Het winterkleed ontsiert de schepen niet. Hoe Velsen groeide. VOOR DEN KANTONRECHTER Maar de zeeman ziet liever want en dek zonder ijs. Pas heeft de felle Noordooster Koning Win ter naar ons land geblazen of aan de schepen die van de visscherij terugkomen, aan sommigen tenminste, is het al weer te zien, dat ook aan gene zijde van den Westelijken zelfkant van ons landje aan de zee geen zoete lentewindjes meer waaien. Sommige schepen, trawlers zoowel als loggers, zijn met een dikke ijslaag bedekt en niet alleen het want en het dek, zelfs de brug en de winch ziet men hier en daar met een haast door schijnende laag imitatiemarmer bedekt. Het is een mooi gezicht zoo'n boot in het ijs, maar het is voor den zeeman lang geen pretje als alles op het schip invriest, als alles koud en glad en moeilijk te hanteeren is. De schepen, die van de Zuid komen, dat zijn de trawlers en de loggers, die naar Het Kanaal op de haringvangst zijn geweest, hebben wel het meeste van den ijzigen storm te verduren gehad. Zij kregen den wind recht op den kop en heb ben natuurlijk veel water over gekregen en alles wat nat werd, werd keurig in ijs verpakt. Het is nu geen pretje, op zee den kost te moe ten verdienen en wanneer dan bovendien de kost heel mager is, is er des te minder reden om te zingen: „Het is zoo fijn, zeeman te zijn". De „Alkmaar" markt Dinsdag na de Kerstdagen. Naar wij vernemen wordt de Alkmaar IJM. 31 Dinsdag na de Kerstdagen aan de markt ver wacht, hetgeen natuurlijk beteek ent, dat de be manning het Kerstfeest aan den huiselijken haard vieren kan, als een extra belooning voor een zware reis en een langdurige afwezigheid. De vangst bedraagt 1000 kisten schelvïsch, 700 kisten gul en kabeljauw en 50 kisten varia. U.K. BOUWVAK ARBEIDERSBOND ST. JOSEPH Woensdagavond 21 December houdt boven genoemde vereeniging een ledenvergadering in het patronaatsgebouw te IJmuiden-Oost. De agenda vermeldt o.a. bespreking contracten bouwbedrijf en schilders. Feestvergadering van den R.-K. Vrouwenbond. Zondagavond heeft de R.K. Vrouwenbond, af- deeling IJmuiden-Oost haar jaarlijksche feest vergadering gehouden in het patronaatsgebouw. De zaal was geheel bezet en het Haarlemsch muziekensemble onder leiding van den heer J. Nibbering bracht er al dadelijk een vroolijke sfeer. De presidente opende op de gebruikelijke wijze en sprak haar vreugde uit over de groote opkomst. Dank bracht zij vooral de onderafdee- lingen die voor de nooden van de behoeftige ge zinnen en de zieken in het afgeloopen jaar zoo veel hadden verricht. Zij hoopte dat allen zoo door zouden gaan om volgend jaar prettig het 20-jarig bestaan te vieren. Ook de geestelijk ad viseur sprak een kort woord vooral van dank aan bestuur en leden omdat er van elke afdee- ling van den Vrouwenbond zooveel kracht uit gaat. Hoe dit mogelijk is zette spreker in het kort uiteen. De vereeniging is ook dit jaar in ledenaantal vooruitgegaan maar het parool van elk lid moet blijven een nieuw lid aanwerven. Met den wensch dat alle leden hun ideaal zouden nastre ven n.l. een voorbeeld zijn voor elk huisgezin en medewerken aan de Katholieke Actie sloot spr. Hierna wensch te Mevr. de Rooij allen een prettigen avond en was het woord aan de too- neelvereeniging_ „Pater Servatius" die een too- neelstuk opvoerde „Storm op het kanaal", spel van ernst en luim in 3 bedrijven onder regie van A. Boot. Tijdens de pauze had een verloting plaats tot stijving van de kas. LEESCLLB SOC. DEM VROUWENCLUB. Men verzoekt ons te melden, dat de lees- club van de S.D.V.C. niet a.s. Donderdagavond doch hedenavond plaats vindt in het vc.or- zaaltje van „Ons Huis" IJmuiderstraatweg. AANGEKOMEN. 18 December: Pluto s.s. Kopenhagen Soemba s.s. Hamburg Poelau Bras m.s. Hamburg Ariadne s.s. Hamburg Rhein s.s. Hamburg Pygmalion m.s. Zwarte Zee Arthurtown m.s. Hamburg 19 December: Aura s.s. Koivisto Pravda s.s. Leningrad Anna Bulgaris s.s. Santa Fé Kouibishev s.s. Leningrad Björkö s.s. Köping Bourgondia s.s. Gothenburg Britanica s.s. Londen VERTROKKEN. 18 December: Audacity s.s. Londen 19 December: Nord s.s. Antwerpen. Hermann Lithmeyer m.s. Wismar Reparaties uitgevoerd. Het Grieksche stoomschip Tonis Chandris, dat eenige weken geleden in ballast naar Am sterdam passeerde om eenige herstellingen in het droogdok uit te voeren, is met deze werk zaamheden gereed gekomen en in ballast naar Port Talbot in zee gegaan. Groote diepgang. Het met petroleum en benzine van Abadan binnengekomen Engelsche tankmotorschip Bri tish Fidelity passeerde het Noordzeekanaal in komend met een diepgang van 8,3 Meter. Het met. stukgoederen naar Batavia vertrokken Ne- derlandsche stoomschip Polydorus had een diep gang van 8,2 Meter. Ertsaanvoer. Het Zweedsche stoomschip Björkö is van Köping aangekomen met een lading erts voor de Hoogovens. Celluloseverscheping. In ballast is het Engelsche motorschip Arthur town van Hamburg bij de papierfabriek te Velsen aangekomen om een lading cellulose voor Engeland in te nemen. Hout voor Velsen. Met het Russisch stoomschip Kouibishev is van Leningrad een lading hout voor de papier fabriek te Velsen aangevoerd. Bijlegger. Het Britsche s.s. „Britanica" liep gisteren, op reis van Londen naar Hamburg, als bijlegger alhier binnen wegens kolengebrek. En de schepen die men hieronder het ijs ziet liggen hebben het al heel slecht getroffen. Een er van, de motortrawler Claesje RO 46 kwam met 750 manden haring van Het Kanaal binnen en besomde slechts f 920, doordat de haring na genoeg onverkoopbaar was. „De visch wordt duur betaald" zei Heijermans, maar we zouden beter kunnen zeggen „de visch wordt duur gekocht en slecht betaald". Kalenders en Jaarboekjes. Wij ontvingen ook nu weer eenige kalen ders en jaarboekjes; zoo een duidelijke maandkalender van de Nederlandsche Lloyd en van de le Rotterdamsche. „De Econocon" zond een duidelijke en zeer practische weekkalender een van het soort dat feitelijk in geen enkel kantoor gemist kan worden. ,De Econoom" heeft deze voor zijn klanten beschikbaar gesteld. E-en trouw comparant is het jaarboekje van de Vereeniging van Waterstaatspersoneel „Eendracht maakt Macht", samengesteld door den heer H. Groene veld te Haarlem, Het lijvige werkje bevat behalve de namen van het personeel van den R.WS. tal van waai'devolle gegevens, vooral voor de binnen scheepvaart. Kerstavond voor werkloozen. De Hervormde Evang. Commissie te IJmui den-Oost zal Donderdag 22 December des avonds kwart over acht een Kerstavond hou den speciaal voor protestantsche werkloozen met hun vrouwen. De avond zal worden af gewisseld door zang en muziek en Ds. Cal- lenibach hoopt een woord te spreken. De genen die lust gevoelen dezen avond bij te wonen, kunnen hierover inlichtingen bekomen Maandag en Dinsdagavond tusschen 6 en 7 uur bij den heer H. J. Porch, Kalverstraat 12. Allen bezoekers wacht een verrassing. KERSTWIJDINGSAVOND NED. CHRISTEN VROUWENBOND. De afdeeling van den Ned. Christen Vrouwen bond houdt a.s. Woensdagavond 8 uur een Kerstwijdingsavond voor leden in het Ge bouw voor Christelijke Belangen. MARXISTISCHE STUDIE- EN PROPAGANDACLUB. In het Esperantogebouwtje, ingang Kalver straat houdt de heer Z. Gulden Jr. a.s. Woensdagavond voor de Marxistische Studie- en Propagandaclub een lezing over „Econo mische en Politieke perpectieven". INZOUTEN VERSCHE HARING. 's G-RAVENHAGE, 19 December, Wegens het beëindigen der zoute-haringvisscherij is met ingang van 27 November j.l. het zouten van haring, welke versch is aangevoerd, aan den wal verboden, Nu echter vele schepen zich toeleggen op den aanvoer van versche haring is op sommige tijdstippen een zoodanige prijsdaling te verwachten, dat loonende uit oefening van het versche-haringvisscherij- bedrijf niet meer mogelijk is. Teneinde een dergelijke prijsinzinking te voorkomen, zal met ingang van Dinsdag 20 December worden toegestaan, dat, indien de prijs van de versche haring bij verkoop over 'n openbaren afslag daalt beneden f 3 per 50 K.G., versche haring mag worden ingezouten tot een hoeveelheid van ten hoogste 10.000 kantjes. Dit inzouten zal alleen mogen ge schieden in de aanvoerplaatsen IJmuiden, Scheveningen en Vlaardingen, onder mede- deeling binnen 2 x 24 uur aan de Nederland sche Visscherij centrale, Juliana van Stolberg plein 34 te 's Gravenhage, van het aantal kantjes, dat is ingezouten. SANTPOORT DE CULTUREELE FILM. Woensdag a.s. draait in het Vereenigings- gebou-w aan de Enschedélaan de vijfde cul- tureele film, n.l. „Een vreemdeling kwam". In verband met dit „lustrum" hebben wij ons tot de commissie, welke deze filmavon den organiseert, gewend met de vraag, c<f zij over de resultaten van haar werkzaam heden tevreden was. Voorop gesteld, dat het hier een proef jold, wordt deze vraag bevestigend beant woord. Tot dusver kon het secretariaat de namen van 330 donateurs noteeren. Over het geheel waren de bezoekers over het tot dusver gebodene uiterst tevreden. Tal van schriftelijke tevredenheidsbetuigingen mocht de secretaris ontvangen. De commissie is dan ook vastbesloten op den ingeslagen weg voort te gaan, hopende en vertrouwende, dat binnen zeer afzienbaren tijd het aantal donateurs nog dermate stijgt, dat de beide voorstellingen, welke men op één avond geeft, uitverkocht zijn. VELSEN Bevolking nam in 20 jaar met bijna 25000 inwoners toe. Maar het zielental van IJmuiden loopt thans terug. De laatste 20 jaar heeft de bebou wing in onze gemeente een enorme uit breiding ondergaan. Twintig jaar gele den telde de gemeente Velsen 25.000 in woners, thans zijn we niet ver van de 50.000. Weinige gemeenten zijn in zoo korten tijd zóó snel gegroeid, alleen Hil versum zag zijn bevolking in die 20 jaar groeien van 35.000 tot 72.000 zielen. Maar Alkmaar en Zaandam bleven ver bij Velsen achter, ofschoon Zaandam 20 jaar geleden ruim 27000 inwoners telde. In deze sterke uitbreiding hebben alle deelen van onze gemeente gedeeld, doch 't meest IJmui den. Nieuw-IJmuiden is uitgegroeid tot een groote, moderne woonwijk en de eertijds zoo stille Kennemerlaan is een drukke winkelstraat geworden. De Wijk aan Zeeërweg heeft IJmui- den-Oost aan IJmuiden verbonden en terecht heeft de gemeenteraad den naam Velseroord la ten vervallen. IJmuiden is één groote woonwijk van den kop der Visschershaven tot aan den overweg in den Zeeweg, IJmuiden-Oost is zoo vol gebouwd, dat er alleen nog maar nieuwbouw mogelijk is in de schUdèrwijk, vanaf de Rem brand tl aan. Driehuis, Santpoort en Velsen-Noord hebben eveneens in den groei gedeeld.. De dichtersbuurt te Driehuis tot weerszijden van den Driehuizer- kerkweg is een echte forensenwijk geworden, doch thans zit mén daar mét de bebouwing vast, tenzij liet land van den heer-Bol, pas door de' gemeente aangekocht, in exploitatie komt. Santpoort heeft zich naar alle kanten uitge breid, naar Noord en Zuid, Oost en West. Een fraaie woonwijk is ontstaan nabij het station, met de Wynoldy Daniëlslaan en andere straten. De Hagélingerweg is geheel bebouwd qn naar 't westen zijn daar tal van nieuwe straten ont staan, waaraan de bebouwing steeds voortgaat. Oostelijk van de Hoofdstraat vinden we ook al nieuwe straten en langs den Rijksweg is ook ge bouwd. Bij het Terras wordt ook druk gebouwd, daar is de nieuwe-R.K. Kerk aan de Frans Net- scherlaan verrezen en oostelijk van den spoor weg hebben we nu de. Willem de Zwijgerlaan en andere nieuwè straten. De doortrekking van de Willem de Zwijgerlaan heeft een prachtige, ver bindingsweg geschapen tusschen de Brederood- schewèg en de WüsteJaan. Dan hebben we nog de nieuwe woonwijk zuidelijk van het station Santpoort, in de vroegere afdeeling Jan Gijzen- vaart, welke naam ook officieel verdwenen is. In Velsen-Noord werd eerst maar weinig gebouwd. Alleen de Wijkerstraat weg werd. ge heel volgebouwd en het stukje Watervlietstraat was een bescheiden uitbreiding. Maar in de laatste jaren is het land de Schulpen geheel vol gebouwd en hebben we de mooie Duinvlietstraat en andere straten gekregen, maarook de Smidt van Gelderstraat, de Banjaertstraat en oostelijk van den Wijkerstraatweg komen nu verschillen de straten en zet de uitbreiding zich voort. De nieuwbouw in de buurt van de hoogovens, aan den Nieuwen Schulpweg enz., is maar van be scheiden omvang. Alleen het moederdorp Velsen is gebleven als vroeger in'zijn stille rust. Op het terrein van het vroegere landgoed Meervliet zijn eenige villa's gebouwd en daarbij is het gebleven, behal ve dan de villa's in het park Velserbeek en de bebouwing langs Stationsweg en Driehuizer- lcerkweg. Verblijdend is, dat de eerste verschijn selen van vernieuwing van het oude dorp- zich hebben voorgedaan. In de Meervlietstraat is een aantal mooie burgerwoonhuizen gebouwd en ook eenige andere perceelen zijn vernieuwd. Te ho pen is, dat alle oude huisjes in Velsen zullen worden afgebroken en door nieuwe vervangen en dat een paar straatjes zullen verdwijnen. Eén ding is bij deze uitbreiding der gemeente te betreuren, n.l. dat zooveel verkeerswegen zijn bebouwd géwordén. De Hagélingerweg is 'voor een groot deel volgebouwd, de Driehuizerkerk- weg eveneens, aan den Rijksweg tusschen Vel sen en Santpoort staan; ook heel wat huizen en eveneens aan den Bloemendaalschestraatweg. Bij de halte Driehuis begint de bebouwing van den Duin- en Kruidbergweg en deze is alleen gestuit, omdat men" niet verder kon door het I landgoed Duin- en Kruidberg. De Wijkerstraat weg is geheel volgebouwd en naar geen van beide zijden heeft men eenig uitzicht. Het had zelfs maar weinig gescheeld of men had de strook grond tusschen den IJmuiderstraatweg en de spoorbaan Velsen-IJmuidedn volgebouwd met arbeiderswoningen, met de achterzijde naar het Noordzeekanaal gekeerd. Gélukkig is dat niet gebeurd, maar Waterstaat had dien grond graag voor dat doel willen verkoopen. Wij hopen, dat men in onze gemeente lintbe bouwing krachtig zal tegengaan. Het is een verschrikkelijk ding uit een oogpunt van natuur schoon, want straks zal men in dichtbevolkte provincies als Noord- en Zuid-Holland geen uit zicht meer hebben langs de wegen, doch zal men niets anders zien dan huizen. Aan den Rijks weg kan nog heel wat uitzicht behouden blijven en het zou te betreuren zijn, wanneer dat deel van den Hagelingerweg, dat nu nog weiland is, en waardoor men zulk een mooi uitzicht heeft op Driehuis, ook bebouwd werd De Hagelingerweg is een mooie, breede ver keersweg geworden, het is. alleen jammer, dat men halverwege is" blijven steken. Het grootste stuk van het nog niet voltooide deel is toch vol doende breed genoeg, om den weg evenzoo te maken. Wanneer gronden langs den Duin- en Kruid- bergerweg beschikbaar komen voor bouwterrein en wanneer een nieuwe rijksweg vanaf de tun nel door Velsen-Noord gaan zal, hopen wij dat men met de eischen van uitzicht rekening zal houden Een merkwaardig verschijnsel is, dat sinds .enige jaren de'bevolking van IJmuiden terug loopt en die van Velsen. en Santpoort belangrijk stijgt. Eerst verplaatste de bevolking zich van IJmuiden naar IJmuiden-Oost, thans is er een verplaatsing naar Driehuis, Santpoort en Velsen- Noord, terwijl de aanwas der bevolking hoofd zakelijk ten goede komt van Santpoort en Vel- sën-Noord. In 1933 woonden in IJmuiden 29014 personen, in 1937 was dat aantal gedaald tot 27910, in dezelfde jaren steeg het aantal zielen in de afdeeling Velsen van 7095 tot 8646 en van de afdeeling Santpoort van 7487 tot 10048. Toch was er de laatste twee jaar weer eenige toene ming voor IJmuiden en wel van 90 zielen. DRANKWET Bij B. en W. van Velsen is ingekomen een verzoekschrift van Jacob de Goede van beroep bakker, wonende te IJmuiden, om een Verlof B, voor den verkoop van uitsluitend alcohol vrijen drank op de bovenverdieping van het perceel Loggerstraat no. 12 te IJmuiden. Vóór 1 Januari 1939 kan een ieder tegen het verleenen van dit verlof schriftelijke be zwaren bij Burgemeester en Wethouders voornoemd inbrengen. BLOEMBOLLEN GETEELD ZONDER VERGUNNING. Een Heemskerksche caféhouder annex bol- lenkweeker had op verschillende perceelen land in Heemskerk en Assendelft bloembollen geteeld terwijl hij door de Nederlandsche Sier teeltcentrale geschorst was en dus niet in het bezit was van de vereischte teeltvergunning. De caféhouder voerde als verweer aan, dat hij op den datum van de intrekking van zijn teeltvergunning 23 Maart '38 de bollen reeds in den grond had staan en dus niet ver plicht was deze te rooien. De kantonrechter was van meening, dat hij die bollen wel uit den grond had moeten halen, waarop de verdachte antwoordde: Dan had ik me wel op kunnen hangen. Een opzichter van de Ned. Sierteeltcentrale had op 11 Mei j.l. een onderzoek ingesteld. Hij deelde mede, dat de verdachte op 20 Oct. '37 door de tuchtrechtcommissie van de Sier teeltcentrale was veroordeeld. Op 10 Februari '38 was dit vonnis in hooger beroep bekrach tigd. De volgende getuige, een 60-jarige con troleur van de Landbouwcrisiswet had den caféhouder op 13 Juni '38 gelast de bollen te rooien. Reeds 10 Februari 1937 was er een aan- ;eteekend schrijven aan den verdachte gezon den waarin hem werd medegedeeld, dat hij geen recht had op een teeltvergunning, Verd.: Dien brief heb ik nooit ontvangen. Verschillende andere getuigen deelden nog mede, dat de caféhouder land van hen had gehuurd om bollen te telen. Een 27-jarige letterkundige uit Heemstede, die vroeger controleur bij den Landbouwcrisis- dienst was geweest, wist nog te vertellen dat de laatste teeltvergunning in 1936 aan ver dachte was uitgereikt. De Ambtenaar achtte het bewijs dan ook wettig en overtuigend geleverd. Met zeldzame brutaliteit heeft de verdachte de crisisbepalin gen overtreden. Eisch 4 geldboeten van f 100 subs. 4 x 20 dagen. De Kantonrechter veroordeelde tot 4 ;eldboeten van f 50 of 40 dagen hechtenis. ten in Spaarndam gereden. Maandagmiddag heeft de IJsclub „Nova Zembla" haar banen get opend. De ijskoude wind weerhoudt echter ve. len. Een enkele enthousiaste rijder waagt zich oj) de vlakte, maar de liefhebbers zijn te tellen, Ook het Spaarne ligt grootendeels dicht. men wage zich echter nog niet op dit gevaarlijke ijs. De wind, die nog krachtig giert, heeft hier en daar gevaarlijke wakken doen ontstaan. Voor. zichtigheid is dus een eerste eisch. TE HAARLEMMERMEER. In Zwanenburg, Bennebroekerweg (West) Hoofddorp en Nieuw-Vennep zijn de ijsbanen' geopend. Het zijn alle onder water gezette lan derijen, die in ijsbanen zijn omgezet. Vooral Hoofddorp kan zich beroemen op een schitteren de ijsbaan, die mede door haar ligging tot één der mooiste van ons land kan gelden. Door de atciviteit van de IJsclub „Hoofddorp" is deze baan aangelegd volgens de reglementen van den K.N.S.B. Oud en jong vermaakten zich evenwel ook op het ijs van de slooten. Moeten de Joden Dantzig verlaten? WARSCHAU, 19 Dec. (P.A.T.) De bla den melden uit Dantzig, dat aldaar in een vergadering van een aantal Joden en leden van den senaat, de mededee- ling is gedaan, dat de Joodsche bevol king van Dantzig zich op de noodzake lijkheid moet voorbereiden het gebied van de Vrije Stad binnen drie of vier maanden te verlaten. De ijspret in Haarlem en Omstreken. Het ziet er nog niet naar uit, dat de vorst spoedig zal verdwijnen, zoodat de liefhebbers van schaatsenrijden nog volop kunnen genieten, vooral nu er een ruime keus van banen is. Die van; de IJsclub voor Haarlem en Omstreken aan de Kleverlaan, van St. Moritz aan de Am- sterdamsche Vaart, van Nova Zembla te Spaarn dam, van De Volharding te Heemstede en verder in alle tennisparken zijn heden natuurlijk weer geopend. Het bestuur van de IJsclub voor'Haarlem en Omstreken zou vanmiddag overwegen, wanneer er eventueel wedstrijden in het hardrijden op de banen aan de Kleverlaan zullen plaats hebben. TE BLOEMENDAAL. We hebben Maandagmiddag eens rond geke ken op de plaatsen, waar gereden kon worden, maar de belangstelling voor het ijs was zeer ge ring. De felle wind hield de meeste mensehen bin nenshuis, waarbij nog kwam, dat de Lagere Scholen geen vrij hadden. Het meertje van Caprera lag nog eenzaam en verlaten, hoewel het op dit mooie baantje an ders toch zoo druk kan zijn. Op de baan in Park Duin en Daal hadden de enkele rijders de baan voor zich alleen; het ijs is uitstekend. Hier was men al bezig, het „koek en zoopie" op te zetten. Ook op het ijs van de poldersloot.en werd maar weinig gereden. Blijkbaar moet eerst de felle wind gaan lig gen, voor de rijders op de vlakte komen. TE ZANDVOORT. Heden morgen 10 uur werd de mooie ijsbaan in Plan Noord officieel geopend. Het ijs is van uitstekende kwaliteit en sterk genoeg. Voor de beginnelingen is er een prachtig „krabbelbaantje", terwijl de meer gevorderden rondom het ovale eiland een breede baan van ongeveer 500 meter lengte tot hun beschikking hebben. Daar de baan grootendeels achter de met dennen beplante duinen beschut ligt, is het hier zelfs voor koudkleumen best uit te houden. Voor de IJsclub Zandvoort is het wél te hopen dat de vorst liefst eenigszins getemperd nog wat aanhoudt. SPAARNDAM. Reeds gisteren werd er hier en daar op sloo- Zoo kwam een Scheveningsche logger van de visscherij terug. En zoo de Claesje. HOLLAND—AMERIKA LIJN. Veendam, Rott. n. New-York, p. 18 Kaap Race. Drechtdijk, Vancr. n. Rott., 18 te Liverpool. Volendam, 17 van New-York n. Rotterdam. Nw. Amsterdam, 17 v. New-York n. Z. Amerika. Noordam 19 van Philadelphia te Rotterdam. Delftdijk Vancouver naar Rotterdam 15 te New- Westminster. Blommersdijk, Rotterdam n. New-York 18, 60 mijl Oost van Niton. Drechtdijk, Vancouver n. Rott. 18 te L'pool. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Nijkerk (uitreis) 19 van Suez. Heemskerk 17 v. Rotterdam naar Hamburg. Bloemfontein (thuisreis) 17 v. Kaapstad. Jagersfontein 19 v. Amsterdam n. Rott. HOLAND—WEST-AFRIKA LIJN. Amstelkerk (uitreis) 16 te Port Bouet. Maaskerk- (thuisreis) 19 te Havre verwacht. Jaarstroom (thuisr.) 16 v. Dakar via Havre. Reggestroom (thuisreis) 17 van Takoradi. Ulysses (uitreis) pass. 17 Dec. Dungeness. HALCYON LIJN. Stad Haarlem 17 v. Vlaardingen n. Genua. Stad Amsterdam 17 v. Genua n. La Goulette. Stad Zwolle 17 v. Les Falaises n. Velsen. Rozenburg 16 v. Bordeaux te Bilbao, voor Veis. Vredenburg 20 v. Narvik te Vlaard. verw. Stad Arnhem Immingham naar Alexandrië pass, 17 Ouessant. HOLLAND—OOST-AZIë LIJN. Serooskerk (uitr.) 17 te Otaru. Grootekerk 18 van Rotterdam te Hemburg vertr. 19 (n.m.) naar Rotterdam. Meerkerk (thuisr.) 19 te Singapore. Gaasterkerk (thuisr.) p. 17 Gibraltar. HOLLAND—AUSTRLIë LIJN. Aagtekerk (uitr.) 18 te Kurrachee. HOLLAND—BRITSCH-INDlë LIJN. Streefkerk 18 v. Rott. naar Hamburg. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Irene, Harlingen n. Genua p. 19 Gibraltar. Ganymedes 19 van Volo te Thessaloniki. Odysseus 19 van Amsterdam te Lissabon. CotticaParamaribo n. Amst. 18 v. Madeira. Breda, Chili. n. Amsterdam 17 v. Cristobal. Flora, 18 van New-York n. Port au Prince. Douro 14 v. Curasao naar Centr. Amerika. Baralt 17 van Curasao n. Bovenw. Eil. Achilles, Rotterdam n. Gua p. 16 Gibraltar. Ajax 19 Dec. v. Amsterdam te Kopenhagen. Allernaar, Amsterdam n. Chili 17 te Curacao. Ariadne 18 Dec. van Hamburg te Amsterdam. Barneveld 18 van Amsterdam naar Delfzijl, Bennekom 18 Dec. van Chili te Amsterdam. Colombia 18 Dec. v. Hamburg te Amsterdam. Fauna 18 Dec. van Kopenhagen te Stettin. Hebe 19 Dec. van Amsterdam te Hamburg. Hercules 17 Dec. van Bourgas te Varna. Hermes 18 Dec. van Cavalla naar Piraeus, Iris, Oporto n. Amst. pass. 17 Ouessant. Juno, Venetië n. Amst. 17 van Algiers. Mars, Triëst, n. Amsterdam 18 op 165 mijl West van Dungeness. Merope, Stettin n. Amst. p. 18 Brunsb. Orion, Candia n. Amsterdam p. 18 Gibraltar. Pluto 18 Dec. v. Kopenhagen te Amsterdam. Poseidon 18 Dec. van Gibraltar n. Oran. Pygmalion 19 van Hamburg te Amsterdam. Rhea 18 Dec. van Gibraltar te Genua. Stella 18 Dec. van Napels te Patras. Theseus 17 Dec. van Danzig n. Amsterdam. Venus 18 Dec. van Hamburg n. Amsterdam. Vesta 17 Dec. van Palermo n. Castellon. Boskoop 16 Dec. van Mexilliones naar Arica. Ceres, Amsterdam n. Chili 16 van Iquique. Berenice, Rott. n. Lissab. 17 40 m. O. v. Niton. Titus, Rott. n. Algiers p. 18 Beachy Head. Trajanus, Amst. n. Genua p. Beachy Head. Nereus, Rott. n. Pasajes p. 18 Dungeness. Orestes, Rott. n. Alexandrië p. 17 Dungeness. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. Westland 17 v. Amst. te F mos Aires. Zaanland (thuisreis) 17 v. Rio de Janeiro. Waterland (thuisreis) 17 van Las Palmas. Amstelland 16 van Amst. t Hamburg. Montferland (uitreis) pass. 17 Ouessant. MEYER CO'S SCHEEPVAART MIJ. Radnorshire, Japan n. Rott. 17 te Londen. Polydorus, Amst. n. Java p. 18 Dungeness. Diomed, Japan n. Rotterdam 18 te Manilla. Glenaffaric, Japan n. Amst. 17 te Penang. Menestheus 16 van Yokohama n. Rott. Benreoch 17 Dec. van Dairen n. Rotterdam. Myrmidon, Batavia n. Amsterdam p. 18 Lizard. Euryades, Batavia n. Amst. 19 v. Pt. Said. Antenor, Japan n. Rott. p. 18 Gibraltar. City of Dundee, Cebu n. Rott. 18 v. Aden. Melampus 18 Dec. van Batavia te Amst. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Dempo (thuisr.) 19 (8 n.m.) v. Cowes, 19 (3 n.m.) verwacht. Indrapoera (thuisr.) 18 van Sabang. Blitar (thuisr.) p. 18 Perim. Buitenzorg (thuisr.) 18 van Suez. Garoet (thuisr.) 18 te Havre. Kedoe (uitr.) p. 19 Pantellaria. Kertosono (uitr.) 17 van Suez. Kota Agoeng (thuisr.) p. 18 Sagres. Kota Inten 18 v. Rotterdam te Hamburg. Tapanoeli (uitr.) 18 te Londen. Baloeran (uitr.) 19 te Belawan. Kota Tjandi (uitr.) 18 te Belawan. Sibajak (uitreis) 18 400 m. Z. v. Land's End. ROTTERDAM-ZUID AMERIKA LIJN. Al wak i (thuisr.) 18 van Buenos Aires STOOMVAAR'I -MIJ NEDERLAND. Enggano (uitreis) 17 Dec. van Belawan. Tarakan (uitreis) 17. Dec. van Belawan. Bintang (thuisreis) 19 Dec. van Port Said. Poelau Bras 19 v. Bremen te Amsterdam. Soemba 19 Dec. van Hamburg te Amsterdam. Poelau Tello (thuisreis) 18 van Port Said. WIJK LIJN. Winterswijk 19 van Bremen te Schiedam.

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 2