IN REX THEATER: „Vier mannen en een gelofte" en „Je kunt niet alles hebben". In de nieuwe bioscoopweek vertoont het Rex Theater als hoofdnummer „Vier man nen en een gelofte" met- Loretta Young, Aubrey Smith, Richard Greene en George Sanders in de hoofdrollen. Ergens in Engelsch Indië speelt zich een tragedie af, die even barsch als treurig mag heeten. In het Engelsche leger heeft ernstig plichtsverzuim plaatsgevonden, waardoor tientallen onschuldigen den dood zijn inge jaagd. Verantwoordelijk hiervoor is Kolonel Loring Leigh, die dan ook oneervol uit den dienst wordt ontslagen. Een telegram met het fatale bericht gaat naar zijn vier zoons, waarvan de jongste nog te Oxford studeert en de anderen advocaat, militair vlieger en attaché bij de Britsche ambassade te Washington zijn. Deze vier carrières zijn te zelfdertijd gebroken. Zij wachten niet af, dat men hen een wenk zal geven; eigener bewe ging verlaten zij hun posten en keeren terug naar het ouderlijk huis. Vier mannen wachten de thuiskomst van hun vader af, dien zij binnen zien komen met fier opgericht hoofd en dan is één ding hun duidelijk: hij heeft niets eerloos gedaan, hij is onschuldig, hij is het slachtoffer van het een of ander complot. De kolonel bevestigt dit. Hij heeft een tasch met documenten meege bracht en zal nu aan de hand daarvan een poging wagen tot eerherstel. Vier zoons, grimmig en vastberaden, leggen een heilige gelofte af; zij zullen dit alles ont raadselen, zij zullen niet rusten eer zij we ten, wat achter dit alles steekt en zij zullen hun vader de eer hergeven, die hem ontroofd is. Het is een bijna waanzinnige onderne ming, te pogen licht te brengen in het duis ter van deze zaak, omdat de vier zoons zoo uitermate weinig van de zaak weten, die hun geest zoo brandend bezighoudt. De film neemt nu een reeks van verrassen de wendingen, welke wij hier niet willen, noch kunnen weergeven, doch waarbij het harmo nisch slotaccoord niet ontbreekt. Het tweede hoofdnummer is „Je kunt niet alles hebben" met Alice Faye en Ritz Brothers. DE PONT VERTOONT: „China Clipper" en „Zaken zijn Zaken". New York. Lindbergh is zoo juist van zijn roemrijken tocht naar Europa teruggekeerd. On der luide toejuichingen wordt hij in de Vereenig- de Staten ontvangen. Dave Logan (Pat O'Brien) beroemd vliegenier uit den oorlog en zijn vrouw Jane (Beverley Ro berts) behooren ook bij hen, die Lindbergh fees telijk inhalen. Deze is zoo juist uit Japan terug gekeerd. Hij wilde daar een groote luchtlijn in exploitatie brengen, doch de zaak is mislukt. Toch begrijpt hij dat er uit de succesvolle tocht van Lindbergh grootere mogelijkheden voor de aviatiek zullen groeien. Daarom laat hij zijn baan in den steek om zich geheel aan de com- mercieele luchtvaart te gaan wijden. Hij heeft zich verbonden met Tom Collins (Ross Alexan der) een ouden oorlogskameraad en Dad Brunn (Henry Walthall) een vliegtuigteekenaar. De geldman van de zaak B. C. Hill (Addison Ri chards) die bemerkt heeft dat de nieuwe lucht lijn geen levensvatbaarheid bevat wil de zaak sluiten. Allen zijn ten zeerste ontmoedigd tot men eindelijk het kloeke besluit nam een nieuwe vlieglijn te organiseeren van Miami naar Ha vana. Hap Stuart (Humphrey Bogart) ook een oude bekende uit den oorlog, heeft zich bij hen gevoegd om ook zijn medewerking te verleenen aan de verwezenlijking der plannen. In Miami staat men voor de openingstocht ge reed en alle plannen worden met succes be kroond. Dave Logan begint een hoofdkantoor in New York; alle toebereidselen worden gemaakt voor een vaste vlieglijn over de stille Zuidzee naar China. Dave Logan gaat op in zijn werk! Buiten de aviatiek schijnen er geen andere le vensbelangen meer voor hem te bestaan. Hier door komt zijn huwelijksgeluk in gevaar. Jean, zijn echtgenoote meent dat Dave haar niet meer liefheeft. Zij gaat heen en zoekt een werkkring als secretaresse op een kantoor. Na dien dag heeft een groote verandering met Dave plaats gehad. Hij is hard geworden voor zijn medewer kers en ondergeschikten en hij stuurt zelfs zijn besten vriend Hap van zich weg! Er volgt nu een periode van onvermoeid wer ken, van tegenspoed, moeilijkheden, en zorgen. Dad Brunn, de teekenaar wordt dag en nacht aangevuurd tot werken aan zijn teekeningen voor de „Clipper", zooals het nieuwe vliegtuig zal heeten. Al het andere is bijzaak de vlieg lijn gaat vóór alles! Nu volgen de moeilijk heden, om voldoende geld voor de onderneming te fourneeren. Eindelijk is ook dat gelukt, doch slechts op voorwaarde, dat de vlucht binnen zekeren tijd zal plaats hebben, anders zijn er enorme sommen geld als boeten aan de onderne ming verbonden! De dag, die voor het vertrek is aangewezen, is aangebroken, het weer laat veel te wenschen over, doch ondanks alles, zal de „China Clipper" vertrekken. Hap Stuart is eerste piloot, nadat hij zich weer met Dave Lo gan heeft verzoend. Hij vertrekt en slaagt erin de vlucht te volbrengen! Als het groote nieuws, dat de „Clipper" in China geland is, bekend wordt, sterft Dad Brunn, ten gevolge van een hartverlamming. Tom Collins en zijn meisje heb ben huwelijksplannen, doch ook Dave en Jean durven nu de toekomst met vertrouwen tege moet te zien. Een tweede huwelijksreis aan boord van de „China Clipper" zal het begin zijn van een nieuw huwelijksleven. Een beek wordt gedempt. DE WATERPOLOCOMPETITIE VOORT. GAAT Zondagavond wordt in Velserbad de winter competitie om het kampioenschap van den kring Haarlem voortgezet. Wederom staan vier wedstrijden op het programma, nl.: Velserend—V.Z.V. 3. K. Z.—H.P.C. 4. Nereus 1—Haarlem 1. Nereus 3H.V.G.B. 3. Thans is de beurt aan Velsen- Noord. Rioleering van den Wijkerstraatweg begonnen. Dezer dagen is een begin gemaakt met de rioleeringswerken in Velsen-Noord. Men is daartoe begonnen met den Rijks straatweg, welke van het pontveer af ter rech terzijde is opgebroken, zoodat het verkeer slechts plaats kan vinden over de linkerhelft van den rijweg. De noodige waarschuwings borden en verkeersagenten zorgen voor een goede regeling van het op dit gedeelte zeer drukke verkeer. Voorloopig wordt in gedeelten gewerkt; de weg is thans opgebroken van de Burg. Weerts- straat tot huize „Meerzicht". Want ze zit vol ratten. Van J. de Vries en andere bewoners van den Zeeweg te Driehuis is een adres ingekomen, houdende verzoek, vergunning te verleenen tot het dempen van een gedeelte beek aldaar. Ten aanzien hiervan ideelen B. en W. het volgende mede: Op ongeveer 150 M. ten oosten van den spoorwegovergang in den Zeeweg wordt deze weg gekruist door een beek, welke eertijds het water van de duinen ten westen van den spoorweg afvoerde. Reeds geruimen tijd, en vooral sedert het maken van een vijver nabij het crematorium en het bebouwen van de voormalige tuingronden bij den Zeeweg, wordt echter geen water meer afgevoerd, zoodat het beekgedeelte tussehen den spoorweg en de noordelijke grens van de langs de noordzijde van den Zeeweg gelegen perceelen geheel droog ligt. De Instandhouding daarvan heeft dus geen zin meer. De omwonenden ondervin den van den huidigen toestand hinder, door dat het droge beekgedeelte met den duiker in den Zeeweg een verzamelplaats van ratten is geworden. Tegen inwilliging van het verzoek bestaat derhalve bij B. en W. geen bezwaar. Wat doen de Strawberries Zondag? Het programma voor Zondag 11 December luidt; Heeren: Strawberries I—Leiden I 2 uur Ijsvogels I—Strawberries II 2 uur Strawberries III—H.B.S. Ill 12.30 uur Dames: Be Fair—Strawberries I 11 uur Strawberries II—Pinokkio 10.30 uur Opstelling Strawberries (Heeren): v.d. Bliek.! Ferment, Brandhoff, Bangma, van Rand wijk, Gomes; Rietbergen, Bleeker, Rodenberg, Erdman, Sluiters. Opstelling Strawberries I (Dames)Stouten- beek; Lamboo, Amse; Eewijk, Poldervaart, Luchsinger; Teer, Graper, Romunde, Van Mal- sen, Jongman. VERGUNNINGEN INGEVOLGE DE ALGE- MEENE POLITIEVERORDENING Burgemeester en Wethouders van Velsen en de Burgemeester van Velsen brengen ter ken nis van belanghebbenden, dat zij die in het bezit zijn van vergunningen ingevolge de AI- gemeene Politieverordening en die voor 1939 nieuwe vergunningen wenschén te ontvangen, daartoe vóór 15 December a.s. schriftelijk aan vrage moeten doen. „Varia" voor de tuberculose bestrijding. De commissie, welke sedert eenige jaren amusementsavonden organiseert ten bate van de Vereeniging tot bestrijding der Tubercu lose zal ook dit seizoen weer een tooneelavond organiseeren. Deze commissie heeft zich in verbinding ge steld met de Tooneelvereeniging „Varia" waar van het bestuur zich bereid heeft verklaard, voor het mooie doel medewerking te verlee nen. Deze tooneelavond zal worden gehouden in gebouw „Concordia", terwijl als voorloopige datum 4 Februari a.s. wordt genoemd. Den naam van het op te voeren tooneelwerk kon het bestuur van „Varia" nog niet nader bekend maken. R. K. WERKLOOZENZORG. Rex-Theater biedt een filmvoor stelling aan. De directie van het Rex-theater heeft aan de afdeeling Velsen van de R.K. Werkloozen een extra filmmiddag aangeboden. Dit aan bod is in dank aanvaard en in verband hier mede worden alle werkloozen uitgenoodigd met hun dames deze filmvoorstelling bij te wonen. De voorstelling wordt a.s. Dinsdagmiddag gegeven. Als hoofdfilm zal worden vertoond „Vier mannen en een gelofte". THALIA VERTOONT: „Onderzeeboot D 1" en „Kom je ook bij de brandweer?" Competitie D. C. IJ. Wordt Mertens clubkampioen? Deze week is de onderlinge competitie voort gezet. De uitslagen van de hoofdklasse luiden: C. SuykLigthart 2—0 B. DukelH. de Boer 2—0 J. H. MertensH. Buis 20 H. de BoerMertens 02 J. KramerT. Postma 2—0 H. LarosK. de Jong '20 H. v. d. HeijdeJ. Smit 02 in deze klas heeft Mertens de leiding. Deze speler, die in een buitengewonen vorm speelt heeft 7 gesp. 13 pnt. Voor de tweede plaats komen in aanmerking Dukel 6 gesp. 8 pnt. en Laros 3 gesp. 5 pnt. In ide eerste helft van de competitie zal Mertens zeker op de boven ste plaats eindigen. Deze speler'moet nog drie partijen spelen tegen A. Ligthart, H. Laros en Postma, een programma waarin zich nog wel verrassingen kunnen voordoen. Weet hij echter zijn voor sprong op Laros en Dukel te behouden dan kan hem in de tweede helft met zoo'n voor sprong het clubkampioenschap niet ontgaan. St. Nicolaasfeest van „Jong Geluk" De stichting „Jong geluk", voor kinderen van werkloozen heeft gisteravond in het Pa tronaatsgebouw een opgewekt St. Nicolaas feest gevierd. Ruim 260 kinderen, alsmede een groot aantal ouders, waren aanwezig, toen het feest met een welkomstwoord van de leidster, mejuffrouw G. de Vries, geopend werd. Van het gewone programma der St. Nieolaasfees- ten werd ditmaal afgeweken. Het eerst werd een kin deroperette opgevoerd getiteld „Lente bloemen". Deze operette, door kinderen van ,Jong Geluk" zelf uitgevoerd, liep goed van stapel en werd met een welverdiend applaus beloond. Tussehen de bedrijven en in de pauze werden de noodige tractaties rondge diend. Vervolgens werd een tooneelstukje op gevoerd, een St. Nicolaastafereel, dat even eens zeer in den smaak viel. De dames Coppé en Versteeg, onder wier leiding de operette werd opgevoerd, alsmede mejuffrouw de Vries, de leidster der club, heb ben met dezen avond vele kinderen eenige prettige uurtjes bereid. Tot slot werden nuttige en aangename ge schenken uitgereikt. De Zeevisclivaartdiploma's. Wat er voor het aanvragen noodig is. Zooals men weet zal in 1939 voor schippers, stuurlieden en machinisten der stoom motortrawlers het bezit van een diploma ver plichtend worden gesteld. Belanghebbenden moeten zich voor het ver krijgen van een dienstdiploma vervoegen bij het C.A.B., Middenhavenstraat. Overgelegd moeten worden: twee pasfoto's, de keuringspapieren voor oogen en ooren en een identiteitsbewijs, waarvoor kan dienen een pas of een bewijs van Nederlanderschap, een uittreksel uit het geboorteregister of een extract uit het bevolkingsregister. SUPP.VEREEN. „DE STORMVOGEL" Het bestuur der Supp. Ver. „De Stormvogel" verzoekt ons te melden, dat voor den wed strijd Hennes D.V.S.—Stormvogels te Schie dam, op a.s. Zondag de autobus zal vertrekken ten 11.15 v.m. van de. bekende stopplaatsen. Buskaarten tot Zaterdagavond 10 uur ver krijgbaar aan het bekende adres. Tevens herinnert het bestuur de leden er aan dat de alg. jaarvergadering zal plaats hebben a.s. Maandag 12 December. V. D. J. O. Hedenavond houdt de afd. Velsen van de Vrijz. Dem. Jongeren Organisatie een bijeen komst in het gebouw van de Vereeniging van Vrijz. Hervormden aan den Stationsweg te Vel sen. De heer P. Colenbrander zal een lezing houden over Luchtbescherming. De avond zal verder gevuld worden met gezelschapsspelen. „HET FINANCIEELE BELEID DER REGEERING". A.s. Woensdagavond heeft in het gebouw „Willebrord", Willebrordstraat, een openbare vergadering van de A. R. plaats. In deze vergadering zal als spreker optreden de heer W. Wagenaar, lid van de Tweede Kamer, met het onderwerp: „Het financieele beleid van de regeering". HET PROGRAMMA VAN R.C. BREDERODE. A.s. Zondag wordt gespeeld: Kennemers 5—Brederode 1 10 uur Brederode 2—V.S.V. 5 10 uur VI. Vogels 3—Brederode 4 10 uur EEN TREFFENDE BLOEMENHULDE. HAARLEM, Donderdag. Hedenmorgen om 8 uur werd den ambtenaar J. v. d. Berg in het hulpgebouw van Maatschappelijk Hulpbetoon aan de Ged. Oude Gracht, waar hij zijn gebruike lijke uitbetalingen aan armlastige oude vrouwen verrichtte, een bloemenhulde bereid. Want over een week viert de heer J. v. d. Berg den dag, waarop hij 25 jaar geleden in dienst trad van Maatschappelijk Hulpbetoon (vroeger Burgerlijk Armbestuur). En dien dag zal hij natuurlijk niet aan het loket zitten zooals gewoonlijk, doch in zijn huis Adriaan de Jongestraat 20 A, gehuldigd worden. En daarom namen de oude vrouwtjes thans de gelegenheid te baat om den a.s. jubilaris in functie een bloemstuk aan te bieden. Wel een bewijs er voor hoezeer deze ambtenaar geliefd is „De wonderbaarlijke avonturen van de On derzeeboot D 1" is de titel van de film die he den in Thalia vertoond wordt. George Brent, Wayne Morris en Pat O'Brien vervullen de hoofdrollen. Dit filmwerk is tot stand gekomen door de samenwerking van Warner Bros en de Amerikaansche Regeering. Men heeft reeds enkele malen kunnen lezen van de uitstekende connecties, die er bestaan tussehen het Witte Huis en de opperste leiding van Warner Bros; men heeft ook reeds in en kele films kunnen zien, hoe ruim de medewer king van de Amerikaansche overheid aan de producties van de onderneming is geweest. Maar thans heeft die medewerking een bij zondere beteekenis gekregen: Warner Bros heeft gebruik mogen maken van „Uncle Sam's under sea boats" om het scenario te verfilmen, dat zich aan boord van genoemde onderzeeboot afspeelt. Men krijgt door Submarine D-l een buiten gewoon ruimen blik op het leven in de wereld van de U.S.N., de United States Navy. En zoo ooit, dan heeft deze film, al is zij dan een speel film van een bijzonder onderhoudend en gees tig karakter, actueele beteekenis. Voor hen, die geinformeerd willen worden waar de opnamen plaats vonden, dient in de eerste plaats de mededeeling, dat er vrijwel geen opnamen in de studio gemaakt werden', dat dank zij de medewerking van de Amerikaansche regeeringsautoriteiten, de opnamen konden plaats vinden te Newport, R. I., te Cocos Coco, dat gelegen is in de Panama Kanaal-zone dus een der belangrijkste militaire steunpunten van de Amerikaansche vloot, en te San Diego-Calif. Uit het noemen van deze bases blijkt dus reeds afdoende, hoe ruim de medewerking van de Amerikaansche autoriteiten geweest is, met welk een royaliteit de mannen met de camera's zijn geassisteerd, ten einde hun moeilijk werk tot een goed einde te brengen. Buitengewoon interessant is in deze film het gebruik van moderne reddingsmiddelen, ten einde de bemanning van een onderzeeër, die verongelukt, uit de benarde positie te helpen. Men ziet de demonstratie van de z.g. reddings kamer, men ziet de toepassing van speciale red dingsvesten, technische middelen, die ter gele genheid van rampspoed aangewend moeten worden. Er is niets verborgen gebleven: de toeschou wer wordt door den camera-man rondgeleid aan boord van een der machtigste, meest indrukwek kende schepen van de Amerikaansche marine. En tegen dezen imponeerenden achtergrond, die feitelijk de hoofdrol in de film vervult, volgt men het lot van Butch, Soek en Tom Callam, een trio, dat zich rond de slanke leest van Ann Sawyer, een Amerikaansche Loreley, plaatst. Als tweede hoofdfilm heeft de directie van Thalia een lachmedicijn besteld n.l. Joe Brown in „Kom je ook bij de brandweer". In deze lach film speelt de ongekroonde koning van den lach zijn hoogste troeven uit. AANGEKOMEN. 7 December: Araton s.s. Oulou Oranje m.s. Parnu Hermes s.s. Hernösand 8 December: Sirius s.s. Otterbacken Hebe s.s. Midd. Zee Siggy s.s. Hernösand Bothal s.s. Gdynia Regulus s.s. Londen Grietje m.s. Parnu Hans Broge s.s. Hernösand Britsh Ardour s.s. Abadan K. P. Dannebergs s.s. Riga Polydorus s.s. Bremen Olga m.s. Londen Gateshead s.s. Newcastle VERTROKKEN. 7 December: Patria s.s. Rotterdam Skodsborg s.s. Huil Ransdorp m.s. Gothenburg Marie Flore m.s. Havre Titus s.s. Hamburg Trito m.s. Rotterdam Rhein s.s. Hamburg Kurmark s.s. Hamburg Lena m.s. Rotterdam Merope s.s. Kopenhagen Nordland s.s. Herrenwijk Vida m.s. Kopenhagen 8 December: Etiopia s.s. Rotterdam Frean m.s. Goole Sevzaples m.s. Leningrad Escaut m.s. Parijs Schokland s.s. Blyth Jubileum J. J. Duinker. Gisteren herdacht de heer J. J. jw, fitter-meteropnemer bij het GemeentPin' Gasbedrijf zijn. 25-jarig dienst jubileum Hij werd aan den vooravond door den din* teur den heer A. de Wit gelukgewenscht, waar bij hem tevens een dag vrijaf werd géeevpr," Behalve de traditioneele bloemen ontvin de jubilaris van directie en personeel een klok en een vulpenhouder. °K CASTRICUM De jaarmarkt van C. S, V, De voorbereidingen voor de jaarmarkt ten bate van C.S.V., dat van de financieele resul taten een tribune op haar terrein hoopt tè kunnen bouwen, zijn reeds in vollen gan* t> propagandacommissie heeft reeds een beroen op de ingezetenen gedaan om voorwerpen ak kleedjes, vazen enz. voor de jaarmarkt dip op 4, 5 en 6 Februari in de tooneelzaal' van café Borst wordt gehouden, beschikbaar u stellen. l€ De schenkingen worden in ontvangst ge nomen door de heeren A. v. d. Wolff, pro" Ziekenhuis „Duin en Bosch" te Bakkunv p' C. Peys, de „Posthoorn" te Bakkum; LUc' Schmidt, leesbibliotheek te Bakkum; M j' Bot, Rijksstraatweg te Castricum en J. Pevs' Bakkummerstraat 51 te Bakkum. Het programma van Vitesse. Het voetbalprogramma van a.s. Zonda» vermeldt voor Vitesse de volgende wedstrildeiv Vitesse—O.I.V. 2 uur Vitesse 3—S.D.E. 3 12 uur' S.D.E. aVitesse a 12.30 uur Vitesse b—W.S.V. c 12.30 uur' Vitesse cMeervogels b 2 uur Vitesse zal het a.s. Zondag niet gemakkelijk hebben tegen O.I.V., dat haar in deze compe titie reeds eenmaal verraste. Er zal gewon nen moeten worden om te voorkomen, dat de positie aan den kop moet worden opgegeven Om dezelfde reden zal ook het derde moeten winnen wil de kans op de bovenste plaats be houden blijven. Vandaar de krachtige aansporing van het bestuur om de training te bezoeken. C. S. V. gaat naar Edam. C.S.V. begint Zondag de tweede helft van de competitie met den lastigen uitwedstrijd tegen E.V.C. te Edam. De eerste ontmoetin» heeft C.S.V. na een onfortuinlijken wedstrijd met 23 verloren. De Edammers nemen de derde plaats in op de ranglijst, terwijl onze plaatsgenooten de „roode lantaarn" voeren. Niettemin, C.S.V. heeft in den stijó tegen K.V.V. bewezen beter te kunnen. Wanneer zoo gespeeld wordt als tegen de toekomstige kam pioenen is er in Edam nog wel een puntje te veroveren. Vele supporters zullen het elftal willen ver gezellen. Zondagmiddag te 12 uur vertrekt van de garage Dijkhuizen een autobus. Het tweede elftal ontvangt Zondagmiddag om 2 uur Q.S.C. 4. Het derde speelt in Zaan dam tegen Verkade 3. Groote diepgang. Het met petroleum en benzine van Aruba aangekomen Noorsche tankmotorschip „Pan Aruba" passeerde het Noordzeekanaal naar Amsterdam met een diepgang van 8,6 M. Schade hersteld. Het Nederlandsche motorschip Vida, dat twee weken geleden bij bet binnenkomen bij den strekdam strandde en na vlotbrenging naar Am sterdam verder ging, heeft aldaar in het dok de bodemschade hersteld. IJzerverscheping. Bij de Hoogovens zijn om ijzer te laden aan gekomen het Finsche stoomschip Regulus, dat van Londen, en het Nederlandsche motorschip Vida, dat van Amsterdam kwam. Groote diepgang. Het met passagiers en stukgoederen naar Ba tavia vertrokken Nederlandsche motorschip Christiaan Huygens passeerde het Noordzeeka naal uitgaand met een diepgang van 8,6 Meter. Vlotgebracht. Het naar Amsterdam bestemde Finsche stoomschip Ferrum, dat op de Zweedsche kust was gestrand, is door bergingsvaartuigen vlot en te Stockholm binnengebracht. Reis voortgezet. Het motorschip Velocitas, dat uit zee terug keerde wegens ernstige ziekte van een opvaren de, heeft een anderen man aangemonsterd en de reis naar Londen voortgezet. Ertsaanvoer. Van Otterbacken is het Zweedsche stoomschip Sirius hier aangekomen met een lading erts voor de Hoogovens. In aanvaring geweest. Het van Hamburg via Bremen aangekomen Nederlandsche stoomschip Polydorus rappor-, teert lichte schade aan het voorschip te hebben beloopen door aanvaring op de Elbe met het Duitsche stoomschip Wupperthal, dat eveneens licht beschadigd werd. SCHEEP/ LT'JÖNEINJ HOLLAND—AMERIKA LIJN Noorddam, 7 v. Rott. te Philadelphia. Delftdijk n. Vanc. 6 te S. Francisco. Dinteldijk, Rott. n. Vanc. 5 te Cristobal, Edam, 7 van New-York te Boston. Loohmonar n. Rott. 7 te Glasgow. Spaamidam, n. Rott. 6 te Houston. Nieuw Amsterdam, Rott. n. N.-York 8 (n.m.); v. Southampton. Blommersdijk, N.-Orleans 11. Rott. 8 te Ant werpen. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Jagersfontein, 8 van Bremen te Hamburg. Springfontein, 8 van Beira te Rotterdam. Meliskerk (thuisr.) 8 te Dar-es-Salaam. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. Jaarstrooon (uitr.) 6 van Grand Bassam. HOLLAND—OOST-AZlë LIJN Gaasterkerk (thuisr.) 3 te Suez. FIOLL ANDAUSTRAL 1 LIJN Almkerk, 7 v. Brisbane te Rott. HALCYON LIJN Stad Dordrecht, 7 v. Gdynia te Alexandrië, voor Morphoubaai. Rozenburg, 8 v. Rott. n. Bordeaux. Flensburg, 8 v. Vlaardingen n. Narvik. Stad Maassluis, 7 v. Narvik n. Rott-Vlaard. KON. HOLLANDSCHE LLOYD Amstelland (thuisr.) 10 (5 v.m.) te Umuideii verwacht. Eemland, 8 v. Hamburg te Bremen. Westland (uitr.) 7 te Rio te Janeiro. KON NED. STOOMBOOT MIJ. Boskoop, 6 v. Valparaiso te Talcahuana. Aurora, 7 v. Malaga n. Cadix. Deucalion, 7 van Yerakini te Piraeus. Fauna, 8 van Hamburg n. Amst. Hebe, 8 van Calamata te Amst. Hermes, 7 van Bourgas n. Stamboul. Luna, 5 v. Puerto Sucre n. N.-York (verb,) Orestes. Bordeaux n. Amst. p. 7 Ouessant. Simon Bolivar, 8 v. Amst. te Barbados. Orion, 8 v. Izmir te Candia. Vesta. 8 v. Savona n. Livorno. Ariadne, Calamata n. Amst. 8 op 120 m. NO v. Finisterre. Venus, Varna n. Antwerpen p. 8 Finisterre. Nereus, 8 v. Gothenburg n. Aarhuus. Iris, 8 v. Musel te Oporto. Irene, 8 v. Amst. n. Harlingen. Achilles, 8 v. Amst. n. Rott. Poseidon, 8 v. Amsterdam n. Rott. Berenice, Demerara n. Amst. 8 te Vlissingen. Ulysses, Piraeus n. Amst. 8 v. Antwerpen en p. Vlissingen. KONINKLIJKE SHELL. Mirza, Singapore n. Avonmouth 7, 200 m. Z. van Land's End. MEIJER EN CO.'S SCHEEPVAART-MIJ. Calchas, 8 v. Dairen te Rott. Benvorlich, Hongkong n. Rott 7 te Londen. Polydorus, 7 v. Bremen n. Amst. City of Newcastle, 7 v. Dairen n. Rott. Laertes, 30 te Tjilatjap, voor Batavia en Amst. Atreus, Batavia n. Liverpool 7 v. Belawan. Glenbeg, Chefoo n. Rott. 7 te Penang. Memnon, Japan naar Rott. via Londen 4 van Casablanca. Titan, Rott. n. Japan 8 van Suez. Myrmidon, Batavia n. Amst. 8 v. Pt. Said. City of Oran, Dairen n. Rott. p. 8 Dunge- ness. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Kota Inten, (thuisr) pass. 8 Ouessant. Kota Tjandi (uitr.) pass. 7 Perim. Dempo (thuisr.) 8 te Suez, 13 (7 v.m.) te Marseille verw. WIJK LIJN. Randwijk, Philadelphia naar Hamburg p. 7 Kaap Race. Katwijk, 10 v. Bilbao te Rott. verw. Naaldwijk, Setubal n. Rouaan 6, 170 nujl ZZW van Land's End.

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 2