GELD HetgeUemekeuteekek Onze Oost en West op de Wereld tentoonstelling te New York. Uw Radio defect? LUIDSPREKERS „ARTISTIEK" Aan de inzendingen wordt de laatste hand gelegd Een kijkje van het bordes af in de groote zaal der Indische afdeeling. Op den achtergrond het diorama van den kunstschilder L. J. Eland. Daar boven staat in het Engelsch „Welkom in Nederlandsch-Indië". Links en rechts de groote wandschilderingen van Paulides. Globaal beeld van onze Koloniën. (Van een G. P. D.-redacteur). NU langzaam maar zeker de openingsdag van de Wereldtentoonstelling te New York 23 April 1939 nadert, begint men in de vele landen, die toezegden mede te zullen doen, spoed achter de inzendingen te zetten. Zoo is het ook in ons land. dat, als groote koloniale mogendheid, eigenlijk een dub bele taak heeft: de inrichting van het Nederland- sche en van het Indische huis. De Commissie voor de Overzeesche Gewes ten der Stichting de Nederlandsche Deelneming aan de Wereldtentoonstelling te New York in 1939, heeft de Nederlandsche pers gisteren, in het Koloniaal Instituut, te Amsterdam, een kijkje gegund op den arbeid, die een goede voor bereiding van de Oost- en West-Indische inzen dingen vereischt, door in vogelvlucht te laten zien, wat momenteel gereed is voor verzending en waaraan men de laatste hand legt! Laat ons op den voorgrond stellen, dat het niet gemakkelijk is enkele domineerende in drukken uit de veelheid te vermelden, temeer omdat liet groote verband nog te veel ontbreekt, ook al omdat het Koloniaal Instituut niet over voldoende ruimte beschikt. Samenvattende mag men hieraan direct toevoegen, dat onze koloniën in Amerika uitstekend voor den da| zullen komen. Dit laatste is Mr. G. C. H. Hart, de voorzit ter der Commissie wees er zeer terecht op! voor een groot gedeelte te danken aan het Ko loniaal Instituut, in het bijzonder aan de beide hoogleeraren Schrieke en De Bussy, en daar naast aan de energie en vindingi'ijkheid van Ir. W. L. Utermark, gedelegeerde van de Com missie. „De beteekenis van het Koloniaal Instituut", aldus de heer Hart, „mag in dit verband nog wel eens extra naar voren gebracht worden, want aan den arbeid, welken het verricht, dankt Nederland het, dat men in het buitenland gaat inzien, van welk een groote waarde het bestu ren van koloniën, zooals ons land dit doet, kan zijn. Het is onze bedoeling Amerika te laten zien, welke groote belangen dit land bij onze koloniën heeft. Wij zullen den bezoekers onmo gelijk een diepgaanden indruk kunnen geven. Wel zullen wij hun een totaal beeld verschaf fen van al hetgeen in Oost- en West-Indië plaats gehad heeft en nog plaats heeft. Wij zullen, zon der te veel in details te treden, een indruk geven wat er op landbouwgebied, nijverheids voorlichting, bevolkingsvoorzorg, onderwijs, medische voorlichting enz. enz. is bereikt. Daar naast zal men van kunst, religie en cultuur het noodige laten zien, evenals van de voortbreng selen. Naar onze meening zal het groote diorama, dat door den kunstschilder L. J. Eland vervaar digd wordt, en dat critici reeds een „kermis tent" genoemd hebben, stellig een van de be langrijkste onderdeelen worden. Ik moge daar aan toevoegen, dat wij liever een „kermistent" hebben, waarvoor de bezoekers zich bij wijze van spreken zullen verdringen, dan een modern, moeilijk te begrijpen schilderstuk. Over het geheel genomen was en is het onze bedoeling, dat de inzendingen uit Oost- en West-Indië op de bezoekers den indruk zullen maken van heldere, comfortabele en gastvrije landen, ge knipt voor toeristen, dank zij de moderne ver keersmiddelen en de moderne wegen." Wat er komt. Onder leiding van Ir. Utermark werd vervol gens in oogenschouw genomen, wat onze kolo niën in New York zullen brengen. En laat ons dan meteen beginnen bij het diorama, dat in de groote zaal een eereplaats krijgt, voorstellende een landschap op Java, waar diepe ravijnen door lange spoorwegviaducten overbrugd en vruchtbare, tegen de berghelling uitgestrekte rijstvelden door schilderachtige dorpen afge wisseld worden. Door middel van een speciale licht-technische installatie zal de schoonheid van het Javaansche landschap op alle oogen- blikken van dag en nacht getoond kunnen wor den. De figuren er voor werden geboetseerd door den beeldhouwer L. J. Th. Kamman. Het bordes, van waar men dit schouwspel ge nieten kan, wordt afgezet door een kunstig door Balineesche houtsnijders bewerkte railing. Deze zeer tijdroovende arbeid werd op Bali uit gevoerd onder leiding van den heer R. Neuhaus. De uitgebeelde voorstellingen zijn ontleend aan het Tantri-Kamendaka-verhaal en aan de Ramayana en gehakt in oud djatihout (Java- teak). Door de in totaal 42 uitvoerders is hier aan 4 maanden gewerkt. Had één man het al leen moeten doen, dat zou hij hiervoor 14 jaar noodig gehad hebben. De twee groote wandbeschilderingen in de groote zaal, links en rechts van het diorama, zijn van den schilder H. Paulides. Ook deze zijn zoo goed als gereed. Van de wandschilderingen heeft het eene betrekking op muziek-, tooneel- en danskunst der Javanen, in de andere zijn grepen uit het cultureele leven der Baliërs verwerkt. Tegen den achterwand der zaal komt een wereldkaart en van het bordes in de zaal ziende, kijkt men op een zeer groote maquette van den Indischen Archipel (schaal 1 670.000). Bneden in de zaal zal zich links van het diorama een klein Javaansch orkestje bevin den, een zoogenaamd klenénganorkest, dat met een kamerorkest bij ons te vergelijken is. Op een zeer groote maquette van den Indi schen Archipel zijn de regelmatig bevaren, be- i reden en bevlogen trajecten van de nationale verkeersmaatschappijen aangegeven. Een aan tal door den beeldhouwer IJzerdraat gesneden figuren duiden op de landen, welke door de Nederlandsche Scheepvaart Maatschappijen met Indië verbonden worden. Daarop zijn t^ens een 150-tal kustlichten van de eerste orde aan gebracht. Ook vindt men er de natuurmonu menten op aangegeven, benevens de zoö-geogra- fie van den Archipel, het laatste door middel van een groot aantal modelletjes van de ver spreide diersoorten, waarbij enkele zeer zeld zame, zooals de komodovaraan, de orangoetan, neushoorn, argusfazant en helmcasuaris. Links langs den wand komt men voor een artistieke statistiek te staan. Jaap Gidding geeft daarop de ontwikkeling van de voornaamste Europee- sche cultures aan, benevens de belangrijkste producten van de inheemsche bevolking. Enkele andere maquettes zullen vervolgens een beeld geven van een groot modern irigatiewerk en een moderne rubberondeneming, terwijl men voorts op plastisch-schematische wijze een in druk zal krijgen van de wijze, waarop de Indi sche Regeering haar taak ten aanzien van het onderwijs opvat. Een duidelijke statistiek zal aantoonen, in welke mate de onderwijsmoge lijkheden toegenomen zijn. Een maquette van de Medische Hoogeschool zal evenmin ontbre ken. Het ontzaggelijk uitgebreid complex van onderwijslokalen, laboratoria en hospitalen is getrouw weergegeven. Overigens kan men zich van die uitgestrektheid gemakkelijk een denk beeld vormen, wanneer men weet, dat het per soneel zich in de gangen van fietsen bedient! Een maquette van Java, het dichtstbevolkte eiland, ontbreekt evenmin. Hierop is onder meel de veedichtheid aangegeven, daar deze voor een agrarisch volk van groot belang is. Voorts zal ook de prachtige 'maquette van Tandjong Priok Batavia's moderne haven, stellig de aandacht vragen, evenals een groot model van de ontvang- ruimte van een der Oud-Javaansche vorsten, den Sultan van Djocjakarta: een staaltje van mo derne Javaansche bouwkunst, waarbij tal van oude herinneringen bewaard zijn gebleven. Met de aparte tentoonstelling in de kleine zaal onder het bordes wordt beoogd een indruk te geven van bepaalde uitingen van oude en nieuwe inheemsche kunst in Nederlandsch-In dië. Bij de opstelling zal er naar gestreefd wor den de artistieke waarde van het tentoongestelde volkomen tot haai- recht te doen komen. Door deze zaal bereikt men die der hand werkslieden, waar Javanen bezig zijn met het besnijden van hout, en het snijden van wajang poppen uit leer, terwijl hier voorts Javaansche vrouwen het batikken zullen demonstreeren. Bij elk dier groepen van ambachten zijn in vitrines voorwerpen uitgestald, welke er direct of indi rect verband mede houden. Aan het einded der zaal komt een verkoop stand van Indische kunstnijverheid, prentbrief kaarten enz. en daarachter is het inlichtingen bureau, waar men zoowel op het gebied der pro ducten en den handel van Indië op toeristiek ge bied deskundige voorlichting kan ontvangen. Hier leidt een trap naar boven naar de z.g.n. pro ductenzaal, welke ook rechtstreeks van het bor des bereikt kan worden. West-Indië. In de zaal voor West-Indië zullen twee zeer groote maquettes onmiddellijk de aandacht op- eischen. De eerste geeft een overzicht in vogel vlucht van Willemstad, de hoofdstad van Cura cao, met haar havencomplex en de daarachter liggende petroleumnederzetting Emmastad. De tweede stelt een in den polder van Suriname aangelegde koffieplantage voor, waarbij de ver andering in waterstand tengevolge van het ge tij gedemonstreerd wordt. De achterwand van de zaal zal grootendeels ingenomen worden door een marktscène uit Pa ramaribo. Levensgroote, door Kathe Kruse ver vaardigde figuren voorstellende Creolen, Bosch negers, Indianen, Javanen, Britsch-Indiërs en Chineezen zullen in bonte mengeling een indruk van de verscheidenheid der bevolking van dit Nederlandsche gewest moeten geven. Op de markt bevindt zich allerlei exotische koopwaar. Links en rechts hiervan komen twee schilde rijen van den kunstschilder E. J. Lligtelijn, voor stellende een decoratieve kaart van Suriname en een artistiek opgezette voorstelling van de bauxietwinning (aluminiumerts) in Moengo, te midden der Surinaamsche oerwouden. Aan den linkerwand wordt een groote glas- in-lood kaart aangebracht,, welke de Nederland sche gebiedsdeelen in Amerika en hun communi catiemiddelen duidelijk laat zien. Er vóór zal men de Surinaamsche mijn-, laind- en bosch bouwproducten uitgestald vinden, zooals bauxiet, goud, suiker, koffie, rijst, verschillende mooie houtsoorten, balata, vruchten, honing enz. Links en rechts van den ingang komen twee oud-Hollandsche tegeltableaux, ontworpen dooi den heer J. G. D. Vogelenzang, op historische aanwijzingen van den heer W. Voorbeytel Can- nenburg, directeur van het Nederlandsch Histo risch Scheepvaartmuseum, te Amsterdam. Deze zullen voorstellen het eerste saluut aan de Ame- rikaansche vlag, toentertijd de enkele „stripes", in 1776 op het eiland St. Eustatius gebracht en een blik op de haven van Curasao ten tijde van Peter Stuyvesant, van 1646 tot 1654 gouverneur van dit gewest en van Nieuw-Amsterdam. Voorts zal men van Curasao Aruba, Bonaire, St. Maarten, St. Eustatius en Saba door maquet tes en foto's de voor deze eilanden belangrijke producten demonstreeren. Het is een veelheid aan indrukken waarmede men het Koloniaal Instituut verlaat, welke aan vankelijk verbijsterend werkt. Toch maakt zich daar langzamerhand een samenvattend, afgerond beeld uit los: dat van harde werkers, die er alles op gezet hebben om het Amerika naar den zin maken en die op tijd gereed willen zijn. De uim anderhalf millioen gulden subsidie, welke door de Nederlandsche regcering en door par ticulieren ter beschikking zijn gesteld, zullen, wat Indië betreft, stellig goede vruchten afwer pen. WIJK AAN ZEE PRIJSUITREIKING B. V. L. TE WIJK AAN ZEE. Gisteravond had in café-restaurant „Sonne- vanck" te Wijk aan Zee de voor dit sei zoen laatste bijeenkomst en tevens de prijs uitreiking plaats van de Bijz. Vrijw. Land storm. Onder de aanwezigen waren: Burgemeester Scholtens. Overste Hartogh Heys v. Zoufce- veen en Majoor Borren. De plaatselijke leider, de heer Bern. Schel vis opende de bijeenkomst met een welkomst woord tot de aanwezigen en gaf toen het woord aan Overste Hartogh. Sipireker dankte namens alle aanwezigen Burgemeester Scholtens voor zijn belangstel ling, om niettegenstaande drukke ambts bezigheden, toch tegenwoordig te zijn. Vervogens sohetste spreker in 't kort het ont staan en den groei van den B.VJL. 13 November 1933 herdacht de B.Vi. zijn 20-jarig bestaan. In 1918, aan het einde van den groten wereldoorlog werd voor het eerst de kiem gelegd en ontstond door revolutie vrees gedreven de Bijz. Vrijw. Landstorm. Al dien tijd is de B. V. L. zuiver gebleven en is de doelstelling steun aan het wettig gezag gehandhaafd. Wij wenschen aldus spreker een demo cratisch Koninkrijk en sluiten in beginsel alle andere regeeringsvormen buiten. Dat de B.V.L. noodig is, behoeft verder geen betoog, als men constateert dat zij in die 20 jaren gegroeid is van van 5000 tot 90.000 man schappen. Spreker vroeg zich vervolgens af, of de B. V. L. heden noodig was en beantwoorde dit met een volmondig „ja". Het leger is "noodig voor de buitenlandsche vyanden maar de B.V.L. is voor binnenland - sche onlusten en revolutie. Nadat spreker een en ander met voorbeel den had aangetoond, ging men over tot het uitreiken der prijzen. De corpscommandant Majoor Borren reikte toen aan ieder met een toepasselijk woord de fraaie prijizen uit. Spr. hoopte echter, dat niet de prijzen, maar de saamhoorigheid het doel van dezen avond zou zijn en moedigde vooral de jeugd aan lid van den B.V.L. te worden. Nadat de heer Schelvis Overste Hartogh en Majoor Borren dank had gezegd, werd de bijeenkomst gesloten. SANTPOORT „De Lichthoeve" te Santpoort. We ontvingen het Decembernummer van „De Lichthoeve", het orgaan van het bekende Kinderhuis van dien naam aan de Kweekers laan te Santpoort. De directrice zuster J. Th Kuyck, schrijft de lezenswaardige schets „De Vredesengel". De administrateur doet mede- deelingen over de plannen tot het bouwen van het nieuwe Tehuis van De Lichthoeve op de heide nabij Garderen. Gevraagd wordt mee te helpen bouwen, waarvoor boekjes, bevat tende 30 bonnetjes van 10 en acht van 25 ct., worden verkrijgbaar gesteld. Wie zulk een boekje verkoopt ontvangt als herinnering een fraai Lichthoeve-lepeltje. Verder bevat dit nummer een gedicht „Kerst zang" van J. Snoep en een uitgebreid ge- illustreerd verslag van den boomplantdag te Garderen. Ook wordt rekening en verant woording gedaan van de binnengekomen jiften in geld en natura. Tenslotte bevat het nummer een bijlage met mededeelingen over den Lichthoeve-avond cp 17 Januari a.s. in het Gemeentelijk Concertgebouw te Haar lem. Onder leiding van den heer v. d. Wateren is. behalve eenige volksdansjes ook het dans spel „Sneeuwwitje" ingestudeerd, waarvan de eerste uitvoering door de Lichthoeve-kinderen in Haarlem wordt gegeven. De bekendheid van den heer v. d. Wateren en daarbij de vindingrijkheid en vaardigheid van Zuster Kuyck met de andere tantes in het maken van de noodige costuums, geven voldoenden waarborg dat de opvoering van dit tegenwoordig zoo bekende sprookje een jroot succes zal werden. Bovendien was men zoo gelukkig, dat zoowel Aerdenhout's Vrou wenkoor, als haar dirigent, de heer Felix de Nobel, zich welwillend bereid verklaarden hun medewerking te verleenen. Natuurlijk vertelt ook zuster Kuyck van de Lichthoeve, van haar werk. van haar kinderen, van het leven in het groote Lichthoeve-huisgezin. „SANTPOORT'S BLOEI" EN DE PLAATSELIJKE VEREENIGINGEN. Het bestuur van „Santpoort's Bloei" schrijft ons: „Zooals bekend mag worden verondersteld heeft Santpoort's Bloei sedert eenige jaren getracht een regeling te treffen, waardoor voorkomen wordt, dat twee of meer vereeni- gingen tegelijkertijd of kort op elkander een ledenvergadering, resp. eèn feestavond arran- geeren, met alle minder prettige gevolgen van dien. De meeste voornaamste vereenigingen ma ken hiervan gebruik, doch wil deze regeling het meest nuttige effect sorteeren, dan is het noodzakelijk, dat alle vereenigingen zonder uitzondering zich hierbij aansluiten. Het systeem werkt zoo gemakkelijk, immers, wanneer een vereeniging plannen heeft een feestavond of iets dergelijks te geven, dan in formeert zij bij ons of op dien datum of in de buurt daarvan reeds een andere vereeniging iets gearrangeerd heeft. Is dit niet het geval en wordt dus de datum definitief vastgesteld, dan publiceeren wij zulks in' onze publiciteits- kastjes, waar dus iedere andere vereeniging onmiddellijk kan zien, wanneer vereenigingen hun feestavond e.d. zullen geven. In het geval, dat op denzelfden datum of daaromtrent reeds door een vereeniging een avond is vastgesteld, wordt zoowel aan de aanvragende vereeniging als aan da vereeni ging, die reeds beslag op dien avond had ge legd, zulks medegedeeld en kunnen zij in on derling overleg tot overeenstemming trachten te komen: desgewenscht verleenen wij onze bemiddeling" HEEMSKERK VOETBAL. In verband met het feest van Veertiguren gebed, dat Zondag in de R.K. Parochie ge vierd wordt, zijn alle voetbalwedstrijden voor de R.K. Voetbalvereeniging A.D.O. afgelast. VOLKSONDERWIJS. Op Donderdag 8 December houdt de af deeling Heemskerk van Volksonderwijs een ledenvergadering in café „Flora". PASTOOR L. C. v. d. NOUWELAND ERNSTIG ONGESTELD. Voor den aanvang der godsdienstoefeninger. van Dinsdag werd meaedeeling gedaan dal pastcor v. cl. Nouwelana in den afgeloopei. nacht ernstig ongesteld was geworden. Uit voorzorg zijn den pastoor in den loop van den middag de laatste H. H. Sacramen ten der Stervenden toegediend. 479e STAATSLOTERIJ (Niet officieel) 2e klasse, 3de lijst Trekking van Woensdag 7 December 1938 Hooge Prijzen 400.— 14778 200.— 5567 10019144 Prijzen ran 30. 1294 1439 1788 2035 2257 2330 2541 2608 2969 3284 3315 3464 3550 3772 3924 4069 4238 5332 5357 5431 5488 5791 5881 5903 6181 6508 6569 6733 7030 7206 7369 7711 7850 8059 8160 8320 8338 8440 9245 9377 9412 9503 9547 9694 9911 9957 10475 10908 11001 11330 11899 12033 12348 12607 12608 12629 12822 13044 13197 13474 13689 13783 13824 14278 14392 14460 14623 14769 15209 15315 15353 15779 15859 16349 16484 16770 16950 18431 18697 18878 18929 19080 19611 19627 19770 19837 19896 19937 20050 20191 20310 20431 20551 20712 21015 21020 21177 Dan naar de Radio reparatie-inrichting van F. TH. BRANDHOFF Zeeweg 196, IJmuïden O. Versterkers te huur. Vraagt eens prijs. „CONDOR" OP ZEE GEDAMn EN GEZONKEN. Bemanning door visscliers getal MOTORDEFECT DWONG DE VLIEfr». TOT DALING. "s MANILLA. 6 December (Reuter A.N.P.) Het Duitsche vliegtuig „Condor", dat op de thuisreis was van Tokio naar Duitschland, heeft v~ een defect op zee moeten dalen en is daarbij gezonken. Het 'toestel kwam op nog geen 200 meter van de kust ter hoogte van Kaap Rosario in de baai van Manila terecht. In de nabijheid zijnde vis- schers schoten toe en brachten d.e be manning in veiligheid. Een amphibie- vliegtuig van de Amerikaansche ma rine is naar de plaats van het ongeluk gezonden om de bemanning op pikken. De „Condor" die verleden week in 45 Uu. 15 minuten van Berlijn naar Tokio vloog was gisteravond te 20.37 uur Greenwichtij'd tf Tokio gestart voor den terugtocht. Het toestel zou denzelfden weg nemen als op de heen' reis. United Press verneemt nader, dat de „Condor" slechts weinige minuten nadat de bemanning van boord was gebaald, zonk. Het schijnt, dat het toestel in ondiep terecht is gekomen, want een deel vliegtuig steekt boven het water uit. Men berging van het toestel mogelijk. van het Als u tóch iets moet verliezen #En u hebt 't voor 't kiezen Offert liever dan een;uur Dan uw vérd'ren levensduur1 Opklapbedden fl. 6.90 2-pers. 9.90. Ombouwen 3 90 40 mod. ombouwen. Grootste sorteering. alles voorradig, ook verticaal en afwijkende maten Éérste klas, 15 jaar gar Java- kapok bedstellen. dekens, alles prima waar, voor weinig geld. Opklapbeddenpaleis, Orionweg H.N. Gesloten huis. Tel. 23932 Officieele (crisis) bekendmaking TEELTREGELING PLUIMVEEHOUDERIJ 1939. In aansluiting op het persbe richt inzake de teeltregeling pluimveehouderij 1939 maakt de Nederlandsche Centrale voor Eieren en Pluimvee te Beekber gen het volgende bekend. Pluimveehouders, die uitslui tend broeden voor eigen gebruik en die meenen in de bijzondere omstandigheden te verkeeren, in het persbericht bedoeld daarom verzoeken tot verhoo ging der broedvergunning bij deze Centrale willen indienen, moeten dit doen vóór 24 Decem ber 1938, onder storting van 2.50 op haar postgirorekening 110. 99651, welk bedrag bij inwil liging van het verzoek wordt te rugbetaald. Van de beslissing der Centrale staat binnen tien da gen beroep open bij den Minister van Economische Zaken. Kuikenbroeders, die kuikens aan anderen afleveren, moeten de lijsten van de binnengekomen bestellingen uiterlijk 24 Decem ber 1938 ter goedkeuring aan de Centrale opzenden, waarna deze de grootte der broedvergunning vaststelt aan de hand van de ge middelde broeduitkomsten van het afgeloopen jaar. Indien een afnemer zijn kuikens bij een an deren leverancier wil betrekken dan in 1938, moet hij zulks aan de Centrale opgeven vóór 24 De cember 1938, onder vermelding van wien hij de kuikens zou wil len afnemen. Pluimveehouders, die in de bijzondere gevallen, bedoeld in het persbericht, een verzoek zou den willen indienen om een aantal kuikens bij een bepaal den kuikenbroeder te betrekken, moeten dit bij de Centrale doen vóór 24 December 1938 onder storting van 2.50 op postgiro rekening der Centrale, no. 99651, welk bedrag bij inwilliging van het. verzoek wordt teruggestort. 's-Gravenhage, 6 December 1938 uit Kennemerland 13 Regels 25 cent Elke regel meer 10 ct. nltslniteixl MJ vooinltbetaHnc-) Net persoon (geen steuntr.) vraagt KOSTHUIS (geen be roeps-) omtrek Zeeweg. Adres te vernemen bur. van dit blad Sant's Delicatessenhandel, Be verwijk, Breestraat 21, vraagt te gen 1 Januari een AANKOMEN DE BEDIENDE, v. g. g. v. vertoont HEDEN (WOENSDAG) en MORGEN AVOND 8 uur ROBERT TAILOR - BARBARA STANWIJCK - VICTOR McLAGLEN in Een apart filmwerk, op waarheid gegrond! De werkelijkheid is hier adembenemend Entreeprijzen 25 - 30 - 40 en 50 cent. (Toegang 18 jaar.) BILLIJK TE HUUR: Bovenhuis, Pres. Steynstraat 44 r., ƒ3.— per week; Trompstraat hoek Frans Naereboutstraat, 3.75 per week; huis, Frans Naereboutstraat 24, ƒ4.50 per week. Te bevragen: W. A. DE BRUYN, v. d. Helststraat 1, IJmuiden- Oost, Telefoon 4479. ƒ50.500.-. TER LEEN AANGEBODEN dooi GEMEENTELIJK goedgekeurde bank. Personen met vaste be trekking zonder borg. Tarieven zijn WETTELIJK vastgesteld. InL mondei, en schriftel. (zegel v< antw.). Kantoor SCHNEEVOOGTSTRAAT 7. Geopend van 9>28 uur, Zaterd. GESLOTEN. TELEFOON 17081 N.V. Credietbank „AMSTERDAMHAARLEM". FLINKE JUFFROUW gevraagd voor huishouding bij oude dame. Br. IJ 82 bur. van dit blad Gevraagd MEISJE OP WERK- STER voor de morgenuren. Plata-i nenlaan 6. Kinheimpark, Bloe-1 mendaal. Handwarmers LEDEREN HAND SCHOENEN ook met kap. SCHOENMAKER)] „DE ECONOOM" Tel. 51 <2, Kalverstr. 14 IJmuïden (O.). Een schitterende collectie FOTOSTANDAARD'S en LIJSTJES vindt U bij KUNST- EN FDTDHANDEL Kalverstraat 8. IJmunl™ U' Telefoon 5705 Alle maten en lage ptüzw

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 4