VELSEN OEBUTO WINTERPROGRAM DECEMBER PRIJZEN bij KOPPEN BERICHT VARA-avond. Het 10-jarig bestaan schitterend herdacht. Bij gelegenheid van het 10-jarig bestaan van de plaatselijke afdeeling van de V.A.R.A. heeft gisteravond een feestelijke bijeenkomst in Thalia plaats gehad. Voor dezen avond was enorm veel belangstelling. De feestavond werd geopend door den voorzitter den heer M. Visser, die het welkom toeriep in het. bijzon der tot de leden van het hoofd- en districts, bestuur, de afdeelingen en organisaties. Vervolgens gaf hij een kort overzicht van het-ontstaan en het werken van de V.A.R.A, benevens van de resultaten die dit heeft af geworpen. Dit openingswoord werd beant woord door de aanwezigen met het zingen van het Vara-lied. Voor dezen avond was een non-stopprogram opgesteld waarvan het eerste nummer was het optreden van de Arbeiders Mandolineclub ..Excelsior" die hiermee een luid applaus oogstte Het eerste nummer was het optreden van den cowboy-zanger Nick Carson, die op ver dienstelijke wijze een viertal cowboy-liedjes ten gehoore bracht. Hierna was.-de beurt aan Willem van Capellen. Deze werd met een luid applaus ontvangen. De heer v. Capellen declameerde een frag ment uit het boek: „De Veemsoldaten" en een droom van Samuel Falkland. Ook de heer Van Capellen had een warm applaus. Herman Teunissen, de accordeon-virtuoos, die daarna aan de beurt was, viel eveneens een krachtig applaus ten deel. De heer KI. de Jonge, tweede voorzitter der Vara, sprak daarna de feestrede. Hij bracht dank aan allen die hebben geholpen de Vara- afdeeling groot te maken. Was het groepje bij de oprichting klein, thans is dit gegroeid tot een afdeeling die er wezen mag. Hij felici teert de leden met het 10-jarig bestaan en hoopte, dat er in de toekomst zoo gewerkt zal worden, dat velen, die thans nog geen lid zijn zullen toetreden. De radio, zeide spreker, kan een zegen of een vloek zijn. Waar vrijheid van de lucht is, zooals in de democratische landen het geval is, daar kan het een zegen zijn. Dit is anders in de fascistische landen, hier wordt de radio, vergiftigd door fascistische demagogie. Vervol gens bracht spreker onder de aandacht wat door de Vara in ons land bereikt is geworden. Reeds meer en meer vrijheid der lucht is door haar veroverd. Met klem wees spreker er op dat de Vara den mond is waardoor het socia lisme tot het volk gebracht kan worden. Ons land, aldus spreker, kan wat het vrije woord betreft andere landen tot voorbeeld strekken. Hiertegenover stelde hij hoe het in de fascis tische landen is gesteld. Het doel van de Vara is de verheffing van het volk. De Vara, de socialistische radio-omroep, zal zich handhaven en de arbeiders oproepen tot de vrijheid. Hierbij zal het nuttige niet ont breken waarom hij dan met vrijmoedigheid allen opriep om als propagandist te werken voor de Vara, omdat de Vara de omroep is van en voor de roode arbeiders, die steeds een waarborg zullen zijn voor de handhaving van de openbare orde. Na de pauze was er gelegenheid de jubilee- rende vereeniging te complimenteeren. Hier bij werd gemomoreerd dat de heer M. Visser van af de oprichting lid van de Vara is ge weest. Als huldeblijk werd hem, voor hetgeen hij voor de Vara gedaan heeft, een boekwerk aangeboden. De eerste die de rij der felicitee- renden opende, wat de districtsvoorzitter, die zeide, dat de werklust die de Vara-leden bezielt de oorsprong vindt, niet alleen in plezier, maar bovenal in het doel om het volk op te heffen. Voorts wenscht hij be stuur en leden veel optimisme en werklust om de afdeeling, die ruim 600 leden telt nog hoo- ger op te voeren. De heer Wesselius, Velsen-Noord, wees op de macht van een goede organisatie. Hij wekte de aanwezigen op om allen krachtig te werken, om de Vara sterk en groot te maken. De heer Veterman bracht namens de afdeeling Sant poort de gelukwenschen over. Hij herinnerde aan den tijd dat hij zelf als secretaris fun geerde bij de jubileerende vereeniging. Ver volgens wierp hij een blik terug waarbij hij herinnerde aan den moeilijken tijd die de af deeling heeft moeten doormaken. Voor den plaatselijken raad kwam de heer J. de Waal complimenteeren. Hij deed dit te vens namens alle modern georganiseerde or ganisaties. Als blijk van waardeering over handigde de heer de Waal een enveloppe met inhoud ten bate van het werkloozenfonds van de Vara. Mevrouw Ten Have feliciteerde namens P.A.L.V.U. en overhandigde eveneens een en- velODpe met inhoud aan het bestuur. Namens de partij-afdeeling sprak de heer N. W. van Nifterick, die gewaagde van het groote nut dat de Vara is voor de socialistische propaganda. De heer J. v. d. Starre sprak namens de Ar beiders Esperantisten Club en hij wees op het groote nut van de Vara voor het Esperanto. De heer Zegel bracht namens het bestuur dank voor de felicitaties. Hierbij deelde hij mede dat van de Soc.-Dem. Vrouwenclub en de A. J. C. schriftelijke felicitaties., waarbij enveloppen met inhoud, waren binnengeko men. De verschillende medewerkers van voor de huldiging verzorgden verder het programma en tot slot kwam de Hawaiian Mandoline- groep op het tooneel. Het optreden der dames uit de Stille Zuidzee was een groot succes. The Tilly's Band heeft op alleszins verdien stelijke wijze net muzikale gedeelte van den avond verzorgd. IJZERVERSCHEPINGEN OVER NOVEMBER. Gedurende de maand November kwamen 20 stoom- en motorschepen aan het Hoogovenbe- drijf aan om aldaar ijzer te laden. Deze sche pen hadden een inhoud van 57.122 cub. M. In dezelfde maand van het vorige jaar kwamen er slechts 10 motor- en stoomschepen met dit doel aan, die een inhoud hadden van 45.465 cub. M., hetgeen dus nu een toename beteekent van 10 schepen, inhoudende 21.657 M3. REPARATIEWERKZAAMHEDEN AAN DE NOORDERSLUIS. Gedurende het tijdvak van 21 tot en met 23 dezer of zoolang langer of korter als noodig mocht blijken zal de Noordersluis voor het scheepvaartverkeer buiten werking worden ge steld. Het geldt hier het verwisselen der deuren. »X MOEILIJKHEDEN VOOR DEN KLEIN HANDEL IN VISCH. De Nederlandsche Bond van Kleinhandela ren in het Visch- en Haringbedrijf heeft in verband met de moeilijkheden voor den klein handel in visch bij den minister van econo mische zaken aangedrongen op verruiming van de contingenten voor aanvoer van visch over zee. Welk schip maakte de beste haringtcelt? De Katwijker loggers hadden een voorsprong. Nu de haringteelt ten einde is, althans wat de visscherij ten zoute betreft, is iedereen, die iets met de haringvisscherij te maken heeft, benieuwd naar de resultaten van de teelt, vooral om te weten, welk schip de hoogste be somming heeft gemaakt. In den regel is dit een der groote Scheve- ningsche motorloggers; maar het thans afge sloten seizoen heeft een gebeurtenis plaats gehad, waardoor de Katwijksche schepen een voorsprong hebben gekregen, nd. de staking op de haringvloot in het beginstadium van de teelt. Zooals men weet was reeds een 20-tal Katwijksche loggers uitgevaren toen de Sche- veningsche en de Viaardingsche schepen, ten gevolge van de staking nog binnen lagen. Het is dan ook ditmaal een Katwijksche log ger, die aan den top staat, n.l. de KW 151, welke logger met 61.000 de hoogste zou zijn. De visscherij ter versche heeft voor som mige schepen een verrassend resultaat opge leverd. Deze visscherij is echter nog in vollen gang (de aanvoer in IJmuiden bedroeg gis teren ruim 10600 kisten), zoodat het eindre sultaat hiervan nog niet te bepalen is. Van de IJmuidensche haringschepen heeft de Gorredijk wel het beste resultaat geboekt. De zoutvisscherij leverde, naar wij vernamen, ca. 45000 op, zoodat de totale besomming wei tegen de 60.000 zal bedragen, daar deze log ger reeds'/ 7000 aan versche haring aan den wal heeft. POLITIE CONTRA POLITIE. Haarlem slaat Velsen II met 3—0 Een met eenige eerste-elftalspelers versterkt tweede politie-team heeft geen kans gezien de Haarlemsche collega's een nederlaag toe te brengen. In het veld waren zij zeker niet de mindere, doch het schieten liet veel te wen- schen over. De rechtsback Wittebrood, die op deze plaats debuteerde, was de ster van het veld. Bergen werk verzette deze speler en het is aan hem en keeper Best te danken, dat de nederlaag niet grooter werd. Haarlem won ten slotte met 3—0. MOOI WERK DER O. K. VROUYVEN- VEREENIGING. Voor de eerste maal sinds haar bestaan or ganiseerde de Oud-Katholieke Vrouwenveree- niging „Sursum Corda" gisteren een tentoon stelling van kleedingstukken in de bovenzaal van het Oud-Kath. Vereenigingsgebouw, wel ke tentoonstelling door haar aankleeding een fraai effect opleverde. Mevr. Ph. van Kleef-de Rooy, presidente, opende de tentoonstelling en verheugde zich over de groote belangstelling voor den arbeid" der vereeniging, die uitsluitend werkt voor de armen en behoeftigen. De tentoonstelling is ook daarom georgani seerd, aldus mevr. Van Kleef, dat niet alleen de leden, doch ook anderen de verrichte pres taties kunnen zien. Vervolgens zette spr. uiteen, wat het doel was der vereeniging en op welke wijze dit doel met behulp van een goede belangstelling, niet alleen moreel doch ook financieel kan worden gesteund, daar het toch de behoeften van de armen cler groote oud-kath. gemeente betreft. Mevr. Van Kleef memoreerde, dat van be langstellende zijde een fraaie sprei ten ge schenke was ontvangen, evenals een mooi ge borduurd kussen. Beide voorwerpen zullen worden verloot tot stijving van de kas voor het mooie doel. Op overzichtelijke wijze hadden de dames de vele mooie en degelijke kleedingstukken, handwerken enz. opgesteld. De tentoonstelling heeft zich zoowel des middags als des avonds in een druk bezoek mogen verheugen en heeft volkomen aan het gestelde doel beantwoord, temeer daar een tiental belangstellende leden kon worden in geschreven. En straks zullen in vele gezinnen weer blij de gezichten zijn. HAARLEMSCHE ORKEST VEREENIGING. De Haarlemsche Orkest Vereeniging geeft te Haarlem een concert onder leiding van haar tweeden dirigent Marinus Adam met als soliste Corry Bijster (sopraan). Het programma vermeldt: Symphonietta van Johan Wagenaar; Salve Regina van Rudolf Mengelberg (voor sopraan eri orkest); Arthur Honegger's Pastorale d' été (poème sympho- nique); Thidyle en Chanson triste van Henri Duparc (voor sopraan en orkest) en N. Rimsky Korsakow's symphonische suite Shéhérazadè. Kerstwijdingsavotul van D. G. S. De Vereeniging van Jonge Oud-Katholieken „D. G. S." zal op 22 en 23 December a.s. een Kerstwijdingsavond houden in het Gebouw voor Christelijke Belangen. Leden der ver eeniging zullen op die avonden opvoeren „Het kleine Kerstspel". Pastoor Th. Moleman zal een Kerstcauserie houden en muziek en zang zullen de opvoeringen afwisselen. AANVOER PAPIERHOUT EN CELLULOSE. Over de afgeloopen maand toegenomen. In de afgeloopen maand kwamen er 7 stoom- en 3 motorschepen aan voor de papierfabriek te Velsen metende 66.110 cub. M. met een aan voer van 8.064 cub. Eng. vadem papierhout en 3.396 ton cellulose tegen 4 stoomschepen en motorschip met een inhoud van 40.143 M3. aanvoex-ende 4.843 cub. Eng. vadem papierhout' en 660 ton cellulose, in dezelfde maand van het vorige jaar. AANGEKOMEN. 14 December: Bisp s.s. Rotterdam Daphné s.s. Caen Nereus s.s. Aarhuus 15 December: Crackshot s.s. Gdynia Ulysses s.s. Hamburg Gateshead s.s. Newcastle Olga (Deen) m.s. Trangsund Nord s.s. Yxpila VERTROKKEN. 14 December: Hetton s.s. Newcastle Amstelstroom m.s. Huil Hans Broge s.s. Huelva Rhein s.s. Hamburg Theano s.s. Rotterdam Fauna s.s. Kopenhagen Dahomian s.s. Rotterdam Venus s.s. Hamburg Maxixn Gorky m.s. Leningrad Santa Eulalia s.s. Vlissingen. 15 December: Brattfors s.s. Blyth Soemba s.s. Hamburg Cor Jesu s.s. Dunston Algol m.s. Grangemouth Soroka s.s. Leningrad Shelon s.s. Leningrad Amstelland s.s. Hamburg Eems m.s. Gdynia Schade s.s. „Ferrum" Naar verder gemeld wordt uit Stockholm moet het Finsche s.s. „Ferrum" van 27 platen worden voorzien terwijl er 7 gestrekt moeten worden. Voorts blijkt het schip ernstige schade te hebben op den bodem, onder de voorpiek en tank no. 1. Zooals wij eei-der meldden wordt deze schade voorloopig hersteld te Stockholm Groote diepgang. Het met passagiers- en stukgoederen van Ba tavia aangekomen Ned. m.s. „Johan van Olden- barnevelt" passeerde het Noordzeekanaal met een diepgang van 8,4 Meter. IJzerverscheping. Ten einde een partij ijzer te laden voor een Oostzeehaven arriveèi-de het Noorsche s.s. „Bisp" van Rotterdam aan de Hoogovens. Aanvoer ijzererts. Het Fransche s.s. „Daphné" voerde gisteren een lading ijzererts van Caen aan, bestemd voor het Hoogovenbedrijf, alhier. IJzerexporl naar Italië. Het Italiaansche s.s. „Santa Eulalia", hetwelk aan het Hoogovenbedrijf een lading piek ijzer geladen heeft, vertrok gisteren daarmede via Vlissingen, naar Genua. Hiermede heeft dus ijzerexport naar Italië plaats, hetgeen in langen tijd niet voorgekomen is. I I I I Dx THANS VERSCHENEN KERSTREIZEN (PER TOURINGCAR) 6 dg. Parijs ƒ49.50 2'/s dg. Keulen 18.50 2 dg. Düsseldorf 13.50 2 dg. Brussel „15.50 9 dg. Zwarte Woud 53.50 6 dg. Harzgebergte „35.— 4 dg. Willingen (Sauerland) „20.75 WEEKENDS NIEUWJAAR P/s dg. AntwerpenBrussel14.50 P/s dg. Silvester in Wuppertal 12.50 2 dg. 13.25 VERDER EEN UITGEBR. KEUZE IN Wintersportreizen - Carnavalreizen Privé-reizen en Hotelplan-reizen Agentschap BRUIJNZEEL'S MODEMAGAZIJN, VELSEN (bij de Pont). Roland Young en Constance Bennett in „Het verliefde spook". (Kennemer Theater, Beverwijk.) THALIA VERTOOM (Adv. Ingez. Med.) ORANJESTRAAT 27 IJMUIDEN (Adv Ingez. Med.) Fred Astaïre en Ginger Rogers in „Shall we dance", de film, die deze week in Thalia ver toond wordt. „Shall we dance" en „Sindbad de Zeeman". Het tempo, waarmee zich de liefdes-ïntrigue in „Shall We Dance" afspeelt, verleent een bij zondere attractie aan deze film. In tegenstelling tot de andere show-films van de RKO Radio, waarin dit zoo bekende tweetal optrad, wordt hier het beroemde dans paar niet voorgesteld als menschen, die moeite hebben een baantje te krijgen, maar zij zijn reeds twee sterren van i-eputatie. Fred Astaire is een befaamde ballet-danseur en Gingers Ro- gex-s een revue-ster van grooten naam. Aangezien zij zoo beroemd zijn, is elk van hun daden een gebeurtenis, die gepubliceerd dient te worden. Zoo gebeurt het, dat wanneer de behartiger van Fred's belangen een opdringerige dame wegstuurt met de opmerking, dat hij reeds ge trouwd is, dit gerucht zich in minimum van tijd verspreidt. Als hij met Ginger later samen aan boord van een Oceaanstoomer gezien wordt, is ,men" overtuigd, dat Ginger zijn geheime vrouw is. Nu komen natuurlijk de complicaties. Jour nalisten bestormen hen. Alles wordt nog inge wikkelder, wanneer zij in een hotel in New York aan elkaar grenzende kamers krijgen. Denkt men zich hierbij de namen Everett Horton en Eric Blore bij de medespelers en men zal begrijpen, dat lach-salvo's niet van de lucht zijn. Schitterende dansnummers, waarin Harriet Hoctor Amerika's prima ballerina een groote rol speelt en songs, gecomponeerd door George Gei-shwin, benevens talrijke nieuwe vondsten en de rolbezetting, maken deze beste van alle Astaii-e-Rogers films tot een meester werk op het gebied der dans- en muziekfilms. Het groote succes dat de gekleurde twee-acter ,Ali Baba en de 40 roovers" met Popeye the Sailor twee maanden geleden heeft gehad, heeft de directie van Thalia doen besluiten de nieu we film van Popeye the Sailor in het program ma van deze week te doen vertoonen. Deze ge kleurde teekenfilm duurt ongeveer 30 minuten. Sindbad woont op een eiland tezamen met al lerlei afgrijselijke dieren. Hij heerscht over die monsters ,als waren het een paar sprinkhanen. Tot op 'n zekeren dag Popeye op bezoek komt en dan heb je het leven aan den gang. Een ver woed gevecht beginttien keer wordt Popeye bijna knock-out geslagen, maar vlak voor den elfden keer herinnert hij zich de won derlijke kracht van de spinaziehet eind laat zich raden. Alleen reeds om dit kleine meesterwerk moet men een bezoek aan Thalia brengen. IN REX THEATER „De rechtzaak dr. Deruga' In de film „De rechtzaak dr. Deruga" met Willy Birgel in de titelrol wordt het aangrij pende verhaal verfilmd van den dokter, die er van verdacht wordt, zijn gescheiden vrouw, wier universeele erfgenaam hij was, te hebben vergiftigd. Hieronder nog eenige bijzonderheden over den inhoud: Mingo Derug'a, de gescheiden vrouw van den keelspecialist dr. Deruga, wondt op zeke ren dag door haar vriendin Marta Schwert- fege-r dood in bed gevonden. Hoewel zij reeds langen tijd ziek was, komt haar overlijden toch onverwacht. De huisdokter constateert hartverlamming. Bij opening van het testa ment blijkt, dat mevrouw Deruga haar ge wezen echtgenoot, met wien zij in de laatste 10 jaar geen contact had, tot universeel erf genaam heeft benoemd. Haar zuster, barones Truschkowitz, is door deZe uiterste wilsbe schikking pijnlijk verrast. Zij verdenkt dr. Deruga ervan, zijn vroegere vrouw door af persing gedwongen te hebben, het oorspronke lijke testament, waarbij Mingo, de 18-jarige dochter van de barones, tot erfgename was benoemd, te wijzigen, te meer, daar hij voort durend m geldnood verkeerde. Baron Trusch kowitz en Mingo zelf, die met haar overleden tante op ver tr ouwel ijken voet heeft gestaan, wijzen die verdachtmaking van de hand, maar de barones vindt steun bij haar ambitieuzen advocaat dr. Schelling en bij Marta Schwert- feger: De rechtbank gelast een lijkschouwing waar bij aan het licht komt, dat kurare, een zeer zeldzaam voorkomend Zuid-Amerikaansch vergift, den dood van mevrouw Deruga ver oorzaakt moet hebben. De zaak komt in openbare behandeling. De eene getuige a charge na de andere komt aan het woord, alles pleit tegen Deruga, die alle schuld ontkent, maar zijn alibi op den sterfdag van zijn gewezen vrouw niet afdoende kan of wil bewijzen. De officier van Justitie haalt het net, dat over dr. Deruga ge worpen wordt, hoe langer hoe meer toe en het begint er allerbedenkelijkst voor hem uit te zien, wanneer een der getuigen ver klaart, dat dr. Deruga jaren geleden met dat vergift geëxperimenteerd heeft, hetgeen hil toegeeft. De jonge barones Mingo, op wie Deruga, mede door de verhalen van zijn vroegere vrouw, die altijd van-hem is blijven houden, grooten indruk heeft gemaakt, gelooft echter aan zijn onschuld en stelt alles in het werk om achter de waarheid te komen. Haar ijver zou evenwel niets baten, indien het toeval haar geen belangrijk bewijsstuk in handen gespeeld had. Daarmede gewapend begeeft zij zich naar de rechtbank, welke onmiddellijk de voorgeleiding van een der voornaamste getui gen, die reeds een bezwarende verklaring had afgelegd, gelast. Bedoelde getuige kan echter niet verschijnen, omdat zij een zenuwinstor ting heeft gekregen. Zij heeft evenwel een verklaring op schrift gesteld, die de president van de rechtbank onder ademlooze stilte voor. leest. Deze mededeelingen werpen op de zoo gecompliceerde zaak een verrassend nieuw licht en zuiveren dr. Deruga van de monster lijke verdenking. BIOSCOOP DE PONT99 „De Roode Pimpernel" «n „Een kus in het donker' De eerste hoofdfilm „De terugkeer van de Roode Pimpernel" speelt in de bloedige dagen der Fransche revolutie. De geheimzinnige Roode Pimpernel, Sir Percy Blakeney heelt zich tot taak gesteld, slachtoffers van Ro. bespierre van de guillotine te redden en Frankrijk maakt jacht op hem. Dit is ove rigens geen reden voor de leden van het ver bond om niet met hun moedig werk voort te gaan.Robespierre heeft Chauvelin opdracht gegeven om den Rooden Pimpernel te vangen Slaagt hij niet, dan zal ook hij naar dé guillotine worden gestuurd. Tallien, gematigd lid der Conventie, verafschuwt de moordzuch tige politiek van Robespierre, al durft hij hier niet openlijk voor uit komen. Toch is dit ge noeg bekend om zijn leven in gevaar te bren gen. Chauvelin heeft dan ook niet veel moeite om Tallien's vriendin, de actrice Theresia Ca barrus, over te halen voor hem te werken Theresia gaat als vluchtelinge naar Engeland en roept de hulp in van Sir Percy om Tallien te helpen. Maar Percy wantrouwt haar en weigert om naar Frankrijk te gaan. Theresia heeft echter Lady Blakeney zoo jaloersch ge maakt, dat deze alle voorzichtigheid uit het oog verliest en Theresia volgt in de meening dat deze zich naar haar man begeeft. Lady Blakeney wordt op deze tocht gevan gen genomen en naar Frankrijk gebracht. Sir Percy begeeft zich nu onmiddellijk met zijn vrienden naar Frankrijk, waar hij, in één van zijn vele vermommingen, een gesprek af luistert tusschen Chauvelin en Theresia. Hij hoort dan, dat zijn vrouw den volgenden dag voor de Revolutionnaire Rechtbank zal wor den gébracht. Sir Percy maakt een ontsnap- pingsplan op, dat echter door een Franschen spion afgeluisterd wordt. De ontsnapping ver loopt prachtigeigenlijk te mooi en "spoe dig blijkt dan ook, dat de herberg, waarheen Percy zijn vrouw bracht, omsingeld is door revolutionnairen. Chauvelin stapt binnen, maar Percy zet hem dadelijk het pistool op den borst en dreigt hem neer te schieten. Alleen als hij zjjn vrouw met Lord Andrew ongehinderd wil laten gaan, zal Percey het pistool overgeven. Chauvelin gaat hiermede accoord, maar nauwelijks is Marguerite weg, of Sir Percy weet met zijn vrienden toch te ontsnappen. Helaas wordt Marguerite weer gevangen geno men en Robespierre bepaalt, dat zij den vol genden dag naar de guillotine zal worden ge stuurd. Percy ziet maar één middel om zijn geliefde vrouw te redden. Van den secretaris van Ro bespierre, De Calmet, een geheim lid van het verbond des Rooden Pimpernels krijgt hij een lijst met verdachte leden der Conventie, die Robespierre naar de guillotine wil zenden. Tallien staat bovenaan. Percy gaat met deze lijst naar Tallien en deze, aangespoord doen- Theresia, belooft om Robispierre in de Nationale Conventie aan te vallen. Een gedenkwaardige dag der Fransche Re volutie breekt aan. De Nationale Conventie is bijeen, Robespierre spreekt, maar Tallien zit angstig rond te kijken, waar Theresia, zijn inspiratie blijft. Zonder haar bemoedigende tegenwoordigheid zal hij niet durven spreken, Dan wordt hem een briefje van Theresia in de hand geduwd: „Ik ben gearresteerd", Tallien staat op en spreekt, spreekt om zijn eigen leven en dat van Theresia te redden, Robespierre, die zoovelen naar de guillotine heeft gestuurd, delft ditmaal het onderspit, en jubelend klinkt het door de straten van Parijs: „Weg met Robespierre!". Comité Velsen voor Kleeding en Dekking. Zaterdag wordt gecollecteerd. De secretaris-penningmeester van het Comité Velsen voor kleeding en dekking schrijft: Het plaatselijk comité voor de verstrekking van kleeding en dekking aan behoeftige inge zetenen houdt, met toestemming van Burgemees ter en Wethouders van Velsen, een straatcol lecte op Zaterdag 17 December a.s. Er zijn in deze gemeente nog vrij veel gezin nen, waarin dringend behoefte bestaat aan kleeding, dekking, schoeisel, enz., enz. Het Comité, dat werkt onder leiding van mevrouw KwintWiersum, rekent er op, dat ieder naar vermogen zal geven om mede daar door in een aantal gezinnen de meest noodza kelijke hulp te verleenen. Bedenkt wat het zeggen wil om in gure en koude wintermaanden onvoldoende gekleed te zijn of geen voldoende dekking te hebben. Met zekerheid weet het Comité, dat velen hunkerend uitzien naar den dag, waarop de ver strekking zal plaats hebben. Indien even mo gelijk zal dit nog vóór Kerstmis geschieden. Het Comité doet een beroep op de ingezete nen, die een formulier hebben ontvangen, om dit zoo spoedig mogelijk te retourneeren. Zij, die Zaterdag a.s. niet in de gelegenheid zijn om hun gift in de collectebus te doen, kun nen deze storten of overschrijven op gironum mer 18905 van den Directeur van Maatschap pelijk Hulpbetoon te IJmuiden. Tot heden wei-den de volgende bedi-agen ont vangen: N. N. f500; G. A. K. f 100; Dr. Mr. A. d. F. f25; P. II. f 1 per mnd.; J. D. f 0,50 per mnd.; collecte „Wijkei-oog" f 13,16; Mevr. F. f 10; C. K. f 10; J. L. f2; P. J. J. f 1; Mevr. A. H. B. f 5; Di-. Mr. A. v. d. F. f 10; Mej. J. J. v. T. f 25 L. M. C. f 2,50; Zrs v. h. Ai-me K. J. f 10; J. B. D. O. f5; G. D. S. f5; Ir. J. M. de M. K. f 10; M. v. G. f 1,50 per 3 mnd.; D. B. f2,50; C. L. f 1; K. W. f5; N. V. IJ f 10; Mej. J. L. E. f25; H. W. f2,50; A. J. G. f 5; A. de Gr. f2,50; C. H. f5; J. P. B. f2,50; J. M. D. f5; T. P. f5; Mej. J. W. f5; Dr. D. v. d. K. f3; H. M. f5; Ir. P. v. D. f 10; P. C. de W. f2,50; J. J. S. f2; F. H. f 10; Mej. E. V. f 1 per mnd.; Collecte „Wij- keroog" f 10,38; W. v. H. f2.50; N. V. C. f5; M. "t H. fl; Ir. L. P. K. f5; W. J. W. f2,50; Mevr. M. J. J. F.K. f 10; N. V. N. f25; in na- tura. Totaal f907,54. Wie volgt!! Zij, die zich met ingang van t Januari per kwartaal abonneeren, ontvangen de in December nog te verschijnen nummers gratis. DE ADMINISTRATIE.

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 2