I fn verband met den uitwedstrijd van Bever- ■jir tegen Hollandia organiseert de supporters- j ^.eeniging „Rood Wit" een autobustocht naar VERWACHT WORDENDE SCHEPEN BURGERLIJKE STAND. BEVERWIJK pe opstelling van Beverwijk. Het elftal ongewijzigd. Voor den uitwedstrijd van Beverwijk tegen komt het elftal in dezelfde formatie ais Zondag j.l. tegen Kinheim. De Rood- I Hpn komen als volgt binnen de lijnen. Doel: J. van Zutphen. Achter: Th. Kuyer en C. Vessies. Midden: J. Woortman, G. de Ruiter en A. de ^Vóór: S. Teeling, J. Steenvoorden, A. Markx, i Maenhout en C. Koning. Beverwijk-supporters naar Hoorn. ^Kaarten voor den bustocht zijn verkrijgbaar aan de bekende adressen. „De goede aarde'' in W. B. In de nieuwe bioscoopweek brengt het W.B. Theater als hoofdnummer het toekende film- k j)e Goede Aarde" met Paul Muni en raise Rainer in de hoofdrollen. Het andere hoofdnummer is de spannende 1 füm „Zijn recordvlucht". Ralph Bellamy speelt je hoofdrol. 00 ROSSI zingt in LUXOR: „Het gebeurde in Napels". Het Luxor Theater vertoont in de komende bioscoopweek als hoofdnummer „Het gebeurde ia Napels" met Tino Rossi en Viviane Ro mance in de hoofdrollen. Mario en Michel zijn gezworen kameraden, yario is zanger en staat op het punt met As- sunta in het huwelijk te treden. Michel houdt jan Lolita en iedereen zou gelukkig geweest -jjn, wanneer Lolita ook van Michel had ge- jouden. Zeker, ze doet alsof, maar intusschen maakt ze van iedere gelegenheid gebruik om Mario in te patonen. Een tijd lang weet deze haar te weerstaan, maar op zijn trouwdag gaat Mario er met Lolita van door, of beter gezegd: Lolita gaat er met Mario van door. Hierdoor raakt Mario ook zijn betrekking kwijt. Slechts met groote moeite is hij in staat een droog stuk brood te verdienen. Lolita is dit armoedige leven spoedig beu en wordt weldra ook Mario on trouw. Tenslotte komt het tot een verzoening tus schen de beide vrienden en keert Mario ook ;êer tot Assunta terug, die hem graag alles vergeeft. Het andere hoofdnummer is „De strijd om jen Omar-diamant" met Cesar Romero en Phyllis Brooks in de hoofdrollen. Wanneer een groote edelsteen verhandeld vordt, is dat steeds een feit van beteeken is. Victor Morell is de nieuwe eigenaar en neemt jet juweel mee naar Amerika, maar aan boord van het schip schijnt, dat zeer velen weten, welk kostbaar bezit hij met zich voert. We zien een reeks van medepassagiers, die niet te god zijn, om een vertwijfelde poging te wagen den diamant in hun bezit te krijgen. En hier mee begint een spel van sluipen en kruipen, van alle denkbare en ondenkbare intriges, van listen en lagen en we zien de menschelijke sluwheid zich toespitsen, om het bezit van den flonkerenden steen, zoodat de toeschou wer zich gaat afvragenwie is per saldo de schurk, die Victor Morell te slim af is? Het zal den toeschouwer niet meevallen, hem aan te wijzen. Pas in het laatst wordt het geheim onthuld en dan is ondertusschen een uiterst spannende film ontrold, die haar ont- vindt in een gelukkig einde. Wat de tuinders kregen. Noteering van de groentenveiling. 7 December 1938. Andijvie per K.G. 57 y2 Andijvie per 100 krop 200300 Wortelen per bos 47% Peterselie per bos iy22 •Selderie per bos 1 y22 Prei per K.G. 1V2—3 Tomaten per K.G. 812 Uien per K.G. 2y2-—>3y2 Breekpeen per K.G. 2 Waspeen per K.G. 2 y24 Knollen A per stuk 3 V24 Knollen B per stuk 1 y22 Bloemkool le soort per stuk 1012 Groene kool per K.G. 2y24 Boerekool per K.G. 2 y24 Gele kool per K.G. 3—3V2 Roode kool per K.G. li/2—2 Spruiten per K.G. 812 Nero per K.G. 8—10 Langs de Lijn. Programma van de Radiocentrale. Vrijdag: Lijn I. 8.00 Hilversum I. Lijn II. 8.00 Hilversum II Lijn II: 8.00 Keulen; 10.20 Parijs; 12.20 Keu len; 12.55 Brussel Ned.; 2.20 Nationaal program ma; 4.45 Keulen; 5.20 Parijs; 6.35 Keulen; 7.20 Brussel Ned.; 7.50 Diversen; 8.30 Keulen; 9.50 Brussel Fr.; 10.20 Brussel Ned.; 10.45 Natio naal programma; 11.40 Keulen. Lijn IV. 8.00 Brussel Ned.; 10.35 Londen Reg.; 520 Nationaal programma; 6.50 Londen Reg.; '•20 Nationaal programma; 10.05 Londen Reg.; 10.20 Nationaal programma; 10.45 Londen Reg. Lijn V. Diversen, De onderlinge competitie van Weenink. De beginselen van de Chr.-Hist. Unie. De plaatselijke afdeeling van de Christe- lijk Historische Unie heeft gisteravond in het Ned. Hervormd Vereenigingsgebouw aan de Oosterwijkstraat een vergadering gehou den. Nir de gebruikelijke opening heeft de voor zitter, de heer Th. Runia, een kort welkomst woord gesproken tot den spreker, den heer J. J. Delfos. Nadat de voorzitter nog aan een debat in de Tweede Kamer had herinnerd tusschen de heeren Van Houten en Tilanus heeft de heer J. J. Delfos uit Haarlem een rede gehouden over het onderwerp: „De Christelijke Histo rische Unie en de andere partijen". Spr. be gon met te zeggen, dat er in ons land niet minder dan 79 politieke partijen zijn, waar van echter de meeste in het politieke leven geen red spelen, dan alleen bij de verkiezin gen. In de Tweede Kamer zitten 10 partijen waartusschen spr. een scheidingslijn trok. Tusschen het Nationaal Socialisme en Com munisme zijn veel punten van overeenkomst, hoewel oogenscihijnlijk deze partijen als water en vuur tegenover elkaar staan. De commu nist predikt het dictatciriaat van het prole tariaat en de nationaal-socialist alleen het dictatoriaat. Als twee partijen hetzelfde doel nastreven staan zij als vijanden tegenover elkaar, zooals ook met de N.S.B. en het com munisme het geval is. In beide rijken waarin deze partijen overheerschen, ziet men het brute van één man, die zijn gezag ontleent aan zichzelf. De C.H.U. predikt ook een gezag, maar een gezag bij de gratie Gods, want het gezag komt van beven en komt nooit en kan ook nooit komen van twee menschen. Achtereenvolgens behandelde spr. de be ginselen van verscheidene partijen. De So ciaal Democratische Arbeiderspartij heeft in den loop der jaren een bijzonder groote her vorming ondergaan en van het beginsel dat zij vroeger propageerde is niet veel meer over, hetgeen ook nu weer bleek bij de behandeling van de Defensiebegrooting in de Tweede Ka pier. Ook de Vrijz. Democraten en Liberalen zijn teruggekomen in het gareel. Momenteel ziet men weer, dat elkanders daden zich dekken. Na de stellingen van de R.K. Staatspartij be sproken te hebben zei de heer Delfos, dat de partij van ds. Kersten een politiek volgt, die niet juist te omschrijven is. Een bepaalde lijn is in deze politiek niet te vinden. Wel wil deze partij alle sociale maatregelen en hetgeen voor de arbeidende klasse is bereikt te niet doen, omdat deze partij daarin een aantasting ziet van God's beleid. De Christelijk Democratische Unie predikt in hoofdzaak weerloosheid en ouderdomsvoor ziening, twee punten, die volgens spr. van de S.D.A.P. zijn overgenomen en alleen in Chris telijk gewaad zijn gestoken. De Anti-Revolu- tionnairen en de C. H. U. zijn vroeger één partij geweest, maar vooral op aandrang van Groen van Prinsterer is tusschen deze twee partijen een scheiding ontstaan. Het verschil in de beginsels heeft de heer Delfos aan het einde van zijn rede, die met een dankbaar ap plaus werd beloond, uitvoerig uiteengezet. Hierna was er gelegenheid tot vragen stel len, waarvan een druk gebruik werd gemaakt. De vergadering werd op de gebruikelijke wijze gesloten. SCHIP VAN Verm. Aankomst Anna Bulgaris (Gr.) Amstelland (Ned.) x) Angra (Fin) Uitslagen van de gespeelde wedstrijden Us schaakclub „Weenink" heeft de wedstrij den voor de onderlinge competitie voortgezet. De uitslagen waren: Groep 1: J. Zoontjes hr Bakker, afgebroken. Groep 2: H. A. MeyerJ. Rademakers, afgebr. VisserP. Hart, afgebr. Y. MooyD. Kikke 1-0 Groep 3: P. StetH. Mooy afgebr. A. v. d. Kraan—J. v. Otterlo, afgebr. Groep 4: F. GeislerG. Dil 1—0. A. Pekel— f- Schager 1—0. Th. v. Zon—F. C. Hendriks 1-0. .Groep 5: J. C. Kanters—H. Günther 1—0. G. Offerhaus—N. Molenaar 1—0. Het eerste tiental speelt op Dinsdag 13 De cember voor de competitie van den N.H.S.B. een thuiswedstrijd tegen Bloemendaal 1. Het derde tiental speelt a.s. Maandag een ^twedstrijd tegen De Rochade 3. Ariadne (Ned.) Ajax (Ned.) Alcinous (Ned.) x) Alex Pushkin (Rus) Amstelkerk (Ned.) Aura (Fin) Alice Marie (Br.) Bennekom (Ned.) Barneveld (Ned.) x) Breda (Ned.) x) British Ardour x) Berenice (Ned Bintang (Ned.) Br. Fidelity (Br.) x) Boskoop (Ned.) Bodegraven (Ned. x) Bloemfontein (Ned.) x) Bissen Cordillera (Du.) x) Cor Jésu (Ital.) Dunavis (Gr.) Dioni (Ital.) Dahomian (Eng.) Euryades (Eng. x) E. A. Kydoniefs (Gr.) Euterpe (Ned.) Edward Blyden (Eng.) Eriksborg (Zw.) Feodosia (Du.) Ferrum (Fin) Fauna (Ned.) Gaasterkerk (Ned.) x) Glenaffaric (Br.) x) Gundborg Segrell Harbury (Eng.) Heemskerk (Ned.) x) Halle (Du.) Hebe (Ned.) Helder (Ned.) Hamm (Du.) Hermes (Ned.) Hudiksvall (Zw.) Hermes (Estl.) Hans Broge (Deen) Inversuir (Eng.) Jagersfontein (Ned.) x) J.v.01denbarnev.(Ned.) s Juno (Ned.) J. P. Coen (Ned.) x) Kal (Deen) K. P. Daxmebergs (Letl.) Lekhaven (Ned.) Lysaker V (No.) Mirgndella (Port.) Melampus (Ned.) x) Menes (Du.) Myrmidon (Eng.) x) M. L. Goulandris (Gr.) Mars (Ned.) Magnitogorsk (Rus) Meerkerk (Ned.) x) Meliskerk (Ned.) Montferland (Ned.) x) Maaskerk (Ned.) Nereus (Ned.) Orestes (Ned.) Oranje (Ned.) Odysseus (Ned.) Orion (Ned.) Orpheus (Ned.) Omberg (Zw.) Oberon (Ned.) Pygmalion (Ned.) Phoenica (Du.) Polydorus (Ned.) x) Pan Aruba (Noor) Poelau Laut (Ned.) x) Poelau Tello (Ned.) x) Pres. Francqui (Belg) x Poelau Bras (Ned.) x) Radnorshire (Eng.) x) Roxby (Br.) Regulus (Zw.) Springfontein (Ned.) x) Sesostris (Du.) Soemba (Ned.) Siggy (Fin) Stad Zwolle (Ned.) Soroka (Rus) Sonnenfelde (Du.) Shelon (Rus) Stureborg (Zw.) Tjikandi (Ned.) x) Tiberius (Ned.) Tiba (Ned.) Tajandoen (Ned.) Ulysses (Ned.) Uckermark (Du.) Venus (Ned.) Waterland (Ned.) Zaanland (Ned.) x) Buenos Aires Buenos Aires Buenos Aires Midd. Zee Danzig Batavia Archangel West Afrika Koivisto Swansea Chili (via L'pool) Chili (via L'pool) Chili Abadan West Indië (via Vliss.) Ned. Indië Abadan Chili Hamburg (via Antw.) Zuid Afrika Ornsköldsvik West Indië (v. IJm.) La Goulette (v. IJm.) Constantza Poti (v. IJm.) W. Afrika Batavia La Plata Bordeaux West Afrika Trangsund Pt. Limon Söderhamn Hamburg Japan (via Antw.) Japan Nörrkoping Buenos Aires Z. Afrika Macassar Haifa Hamburg Ned. Indië Zw. Zee St. Malo Hernösand Hernösand Pt. Arthur Beira Batavia Midd. Zee Batavia Algiers Riga Rosario Trangsund Buenos Aires Batavia Ned. Indië Batavia Buenos Aires Venetië Archangel Japan Zuid Afrika Hamburg West Afrika Gothenburg Neuvitas Parnu Odense Palestina Stettin Luvia Alexandrië Bourgas (via Hbg) Pto Barrios Hamburg Aruba Batavia Ned. Indië Houston Hamburg Yokohama Port Redon Londen (v. IJm.) Beira Pto Barrios Batavia Norrköping Les Falaises (v. IJm.) Archangel Esbjerg (v. IJm.) Leningrad Rafsö Batavia Alexandrië Rosario Batavia Alexandrië Ned. Indië Bourgas (via Antw.) Buenos Aires Buenos Aires 14 Dec. 9 Dec. 4 Jan. 10 Dec. 12 Dec. 11 Jan. 9 Dec. heden 9 Dec. 10 Dec. 12 Dec. 27 Dec. 21 Dec. 14 Dec. 8 Dec. 10 Dec. 8 Dec. 18 Dec. heden 1 Jan. 10 Jan. 13 Dec. 13 Dec. 11 Dec. 25 Dec. 8 Dec. 18 Jan. heden 8 Dec. 23 Dec. heden 27 Dec. 8 Dec. heden 8 Dec. 19 Dec. 13 Dec. heden 8 Dec. 20 Dec. 15 Dec. 30 Dec. 20 Dec. 31 Dec. 20 Dec. heden 11 Dec. 12 Dec. 10 Dec. heden 11 Dec. 19 Dec. 13 Dec. 12 Dec. 14 Dec. 2 Jan. 8 Dec. 8 Dec. 8 Dec. 9 Dec. 9 Dec. 11 Dec. heden 8 Dec. 8 Dec. heden 12 Dec. 9 Dec. 3 Jan. 10 Dec. 6 Jan. 12 Dec. 23 Dec. 6 Jan. LAATSTE BERICHT 4 Dec. van St. Vincent. 5 Dec. van Las Palmas. 4 Dec. op de Plata-rivier a. d. grond. 5 Dec. van Gibraltar, vertrekt 9 Dec. vertrekt 10 Dec. 30 Nov. vertrokken. 5 Dec. van Las Palmas. 29 Nov. vertrokken. 6 Dec. vertrokken. 5 Dec. van Flores. 26 Nov. van Curagao. 5 Dec. van Arica. 2 Dec. van Gibraltar. 2 Dec. van Terceira. 3 Dec. van Penang. 5 Dec. van Port Said. 3 Dec. van Valparaiso, vertrekt 10 December. 5 Dec. van Beira. 2 Dec. vertrokken. 30 Nov. van Barbados. 2 Dec. van Gibraltar. 5 Dec. van Bona. 17 Nov. van Piraeus. 4 Dec. van Land's End. 1 Dec. van Padang. 8 Dec. van Rosario. Vertrekt 9 Dec. 6 Dec. van Las Palmas. 5 Dec. vertrokken. 5 Dec. van La Guayra. 7 Dec. te Stockholm. 7 Dec. vertrokken. 5 Dec. van Port Soedan. 5 Dec. van Manilla. 25 Nov. vertrokken. 4 Dec. van Land's End. 3 Dec. van Dakar. 4 Dec. van Pt. Said. 6 Dec. van Ouessant. 4 Dec. te Rotterdam; 1 Dec. van Tjilatjap. 6 Dec. van Constantza. 6 Dec. vertrokken. 4 Dec. van Danzig. 5 Dec. van Elseneur. 1 Dec. vertrokken. 4 Dec. te Rotterdam. 6 Dec. van Genua. 6 Dec. van Triëst. 6 Dec. vertrokken. 28 Nov. te Gibraltar. 2 Dec. vertrokken. 29 Nov. van F.do Noronha. in lading. 2 Dec. van Bahia Blanca. 3 Dec. van Pt. Said. 1 Dec. van Colombo. 24 Nov. van Belawan. 30 Nov. vertrokken. 5 Dec. van Catacolo. pass. 28 Nov. Lodingen. 6 Dec. van Shanghai. 3 Dec. van Beira. vertrekt 10 December. 5 Dec. van Lagos, vertrekt 9 Dec. 6 Dec. van Bordeaux. 30 Nov. vertrokken. 6 Dec. van Odense. 1 Dec. van Gozek. vertrekt 10 Dec. 6 Dec. vertrokken, in lading. 30 Nov. van Stamboul. 3 Dec. vertrokken. 7 Dec. van Bremen. 20 Nov. vertrokken. in lading. 4 Dec. van Sabang. 3 Dec. vertrokken. 1 in lading. 6 Dec. van Port Said. 4 Dec. van Moji. 6 Dec. vertrokken. 8 Dec. te Rotterdam, pass. 4 Dec. Azoren. 28 Nov. van Port Said, pass. 5 Dec. Elseneur. 29 Nov. te Bougie. 26 Nov. vertrokken. 5 Dec. vertrokken. 5 Dec. van Elseneur. 6 Dec. vertrokken. 3 Dec. van Gibraltar. 7 Dec. van Dungeness. 4 Dec. van Montevideo. 5 Dec. van Singapore. 8 Dec. te Antwerpen. 1 Dec. van Padang. 5 Dec. van Gibraltar. 6 Dec. van Bahia. overtrekt 9 December. Schepen voorzien van een x) zijn grooter dan 6000 ton. Bloembollencultuur verwierp statutenwijziging. VISSCHERIJ EN SCHEEPVAART TE IJMUIDEN AANGEKOMEN SCHEPEN IVisschershaven Hoogovens Nederl. Duitsch m.s. s.s. Bart Nordland Oostende Esbjerg laden laden Vliegen in de narcissen. Gisteravond hield de plaatselijke afdeeling van de Alg. Ned. Vereeniging voor Bloembol lencultuur een ledenvei-gadering onder voorzit terschap van den heer G. Sluijter. Naar aanleiding van een daartoe ingekomen verzoek werd aan de commissie tegen de water onttrekking van den bodem een bijdrage van f 15 verleend voor het voeren van een verdere actie. Hierna werd de beschrijvingsbrief behandeld voor de op 12 December in het Krelagehuis te Haarlem te houden algemeene vergadering. Voor de verkiezing van leden van het hoofd bestuur werd besloten de candidatui-en van de heeren M. Velthuyzen van Zanten Rzn. te Hille- gom, S. Verdegaal te Sassenheim en C. H. Kra mer te Bloemendaal te steunen. Met groote meerderheid van stemmen werden de voorstellen tot wijziging van statuten en huis houdelijk reglement van Alg. Vereeniging inge diend door de afdeeling Bennebroek-Vogelen- zang, verworpen. De heeren Jb. Meyer en A. P. Kochx werden gekozen als afgevaardigden naar de algemeene vergadering. De heeren Broeze en Kimman za gen zich aangewezen als plaatsvervangers. Bij de rondvraag drong een der leden er op aan hethoof dbestuur te verzoeken maatregelen te nemen tegen het uitplanten en overstaan van narcissen in parken en buitenplaatsen omdat daardoor de z.g.n. vlieg, waartegen de kweekers zooveel maatregelen nemen, zich toch weer on der het gewas op de naburige velden kan ver spreiden. Na eenige besprekingen werd besloten deze vraag aan de vereeniging „De Narcis" voor te leggen. Aan het einde der bijeenkomst werd een tien tal leden gelukkig gemaakt met potplanten, die onder de aanwezigen werden verloot. Gevonden en verloren voorwerpen Aan het politiebureau zijn inlichtingen te bekomen over de volgende gevonden en ver loren voorwerpen. Gevonden: kinderarmbandje, dameshand schoen, nummerbord van auto, jonge herders hond, portemonnaie, bruin hondje, bood- schappentasch, enkele handschoenen, dames portemonnaie, damesarmtoandhorloge, pet, kinderhandschoenen, sleutel, belastingmenk, keeshond, trekzaag, bus verf, ceintuur, al pino muts en eenige centen. Verloren: portemonnaie met inhoud, meis- iessohoen, bankbiljet, granaten halsketting, jongensbroekje, 4 belasting-merken, hand schoenen, stel oorbelletjes, klein hondje bos sleutels. Het maandprogramma van de J. V. O. Het maandprogramma van de afdeeling Beverwijk van den Jeugdbond voor Onthou ding is als volgt samengesteld: 11 December: huishoudelijke vergaderini De agenda vermeldt o.m. bestuursverkiezing, benoeming Kerstcommissie en bespreking propaganda-avond. 18 December voorbereiding propaganda- avond. 26 December: Kerstbijeenlkomst. 1 Januari: Wandeltocht. MODERATOR VAN DE JONGE MIDDENSTANDERS. De bisschop van Haarlem heeft kapelaan C. H. Willemse van de St. Agatha-parochie alhier, benoemd tot moderator van de Katho lieke Jonge Middenstandsvereeniging. ACTIE VOOR DE NIEUWE GEMEENSCHAP. Het R.K. Werkliedenverbond heeft een nieuwe actie ontworpen onder den titel: „Naar de nieuwe Gemeenschap". Tijdens de hoogmis van a.s. Zondag in de St. Agathakerk zal de Centrale Adviseur kapelaan R. K. van Ginkel over dit onderwerp spreken. Over hetzelfde onderwerp houdt de kapelaan een inleiding in de vergadering van den plaatselijke afdeeling van den Ned. R.K. Volksbond, die op Woensdag 14 December in het K.S.A.-gebouw zal worden gehouden. HET KENNEMER THEATER VERTOONT: „De avonturen van Robin Hood Het Kennemer Theater vertoont in het nieuwe bioscoopprogramma als hoofdnummer de ro mantische film „De avonturen van Robin Hood' Deze film, een Warner-product, is geheel in kleuren opgenomen. Onder regie van Michael Curtiz en William Keighly is een machtig film werk ontstaan, een rolprent, die uitmunt door indrukwekkende massa-scènes, romantische mo menten en typische humor. Aan den romantischen inhoud ontleenen wij het volgende: Toen koning Richard Leeuwenhart met zijn kruisvaarderrs naar het Heilige Land trok, stelde hij zijn broer, Prins Jan (Blaude Rains), tijdens zijl afwezigheid aan als regent over En geland. Geheel in tegenstelling met het karak ter van zijn broeder was Jan wreed en geweten loos en onderdrukte met zijn vrienden, de Nor- mandische edelen, de Saksische bevolking op de schandelijkste wijze. Als leider van de on derdrukten trad op een Engelsch edelman. Sir Robin Hood van Locksley, die als buiten de wet gestelde een avontuurlijk rooversleven leidde in het groote bosch van Sherwood. Hij was geen roover in den eigenlijken zin van het woord, d.w.z. hij roofde niet ten eigen bate, maar schonk aan de arme en uitgeschudde bevolking den overvloed van de parasiteerende rijken. Er komt bericht, dat Koning Richard het Hei lige Land heeft verlaten, doch dat hij op weg naar Engeland door Leopold van Oostenrijk is gevangen gezet en door dezen vorst tegen een betaling van 150.000 Marken zal worden vrij gesteld. Van deze gelegenheid tracht Prins Jan gebruik te maken om den troon voor zichzelven te verwerven. Hij dwingt de arme Saksers het losgeld van 150.000 Marken als extra-belasting op te brengen, doch heeft de bedoeling dit geld zelf te behouden. Intusschen heeft Robin Hood al zijn geest kracht er op gezet de rijke edelen en hooge geestelijken, die door het bosch van Sherwood trekken, van hun schatten te ontdoen, waarvan hij één derde gebruikt om de armen te voeden en te kleeden, terwijl het overige bestemd wordt als losgeld voor Koning Richard. Zijn grootsten buit verkrijgt hij, als Prins Jan's vriend Sir Guy van Gisbourne, in gezelschap van de schoone Jonkvrouw Marian, de pupil van Koning Richard, en den Sheriff van Nottingham in een hinderlaag worden gelokt. Bij deze gele genheid is het, dat Robin liefde opvat voor het jonge meisje, wier hart hij ontroert als hij haar, van zijn levensdoel verhaalt n haar laat zien welke afschuwelijke gevolgen het wreede optie den van Prins Jan bij onschuldige menschen heeft teweeg gebracht. Het kan niet anders, oi Marian moet erkennen, welke beestmenschen Koning Richard's broeder en zijn vrienden zijn, venmin als het te vermijden is, dat zij gene genheid opvat voor den stoutmoedigen en rid derlijken verdediger der onderdrukten, die haar op de wandaden van haar omgeving wijst. Prins Jan en Sir Guy zetten er alles op Robin. Hood te vangen. Zij gebruiken een list, speculee- rende op Robin's ijdelheid als boogschutter. Een tournooi wordt gehouden binnen de muren van Nottingham en in vermomming neemt Hood er aan deel. Natuurlijk wint hij, want niemand schiet beter dan Robin. Als Jonkvrouw Marian hem den gouden pijl overhandigt, herkent Sir Guy hem en wil hij hem laten gevangen nemen. Robin heeft aan de uitdrukking van haar oogen bespeurd, dat de Jonkvrouw hem bemint, doch het mag hem niet gelukken te ontvluchten. Het is het jonge meisje, dat hem op het laatste oogen- blik van den dood aan de galg weet te redden. Intusschen bereiken Koning Richard en eeni- gen zijner ridders Engeland. Als geestelijken verkleed trekken zij door het woud van Sher wood en worden zij door de mannen van Robin Hood gevangen genomen en naar diens kamp gebracht. Als de Heer van Locksley van 's Prin sen plan en van Marian's lot verneemt, maken hij en zijn vrienden zich op onmiddellijk in te grijpen. Koning Richard, overtuigd van hun trouw openbaart zich aan hen. Daar de Koning niet over een leger beschikt, weten Robin en zijn mannen in listige vermom ming de plannen van den verraderlijken Regent op het laatste oogenblik te verijdelen, waarbij Richard Leeuwenhart trouwen en ontrouwen naar verdienste beloont. VELSEN KANARIE-ZANGWEDSTRIJDEN. De vereen, v. kanarieliefhebbers hield te Vel- sen haar jaarlijlcschen zangwedstrijd in het Vereenigingsgebouw, Kalverstraat te IJmuiden- Oost. Ruim 50 vogels waren voor dezen wedstrijd aanwezig, waarvan slechts 1 vogel niet heeft gezongen. Waren vorige jaren uitsluitend Harzer vogels ingezonden, dit jaar namen ook enkele stammen, Belg. Waterslagers aan den wedstrijd deel. De prijzen werden als volgt behaald: Klasse I. Jonge vogels, eigen kweek (4 vo gels) le prijs Engelhart met 258 punten. Klasse II. Jonge vogels, eigen kweek (2 vogels): le prijs Suiker met 149 pnt.; 2e prijs Suiker met 148 pnt.; 3e prijs Boogaard met 137 pnt.; 4e prijs Engelhart met 134 pnt. Klasse III. Jonge vogels, eigen kweek (1 vo gel): le en 2e pr. Boogaard en Engelhart ieder met 65 pnt.; 3e pr. Suiker met 64 pnt.; 4e pr. de Rooy met 57 pnt.; 5e pr. Menger met 51 pnt. 4e klas, geen inzendingen. 5e klas, 2 vogels, overjarig, le pr. Engelhart met 154 pnt.; 2e pr. Suiker met 150 pnt. 6e klas, 1 vogel, overjarig: le pr. Suiker met 74 pnt.; 2e pr. Menger met 71 pnt. b.l.; 3e pr. Engelhart met 71 pnt. b.l.; 4e pr. Menger met 1 pnt.; 5e pr. Menger met 68 pnt. De heer Suiker behaalde de Bondsmedaille voor den besten vogel, eigen kweek 1938 met 78 punten, terwijl de heer Engelhart de hoogste overjarige vogel bracht, welke 84 pnt. zong. DAMCLUB T. O. P. De Damclub T.O.P. speelt Vrijdagavond in haar clubgebouw op „Watervliet" een wedstrijd tegen een combinatie-tiental van de D.C.IJ. De wedstrijd vangt te acht uur aan. SANTPOORT R. C. BREDERODE. Vrijdag a.s. houdt de R. C. Brederode een al gemeene vergadering in „De Viersprong". Door het bedanken van den heer F. M. van Vliet als voorztter moet in deze vacature worden voor zien. Het bestuur stelt den vice-voorzitter, den heer C. Slagboom, candidaat. Verder moeten nog twee andere bestuurs- vacatures vervuld worden. Bestuurscandidaten hiervoor zijn de heeren P. Hille en A. J. Voogd. CULTUREELE FILM. Uitgaande van het comité voor cultureele films zal Woensdag a.s. in het Vereenigingsge bouw der Ned. Herv. Gemeente de film „Toen dra's", een machtig épos van sneeuw en ijs, ver toond worden. HAARLEM, 7 December. Ondertrouwd: 7 Dec.: H. A. Spoor en C. M. Albers, J. Tinga en C. M. v. d. Aar, C. J. Veld kamp en L. G. v. Doorn, C. J. de Jong en J. C. M. Wassenaar, C. de Graaf en J. C. Pouwels; H. Zomerdijk en A. Vermeeren, B. den Hollander en A. Goedhart; C. v. Andel en T. W. J. Bouw meester; M. P. M. Linders en P. A. M. v. Waij en- burg. Getrouwd: 7 Dec.: W. F. Lodérus en C. J. F. Plugge; K. Theel en J. Gaemers; L. Keepe en C. Welagen; M. Broer en S. E. Remijn; J. C. Glim merveen en G. Zwaanswijk. J. Gleijsteen en A. C. M. Zinkstok; B. M. Tordoir en M. E. Driessen W. H. K. Brinkman en P. Ligthart; J. H. Meure en H. C. A. M. Heidveldt; P. de Lugt en J. v. Duyn; C. R. v. d. Walle en C. W. Leunis; A. J. Leurs en J. A. Koonings; H. Huijgen en R. Pabon. Bevallen: 2 Dec.: S. H. FrankeBerkvens, z.; 5 Dec.: H. J. BreemerSwanborn, z.; M. J. Se- verijnsede Graaff, z.; G. VeldheerVerkade, z.; 7 Dec.: R. v. Renswoudev. d. Meer, d. Overleden: 5 Dec.: J. G. 20 mnd., z. v. J. G. Bantz, Slachthuisstraat; 6 Dec.: J. Cival, 78 j., Wolstraat; M. E. Schüttauf, 59 j., Zuiderstraat; A. Leewis, 16 j., Staringstraat; C. Smits, 34 j. Keizer Karelstraat; A. Kamperv. d. Dam, 71 j. Kolkstraat. AGENDA VOOR BEVERWIJK VRIJDAG 9 DECEMBER Luxor Theater, Breestraat: „Het gebeurde in Napels" en „De strijd om den Omar-diamant", 8 uur. Kennemer Theater, Zeestraat: „De avontu ren van Robin Hood" en „Benevelde oogen", 8 uur. W. B. Theater, Peperstraat: „De goede aarde" en „Zijn recordvlucht", 8 uur. AGENDA TE HAARLEM Heden: DONDERDAG 8 DECEMBER Stadsschouwburg: Het Ortambert kwartet voor de Ver. „Voor de Kunst", 8.15 uur. Palace Familie Cinema: „Vrouwen van 1933" en „Welkom vreemdeling", 2 en 8.15 uur. Frans Hals Theater: „Vadertje Langbeen", ge prolongeerd. 2.30, 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: „De terugkeer van den Rooden Pimpernel", 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor Theater: Rainbow on the River, 2.30, 7 en 9.15 uur. Spaarne Theater: „De Zwarte Ruiter" en „Autocar 99", 8 uur. Moviac Theater: „Het lied van geluk", 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Palestina Diorama's, Schotersingel 117a. Ge opend eiken werkdag (behalve Vrijdags) van 35 en 79 uur. VRIJDAG 9 DECEMBER Bioscoopvoorstellingen 's middags en 's avonds.

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 5