Belangrijk concert VERWACHT WORDENDE SCHEPEN BURGERLIJKE STAND. in de Doopsgezinde kerk. Uitvoering van „De Messias Lucien Louman, bas, Haarlem. Het Doopsgezind Gemengd Zangkoor zal op het Kerstconcert, dat a.s. Donderdag in het kerkgebouw van de Doopsgezinde Gemeente aan de Meerstraat zal plaats vinden, het ora torium „De Messias" van G. F. Handel ten gehoore brengen. Ongetwijfeld stelt het koor j hiermede een zeer belangrijke daad, een moe dige daad ook, want het uitvoeren van een dergelijk opus eischt niet alleen een langdurige en intensieve voorbereiding, maar ook belang rijke financieele offers. Het bestuur heeft zich daardoor niet laten afschrikken en het plan I doorgezet. Het engageerde voor de vervulling van de I zeer belangrijke solo-partijen in „De Messias" solisten van naam. De sopraanpartij wordt gezongen door mevr. SuyckSchik, lid van het koor. Daarnaast zijn voor dit concert ge ëngageerd mej. Annie Hermes, alt te Heem stede en de heeren Lucien Louman, bas te Haarlem en Kees Smulders, tenor te Amster dam. De heer Riphagen, pianist te Driehuis zal de I pianobegeleiding verzorgen, terwijl de alge- heele leiding van de uitvoering berust bij den heer H. van Dijk, dirigent van het koor. Omtrent den genialen componist van „De Messias" kunnen wij nog het volgende mede- deelen: George Friedrich Handel werd den 23en Fe bruari 1685 te Halle geboren en stierf den 14en April 1759 in den ouderdom van 74 jaar te Londen. Krachtig, edel, onuitputtelijk in rijk dom van verhevenheid, is hij, op elk gebied der kunst in zijn tijd, de schitterende gestalte, en is dat in het Oratorium nóg. Gelijk Beethoven in zijn laatste levensjaren het zintuig van het gehoor moest derven, zoo miste Handel dat van het gezicht. Ofschoon hij reeds acht jaar vóór zijn dood geheel blind was, verrukte nog altijd zijn onovertroffen orgelspel. In den tempel, door Engeland aan de grootste geesten des volks geheiligd, de Westminster Abdij, is zijn graf en zijn stand beeld. Tegen een orgel geleund, waarboven een Engel zweeft, staat Handel; en op 't marme ren notenblad, dat zijn hand omvat houdt, ziet ge, in woorden en notenteekens, de Mes- siashymne: „Ik weet, dat mijn Verlosser leeft!" Handel componeerde den „Messias" in 24 dagen, van 22 Augustus11 September 1741, voor een liefdadigheidsconcert in Dublin, waar het werk den 13en April 1742 onder zijn eigen leiding voor het eerst uitgevoerd werd. De componist had rekening te houden met de bescheiden muzikale krachten, waarover genoemde stad beschikken kon. Daarom werd het aantal instrumenten, dat den zang moest begeleiden, zooveel mogelijk beperkt. De uitvoering te Dublin maakte diepen in druk. Van 1743 af gaf Handel te Londen jaar lijks een uitvoering van den „Messias". Eerst veel later is men in Handel's vaderland dit oratorium gaan waardeeren. De „Messias" bestaat uit drie deelen. Het eerste behandelt de geboorte van Christus en zijn werken op aarde; het tweede schildert zijn lijden, zijn opstanding en de verbreiding van het Evangelie; het derde spreekt over het laatste oordeel. In tegenstelling met andere oratoria worden hier geen personen sprekend ingevoerd. Han del en de bewerker van den tekst hebben uit eerbied voor de stof, die zij behandelden, dit onpersoonlijke gewild. Hieruit blijkt wel, dat men morgenavond in Beverwijk gelegenheid krijgt een der belang rijkste meesterwerken, die de toonkunst ooit heeft opgeleverd, te beluisteren. Het wakkere Doopsgezinde koor verdient dan ook een uitverkocht kerkgebouw al zou het het slechts zijn ter aanmoediging van het streven aan muzikaal Beverwijk het beste van het beste te brengen. HET SPEL MET DE SCHIJVEN. Donderdagavond speelt het tweede tiental van de Beverwij ksche Damclub voor de com petitie van den Noord-Hollandschen Dam- bond een wedstrijd tegen D.C.IJ. 3. Daar beide tientallen een goede kans op het kampioenschap hebben wordt een span nende ontmoeting verwacht. KERSTVERGADERING VAN DE S. D. A. P. Op Vrijdag 23 December a.s. houdt de plaatselijke afdeeling haar traditioneele kerst vergadering in gebouw „Odeon". In deze bijeenkomst zal Ds. A. van der Heide, oud-lid van de Tweede Kamer spreken met als onderwerp „Kerstmis 1938". De Arbeiders Zangvereeniging „De Daad", dirigent de heer P. J. Potgieser zal de ver- iadering met haar zang opluisteren. Jaarvergadering van de Harddraverijvereeniging. Wat de tuinders kregen. Kees Smulders, tenor, Amsterdam. Ruim 500.— voor schoolvoeding. Dinsdagavond heeft de Harddraverijvereeni ging „Prins Bernhard" in Hotel „Ter Burg' haar jaarvergadering gehouden. Ongeveer 50 leden waren aanwezig toen de heer Blom de vergadering opende en een kort overzicht gaf van het jaar 1938, dat van het bestuur meer dan gewone activiteit heeft gevraagd. Spr. deelde mede, dat de financieele toestand van de vereeniging kerngezond is en dat de ver- eeniging vol vertrouwen het negende lustrum tegemoet kan zien. Het is, aldus spr., wel ge bleken, dat de harddraverijvereeniging niet slechts één dag per jaar werkt en dus een „ééndagsvlieg" genoemd zou moeten worden, maar dat in werkelijkheid 365 dagen gewerkt wordt. Dit bleek ook afdoende uit het uitvoerige „aarversiag van den secretaris, dat een duide lijk beeld gaf van de enorme hoeveelheid werk, die het bestuur moet verzetten om de vereeni ging de plaats te doen behouden, welke zij zich in de wereld van de draf sport heeft v worven. Voorts bleek uit het verslag, dat het ledental thans de 400 nadert. Dank zij energieke werk van den heer Rus konden in het afgeloopen jaar 112 nieuwe leden worden inge schreven. Het jaarverslag verwierf dc goedkeu ring van de vergadering. Uit het financieele overzicht van den pen ningmeester, mr. J. A. B. Sanders, bleek, dat in de vereeniging met zeer belangrijke bedra gen gewerkt wordt. De jaarrekening sloot in inkomsten en uitgaven op een bedrag van f 6223,23 met een batig saldo van f 2928,56. En bedrag van ongeveer f 4000 was in het af geloopen jaar ten goede gekomen van de ge meenschap, waarvan f 1352 aan liefdadige in stellingen. De heer Smit verklaarde namens de kas- commissie alles in volkomen orde te hebben bevonden. Spr. kon de harddraverijvereeniging jeluk wenschen met zoo'n accuraten penning meester. De voorzitter leidde vervolgens de bestuurs verkiezing in. Spr. wees er op, dat het aftre den van het geheele bestuur geenszins gelegen was in een „conflict", zooals ten onrechte is jelanceerd, met het gemeentebestuur. Geluk kig is daarvan geen sprake. Het geldt hier slechts een interne aangelegenheid. Spr. heeft bedankt als voorzitter omdat hij in ruil voor zijn harde werken in zijn eer en goeden naam niet wenscht te worden aangetast. Alle be stuursleden hadden zich achter spr. geplaatst. De heer B r a nt j e s betoogde, dat het niet de slechtste vruchten zijn, waaraan de wespen knagen. Spr. noemde den voorzitter „den vader, die den kinderen voedsel brengt" en hij verzocht het bestuur dan ook dringend op zijn besluit terug te komen. Ook de heer Visser zou het jammer vin den, wanneer dit bestuur, dat zooveel nuttig werk doet, zou heengaan. Men kan wel eens falen en men kan zelfs belasterd worden, maar men kan ook daaruit nieuwe krachten putten. Vanuit de vergadering werd nog menig be roep op den voorzitter gedaan om op zijn be sluit terug te komen. Na lang aandringen verklaarde hij zich daartoe bereid. Ook de andere bestuursleden waren toen weer gene gen hun functies te blijven vervullen. Dit be sluit van het afgetreden bestuur werd met een langdurig applaus begroet. De voorzitter betuigde zijn erkentelijk heid voor het in hem gestelde vertrouwen. Hierna stelde hij voor een bedrag van f 528 beschikbaar te stellen voor de schoolvoeding. Daardoor zal het mogelijk zijn gedurende 11 weken, gerekend vanaf 9 Januari, aan 100 kin deren boven het gewone aantal warme maal tijden te verstrekken. De directie van de Be- verwijksche Conservenfabriek heeft zich bereid verklaard daaraan nog een week gratis ver strekking van maaltijden toe te voegen. Onder daverend applaus hechtte de verga dering aan dit sympathieke voorstel zijn goed keuring. Nadat eenige leden van de rondvraag ge bruik hadden gemaakt sloot de voorzitter deze voor het voortbestaan van de harddraverij vereeniging zoo belangrijke vergadering. De noteering van de groentenveiling. Andijvie per 100 Kilo f 7f 12 Prei per kilo 611 ct. Tomaten per kilo 1622 ct. Klei-aardappelen per H.L. f 2.40f 2.50 Uien per kilo 35 ct. Witlof per pond, 45 ct. Waspeen per kilo 34 ct. Bieten per kilo 2y23 ct. Knollen A per stuk 56V2 ct. Idem B pei stuk 2— 2 V2 ct. Groene kool per kilo 45'/2 ct. Boerekool per kilo 6—11 ct. Gele kool per kilo 3V24Vi> ct. Roode kool per kilo lVz2 ct. Spruiten per kilo 1228 ct. Langs de Lijn. Programma van de Radiocentrale. Donderdag: Lijn I: 8.00 Hilversum I. Lijn II; 8.00 Hilversum II. Lijn III: 8.00 Keulen; 10.30, Parijs; 12.05 Di versen; 12.20 Brussel Ned.; 2.20 Londen Reg., 4.20 Parijs; 4.35 London Reg., 5.20 Brussel Ned., 6.05 Radio P. T. T.-Nord; 6.20 London Reg.; 7.20 Radio P.T.T. Nord; 7.50 Diversen; 8.20 London Reg., 9.00 Keulen; 10.20 Brussel Ned., pl.m. 10.35 Keulen. Lijn IV: 8.00 Brussel Ned.; 10.35 Londen Reg.; 1.20 Nationaal programma; 10.45 Lon don Reg. Lijn V: Diversen. De ijspret kan een aanvang nemen. Ringvaart en Fortgrachten liggen dicht. Ook Beverwijk krijgt volop zijn deel van vorst „Thialf". die op het oogenbiik wel heel streng regeert. Een bekend spreekwoord zegt echter, dat strenge heeren niet lang regeeren. Dit oude gezegde schijnt thans niet op te gaan. want reeds van Vrijdag j.l heeft de winter alles in zijn ban gevangen en het ziet er niet naar uit, dat wij spoedig van deze greep ver lost zullen worden, De exploitanten van de beide Beverwij ksche ijsbanen, die bijkans het eene jaar na het andere de banen voor niets in orde maakten, omdat de vorst wegbleef, krijgen nu teveel van het goede. Nu is er ijs in overvloed, maar blijven de bezoekers weg, want het is geen pretje om op de banen den feilen Oostenwind uit de eerste hand te ontvangen. Het bezoek laat dan ook zeer veel te wenschen over en ondanks, dat één der ijsbanen een dezer dagen gi-atis toegankelijk was, was er weinig animo. De enkele dapperen namen na korten tijd al weer de vlucht en zochten met den meest mo gelijken spoed onze grootste vriendin in deze dagen, de kachel, weer op, om de verkleumde ledematen tot nieuw leven te roepen. Voor de exploitanten is het dan ook te hopen, dat het minder koud wordt Ook de haven en De Pijp hebben zich een winterpak aangemeten, al zal het voor Thialf niet meegevallen zijn om dit „inktwater" in zijn macht te krijgen. De weinige scheepvaart ondervindt reeds veel hinder van het ijs, dat binnen afzienbaren tijd wel over de paarden krachten van de scheepsmotoren zal zege vieren. De Ringsloot en de Fortgrachten zitten ook dicht en wachten op de eerste liefhebbers, die het ijs nu wel kan dragen. „Hard-arren" op de Ringsloot zal er nog wel niet van komen. Het ijs is hier echter uitstekend. Als de wind nu nog wat luwen wil, wachten de Beverwijksche schaatsenliefhebbers nog vreugdevolle dagen. DE BOND VAN PETROLEUMVERKOOPERS. De onlangs opgerichte aideeling Beverwijk van den Nederlandschen Bond van Petroleum handelaren en -venters houdt hedenavond in het repetitielokaal van „Nieuw Leven" een ledenvergadering. Getemperde ijsvreugde. Gisteravond was de Beverwijksche IJsbaan chter het Gemeentelijk Sportpark voor het eerst 's avonds geopend. Ondanks de kou waren er verscheider.en, die de ijzers onder bonden. De ware stemming zat er echter nog nite in, Daarvoor was de felle koude een be letsel. NEDERLAAG VOOR DE DAMCLUB. H.D.C. 3Beverwijk 2. Het reserve-tiental van de Beverwijksche Damclub heeft in een uitwedstrijd een groote nederlaag geleden tegen H.D.C. 3. Met 137 bleven de gastheeren in de meerderheid. De uitslagen van de gespeelde partijen wa ren: J. E. ElstgeestJ. Bakker 20 J. Risseeuw—N. N. 20 W. J. MatlaL. Kluft 0—2 J. KuntzeTh. Hoogland 20 A. VroolijkC. Snel 20 C. van WageningenM. Kemper 0—2 C. T. GlazerM. Hoogvorst 20 H. RiedijkC. Kluft 02 J. H. SpoorA. Hofland 11 A. J. VerwoerdtJ. Verbeek 20 SCHIP VAN Verm. Aankomst Angra (Fin) Buenos Aires Alcinous (Ned.) x) Amstelkerk (Ned.) Aegeon (Gr.) Agamemnon (Ned.) Amstelland (Ned.) x) Ajax (Ned.) Amazone (Ned.) Breda (Ned.) x) Bintang (Ned.) Boskoop (Ned.) Bloemfontein (Ned.) x) Buccinum (No.) Belgien (Deen) Bordsee (Du.) Baafn (Ned.) x) Cottica (Ned.) Caribia (Du.) x) Ceres (Ned.) Chr. Bors Charterhague (Fin) Dioni (Ital.) Doris (Gr.) Deucalion (Ned.) Euryades (Eng. x) E. H. Fisser (Du.) Euterpe (Ned.) Europe (Noor) x) Essen (Du.) Feodosia (Du.) Ferrum (Fin) Fauna (Ned.) Gaasterkerk (Ned.) x) Glenaffaric (Br.) x) Halle (Du.) Helder (Ned.) Hamm (Du.) Hermes (Ned.) Hamla (Noor) Hercules (Ned.) Hoogland (Ned.) Hebe (Ned.) Imperial Valley (Br.) Use (Zw.) Inverliffey (Br.) x) Juno (Ned.) J P. Goen (Ned.) x) Jaarstroom (Ned.) Kotkas Lekhaven (Ned.) Laertes (Ned.) Luneburg (Du.) Menes (Du.) Myrmidon (Eng.) x) M. L. Goulandris (Gr.) Meerkerk (Ned.) x) Meliskerk (Ned.) Maaskerk (Ned.) Megara (Ned.) Mirandella (Port.) Margareta (Zw.) Nigerian (Br.) Nicolai Ejev (Rus) Norita (Zw.) Narvik (Zw.) Orion (Ned.) Oberon (Ned.) Odysseus (Ned.) Orpheus (Ned.) Ossian (Zw.) Osmussaar (Estl.) Phoenica (Du.) Poeiau Laut (Ned.) x) Poelau Tello (Ned.) x) Pres Francqui (Belg) x Phrygia (Du.) Pionier (Belg) Pericles (Ned.) Poelau Roebiab (Ned.) Perseus (Ned.) Polyphemus (Ned.) x) Roxby (Br.) Randfontein (Ned.) Reggestroom (Ned.) Rozenburg (Ned.) Springfontein (Ned.) x) Stad Zwolle (Ned.) Sagona x) Tiba (Ned.) Tajandoen (Ned.) Tawali (Ned.) x) Taygetos (Gr.) Tela (Ned.) Towa (Gr.) Tynningö (Zw.) Uckermark (Du?) Waterland (Ned.) Westland (Ned.) Zaanland (Ned.) x) Batavia West Afrika La Plata Palestina (via R'dam) Hamburg Kopenhagen Rotterdam Chili Ned. Indie Chili Zuid Afrika New Orleans Gdynia Le Tréport (v. IJm.) Chili West Indië Pto Barrios (v. IJm.) Chili La Plata Sundsvall Poti (v. IJm.) La Plata Alexandrië Batavia Huelva Bordeaux Port Arthur Batavia Pt. Limon Söderhamn Stettin Japan (via Antw.) Japan Macassar Hamburg Ned. Indie Zw. Zee La Goulette (v. IJm.) Zw. Zee Newcastle. Hamburg Durban (v. IJm.) Swansea Aruba Midd. Zee Batavia West Afrika Castro Urdiales (v. IJm Rosario Ned Indië Ned. Indië Ned Indië Batavia Buenos Aires Japan Zuid Afrika West Afrika Harburg La Plata Stockholm West Afrika Leningrad Stockholm Narvik (v. IJm.) ■Jaiestina Mexandrië Lissabon Gothenburg Gefle Tunis Pto Barrios Batavia Ned. Indië Houston Mexico La Plata West Indië Batavia Danzig Batavia Port Red on Z Afrika West Afrika Bilbao (v. IJm.) Beira Les Falaises (v. IJm.) Curagao Rosaric Batavia Batavia La Plata La Plata La Plata Oxelösund (v. IJm.) Ned. Indië Buenos Aires Buenos Aires Buenos Aires 11 Jan. 17 Jan. 27 Dec. 25 Dec. 26 Dec. 24 Dec. 27 Dec. 25 Dec. 21 Dec. 26 Dec. 23 Dec. 7 Jan. 19 Jan. heden 26 Dec. 1 Jan. 27 Dec. 25 Dec. 7 Febr. 4 Jan. 27 Dec. 18 Jan. 23 Dec. 20 Jan. 30 Dec. 23 Dec. 10 Jan. 22 Dec. 23 Dec. 21 Dec. 28 Dec. 24 Dec. 4 Jan. 21 Qec. 25 Jan. 4 Febr. 29 Dec. 20 Dec. 4 Jan. 27 Dec. 2 Jan. 21 Dec. 22 Dec. 22 Dec. 23 Dec. 4 Jan. 26 Dec. 26 Dec. 22 Dec. 2 Jan. 24 Dec. 17 Jan. 21 Dec. 21 Dec. 27 Dec. 25 Jan. 25 Dec. heden 6 Jan. 23 Dec. 6 Jan. 23 Dec. 20 Jan. laatste bericht 9 Dec. vertrokken. 18 Dec. van Colombo. 5 Dec. van Las Palmas. 15 Dec. van Buenos Aires. 13 Dec. van Jaffa, vertrekt 24 December, vertrekt 22 Dec. vertrekt 23 Dec. 17 Dec. van Cristobal. 19 Dec. van Port Said. 17 Dec. van Arica. 17 Dec. van Kaapstad. 7 Dec. vertrokken. 17 Dec. vertrokken, vertrekt 24 Dec. 19 Dec. te Callao. 18 Dec. van Madeira. 19 Dec. van Pt. Limon. 16 Dec. van Iquique. 17 Dec. vertrokken. 15 Dec. vertrokken. in lading, in lading. 19 Dec. van Algiers. 19 Dec. van Port Said. 18 Dec. van Land's End. vertrekt 23 Dec. 21 Dec. te Liverpool. 17 Dec. te Soerabaya. 15 Dec. van La Guayra. 8 Dec. te Stockholm, vertrekt 24 Dec. 17 Dec. van Gibraltar. 17 Dec. van Penang. 17 Dec. te Liverpool. 4 Dec. te Rotterdam, 15 Dec. van Padang. 19 Dec. te Piraeus. 17 Dec. van Gibraltar. 17 Dec. te Varna. 20 Dec. vertrokken, vertrekt 22 Dec. 9 Dec. vertrokken. 17 Dec. vertrokken. 10 Dec. vertrokken. 19 Dec. van Gibraltar. 14 Dec. van Colombo. 16 Dec. van Dakar. 15 Dec. vertrokken. 18 Dec. te Havre. 17 Dec. van Batavia. 16 Dec. van Tjilitjap. 8 Dec. van Perim. 18 Dec. van Lizard. 30 Nov. vertrokken. 19 Dec. van Singapore. 14 Dec. van Mombassa. 19 Dec. te Havre, vertrekt 26 Dec. 2 Dec. v. Bahia Blanca. 15 Dec. vertrokken. 14 Dec. van Pt. Bouet. 18 Dec. te Rotterdam. 16 Dec. van Söderhamn. in lading. 18 Dec. van Gibraltar. 14 Dec. van Gocek. 21 Dec. vertrokken, vertrekt 22 Dec. 16 Dec. van Sundsvall. in lading. 18 Dec. van Trinidad, m lading. 18 Dec. van Port Said. 3 Dec. vertrokken. 17 Dec. vertrokken. 20 Dec. van Rosario. 19 Dec. te Havre. 19 Dec. van Colombo, vertrekt 24 Dec. vertrekt 24 Dec. in lading. 16 Dec. te Durban. 17 Dee. van Tokaradi. in lading. 14 Dec. te Hamburg. 19 Dec. van Oran. 10 Dec. te Rotterdam. 17 Dec. van Maceio 10 Dec. van Padang. 19 Dec. te Belawan. vertrekt 26 Dec. vertrekt 29 Dec. 17 Dec. van B. Aires. 17 Dec. vertrokken. 18 Dec. van Port Said. 17 Dec. van Las Palmas. vertr. 23 December. 17 Dec. van Rio de Janeiro. Totaal 13—7 Ongedierte in onze tuinen. Lezing voor de Tuinbouw-Studieelub. De Tuinbouw-Studieelub heeft gisteravond in het veilinggebouw ,,'t Centrum" aan de Koning- traat een ledenvergadering gehouden, welke in verband met de hevige koude maar matig was bezocht. De voorzitter, de heer R. W. A. Muyen, sprak niettemin in zijn openingswoord zijn voldoe ning uit over de opkomst. Vervolgens deelde spr. mede, dat de heer D. van der Wel, die een lezing zou houden over .Varencultuur", verhinderd was om de verga dering bij te wonen. Na vaststelling der notulen werden de inge komen stukken behandeld, waaronder een schrij ven was van de afdeeling Uitgeest van „Bloem bollencultuur", waarin werd verzocht om aan een gecombineerde vergadering medewerking te verleenen, waarin ir. Van der Slikke uit Leeu warden een lezing zou houden over „Cultuur van lelie's en bestrijding van ziekte". In principe werd hiertoe besolten. Na de pauze, waarin de inzendingen werden gekeurd, heeft de heer C. van der Mey een lezing gehouden over „Ongedierte". De heer Van der Mey begon zijn inleiding met eenige bijzon derheden te vertellen van slakken, die zich snel vermenigvuldigen en veel schade aan kunnen richten. In den laatsten tijd wordt met veel suc ces het middel „Oretox" toegepast, dat niet al leen de slakken doodt, maar ook een lokmiddel is. Spr. behandelde vervolgens de bestrijding van dopluis, luizen, oorenkruipers en andere onge- dierten, die zoo veel onheil in de gewassen aan brengen en de moeilijkheden, die zich daarbij voor doen. Naar aanleiding van de causerie ontwikkelde zich een leerzame gedachten wisseling, waarbij nog eenige gezichtspunten voor de bestrijding van ongedierte werden geopend. Hierna werd de uitslag van de keuring me degedeeld, die als volgt luidde: Poincettria's 9 punten; Poincettria's (eiken- bladig) 9 punten; Bloemenmand 9 punten; Mis pels 7 punten, alle ingezonden door den heer A. J. Martens; Kerststuk 9 punten, ingezonden door den heer C. van der Mey en een fantasie stukje van den heer J. J. Bakker 8 punten. HEEMSKERK R.K. VOLKSBOND. Donderdagavond 29 December houdt de af deeling Heemskerk van den Ned. R=K. Volks bond een ledenvergadering in het K. S. A.- gebouw. „A. D. O." Voor tweeden Kerstdag is het volgende pro gramma vastgesteld: O. I. V.—A. D. O. 2 uur R. D. O. 2—D. O. S. R. 2 2 uur I: E. V. 2—A. D. O. 3 2 uur A. D. O. 4—S. D. E. 3 12 uur S. V. A. aA. D. O. a 2 uur S. V. A. b—A. D. O. b 12.30 uur A. D. O. c—D. E. M. d 12.30 uur A. D. O. d—H .S. V. d 2 uur B. V. L. Op 22, 27 en 29 December zullen in het lokaal van den oude zusterschool te Heemskerk de schietoefeningen worden gehouden voor den Buitengewonen Vrijwilligtn Landstorm. Senepen voorzien van een x) zijn grooter dan 6000 ton. V1SSCHER1J EN SCHEEPVAART TE IJMUIDEN AANGEKOMEN SCHEPEN Buitenhaven Duitsch m.s. Hermann Littmeyer Noordzee CASTRICUM Zilveren ambtsjubileum. Vrijdag, den 23 December hoopt de heer C. Bos, te Castricum, den dag te herdenken, waarop hij voor 25 jaar bij de Nederlandsche Spoorwegen in dienst trad. De heer Bos begon zijn loopbaan bij de spoorwegen in het paar 1913 te Castricum, als gewoon arbeider. In Apri,l 1915 werd hij overgeplaatst naar Hoorn in de functie van rangeerder. Op eigen verzoek werd hij in 1921 weder naar Castricum overgeplaatst, waar hij tot heden als blok- wachter werkzaam is. Vrijdagmorgen te 10.15 uur zal in het stati onsgebouw de officieele huldiging namens de directie der Spoorwegen en het personeel te Castricum plaats vinden. Wij zijn er van overtuigd, dat het den jubi laris niet aan belangstelling zal ontbreken. bijlegger HAARLEM, 20 December. Bevallen 16 Dec.: W. M. BruinsKroder, z.; J. StuurmanMolenaars, d.; 17 Dec.: A. W. v. Raalte—v. d. Schuit, d.; A. KaspersZut, d.; 18 December: H. van Leeuwen—Raaphorst, z.; G. D. van Dijkman—Mooijekind, z.; 19 De cember: J. E. Kerkhoff—v. Hamburg, z.; J. RykersEelman, z.; J. W. van NordeTim merman, z.; 20 Dec.: H. A. Klootwijk—Hage, d. Overleden 17 December: H. H. A. Gores, 70 Raamvest; 19 December: M. van Horick— Homan, 79 j., Oranjeboomstraat.

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 5