DE LEK B!J SCHOONHOVEN „Mysterie om een Erfenis De burgemeester van Bussum, de heer H. de Bordes, heeft Donderdag als zoodanig afscheid genomen. Burgemeester De Bordes tijdens zijn afscheids rede tot den raad en genoodigden Een inwoner van Voorburg is er in geslaagd het eerste officieel erkende Nederlandsche duivenras sinds het midden der vorige eeuw te fokken, n.l den Voorburgschen schildkropper In ononderbroken rij zakken de ijs- schotsen de groote rivieren af. Een kijkje bij de Rijnbrug te Arnhem Meer dan tachtig dooden zijn te betreuren bij het spoorwegongeluk in Roemenië. Een der wagons, die het meest van de botsing te lijden had en waarin de meeste passagiers den dood vonden „Werpt geen vuil in de grachten" wordt den Amsterdammer geleerd, doch het vuilnis op het ijs in de grachten der binnenstad bewijst, dat de bewoners zich van dit devies weinig aantrekken „Een bijt in het ijs en de visch bijt". Een tafreeltje op de Lek bij Schoonhoven, waar het ijs nog niet gebroken is, zoo- dat menig vischje verschalkt kon worden Het personeel der veerpont over de Lek bij Schoonhoven, waar het ijs nog niet gebroken is, is behulpzaam bij het oversteken, waarvoor echter betaald moet worden De demonstraties in Djiboeti ten gunste van Frankrijk zijn gedurende de laatste dagen talrijk De veelbesproken olie-reservoirs van Djiboeti, de Afrikaansche stad, die thans in het middelpunt der internationale belangstelling staat FEUILLETON Naar het Engelsch van DOUGLAS GARDINER. .(Nadruk verboden.) 3) In vier jaar verandert men heel wat. lachte Jack, maar jij ziet er oud uit, Grantley. Werk je te hard? Dat is het niet, zei hij met donkeren blik. Je moet maar gauw gaan trouwen. Grantley. Ik heb toch zoo'n schik in jullie ro mannetje. Miss Tempest is van adel, niet waar? Maak nu maar geen grapjes over ons, je zult Madge dezer dagen zelf ontmoeten. Maar de kwestie is, dat vader met zijn deftig Den- nington Court al zijn geld heeft opgemaakt. Als ik geweten had, welke plannen hij had, had ik me er mee bemoeid.. Maar nu is het te laat. Hij zelf is kinderachtig-blij met het huis; ik ben overtuigd dat zijn geest erg geleden heeft bij zijn laatste ziekte. Dus maak je je er ongerust over, dat vader zonderling en ontoerekenbaar is? En je hebt moeite den boel op streek te houden? Dat is de zaak! Maar laten we er niet verder over praten, jongen. Ik begrijp best. dat zoo lang vader nog leeft, jij hem wel zult helpen. Zoolang vader nog leeft? Zijn hart is heel zwak en hij heeft al een paar keer een flauwte gehad. Ook die teleurstelling nog, zei Jack. Ik vrees, dat ik nooit gepoee zal kunnen verdienen in mijn vak en ben nu aan het zoe ken naar ander werk, b.v. een paar commissa riaten voor naamlooze vennootschappen. Ik kan Madge Tempest niet eeuwig laten wach ten! 't Was nu bijna twee jaar geleden, dat Jack Dennington thuis gekomen was, zijn va der was voor ruime een jaar gestorven. In dien tusschentijd hadden de beide broers, ieder op hun eigen gebied, hard gewerkt. Grantley was het goed gegaan in zijn be roep; en hij had bovendien een commissariaat in een vrij belangrijke handelsonderneming gekregen. Maar toch was zijn inkomen nog ver beneden de eischen die hij stelde. Intus- schen toonde de vader van Madge Tempest duidlijk zijn ongeduld. Het was algemeen be kend dat hij permanent geldgebrek had en als hij geen vermogenden schoonzoon kreeg, wilde hij zelf gaan hertrouwen. Hoe of wie de vrouw zou zijn, kon hem niets schelen, als ze maar geld genoeg hadMaar zoolang Margret bij hem was, kon hij daaraan niet denken. Wilde ze haar genegenheid maar overbrengen op den jongeren, schatrijken broer! Jack en Madge waren veel samen; als ze nu maar eens haar best deed, om Jack te bekoren. Maar Sir Peter had misgerekend! Zijn doch ter en Jack Dennington waren niet zoo zwak en zoo egoïstisch als hij gehoopt had. Jack had een boek geschreven en Madge was de eenige, die er wat voor voelde. Ze hielp hem op allerlei manieren, verbeterde ver keerde beschrijvingen van vrouwenkleeding. zocht aanhalingen voor hem op en zoo meer Hun verhouding was heel zuiver en de minste achterdocht daaromtrent zou direct een ver wijdering veroorzaakt hebben. Op een goeden dag kwam Jack op de Grange om Sir Peter te vertellen, dat hij een geweldige onderneming zou beginnen. Met Madge had hij er al over gesproken en die vond dat haar vader het ook meest weten. We moeten Grantley zien te helpen en zelf heb ik er ook een kolossalen zin in. De he mel weet. dat Grant nooit van zijn leven geld van me zou willen aannemen; zijn trots grenst aan het waanzinnige. Als ik nu groote zaken begin, komt er voor Grantley een prachtige gelegenheid om goed betaald werk te doen. U moet ook aandeelhouder worden. Sir Peter. Deze luisterde aandachtig. Het moet iets enorms worden, dat alge- meene sensatie maakt. Ik ben niet getrouwd en na mijn vrije leven in Nevada is 't me on mogelijk hier opgesloten te blijven. Ik ga van de Court weg. Als Madge en Grant erin wil len trekken O neen, zei Madge. O ja, lachte Jack. Grantley zou de Court kunnen verkoo- pen en zelf op de Grange gaan wonen, opper de Sir Peter. Als het niet gauw gebeurt, leg gen de hypotheekgevers er beslag op. We hebben lang gezocht, maar ik heb plotseling het goede idee gekregen. Ik heb ad vertenties geplaatst in de Londensche dagbla den voor een onderneming van een half mil- lioen. Daar zullen wel een half millioen ant woorden op komen, meende Sir Peter. We zullen er een flesch champagne op drinken! Maar hoe zal het gaan als Grantley weigert? Dat zal hij niet! zei Jack. Dat mag hij niet! riep Madge uit. Ik zal hem zeggen, dat we 't zonder hem niet klaarspelen en dat hij zich terugtrekken moet uit die andere maatschappij. Hij voelt heel goed dat Madge en hij al veel te lang heb ben moeten wachten. En hij zal zeker gebruik maken van deze gelegenheid. Met moet nu maar uit zijn met dat ellendige wachten. Sir Peter belde den huisknecht en zei hem een flesch Heidsieck van '72 te brengen. Hoofdstuk III. GRILLEN VAN HET LOT. Er waren twee weken verloopen, nadat de financieele raadgever op Dennington Court was geweest en alles was op gang. Er was een deftig gebouw te huur, gelegen tusschen Fleet- street en Thames Embankment. Het was ruim licht en luchtig en Jack was er minstens een keer of zes geweest. Hij stelde zich voor de drukpersen gelijkvloers te plaatsen, de groote kantoren op de eerste verdieping; daarboven de privé-kantoren en nog hooger de ruimte voor letterzetters en zetmachines. Hij hoorde in zijn verbeelding het rammelen en ratelen van liften en hefboomen, het voortdurend ge loop van haastige voetstappen en het gegons van stemmen. Bij zijn laatste bezoek kwam Jack tot de overtuiging dat langer dralen tijdverknoeien was. Sir Peter trok steeds met hem mee naai de stad. Zonder Brown hadden ze zich niet kunnen redden; hij kende iedereen, aan wien ze wat konden hebben en met de beste jour nalisten was hij bevriend. De eigenaars moeten nu het contract maar in orde maken, we kunnen in geen en kel opzicht beter terecht, 't Is nu de beste tijd om een krant te beginnen, dunkt me, onge veer een maand na de Kerstvacantie, ais iedereen weer aan het werk is, zei Jack. Ik kan u den besten redacteur van Lon den bezorgen, deelde Brown mee; hij wil van betrekking veranderen, omdat de jonge zoon van zijn patroon overal zijn neus in steekt. Het kan hem niet schelen tot welke partij wij behooren, hij past zich altijd aan bij de po litiek van zijn blad. Sir Peter Tempest brulde van het lachen. Hij nam Jack mee naar zijn club, waar ze di neerden en wat bleven napraten. Je moet in relatie komen met allerlei in vloedrijke personen; een paar ministers, diplo maten en zulke lui meer. Laat dat nu eens aan mij over! Ook Grantley was bezweken voor de schoo- ne vooruitzichten. Hij had nu al tien jaar onafgebroken ingespannen gewerkt en hoog stens duizend pond in het jaar verdiend en hij kon niet aan trouwen denken, voor hij drie maal zooveel tot zijn beschikking had. Door Jack's inschikkelijkheid zou de Court aan vreemden verhuurd worden. En nu werk te Grantley zich met hart en ziel in de nieuwe zaak in, overtuigd dat het slagen in hoofdzaak afhing van een goede organisatie. Hij was het, die het roer in handen had; Jack had geen verstand van financiën. Grantley was zoo overtuigd van de vooruit zichten van hun onderneming dat hij het oogenblik gekomen achtte, om ronduit met Margaret te spreken. 't Was op denzelfden avond waarop Jack met Sir Peter in Mayfair was gaan dineeren. Hij vond Madge in de muziekzaal van de Grange. Dat is prettig, dat ik je alleen tref, zei hij. Nu gaan we gezellig samen eten en dan moe ten we eens praten. Me dunkt dat het wel aardig zou zijn, be gon hij, toen ze na het eten rustig bij elkaar zaten, als we ons huwelijk stelden op den datum waarop het eerste nummer van de nieuwe krant verschijnt. Dat zal ongeveer twee maanden na Kerstmis zijn. Wat hebben we toch lang moeten wachten, maar al onze zor gen zijn nu voorbij, lieveling. We zullen niet alleen Jack's fortuin verdubbelen, maar trach ten er zelf ook een te krijgen. Het waren de gelukkigste uren, die ze ooit samen hadden doorgebracht. Een paar avonden daarna waren de beide broers druk aan het werk. De titel dien Brown bedacht, lijkt me uitstekend, de ..Daily Echo", zei Grantley. Het klinkt best. Eenige jaren geleden is er al eens een Echo geweest, een uitstekende krant Maar ik geloof dat die is bezweken door al te groote politieke ijver. De deur werd geopend en de buttler zei met een achterdochtigen blik: Iemand om u te spreken, Mr. Jack Den nington. Wie is dat, Bensley? Hij wg-zijn naam niet zeggen, mijnheer, en hij bev%Tt^dat hij u kent. (Wordt vervolgd),

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 10