HET JAAR 1938 IN VOGELVLUCHT. Een bonte reeks gebeurtenissen. Het Beverwijksche leven in een cocktail. Donderdag 6 Januari gaf de benjamin onder de tooneelvereenigingen „Kunst na Arbeid" haar eerste openbare uitvoering. Onze criti cus was over dit eerste optreden niet al te best te spreken. Op 12 Januari deden ambtenaren van de directe belastingen en accijnzen een inval in een schuur aan de Adrichemstraat, waar een distilleertoestel in volle werking werd aan getroffen. 15 Januari ging het Harddraverijbestuur zelf op pad met de collecte-bussen voor de schoolvoeding. Het resultaat was 170.39. 31 Januari van Soestdijk groot nieuws. De tijding van de blijde gebeurtenis werd ook te Beverwijk met vreugde vernomen. Het was een recht feestelijke morgen, want reeds des morgens brachten direct na het bekend wor den van de blijde tijding verscheidene scholen een aubade voor het gemeentehuis, waarbij het vroolijk toeging, 's Avonds werd een fak keloptocht door de gemeente gemaakt, waar bij een ontzaglijke menigte op de been was. Het was een mooie avond van nationale vreugde. Intusschen keurden de vroede vade ren in een feestelijk getinte raadsvergadering met beschuit met muisjes als intermezzo de verbetering van den Velserweg goed. De ver gadering werd nog onderbroken om den fak keloptocht van het bordes van het raadhuis gade te slaan, waarbij burgemeester Schol- tens een hoog-gestemde rede uitsprak. De dagen, die hierop volgden waren nogal stormachtig, wat verscheidene inwoners een schoorsteen kostte. De Nationale Feestdag op 1 Februari is heel kalm verloopen in Beverwijk, want er was zoowat niets aan de hand. 's Middags werd in de Ned. Herv. Kerk een zeer druk bezochte dank- en bidstond gehouden. Op Woensdag 2 Februari werd de geboorte van Prinses Beatrix door de Israëlietische Gemeente herdacht. Op Zondag 6 Februari behaalde het D.O.K.- lld C. G. Tabak in middengewicht gewicht heffen het kampioenschap van Nederland. Op Woensdag 9 Februari herdacht de R.K. Middenstan dsvereeniging „De Hanze" met een receptie en een feestavond haar zilveren jubileum, 's Middags werd de nieuwe huis vesting van de Huishoudschool op officieele wijze in het bijzijn van vele autoriteiten door burgemeester Schoiltens geopend. Tijdens het concert van het B. G. K., waar aan Louis van Tulder medewerkte, is de be roemde tenor door den burgemeester in ver band met zijn zilveren jubileum op Donder dag 10 Februari in het Luxor Theater gehul digd. De Geheelonthouderstooneeüvereeniging „Nieuw Leven" nam op Zondag 13 Februari haar eigen repetitielokaal in gebruik. Een hartewensch ging hiermee in vervulling. Op Dinsdag 15 Februari werd de nieuwe zaal van het Kennemer Theater geopend. Voor de vijfde maal slaagde het D.O.K.-lid C. Groeneveld er in om het kampioenschap van Nederland op Zondag 20 Februari te ver overen in de eerste afdeeling worstelen licht gewicht. Op Woensdag 23 Februari boden wij onzen lezers een feestvoorstelling aan, die buiten gewoon in den smaak is gevallen. Op Donderdag 24 Februari besloot de raad om een nieuwe vuilnisbelt in werkverschaf fing te stichten, terwijl een dag later een be gin van brand ontstond in een woning aan den Alkmaarschen weg. De buren wisten het vuur te blusschen. Het lid van D.O.K. G. van Soest behaalde op Zondag 27 Februari het kampioenschap van Nederland in worstelen. Op den 13den van de maand Maart verspeelde Kennemers haar kampioenskans door met 2-0 van D.W.V. te verliezen, waardoor D.W.V. het kampioenschap behaalde. Het nieuwe pand van Vroom en Dreesmann werd op 18 Maart geopend. In het veilinggebouw ,,'t Centrum" werd op 24 Maa.rt in een druk bezochte vergade ring besloten een Tuinbouw-Studieclub op te richten. Op 1 April, den dag dat iedereen iedereen in de maling neemt, vierde brigadier Blikslager zijn zilveren ambtsjubileum. Op Zaterdag 9 April teekenden de dage- lijksche besturen van de veilingen, de Boe renleenbanken en het Rijk een overeenkomst waarbij aügeheele kwijtschelding van schulden plaats had aan alle debiteuren van de oude bloembollenveiling „Beverwijk', dateerende van voor 1 Jan. 1933. Den 14den April promoveerde de Beverwijk sche Damclub naar de Hoofdklasse van den N. D. B. Op Maandag 25 April werd de Noorder- school aan den Grooten Houtweg officiëel ge opend. 1 Mei was het juist 10 jaar geleden dat een zeer nuttige instelling der gemeente, de Ge meentelijke Arbeidsbeurs, haar werkzaamhe den begon. Maandagavond 2 Mei heeft de Christelijke School aan den Noorderwijkweg haar zilveren jubileum herdacht. De sluizen der welspre kendheid stonden op dezen herdenkingsavond wijd open. Wij mogen in dit overzicht ook de razzia van de politie onder de „gazonswandelaars" niet voorbijgaan. Tientallen ondervonden het aan den lijve, dat omloopen goedkooper was geweest dan de kortste weg. Zondagmorgen 8 Mei herdacht ds. J. Ph. Haumersen, Evangelisch-Luthersch predikant zijn zilveren ambtsjubileum. Op 10 Mei sprak de raad zich uit voor op richting en instandhouding van een R.K. Huishoud- en Industrieschool. Het prae-advies van B. en W. werd met 13 tegen 4 stemmen aangenomen. Zaterdag 14 Mei werd brand ontdekt in een loods van de genie aan den St. Aagtendijk. Het „fikkie" had niet veel te beteekenen, want de brandweer rukte dan ook niet uit. Dinsdag 24 Mei bevatte ons blad de primeur dat het rioleeringsplan tot uitvoering komt. Het Werkfonds verleent voor de uitvering een voorschot van 506.500.—, terwijl de gemeente een bedrag van 84.000 uit eigen kasmid delen zal moeten financieren. De Beverwüksche Harmoniekaoel organi seerde op Hemelvaartsdag '26 Mei) een mu ziekconcours, dat prachtig slaagde. Op Maandag 30 Mei besloot de Raad het eleetrisch bedrijf met ingang van 1 Jan. 1940 aan het P.E.N. over te dragen. Tweede Pinksterdag, Maandag 6 Juni, was de laatste dag van het concours van de Har moniekapel. Een daverende feestavond vormde het besluit van de geslaagde con- coursdagen. Zaterdagmorgen 11 Juni trilde de aarde, wat ook in Beverwijk werd gevoeld Dinsdag 21 Juni begonnen de aardbeien veilingen. Op Donderdag 23 en Vrijdag 24 Juni werd hier het congres van den Nederlandschen Spaarbankbond gehouden. Op Donderdag 30 Juni nam de raad het be langrijke besluit om de rioleeringsplannen uit te voeren. Het voorstel van B. en W werd zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Tevens weigerde de raad met 6—11 stemmen gevolg te geven aan den wensch van Ged. Staten om een nieuwe capitulanten-verorde ning vast te stellen. Op Donderdag 7 Juli sloeg het circus „Boug- lione" zijn tenten op en gaf reeds dienzelfden avond een voorstelling. Er ontvluchtten in deze dagen geen leeuwen en olifanten, het geen ongetwijfeld een aangename afwisseling geweest zou zijn in het rustige leven van de Beverwij kers. Zondagmorgen, 10 Juli, onder den dienst in de Ned. Herv. Kerk deelde ds. C. M. Krij ger mede, dat hij het op hem uitgebrachte be roep naar Rotterdam-Vreewijk had aange nomen. De ouden van dagen hadden op Dinsdag. 12 Juli weer een genotvollen dag. Het jaarlijk- sche uitstapje was ook ditmaal weer een groot succes. Op Donderdag 14 Juli heeft de Ned. Groen ten- en Fruitcentrale voorkomen, dat de aard beienoogst voor tuinders en inpulpers op een débacie zou uitloopen. De minimum-prijs werd in allerijl op 12 cents per K.G. vastgesteld. Donderdag 28 Juli zijn aan beide veilingen de laatste exportveilingen van aardbeien ge houden. Maandagmorgen 1 Augustus viel in de Kerk straat een kind van 14 maanden van een bal- c.on. De kleine overleed in den loop van den morgen. Een hevig onweer, dat Vrijdagavond 5 Augustus boven Wijk aan Zee woedde, eischte twee menschenlevens. De bliksem trof verder nog andere punten en richtte overal groote schade aan. Op 12 Augustus werd op den Rijksstraatweg onder Heemskerk een 5-jarige jongen door een auto gegrepen en op slag gedood. Zondagmiddag 14 Augustus zijn vier baders te Wijk aan Zee door het kordate optreden van een badman aan een wissen dood ont snapt. Zaterdag 20 Augustus werden de feesten ter gelegenheid van het regeeringsjubileum geopend. Als onderdeel van deze feesten or ganiseerde de V.V.V. op Dinsdag 23 Augustus een bloemencorso, dat in alle opzichten ge slaagd mag heeten. Ook de volksspelen van „Koninginnedag", die een dag later werden gehouden, vormden een groote bron van vreugde voor allen, die de feesten hebben medegemaakt. De feestweek werd besloten met de harddraverij, die weer duizenden op de been bracht. „Zonnestraal" won den Ju- bileumprijs. De dertienjarige Gerrit van der Winden redde op Dinsdag 23 Augustus uit de P.E.N.- haven een kleinen jongen. Voor deze moedige daad werd hij later door het Carnegiefonds beloond met een zilveren horloge met in scriptie. Op 31 Augustus werd weer met groote opge wektheid de verjaardag van H.M. de Konin gin gevierd. Hoewel de jubileumfeesten in onze gemeente reeds plaats hadden gevonden is de Nationale Feestdag op Dinsdag 6 Sep tember geenszins ongemerkt voorbijgegaan. De Beverwijkers zagen tevens voor de eerste maal hun burgemeester in ambtsgewaad. Voorts werd in tal val kerkdiensten het jubileum her dacht. Op Maandag 12 September kwam de politie een complot van fietsendieven op het spoor, dat al gauw geheel was ontrafeld. Het dieven gilde opereerde in deze dagen in Beverwijk er lustig op los. Het is waarschijnlijk amateurs- werk geweest, want veel van waarde werd er bij de diverse inbraken niet vermist. Zaterdagmorgen 24 September overleed op ruim 83-jarigen leeftijd op Huize „Wester hout" Jhr. G. S. Boreel, oud-burgemeester van Beverwijk en Wijk aan Zee en Duin. Zaterdagavond werd op een tuinderij bij „Tusschenwijk" op heeterdaad een clandes tiene aardappelrooier betrapt. Woensdag 28 September werd het stoffe lijk overschot van Jhr. G. S. Boreel onder groote belangstelling op „Duinrust" ter aarde besteld. Maandag 3 October werd den raad de be grooting voor 1939 aangeboden. Met 14 tegen 3 stemmen kwam het gasbedrijf in het bezit van een toonkamer. Na afloop van de open bare vergadering hechtte de gemeenteraad goedkeuring aan het voorstel van B. en W. om het pand van de fa. Zurlohe voor f 17.500 aan te koopen. Donderdagavond 13 October namen ds. en mevrouw Krijger afscheid van de vereenigin- gen uit zijn gemeente. Dinsdagmorgen 18 October werd op den Rijksstraatweg onder Heemskerk een 60- jarige man aangereden, die enkele uren na het ongeval aan zijn wonden bezweken is. Dienzelfden morgen overleed de oudste inwo ner van Beverwijk, de heer Ch. v. d. Kolk in den ouderdom van 98 jaar. Zondag 24 October deed ds. C. M. Krijger zijn intrede in Rotterdam-Vree wijk. Zondag 6 November ontdekte men, dat in het leegstaande Badhotel te Wijk aan Zee een serie brutale inbraken was gepleegd. De politie verrichtte knap werk door reeds binnen 2 maal 24 uur den dader te arresteeren en een groot deel yan het gestolen lood op te sporen. Op Donderdagmorgen 10 November werd de directeur van de Arbeidsbeurs gearresteerd, wegens het plegen van onrege'matigheden. 's Avonds draaiden de gelukstrommels van de Harddraverijvereeniging. De hoofdprijs viel op 5666. Ons blad bevatte tevens op dien dag het bericht, dat ten nadeele van een grossiers firma een belangrijke hoeveelheid goederen was ontvreemd. De dader zoowel als de heler legden een volledige bekentenis af. Op Dinsdag 15 November herdacht Majoor J. Kentson den dag, waarop hij voor 25 jaar zijn intrede in het politiecorps had gedaan, 's Middags werd op den onbewaakten overweg aan den St. Aagtendijk een transportfiets door een eleetrisch en trein gegrepen. De be stuurder en de eigenaar ontsnapten op won derbaarlijke wijze aan den dood. St. Nicolaas deed op Zaterdagmiddag 19 November voor de eerste maal zijn intrede in onze gemeente. Het was een Sinterklazen-rijke Zaterdagmiddag, die den grondslag legde voor de leuze: „Op voor den eenigen Sinterklaas". In de raadsvergadering van Maandag 21 November werd op voorstel van B. en W. de directeur van de Arbeidsbeurs oneervol uit zijn ambt ontslagen. Op Donderdag 24 November was het 25 jaar geleden, dat de heer J. L. van Zutphen in dienst trad bij de Ned. Spoorwegen. De raad besloot om het Gem. Electriciteits- bedrijf reeds met ingang van 1 Januari 1939 over te dragen aan het P.E.N. Op den volgen den avond stelde de raad de begrootingen voor 1939 vast. Op Maandag 19 December werden de Bever wijksche Ijsbanen geopend en kon de ijspret beginnen. Precies een week lang hebben de liefhebbers hun hart kunnen ophalen. De omzet van de bloemenveiling. Ruim 5000,minder. Het jaar 1938 heeft voor de bloemenveiling „Centrum" minder gunstige resultaten opge leverd, dan in het daaraan voorafgaande jaar. Dat de omzet ruim f 5000 minder bedroeg moet in hoofdzaak worden toegeschreven aan de weersomstandigheden, die het bloemenvak in den loop van het jaar in menige periode allerminst gunstig gezind waren. De maand Maart onderscheidde zich door een mildheid van temperatuur, zooals men die in jaren niet had meegemaakt. Het was op sommige dagen bepaald warm en dat is als regel funest voor de snijbloemen. De maand Maart gaf dan ook reeds een daling in den omzet te zien van f 11.000. Ge lukkig maakte de maand Augustus weer veel goed. Met spijtige gevoelens zullen de vacan- tiegangers zich nog wel herinneren, dat Augustus te kort kwam, wat Maart in zoo'n overvloedige mate had gegeven, namelijk zon neschijn. Voor de menschen van het bloemen vak was Augustus echter een goede maand. De bloemen waren beter houdbaar, zij bloei den niet zoo snel uit en het gevolg daarvan was, dat de wijzer op de veilingklok zeer goede prijzen aangaf. Het schijnt echter wel, dat de natuur de zaken toch altijd in evenwicht tracht te houden. Zij nam althans in de Kerstweek weer terug, wat zij aan de bloe men kweekers in den zomer als het ware te veel had gegeven. In de week voor Kerstmis, wanneer gewoonlijk aan de bloemenveiling een levendige handel wordt gedreven en er bij wijze van spreken een „hausse" is in roode tulpen, viel de winter met ongekende streng heid in. De roode tulpjes, die met hun warm getinte kleuren de Kerstsfeer moeten verhoo- gen in onze woningen, bevroren zelfs in de warme kassen. Nog nooit was de Kerstweek op de bloemenveiling zoowel voor de kweekers als voor de handelaren zoo uitermate slecht als in /938. Al deze „ups and downs" zijn er dan de oorzaak van geweest, dat het omzetcijfer over 1938 ruim f 5600 minder was dan in 1937. In het nu afgesloten jaar was de omzet f 254.054,15 tegen f 259.680,48 in 1937. Veemarkten in 1939. De twee paardenmarkten zullen in 1939 plaats hebben op 11 Mei en 5 October en de vee markt op 28 October. CURSUS VOOR AMATEURFOTOGRAFEN. De Beverwijksche Amateurfotografenver- eeniging houdt op Dinsdag 3 Januari in het Ned. Hervormd Vereenigingsgebouw aan de Oosterwijkstraat een cursusavond, welke ook door belangstellenden bezocht kan worden. Onderhoud van de gemeente- gebouwen in 1939. Het onderhoud van de gemeente-gebouwen is door B. en W. opgedragen aan onderstaan de inschrijvers: Timmer en metselwerken in Beverwijk: A. P. M. de Bats, Meerensteynstraat 17; timmer en metselwerken in Wijk aan Zee: R. Hop, Zwaanstraat 22; liid- en zinkwerken in de geheele gemeente: A. van der Wal, Adrichem straat 51; stucadoorswerken in Beverwijk, W. Nijkamp, Populierenlaan 45; schilderwerken in Wijk aan Zee; J. J. Heusdens, Zeestraat 397; smidswerken in Beverwijk: M. Veerbeek, Breestraat 9; smidswerken in Wijk aan Zee: Bodewes, Relweg 27. Waar de „roode liaan" in 1938 nestelde. Preventieve werking van de motorspuit? De brandweer kan bij het opmaken van de balans over het jaar 1938 tot- de prettige ontdekking komen, dat van haar diensten slechts heel weinig gebruik behoefde te wor den gemaakt. Wanneer men zich de „repu tatie" herinnert, die Beverwijk nog slechts weinige jaren geleden op het gebied van branden bezat, dan is hier toch wel van een groote vooruitgang sprake. Het onderwerp leent zich er moeilijk toe om op de oorzaken daarvan dieper in te gaan. Het gaat bij voorbeeld niet aan om de nederlaag van den rooden haan toe te schrijven aan wat men zou kunnen noemen: „de preventieve werking van het bezit van een voortreffelijke motorspuit", noch aan de aanwezigheid van een staf van geschoold brandweerpersoneel. Laten wij er slechts onze voldoening over uit spreken, dat Beverwijk niet langer is de wan hoop van de verzekerings-maatschappijen, waarvan sommigen pertinent weigerden ver- zekeringsposten in Beverwijk af te sluiten. De naam „Brandwijk" is voor goed uitge- wischt. Na dit alleS met de gebruikelijke tikjes op de tafel „afgeklopt" te hebben, moge hier het jaarlijksche overzicht van de werkzaamheden van onze brandweer, of, zoo zij er niet aan te pas kwam, van de verrichtingen van den rooden haan, een plaatsje vinden. Op 12 Januari brandde het voor de eerste maal in het nieuwe jaar in Beverwijk. Het was slechts een zwakke poging van den vuurvijand want de brandweer behoefde zich niet naar den Noorderwij-kweg te spoeden. In den nacht van 28 op 29 Januari nam de roode haan haar revanche. Een felle brand- woedde in een pakhuis „volgetast" met hooi stroo en fourage. Met drie krachtige stralen op de motorspuit won de brandweer den strijd, al kon zij niet voorkomen, dat het pakhuis geheel afbrandde. Op den Nationalen Feestdag, 31 Januari, zorgde de roode haan voor een vreugdevuur dat niet op het programma voorkwam. Hij had zich genesteld in een woning aan den Grooten Houtweg en trachtte daar victorie te kraaien. Bijna met succes, want het pand, dat hij tot uiting van zijn nationale gevoelens had uitverkoren maakte deel uit van een reeks huizen onder één dak. De brandweer had er heel wat moeite mee om het vurige dier te verdrijven, maar tenslotte won het water het weer van het vuur. Nadat op 25 Februari de gezworen vijand van de brandweer een vergeefsche poging had gedaan om aan den Alkmaarschenweg on heil te stichten, ondernam hij in den nacht van 30-31 Maart een geniepigen aanval op 'n bloemhollenschuur, staande in de rimboe van de Gladiolenlaan. Een nachtelijke voorbij ganger hoe het toeval toch altijd den rechtvaardige zegent ontdekte het nade rend onheil en waarschuwde de brandweer, die precies op tijd kwam om uitbreiding van de fik te voorkomen. Goede buren kunnen dikwijls een groot gemak zijn. „Met de hulp van de buren", zoo leest men zoo dikwijls, „werd het vuur ge- bluseht, zoodat de brandweer niet behoefde uit te rukken". Dat is een niet te onder schatten hulp voor de brandweer, want één minuut te laat kan in geval van brand hoogst bedenkelijk zijn voor huis en hof. Zoo'n ge val van goede buurschap dede zich voor op 21 April, toen in een woning aan de Assumburg- straat de verwarming van het aquarium de fect raakte. De buren ontdekten het geval, sloegen een raam stuk en bluschten het vuur. De visch in het aquarium was gekookt, maar gelukkig was het juist vastendag, zoodat de eigenaar bij zijn thuiskomst het menu ge reed vond. Van de visch naar het vleesch is niet zoo'n groote overgang. In den nacht van 23 op 24 April brandde het in de worstrookerij van slager N. van Leeuwen achter diens win kei in de Breestraat. Zod er nog worst hins was het rookproces afdoende. De brandweer was er weer heel vlug bij en had het brandje spoedig onder de knie. Het water had in dit geval mer narigheid op het geweten, dan het vuur. De vuurvijand nestelde zich nu in het pol derland. Na een vergeefschen aanslag op een loods van de genie aan den St. Aagtendijk. waarvoor de brandweer zelfs niet behoefde uit te rukken, omdat Defensie gewoon is zelf haar zaakjes op te knappen, belaagde het vuur het domein van de ratten op de vuil nisbelt. Met de ratten had ook het vuur zich een verblijfplaats gekozen in de onderaard- sche holen en spelonken Het was uit deze schuilplaatsen niet gemakkelijk te verdrijven. Eenige malen moest de brandweer in het vlakke polderland aan den slag. Weliswaar viel er niet veel te beschadigen, maar de dikke rook was bijzonder hindelijk voor de om wonenden. 15 en 20 Juni waren de data van branden op de vuilnisbelt. De Erfgooiers, die op 19 Juni op. het voet balterrein aan den St. Aagtendijk speelden, genoten de sensatie van een brand in de consumptietent. Voor het vuur alle fleschjes limonade en de gevulde koeken had buitge maakt was de brand gebluscht. Brandjes in Groenelaan en Munnikenweg op 30 Juni en 25 Juli hadden geen hulp van de brandweer van noode. Dit was wel het geval bij een brand in een schuur aan de Meerstraat op een snikheeten zomermiddag. De brandweer wijdde grootte zorgen aan een opslagplaats van brandstoffen, die in de nabijheid stond. De anthraciet bleef behouden en kon later uitstekende diensten bewijzen. De brandenreeks ging, om in den stijl te blijven, uit als een nachtkaars. In de laatste maand van het jaar volgden nog drie onbeteekende brandjes. De motor spuit bleef in de garage. Toen gaf de roode haan althans voor het jaar 1938 den strijd maar op. Hij was over alle linies geklopt. Afkloppen! Langs de Lijn. Programma van de Radiocentrale. Zondag Lijn I: 8.55 Hilversum I. Lijn II: 8.30 Hilversum II. Lijn III: 8.50 Keulen. 1.20 Brussel Ned„ 2.20 Brussel Fr., 2.35 Brussel Ned., 3.20 Brussel Fr., 5.20 Brussel Ned.. 6.20 Keulen, 7.55 Diversen. 8.20 Brussel Fr., pl.m. 8.50 Keulen, pl.m. 10.20 Parijs of diversen, pl.m. 10.50 Keulen. Lijn IV; 8.30 Brussel Ned., 9.20 Brussel Fr., 9.40 Brussel Ned., pl.m. 11.05 Nationaal pro gramma. pl.m. 11.00 Brussel Fr.. 11.20 Parijs. Lijn V: 8.30 Brussel Ned., 9.20 Brussel Fr., 10.50 Parijs, 11.05 Nationaal programma. 1.20 Brussel Ned.. 2.20 Brussel Fr.. 2.35 Nationaal programma, 4.20 London Reg., 4.50 Nationaal programma, 5.20 London Reg.. 6.50 Nationaal programma, 8.10 Diversen, 8.35 Parijs, 10.55 Keulen. Maandag Lijn I: 8.00 Hilversum I. Lijn II: 8.00 Hilversum II. Lijn III: 8.00 Keulen, 10.20 Parijs, 12.05 Di versen, 12.20 Brussel Ned., 2.20 Keulen, 3.20 Parijs, 3.35 Deutschlandsender of diversen, 4.00 Radio P.T.T. Nord of diversen. 4.20 Keu len. 6.20 Parijs, 6.50 Brussel Ned., 7.05 Brussel Fr.. 7.20 Brussel Ned„ 7.50 Keulen, 8.30 Pauze, 8.35 Parijs, 11.20 Keulen. Lijn IV: 8.00 Brussel Ned., 9.20 Diversen, 10.35 London Reg., 5.20 Parijs. 6.20 Nationaal programma, 6.45 London Reg., 7.05 Nationaal programma, 8.30 London Reg., 10.20 Nationaal programma. Lijn V: 8.00 Brussel Ned.. 9.20 Diversen, 11.05 London Reg., 12.20 Brussel Ned., 1.50 Natio naal programma. 2.35 London Reg., 4.20 Keu len, 6.20 London Reg., 7.05 Nationaal pro gramma. 8.20 London Reg., 10.00 Radio P.T.T. Nord of diversen, 10.20 London Reg. Wat de tuinders kregen. Noteering van de groentenveiling. Spinazie per kist f 1.05. Sla per krop 3Vz4l/z Andijvie per 100 K.G. 1028. Prei per K.G. 3V2ll'/s. Tomaten per K.G. 20—48. Uien per K.G. 3—6. Witlof per pond 4Sl/s. Breekpeen per K.G. 34. Waspeen per K.G. 614. Bieten per K.G. 3—3Vs. Knollen A per stuk 4J/2—6 1/2. Knollen B per stuk 23. Groenekool per K.G. 36. Boerekool per K.G 3 1/2—6. Gele kool per K.G. 21/25'/*. Roode kool per K.G. 24 1/2. Spruiten per K.G. 1337. Appelen per pond 6—14. Peren per pond 1013. Nero per K.G. 12. Als er zieken zijn. Zondagsdienst doktoren en apotheken. Voor spoedgevallen wordt a.s. Zondag de dienst waargenomen door Muys van der Moer, Zeestraat 96. telef. 3450. In de week van 18 Januari is de Apotheek Donker, Breestraat 61, telef. 3150, belast met den Zondags- en nachtdienst. CASTRICUM In den Stadsschouwburg te Amsterdam wordt op 1 Januari a s. de traditio- neele opvoering van Vondel's „Gysbrecht van Aemstel* gegeven. - Een scène voor de kloosterpoort LOOP DER BEVOLKING. Onze nieuwe ingezetenen, J. Bloemberg van Alkmaar; G. van Dobben van 's-Gravenhage; M. G. Zaal van Bode graven; B. A van Santen van Breukelen- Nijenrode; Cl. Meerensvan Amsterdam; alien Duin en bosch 3; A. A. Balvers van Uit geest, Heemstederweg 5; L. Eggers van Am sterdam. Dorpsstraat 62; D. de Jong van Ber gen N.H., Van Oldenbarneveldweg 25. Vertrokken: H. M. Molenaar naar Uitgeest, Nieuwland 17; M. A. J. van Gils naar Am sterdam, Rijnstraat 21 I; M. van Wijk en echt- genoote naar Amsterdam, le Oosterpark straat 136 I; J. Beentjes naar Amsterdam, Nassaukade 167; F. Zonneveld naar Egmonö- Binnen, Abdijlaan 64. DISTRIBUTIE VAN LEVENSMIDDELEN. Met ingang van heden zal worden gedistri bueerd over het 52e tijdvak; onvermengde, margarine en bak- en braadvet zullen ver krijgbaar zijn bij den heer S. Stuifbergen, Mient te Castricum; vleesch in blik bij de Erven J. Groen, Burg. Mooijstraat, Castricum. BURGERLIJKE STAND. Geboren: Barbara Hermina Nelly, dochter van N. Blokdijk en B. Bouwman; Alida Anna, dochter van J. C. Demoitié en J. Twisk, Gerar- dus Wilhelmus Antonius, zoon van A. A. J. Weenink en C. A. Groot; Jacobus Antonius, zoon van P. Veldt en H. Schuit. Overleden: Cornelia Smit, oud 33 jaar, mo diste, wonende te Zaandam; Nicolaas Zonne veld, oud 63 jaar. tuinder, wonende te Castri cum; Sijtje Jonges. oud 89 jaar, zonder be roep, wonende te Jlsp.

IJmuider Courant | 1938 | | pagina 5