VERWACHT WORDENDE SCHEPEN Kerstcollecte voor het Fonds Armengoederen. Geeft naar vermogen. De Gemeentelijke Dienst voor Sociale Zaken verzoekt ons opneming van het volgende: I De Kerstcollecte voor het Fonds Armen- I goederen, waarover reeds, werd geschreven, staat nu voor de deur: op Zaterdag 17 Decem ber a.s. zullen de dames en heeren, die zich daarvoor beschikbaar hebben gesteld, met hun bussen van huis tot huis gaan om Uw gaven vragen. Ge weet, waar het om gaat: om een extra gerstgave voor de behoeftigen van deze ge beente. Het is ook bekend, dat de vaste inkomsten van het fonds genoten worden uit de bezittin- aen, welke door het weldadig voorgeslacht ge- 1 schonken zijn ten bate van hen, die op onder steuning zijn aangewezen. Ook is bekend, dat er van vele kanten wordt Doch laat het huidige geslacht niet achter blijven en geven, veel geven, geven zooveel als bet kan, al is het maar ,,het penningske der ueduwe"; vele kleintjes maken een groote, en 00k die kleine gaven, geschonken met blij hart, hebben groote waarde. Laten allen medewerken om ook de meest behoeftigen een blij Kerstfeest te bezorgen, waarop zij zich eens een oogenblik bevrijd kunnen gevoelen van al te nijpende zorgen: waarop men zich iets kan veroorlooven, wat anders niet mogelijk is. Dat zal dan een zegen vijn voor hen, die kunnen worden geholpen, maar ook een zegen voor de gevers. Te zijner tijd zal worden bekend gemaakt, wat het fonds in alle stilte heeft kunnen doen. Moge dit zeer veel zijn. Voor het laatst: gedenkt de herleefde „bus van Pirovano" en geeft van Uw overvloed of van Uw nooddruft, doch geeft, het is voor de meest-behoeftigen. f. B. THEATER DRAAIT „Peter de Groote" en „O, dokter". Aan den inhoud van de komische film „O, dokter" waarin Edward Everett Horton de hoofdrol vervult, hebben wij het volgende ont leend: Edward J. Billop, een timide jongmensch, is I üjdende aan „hypochondrie". Specialisten hebben hem beklopt en betast, de meest uit- eenloopende middelen zijn aangewend om hem te genezen, doch alom heerscht de meening, dat hij binnen 6 maanden koers zal zetten naar de eeuwige jachtvelden, een meening die hijzelf ook deelt. Het beroerde is dat Edward, die volkomen gezond is, een reusachtige som geld verwacht. Aangezien hij nog geruimen tijd moet wachten alvorens zijn erfdeel te kunnen aanvaarden en overtuigd is, dat hij ondertusschen allang gestorven zal zijn, ac cepteert hij aan boord van een schip een aan bod van een schurkencombinatie, die hem f 50.000 aanbiedt om gedurende den tijd, dat hij nog te leven heeft, een vroolijk leventje te kunnen leiden. Hij moet in ruil voor dit aan bod zijn verwachte erfenis aan de bende af- Etaan.In Californië huurt Edward een huis en neemt er met de bende zijn intrek. Als ver pleegster wordt hem een schattig meisje, Helen genaamd, toegewezen, dat op goeden voet staat met Rodney Cummings, eigenaar van het huis. Uit jaloezie doet Edward thans de krankzinnigste dingen. Hij vecht met een go- 1 rilla, raast als een dolleman met een race- wagen langs den weg, duikt van groote hoogte in het water en wint ten laatste Helen's liefde. Hoe Helen en Edward er in slagen de schur ken afstand te laten doen van de erfenis, kan onmogelijk naverteld worden. Vermeld zij slechts dat Billop gezond en wel met zijn verpleegster trouwt. Het andere hoofdnummer is „Peter de Groo te". AGENDA VOOR VELSEN EN IJMUIDEN VRIJDAG 16 DECEMBER Thalia Theater: „Shall we dance" en „Sind- bad de Zeeman", 8 uur. Rex Theater: „De rechtzaak van dr. Deruga", 8.15 uur. Theater „de Pont": „De Roode Pimpernel" en „Een kus in het donker", 8 uur. Café Centraal: Openb. verg. Neutraal Verbond van Werknemers in het Bouwbedrijf. 8 uur. ZATERDAG 17 DECEMBER Thalia Theater: „Shall we dance" en „Sind- bad de Zeeman", 8 uur. Rex Theater: „De rechtzaak van dr. Deruga", 8.15 uur. Theater „de Pont": „De Roode Pimpernel" en „Een kus in het donker", 8 uur. AGENDA VOOR BEVERWIJK VRIJDAG 16 DECEMBER Luxor Theater, Breestraat: „Huwelijk op af betaling" en „Cassidy's offer", 8 uur. Kennemer Theater, Zeestraat: „Het verliefde Bpook" en „Tusschen twee vrouwen", 8 uur. W. B. Theater, Peperstraat: „Peter de Groote" en „O, dokter", 8 uur. ZATERDAG 17 DECEMBER Luxor Theater, Breestraat: „Huwelijk op af betaling" en „Cassidy's offer", 8 uur. Kennemer Theater, Zeestraat: „Het verliefde spook" en „Tusschen twee vrouwen", 8 uur. W. B. Theater, Peperstraat: „Peter de Groote" en „O, dokter", 8 uur. AGENDA TE HAARLEM Heden: VRIJDAG 16 DECEMBER Stadsschouwburg, Wilsonsplein: Kamermuziek avond Monique Haas voor de Mij. tot bevorde ring der Toonkunst, 8 uur. Gemeentelijke Concertzaal: Ledenconcert H. O. V., 8.15 uur. Palace Familie Cinema: „Spionnage in de Oriënt" en „De glazen kogel", 2 en 8.15 uur. Rembrandt Theater: „Het leven van Emile Zola", 2.30, 7 en 9.15 uur. Frans Hals Theater: „De Zeewolf", 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor Sound Theater: „Je bent maar eenmaal jong", 2.30, 7 en 9.15 uur. Spaarne Theater: De ondergang van de „Wil liam Brown" en „Verkeerd beoordeeld". Moviac Theater: „Het geheim van Zermatt.". ZATERDAG 17 DECEMBER Stadsschouwburg, Wilsonsplein: Het succes blijspel „Groot Slem" door de Tooneelgroep „De Schakel", 8.15 uur. Bioscoopvoorstellingen 's middags en 's avonds Teyler Museum, Spaarne 16. Geopend op Werkdagen van 115 uur, behalve 's Maandags Toegang vrij. Palestina Diorama's, Schotersingel 117a. Ge opend eiken werkdag (behalve Vrijdags) van 8—5 en 79 uur. Het kampioenschap van „Sans Atout''. De uitslagen van de wedstrijden van de Bridgeclub „Sans Atout" voor het clubkam pioenschap luiden als volgt: Groep IET: 1. L. KleynJ. Numan 42 m.p. 2. J. PauwK. van der Wal 39 m.p. 3. De heer en mevr. Blom 34 m.p. 4. De heer en mevr. Tand 31 y2 m.p. 5. De heer en mevr. Van der Linden 30 m.p. 6. J. KlaverJb. Broekhuizen 23y2 m.p. 7. De heer en mevr. Blokdijk 26 y2 m.p. 8. J. -de VriesG. Steenbergen 20V2 m.p. Groep IV: 1. H. J. PoolsW. de Boer 39 m.p. 2. P. AmseC. Nijman 38'/2 m.p. 3. K. KramerG. Zoontjes 37 m.p. 4. J. van der Berg—P. van der Werff 32 m.p. 5. De heer en mevr. Kok 30 m.p. 6. Mevr. DilP. Daalhuizen 28 V2 m.p. 7. C. VisserT. Romijn 28y2 m.p. 8. J\ van Leeuwen—G. Daalhuizen 18y2 m.p. De uitslagen van de onderlinge wedstrijden zijn: 1. A. MirkelC. Numan 53 V2 m.p. 2. De heer en mevr. Van Essen 48y2 m.p. 3. P. van Groningen—N.N. 48 m.p. 4. J. BloemendaalC. Spa-uit 47 y2 m.p. 5. J. DilG. Taibak 41 m.p. 6. J. BerleeJ. Nijman 39y2 nijp. 8. G. C. H. TabakW. Kleine 34 m.p. 9. R. HoenC. Geldermans 30y2 m.p. 10 Mevr. Tabak—A. Tabak 26V2 m.p. 11. Mevr. SteenbergenJ. Wuite 25 mjp. Langs de Lijn. Programma van de Radiocentrale. Zaterdag: Lijn I: 8.00 Hilversum I. Lijn II: 8.00 Hilversum II. Lijn III: 8.00 Keulen; 10.20 Parijs, 12.20 Keu len, 12.35 Brussel Ned., 2.20 Brussel Fr., 4.20 Brussel Ned. 5.35 Brussel Fr., 6.20 Brussel Ned.; 7.05 Brussel Fr., 7.20 Parijs, 10.55 Brus sel Fr., 11.20 Scheveningen Radio. Lijn IV: 8.00 Brussel Ned. 9.20 Diversen. 10.35 Londen Reg., 11.20 Nationaal program ma, 5.00 Londen Reg; 5.20 Nationaal pro gramma; 8..20 Londen Reg., 10.20 Nationaal programma. Lijn V: Diversen. Liefdadigheidsvoorstelling in Lnxor. De directie van het Luxor Theater had gister avond haar bedrijf geheel in dienst gesteld van de liefdadigheid. Zij had namelijk een filmvoor stelling georganiseerd, waarvan de baten be stemd zouden zijn voor de arme kinderen van alle gezindten in onze gemeente. De opbrengst van dezen filmavond zou ter hand worden ge steld aan den burgemeester ter verdeeling onder degenen, die daarvoor het meest in aanmerking zouden komen. Zoo spontaan het publiek gereageerd had op de liefdadigheidsvoorstelling van enkele weken geleden ten bate van de vervolgden om geloof en ras, zoo traag reageerde het nu op de sym pathieke geste van de directie van het Luxor- Theater. Slechts een honderdtal toeschouwers bedreven op deze wijze liefdadigheid en genoten bovendien nog van een utistekend filmprogram ma. Het Comité voor bijzondei-e Joodsche belan gen IJmuidenBeverwijk gaf door zijn aanwe zigheid eveneens blijk van medeleven met het mooie doel, dat de directie beoogde. Het programma bevatte twee zeer goede films. „Met verzegelde orders" draaide voor de pauze en boeide zoowel door suggestieve monteering als door uitstekend spel van de hoofdrolvertol kers. Na de pauze werd „Dé kleinste rebel" ver toond met Shirley Temple in de hoofdrol. Al bij al dus een voorstelling, die veel te genie ten bood en waarvan alleen maar te betreuren" was, dat zij niet voor een uitverkocht theater kon plaats vinden. Wat de tuinders kregen. Noteering van de groentenveiling. Spinazie per kist 4555 Sla per 100 kg. 45 Andijvie per 100 kg. 4y21l/2 Wortelen per bos 47 Peterselie per bos iy22 Selderie per bos 22yz Prei per kg. iy23.20 Tomaten per kg. 1236 Uien per kg. 2y23y2 Witlof per pond 45 Breekpeen per kg. IV22j4 Waspeen per kg. 24y2 Knollen A per stuk 45 Knollen B per stuk 12 Groene kool per kg. 2Vs4 Boerekool per kg. 2y24 Gele kool per kg. 23 Roode kool per kg. IV22 Spruiten per kg. 612 Nero per kg. 8y210 Goede turnuitvoering van den N. A. S. B. De prestaties worden steeds beter. Gisteravond heeft de turngroep van den Ne- derlandschen Arbeiderssportbond een gymnas tiek uitvoering gegeven, welke goed bezocht was. Onder de aanwezigen merkten wij o.a. op bur gemeester Scholtens en wethouder Van Dok. Na den opmax-sch heeft de leider, de heer W. L. Onstenk een openingswoord gesproken. Het programma werd geopend met het optre den van de kleutergroep en de adspiranten, die met eenige aardige oefeningen de harten van bet publiek veroverden. De meisjes waren bij de vrije oefeningen even de kluts kwijt, doch zij herstelden zich goed en werkten hun oefeningen verder keurig af. De jongens brachten het er nog beter af, want keurig gelijk en zonder eenige hapering verwerkten zij de vrije oefeningen. Na het tweede optreden van de kleuters heb ben de meisjes aan de brug verdienstelijk werk geleverd. Voor de eerste maal prijkte op het programma een vrije oefening van de dames-senioren, welke correct werd uitgevoerd. Na de pauze hebben de jongens nog eens hun kunnen getoond aan het laagrek en de heeren aan het hoogrek, waaraan heel goed werd ge werkt. Ook de leider gaf eenige keurige ver richtingen aan het hoogrek te zien. Met de correct uitgevoerde vrije oefeningen van de dames behoorde dit nummer mede tot een van de hoogtepunten van de uitvoering. De uitvoering werd besloten met paardsprin- gen van dames en heeren, waarna een bal volgde. Kerstwijdingsavond van den Vrouwenbond. In het Nederlandsch Hervormd Vereeni- gingsgebouw aan de Oosterwijkstraat hield gisteravond de plaatselijke af deeling van den Ned. Christelijken Vrouwenbond een Kerst- wijdingsavond. Na het zingen van Gezang 3 vers 1 ging de presidente mevrouw van Kat wijkRavenstein voor in gebed. Mevr. van Katwijk heette de aanwezigen welkom en gaf haar voldoening te kennen over de goede op komst. Wij mogen over enkele dagen, aldus spreekster, het Kerstfeest vieren. Er zijn twee dingen noodig, om voor eeuwig behouden te worden, aldus mevrouw van Katwijk, namelijk dat Christus tot ons komt en dat wij tot Chris tus komen. Daarom moeten wij Kerstfeest vieren in Gods Geest, maar niet zooals de we reld het doet, want dit blijft slechts surrogaat. Een koortje zong onder leiding van mevrouw Lijesen—Breukelaar „Heft aan" en „Gloria in Excelsis Deo" waarna mevrouw Kikke een Kerstgeschiedenis voorlas getiteld „Jimsy's Kerstfeest". Na de pauze bracht het koortje nog een „Kerstcantate" van Jan Zwart ten gehoore, waarna mevrouw Kriiger uit Castri- cum een Kerstmeditatie hield. Na het ge meenschappelijk zingen sloot mevrouw Lijesen de bijeenkomst met dankgebed. HET KERSTFEEST VAN DE CHRISTELIJKE SCHOOL. De Kerstfeesten van de Christelijke School te Wijk aan Duin zullen dit jaar niet in het schoolgebouw worden gehouden, doch in het Ned. Hervormd Vereenigingsgebouw aan de Populierenlaan. Het Kerstfeest voor de grootere kinderen is vastgesteld op Woensdag 21 December om 6 uur en voor de lagere Idassen op Donderdag 22 December nam. 4 uur. KERSTFEEST VAN DE ZONDAGSSCHOOL. Het Kerstfeest van de Vrijzinnig Hervormde Zondagsschool is vastgesteld op Zondag 18 December 's avond om 6 uur in het kerkge bouw aan de Parklaan. Drie groenten veilingen per week. Dank zij het milde najaar. Behoudens enkele uitzonderingen van weinig beteekenis gaf het verloop van den handel gedurende de week van 914 Dec. al heel wei nig verschil te zien bij het vorige overzicht. Aanvoeren en prijzen behielden ongeveer de zelfde overeenkomst en ook de veiling van Woensdag die meestal om dezen tijd niet veel meer te beteekenen heeft, blijkt tot heden, zij het dan met minder aanvoer als de andere dagen, toch nog rustig doorgaan. Dat de weers gesteldheid tot dit verloop het hare bijdraagt, behoeft geen betoog. Men ziet thans op som mige tuinen nog andijvie in den vollen grond, die anders om dezen tijd reeds lang opgebor gen of bevroren was, terwijl bij sommige tuinders de voorraad bospeen nog van betee kenis is. Ofschoon de stemming in den han del geen reden tot klagen gaf, toch is er ver schil in de noteeringen van de veilingdagen. Zoo konden wij ook nu opmerken, dat Vrijdag de kooplust beter was dan in het begin van de week. In aanvoer stond Andijvie nog steeds aan de spits. Naar kwaliteit stonden de prijzen bij zeer geanimeerden handel van 59 ct. per K.G., ofschoon de hoogste prijs natuurlijk tot de uitzonderingen behoorde. Bospeen viel er in de afgeloopen week nog heel wat te verwer ken en al kon geregeld alles door den handel worden opgenomen, in doorsnee bleven de prij zen nog laag. Dat bij ruimen aanvoer en door het verge vorderd seizoen veel afwijkingen en gebreken voorkomen is begrijpelijk. Zoo komt het dan ook voor, dat de noteeringen uiteenloopen van 31/27 ct. per bos. Hetzelfde verschijnsel komt ook voor bij waschpeen, waarvan de prijzen eveneens verschillen van 2y25 ct. per K.G. De spruitenhandel was in het laatst der vorige week bij grooteren aanvoer williger gestemd als Maandag, toen zelfs het aanbod toch ge ringer was. Op de veiling voor Vrijdag jJ. kwamen nog noteeringen voor tot 16 ct., ter wijl in het begin dezer week de noteeringen stonden naar soort van 714 ct. per K.G. Kas- sla ging naar kwaliteit voor prijzen varieerend van f 1f 4 per 100 stuks van de hand, De nog aanwezige tomaten profiteerden voor de goede kwaliteit van mooie noteeringen. Naar soort werd van 1236 ct. per K.G. betaald. SCHIP VAN Verm. Aankomst LAATSTE BERICHT Anna Bulgaris (Gr.) Buenos Aires 17 Dec. 4 Dec. van St. Vincent. Buenos Aires 4 Jan. 9 Dec. vertrokken. Alcinous (Ned.) x) Batavia 11 Jan. 13 Dec. van Padang. Amstelkerk (Ned.) West Afrika 5 Dec. van Las Palmas. Aura (Fin) Koivisto heden 12 Dec. van Malmö. La Plata 13 Jan. 13 Dec. van Buenos Aires. Ariadne (Ned.) Hamburg 18 Dec. vertrekt 17 Dec. Agamemnon (Ned.) Palestina 13 Dec. van Jaffa. Alfa (Deen) Gefle heden 8 Dec. vertrokken. Amstelland (Ned.) x) Hamburg 25 Dec. vertrekt 24 December. Bennekom (Ned.) Chili 17 Dec. 13 Dec. van Liverpool. Breda (Ned.) x) Chili 27 Dec. 13 Dec. van Paita. Bintang (Ned.) Ned. Indië 13 Dec. van Aden. Br. Fidelity (Br.) x) Abadan 21 Dec. 5 Dec. van Port Said. Boskoop (Ned.) Chili 11 Dec. te Antofogasta. Bloemfontein (Ned.) x) Zuid Afrika 13 Dec. van Durban. Ornsköldsvik 17 Dec. 14 Dec. van Elseneur. Buccinum (No.) New Orleans 25 Dec. 7 Dec. vertrokken. Cottica (Ned.) West Indië 21 Dec. 7 Dec. van Paramaribo. Cordillera (Du.) x) Hamburg (v. IJm.) 18 Dec. vertrekt 17 Dec. Caribia (Du.) x) Pto Barrios (v. IJm.) 7 Jan. vertrekt 17 Dec. Ceres (Ned.) Chili 11 Dec. van Callao. Colombia (Ned.)x) Hamburg 18 Dec. vertrekt 17 Dec. Capella (Zw.) Hernösand 15 Dec. 8 Dec. vertrokken. La Plata vertrekt 17 Dec. Carsten Russ (Du.) Rafsö 18 Dec. 12 Dec. vertrokken. Dunavis (Gr.) C onstan tza 16 Dec. 9 Dec. van Gibraltar. Poti (v. IJm.) in lading. Euryades (Eng. x) Batavia 1 Jan. 1 Dec. van Padang. E. A. Kydoniefs (Gr.) La Plata 10 Jan. 8 Dec. van Rosario. Lovisa 15 Dec. 9 Dec. vertrokken. E. H. Fisser (Du.) Huelva 13 Dec. vertrokken. Feodosia (Du.) Pt. Limon 25 Dec. 12 Dec. van Curacao. Söderhamn 8 Dec. te Stockholm. Gaasterkerk (Ned.) x) Japan (via Antw.) Japan 18 Jan. 15 Dec. van Genua. Glenaffaric (Br.) x) 14 Dec. van Singapore. Heemskerk (Ned.) x) Z. Afrika 23 Dec. 15 Dec. te Antwerpen. Halle (Du.) Macassar 10 Dec. van Oran. Helder (Ned.) Hamburg 20 Jan. 4 Dec. te Rotterdam. Ned. Indië 12 Dec. van Batavia. Hermes (Ned.) Zw. Zee 27 Dec. 14 Dec. te Nolos. La Goulette (v. IJm.) 13 Dec. vertrokken. Hercules (Ned.) Zw. Zee 14 Dec. te Bourgas. Inversuir (Eng.) Pt. Arthur 19 Dec. 1 Dec. vertrokken. Imperial Valley (Br.) Durban (v. IJm.) 9 Dec. vertrokken. Oporto heden 13 Dec. vertrokken. Juno (Ned.) Midd. Zee 14 Dec. te Tunis. J. P. Coen (Ned.) x) Batavia 4 Jan. 11 Dec. van Sabang. Algiers 28 Nov. te Gibraltar. Castro Urdiales (v. IJm in lading. Rosario 20 Dec. 12 Dec. van Madeira. Trangsund 15 Dec. 8 Dec. van Kotka. Ned. Indië 25 Jan. vertr. 17 Dec. van Batavia. Melampus (Ned.) x) Batavia 16 Dec. 15 Dec. van Londen. Menes (Du.) Ned. Indië 30 Dec. 8 Dec. van Perim. Myrmidon (Eng.) x) Batavia 20 Dec. 9 Dec. van Port Said. M. L. Goulandris (Gr.) Buenos Aires 4 Jan. 30 Nov. vertrokken. Mars (Ned.) Venetië 20 Dec. 14 Dec. van Lissabon. Meerkerk (Ned.) x) Japan 12 Dec. te Manilla. Meliskerk (Ned.) Zuid Afrika 12 Dec. te Mombassa. West Afrika 11 Dec. van Dakar. Stettin 20 Dec. vertrekt 17 Dec. West Afrika 8 Dec. van Takoradi. Palestina 19 Dec. 10 Dec. van Candia. Alexandrië 14 Dec. van Gocek. Pygmalion (Ned.) Bourgas 19 Dec. 14 Dec. te Hamburg. Phoenica (Du.) Pto Barrios 2 Jan. 11 Dec. van Cartagena. Poelau Laut (Ned.) x) Batavia in lading. Poelau Tello (Ned.) x) Ned. Indië 7 Dec. van Colombo. Pres. Francqui (Belg) x Houston 21 Dec. 3 Dec. vertrokken. Poelau Bras (Ned.) x) Hamburg in lading. Phrygia (Du.) Mexico 17 Jan. vertrekt 17 Dec. Pionier (Belg) La Plata 16 Jan. 16 Dec. van Buenos Aires. Pericles (Ned.) West Indië 7 Dec. van Barbados. Poelau Roebiah (Ned.) 3 Batavia 13 Dec. van Singapore. Pravda (Rus) Leningrad heden 11 Dec. vertrokken. Radnorshire (Eng.) x) Yokohama 21 Dec. pass. 13 Dec. Gibraltar. Roxby (Br.) Port Redon in lading. Randfontein (Ned.) Z. Afrika 13 Dec. van Beira. Springfontein (Ned.) x) Beira 14 Dec. te Hamburg. Stad Zwolle (Ned.) Les Falaises (v. IJm.) 29 Nov. te Bougie. Soemba (Ned.) Hamburg in lading. Rosaric 3 Jan. 13 Dec. te Macijo. Batavia 10 Dec. van Padang. Theseus (Ned.) Danzig 19 Dec. 16 Dec. vertrokken. Batavia 14 Dec. vertrokken. Uekermark (Du.) Ned. Indië 6 Jan. 13 Dec. van Perim. Venus (Ned.) Hamburg 18 Dec. vertrekt 17 December. Waterland (Ned.) Buenos Aires 23 Dec. 6 Dec. van Bahia. Westland (Ned.) Buenos Aires vertr. 23 December. Zaanland (Ned.) x) Buenos Aires 6 Jan. 13 Dec. te Santos. Witlof maakt nog slechte prijzen. In dezerï tijd is andijvie een zware concurrent voor dit product. De noteeringen varieerden van 812 ct. per K.G. Voor prei bleven de prijzen vrij wel stationnair, naar kwaliteit wisselden deze an iy231/2 ct. per K.G. Knollen maakten voor de beste soorten noteeringen van 45y2 ct. terwijl mindere kwaliteiten naar verhou ding in prijs terugliepen tot 1 ct. per stuk. Voor andere soorten soepgroenten bleven de prijzen vrijwel ongewijzigd. Ook de uienhandel heeft nog steeds een traag verloop met lage prijzen, terwijl daarentegen voor enkele par tijtjes sjalotten behoorlijke prijzen betaald worden. Verkooping van weiland. Ten overstaan van notaris mr. A. Moens werden Donderdagmiddag in het veilinggebouw Centrum" in het openbaar verkocht de navol gende onroerende goederen: 1. Een perceel weiland genaamd „De Gorter" gelegen in den Wijkerbroekpolder, groot 2.03.00 H.A.. Hoogste bieder P. Liefting, Castricum 2575. Niet gemijnd. 2. Een perceel weiland in den Wijkerbroek polder, groot 2.60.20 H.A. Hoogste bieder H. Duin, Beverwijk f 6575. Koooper B. Asjes, Den Haag voor f 6Ó81. Perceelen 1 en 2 waren eigendom van den heer Jac. Sluyter, alhier. 3. Een perceel weiland in den Wijkerbroek polder, groot 3.78.10 H.A., eigendom van mevr. Smidt van Gelder te Overveen. Hoogste bieder Jac. Verhorst,'alhier f9000. Kooper B. Asjes, Den Haag voor f 9100. 4. Woonhuis aan den Jan van Kuikweg no. 16 te Heemskerk, groot 5 Are, 1 c.A. Koopster N.V. Niaba, alhier voor f 600. Het perceel behoorde tot de nalatenschap van Jac. Velthuys. Speelsche Spoken in het Kennemer Theater: „Het Verliefde Spook". Af en toe maakt de filmindustrie eens een film naar een geheel nieuw genre. Dat zijn echter vaak juist die films, die het op him levensweg het moeilijkste hebben, want het publiek is gewend, naar „cliché-situaties" te oordeelen. Bij de nieuwe Metro Goldwyn Mayer film „Het verliefde spook", die vanaf heden in het Kennemer Theater loopt, zal daarvoor echter geen gevaar bestaan. De faam is in dezen de film vooruitgegaan. Zij heeft ook het voordeel dat zij een ronduit komische film is, een „spi ritueel" werk in dubbel opzicht en dat is voor het succes altijd makkelijker, maar om het nieuwe daarvoor uit te vinden, ook des te moeilijker. Des te dankbaarder kan men M.G.M. zijn voor de durf om een zoo uit gewerkte „gay", als het vroolijke echtpaar, dat bij een auto-ongeluk om het leven komt en zich dan voorneemt om van hun restee- renden tijd op aarde gebruik te maken om een schuchter burgermannetje te ontgroenen, tot hoofdmotief voor een groote, oorspronke lijke en in alle opzichten verrassende moderne „spook"-film te maken. Voorwerpen bewegen en zweven door de lucht, tot ontzetting van hen die een schul dig geweten hebben, tot vermaak van allen, wier leven door deze vroolijke geesten rijker en charmanter wordt, want de dooden leeren hier de levenden hoe te leven en hoe het leven te genieten. Daarom zijn de technische trouvailles van deze film nog niet eens het voornaamste. Het belangrijkste is de geest, die er uit spreekt, de „geest van de geesten": onschuldige, pit tige, gezonde levenslust. Mijnheer Topper wordt ontbolsterd door de charmante, voort durende, bovennatuurlijke aanwezigheid van zijn twee spoken, het jonge echtpaar, dat door Constance Bennett en Cary Grant met bril- lanten humor gespeeld wordt. „Het verliefde spook" is een film om geest driftig over te zijn: over de vondst, die eraan ten grondslag ligt, over de spiritueele en vaak gèraffineerde levenswijsheid die uit elk woord spreekt en om de prachtige intelligente ver tolking van Constance Bennett, Cary Grant en dan vooral niet te vergeten den komischen acteur, die de moeilijkste rol te spelen kreeg, Roland Young. Het tweede hoofdnummer is „Tusschen twee vrouwen". /CliEEP/ LTJEINCEN! Scnepen voorzien van een x) zijn grooter dan 6000 ton. VISSCHERIJ EN SCHEEPVAART TE IJMUIDEN AANGEKOMEN SCHEPEN Hoogovens Hoogovens Fransch Noorsch Daphné Bisp Caen Rotterdam erts laden HOLLAND—AMERIKA LIJN. Volendam, 14 v. Rott. te New-York. Binnendijk, 14 v. Rott. te New-Orleans. Edam, Baltimore n. Rott. 14 te Norfolk. Lochmonar, Vancouver n. Rotterdam 14 v. Londen. Statendam, Rott. n. N.-York 15 (v.) v. South ampton. Lochkatrine, Rott. n. Vancouver p. 14 Bea- chy Head. Bilderdijk, 15 v. Baltimore te Rott. HALCYON LIJN. Maasburg, Pepel n. Rott. p. 13 Ouessant. Stad Dordrecht, 14 v. Alexandrië n. Mor- phoubaai en Rott./Vlaard. Stad Haarlem, 14 v. Vlaardingen en Rott. Stad Arnhem, 14 v. Immingham n. Alexan drië. Miasburg, 17 (v.m.) v. Pepel te Rott. verw. Stad Maassluis, 15 van Narvik te Rott. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Heemskerk (thuisr.) 15 te Antwerpen. Ulysses, 15 van Hamburg te Amst. HOLLAND—OOST-AZIë LIJN. Gaasterkerk (thuisr.) 15 v. Genua. Meerkerk (thuisr.) 14 v. Manilla. HOLLANDWEST-AFR1KA LIJN. Meliskerk (thuisr. 14 van Mombassa. KON. NEDERL. STOOMBOOT MIJ. Trajanus, 15 van Amst. n. Genua. Berenice, 15 v. Amst. n. Rott. Bennekom, Chili n. Amst. 15 te Antwerpen. Simon Bolivar, 14 v. Curasao n. Santa Marta. Iris, 15 van Vigo n. Amst. Triton, 15 van Savona n. Venetië. Crijnssen, Amst. n. Barbados p. 14 Dung. Odysseus, Amst. n. Lissabon p. 13 Dung. Aurora, Malaga n. Amst. p. 15 (6.25 vjn.)! Lydd. Barneveld, 15 v. Chili te Amst. Breda, 13 van Paita n. Salinas. Hercules, 14 van Stamboul te Mars, 14 van Lissabon naar Amst. Oberon, 14 van Gocek n. Izmir. Vesta, 14 van Catania n. Messina. Vulcanus, 14 van Tripoli te Lefkandi. Hebe, Hamburg n. Amst. p. 15 Cuxhaven. Orestes, 16 v. Amst. te Rott. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. Amstelland, 15 v. Amst. n. Hamburg. Zaanland (thuisr.) 13 te Santos. Westland (uitr.) 15 te Montevideo. MEYER CO'S SCHEEPVAART MIJ. Melampus, Batavia n. Amst. via Londen. 25 mijl. O v. Niton. z Hector, Japan n. Rott. 14 van Hongkong. Glenaffaric, Japan n. Amst. 14 van Singa pore. City of Newcastle. Dairen n. Rott. 14 Hongkong.

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 5