1937 eisen in FLEVO IJMUIDEN II VERWACHT WORDENDE SCHEPEN Schuckink Kool Het geneeskundig schooltoezicht strekte zich uit over bijna 8000 leerlingen. Jdoende voedingstoe- |£j bij vrouwen van door (schappelijk Hulpbetoon nden. Invoi am taai uiteui - grverslag der gemeente over 1937 is dan 'Vndelijk gereed gekomen. Dat het ditmaal fverscheen is het gevolg van de lang- ziekte van den gemeentesecretaris. ';fe vei het verslag door de late verschijning 'tpoaald actueel meer is in de elf maan- 'jp reeds van 1938 zijn verstreken is er z00 het een en ander veranderd, ko- r nog tal van dingen in voor, die aan be- Hkheid niets hebben ingeboet. 'inerijke mededeelingen bevat o.a. het ver- n den directeur van den Gemeentelijken skundigen- en Gezondheidsdienst, waar- fff bet volgende ontleenen: Schooltoezicht. Het geneeskundig schooltoezicht strekte f' lit over 44 scholen met bijna 8000 leerlin- Behalve de openbare scholen zijn ook alle C- dere scholen aangesloten, uitgezonderd de van prinstererschool en de Marnixschool. ^'systematisch onderzoek van de leerlingen -eerste klassen had op de gewone wijze plaats. .jntal onderzochte leerlingen bedroeg: sch. 219 v. d. 225, d.i. 95 pct.(.v.j. 98 pet.) scholen 307 v. d. 322. d.i. 95 pct.(v.j. 95 pet.) 282 v. d. 285, d.i. 99 pct.(v.j. 95 pet.) Samen 808 v. d. 832, d.i. 97 pct.(v.j. 96 pet.) n. bjj bovengenoemde kinderen gevonden af- '-nffen zijn in procenten in onderstaande ta- vermeld. „Jbezoek en daaruit voortvloeiend genees- 'ée onderzoek van de leerlingen, waarvoor Onderzoek noodig werd geacht, had zooveel .-fflijk plaats. ,Vrder werden er nog schoolbezoeken gedaan - sorteren duur, wanneer een schoolhoofd dat ;-cht of wanneer daartoe om andere reden viding bestond. 5e wekelijksche spreekuren voor schoolkin- wn werden op de gewone tijden gehouden, lZi Woensdags van 2 tot 3 uur te Velsen en se' 3.30 tot 4.30 uur te IJmuiden. Vooral in ••ruiden werden de spreekuren dikwijls zeer 4 bezocht. jvstematisch onderzoek van de leerlingen der :,;le klassen en van de 3e en 4e klassen, zoo- Vdat in een goed georganiseerden schoolart- 'iienst behoort te geschieden, kon wederom ':-êns gebrek aan tijd niet plaats hebben. Aan het geneeskundig schooltoezicht kan niet ioende tijd worden Eêsteed. Er zijn niet meer ja vier vóórmiddagen per week voor het school lucht beschikbaar, dikwijls slechts twee of Jie, Het onderzoek van de nieuwe leerlingen ;ste klassen neemt ongeveer 3 a 4 maan- beslag, de gewone schoolbezoeken met öwp volgend geneeskundig onderzoek van arK-hillende kinderen vragen voor de lagere dólen ook ongeveer 3 y2 maand, voor de be- narscholen 1 maand. De vaccinatie tegen diph- sie en roodvonk kost 3 maal 4 vóórmiddagen, 3 weken, terwijl ten slotte de beoordeeling ia de aanvragen om schoolvoeding ook nog een ar weken vraagt. Alles tezamen wordt dat dus 10 maanden. Gedurende de beide overblij- ie maanden is er vacantie. •i geneeskundig schooltoezicht over een acht end schoolkinderen vraagt de geheele per van een schoolarts en een verpleegster. i de arts zijn functie in 1925 aanvaardde, rekte 't geneeskundig schooltoezicht zich uit over :.n. 6000 schoolkinderen, verdeeld over 36 scho- a De groote toename maakte het noodig, dat 1530 een schoolverpleegster werd aangesteld, eert dien zijn weder acht jaren verloopen; in lj tijd is het aantal schoolkinderen niet nicer die mate toegenomen, maar er kwam voor den -«skundigen dienst steeds meer ander werk, :ral controlewerk voor Maatschappelijk Hulp- non. En nu is de toestand zóó geworden, dat :o: het geneeskundig schooltoezicht niet meer fe noodige tijd beschikbaar is. Dat is zeer betreuren, juist omdat het instituut van het r.eeskundig schooltoezicht hier evenals elders eft bewezen in een behoefte te voorzien. Het 1 dan ook niet uitblijven, of men zal-de noo tje maatregelen moeten nemen om dit instituut 2 redden. Tezamen met het Hoofd van de Wilhelmina- •icol onderzocht de arts 29 candidaten voor 't B. 10,, waarvan 19 voor plaatsing op de school [schikt werden bevonden. Van deze 19 werden 16 geplaatst; de anderen bleven waar zij wa- a, omdat de ouders bezwaar hadden tegen Rising op de Wilhelminaschool. Het is jam- dat daar niets tegen te doen is. Het aantal leerlingen der Wilhelminaschool recroeg aan het eind van het jaar 78, terwijl de -:«ielenklas door 21 kinderen werd bezocht. Controle ten behoeve van M. H. rkende middelen worden verreweg het -*esl verstrekt aan vrouwen. Terwijl aan man- ïn vrijwel uitsluitend melk of andere voedings- -ddelen worden voorgeschreven, omdat zij een "paald dieet moeten volgen (bijna altijd ten ge- Igevan een maagaandoening), is de reden van 3 verstrekken van extra-voeding aan vrouwen -den regel zwakte. Deze zwakte is dikwijls een Ng van een kort geleden doorgemaakte ziekte :;zij wordt veroorzaakt door een chronische ^e, maar meerdere malen is er geen andere Mrzaak dan onvoldoende voeding. En of die on voldoende voeding nu komt door onvoldende honis van economisch koken, hetgeen zeer veel jMrkomt, of doordat die vrouwen meer dan is, geven aan haar mannen en kinderen, 'f kit, dat sommige vrouwen in een onvoldoen- :a voedingstoestand verkeeren, bestaat. De pderen zijn er over het algemeen het beste joe; wanneer er thuis niet voldoende te «tn is, dan kunnen ze dat op school doen; in- «n ze niet sterk zijn, kunnen ze eens een tijd üar een vacantiekolonie gaan, en bovendien •felen ze veel in de buitenlucht, hetgeen hun Rondheid ten goede komt. Ook de mannen krij- ;'a °ver het algemeen genoeg te eten, de velen, toet werken, hebben ook minder voedsel ff-'-tog. Maar sommige vrouwen komen te kort. "?tl 's absoluut noodzakelijk, dat een eenvoudige tffivrouw leert hoe zij goedkoope voedzame maaltijden kan bereiden. Zoolang dat niet het M is en de „steun" dus ondoelmatig wordt ge bruikt, komen verschillende vrouwen te kort, en het gevolg is, dat de gemeenschap ze dan op andere wijze moet helpen, b.v. door het ver strekken van versterkende middelen of van hulp in de huishouding of door ze een tijdlang in een rusthuis te doen opnemen. Een z.g.n. maatschap pelijk werkster zou in deze gezinnen zeer veel goed kunnen doen. Sedert de dienst van Maat schappelijk Hulpbetoon beschikt over een vrou welijk ambtenaar wordt op dit gebied reeds meer gedaan dan vóór dien tijd mogelijk was. Om deze zelfde reden is ook het aantal ge vallen, waarin hulp in de huishouding noodig was, belangrijk gestegen. Wanneer stempelen? De stempeluren voor de verschillende orga nisaties voor de week van 5 t/m 10 December 1938 zijn als volgt: Ongeorganiseerden 910 uur. IJmuider Transport Federatie 10.1010.25 u. Alg. Ned. Bouwarbeidersbond 10.35—10.55 u. Alg. Ned. Metaalbewerkersbond 1111.20 u. Werkloozenvereeniging 11.3012 uur. Oud Katholiek Vakverbond 99.15 uur. Chr. Bond van Fabrieks- en Transport Arb. 9.209.50 uur. IJmuider Federatie 9.5510.40 uur. R.K. Bonden 1111.40 uur. Kleine bonden 11.4512 uur. Gevonden voorwerpen in de gemeente Velsen. Gevonden te IJmuiden: Jongenspet, huissleutel, rijwielbelasting- merk, boodschappentasch met inhoud, ge deelte van een kunstgebit, mesje, overjas en pet, ceintuur, zweep, etui met foto's. Gevonden te IJmuiden-O. Geene. Gevonden te Velsen-N.: Ceintuur, kinderportemonnaie, zwarte over schoen, rijwielbelastingmerk in étui, R.K. kerkboekje, portemonnaie met inhoud, sjaal, hondje, nummerplaat van een auto, poes. Gevonden te Velsen: Nikkelen armbandhorloge. Gevonden te Santpoort: Belastingmerk, autoslinger. R.-K. Dam- en Scliaakvereeniging „Gezellig Samenzijn". D. C. H. 2—G. S. 2. Voor de 2e klas competitie van den Haarl. R.K. Dambond vond Donderdagavond te Heemskerk bovengenoemde ontmoeting plaats. Evenals het le tiental had ook het reserve tiental der IJmuidenaren het in Heemskerk zwaar te verantwoorden. Het werd een uiter mate spannende strijd die tenslotte in een 99 stand moest worden afgebroken. Zeer waarschijnlijk is de partij aan bord 1 remise, zoodat deze strijd voor de G.S.'ers één punt oplevert. Wij vermoeden dat ook het tweede tiental van G. S. in de thuiswedstrijden beter op dreef zal blijken! De gedetailleerde uitslag luidt: D.C.H. 2 G. S. 2 J. StengsTh. de Reus afgebr. A. van RoonJ. Mors. 02 J. Tuin—A. Bakker 20 A. NijmanS. Haver 02 J. BakkumJ. Robben 11 W. MeyerN. Zonneveld 20 G. WillemsB. Zonneveld 02 J. WillemsN. Nanne 20 P. Lens—A. Eskes 20 P. BakkumC. Heilig 02 Voorloopige uitslag 9—9 JUBILEUM BIJ HET GASBEDRIJF. De heer J. J. Duinker, fitter-meterrepara- teur bij het gasbedrijf en de waterleidin; hoopt Donderdag 8 December 25 jaar in dienst van deze bedrijven werkzaam te zijn. De heer Duinker staat bekend als een ijverig en min zaam mensch en het zal hem aan belangstel ling zeker niet ontbreken. De Rijkspostspaarbank in November. Aan het postkantoor IJmuiden en het daar onder behoorende ambtsgebied werd gedu rende de maand November 1938: ingelegd f 102.165.38. Terugbetaald f 58.632.82. Het laatste door dat kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 28999. De resultaten der Engelsche haringvisscherij. Tot 19 November bedroeg de aanvoer van haring in Great Yarmouth 286000 crans tegen 336000 crans in hetzelfde tijdvak van ver leden jaar. Voor Lowestoft waren deze cijfers resp. 192000 en 228000 crans. Cokesovens in gebruik gesteld. Deze week zijn de 25 nieuwe cokesovens, welke bij de Hoogovens zijn gebouwd, in ge bruik genomen. Elke batterij heeft de capa citeit van 14 ton. Als er zieken zijn. Zondagsdienst der Apotheken. De dienst der apotheken wordt Zondag waargenomen door de Kennemer Apotheek aan den Wijk aan Zeeërweg. Deze apotheek is tevens aangewezen voor den nachtdienst in de komende week. re scholen -'lijke scholen 6 toK- scholen 219 307 282 808 ra M S- 2 c c 9X 2 t, 37 35 48 40 Cc W 5 gu o 0.5 0.5 6 0.5 7 0.5 6 Haringloggers beëindigen de haringvisscherij. Gisteren hebben de eerste Katwijksche ha- ringloggers de haringvisscherij beëindigd, n.l. de K.W. 9, K.W. 163 en KW. 32. Dit beteekent, dat het aantal trawlende loggers, dat op het oogenblik vrij klein is, binnenkort zal worden uitgebreid. Lang uitblijven Deensche kotters. Te Esbjerg begint men zich ongerust te ma ken over het lange uitblijven van de motor- kotters Activ en Esperance, zoodat een ber gingsvaartuig is uitgezonden om te trachten deze schepen te vinden. Bovendien is door de radio aan alle schepen verzocht naar deze vaartuigen te willen uitkijken. Het is niet denkbeeldig dat hunne motoren en radio de fect geraakt zijn. Schade hersteld. De eenige weken geleden hier met verlies van roer en schroef binnengesleepte Deensche motorkotter FN 341 Laesö heeft in Nieuwen- dam de schade hersteld en is in de Vis- schershaven aangekomen om ijs in te nemen. Daarna vertrok het schip naar de visscherïj. Ertsaanvoer. Het Zweedsche s.s. „Fagervik" arriveerde gisteren met een lading ijzererts voor het Hoogovenbedrijf alhier. Proeftocht. De bij de werf Verschure Co te Amsterdam nieuwgebouwde sleepboot Respublica, welke bestemd is voor de Russische regeering, is gisteren naar de Noordzee vertrokken voor het houden van een technischen proeftocht. Fransche trawler verongelukt. Uit Las Palmas wordt gemeld, dat de Fran sche stoomtrawler Casaar op dertig mijl af stand in zinkenden toestand door de beman ning verlaten is. Er zijn schepen in de nabij heid welke zullen trachten het vaartuig alsnog te bergen hoewel de kans daarop zeer gering is. Aangekomen: 1 December: Pollux s.s. Londen. Mailand s.s. Rotterdam. Vechtstroom s.s. Huil. Olga m.s. Londen. Kronos s.s. Rotterdam. 2 December: Nicolaou Maria s.s. Hamburg. Sevzaples m.s. Leningrad Trajanus s.s. Hamburg. Bortbwick s.s. Leith. Fagervik s.s. Köping. Kurmark s.s. Ned.-Indië. Vertrokken 1 December: Nijkerk s.s. Antwerpen. Argun S.S. Leningrad. Holland, sleepboot, Terschelling. Ousel s.s. Liverpool. Eemland s.s. Hamburg. 2 December: Saturnus, Sleepboot, Rotterdam. Respublica, sleepboot, Nieuwediep. Salland s.s. Buenos-Ayres. Monica m.s. Hamburg. Elle Halm s.s. Rotterdam. Aanvoer papierhout. Met het Sov. Russische m.s. „Sevzaples" werd gisteren van Leningrad een lading pa pierhout aangevoerd voor de Papierfabriek te Velsen. Voor reparatie naar huis. Het Russische stoomschip Argun, dat hier Zondag binnenkwam met verlies van een ge deelte deklast en belangrijke schade over dek, is in ballast van Velsen naar Leningrad ver- SCHIP Anna Bulgaris (Gr.) Achilles (Ned.) Amstelland (Ned.) x) Angra (Fin) Atreus (Br.) x) Ariadne (Ned.) Araton Rennekom (Ned.) Barnveld (Ned.) x) Breda (Ned.) x) Britsh Adour x) Berenice (Ned.) Bintang (Ned.) Br. Fidelity (Br.) x) Boskoop (Ned.) Bodegraven (Ned.) x Boschfontein (Ned.) x) Cordillera (Du.) x) Cor Jésu (Ital.) Colombia (Ned.) Dortmund (Du.) Dunavls (Gr.) Dioni (Ital.) Dahomian (Eng.) Euryades (Eng.) x) Etiopia (Ital.) E. A. Kydoniefs (Gr.) Feodosia (Du.) Ferrum (Fin) Gaasterkerk (Ned.) x) Glenaffaric (Br.) x) Gundborg Segrell Harbury (Eng.) Heemskerk (Ned.) x) Halle (Du.) Hebe (Ned.) Helder (Ned.) Iris (Ned.) Irene (Ned.) Jagersfontein (Ned.) x J.v.O!denbarnev.(Ned Kal (Deen) Kazahstan (Rus) E. G. Kulukundis Gr Lekhaven (Ned.) Mirandella (Port.) Melampus (Ned.) x) Menes (Du.) Myrmidon (Eng.) x) M. L. Goulandris (Gr.) Martha Halm (Du.) Mars (Ned.) Magnitogorsk (Rus) Meerkerk (Ned.) x) Maxim Gorki (Rus) Meliskerk (Ned.) Mount Hymettus (Gr.) Montferland (Ned.) x) Marie Flore (Belg) Orestes (Ned.) Oranje (Ned.) Poelau Roebiah (Ned.) Pygmalion (Ned.) Phoenica (Du.) Polydorus (Ned.) x) Pluto (Ned.) Pandia (Deen) Pan Aruba (Noor) Poelau Laut (Ned.) x) Poelau Tello (Ned.) x) Radnorshire (Eng.) x) Roxby (Br.) Regulus (Zw.) Springfontein (Ned.) x) Sesostrls (Du.) Soemba (Ned.) Socrates (Ned.) Siggy (Fin) Stad Zwolle (Ned.) Soroka (Rus) Skodsborg (Zw.) Salabangka (Ned.) x) rjlkandl (Ned.) x) Tiberius (Ned.) Titus (Ned.) Tiba (Ned.) Trompenberg (Ned.) Theseus (Ned.) Ulysses (Ned.) Uckermark (Du.) Venus (Ned.) Vt. Pyatiletka Voorwaarts (Ned.) Waterland (Ned.) Yenisei (Rus) Zaanland (Ned.) x) VAN Verm. Aankdmst LAATSTE BERICHT Buenos Aires 14 Dec. 13 Nov. van Montevideo. Constantza 5 Dec. 1 Dec. te Hamburg. Buenos Aires 9 Dec. 24 Nov. van Bahia. Buenos Aires 30 Dec. 29 Nov. vertrokken. Batavia 6 Jan. 3 December vertrokken. Midd. Zee 28 Nov. van Calamata. Uleaborg heden 25 Nov. vertrokken. Chili 24 Nov. van Curacao. Chili 26 Nov. van Curacao. Chili 27 Nov. van Talcahuano. Abadan 10 Dec. 24 Nov. van Pt. Said. West Indië (via Vliss.) 22 Nov. van Demerara. Ned. Indië 27 Dec. 27 Nov. te Beiawan. Abadan 29 Nov. van Aden. Chili 24 Nov. van Callao. Hamburg (via Antw.) 14 Dec. vertrekt 10 December. Hamburg (via IJm.) heden 1 Dec. vertrokken. West Indië (v. IJm.) 10 Dec. 30 Nov. van Barbados. La Goulette (v. IJm.) 26 Nov. vertrokken. West Indië 4 Dec. 23 Nov. van Barbados Macassar 7 Dec. 24 Nov. van Pt. aSid. Constantza 12 Dec. 28 Nov. van Stamboul. Poti (v IJm.) in lading. W. Afrika 25 Nov. van Freetown. Batavia 1 Jan. 28 Nov. vertrokken. Les Falaises (v. IJm.) heden 12 Nov. vertrokken. La Plata 10 Jan. vertr. 8 Dec. v. Rosario. Pt. Limon 25 Dec. 29 Nov. van Cartagena. Söderhamn heden 21 Nov. van Sundsvall. Japan (via Antw.) Japan 27 Nov. van Colombo. 29 Nov. van Kobé. Nörrkoping heden 25 Nov. vertrokken. Buenos Aires 5 Dec. 25 Nov. van Sint Vincent. Z Afrika 20 Nov. van Kaapstad. Macassar 23 Dec. 28 Nov. van Aden. Haifa 7 Dec. 24 Nov. van Calamata. Hamburg in lading. Danzig 5 Dec. 2 December vertrokken. Hamburg in lading. Belra 2 Dec. te Antwerpen. Batavia 13 Dec. 23 Nov. van Colombo. Algiers heden 28 Nov. van Gibraltar. Archangel 4 Dec. 24 Nov. vertrokken. Hamburg heden 1 Dec. vertrokken. Rosario 13 Dec. 29 Nov. van F.do Noronha. Buenos Aires 30 Nov. van Rosario. Batavia 14 Dec. 20 Nov. van Colombo. Ned. Indië 30 Dec. 24 Nov. van Singapore. Batavia 20 Dec 24 Nov. van Beiawan. Buenos Aires 20 Nov. te Rosario. Danzig 3 Dec. 29 Nov. vertrokken. Venetië 20 Dec. 28 Nov. van Bari. Archangel 3 Dec. 21 Nov. vertrokken. Japan 30 Nov. te Kobe. Archangel 4 Dec. 24 Nov. vertrokken. Zuid Afrika 28 Nov. te Beira. Rouaan heden 30 Nov. vertrokken. Hamburg 11 Dec. vertrekt 10 December. Rouaan 6 Dec. vertrekt 4 December. Neuvitas 22 Nov. te Bordeaux. Parnu 6 Dec. 30 Nov. vertrokken. Batavia 30 Nov. vertrokken. Bourgas 14 Dec. 30 Nov. van Stamboul. Pto Barrios 2 Jan. 3 Dec. vertrokken. Hamburg 8 Dec. vertrekt 7 December. Stettin 6 Dec. 7 Dec. vertrokken. Viipuri heden 23 Nov. vertrokken. Aruba 8 Dec. 20 Nov. vertrokken. Batavia in lading. Ned. Indië 30 Nov. van Batavia. Yokohama 20 Dec. 25 Nov. van Colombo. Port Redon in lading Londen (v. IJm.) 6 Dec. vertrekt 5 Dec. Belra 29 Nov. van Gibraltar. Pto Barrios 9 Dec. 24 Nov. v. Pt. of Spain. Batavia 11 Dec. 28 Nov. van Port Said. Hamburg 4 Dec. 3 Dec. vertrokken. Norrköping 3 Dec. 27 Nov. van HernOsand. Les Falaises (v. IJm.) 7 Dec. 25 Nov. van Malta. Archangel 6 Dec. 26 Nov. vertrokken. Saffi 25 Nov. vertrokken. Hamburg in lading. Batavia 27 Nov. van Triëst. Alexandriê 2 Dec. 29 Nov. van Algiers. Triëst 4 Dec. 30 Nov. van Finisterre. Rosario 3 Jan. 3 Dec. vertrokken. Vasa heden 26 Nov. vertrokken. Gdynia in lading. 41exandrlë 5 Dec. 26 Nov. van Piraeus. Ned. Indië 6 Jan. 28 Nov. van Batavia. Bourgas 9 Dec. 28 Nov. van St. Nicolas. Archangel (v. Velsen) 30 Nov. in lading. Danzig heden 28 Nov. vertrokken. Buenos Aires 23 Dec. 27 Nov. van Montevideo. Archangel 4 Dec. 24 Nov. vertrokken. Buenos Aires 9 Jan. vertrekt 9 December. Schepen voorzier. van een zijn grootei dan 6000 ton 30 32 44 <3 ra 10 1 Hoogovens Papierfabriek VISSCHERÏJ EN SCHEEPVAART TE IJMUIDEN AANGEKOMEN SCHEPEN Nieuwe Melanges voor lief hebbers van een pijp lichte Rooktabak, 10,12,15 ct. p. Yz ons DEVERWIJK. Adv. ingez. MecLj trokken om aldaar de beloppen schade te her stellen. Vlootvermindering. Het Nederlandsche, in Groningen thuisbe- hoorende motorschip Bothnia, dat dezer dagen met een lading hout van Danzig naar Am sterdam passeerde, is onderhands naar Ma rokko verkocht. BEVERWIJK De werkloosheid blijft stijgen. Bij den gemeentelijken dienst der werkloos heidsverzekering en arbeidsbemiddeling ston den aan het einde van deze week in totaal 1147 werkzoekenden ingeschreven tegen 1107 aan het einde der vorige week. Daarvan waren 983 ingeschreven in Bever wijk (vorige week 961) en 164 (vorige week 146) in Heemskerk woonachtig. HEEMSKERK DAMMEN Donderdag 1 December speelde het eerste tiental van de damclub D. C. H, een com- titie-wedstrijd tegen H.R.K.D. uit Haarlem. De uitslag was al svolgt: D.C.H.—H.R.K.D. Jc. KoperC. Heesakkers 11 W. Dam—M. Herben 0—2 H. ZonneveldG. Kraak 11 J. VendelJ. Lucas 02 Jan BeentjesL. v. Schie 11 Th. Mulder—T. v. Dort 11 Jc. Zonneveld—H. v. Gastel 02 4—10 Doordat drie spelérs van H.R.K.D. verstek lieten gaan, werden deze partijen reglemen tair door D.C.H. gewonnen, zoodat de eind uitslag was 1010. DE VOETBALVEREENIGING GAAT VOORUIT. De voetbalvereeriiging A.D.O. mag zich in 'n gestadigen groei verheugen, zeer binnenkort zullen tien elftallen aan de diverse compe tities deelnemen. Een en ander heeft het be stuur genoopt verschillende verbeteringen aan te brengen; zoo is men c« het oogenblik bezig een tweede speelveld aan te leggen. DISTRIBUTIE VAN LEVENSMIDDELEN. In de week van 3 tot 10 December is de winkelier H. Bleeker aangewezen tot den verkoop van goedkoope, onvermengde mar garine, alsmede bak- en braadvet. CASTRICUM Zweedsch Sov. Russ. Fagervik Sevzaples Köping Leningrad erts. hout. Dancing Harmonie bestaat vijf jaar. Op Zondag 11 December zal het 5 jaar ge leden zijn, dat de heer J Kehl zijn café dancing „Harmonie" aan de Burg. Mooystraat opende. Ter gelegenheid hiervan wordt op 11 December een groot feestbal gegeven met vele attracties. EEN NIEUWE KUNSTHANDEL. Onze plaatsgenoot de heer P. A. v. d. Lin den, die in het 'perceel Hoogevoort 16 een boekbinderij en cartonnage-atelier drijft, heeft een bridgedoos in den handel gebracht, die bij de tallooze beoefenaars van dit mo derne en populaire kaartspel terecht de aan dacht trekt. De doos, die een fraai stukje cartonnagewerk genoemd mag worden, biedt plaatsruimte voor alle benoodigdheden, die bij het bridgespel noodig zijn. De Castricum- sche bridgeclub was er zoo mee ingenomen, dat zij onmiddellijk tot aanschaffing van een aantal dezer practische en sierlijke bridge- doozen overging. De heer v. d. Linden leverde reeds eerder bewijzen een goed handwerkman te zijn door de vervaardiging van brei- en stoppagedoo- zen, die hij uitvoert in een kleur en een stijl, aanpassend bij de meubileering van de woon kamers. Het bedrijf zal weldra worden overgeplaatst naar een nieuw pand. dat voor den heer v. d. Linden aan de Dokterstraat wordt gebouwd, HET PROGRAMMA VAN VITESSE. Voor a.s. Zondag is het programma voor de R.K.S.V. „Vitesse" als volgt samengesteld: V.V.E. 1—Vitesse 2 uur. Vitesse 3—A.S.C. 3 2 uur. Vitesse AS.V.A. A 2 uur. Vitesse BA.S.V. D 1 uur. DISTRIBUTIE VAN LEVENSMIDDELEN. Met ingang van Zaterdag a.s. zal worden aangevangen met de distributie van levens middelen over het 48e tijdvak. Onvermengde margarine en bak- en braadvet zullen ver krijgbaar zijn bij den heer P. Zonneveld, Hee- reweg te Bakkum: vleesch in blik bij de erven J. Groen, Burgemeester Mooijstraat te Ca'.cri- cum. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN. Gevonden; een regenpijp, een grijze man tel, een zegelring (doublé), een veiligheids scheermes (gem. 7 Ockloek). Verloren: een belastingmerk, een zilveren beursje, een belastingmerk aan een touwtje, een paar gebreide dameshandschoenen met wollen kap. BURGERLIJKE STAND. Geboren: Johanna Theodora Louisa, dochter van P. J. Nagengast en C. M. L. Henselmans; Cornells Catharina Anna, zoon van F. Twisk en J. G. Scheerman, Hendrikus Petrus, zoon van P. S. Levering en E. Klaver. Getrouwd: D. Tjeerds en A. Stolk, COLLECTE VOOR HET R.K. ARMBESTUUR. De gehouden collecte ten bate van het R.K. Armbestuur en de Naaikrans St. Anna, heeft f 364 opgeleverd. Op Donderdag 8 December kunnen de pak jes aan het bekende adres Dorpsstraat 93 van 104 uur worden afgehaald. C. S. V. NIEUWS. Voor a.s. Zondag zijn vastgesteld de wed strijden C. S. V. 2—Z. V. V. 2, 2 uur. Alcm. Victrix dC. S. V. a, 11.15 uur.

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 5