Hoeveel vleesch eten wij Land- en T umbouwpraatje. VELSEN Verbruik per hoofd gedaald van 25.2 Kg. in 1936 tot 22.47 Kg. in 1937. Ruim 18000 Kg. werd vernietigd. Het jaarverslag over het jaar 1937 van den toestand der gemeente bevat interessante gegevens over het gebruik van vleesch, waar uit blijkt, dat voor nagenoeg alle vleeschsoor- ten, vergeleken bij 1936, een achteruitgang valt te constateeren. Hieruit blijkt overdui delijk, dat in steeds meer gezinnen het ge bruik van vleesch als een weelde wordt be schouwd. In het betreffende verslag wordt opgemerkt, dat de opheffing- van de crisisbe lasting op rundvleesch geen enkel gewicht in de schaal heeft gelegd. De prijzen van alle soorten vee waren en zijn nog zoo hoog, dat mede door de minder gunstige omstandighe den, het vleeschverbruik hier, zoowel als el ders is afgenomen. Het gebruik van rund, varkens, en vet kalfs- vleesch heeft onder deze omstandigheden het ergst te lijden gehad. Naar varkensvleesch, dat toch immers een bijzonder in trek zijnd artikel was, is de vraag niet zoo groot meer. Het aantal varkens en runderen in ons land is door de teeltbeperking sterk ingekrompen, waardoor het aanbod te klein is. De mesters en fokkers zijn met de prijzen van heden ruimschoots tevreden zelfs meer dan dat, want zoo zeggen zij, met 25 pet. meer ruimte zou de fokkerij nog goed loonend zijn. Uit de gegevens blijkt, dat het publiek zoekt naar een goedkooper soort- vleesch, het geen blijkt uit de vermeerdering van paar den-. nuchter kalfs-, schapen- en bevroren vleesch, ofschoon ook de prijzen daarvan on gekend hoog zijn. Bedroeg bij een bepaald gemiddeld gewicht der geslachte dieren het totale verbruik in 1936 1.157.004 K.G.. in 1937 was dit 1.047.312 K.G., een vermindering derhalve van 109.692 K.G., Neemt men daarbij in aanmerking, dat het aantal inwoners nog met meer dan 600 is toegenomen, dan valt de vermindering nog sterker op. Per hoofd was het verbruik in 1936 pl.m. 25.2 K.G., in 1937 pl.m. 22.47 K.G. Wat bouwen wij op onzen grond? Volgens het jaarverslag der gemeente over 1937 bedroeg de beteelde oppervlakte in on ze gemeente 527 H.A. Daarvan waren be bouwd met granen 266 H.A.. met peulvruch ten 71 H.A., met handelsgewassen 24 H.A., met land- en tuinbouwzaden 5_ H.A., met- knol-, wortel- en bolgewassen 152 H.A., met groenvoedergewassen 9 H.A. De oppervlakte hout bedroeg 475 H.A. „Binnen zonder kloppen". De Coöperatie „De Eendracht" biedt aan leden en verbruikers weer een tweetal avonden aan, waarvan de eerste gehouden wordt a.s. Donderdag in de bioscoop „De Pont" te Velsen, de tweede a.s. Vrijdag in het Patronaatsge bouw IJmuiden-Oost. De avond wordt verzorgd door Tholen en van Lier, die met medewerking van Kitty van Dongen en Jeanne Laforce een coöperatieve revue zullen opvoeren van Jacques van Tol. ,Drie uren emst en humor" is het devies van deze avonden, die ongetwijfeld veel be langstelling zullen trekken. De Nutsspaarbank in November. Gedurende de maand November ingelegd: a. Kantoor Julianakade b. Kantoor Willebrordstraat c. Kantoor Santpoort d. Kantoor Velsen-Noord en terugbetaald: a. Kantoor Julianakade b. Kantoor Willebrordstraat c. Kantoor Santpoort d. Kantoor Velsen-N. 1938 werd 31.998,81 13.999.49 4.867,39 10.613,70 61.479.39 ƒ31.704,44 13.652,09 4.954,37 4.837,79 ƒ55.148,69 Meer ingeleged dan terugbetaald 6.330,70 Op 1 November 1938 was aan inleggers verschuldigd 1.417.487,73 IJMUIDEN „Het Geheime Kenteeken" in Thalia. Thalia Theater vertoont heden- en morgen avond een apart filmwerk „Het geheime Ken teeken" met Robert Tailor, Barbara Stanwyck en Victor Mc. Laglen in de hoofdrollen. In 1937 werden Runderen Varkens Vette kalveren Nuchtere kalveren Paarden Schapen Graskalveren Geiten geslacht 1379 3430 339 949 206 653 298 3 goedgekeurd 1362 3425 338 943 206 651 295 1 (1467) (3755) (434) (713) (179) (458) (260) (0) Ingevoerd werden 1(1) rund, 12 (10) vette kalveren, 27 (6) graskalveren, 304 (178) nuch tere balveren, 414 (348) schapen, 934 (1647) 1/4 runderen, 23 tO) 1/4 bevroren runderen. 15 (0) 1 '4 Deensche runderen. 22 (4) 1'4 paar den, 305 (177) Va varkens. 310 (431) Va vette kalveren, 64 (331 1/2 grasklaveren, 399 (234) Va nuchtere kalveren, 50 (44) V2 schapen. Verder werd ingevoerd in K.G.: rund vleesch 7438 (17701), paarden vleesch 50 (872), varkensvleesch 30992 (32738), kalfsvleesch 20052 (31156), schapenvleesch 453 (1104), Gei- tenvleesch 106 (0) en vet 18629 (28650). Voorts werd ingevoerd 43512 (0) K.G. bui- tenlandsch bevroren vleesch en 18867 (8640) K.G. vet. De invoer van gehakt in blik is sterk ver minderd 11I. van 28933 blikken van 1 K.G. in 1936 tot 7619 blikken in 1937. In 1937 bedroeg de hoeveelheid weggeno men confiscaten 13525 K.G.; bovendien 17 runderen, 2 varkens, 1 schaap, 5 nuchtere kal veren. 2 geiten. 1 vet kalf, 3 graskalveren enz. totaal 18403 K.G. vernietigd vleesch. Grootste deel der slachtplaatsen onvoldoende. In de gemeente zijn 55 vleeschwinkels, welke door 51 slagers worden geëxploiteerd. In totaal zijn er 40 slachtplaatsen, waarvan 6 uitsluitend voor klein vee. Bij 4 slagers wor den alle soorten vee geslacht, terwijl 8 sla gers alleen groot vee slachten hij collega's Door 8 slagers, die zelf niet slachten, wordt het door hen benoodigde vleesch van den grossier betrokken. De vleeschwinkels voldoen elk aan de door de wet gestelde eischen. Van de werk- en slachtplaatsen zijn er enkele die wat ruimte, vloeren en muren betreft, zijn verbeterd. Het grootste gedeelte voldoet wel als werk plaats doch niet als slachtplaats aan den door de Vleeschkeuringswet gestelden eisch, dat een aparte plaats voor het afmaken van pensen en darmen aanwezig moet zijn. St. Nicolaas op de R.-K. Scholen. Maandagmiddag heeft St.-Nicolaas een be zoek gebracht aan de kinderen van de R.K. Fröbelschool. Na een rondgang door nieuw- IJmuiden arriveerde de Sint om half twee in een open landauer, voorafgegaan door mu ziek, aan de school. De kinderen verwelkom den den goeden Bisschop met gezang, waarna St.. Nicolaas de kinderen vermanende woor den, maar ook woorden van lof toesprak. Ver schillende kinderen mochten bij St. Nicolaas komen en hem hun wenschen vertellen, ter wijl zwarte Piet steeds maar opnieuw met versnaperingen rondging. Speciaal toonde St.- Nicolaas zijn belangstelling voor het werk dat door de kinderen vervaardigd is, en dat tentoongesteld was. Nadat St.-Nicolaas ver trokken was ontvingen de kinderen nog een zak met versnaperingen en een prentenboek. Van de Fröbelschool ging St.-Nicolaas naai de lagere school waar hij een bezoek bracht aan de kinderen der laagste klassen dei- meisjes- en der jongensschool. Ook op de R.K. School te IJmuiden-Oost is St.-Nicolaas aanwezig geweest, waar hij elk kind een cadeautje gaf. BURGERLIJKE STAND. Bevallen: N. Punt—Langbroek, z„ Evertsen- straat 13, IJmuiden. G. van der Kolk—Nun- nink, d„ Bloemend.str.weg 13 rd., Santpoort. W. Keeman—Rol, z., Schulpweg 144, Velsen. J. M. VerveldeMulder, d„ v. Wassenaerstraat 12, IJmuiden. E. C. M. van AmerongenMid deldorp, d., Hagelingerweg 84, Santpoort. A. MasereeuwPrins, z., de Ruijterstraat 58, IJmuiden. W. M. van RixelRijs, d„ van Nidekstraat 6, Velsen (N). Overleden: A. Mulder, 84 j., weduwe van J. de Wilde, Sluiseiland 6, IJmuiden. Eenheid door Democratie. Daar de heer J. W. Bierenbroodspot te Drie huis als secretaris der afdeeling Velsen van de Nederlandsche Beweging voor eenheid door democratie heeft bedankt, is als zoodanig thans opgetreden de heer A. Keizer te Sant poort. Deze film beeldt een geschiedenis uit die wer kelijk heeft plaats gevonden. Zij vertelt van een afspraak tusschen William McKingley, presi dent der Vereenigde Staten van Amerika en den jongen luitenant Richard Perry, een over eenkomst onder vier oogen gesloten, waarvan overigens niemand kennis droeg. Deze luite nant werd met een speciale opdracht uitge zonden en zijn brief aan den president zou een geheim kenteeken dragen. PERSONALIA. Ds. J. W. v. d. Meene, predikant bij de Ned. Herv. gemeente te Nieuw-Dordrecht, voordien hulpprediker bij de Ned. Herv. gemeente IJmuiden-Oost, ontving een beroep naar Wezep. LEESCLUBWERK DER S. D. VROUWENCLUB De eerste lèesavond zal plaats vinden Donder dagavond 8 December a.s. in het voorzaaltje van „Ons Huis". Leidster is mevr. A. Thomas senSind. AANGEKOMEN 5 December: Texelstroom s.s. Liverpool 6 December: Patria s.s. Gothenburg Achilles s.s. Zwarte Zee Karanan m.s. Rotterdam Lena m.s; Danzig Colombia m.s. West Indië Uzbekistan s.s. Leningrad VERTROKKEN. 5 December: Letchworth s.s. Boness Eden Force s.s. Blyth Moghreb m.s. Duinkerken 6. December: Martha Halm s.s. Rotterdam Mira m.s. Truro Avance s.s. Immingham Hasting s.s. Gothenburg Mount Taurus s.s. New Yersey Pinega s.s. Leningrad Shkval sl.bt. Leningrad Merel s.s. Londen Elin s.s. Bremen. Drukke houtvaart. Het is opmerkelijk, dat in tegenstelling met dezen zomer toen weinig hout aangevoerd werd, in de laatste weken een opleving in de houtvaart te bespeuren valt. Deze vaart wordt begunstigd door zacht weer waardoor nog geen ijs in de afscheephavens te bespeuren valt en dus nog van die gelegenheid geprofiteerd kan worden om te verladen. Onder Marokaansche vlag. De naar Marokko verkochte motorboot Bothnia uit Groningen is door de nieuwe ree- derij overgenomen en onder de vlag van het nieuwe land naar Duinkerken in zee gegaan. Het schip is herdoopt in Mochi-eb. Hout voor Velsen. Het Russische stoomschip Ubekistan is van Leningrad aangekomen met een lading hout voor de papierfabriek te Velsen. Het meerde voor- loopig aan de fabriekssteiger vrij komt. plaats aan de fabriekssteiger vrij komt. Op 1 December 1938 aan inleg gers verschuldigd 1.423.818,43 Uitgegeven werden 19 nieuwe spaarbankboek jes en ingetrokken 10 spaarbankboekjes. BEVERWIJK Pastoor J. M. Lucassen gaat rusten. Zijn gezondheid geschokt. Reeds eenigen tijd deden geruchten de ronde, dat de gezondheid van pastoor J. M. Lucassen, die van 1924 tot Mei 1936 deken was van Beverwijk en pastoor van de St. Agatiha- kerk alhier en daarna belast werd met de zielzorg in de groote parochie van den H. Willilbrordus (buitn de Veste te A'daim, te wenschen zou overlaten. Deze geruchten ble ken maar al te waar te zijn. In verband met zijn geschokte gezondheid heeft pastoor Lu cassen aan den Bisschop van Haarlem per 1 Januari a.s. emeritaat aangevraagd, een bericht dat vele katholieken van Beverwijk met leedwezen zullen vernemen. Deze ijverige priester heeft ruim 12 jaar in Beverwijk ge arbeid aan de geestelijke belangen van de aan zijn zorgen toevertrouwde parochianen, daarnaast behartigde hij in het bestuur van de kerk de belangen van het dekenaat Bever wijk. In 1928 werd in de St. Agathaparochie met grooten luister zijn zilveren priesterfeest ge vierd. Tijderis zijn pastoraat alhier werd o.a. de R.K. Fröbelschool aan de Koningstraat gebouwd. Toen hij in 1936 heenging om terug te 'keeren naar zijn geliefd Amsterdam waar hij op 5 October 1879 geboren was en waar hij van 19101921 zijn -beste kapelaansjaren doorbracht, verloor het katholiek bijzonder onderwijs in hem een groote stuwkracht. Wellicht bracht hij de moeilijkste jaren van zijn priesterleven door in Beverwijk en bij het ontroerende afscheid, dat hij in 1936 in de -kerk van zijn parochianen nam, is dit ook wel gebleken. Toch heeft hij na zijn ver trek alle -banden met Beverwijk niet verbro ken. De oud-deken had namelijk een leven dige belangstelling voor de historie, die o.m. tot uiting kwam in 1927, toen hiij in het „Ge denkboek van Beverwijk" een zeer gedocu menteerde bijdrage leverde over de kerkge schiedenis van onze woonplaats. Deken Lucas sen was reeds van de oprichting af bestuurs lid van het Historisch Genootschap Midden- Kennemerland en dat is hij ook na zijn ver trek naar Amsterdam tot nu toe gebleven. De laatste jaren liet de gezondheidstoe stand van pastoor lucassen te wenschen over Daarom heeft hij -besloten zijn functie, die hij met groote liefde voor zijn parochianen vervulde neer te leggen. Het ligt in de bedoeling van pastoor;Lucas- sen om zich 11a 1 Januari terug te trekken in een rusthuis te Amsterdam Harde negatieven en harmonische vergrootingen. Lezing voor de Amateur-fotografen. De Beverwij ksche Amateurfotografenver- eeniginig heeft gisteravond in het Ned. Mer- vormd Vereenigingsgebouw aan de Ooster- wij'kstraat een vergadering gehouden. In deze bij een-komst heeft de voorzitter de heer G. Broertjes een inleiding gehouden over het onderwerp: „Hoe kan men van een hard negatief een mooie harmonische vergrooting maken?". Spreker behandelde speciaal twee methodes hiervoor, n.l. de Cascade-druk en het Sterry- effect. Bij de Cascade-druk moet het papier eerst volzuigen met ontwikkelaar, waarna het wordt belicht en vervolgens onder het ver- grciotingsapparaat laten ontwikkelen. Hierna moet het nog een keer worden belicht en dan kan het gewoon verder in de ontwikkelaars Het Sterry-effect komt hierop neer, dat na het belichten eerst een bad wordt toegepast. Na deze behandeling kan men pas ontwikke len, waardoor een zachte vergrooting cait- staat. Beide methode's werden vervolgens door de nhere Broertjes gedemonstreerd. Nadat nog medegedeeld was, dat op Dins dag 20 December 100 foto's over Joego-Slavië zullen worden tentoongesteld, die beschikbaar zijn gesteld door N.V. Focus, sloot de voorzit ter deze leerzame vergadering met een woord van dank voor de opkomst. Onze kamerplanten. Nu de kachel tijd weer is aangebroken vra gen de kamerplanten onze dubbele opmerk zaamheid. Vooral wat het watergeven betreft, want hoe meer er gestookt wordt, des te dro ger is de kameratmosfeer en des te ylugger is de aarde in d-e potten uitgedroogd. Blad- gewassen, zooals Palmen, Varens en Asparagus kunnen beslist geen gebrek aan water hebben, maar mogen evenmin te langdurig nat gehou den worden. Zij mogen evenmin te warm staan, want warme, droge kamertemperatuur is voor voor deze bladplanten, welke behoefte hebben aan eenigszins vochtige warmte, zeer nadeelig. Vooral Varens en Asparagus laten dan spoedig het blad vallen. Nauwlettend moet bij z-ul'ke planten liet toedienen van water geregeld worden. Met de nu in bloei komende Cyclamen, Pri mula's en Azalea's is het evenzoo gesteld. Wie van zijn planten houdt en met ze meeleeft voelt als het ware wat ze noodig hebben. De ondervinding wijst hierin den weg. Wie meent niet over zooveel ervaring te beschikken, houde het voor vaste gewoonte alle kamer planten eiken dag na te zien.Sommige be hoeven niet eiken dag water, andere vragen dit eiken dag, vooral in de warme huiskamer. Zelfs kan het gewenscht blijken de bladge wassen zoo nu en dan eens met een weinig lauw water te bespuiten, teneinde het afvallen der bladeren te verhinderen. Alle planten worden dus niet op gelijke wijze behandeld, maar elke plant stelt haar eischen en vraagt dus ook haar eigen verzorging. Bij het begieten der Cyclamen moet er op gelet worden, dat het gïetwater niet in het hart van de plant komt, want dan is er veel kans, dat de jonge bloemlknoppen, welke zich als omgebogen steeltjes onder de gemarmerde bladeren -bevinden, wegrotten. Om het slap worden der bloem- en bladstengels te ver mijden zorgen wij ervoor, dat de Cyclamen eiken dag voldoende water in het onder den pot staande schoteltje krijgen. Vertoonen de stengels desondanks neiging' om slap te wor den, dan zetten wij de pot 's avonds tot bijna aan den rand toe in een diepe schaal met water en laten deze gedurende den nacht op een koele plaats staan. Des anderen morgens laten wij het overtollige water wegsijpelen want het onderste gedeelte van den plant mag ook weer niet te lang aanhoudend nat gehouden worden, daar dan de wortels ziek worden. Hoe koeler de planten overigens staan, hoe langer genot zal men ervan hebben. Om het afvallen van het blad en de bloem knoppen der Azalea's te voorkomen, worden de bladeren zoowel aan den onderkant als aan de bovenzijde geregeld met louw water be spoten. Zoordra de bloemknoppen zich flink ontwikkelen, houden wij met het bespuiten van den bovenkant der bladeren op teneinde de bloemen niet nat te maken, daar deze dan wegrotten. Met de Clivia's maken wij een uitzondering. Deze moeten thans aan den drogen leant ge houden worden, anders groeien zij door en maken geen bloemstengels. Geven wij ze nu een korte rustperiode, dan bevordert de stil stand in den groei het vormen van een bloem stengel. Zoodra deze zichbaar wordt, wat om streeks half Januari het geval behoort te zijn, kunnen wij geleidelijk wat meer gaan gieten. De cactussen fen andere succulenten (vet- planten), welke nu in den rusttoestand ver- keeren, worden gedurende den winter aan den drogen kant gehouden. Staan ze op de ven sterbank in de warme huiskamer, dan mag de aarde evenwel niet geheel uitdrogen en kan men op een zonnigen voormiddag b.v. eens per week of elke veertien dagen de aarde langs den rand van den pot een weinig bevochtigen, zonder de planten zelf nat te maken. Alleen de lidcactus (Epiphyllum) en bladcactus (Phyllocactus) en enkele Aloësoorten, o.a. de Pat-rijsveer-Aloë (Aloë variëgata) welke in dien winter of het vroege voorjaar bloeien, worden iets vochtig gehouden maar mogen evmin al te nat zijn. Hoe dichter wij het Kerstfeest naderen, des te meer bloeiende kamerplanten worden er in de bloemenwinkels aangeboden. Cyclamen zijn er al lang geweest, Primula's, Azalea's en Cine raria's beginnen er weer te komen. Nog even en ook de bekende roode „Duc van Tholl"- tulpjes mogen wij begroeten. Voor al deze planten is het van belang als ze naar de warme huiskamer worden overgebracht, ze vooral niet te warm te zetten. Een tempera tuur van omstreeks 8 graden Celsius is vol doende voor de verdere ontwikkeling. De plan ten blijven dan gezond en de bloemen duren lang. Het jubileumsconcert „Zanglust". van Bouwstijlen in Insulinde. De plaatselijke afdeeling van de Internatio nale Orde van Goede Tempelieren houdt Vrij dagavond in gebouw „Adrichem" een open bare bijeenkomst, waar als spreker zal optreden de voorzitter van het district Noord- Holland, de heer J. H. Antonisse, oud ge meente-architect van Batavia, met het onder werp: „Cultuur en bouwstijlen in Neder- landsch Indië". De lezing zal worden toege licht met lichtbeelden. Voorts zal nog een korte uiteenzetting wor den gegeven over het werk der Orde in In dië. DE DUIVENTENTOONSTELLING KERSTMIS. OP Maandagavond kwamen zeven Haarlemmers, die als leden van de Internationale Brigade in Spanje hadden gestreden, in hun woonplaats terug. Hier zien we de begroeting door familieleden en verwanten op het Haarlemsche station. Als keurmeester op de tentoonstelling van postduiven, die op beide Kerstdagen in het veilingsgebouw ,,'t Centrum" wordt gehou den, zal de heer Ch. van Gorp uit Alfen fun- geeren. Aan de vereeniging van Volièrehouders zal een gedeelte van de zaal worden afgestaan, teneinde de bezoekers in de gelegenheid te stellen kennis te nemen van het werk van deze vereeniging. KERSTFEESTVIERING VAN DE ZONDAGS SCHOOL. De Kerstfeestviering met de Vijfjes- en Kleintjes-af deeling van de Ned. Hervormde Zondagsschool is vastgesteld op eersten Kerst dag nam. 4 uur in het Vereenigingsgebouw aan de Oosterwijkstraat. Het Kerstfeest met de Junioren en Oud sten wordt op den tweeden Kerstdag nam. 3.30 uur in het kerkgebouw aan de Kerkstraat ge vierd. Liefdadigheidsvoorstelling voor de arme kinderen. Naar wij van de directie van het Luxor Theater vernemen wordt op Donderdag 15 December in dit theater een liefdadigheids voorstelling gegeven, waarvan de recette be- Istemd zal worden voor de arme kinderen in Beverwijk. Het bedrag zal den burgemeester ter hand worden gesteld. De solistische medewerking, Aan het jubileumconcert van het mannpn koor „Zanglust" zullen als solisten medewe king verleenen mej. Guus Max, concertzJi" geres te Haarlem, mevr. J. SuijckSchik sopraan te Beverwijk en Lucien Louman ba riton te Haarlem. Mej. Guus Max zal de belangrijke alt-n»— in de „Rhapsodie van Brahms" vertolken Mevr. SuijckSchik en Lucien Los zingen soli en duetten in groote koorS „Een stem aan het strand" van Brands-Buv- Onze plaatsgenoote mevr. A. v. d. Heyde Dierx zal de solisten en de koorwerken aan den vleugel begeleiden. Het belangrijke concert zal slechts toegan kelijk zijn voor donauteurs en genoodigden" Wil men dus van dezen hoogstaanden mu' ziekavond genieten, dan zal men zich moe[ ten scharen in de rijen van het legertje dona" teurs dat „Zanglust" in zijn pogingen om het cultureele leven in onze plaats op hooger peil te brengen, steun verleent. Langs de Lijn. Programma van de Radiocentrale. Donderdag: Lijn I. 8.00 Hilversuml. Lijn II: 8.00 Hilversum II. Lijn III: 8.00 Keulen; 10.30 Parijs; 12.05Dj. versen; 12.20 Brussel Ned., 2.20 Londen Reg 4.20 Parijs; 4.35 Londen Reg., 5.20 Brussel Ned., 6.05 Radio P. T. T. Nord; 6.20 Londen Reg.: 7.20 Radio P. T. T. Nord; 7.50 Diversen 8.20 London Reg., 9.00 Keulen, 10.20 Brussel Ned., pl.m. 10.35 Keulen. Lijn IV: 8.00 Brussel Ned.; 10.35 London Reg., 1.20 Nationaal programma; 10.45 London Reg. Lijn V: Diversen. VOETBALGROEP VAN DEN N. A. S. B. De Zwaluwen hebben op een moeilijk te be spelen terrein een kostbaar puntje veroverd op het Amsterdamsche Samenwerking. Onze plaatsgenooten hebben daardoor hun mooie kans op de eerste plaats behouden. S.D.O. verloor in Zaandam met liefst 15—1, Daardoor staan thans vier clubs aan den kop met drie verliespomten, namelijk: Zaandam 8 6 1 1 13 6412 1.62 S.D.O. 8 6 1 1 13 24—20 1.62 R.OD.A. 7 5 1 1 11 24—9 1.57 De Zwaluwen 6 4 1 1 9 23—13 1.5Q Kleedingstukken als Kerstgave. A.s. Donderdagowrdt in het lokaal van het Leger des Heils van de Zeestraat een tentoon stelling gehouden van de door den Vrouwen bond vervaardigde kleedingstukken en hand werken. /CilEEP/ TJtlNCENl HOLLAND—AMERIKA LIJN. Lochavon, Rott, n. Vancouver 4 te Milford Haven Edam v. van Rotterdam te New York. Noordam 5 van Rotterdam te New York. Leerdam, Rott n. N. Orleans 5 van Havana. Delftdijk, Rott. n. Vancouver 4 te Los Ang. Damsterdijk, Vanc. n. Rott. 3 v. Los Ange. Boschdijk 6 v. Rotterdam n. N. Orleans. Veendam 6 van New York te Rotterdam. Narenta Vancouver n. Rott. 3 te Portland (0.) Lochgoil Vancouver n. Rott. 5 v. Bellingham. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Randfontein (uitreis) 6 v. Dar es Salaam. Algenib (uitreis) 5 te Durban. Nijkerk (uitreis) pass. 5 Ouessant. HOLLAND WEST AFRIKA LIJN. Maaskerk (uitreis) 5 van Lagos. HOLLAND— AUSTRALIë LIJN. Kota Gede 6 van Brisbane te Rotterdam, HOLLAND—OOST AZIë LIJN. Meerkerk (thuisr.) 6 van Shanghai. Serooskerk (uitr.) 5 te Manilla. Zuiderkerk (uitreis) pass. 6 Gibraltar. HALCYON LIJN Flensburg 6 van Narvik te Vlaardingen. Stad Maassluis 7 v. Narvik n. Vlaardingen. Rozenburg 6 v. Bilbao te Vlaard. Stad Vlaardingen 6 v. Vlaard. n. Narvik, KON. HOLLANDSCHE LLOYD. Amstelland (thuisreis) 4 van Les Palmas. KON NED STOOMBOOT MIJ. Astrea 4 van West Indië te New York. Bacchus 6 van New York naar La Guayra. Van Rensselaer 5 v. W. Indië te New York. Breda 3 van Antofagasta naar Arica. Achilles 6 van Hamburg te Amsterdam. Ajax Amsterdam n. Gdynia p. 5 Holtenau. Bennekom Chili naar Amsterdam via Liverpool 5, 130 mijl N. van Flores. Mars 5 van Catacolo naar Lissabon. Hercules 5 van Piraeus n. Thessaloniki. Aurora 6 van Palermo te Malaga. Pluto 6 van Stettin te Amsterdam. Baralt 5 v. d. Bovenwindsche eil. te Curacao. Venus, Varna n. Antwerpen p. 5 Gibraltar. Agamemnon 6 van Stamboul naar Jaffa. Hebe, Calamata n. Amst. p. 6 Ouessant. Orpheus 6 van Kopenhagen te Stettin. Nereus 6 van Amsterdam te Gothenburg. Deucalion 5 van Thessaloniki te Yeralcini. Iris 5 van Musel naar Oporto. Pluto Stettin n. Amsterdam p. 5 Brunsbuttel. Strabo 2 van Curacao naar La Guayra. Theseus Danzig n. Amst. p. 5 Brunsbuttel. Tiberius Alexandrië n. Amsterdam 5, 115 mijl Z.W. van Ouessant. Triton 5 van Oran naar Genua. Ulysses Piraeus n. Antwerpen p. 6 Ouessant. Colombia 6 van Barbados te Amsterdam. Saturnus, Rotterdam n. Algiers 5 op 50 mijl Oost van Niton. Stella, Rotterdam n. Algiers p. 5 Beachy Heaa. Rhea, Rotterdam n. Lissabon p. 5 Beachy Heaa. MEIJER EN CO.'S SCHEEPVAART-MLL Phrontis Amsterdam n. Java p. 6 Gibraltar. Polyphemus 5 van Amsterdam te Batavia. City of Oran Dairen n. Rott. via Londen 5 re Havre. Glenbeg Chefoo n. Rotterdam 5 v. Singapore. Glenaffaric Japan n. Amst. 4 te Manilla. Atreus 3 van Batavia naar Liverpool. Glenogle Dairen n. Rott. 3 v. Casablanca. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Dempo (uitr.) p. 5 Perim. Buitenzorg (thuisr.) p. 5 Pt. de Galle. Kota Agoeng (thuisr.) p. 5 Perim. Kota Nopan (uitr.) p. 5 Pt. de Galle. Tjikembang 5 v. Rotterdam te Hamburg. Baloèran (uitr.) 6 van Port Said. Kota Inten (thuisr.) p. 6 Sagres. ROTTERDAM—ZUID AMERIKA LIJN. Alpherat (thuisr.) 3 van Montevideo. STOOMVAART-MIJ NEDERLAND. Poelau Bras 6 v. Amsterdam n. Hamburg. Johan van Old. (thuisr.) 6 te Genua. Bintang (thuisreis) 3 van Penang. Tawali (uitreis) 4 van Singapore.

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 2