SCHACHT'S PLAN DEKEN l C. Htm door vluchtelingen- commissie besproken Anti-semietisme in Hongarije. lp 1' WOENSDAG 21 DECEMBER 1938 De kwestie der Joodsche emigranten. Rublee binnenkort naar Berlijn. De Amerikaansche directeur van de intergouvernementeele commissie voor het vluchtelingenprobleem, Rublee, zal te Londen naar verwacht wordt, in het begin van 1939 een bezoek brengen aan Berlijn, vergezeld van zijn assistent directeur en een financieelen deskun dige, ten einde met de bevoegde ambte naren in Duitschland een plan te be spreken in verband met de emigratie der Joden. Dit plan was onofficeel door dr. Schacht ingediend, toen hij als gast van den gouverneur der Bank van Engeland een bezoek aan Londen bracht. Het plan is gisteren bestudeerd in een verga dering van financieele deskundigen, waar Groot Brittannië, de Vereenigde Staten, Frankrijk en Nederland vertegenwoordigd waren. De Duit- sche voorstellen Zijn nauw verbonden met den Duitschen handel en de Duitsche economische zaken. De Duitsche opvatting is, dat Groot Brit tannië en Amerika iets zouden kunnen doen voor de Joden door het vergemakkelijken van den Duitschen uitvoer. Duitschland stelt voor, dat men den emigreerenden Joden zou kunnen toe staan 20 pet. van hun vermogen mee te nemen, mits de landen, waarheen zij emigreeren, meer Duitsche goederen zouden koopen. Het Duitsche plan, zooals dat door Schacht is aangegeven, heeft een lauwe ontvangst gevon den. Het algemeene gevoelen was zoo ver klaart Reuter dat Duitschland tracht dubbel voordeel te oogsten van zijn vervolging der Joden, ten eerste door een groot deel van hun rijkdom tot zich te trekken en ten tweede door zijn exporthandel te verbeteren, samenvallend met onderhandelingen over de Joodsche emi gratie. Het Duitsche plan is echter in de genoemde vergadering niet verworpen. Het werd aandach tig bestudeerd en de verschillende deskundigen wisselden er over van gedachten. Voor Rublee naar Duitschland gaat, zal hij in contact treden met de twee en dertig mogendheden van Evian, ten einde haar meening over de voorstellen te vernemen. Het is mogelijk, dat hij wijzigingen dan wel tegenvoorstellen zal indienen. Naar het schijnt is de Duitsche regeering be reid tot verdere besprekingen met Rublee en andere landen van de commissie in Duitschland in den loop van de volgende maand. Het stand- RUS SIS CH-JAPAN S CHE SPAN- NING BLIJFT VOORTDUREN. Voor een „nieuw Tsjang-Koe- Feng" gevreesd. VIJF JAPANSCHE DIVISIES NAAR MANDSJOEKWO GEDIRIGEERD. Het Japansche publiek vraagt zich af of het Japansch-Russische geschil over het vraagstuk der visscherij aan de Siberische kust niet zal uitgroeien tot een nieuw incident van Tsjang Koe Feng, d.w.z. tot een nieuwe krachtmeting tusschen de beide lan den, aldus meldt Havas uit Tokio. Uit naam der Japansche regeering heeft de ambassaderaad Haroekisjo Nisji den 13den December aan Moskou een week den tijd ge geven om het Japansche voorstel betreffende de verlenging van het visscherij ver drage te aanvaarden en deze termijn loopt thans af. Van bevoegde Japansche zijde wordt verno men, dat de instructies, die gisteren aan Togo, den Japanschen ambassadeur te Moskou, ge- telgrafeerd zijn, hem voorschrijven, de Sov jet regeering te waarschuwen, dat zij alleen de verantwoordelijkheid zal dragen voor ver wikkelingen, die uit verwerping der Japansche voorstellen zouden voortvloeien. In officieele kringen te Tokio bewaart men het stilzwijgen omtrent den aard dezer „ver wikkelingen", doch als men de Japansche pers mag gelooven, zou Tokio vastbesloten zijn, zoo noodig de „vrijheid van visscherij" te hand haven door den Japanschen visschers aan de Siberische kusten bescherming van oorlogs schepen te verleenen. In dit geval moet ge vreesd worden voor ernstige spanning. Te Peking wordt verklaard, dat kort ge leden vijf Japansche divisies uit Noord-Ohina zijn vertrokken naar Mandsjoekwo op grond van de alge meene nervositeit over den Russisch- Japanschen toestand. Deze divisies zijn onttrokken aan Sjantoeng, Zuid Hopei en Sjansi, aangezien de ontworpen opmarsch met het doel den weg der Russische leveranties aan China af te snijden niet ten uitvoer is gelegd. Tarragona gebombardeerd. Slachtoffers onder de burgerbevolking. Reuter bericht uit Barcelona, dat Tarragona gisteren door dertig driemotorige vliegtuigen, die meer dan vijftig zware bommen omlaag heb ben geworpen, bestookt is. Vijftien gebouwen werden geheel vernield. Er zijn slachtoffers on der de burgerbevolking gevallen. Ook hebben de vliegtuigen andere plaatsen in de provincie bestookt. punt van sommige kringen, aldus Reuter, is echter, dat er eenige wijziging in het plan ge bracht moet worden voordat de aangevangen besprekingen tusschen Schacht en Rublee te Londen met profijt in Duitschland kunnen wor den voortgezet. Burgemeester van New-York aangevallen en neergeslagen. Aanvaller niet geheel toerekeningsvatbaar geacht. Op de treden van het stadhuis te New York heeft gisteren een zwaargebouwde man zich plotseling op burgemeester La Guardia geworpen en hem met de vuist neergeslagen. Het BESTE MIDDEL tegen de Koude is een Wollen of Donzen Barteljorisstraat 39-41 telefoon 10250, Haarlem 3eleedigingsaffaires voor iet gerecht. (Adv. ingez. Med.) Japanscb offensief in Noordwest- Cliina verwacht. Chineesche leger bereidt zich op verdediging voor. Ook in China is thans felle koude in getreden en zware sneeuwstormen jagen over de Noordwestelijke provincies. De Gele Rivier is bevroren en in verband hiermede gelooft men hier, dat thans spoedig het verwachte Japansche offen sief tegen de genoemde provincies zal beginnen. De Chineesche minister van landsverdediging heeft kort geleden een rondreis gemaakt langs de verdedigingslinies aan de oevers van de Gele Rivier en de laatste instructies gegeven voor de verdeeling der troepen in het Noordwesten, om aan een mogelijken opmarsch der Japanners het hoofd te bieden. Mevrouw Tsjang Kai Sjek heeft de verstrekking georganiseerd van winterjassen voor de troepen in de Noordwestelijke provin cies en die welke de Gele Rivier verdedigen. Dezer dagen hebben zeven Japan sche vliegtuigen naar het Chineesche Persbureau meldt, Toengsjeng in Bin- nen-Mongolië hevig gebombardeerd en met machinegeweren bestookt waarbij drie- tot vierhonderd burgers gedood of gewond werden. La Guardia. De aanrander trachtte te vluchten, doch La Guardia had de tegenwoordig heid van geest, zijn aanvaller bij de beenen te grijpen. Onmiddellijk snelde politie toe, die den man arresteerde. Niet dan na een hevige vechtpartij kon men den aanvaller, die hierbij het bewust zijn verloor, overmeesteren. Bij zijn verhoor, dat kort daarop plaats vond, maakte de man een overspannen indruk. Het schijnt dat hij geestelijk niet geheel normaal is. Op de vraag van La Guardia zelf, wat hem er toe gebracht had, dezen aanval te ondernemen, antwoordde de arrestant in onsamenhangende woorden. „Je weet zelf wel waarom.Je hebt het op me voorzien.dat gedoe van de radio aldoor De aanvaller, die Hagen genaamd is, is een arbeider, die vroeger in de werkverschaffing gewerkt heeft. Men gelooft, dat de man onte vreden was, omdat hij uit zijn baantje was ont slagen. Hij is in een ziekenhuis ter observatie opgenomen. La Guardia heeft tegenover de pers verklaard, dat Hagen hem ongeveer vier jaar lang lastig had gevallen met sollicitaties, waarvan hij den aard niet mededeelde. De aanval op La Guardia heeft in alle Ame rikaansche kringen aanzienlijke beroering ge wekt en men wijst op de noodzakelijkheid „een einde te maken aan het drieste optreden van elementen, die opgehitst zijn door buitenland- sche propaganda." La Guardia is bij den aanval vrijwel onge deerd gebleven. Hij heeft alleen een schram bo ven zijn rechteroog, waar hij door de vuist van Hagen werd getroffen. Musiea was een beruchte figuur uit de onderwereld. NEW-YORK, 19 Dec. (Reuter). Vandaag zijn nieuwe verrassende beschuldigingen tegen Coster, alias Musica, president van Mckesson and Robbins, geuit. Mc Mahon, assistent van den Attorney-general der Vereen. Staten, die hier uit Washington is aangekomen, zeide, dat Musica waarschijnlijk de grootste dranksmok kelaar van het land is en in relatie staat met vrijwel elke beruchten figuur uit de onderwe reld. Een advocaat uit Boston, Wingerslky, heeft onder eede verklaard dat hij een ont- werp-contract- heeft opgesteld voor den aan koop van 200.000 Lee-Enfield geweren, welke door McKesson and Robbins naar niet-oorlog- voerende staten moesten worden uitgevoerd. Dewey, attorny-general van het district, heeft medegedeeld, dat drie gebroeders Mu sica twee verhooren wegens diefstal op groote schaal en een verhoor wegens valschheid in ;eschrifte zullen worden afgenomen. Weer een ernstige botsing in Palestina. Tien opstandelingen gesneuveld. In de nabijheid van Nazareth is het gisteren tot een gevecht gekomen tusschen een zestigtal opstandelingen en een Britsche patrouille. Tien opstandelingen sneuvelden. Groote voorraden munitie werden in beslag genomen. Een Britsch soldaat werd gewond. Ten Zuiden van Haifa hebben de troepen op nieuw een rechtbank der opstandelingen verrast. Negen personen werden gevangen genomen. Roemeensclie minister van buiten landsche zaken biedt ontslag aan. Gevolg van den „nieuwen koers". De Roemeensche minister van buitenland- sche zaken Comnen heeft zich gisteravond na afloop van den ministerraad naar den koning begeven om zijn ontslag aan te bieden. In politieke kringen te Boekarest meent men te weten, dat de vroegere onderstaatssecretaris Gafencu, thans directeur van het dagblad Tim pul, tot minister van buitenlandsche zaken zal worden benoemd. Zijn benoeming zal als het begin van een nieuwe buitenlandsche politieke activiteit van Roemenië moeten worden be schouwd. Russische doktoren ter dood veroordeeld. DE KONING VAN GRIEKENLAND IN BRUSSEL. De koning van Griekenland is gisteravond te Brussel aangekomen. De speciale trein uit Calais arriveerde om 19 uur 55. Op het station werd koning George, die vergezeld was door den Griekschen gezant te Brussel en een adjudant, begroet door koning Leopold en prins Karei, ter wijl een groot aantal autoritèitèn ter verwel koming aanwezig was. Beschuldigd van complot tot vergiftiging der troepen in oorlogstijd. LENINGRAD, 20 December. Vandaag zijn twee doctoren ter dood veroordeeld. Zij werden beschuldigd een samenzwe ring te hebben gesmeed om de Sovjet Russische troepen ingeval van oorlog op groote schaal vergif toe te dienen. Een der veroordeelden wordt een in Rusland geboren Duitscher genoemd en de ander een Trotzkist. (Reuter.) Ciano en graaf Csaky wisselen toespraken. „Hongarije volgt de politiek van de as." Het persbureau Stefani meldt uit Boedapest, 20 December: Aan den maaltijd ter eere van den Italiaan- schen minister van Buitenlan^che Zaken, Ciano, heeft zijn Hongaarsche collega, graaf Csaky, een toespraak gehouden, waarin hij zei- de, dat het bezoek van Ciano een reden van vreugde voor het geheele Hongaarsche volk en een nieuw bewijs van de nauwe banden van vriendschap tusschen beide landen is. Deze vriendschap heeft ten doel het stichten van vre de in Midden-Europa op den grondslag van recht. Op diezelfde beginselen is de spil Rome- Berlijn geïnspireerd. De Hongaarsche buiten landsche politiek volgt 'de lijn van de spil ten aanzien van het streven naar vr„eedzame betrek kingen tusschen de naties. Hongarije blijft trouw gehecht aan de „as-mogendheden" en streeft naar goede vriendschap met de landen, welke vriendschappelijke betrekkingen met Duitsch land en Italië onderhouden. De conferentie te München, die de wereld ver lost heeft van de nachtmerrie van een oorlog, zoo vervolgde Csaky, heeft een nieuwe geestes gesteldheid doen ontstaan, waardoor alle mo gendheden haar onderlinge geschillen op vreed zame wijze kunnen regelen. Daarmede hangt samen de scheidsrechterlijke uitspraak van Wee- nen, die den terugkeer van een millioen broe ders naar het Hongaarsche vaderland mogelijk maakte. Daarom is Hongarije zeer dankbaar je gens zijn grooten vriend Mussolini. Ciano beantwoordde deze toespraak en zeide, dat het hem verheugde, te worden ontvangen in een nieuw Hongarije, dat grooter en sterkei; is in zijn gewijzigde grenzen, de scheidsrechter lijke uitspraak heeft in Midden-Europa de be ginselen van gerechtigheid hersteld, die de Duce sedert twintig jaar geëischt heeft. Hoe de Pijlkruisers" te werk gaan. BOEDAPEST, 18 December (Van onzen correspondent). N Duitschland ziet men overal bruine hemden en bruine uniformen, in Italië hebben cle fascisten zwarte hemden aan en in Hongarije zijn de hemden, waar door de anti-semietische en nationalistische Pijlkruisers zich van hun medemenschen on derscheiden, van donker-groene kleur. Men ziet voortdurend méér van zulke hemden dra gen. Het zijn hoofdzakelijk jongelieden, die dit kleedingstuk onder hun gewoon colbertje aan hebben. Vaak wordt het hemd opk nog versierd met een zwarte das, waarop zich het embleem van de partij bevindt: een kruis, waarvan de vier uiteinden uit de punten van een pijl bestaan. Dit embleem komt men thans allerwegen tegen. Men ziet het met witte verf, met roode menie en met zwarte teer op de muren van huizen, op ballustrades van brug gen en op de steenen van de straat gesmeerd. En men vindt telkens kleine zegeltjes met dit zelfde teeken op tafeltjes in koffiehuizen en in restaurants, op vensters van winkels en van glazen draaideuren in de groote hotels, op banden en ramen van trams en op de rui ten van auto's en van autobussen geplakt. De Pijlkruisers zijn druk in de weer, ondanks of misschien ook wel juist omdat hun hoofd aanvoerder Szalasssi in de gevangenis zit. Telkenmale opnieuw worden ramen van Joodsche winkels en van Joodsche cafés en eetgelegenheden met steenen kapot gesmeten. De eigenaars geven zich dikwijls niet eens meer de moeite de ruiten, wanneer zij niet heelemaal in gruzelementen zijn gegooid en er alleen maar groote barsten in ontstaan zijn. door nieuwe te vervangen, want zij zouden kort daarna toch weer het mikpunt kunnen worden. Zoo komt het, dat men op verschil lende punten in het drukste gedeelte van de stad telkens groote gebartsen spiegelruiten ontwaart, die een beetje met stopverf zijn bijgewerkt en waarop, net als een pleister op een wond. een vierkant blokje of een plankje van gewoon hout bevestigd is. Vaak ziet men in de avonduren groepjes van een veertig of een zestig of een honderd men- schen van beiderlei geslacht door de straten van de stad trekken. Men begrijpt natuurlijk onmiddellijk, dat die lieden iets in het schild voeren. En .jawel: opeens vliegen er een paar keien door de lucht en hoort men het gerinkel van glas. Het heet natuurlijk vaak, dat dit „spon tane" betoogingen van anti-Joodsch voelende menschen zijn. maar hoe het in werkelijkheid toegaat blijkt wel duidelijk uit het verhaal, dat ik dezer dagen van een Hongaarsche dame hoorde. Deze dame heeft een werkvrouw in dienst, die eiken morgen om acht uur in de woning behoort te verschijnen. De werkvrouw nu was op een keer pas tegen elf uur komen opdagen. Hoe of dat kwam en wat of er dan gebeurd was, vroeg mevrouw. O, zij had den vorigen avond moeten „demonstreeren". Zij en ook haar man, tezamen met nog ongeveer veertig personen! Voor wie dan en voor welke partij of voor welke beweging, vroeg de dame belangstellend. Ja, dat kon de vrouw haar niet vertellen. Er was een heer gekomen en die had haar het „ordrée" gegeven, zooals hier in den volksmond wel een order genoemd wordt. Zij moesten des avonds op een bepaald uur op een bepaalde plaats bijeenkomen, een ieder had drie pengö gekregen, de onbekende was ook op de afgesproken plek verschenen en had een paar steenen meegebracht. Men had den lieden de namen en adressen van een paar Joodsche zaken genoemd en daar moesten de ruiten worden ingegooid. Men had het bevel stipt uitgevoerd en des avonds om negen uur was het werkje achter den rug. Naderhand was het nog erg gezellig geweest, want de werkvrouw en haar man hadden voor de zes pengö, die zij samen verdiend hadden, vrij veel wijn gedronkenreden, waarom zij den volgenden morgen niet zoo vroeg uit de veeren had kunnen zijn! Waar of zij dat dan gedaan hadden? Wel, bij Ilkovics, een groot restaurant vlak bij het Westerstation, waarvan de eigenaar een Jood is. Hetzelfde restaurant, waar zij twee minu ten tevoren een reusachtige ruit hadden stuk gegooid! Het geld, dat zij dus met het ver nielen van die ruit verdiend hadden, hebben zij dus in het lokaal van dienzelfden Jood ver teerd! De principes zitten er dus bij de be- toogers niet al te diep in! Aanval op de Hongaarsche pers. OOK in de rechtszalen houdt men zich tegenwoordig reeds vrij veel met Pijl kruisers-aangelegenheden bezig". Franz Fiala. de redacteur van een Pijlkruisersblad, heeft .een boek gepubliceerd, dat den titel „Het ware gezicht van de Hongaarsche pers" heeft gekregen. Daarin heeft hij het over de „ver- joodsching" van het Hongaarsche perswezen. Aan 't einde van 't werk is een lijst opgesomd van alle journalisten die volgens Fiala van Jood die van een zekeren dr. Domotor Lugossy uit Szeged voor. Deze voelde zich hierdoor zwaar gekrenkt, want hij was heelemaal niet van Joodschen bloede en bovendien had Fiala de journalisten, wier namen in de lijst voor kwamen, „parasieten van de Hongaarsche cultuur" genoemd. Derhalve diende hij een klacht tegen den schrijver in. Tijdens het proces dat te Boedapest plaats vcaid, ver klaarde Fiala, dat hij zich bij het samen stellen van de lijst, waarop de namen van et telijke honderden journalisten bijeengebracht waren, slechts zes keer „vergist" had. Een van die vergissingen nu was dr. Lugossy ge weest Hij had zich reeds schriftelijk bij hem verontschuldigd en bovendien openlijk in zijn blad bekend, dat hij een fout begaan had. De Boedapester rechtbank veroordeelde den redacteur tot een boete van honderd pengö en tot het betalen van de proceskosten, die eveneens honderd pengö bedroegen en gaf hem tevens last dit vonnis in het blad Uj Nemzedek, dat in dr. Lugossy's stad van in woning Szeged verschijnt, te laten publi- ceeren. Vermakelijker is de affaire aangaande de afstamming van den thans opgesloten hoofd aanvoerder der Pijlkruisers Szalasi zelf. De afgevaardigde dr. Desider Sulyok had in het Hongaarsche parlement beweerd, dat de hoofdleider van de Hongaarsche nationalisten zelf heelemaal niet van Hongaarschen oor sprong, doch van Armenische afkomst was. Hij deponeerde elf documenten in het parle ment, welke deze Armenische afkomst van Szalasi moesten bewijzen. Een andere afge vaardigde, dr. Koloman Hubay, een van Szalasi's vrienden, kwam daarop eveneens met een stapel papieren voor den dag, waaruit moest blijken, dat Sulyok's beweringen on juist waren. Fiala schreef twee scherpe ar tikelen in zijn blad, waarin hij onomwonden zeide, dat Sulyok's documenten valsch waren geweest en dat het gedrag van dien afge vaardigde niet overeen te brengen was met de waardigheid van het parlement. Daarover was Sulyok nu weer verontwaardigd en hij diende dus een klacht tegen Fiala in. Daar mede had zich een andere rechtbank te Boedapest bezig te houden. Fiala verklaarde op de zitting, dat hij zou kunnen bewijzen, dat Sulyok gelogen had en dat zijn documen ten vervalscht waren. De rechtbank besloot dat men van het parlement zou verlangen zoowel de documenten van Sulyok, als die van Hubay ter beschikking van de justitie te stellen. Tot zoo lang werd dus de zitting verdaagd. Een blik op de nieuwe stad Carbonia op Sardinië, die Zondag door Mussolini werd ingewijd. PROGRAMMA DONDERDAG 22 DECEMBER. HILVERSUM I, 1875 en 451.5 M. 8.00—9.15 KRO. 10.00 NCRV. ll.öü KRO 2.00—12.00 NCRV. 8.00—9.15 Gramofoonmuziek (ca. 8.15 Be richten). 10.00 Gramofoonmuziek. 10.15 Mor gendienst. 10.45 Gramofoonmuziek. 11.30 Cau serie: Schept moed en vreest niet langer. 12.00 Berichten. 12.15 KRO-orkest (1.00—1.20 Gra mofoonmuziek). 2.00—2.25 Handwerkuurtje. 3.00 Gramofoonmuziek, 3.45 Bijbellezing. 4.45 Gramofoonmuziek. 5.00 Handenarbeid voor de jeugd. 5.30 De Vedelaars en gramofoonmu ziek. 6.45 Causerie: Kerk en Zeeman. 7.00 Be richten. 7.15 Boekbespreking. 7.45 Causerie Volharden bij het ideaal. 8.00 Berichten ANP, herhaling SOS-berichten. 8.15 Koninklijke Zangvereeniging Excelsior, Residentie-orkest en solisten. 8.45 Causerie: Rondom de kribbe. 9.15 Orgelconcert. 10.00 Berichten ANP, actueel halfuur. 10.30 Gramofoonmuziek. 10.45 Gymnastiekles. 11.00 Gramofoonmuziek. Ca. 11.50—12.00 Schriftlezing. HILVERSUM II. 301.5 M. AVRO-uitzending. 8.00 Gramofoonmuziek (om 8.15 berichten). 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gramofoonmuziek. 10.30 Voor de vrouw. 10.35 AVRO-Amusements- orkest (opn.). 11.20 Orgelspel. 12.00 Winie Farberow's ensemble (Om 12.15 berichten). 12.45 Omroeporkest en gramofoonmuziek. 2.00 Voor de vrouw. 2.30 AVRO-Aeolian-orkest. 3.00 Cursussen voor de vrouw. 3.45 Gramofoon muziek. 4.00 Voor zieken en thuiszittenden. 4.30 AVRO-Dansorkest en soliste (opn.). 5.00 AVRO-Weekkaleidoscoop. 5.25 Gelukwenschen. 5.30 AVRO-Amusementsorkest. 6.25 Berichten. 6.30 Sportpraatje. 7.00 Voor de kinderen. 7.05 Pianovoordracht. 7.30 Engelsche les. 8.00 Be richten ANP. Radiojournaal, mededeelingen. 8.20 Omroeporkest en solisten. 9.15 Radiotoo- neel. 9.45 Vervolg concert. 10.30 AVRO-Dans orkest. 11.00 Berichten ANP. hierna: Ensemble Pali. 11.4012.00 Gramofoonmuziek. DKOlTWiCH 1500 M. 11.35 Het Harpkwintet. 12.05 BBC-Northern Ireland-Orkest. 1.00 Phil Watt's Trio en solist. I.20 Sidney Crooke en zijn licht kwartet. 1.50 BBC-Midland-orkest. 2.45 Gramofoonmuziek. 3.15 Declamatie- 3.35 Stedelijk orkest van Bournemouth en solist. 5.05 Voor de vrouw. 5.20 Het Richard Crean-Orkest en solist. 6.20 Berichten. 6.40 Voor de boeren. 7.00 Zang. 7.20 Gramofoonmuziek. 7.50 Radiotooneel. 9.20 Berichten. 9.45 Jack White and his Collegians. 10.20 Korte Kerkdienst. 10.40 BBC-Harmonie- orkest en solist. 11.35 Harry Evans en zijn dansorkest en solisten. 11.5012.20 Dansmu ziek (gr. opn.) RADIO-PARIS 1648 M. 9.00, 10.00, 10.25 en 11.20 Gramofoonmuziek. 12.30 Zang. 1.05 Van de Walle-orkest. 2.35 Pianovoordracht. 2.50 en 3.30 Gramofoonmu ziek. 3.35 Pianovoordracht. 3.50 Cello en piano. 4.45 Zang. 4.50 Gramofoonmuziek. 5.25 Zang en piano. 6.05 Radiotooneel. 7.20 Derveaux- orkest. 8.35 Vioolvoordracht. 8.5012.05 Opera uitzending. KI l LEN 456 M. 5.50 Gram muz.. 6.30 Dresdener kleinorkest. 7.50 Orkestconcert. 9.20 Zonnewende-liederen. II.20 Omroepdansorkest en pianoduo. 1.30 Po pulair concert. 2.40 Volksmuziek. 3,20 Leo Eysoldt en zijn orkest, instrumentaal kwartet en solisten. 5.20 Kerstliederen. 5.40 Triocon cert. 6.35 Gramofoon. 8.20 Kerstprogramma. 9.35 Omroeporkest en soliste. 10.0511.20 Ge varieerd concert. BRUSSEL 322 M. 12.20 Gramofoonmuziek. 12.50 en 1.30 Om roeporkest. 1.502.20 Gramofoonmuziek. 5.20 Omroepdansorkest en soliste. 6.50 en 7.20 Gra_ mofoonmuziek. 8.20 en 9.20 Omroeporkest" 10.3011.20 Omroepdansorkest. BRUSSEL 484 M. 12.20 Gramofoonmuziek. 12.50 en 1.30 Qm- roepkleinorkest. 1.50—2.20 Gramofoonmuziek. 5.20 Omroepsalonorkest. 6.35 Omroepkleinor- kest. 7.35 Gramofoonmuziek. 8.20 „La bottega fantastica", ballet. 8.45, 9.35 en 10.3011.20 Gramofoonmuziek. DEUTSCHLANDSENDER 1571 M. 7.30 Viool en piano. 7.50 Interview en decla matie. 8.20 Uit Rome: Omroepsymphonie- orkest (9.15 Berichten). 10.05 Berichten. 10.2Q —11.20 Omroeporkest en solist (opn.).

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 7