H®! toütWit, geneest en v&ïffmait ik futid. VERWACHT WORDENDE SCHEPEN HEEMSKERK SANTPOORT Kennemers—H. F. C. (5—1) pe revanche der rood-zwarten. ,rej een 51 overwinning heeft Kennemers „J-nche genomen voor de 32 nederlaag, H-F-C- in begin van de competitie den Mdzwai'ten heeft bezorgd en wat tot nu toe jffC.'s eenige overwinning is gebleven. Heeft de'eerste ontmoeting het geluk The Good -■ - alle manieren gediend, thans waren de Old OP ,llen omgekeerd, want Vrouwe Fortuna lonkte ;l."de Rood-zwarten vriendelijk toe. Bijna alles u&te den Kennemers en indien alle kansen ;.'ren benut was Ii.F.C. met een nog grootere '•derlaag naar Haarlem teruggekeerd. De i-erwinning was echter volkomen verdiend, -int behoudens het begin heeft Kennemers Eiffel geregeld druk op het H.F.C.-doel uit ziend, wat bereikt werd door veel beter kienspel in de linies en enthousiasme. Dit Ziste ontbrak in de H F.C.-gelederen geheel, Erdoor het spel van H.F.C. een min of meer ■jomen" indruk kreeg. De start van de Haar- Zmers was uitstekend, want met goed opge- Ze'aanvallen opereerden zij herhaaldelijk or het Kennemers-doel. De middenvoor ont- tjcr echter heel weinig steun van zijn mede- -oefers om succes te bereiken. Het eerste doel- nt van Kennemers, dat naar onze meening s Roodzwarten van den scheidsrechter ca- !mu kregen, daar het leder niet achter de |L is geweest, demoraliseerde het H.F.C.- •■'ftal, dat hierna niet meer boven het middel matige uitkwam. De Kennemers legden er nog een schepje op en H.F.C. was toen ilijk al een geslagen elftal. Alle initiatief (in? van de Kennemers uit en steeds keerden aastheeren weer terug voor het H.F.C.-doel, pidat het middenveld door Horeman c.s. als rfvolg van de verdedigende' houding van de 3f.C.-middenlinie werd beheerscht. De ach- •:'hoede van de gasten kon den steun van middenlinie niet ontberen, want het ram- „eide soms geducht in de verdediging. Vooral iet wegwerken was zwak en slechts zelden iiam het leder in het bezit van een H.F.C.-er. 3e weinige aanvallen leverden voor het ach- :ertrio van Kennemers geen moeite op, omdat iV aanvalsspel in tegenstelling met het be- in veel te doorzichtig was. De weinige scho- vi gingen bijna alle naast of over. Van Urk jon het dan ook best af in zijn doel. gerst toen de Kennemers hun voorsprong ïadden vergroot liet de H.F.C.- middenlinie jaar verdedigende houding varen en speelde Eeer op den aanval. De Rood-zwarten stelden bezoekers echter geen oogenblik meer in de tflegenheid om hun spel te ontplooien en jaren den H.F.C.-ers evenmin kans om het Zl te verplaatsen. Ook na de rust heeft Kennemers den toon ingegeven en werd H.F.C. volkomen over heid. Op vaak onbegrijpelijke wijze bleef het joel evenwel voor een doorboring behoed. Berst? tegen het einde gelukte het aan den rechtsbuiten van H.F.C. om een vrijen schop jan grooten afstand in een doelpunt om te ^:ten en daarmee de eer te redden. 'HFC. zal ongetwijfeld heel wat meer moe ien presteeren om van de onderste plaats af komen. De Kennemers zullen in dezen •orm nog vele elftallen doen struikelen en iaardoor het papieren kansje behouden. Een St. Nicolaasgeschenk voor Zanglust. Opbrengst van de gehouden markt. In een in het repetitielokaal van het Man- nenkool „Zanglust" gehouden bijeenkomst beeft het damescomité de opbrengst van de Nicolaasmarkt aan den penningmeester tan het koor ter hand gesteld. Dit geschiedde bij monde van de presidente ran het comité, mevr. v. d. Berg, die niet alleen naar voldoening te kennen gaf over het wel slagen van de markt, maar tevens mededeelde cat het comité zich voorstelt in 1939 een ba- :ar ten bate van het koor te houden. Aan de hand van de opgedane ervaringen al getracht worden de aantrekkelijkheid van ce bazar te verhoogen. De penningmeseter nam daarna de enve- ioppe in ontvangst en uit zijn tevreden ge zicht kon wel worden afgeleid, dat de in houd best meeviel. Voorzitter Blaauw sprak een dankwoord, «aarna hij den dames bloemen aanbood. Het koor toonde zijn waardeering voor het wrk van de dames en zong haar „Toast" ran Poppel toe. De studie werd daarna voortgezet met de serken voor het jubileumconcert, de kwar- ietnummers voor den feestavond en de horen voor het gecombineerde concert van alle onder leiding van den heer H. van Dijk staande koren. De Kersttoeslag op den werkloozensteun. Vragen van den heer Rollenberg. De heer G. A. Rollenberg, lid van den ge meenteraad, heeft aan het college van B. en ff. onderstaande vragen gesteld: 1. Hebben B. en W. kennis genomen van cemededeeling der regeering, dat dit jaar we derom slechts 25 pet. als extra Kersttoeslag op de ondersteuning van de werkloozen zal worden verstrekt? 2, Zijn B. en W. niet van meening, dat deze toeslag in verband met den gestegen nood ia de gezinnen der werkloozen veel te laag is gesteld en zijn B. en W. bereid er bij de regeering c.p aan te dringen, dat deze toe zag tot minstens 50 pet. wordt verhoogd en zal worden verstrekt aan alle werkloozen, ook aan hen, die de betreffende week in de werkverschaffing zijn te werk gesteld? Langs de lijn. Programma van de Radiocentrale. Dinsdag. Lijn 8.Hilversum I. Lijn li: 8.— Hilversum II. Lijn EU: 8.Keulen, 10.20 Parijs, 10.50 Keulen, 11,20 Parijs, 12.05 Diversen, 12.20 Parijs, 1.20 Brussel Ned., 2.20 Nationaal pro gramma, 2.35 Keulen, 3.05 Parijs, 4.50 Londen Keg. 5.20 Brussel Ned. 7.05 Brussel Fr. 7,20 Brussel Ned., 7.5'0 Keulen, 8.20 Brussel Fr. 8.05 Keulen, 9.20 Brussel Fr., 10.50 Keulen. Lijn IV: Brussel Ned.. 9.20 Diversen, 10.35 tonden Reg: 4.20 Keulen, 5.20 Brussel Fr., 5.50 Keulen, 6.20 Nationaal programma, 6.45 Londen Reg. 7.Nationaal programma. Lijn V: 8.Brussel Ned. 9.20 Diversen, 11.05 Londen Reg., 1.20 Brussel Fr. 2.15 loonden Keg. 4.20 Keulen, 4.40 Londen Reg., 5.20 Brus- jo' Ned. 5.50 Keulen, 6.20 Londen Reg. 7.40 Diversen, 7.50 Nationaal programma, 9.20 Bruwsl Fr., 10.50 Keulen. (Adv. [nqez. Med.) Een feestelijke middag voor de jeugd. Woensdagmiddag zal de Winkelierscombi- natie de Beverwijksche jeugd eenige prettige uren bezorgen. Dien middag worden in de groote zaal van het K.S.A.-gebouw twee kin derfeesten gegeven. Het programma vermeldt o.m. de vertooning van de Oud-Hollandsche poppenkast, het op treden van een goochelaar, een sport jongleur en een muzikale clown en een zang wedstrijd. Tenslotte zal St.-Nicolaas voor zijn vertrek nog een afscheidsbezoek aan de kinderen brengen. De volwassenen zullen op 19 Januari weer de gasten zijn van „Plan West" in een open bare bijeenkomst, welke op dien datum in de groote zaal van het K.S.A.-gebouw wordt ge houden. Aan het programma zal de artist mr. Lawoe als humorist-conferencier en als xylo- phonist medewerken, evenals een 15-jarige ac cordeonist. Pondsactie voor de behoeftigen. De St.-Vincentiusvereeniging heeft een z.g.n. pondsactie georganiseerd ten bate van de meest behoeftige gezinnen. De bedoeling van deze actie is ponden levensmiddelen in te zamelen, die bij wijze van Kerstgave aan de gezinnen, die daarvoor in aanmerking komen worden uitgereikt. Dinsdag, Woensdag en Donderdag zullen de levensmiddelen door leden van de St.-Jozef- gezellen aan de huizen worden afgehaald. CASTRICUM Ecu zwerftocht over de Shetlandsche eilanden. Dinsdagavond zal de bekende natuur- en vogelkenner Jan P. Strijbos in de zaal van-café Borst een causerie houden over zijn tocht over de Shetlandsche eilanden, waarhij hij ge legenheid kreeg studie te maken van men- schen, dieren en planten. De heer Strij bos zal plaatjes en smalfilms van deze reis vertoonen. Deze avond heeft nog een tweede doel, be halve hopelijk velen belangstellenden een prettigen en interessanten avond te bezorgen. Het comité dat deze lezing organiseert, zal de baten van den avond namelijk afstaan aan het Centraal Genootschap voor Kinder-, Herstellmgs- en Vacantiekolonies. Terwille van de „bleekneusjes", die bij een zoo goed mogelijk resultaat de meeste baat hebben, vermelden wij, dat de kaarten voor de lezing verkrijgbaar zijn bij de heeren P. L. Dumker, Torenstraat; J. P. Budding, Stet- weg; J. H. Jacobs, Bakkummerstraat en C. Schoen, Beverwij kschestraatweg en des avonds aan de zaal. De Pondsactie begint. Dinsdagmorgen zal een aanvang worden ge maakt met de inzameling van de ponden le vensmiddelen, bestemd voor de zoogenaamde pondsactie. Het comité heeft daarvoor weëf dé gewaar deerde hulp gekregen van werkloozen, die bij de inzameling zullen assisteeren. De op deze wijze verkregen levensmidde len zullen aan de armste gezinnen en vooral ook onder de z.g.n. „stille armen." worden uit gereikt. Voor het geld dat eventueel wordt ontvan gen zal het comité vet en worst aankoopen. Een wedstrijd op een slecht veld. E. V. C—C. S. V. (4—1) Op een vrijwel onbespeelbaar terrein heeft C. S. V. te Edam met 1—4 van E.V.C. ver loren. De wedstrijd was twee minuten oud toen Bakker voor C. S. V. uit een hoekschop de score opende. Na dit veelbelovende begin ging C.S.V. er weer vandoor. Bakker lost een kogel, die doel treft, maar om onbekende redenen annuleert de arbiter dit mooie doelpunt. Geruimen tijd gaat de strijd gelijk op, maar voor de rust komt er geen verandering in den stand. In de tweede helft lost de linksbuiten van E.V.C. een schot. De keeper van C.S.V. deed een vergeefsche poging den bal te keeren, want zijn beenen weigerden den dienst, omdat ze vastgezogen waren in de Edammer klei. E. V. C. voelt zich op het modderveld uitstekend thuis en zij ploetert, dat het een aard heeft. Een der tal rijke schoten treft doel en het is 21. Nadat Boot een kans om gelijk te maken heeft ge mist vergroot E.V.C. den voorsprong. Tegen het einde brengen de gastheeren den stand op 4i. Dit was het einde van het modder- ballet en aangezien op het E.V.C.-terrein een waschgelegenheid ontbrak, konden de deel nemers zich zelfs van de sporen niet ont doen. Het tweede elftal deed het beter en versloeg Q. S. C. 4 met 6—1. De reserves bezetten thans met 13 punten uit 10 wedstrijden de eerste plaats. SCHIP VAN Venn. Aankomst LAATSTE BERICHT BOTSING TUSSCHEN FIETSER. Zaterdagmiddag reed de ongeveer 45-jarige N. Peekei, per rijwiel langs den Rijksstraatweg Juist toen hij den Strengweg passeerde, kwam uit dezen weg een jongen op een transport- rijwiel met flinke vaart aangereden. De jongen reed den man in de flank aan. P. smakte van zijn rijwiel tegen den grond en bleef gewond liggen. De inmiddels ontboden geneesheer, dr. v. Genderen Stort, constateer de een beenbreuk en achtte overbrenging naar een ziekenhuis noodzakelijk. De jongen, die de aanrijding veroorzaakt had. kreeg geen letsel. VISCHWEDSTRIJD. Op 2e Kerstdag houdt de Heemskerksche vischclub ,,'t Snoekje" een vischwedstrijd op „Witvisch" te beginnen 's morgen 9 uur in het zwembasis aan de Marelaan RAADSVERGADERING. De Raad dezer gemeente komt in open bare vergadering bijeen op Woensdag 14 De cember 1937 des namiddags 2 uur. Agenda 1. Vaststelling notulen. 2. Voorstel wijziging gemeentebegrooting 1938. 3. Voorstel vaststelling begrooting gemeen telijk woningbedrijf en gemeentebegrooting, dienst 1939. 4. Ingekomen stukken en mededeelingen. „De Sandhaes" no" niet gered. Nog 300.van de 1300.noodig. Het bestuur' van de V.V.V. „Santpoort's Bloei", schrijft ons: „Hoewel wij niet ontevreden zijn over het tot nu toe bereikte resultaat, is het bedrag, dat wij momenteel ter beschikking hebben, nog niet voldoende om met de restauratie van de molen „De Sandhaes" een aanvang te kunnen maken. Naast giften van de stichtin: „De Hollandsche Molen" e.a., zijn van heinde en ver, van heinde natuurlijk verreweg het meest, ja zelfs uit Engeland, de giften bij on zen penningmeester binnengekomen, waar door nu totaal f 1000 is bijeengebracht. Onder deze f 1000 is echter een voorwaardelijke gift van f 200 begrepen, die eerst definitief wordt, wanneer door anderens minstens f 1000 is ge schonken. Daar met de restauratiewerkzaamheden een bedrag van ongeveer f 1300 is gemoeid, komen wij dus nog f 300 te kort. Wij doen dan ook een dringend beroep op alle vrienden van het karakteristieke Hol landsche landschap in het algemeen en van molens in het bijzonder, om ons te helpen de laatste moeilijkheden te overwinnen. TOESLAG ZIEKENFONDSPREMIëN. Bij het Raadsbesluit van 23 November is een verordening vastgesteld betreffende het verleenen van toeslagen uit de gemeentekas op door min- of onvermogenden te betalen ziekenfondspremiënVan 1 Januari 1939 af wordt niet meer als voorheen aan personen, die oorspronkelijk daarvoor in aanmerking kwamen, kostlooze doktersbehandeling, zie- kenhuisverpleiging enz. verstrekt. Verder is in deze verordening bepaald dat degenen, die op eenigerlei wijze van de gemeente onder steuning genieten, verplicht zijn zich bij een ziekenfonds aan te sluiten. Voor personen, die onwillig zijn zich aan te sluiten bij een ziekenfonds en die onder steuning ontvangen, zal wijziging in hun steunbedrag plaats hebben. Als ziekenfonds komen in aanmerking het R.K. Parochiaal Ziekenfonds te Heemskerk en Maatschappij Ziekenfonds „Beverwijk en Om streken" te Beverwijk. Nadere inlichtingen omtrent deze aange legenheid kunnen worden verkregen aan het kantoor van het Algemeen Armbestuur Oosterstreng 62. Anna Bulgaris (Gr.) Buenos Aires 17 Dec. 4 Dec. van St. Vincent. Angra (Fin) Buenos Aires 4 Jan. 9 Dec. vertrokken. a. d. grond. Ariadne (Ned.) Midd. Zee 12 Dec. 9 Dec. van Ouessant. Ajax (Ned.) Danzig 12 Dec. 9 Dec. vertrokken. Alcinous (Ned.) x) Batavia 11 Jan. 10 Dec. vetiTOkken. Alex Pushkin (Rus) Archangel 11 Dec. 30 Nov. vertrokken. Amstelkerk (Ned.) West Afrika 5 Dec. van Las Palmas. Aura (Fin) Koivisto heden 5 Dec. van Abö. Aurora (Ned.) Malaga 14 Dec. 9 Dec. van Cadix. Aegeon (Gr.) La Plata 13 Jan. vertrekt 13 Dec. Bennekom (Ned.) Chili (via L'pool) 17 Dec. 9 Dec. van Port Lynas. Barneveld (Ned.) x) Chili (via L'pool) 16 Dec. 8 Dec. van Valentia. Breda (Ned.) x) Chili 5 Dec. van Arica. Berenice (Ned West Indië 12 Dec. 8 December te Vlissingen. Bintang (Ned.) Ned. Indië 27 Dec. 3 Dec. van Penang. Br. Fidelity (Br.) x) Abadan 21 Dec. 5 Dec. van Port Said. Boskoop (Ned.) Chili 7 Dec. van Talcahuano. Bodegraven (Ned. x) Hamburg (via Antw.) 13 Dec. 2 Dec. van Antwerpen. Bloemfontein (Ned.) x) Zuid Afrika 9 Dec. van Beira. Ornsköldsvik 11 Dec. 2 Dec. vertrokken. Buccinum (No.) New Orleans 25 Dec. 7 Dec. vertrokken. Cottica (Ned.) West Indië 21 Dec. 7 Dec. van Paramaribo. Cordillera (Du.) x) Hamburg (v. IJm.) 18 Dec. vertrekt 17 Dec. Caribia (Du.) x) Pto Barrios (v. IJm.) 7 Jan. vertrekt 17 Dec. Chr. Börs (Noor) La Plata 17 Jan. vertrekt 17 Dec. Dunavis (Gr.) Constantza 18 Dec. 9 Dec. van Gibraltar. Poti (v. IJm.) in lading. Euryades (Eng. x) Batavia 1 Jan. 1 Dec. van Padang. E. A. Kydoniefs (Gr.) La Plata 10 Jan. 8 Dec. van Rosario. Euterpe (Ned.) Bordeaux 13 Dec. 10 Dec. van La Pallice. Edward Blyden (Eng.) West Afrika 13 Dec. 6 Dec. van Las Palmas. Ei-iksborg (Zw.) Trangsund 12 Dec. 5 Dec. vertrokken. Else (Du.) Bremen (v. IJm.) 14 Dec. vertrekt 13 Dec. Lovisa 15 Dec. 9 Dec. vertrokken. Feodosia (Du.) Pt. Limon 25 Dec. 7 Dec. van Trinidad. Ferrum (Fin) Söderhamn 8 Dec. te Stockholm. Gaasterkerk (Ned.) x) Japan (via Antw.) 8 Dec. van Port Said. Glenaffaric (Br.) x) Japan 18 Jan. 8 Dec. te Saigon. Gundborg Segrell Nörrkoping isdsia 7 Dec. van Söderhamn. Heemskerk (Ned.) x) Z. Afrika 3 Dec. van Dakar. Halle (Du.) Macassar 23 Dec. 4 Dec. van Pt. Said. Helder (Ned.) Hamburg 4 Dec. te Rotterdam. Hamm (Du.) Ned. Indië 20 Jan. 8 Dec. van Soerabaja. Hermes (Ned.) Zw. Zee 27 Dec. 8 Dec. te Stamboul. Hebe (Ned.) Hamburg 16 Dec. vertrekt 15 Dec. Hamla (Noor) La Goulette (v. IJm.) vertrekt 13 Dec. Hercules (Ned.) Stamboul 9 Dec. te Izmir. Inversuir (Eng.) Pt. Arthur 19 Dec. 1 Dec. vertrokken. J.v.01denbarnev.(Ned.) s Batavia 13 Dec. 9 Dec. van Gibraltar. Juno (Ned.) Midd. Zee 10 Dec. van Susak. J. P. Coen (Ned.) x) Batavia 4 Jan. 9 Dec. van Singapore. Kai (Deen) Algiers heden 28 Nov. te Gibraltar. Lekhaven (Ned.) Rosario 20 Dec. 6 Dec. van St. Vincent. Lysaker V (No.) Trangsund 14 Dec. 8 Dec. van Kotlca. Laertes (Ned.) Ned. Indië 25 Jan. vertrekt 17 Dec. van Batavio. Melampus (Ned.) x) Batavia 18 Dec. 10 Dec. van Gibraltar. Menes (Du.) Ned. Indië 30 Dec. 8 Dec. van Perim. Myrmidon (Eng.) x) Batavia 20 Dec. 8 Dec. van Port Said. M. L. Goulandris (Gr.) Buenos Aires 4 Jan. 30 Nov. vertrokken. Mars (Ned.) Venetië 20 Dec. 5 Dec. van Catacolo. Meerkerk (Ned.) x) Japan. 10 Dec. van Hongkong. Meliskerk (Ned.) Zuid Afrika 9 Dec. van Zanzibar. Maaskerk (Ned.) West Afrika 8 Dec. van Monrovia. Merope (Ned.) Stettin 20 Dec. vertrekt 17 Dec. Nereus (Ned.) Gothenburg 12 Dec. 9 Dec. vertrokken. Nigerian (Br.) West Afrika 5 Dec. van Cape Coast. Nord (Zw.) Yxpila 13 Dec. 7 Dec. vertrokken. Palestina 19 Dec. 1 Dec. van Gozek. Orpheus (Ned.) Stettin 13 Dec. 10 Dec. vertrokken. Omberg (Zw.) Luvia 12 Dec. 6 Dec. vertrokken. Alexandrië in lading. Olga (Deen) Trangsund 14 Dec. 8 Dec. vertrokken. Pygmalion (Ned.) Bourgas (via Hbg) 19 Dec. 8 Dec. van Gibraltar. Phoenica (Du.) Pto Barrios 2 Jan. 11 Dec. van Cartagena, Poelau Laut (Ned.) x) Batavia in lading. Poelau Tello (Ned.) x) Ned. Indië 7 Dec. van Colombo. Pres. Francqui (Belg) x Houston 21 Dec. 3 Dec. vertrokken. Poelau Bras (Ned.) x) Hamburg in lading. Phrygia (Du.) Mexico 17 Jan. vertrekt 17 Dec. Pionier (Belg) La Plata 16 Jan. vertrekt 16 Dec. Pericles (Ned.) West Indië 7 Dec. van Barbados. Radnorshire (Eng.) x) Yokohama 21 Dec. 6 Dec. van Port Said. Roxby (Br.) Port Redon in lading. Rhuys (Fr.) Casablanca 5 Dec. vertrokken. Springfontein (Ned.) x) Beira 10 Dec. 11 Dec. te Bremen. Soemba (Ned.) Batavia 12 Dec. 28 Nov. van Port Said. Stad Zwolle (Ned.) Les Falaises (v. IJm.) 29 Nov. te Bougie. Stureborg (Zw.) Rafsö 12 Dec. 6 Dec. vertrokken. Fjikandi (Ned.) x) Batavia 7 Dec. te Liverpool. Tiberius (Ned.) Alexandrië 13 Dec. 12 Dec. van Hamburg. Tiba (Ned.) Rosaric 3 Jan. 9 Dec. van Rio de Janeiro. Tajandoen (Ned.) Batavia 7 Dec. van Sabang. Theseus (Ned.) Danzig 19 Dec. vertrekt 16 Dec. Thyra (Deen) Harling'en 14 Dec. vertrekt 13 Dec. Uckermark (Du.) Ned. Indië 6 Jan. 6 Dec. van Colombo. Ulysses (Ned.) Hamburg in lading. Venus (Ned.) Bourgas (via Antw.) 13 Dec. 8 Dec. van Finisterre. Waterland (Ned.) Buenos Aires 23 Dec. 6 Dec. van Bahia. Zaanland (Ned.) x) Buenos Aires 6 Jan. 9 Dec. vertrokken. Scnepen voorzien van een x) zijn grooter dan 6000 ton. Hoogovens Hoogovens Hoogovens Buitenhaven Papierfabriek VISSCHERIJ EN SCHEEPVAART TE IJMUIDEN AANGEKOMEN SCHEPEN Zweedsch Duitsch Nederl. Duitsch Zweeds ch s.s. s.s. m.s. Ask Oliva Hebe Cordillera Venersborg Velsen Rotterdam Amsterdam West Indië Gefle Het zou toch jammer zijn, wanner wij, na al dit werk in het gezicht van de haven zouden moeten stranden, want is de molen eenmaal ontmanteld en het gevaar, dat dit spoe dig zal geschieden is zeer, zeer groot dan helpen geen klachten en betuigingen van spijt, doch dan heeft Nederland weer een zijner mooiste molens verloren en zal zijn plaats zijn ingenomen door een onoogelijk wangedrocht. Wij zijn steeds optimistisch geweest en willen dat nu ook nog zijn, vertrouwende, dat spoedig het ontbrekende bedrag te onzer be schikking zal komen". OPDRACHT. B. en W. van Ginneken hebben het ver beteren en verbreeden van de 5 K.M. lange weg naar Strijbeek opgedragen aan firma Busschoten, Hoofdstraat te Santpoort. FILMS OVER THEECULTUUR. Voor een tweetal RH. vereenigingen werd in het Vereenigingsgebouw der Ned. Herv. Ge meente een film afgedraaid, welke betrekking had op de theecultuur in onze Oost. Op zee duidelijke wijze werd een beeld ge geven van het in gereedheid brengen van de cultuurgronden, den aanplant van de thee struik, het snoeien, de pluk de theeblaadjes, de machinale behandeling in de fabriek, de verpakking en de verzending naar alle deelen der wereld. In de pauze werd allen aanwezigen een kopje thee geoffreerd. REVUE „WIJ ROEPEN U!" Zaterdag' j.l. werd in „De Weyman" door de afdeeling Santpoort van den N.A.S.B. opge voerd de Jonge Pieter Jellen Revue „Wij roe pen U!", in één proloog en 22 scènes van den auteur S. Agsteribbe, die tevens de regie voerde. Bij het samenstellen van deze revue heeft de bedoeling voorgezeten reclame te maken voor de Jonge Pieter Jellen, de jongste afdee ling van den Nd. Arb. Sport Bond. Op verschillende manieren slaagde de auteur hierin. Vooral de groote finale van elk der twee bedrijven leverde een aardig gezicht op. R. C. BREDERODE. Onder leiding van den tweeden voorzitter, den heer Slagboom, hield de R.C. Brederode, een ledenvergadering in „De Viersprong", die belangrijk was, omdat wegens bedanken van den heer F. W. van Vliet de voorzitterszetel vacant was. Vóór tot de verkiezing van een nieuwen voorzitter werd overgegaan, bracht de be schermheer van R. C. B., Dr. Meindert de Groot, den afgetreden voorzitter hulde voor alles, wat hij in het belang van Brederode had gedaan. Bij de verkiezing werd de bestuurscandidaat de heer C. Slagboom gekozen. Behalve de voorzittersvacature waren nog twee andere bestuursvacatures te vervullen. Hierin werden gekozen de heeren P. Hille en A. J. Voogt. Tot lid van de elftalcommissie werd geko zen de heer Kabel. laden laden laden gtukgoed cellulose WIJK AAN ZEE V.V.E.—B.S.M. (4—1). B. S. M. trapt af, doch V.V.E. neemt direct het spel in handen; na vijf minuten scoort Snijders met een hard schot (10). V.V.E. blijft in den aanval; de linksbin nen weet ook een doelpunt te maken, doch dit wordt geannuleerd. Na de rust is het spel te kort; het duurt vrij lang eer Snijders voor de tweede maal scoort (20). Spoedig daarna komt door toedoen van Zuiderduin het derde doelpunt (30). Het spel wordt nu echter wat meer ver deeld, maar de V.V.E. doelman laat zich niet passeeren. Bij een snellen uitval van V. V. E. scoort Snijders (40). Daarna neemt B.S.M. het spel even in handen en weet door een strafschop de eer te redden (41). Speeltuinvereeniging „In Veilige Haven". St. Nicolaasfeest en Ouderavond. De speeltuinvereeniging „In veilige Haven" heeft Zaterdag feest gevierd en zooals altijd, had ook dit een schitterend verloop. Zaterdag middag marcheerden, voorafgegaan door tam boers 400 kinderen van den speeltuin naar het Rex Theater, waar het feest plaats zou hebben. Met een kort welkomstwoord van den heer S. Kluft werd het feest geopend. Ofschoon St.-Nicolaas niet zelf aanwezig was, hebben de kinderen volop genoten. Een prachtig, met zorg gekozen, film-programma werd vertoond en tusschen de films door werden de kinderen ruimschoots getracteerd en bij het naar huis 1 gaan kreeg ieder kind een zal vol lekkernijen mee. De ouderavond. Des avond vond een ouderavond plaats in het gebouw Flora. Hiervoor was zulk een groote belangstelling, dat men moest woeke ren met zitplaatsen. Deze ouderavond waarop ook nog de St.- Nicolaasstemming aanwezig was, werd ge opend eveneens door den voorzitter den heer Kluft. Hij sprak zijn voldoening uit over de groote opkomst en bracht vervolgens dank aan allen, die door daadwerkelijke actie het mogelijk hebben gemaakt dit feest te kunnen organi- seeren. Voor dezen avond was geëngageerd de hu morist Cor Peperkamp uit Uitgeest. Voorheen had het bestuur steeds met eigen krachten het programma van de feestavonden verzorgd, maar van dezen regel was men nu eens afgeweken. Ofschoon de heer Peperkamp de aanwezi gen uitstekend wist te vermaken waren toch de avonden volgens het oude systeem niet minder gezellig. Donkers's Band zorgde voor muziek, ook bij het bal waarmede de avond besloten werd.

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 3