets voor een kostbaar onder zoek in te stellen. De heer Visser wees er op, dat in Velsen de betrokken wethouder juist verklaard heeft het gas duurder te achten. De heer Van Doorn vestigde aandacht op de hooge aanschaffingskosten van verwarmings ketels en op de kosten van bediening en onder houd. De heer Steyn was van meening, dat de practijk wel zal uitwijzen wat de voordeeligste manier is. Bovendien wijzigt de techniek voor een doelmatige verwarming zich ieder jaar. De voorzitter merkte nog op, dat de Rijksaccountantsdienst zeker aanmerking op de posten gemaakt zou hebben, wanneer de kosten van verwarming te hoog zouden zijn. De heer V i s s e r betoogde, dat de directeur van het slachthuis" in zijn bedrijf de gasverwar- ming juist heeft verwijderd en is gaan stoken met kolen. Dit is voor het bedrijf een voordeel. Wethouder Van Dok bestreed dit. Gasver- warming is als gevolg van de vochtigheid in het slachthuis ongewenscht.c De ketel wordt nu ge stookt met hout van door Openbare Werken ge rooide boomen. De vergelijking ging dus wel zeer mank. Het voorstel van den heer Visser werd ver worpen. Alleen de voorsteller stemde voor. Uitbreiding van het politiecorps. Met het oog op den ongunstigen toestand van de financiën verklaarde de heer R ij k e n s zich tegen de uitbreiding van het corps met een agent van politie 2e klasse. De heer Steyn zei, dat men natuurlijk met de bezuinigingsoverwegingen accoord kan gaan. Maar wanneer de burgemeester als hoofd van de politie deze uitbreiding noodig vindt moet de raad zich daarbij neerleggen. Spr. was het eens met den heer Visser, dat de raadsleden dit moei lijk kunnen beoordeelen. De voorzitter zei, dat de uitbreiding van U BENT HEER met een helder witte BOORD en een keurig zittend OVERHEMD. Draagt U een WITTE JAS? Uw werk vlot beter als Uw jas werke lijk helder wit is.. IJMUIDER WASSCHERIJ, SNELLIUSSTRAAT 39 TELEF. 4371 (Adv. Ingez. Med.) Hoving wordt na zijn recordverbetering op het internationaal zwem feest van „De Waterratten" gelukgewenscht. het politiecorps geenszins gelijke tred heeft ge houden met de toeneming van het aantal inwo ners. Thans zijn er maar juist agenten genoeg om den dienst le doen rouleeren. Bij het min ste of geringste voorval stagneert de straatdienst en dit achtte spr. voor een plaats als Beverwijk zeer ongewenscht. Het regent klachten over bal dadigheid, maar de politie kan niet dikwijls ge noeg surveilleeren. Broodnoodig in Beverwijk is ook de opvoeding van het publiek ten opzichte van verkeersfouten, die bij tientallen gemaakt worden. Daaraan kan niet voldoende aandacht worden besteed. Ook justitieel is het werk veel uitgebreider. Het voorstel tot uitbreiding van het politie corps met een agent 2e klasse werd aangenomen. Tegen de heer Rij kens. Luchtbescherming. Mevr. Kern p-H aan was tegen den uitgetrok ken post voor luchtbescherming, waarvan zij geen enkel heil verwachtte. De heer Steyn verwachtte van de luchtbe scherming niets en van verduisteringsproeven nog veel minder. Spr. steunde op de uitspraken van den piloot Viruly, die iederen vliegenier in staat achtte een verduisterde stad te vinden. De heer R ij kens wilde er op wijzen, dat ook de Vrijz.-Dem. voor luchtbescherming was, de heer Joekes achtte het zelfs noodzakelijk, dat Nederland zich bewapent. Spr. begrijpt de hou ding van den heer Steyn niet. De heer Passchier (a.-r.) betoogde met klem, dat niets onbeproefd mag worden gelaten om ons volk te beschermen. Dit heeft met oor logszuchtigheid niets te maken. Nederland wordt gedwongen tot deze maatregelen vanwege den internationalen toestand. De heer Visser was van oordeel, dat men zelfs anti-militairist kan zijn en toch voor lucht bescherming. Luchtbescherming is een machtig wapen om panieken te voorkomen. Verscheidene sprekers achtten den uitgetrok ken post veel te laag. De voorzitter ontnam den raad de illusie, dat de post verhoogd zou kunnen worden, om dat de hoogere instanties zich daartegen ver zetten o.m. op grond van het feit, dat Beverwijk in de derde gevarenldasse is ingedeeld. De gelden zijn bestemd voor oefeningen, zaal- huren enz. De bevolking zal op de beste manier worden voorgelicht op het daarvoor geschikte oogenblik. Overigens zal de op te richten afdeeling van de Nederlandsche Vereeniging voor Luchtbescher ming de bevolking van voorlichting dienen. Na een langdurig principieel debat, dat zich hierna ontspon, werd het uitgetrokken bedrag gehandhaafd. Tegen stemden mevr. Kemp-Haan en de heer Steyn. De woningen aan den Wijkermeerweg. Mevr. Kemp-Haan drong er met klem op aan de woningen aan den Wijkermeerweg te verbeteren. Spreekster vond dit zeer noodzake lijk. De heer Visser was van meening, dat het de plicht van de gemeente is om deze woningen behoorlijk bewoonbaar te maken, in ieder geval beter, dan die, welke de bewoners wegens onbe woonbaarverklaring moesten verlaten. Ook achtte spr. het niet juist, dat deze woningen.niet worden verhuurd aan alleenstaande personen. Wethouder Va n D ok zei, dat het onmogelijk is de woningen te verbeteren, wat f 4000 zal kosten, zonder de huren te verhoogen. In ieder geval is het niet mogelijk de woningen alle te gelijk te verbeteren. Misschien is het mogelijk binnenkort de woningen aan de wegzijde op te knappen. De woningen worden niet verhuurd aan al leenstaande personen, omdat de gemeente toch altijd eenige reserve moet houden. Openbare Werken. De heer Van Doorn klaagde over den toe stand van vervuiling, waarin de straten verkee- ren, terwijl de heer Passchier op den on- houdbaren toestand van den Narcissenweg wees, die noodig een rioleering behoeft. De heer R ij k e n s was over het algemeen zeer tevreden over het aanzien van de straten. Op de uitgetrokken bedragen voor onderhoud* van stra ten en pleinen achtte spr. nog wel bezuiniging noodig. Voorts informeerde spr. naar den eventu- eelen bouw van een aula en een columbarium op „Duinrust". Ook wilde spr. verbetering van de parkeergelegenheid bij de begraafplaat sen. Mevr. Kern pH aan vroeg aandacht voor het plantsoen in de Striok van Linschotem straat, dat steeds in desolaten toestand ver keert. Wanneer de ouders hun kinderen niet zóó kunnen opvoeden, dat zij het plantsoen met rust laten, zag spreekster liever tegels aangebracht. De heer Steyn zag een mogelijkheid tot bescherming door b.v. een buurtcommissie in het leven te roepen. De heer Passchier zou gaarne zien, dat in de Berkenlaan ook werkelijk de berken geplant zullen worden. Wethouder V a n D o k achtte bezuiniging op Openbare Werken niet mogelijk. Het uitge trokken bedrag voor straten en pleinen bevat verbetering van den Westerhoutweg, den Kou- denhorn, de Meerstraat enz. Eerder zal men er op uit moeten zijn voor Openbare Werken wat meer uit te trekken. De Narcissenweg zal misschien „op een koopje" wat kunnen worden verbeterd, omdat aan den weg rioleeringswerkzaamheden ver richt moeten worden. De tweede „étappe" van liet rioleeringsplan zal spoedig ter hand wor den genomen. Het is waarschijnlijk, dat reeds binnen 14 dagen de aanbesteding zal plaats vinden. Tevens zullen dan de wegen worden ver beterd. Ten aanzien van de inkomsten van dit hoofdstuk verzette de heer Vink zich tegen de gelijke heffing van straatbelasting. Daar door betalen b.v. de menschen, die aan land wegen wonen voor iets, waarvan zij geen 1 enkel voordeel genieten. Spr. achtte dit zeer onbillijk en drong tevens aan op een voorstel tot opheffing van de rioolaanlegbelasting. De heer Vink hoopte, dat de nieuwe raad aan deze onbillijkheden grooter aandacht zou schenken, dan deze raad heeft gedaan. De voorzitter vond het beter deze zaken te bespreken, wanneer de wijzigingen aan de orde komen. Overigens kan spr. met de door den heer Vink aangevoerde argumenten geenszins instemmen. De baatbelasting acht het college billijk en die zal ook niet gemist kunnen worden bij de financiering van de verdere plannen. Zou de raad dezen weg niet willen, dan zou 't lijst je van plannen gehalveerd moeten worden. Schoolvoeding. De heer Visser schetste den grooten nood die hier heerscht onder de schooljeugd. Het bedrag, dat voor schoolvoeding was uit getrokken op 3500, achtte spr. te weinig was hem ter oore gekomen, dat dit..bedraU met 1000 verhoogd had kunnen worden de opbrengst van de feestelijkheden, in den zomer gehouden zijn. Ke Het frappeerde spr., dat er geen extra bedra kon worden uitgetrokken voor de schoolvop ding. Spr. vond dit niet juist, omdat de ver eenigingen zich in haar voornemen teleur4" steld zagen. De heer Visser stelde voor bij wijze van motie den post schoolvoeding alsnog mot f 1000 te verhoogen. uei De heer Passchier had het beter oe« vonden, wanneer de heer Visser dit niet in dVn raad had gebracht. 11 Mevr. Kern p—H aan vreesde, dat het uit getrokken bedrag zelfs nog wel in gevaar zon kunnen komen. Het kan zijn, dat het zelfs het geheel niet toegestaan zou kunnen wor den. In Velsen b.v. mocht geen post op de hel grooting worden geplaatst. De voorzitter antwoordde, dat de ver- eenigingen gezamenlijk feest zouden vieren maar dat zij tenslotte eigenlijk van de Hard- draverijvereeniging het geld daarvoor ont vangen. Het bedrag van f 1000 is ter beschikking van de gemeente gesteld, omdat daaruit verschil lende kosten konden worden bestreden, die dë gemeente moest maken tijdens de feestvierine Spr. meende, dat het voorstel van den heer Visser buiten de orde was, omdat de school voeding geheel buiten deze kwestie moest v/orden gehouden. De heer Visser had zijn licht op moeten ste ken bij het College van B. en W„ maar hil had blijkbaar reeds van te voren zijn meenine gevormd. Onder deze omstandigheden wenschte de voorzitter niet verder met den heer Visser van gedachten te wisselen. De heer Passchier onderschreef de mee ning van den voorzitter, dat men zijn inlich tingen had moeten inwinnen bij het college van B. en W. Ook de heer Vink vond het optreden van den heer Visser onjuist, omdat hij de zaak van de schoolvoeding op den achtergrond stel de voor een geheel andere zaak. Wethouder Van Dok meende, dat een on juiste voorstelling van zaken was gegeven. Spr, protesteerde tegen deze werkwijze en voorai tegen het indienen van een motie. Het ge meentebestuur heeft het harddraverijbestuur in de gelegenheid gesteld om dit alles te doen, maar veel dankbaarheid is er niet van onderwonden. Het College wenschte op deze aangelegen heid niet verder in te gaan, want de gang van zaken is op onjuiste wijze voorgesteld. Steunverleening, Mevr. Kernp—H aan, den Dienst van So ciale Zaken besprekend, had gaarne een groo- tere uitbreiding van het personeel gezien. Spreekster maakte zich bevreesd, dat de uit- keering van B-steun niet op tijd zal kunnen geschieden. Deze vrees deelden de heeren Rollenberg en Welagen. Wethouder Out zei, dat de dienst niet snel ler kon werken. De zaak is in een stadium van voorbereiding. De heer V i s s e r vroeg meer hulp voor de kleine tuinders, omdat naar zijn meening de thans geldende regeling veel te wenschen over laat. De heer Aardenburg wees er op, dat door deze regeling meer wordt uitgekeerd dan vorig jaar. Deze steun is ook waardiger. Ver beteringen moeten de standsorganisaties zoo mogelijk zien te bereiken. Nadat nog geruimen tijd over de steunver leening was gesproken werd de begrooting vastgesteld voor den gewonen dienst inkom sten en uitgaven op een bedrag van f 1.836.157,96 en voor den kapitaaldienst- in inkomsten en uitgaven op een bedrag van f 795.956,06. De. heer Rollenberg. stemde tegen de be- gróoting. Tenslotte werd nog vastgesteld de begrooting van het Fonds Armengoedereri. Nadat de heer Rij kens dank had gebracht aan den voorzitter voor zijn leiding en het college en de ambtenaren voor het vele voor bereidende werk werd de vergadering gesloten. De competitie van den N. A. S. B. SamenwerkingDe Zwaluwen. Voor de competitie van den N.A.S.B. is voor Zondag a.s. de wedstrijd Samenwerking—De Zwaluwen vastgesteld. De reserves gaan op bezoek bij Fides 4. De Zwaluwen komen uit in de volgende opstelling: Doel: Leyen. Achter: Freek, P. de Reuver. Midden: Stad, Van Thiel, A. Adelaar. Voor: Gerrits, N. Adelaar, A. de Reuver, Kabalt en Groot. De stand aan den kop is thans als volgt: S. D. O. 7 6 1 0 13 23—5 1.85 Zwaluwen 5 4 0 1 8 2111 1.60 Zaandam 7 5 1 1 11 3111 1.57 R.O.D.A. 7 5 1 1 11 24—9 1.57 Samenwerking 8 4 0 4 8 21—20 1.— Als er zieken zijn. Zondagsdienst doktoren en apotheken. Voor spoedgevallen wordt a.s. Zondag de dienst waargenomen door Dr. M. H A. Mel- chior, Zeestraat 166, telef. 3340 In de week van 411 December zijn de Duinwijk Apotheek, Populierenlaan 44, teler. 3388 en de Apotheek „Velsen Noord", Wijker- straatweg 134, telef. 3030, belast met den Zondags- en nachtdienst. Geslaagd voor het Eenheids diploma. Voor het Eenheidsdiploma van de R-K. E.H.B.O.-vereeniging slaagden de dames M. Bouman, K. Böhm, G. Bindels, C. Bisschop, M. Pepping, J. Ettema, H. Markx, G. Willemse, C. Kuyl, C. van Noort, T. Schuitemaker, O. van ZutfenSchelvis en C. Zoutman—van Zutfen en de heeren A. Boot, C. van Baar, A. B. van Hienen, A. J. Thomas, L. Groen, J. C. Beliën, H. Eyking, G. Hoogland, B. van Rixel, J. A. de Ruyter, L. Schuitemaker en L. A. de Wildt. Geëxamineerd werden 34 candidaten, waar van er 25 slaagden. Twee candidaten komen voor herexamen in aanmerking. Wanneer stempelen? Voor de week van 5 tot en met 10 December zijn de stempeluren voor de georganiseerde werkloozen als volgt vastgesteld: Beverwijksche Bestuurdersbond: Maandag 99.30 uur, overige dagen 9.3010 en 2.30— 2.45 uur; Christelijenke Besturenbond: Maandag 9— 9.15 uur, overige dagen 10.1510.30 en 2.45— 3 uur; Plaatselijk Arbeids Secretariaat: Maandag 99.15 uur; overige dagen 10.3010.45 en 3.153.30 uur; R.K. Volksbond (Beverwijk)Maandag 9— 9.30 uur; overige dagen 9.4510.15 en 3.45 u., R.K. Volksbond (Wijk aan Zee) Maandag 99.15 uur; overige dagen 9.45—10 en 2.45- 3 uur.

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 2