IJMUIDEN Sint Nicolaas I)ij IJ. O. V. Achthonderd kinderen genoten van een mooi feest. Gistermiddag is de groote zaal van het Pa tronaatsgebouw aan den Willemsbeekweg tweemaal gevuld geweest met 400 kinderen, die .het Sinterklaasfeest van LJ.O.V. kwamen vieren. Om twee uur en om zes uur stroomde de juichende kinderschaar het gebouw binnen. De middag werd geopend door den heer J. v. d. Kleij, die in het bijzonder Sint Nicolaas-, die in hoogst eigen persoon aanwezig was. verwelkomde. Nadat Sint Nicolaas de kinderen had toege sproken en deze een versnapering hadden ontvangen, kwam Mr. Williams eerst met zijn poppenkast ten tooneele. Hij voerde drie sprookjes op: Tafeltje-dek-je, Roodkapje en natuurlijk ook Jan Klaasen. Mi-. Williams oogstte daarmee veel bijval, maar niet minder met zijn fraaie goocheltoe ren. Hij toonde zich een ware duivels- en dui zendkunstenaar. Wat hebben die tien kinderen lekkere limonade gedronken uit een bus, waar van ze allen gezien hadden dat deze leeg was. En koekjes bakte Mr. Williams in een hoogen hoed. En lekker waren ze! Velen hebben dat kunnen constateeren want ze werden met milde hand de zaal in gestrooid. Het feest was teneinde voordat men het wist. Sint Nicolaas gaf aan de kinderen nog een geschenk mee naar huis. Goed geslaagd Sinterklaasfeest van „Groot Umuiden' Ruim 400 kinderen in Thalia. Gistermiddag heeft de Winkeliers- en Han delsvereeniging „Groot IJmuiden" in Thalia aan meer dan 400 kinderen een prettigen mid dag bezorgd, die natuurlijk gewijd was aan het feest van Sint Nicolaas. De kinderen hebben volop genoten en voor de spaarzegels van „Groot IJmuiden" is deze middag een mooie reclame geweest. Het feest werd geopend door den heer Joh. Meijer, die in zijn inleiding wees op het nut van het sparen der contantzegels. Hierna trad Mr. Santo als de muzikale clown Poor Bill voor het voetlicht, die de kin deren wel aan het lachen wist te brengen. Hij toonde zich niet alleen iemand, die op vele instrumenten thuis was, maar die ook frap pante staaltjes van jongleurkunst liet zien. Nadat eenige aardige en grappige teeken filmpjes vertoond waren kwam Mr. Santo weer op en nu liet hij hooren, dat hij ook nog buikspreken kon. En bovendien toonde hij er uitstekend slag van te hebben, de kinderen bezig te houden. Zoo liet hij eenige kinderen op het tooneel een liedje zingen waarbij „het publiek" in de zaal als jury fungeerde. Het zou geen Sinterklaasfeest geweest zijn als elk kind niet iets mee naar huis kreeg. IJmuiden—Amsterdam per autobus. Weer eeri onderneming op het oorlogspad. De Autobusexploitatie „Stormvogels" heeft haar dienst op Amsterdam moeten staken, zulks ingevolge de uitspraak van den president van de arrondissements-rechtbank in kort ge ding. Wie gemeend heeft, dat het hiermede voor goed uit zou zijn met de autobusverbinding tusschen Amsterdam en zijn voorhaven heeft het mis.... „Le roi est mort, vive le roi", „Stormvogels" is dood, leve „Lindbergh Tou ringcar Onderneming". Want deze is het, die, nu „Stormvogels" van het tooneel is verdwe nen, de zaak op denzelfden voet Voortzet, re kenende op de goodwill der Stormvogels passagiers. Na de „Gooi-Express" kwam „Vergeet Mij Niet" en na „Vergeet Mij Niet" is Lindbergh gekomen. De politie heeft er het hare toe hijgedragen, om eerstgenoemden ondernemin gen het rijden onmogelijk te maken. Zal het ook nu weer zoo gaan? Zoo ja dan vreezen we, dat ook Lindbergh het niet lang uit zal houden, misschien niet eens totdat ook deze onderneming haar dienst ingevolge een ge rechtelijk vonnis moet staken. R.-K. Dam- en Scliaakvereeniging „Gezellig Samenzijn". De onderlinge competitie. Dinsdagavond werden de onderlinge compe tities in het St. Fidelisgebouw voortgezet. De resultaten waren als volgt.: Afd. Schaken: P. ScholM. Maquiné H. v. GeldorpJ de Beer IJ. DedenG. Ouwerkerk Afd. Dammen: le klas: C. BakkerG. Meijssen L. HaverP. Balm J. SpeetJ. Jaisperse 2e klas: B. ZonneveldN. Zonneveld J. GomesA. Eskes J. MorsS. Haver C. HeiligJ. Robben Het belooft dit jaar in de le klas der dam- afdeeling een bijzonder interessante strijd te worden. Nadat alle spelers elkaar 1 maal ont moet hebben, zullen de zes eerstgeplaatsten een halve competitie spelen voor het kam pioenschap. De zes onderste plaatsen spelen dan ook een halve competitie, na afloop waar van de nos. 11 en 12 zullen degradeeren naar de 2e klas. Dat er verwoed om de punten ge streden wordt, blijkt wel uit onderstaande ranglijst. Stand le klasse: gesp. gew. rem. verl. pnt. 1—0 0—1 1—0 1—1 2—0 2—0 2—0 0—2 2—0 0—2 1. P. v. Buuren 2. J. Speet 3. G. Meijssen 4. Th. de Reus 5. P. Balm 6. P. v. d. Klooster 7. L. Haver 8. N. Zoontjes 9. C. Bakker 10. S. Nanne 11. J. Jasperse 12. B. Gjertsen Hal D nadert haar voltooiing. Alle pakhuizen zijn reeds verhuurd. Hoewel verschillende onderdeelen als de deuren, de verlichtingsinstallatie en de aan sluitingen voor de electrische lieren nog op af werking wachten is het beton- en metselwerk van de nieuwe hal D nagenoeg gereed, zoodat feitelijk de geheele halruimte reeds voor den afslag benut kan worden. Er wordt thans nog hard gewerkt aan het afwerken der pakhuisruimten, waarvan spoe dig een vijftal in gebruik zal worden genomen en wel door die vischkoopers, die hun pakhuis ais gevolg van den bouw van de nieuwe hal moesten missen. Er blijkt voor deze nieuwe pakhuizen veel animo te zyn, daar ze alle reeds verhuurd zijn. CENTRALE VAKBONDS JEUGDRAAD. A.s. Zaterdagavond houdt de Vakbonds Jeugd raad van den IJ. B. B. een openbare propagan- davergadering in „Het Wapen van Velsen". Als spreker zal optreden de heer Adri de Ruijter. secretaris van den Jeugdraad van het N. V. V. te Amsterdam. Katwijksche snurrevaadkotter zorgt voor scliar. Mevrouw Ar ends neemt afscheid ,,Ziekenzorg". van Na gedurende 28 jaren bestuurslid, waar van 24 jaar penningmeesteres van de Veree- niging „Ziekenzorg" te zijn geweest, heeft me vrouw Arenje wegens haar vertrek naar el ders haar functie neergelegd. In een ten huize van een der bestuursle den gehouden bijeenkomst heeft men me vrouw Arends wegens haar vertrek naar el- sproken en haar dank gebracht voor alles wat zij in den loop der jaren voor de vereeniging heeft gedaan. Duur gekochte en duur betaalde visch. Ofschoon het Deensche contingent voor dit jaar reeds ca. 2 weken geleden uitgeput was, was er deze week toch nog „Deensche" schar aan de markt. Daarvoor had ditmaal de kotter K.W. 103 gezorgd, die de snurrevaadvisscherij uitoefent en een partij mooie schar aanbracht die 12 gulden per kist opleverde. Werd de vangst dus duur betaald, zij was ook duur gekocht, want het kleine scheepje had voortdurend met slecht weer te kampen. Zelfs dreigde er nog eenmaal ernstig gevaar, doordat in open zee de motor onklaar raakte. Gelukkig wist de motordrijver het euvel spoe dig te verhelpen. De goede besomming was een pleister op de wonde en de narigheden van zoo'n reis zijn spoedig weer vergeten. Russische sleepboot vertrokken. De door de scheepswerf der firma Verschure Co. te Amsterdam gebouwde Russische sleep boot Shkval 'is door de opdrachtgeefster over genomen en onder Russische vlag naar Le ningrad in zee gegaan. Haringverscheping. Het Nederlandsche motorschip Bart kwam hier gisteren van Oostende binnen met een gedeeltelijke lading haring en vertrok later, na ook hier haring te hebben ingenomen, naar Danzig en Gdynia. Terug uit zee. pppliwpi Een scène uit de film „Het gebeurde in Napels". (Luxor Theater, Beverwijk.) De Kamial-haringvisscjS-rij. Schrale vangsten, maar hooge prijzen. Op enkele na zijn thans alle haringloggers ter haringvisscherjj in het Kanaal uitgevaren. Er wordt tengevolge van het slechte weer wei nig gevangen. In de maand December van het vorige jaar kwam er nog veel versche ha ring aan de markt, maar December 1938 zal ongetwijfeld veel minder opleveren. Daarte genover staat echter, dat de haring nu veel geld opbrengt en dientengevolge mag ver wacht worden, dat men de visscherij vooiioo- pig wel niet op zal geven, temeer daar de markt wel vast zal blijven. Want zoowel voor het binnenland als voor Duitschland is er veel vraag naar versche haring en schepen die met een behoorlijke vangst thuis komen kunnen van een goede besomming verzekerd zijn. Men denke maar eens aan de Claesje, de eenige trawler die de haringvisscherjj in het Kanaal uitoefent. Sint Nieolaasfeest van Moerberg". ,De Het naar Londen vertrokken Nederlandsche motorschip Veloeitas keerde gisteren uit zee naar hier terug wegens ernstige ziekte van één der opvarenden. Het schip ging naar Amster dam door om dezen aldaar te ontschepen, waar op het de onderbroken reis naar Londen inmid dels voortzette. IJzerverscheping. Het Duitsche stoomschip Nordland is hier in ballast van Esbjerg aangekomen om bij de Hoogovens een lading ijzer in te nemen voor een Oostzeehaven. Op strand geloopen. Het met hout naar Amsterdam bestemde Fin- sche stoomschip Ferrum is op de Zweedsche kust op strand geloopen. Van de deklading is eeds een gedeelte over boord geworpen om het schip te lichten. Bergingsvaartuigen zijn in nabijheid om te trachtën het schip weer vlot te brengen, hetgeen inmiddels is geschied waarop het schip te Stockholm is aangekomen. AANGEKOMEN. 6 December: Bart m.s. Oostende Escaut m.s. Rotterdam Veloeitas m.s. Noordzee 7 December: Wilbo m.s. Londen Ellen s.s. Abö Nordland s.s. Esbjerg Theseus s.s. Danzig Marie Flore m.s. Rouaan Schokland s.s. New Castle 6 December: VERTROKKEN. Poelau Bras m.s. Hamburg Shkval sl.b. Leningrad Yewpark s.s. Dundee Bollsta s.s. Oslo Britanica s.s. Hamburg Veloeitas m.s. Londen Merel s.s. Londen 7 December: Eva V m.s. Hamburg Vliestroom s.s. Huil Gottfrid s.s. Bremen IJstroom m.s. Leith Forshult s.s. Huil Karanan m.s. Esbjerg Bart m.s. Gdynia Cabo m.s. Londen Chr. Huygens m.s. Batavia Veloeitas m.s. Londen A.s. Zaterdagmiddag komt Sint Nicolaas nog even naar IJmuiden terug om zich hier en daar te doen bejubelen. Zoo zal de speel tuinvereniging „De Moerberg" het Sint Ni eolaasfeest dien middag in Thalia vieren, waarbij de goede Sint en zijn knecht niet zul len ontbreken. Om twee uur gaan de 450 kinderen in op tocht, de Sint en Piet voorop, van den speel tuin naar Thalia, waar den kinderen een prachtigen feestmiddag te wachten staat. Sint Nicolaas bij D. G. S. Gisteravond kwam de Vereeniging van Jonge Oud-Katholieken D.G.S. in vergadering bijeen in het O. K. verenigingsgebouw. Deze avond droeg door het bezoek van St.- Nicolaas een bijzonder karakter en was door bijna alle leden en vele donateurs bezocht, zoodat alle plaatsen waren bezet. Kapelaan P. J. Jans. voorzitter, opende en het verheugde spr., dat zoovelen aanwezig wa ren. Het Vereenigingslied werd gezongen en de notulen werden goedgekeurd. Kapelaan Jans bracht verslag uit van de bijeenkomst inzake de beweging „Moreele en geestelijke herbewapening" en verklaarde daarin de houding van de jonge Oud-Katho lieken. De contributie voor de manlijke leden zal per 1939 worden verlaagd van f 0.75 op f 0.60 per kwartaal. Een Kerstspel door leden der vereeniging op te voeren en- getiteld: „Het kleine Kerst spel" zal plaats hebben op 21 en 22 Decem ber a.s. in het gebouw voor Christelijke Be langen. In de pauze volgde een tractatie op choco lademelk en speculaas, wat zeer werd ge apprecieerd. In afwachting van de komst van den goeden Sint werd accordeonmuziek ten gehoore ge bracht, wat met veel applaus werd beloond. St. Nicolaas werd ingehaald met het over bekende „Zie ginds komt de stoomboot" onder veel hilariteit. Leuke samenspraken tusschen Sinterklaas en voorzitter, een berijming op het leven en werken der vereeniging door den bisschop werden gevolgd door de uitdeeling van sur prises, welke alle persoonlijk werden over handigd. Voorzitter Jans overhandigde St.-Nicolaas voor zijn bemoeiingen een aardige surprise, waarna hij dezen geslaagden avond sloot. Nadat men het bondslied had gezongen gingen allen voldaan huis toe. VOETBAL. EEN CLUBBLAD VAN „STORMVOGELS" Naar we vernemen, zal half December „Storm vogels" een clubblad krijgen. Het zal het kon haast niet anders „De Stormvogel" heeten. HEEMSKERK ONTWIKKELINGSAVOND R.K. VOLKSBOND Woensdagavond vond in het R.K. Vereeni- gingsgebouw de eerste ontwikkelingsavond plaats voor de leden van den R.K. Volksbond. De voorzitter, de heer C. v. Veen, opende de vergadering met een woord van welkom en gaf daarna het woord aan den spreker van dezen avond den heer H. J. Kuiper, bestuux-der van het R.K. Werkliedenverbond, die tot taak had, de kindertoeslagregeling uiteen te zetten. De spreker deelde mede, dat hij zelf zitting heeft in het comité van den Hoogen Raad om het rapport samen te stellen inzake de kinder toeslag-regeling. De sociale verdeeling van de tegenwoordige statistiek van het aantal kinderen per gezin is gebaseerd op de 100 gezinnen 218 kinderen, dit is per gezin ruim 2, doch daar de katholieken over het algemeen meer kinderen hebben, heeft het comité voorgesteld den levensstandaard te bepalen naar het aantal kinderen. BLOEMBOLLENCULTTUR. Woensdagavond hield de afdeeling Heems kerk van Bloembollencultuur een ledenverga dering in café „Flora" onder voorzitterschap van den heer J. A. v. Zanten. Een schrijven was ingekomen van de com missie van wateronttrekking in de duinen tus schen IJmuiden en Egmond om een geldelijke bijdrage. Nadat dit verzoek door den heer H. Sinnige als commissielid was ondersteund werd besloten een bedrag van f 10 te schenken. In de vacatures J. W. A. Lefeber, Th. M. H. v. Waveren en Jac. de Brabander werden resp. candidaat gesteld de heeren M. Veldhuizen v Zanten, S. Verdegaal en C. H. Kramer. De ver gadering sprak zich voorts met groote meerder heid van stemmen uit tegen het reorganisatie plan. Bij de rondvraag werd de oud-secretaris, de heer P. J. v. d. Ploeg tot eere-lid benoemd. WIJK AAN ZEE HET PROGRAMMA VOOR ZONDAG. V. V. E.— B. S. M. 2 uur; V. V. Z. 2—V. V. E. 2 2 uur én V. V. E. aG. V. O. B. 12.30 uur. V. V. E. verschijnt als volgt: Warmenhoven, L. Snijders, N. Durge, Duin P. Durge, v. d. Meij, De Winter, Dirks, W. Snijders, Zuiderduin, Schelvis. LEZING PATER H. DE GROOT. A.s. Zondagavond zal in café-rest. „Sonne- vanck" een lezing met lichtbeelden worden houden door Pater H. de Groot van het Retrai- tenhuis St. Petrus-Cannisius te Bergen (N.H.) SANTPOORT NED. HERV. GEMEENTE. In de gisteren gehouden vergadering van het kiescollege der Ned. Herv. Kerk werden de hee ren Van der Klift en Van Rijen resp. als ouder ling en diaken herkozen. In de uitbreidingsvacatures werden gekozen de heeren Dunnebier (ouderling) en De Groot (diaken). VELSEN Scène uit de groote avonturenfilm „De avonturen van Robin Hood"", een Warner- product, geheel in kleuren opgenomen. (Kennemer Theater, Beverwijk.) Vergadering van den Gemeente raad. Er wordt een openbare vergadering van den Raad der gemeente VeLsen gehouden op Dins dag 13 December 1938, des namiddags 7 uur. De agenda luidt: 1. Ingekomen stukken en mededeeling. 2. Wijziging van de verordening op het be heer van het gemeentelijk gasbedrijf en de gemeentelijke waterleiding. 3. Adaes van J. van Schelt e.a., waarbij be_ zwaar wordt gemaakt tegen de heffing van een vaste vergoeding voor het gebruik van een 25 liters electrischen boiler en houdende ver zoek de betreffende verordening op dat punt te wijzigen. 4. Aanvulling der verordening op de hef fing van precario. 5. Verlenging van de huur van de tot ma nege ingerichte voormalige timmerwerkplaats in Velserbeek. Verlaging van den huurprijs van een gedeelte grond. 7. Verleenen van vergunning tot het heb ben van een uitzicht. 8. Aanneming van een erfdienstbaarheid. 9. Vaststelling van straatnamen. 10. Adres van J. B. Klauwers te Santpoort, inzake beschadiging enz. van zijn eigendom, in verband met den bouw van een rioolwater- pompstation aldaar. 11. Verleenen van vergunning tot het dem pen van een gedeelte beek. 12. Benoeming van: a. tijdelijk personeel aan de Visscherij - school. b. één lid der commissie van toezicht op de Rijks Hoogere Burgerschool. één lid der commissie van toezicht op de Handelsavondschool; één lid der commissie van toezicht op de Visscherijschool. I e. één voorzitter en acht leden der com- I missie van toezicht op de Arbeidsbeurs. De werkloosheid in onze gemeente Overzicht van het aantal ingeschreven zoekenden op 3 December 1938. Inge- Ged^aarb^ Beroepen schreven, werkl. Bouwvakarbeiders 473 j Metaalbewerkers 218 jq Houtbewerkers 28 2 Landarbeiders 51 Havenarbeiders 135 135 Visschers 177 6 Kantoorbedienden 46 Losse arbeiders 755 136 Overige beroepen 283 is werk. werkend 2 10 1 1 Mannen boven de 18 jaar Mannen onder de 18 jaar Vrouwen boven de 18 jaar Vrouwen onder de 18 jaar Totaal ingeschrevenen 2166 315 82 16 15 12 De totale werkloosheid bedroeg over de ov eenkomstige week van 1937: 2086; 1936- 9c-1'* 1935: 2628; 1934: 2463. 351 Concert van „De Eendracht". De harmoniekapel „De Eendracht" der Papierfabrieken Van Gelder Zonen geeft 7" terdagavond 17 December a.s. een concert i het gebouw Concordia onder leiding van dirigent Gerard H. Boedijn. Het programma vermeldt Noorsch Camn val, suite van Johan Svendsen; Sigurd Jnr salfar, suite van Edvard Grieg; een Carmen fantaisie in een arrangement van Godfried Mann; Claude Debussy's Petite Suite en pp tweetal ouvertures (Rossini's Diebische ElstJJ en van Gluck's Iphigenie in Aulis). BIJB. DIORAMA'S houden U 40 min. in spanning en ont roeren U diep. Dagel. 3—5 en 7—9 uur (behalve Zo. en Vr.). SCHOTERSINGEL 117 A, HAARLEM. (Adv. ingez. Medj I /CHEEP/ I LT'JMNCEN! HOLLAND—AMERIKA LIJN Tiradentes, 7 v. Rotterdam n. Philadelphia. Dinteldijk, Rott. n. Vancr. 3 v. Kingston (ja) Lochavon, Rotterdam naar Vancouver 3 van Milford Haven (verb.) Maasdam, New-Orleans naar Rotterdam 6 v Havana. Spaarndam, New-Orleans naar Rotterdam 8 van Mobile. Boschdijk, Rott. n. N.-Orleans 7 te Antwemen HOLLAND—AUSTRALIë LIJN Almkerk, (uitreis) 6 te Newcastle N.ZW HOLLAND—OOST-AZIë LIJN Serooskerk, (uitreis) 6 van Manilla. HOLLAND—BRITSCH-INDIë LIJN Hoogkerk, (uitreis) 7 te Colombo. HALCYON LIJN Vredenburg, 7 v. Vlaardingen n. Narvik, Rozenburg, 7 v. Vlaardingen te Rotterdam, HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN, Maaskerk, (uitreis) 6 van Takoradi. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Euterpe, 7 v. Amsterdam te Bordeaux. Hebe, Calamata n. Amsterdam p. 7 LydcL Hermes, 7 v. Constantza te Bourgas. Titus, 7 v. Amsterdam n. Hamburg. Ulysses, Piraeus n. Amsterdam 7 te Antwerpen Merope, 7 v. Amsterdam n. Kopenhagen, Ajax, 7 van Amsterdam te Danzig. Berenice, Demerara naar Vlissingen pass, J Ouessant. Hercules, 7 van Piraeus te Thessaloniki. Oberon, 7 van Tunis te Alexandrië. Luna, 6 van New-York naar Pto. Sucre. Juno, 7 van Triest te Fiume. Bennekom, Chili naar Amsterdam via Liver* pool 6, 845 mijl W.Z.W. van Land's End. Boskoop, 3 van Valparaiso naar Corral. Baarn, Amsterdam naar Chili 5 te Curasao. Breda, 5 van Arica naar Mollendo. Deucalion, 6 van Yeralcini naar Piraeus. Ganymedes, 6 van Malta n. Napels. Juno, 6 van Triest naar Fiume. Odysseus, 7 van Odense naar Kopenhagen. Orestes, 6 van Bordeaux naar Amsterdam. Orion, 6 van Izmir naar Calyves. Theseus, 7 van Danzig te Amsterdam. Tiberius, Alexandrië n. Amst. p. 7 (4 v.( Lydd. KON. HOLLANDSCHE LLOYD Waterland, (thuisreis) 6 van Bahia. KONINKLIJKE SHELL Agnita, 3 van Curasao naar Rotterdam. MEIJER Co/s SCHEEPVAART MIJ. Maron Batavia n. Hamibairig 6 van Londen. Glenogle Japan n. R'dam via Londen, 6, 300 mijl Z. v. Land's Enid. Antilochus P/dam n. Japan 6 te Hong kong. Benvorlioh Hongkong n. R'dam via Londen pass. 7 Dungeness. Ajax Japan naar Rotterdam 7 te Sin- gapurc. Radnorshire Japan n. Amsterdam 6 van Port Said. Glenaffaric Japan n. Amsterdam 5 van Manilla. Atreus Batavia n. Amsterdam 6 te Belawan Glenapp 6 te Dairen v. Rotterdam. ORIENT—JAVA—AFRIKA LLJN. Boissevain 5 v. Mombassa n. Batavia. Rantaupandjang 6 v. Bangkok te Beira. Cremer 5 v. Penang n. Singapore. Bontekoe Bankok n. Durban 6 v. Singapore ROTTERDAMSCHE LLOYD. Kertosono (uitr.) p. 7 Gibraltar. Baloeran (uitr.) p. 7 Suez. Kota Inten (thuisr.) p. 7 Finisterre. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN. Aludra 7 v. Buenos Aires te Rotterdam. Alwaki (uitr.) 6 te Montevideo. Alphacca 6 v. Hamburg n. R'dam. Aipherat (thuisr.) 6 te Santos. STVERJAVAJACEFIC LUN. Silverpalm Calcutta n. Vancouver 3 te Seattle. Hoegh Silvercrest Vancouver n. Calcutta 1 van Seattle. Hoegh Merchant Vancouver n. Bombay 0 ie Manilla. Bengkalis Busreh naar Vancouver 5 te dos Angeles. STOOMVAART MIJ NEDERLAND. Tajandoen (thuisr.) 5 v. Singapore. Tjikandi (thuisr.) via Liverpool 5, 500 mip van Land's End. Poelau Bras 7 v. A'dam te Hamburg. Chr. Huygens 7 v. A'dam n. Batavia._ Tawali 7 Dec. van A'dam te Soerabaja. J. P. Coen 7 v. Batavia n. Amsterdam. Sembilan (uitreis) 7 Dec. v. Port Said. Johan van Oldenbarnevelt thuisr.) 6 van Genua. WIJKLIJN Beverwijk R'dam n. Triest p. 7 Gibraltar Katwijk 6 van Bilbao n. R'dam. Stolwijk Huelva n. Triest p. 6 Malta. Naaldwijk Setubal n. Rouaan p. 7 Ouessant»

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 2