Mijn Oude School. BURGERLIJKE STAND. Christelijke Metaalbewerkersbond, Propaganda-filmavond. Gisteravond heeft in het gebouw voor Christ. Belangen een filmavond plaats gehad van den Chr. Metaalbewerkersbond. De avond, waarvoor vrij groote belangstelling was, werd geopend door den voorzitter, den heer M. Schouten, die nadat was voorgelezen Jac. 3 een kort welkomst woord uitsprak waarin hij zijn tevredenheid be tuigde over de goede opkomst. Hierna was de ge legenheid aan den filmoperateur, die de, film „Als de zee roept" vertoonde. Deze film, „van een lach en een traan", werd met onverdeelde aandacht gevolgd. Hierna was het woord aan den heer Marke rink, districtsbestuurder, die zijn tevredenheid uitsprak over den groei der Christelijke vakbe weging. Dit geldt ook voor de christelijke me taalbewerkers. Dit neemt echter niet weg. dat men nu niet kan gaan rusten. De propaganda moet met alle kracht worden doorgezet. Er zijn velen die zich nog niet ten volle bewust zijn van den strijd om sociale verbetering, welke de christelijke vakbeweging beoogt. Vele Christe nen vragen: waarom een dergelijke strijd ge voerd? In het kort werden deze vragen door spre ker belicht, waarbij hij wees op het beginsel, waarin deze strijd gevoerd wordt. Vervolgens wees spreker op den plicht tot organiseeren en het voeren van een strijd om loon- en lotsver betering. Hierna was weer de beurt aan den film-ope rateur, die de film „De Kozakken" vertoonde. Deze film, die frappante staaltjes van ruiter- kunst deed zien, was ook muzikaal uitstekend verzorgd. Zoo was een prachtig Kozakkenkoor te beluisteren. Tot besluit werden eenige mooie opnamen uit het Zwitsersch Alpenland vertoond. Haarlemschc Orkest Vereeniging. De Haarlemsche Orkest Vereeniging geeft Woensdagavond 4 Januari a.s. een ledenconcert in de Gemeentelijke Concertzaal te Haarlem on der leiding van den gast-dirigent Robert de Roos. De solist is Cor de Groot (piano). Het programma vermeldt: Symphonie in G- moll (K.V. 550) van Wolfgang Amadeus Mozart alsmede diens Serenade nr. 6 in D-groot (Sere- nata Notturna); het vierde piano-concert van Ludwig van Beethoven; Richard Wagner's ouver ture Tristan en Isolde en Introduction en Mar- che funèbre van Darius Milhaud. Radiopeilingen in 1938. Door de vier Nederlandsche radio-peilstations Vlissingen, Maassluis, IJmuiden en Willems oord werden in het afgeloopen jaar 3204 radio peilingen aan schepen op zee verstrekt. In 1935 bedroeg dit aantal 1316, in 1936 1605 en in 1937 1846. In den niet onaanzienlijken te ruggang over 1938 weerspiegelen zich klaar blijkelijk de lage z.g. „stormfrequentie" en de veelvuldige perioden van mooi, helder weer. K.W. 51 wordt K.W. 64. De KW 51 van den reeder M. Ketting te Kat wijk aan Zee is aangekocht door M. de Jong aldaar. De logger heeft liet merk KW 64 gekregen en is naar Spaarndam gebracht om aldaar voor de trawlvisscherij te worden klaargemaakt. Borneo bij Thalia. Heden-, Woensdag- en Donderdagavond wordt in Thalia de film „Borneo" vertoond, de laatste film van wijlen Martin Johnson, den beroemden ontdekkingsreiziger met de camera. Borneo te betredenOp reis te gaan met ervaren gidsen, door te dringen tot het meest verborgen binnenland, geen beletsel hoe zwaar ook te kennendat is het heden- daagsche voorrecht van den bioscoopbezoeker, het privilege van hen, die belang stellen in de films van Osa en Martin Johnson. Een voorrecht, dat zich ten einde spoedt. Thans komt het laatste dezer wonderen in zicht. Mar tin Johnson is gestorven. Een vliegtuigongeluk, dat zijn vrouw ernstig verwond heeft, heeft hem het leven gekost en wij bezitten na een schit terende reeks van cultureele filmwerken nog een laatste document, als filmische nalatenschap: Borneo. „Simba", „Congorilla", „Baboona"zij heb ben den naam gevestigd van 't echtpaar John son, dat een zeer speciale eereplaats inneemt in de cinematografie. Dat met een geweldige ener gieontplooiing, met ijzeren volharding, met het 't hoofd bieden van groote ontberingen, met enorme kunde en kennis, met eindelooze liefde voor vreemde landen en volkeren, maar ook met een ongewoon groot vakmanschap de barre oor den van de wildste vreemdheid heeft bezocht, dat ontelbare malen levensgevaar en ziekten heeft getrotseerd en gefilmd, dat wat de natuur aan vreemdsoortige geheimen verborgen hield. De groote zwerver, die Martin Johnson al toos is geweest, is niet meer. Hij zal geen nieuwe reizen ondernemen, om ons het nooit ge- wétene te laten zien. Maar zijn laatste werk is thans op het doek gekomen en getuigt van zijn bekwaamheid, doorzettingsvermogen en aan dacht voor al wat belangwekkend is. Borneo Het eiland van het ongeloofelijke! „FRIESCHE VOLKSOVERLEVERINGEN". De afdeeling Velsen van de Vrijz. Dem. Jon geren Organisatie belegt a.s. Vrijdagavond een gezelligen avond in „Kennemerhof". De heer N. Kots zal spreken over „Friesche Volksoverleveringen". De heer A. Verschoor speelt piano. De Engelsclie visscherij in November. Minder gewicht, maar hoogere opbrengst dan in 1937. De opbrengst gedurende de maand Novem ber van de Engelsche visscherij bedroeg (voor Engeland en Wales) 1.941.909 cwts. ter waarde van 1.204,808 tegen 2.333.395 cwts. en 1.262.866 in 1937. Voor Groot-Brittannië waren de cijfers voor de eerste elf maanden van 1938: 19.472.751 cwts.. ter waarde van 14.727.203 tegen in hetzelfde tijdvak van 1937: 19.996.369 cwts ter waarde van 14.091.748; in gewicht een mindering dus van 523.618 cwts, in waarde een vermeerdering van 635.455. De aanvoer van buitenlandsche schepen be droeg 141.000 cwts. tegen 129.000 cwts. in No vember 1937. De totale invoer bedroeg 562.000 cwts. tegen 510.000 cwts. verleden jaar. De uit voer bedroeg 330.000 cwts versche visch (v.j. 260.000) en 514.000 cwts (v.j. 472.000 cwts.) pekelharing. Visscherij en oorlogsmarine. Uit Frankrijk wordt gemeld, dat de Fransche oorlogsmarine aandringt op een spoedige uit breiding der stoomtrawlervloot. De nieuwe trawlers zouden 100 tot 120 ton groot moeten zijn en in oorlogstijden tot mijnenleggers ver bouwd moeten kunnen worden. De Zweedsche visscherij. Volgens het Zweedsche visscherijblad Fis- kerinaringama bedraagt het in de Zweedsche visscherij belegde kapitaal 100 millioen Kro nen. Naar schatting leven 300.000 menschen van de visscherij. De opbrengst van de zee- visscherij bedraagt 24 millioen Kronen, van de rivier- en binnenvisscherij 15 millioen Kronen of in totaal 40 millioen Kronen. Het aantal arbeiders in de zeevisscherij be draagt 25.0000, in de zoetwatervisscherij 63500, in de visscherij-industrie 2650, zoodat in totaal 92150 personen hun brood in het visscherij- bedrijf verdienen. AANGEKOMEN. 1 Januari: Vliestroom s.s. Huil The Monarch s.s. Swansea Grunda m.s. Harlingen Patria s.s. Gothenburg 2 Januari: Akershus s.s. Oslo IJstroom m.s. Leith Ossian s.s. Ljusne Pericles m.s. Hamburg I-Iavnia s.s. Trangsund Marvel s.s. Rouaan Purfina m.s. Duinkerken Fauna s.s. Stettin Merel s.s. Londen VERTROKKEN. Januari: Maaskerk s.s. West Afrika Jaarstroom s.s. Hamburg Soemba s.s. Batavia Januari: Lies m.s. King's Lynn VIootuitbreiding Zaterdag j.l. werd van een der hellingen van Boele's scheepswerven te Bolnes het voor de K. N. S. M. bestemde vrachtmotorschip „Doros'' te water gelaten, hetgeen met goed gevolg plaats vond. Het draagvermogen bedraagt 1600 ton, terwijl het schip door een 825 P.K. Stork-Die- selmotor voortgestuwd zal worden. Vergane glorie. Eenmaal stond de haven van Tondern recht streeks met de Noordzee in verbinding en had deze stad groote beteekenis, waarvan de deinende golvende trotsche driemaster in haar wapen nog getuigt. Er waren ook nog andere dingen, die aan dat glorietijdperk herinnerden maar langzamerhand verdween de eene na de andere herinnering. Waar eens de haven was, die langzamerhand verzandde, zal nu na opvulling met zand een parkeerplaats voor auto's komen, Een oude laad kraan, welke nog bij de kade opgesteld stond en in den loop der jaren vrijwel verroest was, is reeds weggehaald. Bijlegger. Het van Harlingen komende Nederlandsche m.s. „Grunda" hep alhier gisteren binnen als bijlegger. Het schip wacht orders af, waarop het zoo spoedig mogelijk de reis zal voort zetten. Scheepsbouw voor het buitenland Kustvaarders voor Polen. Naar gemeld wordt heeft de scheepswerf der Firma E. J. Smit Zn. te Westerbroek (Gr.) opdracht ontvangen voor den bouw van drie motorkustvaarders van hetzelfde type, elk met een laadvermogen van 600 ton, voor Poolsche rekening. Deze schepen zullen van het Groning- sche type zijn en uitgerust worden met Deutz- Dieselmotoren van 450 P.K. elk. De opleverings- tijd is bepaald op de tweede helft van dit jaar. IJzerverscheping. Het Nederlandsche stoomschip Theseus en het Noorsche stooomschip Ek kwamen van Amster dam bij de Hoogovens aan om ijzer te laden, resp. naar Odense en naar Oslo bestemd. Met hetzelfde doel kwam het Zweedsche s.s. „Hugin", hetwelk te Velsen gelost had, nu van Amsterdam aan genoemd bedrijf waarna het naar Köping in zee stak. Centrale werkplaats „Jeugd opleiding". Maandoverzicht over November. In het begin der maand waren ingeschre ven: Bankwerkers 27, timmerlieden 8, elec- triciens 16, automonteurs 8, en kantoorbedien den 10. In den loop der maand werden ingeschreven: Bankwerkers 18, timmerlieden 7, electri- ciens 7, automonteus 6, en schilders 2. Totaal 40 deelnemers. Afgeschreven werd: Bankwerkers 11, timmerlieden 6, electriciens 4, automonteurs 5, en kantoorbedienden 1. Totaal 27 deelnemers. Aan het einde der maand waren ingeschre ven: Bankwerkers 34, timmerlieden 8, electriciens 19, schilders 3, automonteurs 7 en kantoorbe dienden 9. Totaal 80 deelnemers. Deelneming staat open voor alle jeugdige werkloozen tot 24 jaar. In 1939 wordt met autogeen lasschen een aanvang gemaakt. In deze afdeeling kunnen nog enkele jonge lui worden geplaatst. De scheepvaart voor onze havens in December. In de maand December zijn voor de Hoog ovens aangekomen 33 zeeschepen, waarvan 13 met erts. 3 met steenkolen, 1 met teer en 16 om te laden. Van de 16 schepen, die met een lading ijzer vertrokken, waren er 4 bestemd voor Zweden, 7 voor Duitschland, 1 voor Fin land, 1 voor Lithauen, 1 voor Denemarken, 1 voor Noorwegen en 1 voor Italië. Verleden jaar kwamen in December 25 zeeschepen aan voor de hooovens. waarvan 7 met erts, 4 met kolen, 1 met zwavelzuur, 1 met steenen en 12 schepen om ijzer te laden. Voor de papierfabriek kwamen in December aan 12 zeeschepen, waarvan 6 met hout, 5 met cellulose en 1 om te laden voor Engeland, tegen het vorig jaar in dezelfde maand drie schepen, n.l. 2 met cellulose en 1 met papier. Voor IJmuiden kwamen in December van 24 zeeschepen, waarvan 1 met stukgoed, 3 om haring te laden voor Polen, 3 om passagiers in te nemen, 2 om te bunkeren, 1 om te repa- reeren, 6 als bijlegger, 1 voor een sleep te ha len. Vorig jaar kwamen in December 23 zee schepen voor IJmuiden aan. In totaal kwamen er dus in de maand De cember voor de havens in onze gemeente aan 69 zeeschepen, tegen het vorig jaar 51, dus thans 18 schepen meer. In de nabijheid van de Braziliaansche stad Barbassena kwamen een expresstrein en een goederentrein met elkaar in botsing. Bij dit ongeluk werden 31 personen gedood en 60 gewond. Toekomstplannen der N.Z.H.R.M. Voor moderniseering van materiaal is 400.000.noodig. Wij ontleenen nog het volgende aan „De Reddingboot", het orgaan der N.Z.H.R.M.: Het in dienst stellen van een nieuw redding, station is steeds een feestelijke gebeurtenis voor de N.Z.H.R.M.; in de eerste plaats, omdat liet weder een stap voorwaarts is naar de modernisatie van ons reddingsmaterieel, doch' ook, omdat het feit dat wij dergelijke boot huizen, motorstrandreddlngbooten en tracto ren kunnen bekostigen, een bewijs is voor de zich in daadwerkelijken steun omzettende be langstelling voor het werk der N.Z.H.R.M. De motorstrandreddingboot „Nicolaas Ma- rius" is ons door eeir onbekend gebleven land genoot geschonken; ook de kosten van boot huis en motortractor „Zeepaard" konden vrij wel geheel worden bestreden uit de vorstelijke gift van een onbekende. Dergelijke bewijzen van groote sympathie voor het werk van onze redders doen ons met vertrowen de toekomst tegemoet zien. Ons land heeft op het gebied van het reddingwez-en steeds een goeden naam gehad en het is onze plicht de hooge traditie in eere te houden. De „Nicolaas Marius" is onze 6e motor strandreddingboot, in 1939 zullen de 7e en van dit type gereed komen voor Sc-heveningen en Egmond aan Zee, doch in de komende 8 jaar hopen wij in staat te worden gesteld nog acht van dergelijke booten te kunnen bouwen voor de stations Katwijk aan Zee, Noordwijk aan Zee, Zandvoort, Wijk aan Zee, Koog (Texel), Oosterend (Terschelling)Nes (Ame land) en Schiermonnikoog. Ook zal de thans 21 jaar oude motorreddingboot „C. A. den Tex" moeten worden vernieuwd. De bestaande boothuizen zijn echter voor de motorstrandreddingbooten niet groot ge noeg en een waterdichte motortractor zal op verschillende stations niet kunnen worden ge mist. Met de inderdaad noodzakelijke moder- niseering van ons materiaal is dan ook een drag van ruim 400.000 gemoeid RESTANT BESOMMINGEN. KW 97 f 148, KW 197 f 126, KW 195 f 530. Aangevoerde haring: 3900 kisten. SANTPOORT GESLAAGD VOOR OPTICIEN. De heer W. A. Teune is geslaagd voor het te Amsterdam door de Vereeniging van Vak opticiens gehouden examen voor opticien. STEUN IN NATURA. Het comité, dat zich alhier, onder leiding van Mevr. OldemanStoker, gevormd heeft met het doel behoeftigen van alle gezindten zooveel in zijn vermogen ligt te steunen, mag zich gelukkig in de belangstelling van velen verheugen. Daardoor werd het het comité mogelijk gemaakt in de Kerstweek 53 gezin nen een flink pakket toe te zenden. De onmisbare medewerking van de zijde onzer plaatsgenooten bestaat in hoofdzaak uit opdrachten, welke dezen hun leveranciers geven om levensmiddelen, brandstof, zeep, kof fie, cacao enz. bij Mevr. Oldeman te bezorgen. Het comité zorgt dan voor distributie. Ook geldelijke bijdragen zijn natuurlijk har telijk welkom. TURNVEREENIGING „SANTPOORT". Het bestuur van T.V.S heeft besloten de ledenuitvoering te doen n'aats vinden op 23 Februari. De adspiranten treden 9 Maart voor het voetlicht. De 13de jaarvergadering wordt Maandag 16 Januari gehouden. aan het woord.... Voor den inhoud dezer rubriek stelt de Redactie zich niet verantwoordelijk. Van ingezonden stukkengeplaatst o1 niet geplaatst, wordt de kopij den inzender niet teruggegeven WAAROM GEEN SAMENWERKING? Nu de beide ondernemingen, die een auto busdienst op Amsterdam exploiteeren (t.w. N.V. „Stormvogels" en .Lindbergh Express") blijven volharden in hun feilen concurrentie strijd. vragen velen zich af, waarom het niet tot een gedeeltelijke samenwerking tusschen beide maatschappijen kan komen. Samenwerking, die slechts in het voordeel van exploitanten en gebruikers kan zijn. Het gebeurt nu, dat twee bussen tegelijkertijd vertrekken met ieder slechts enkele passagiers, terwijl personen, die een aansluiting gemist hebben gedoemd zijn een vol uur te wach ten op de volgende vertrekkende bus. Indien men kan besluiten tot een samenwerking in zooverre, dat er ieder half uur een bus vertrekt en dat de maatschappijen elkaar hierbij afwisselen, zal een dergelijke regelina zeker worden toegejuicht door vele gebruikers van dit nieuwste vervoermiddel naar de hoofd stad van het land, H. W. STOL Jr. HAARLEM Maandag. De eerste brief die mij op Nieuwjaarsdag be reikte kwam van mijn oude school, ter aankon diging van haar vijfenzeventigjarig jubileum in September 1939. Dan moeten wij natuurlijk gaan jubelen en ik vind het aardig mij reeds per eer ste post van 1939 uit te noodigen om in dit jaar te jubelen. Prettige gewaarwording, dat het Nieuwe mij dadelijk een feest belooft! Dat zul len de andere oud-leerlingen ook gevonden hebben. Wij moeten gezamenlijk „legioenen reü nisten" vormen, zegt de brief. Dat klinkt heldhaf tig en klassiek. En onze legioenen „moeten Haar lem binnenstroomen". Vele anderen en ik zullen er dus eerst uit moeten gaan, want de school staat hier. Het is de 2e H. B. S. b aan de Zijlvest, te voren gedurende eenige jaren het Gemeentelijk Lyceum en in het eerste tijdvak van die drie kwart eeuw gewoon maar de H. B. S. Want toen was er maar één school van dit soort in Haarlem. De jubelbrief besluit met tien namen. Links die van Daan, Riet, Bob, Jan en Ate, die ik zoo kort aanduid omdat zij het bestuur der school- vereeniging vormen, en rechts die van vijf leeraren, met den Baas-zelf bovenaan. Die vor men den Raad van Advies: Dr. W. van den Berg, Dr. J. J. Haak, A. Meilink, J. H. Pfersich, Dr. P. H. Schroder Deze groep stemt mij ernstig. Men verliest zijn eerbied voor leeraren nooit. Vooral niet als zij van de Oude School zijn. En al heeft men van dit vijftal zelf geen les gehad. Zij kwamen, he laas, later. Helaas voorwaar! Want in mijn tijd.... het is negenentwintig jaar plus eenige maanden ge leden dat ik de school verlietvormden de leeraren geen Raad van Advies nevens Daan. Riet, Bob, Jan en Ate. Neen, zoo discreet gedroe gen zij zich niet. Zij waren een indrukwekkende Raad der Ouden en een gevreesde Hooge Raad. Sommigen hunner herinnerden ons bij tijden aan den Raad van Beroerten, al veroorzaakten wij dan de beroerten en liepen enkelen hunner weï eens het gevaar, er door ons toedoen een te krij gen. Maar onder de bescheiden benaming Raad van Advies kenden wij hen nimmer. Gelukkige jeugd van thans! Gelukkige Daan, Riet, Bob, Jan, Ate e tutti quanti! De toon die jullie, gezamenlijk met jullie adviseurs, jegens ons aanslaat is ook zoo heel anders dan vroeger denkbaar zou zijn geweest. Zooveel losser, ge moedelijker, fideelerHij is waarlijk kame raadschappelijk. „Denkt ge nog wel eens aan uw oude school? Die van de Jacobijnestraat als uw vlegeljaren al héél ver achter U liggen, die aan de Zijlvest als ge na 1906 voor 't eerst met een verlegen toetje de weidsche hal binnengingt?" Ja, ik ben het eerste jaar nog in de Jacobijne- straat geweest. Maar is dat nou heusch zoo héél ver achter mij? Het was een fijne school, jon gens! Je kon, als je de klas uitgegooid werd en met veertig thema's strafwerk door meneer E. A. W. Pauw naar Dollé gestuurddat was de concierge, zie je, en je maakte de thema's niet want meneer Pauw vergat ze welmaar de andere leeraren waren zoo niet.... nou dan, ik dwaal af: je kon d'r Neen, dit is de toon niet. Jullie zijn ordelijker dan wij waren, en gelijk heb je. Ik probeer het opnieuw. Betrad ik in den jare 1906 voor 't eerst de weidsche hal aan de Zijlvest met een verkgen toetje? Ik weet het niet meer, Daan, Riet, Bob, Jan en Ate. Maar 't zal wel zoo geweest zijn als jullie het zeggen, met zulke adviseurs achter je. „Vijfenzeventig jaar hebben de leeraren hun best gedaan u allerlei wijsheid bij te brengen.' Nee! Nou protesteer ik namens ons allen. Da's niet waar! Velen onzer mogen wel eens een klas gedoubleerd hebben, vele andere mogen het eindpunt niet hebben bereikt, maar vijfen zeventig schooljarenNiks hoor! Ik weet zeker dat we er allemaal stukken vlugger af waren. Van het hok, bedoel ik. En van de proeven, en de rapporten, en de examens. En w ij hadden geen Raad van Advies! Het is waar dat de leeraren hun best deden ons allerlei wijsheid bij te brengen. „Van die wijsheid hebt ge ongetwijfeld wel eens profijt getrokken", merken jullie hoopvol, maar met 'n tikje reserve op. Ja, dat is zoo, jongelui! Dat hebben we wel 'es gedaan. Je ziet het bijvoorbeeld aan mij. Ik schrijf nog altijd opstellen, dag in dag uit, en de krant neemt ze niet alleen op maar ik leef er zoogezegd van. Nou? Is dat profijt trekken of niet? Dan vraagt ge of wij nog wel eens aan onzen ouden Directeur en onze oude leeraren denken Waarachtig! Ge noemt onzen ouden, vriendelij ken Baas Brongersma. Hij blijft een goede her innering. Ge noemt Ir. van Mourik Broekman en dankbaarheid welt bij ons op. Zijn portret hangt in vele onzer werkkamers. Ook in de mijne En er zijn meer herinneringen. Bijvoorbeeld aan dr. Nolst Trénité, die zoo'n gerechtvaardig den afkeer van spieken had en er een eerezaak van maakte. Hij gaf Engelsch en Staatsweten schappen. Maar later trad-ie af en werd de Nederlandsche leeraar van alle oud-leerlingen Van alle H. B. S.' en Gymnasia en Lycea die hun brood met schrijven gingen verdienen. Dat is-ie nog: als Charivarius, en dit schrijvende bibber ik wel even, want in een perceel vlak bij de Jacobijnestraat brult nog immer de oude leeuw en straks zal dit opstel onder zijn scherpen blik komen. Toch zal ik in dit jubeljaar meer schoolher inneringen moeten gaan schrijven want nu doe men vele gestalten op. Ook van medeleerlingen, die allemaal min of meer profijt hebben getrok ken van de opgedane wijsheid. Natuurlijk moe ten wij elkaar weerzien. Gelijk hebben jullie. Feestavond in den Stadsschouwburg? Best. Dansen in de groote zaal van het Concertge bouw? Graag. Film van het schoolleven? Nou! Ontvangst in de Oude School? Natuurlijk! Zul len we onze verlegen toetjes nog eens oüzetten? Jullie weet wel: die van 1906? En dan moet ik bijdragen voor het Feestfonds. Ha, dat komt natuurlijk achteraan. Maar enfin, als je mij een feest belooft per eerste post in 't Nieuwe Jaar, slimmerikken!vooruit dan maar! R. P. Oud-Leerling. HAARLEM, 2 Januari. Bevallen 30 December: G. SpeetsWied ijk, d.; 31 December: H. J. Kaanv. Dansik, z.; M. Nieuwenhuysv. d. Burg, d.; 1 Januari: J. ZwagermanRood, z.; T. C. KoeneZuid hoek, a.; A. Gerlofs-Breeuwer, d.; M. Snoeks— Burggraaf, s.; C. M. KoekHof, z.; 2 Januari: M. WijnandsSmink, d. Overleden 30 December: A. M. Groeneveld, 75 j., Kamperlaan; 31 December: M. J. Vink, 55 j., Duinoordstraat; J. C. H. L. M. Kleijntjens, 62 j., Aelbertsbergstraat; 1 Januari: N. Valk, 91 j., Eendrachtstraat; M. Hoorenman, 74 j„ Zaanenstraat; D. L. Pieters, 68 j., Junoplant- soen; 2 Januari: H. v. d. MoolenZodenka-mp, 87 j., Schreveliusstraat. /CUEEP/ LT'JDINCENJ HALCYON LIJN. Stad Vlaardingen, 1 van Antwerpen te Narvik, voor Rotterdam/Vlaardingen. Flensburg, 1 van Vlaardingen te Narvik, voor Rotterdam/Vlaardingen. Stad Amsterdam, La Goulette n. Antw. p. 31 Gibraltar. Stad Haarlem 31 van Genua naar Stad Dordrecht Morphoubaai n. Rott./Vlaard. Stad Zwolle 31 van Velsen te Amsterdam. Maasburg 4 (2 v.m.) v. Narvik te Vlaard. v.w. Stad Maassluis 1 v. Vlaardingen n. Narvik. Stad Schiedam Vlaard. n. Pepel p. 31 Ouessant. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Springfontein (uitreis) pass. 1 Ouessant. Meliskerk (thuisreis) 1 te Marseille. Bloemfontein (thuisresi) p. 2 Beachy Head. Nijkerk (uitreis) 1 te Mombassa. Jagersfontein (uitreis) pass. 1 Dungeness. HOLLAND—AMERIKA LIJN. Lochmonar Rott. n. Vancr. 1, 120 mijl 2 van Valentia. Burgerdijk, Rott. n. Vancr. 31, 35 mijl Z.O. van Niton. Beemsterdijk Rott. n. Boston 1, 40 mijl O. van Niton. Dinteldijk 29 v. Vancouver naar Rotterdam. Nieuw Amsterdam (toeristenreis) 30 v. New: York te Rio Janeiro. Bosclidijk 30 van New-Orleans te Gulfport. Tiradentes 1 van Philadelphia te Norfolk. Binnendijk 31 v. New-Orleans n. Rotterdam. Blommersdijk 1 van New York te Boston. Noordam 1 van Rotterdam te New York. Delftdijk Vancouver n. Rott. 30 te Los Angeles. Spaarndam New-Orleans n. Rott. 1 te Londen. Volendam Rott. n. N. York p. 1 Lizard. Lochmonar Rott. n. Vancr. 31 v. Swansea. Beemsterdijk Rotterdam naar Baltimore p. Beachy Head. HOLLAND—AUSTRALIë LIJN. Grootekerk (uitreis) pass. 1 Gibraltar. HOLLAND—BRITSCH-INDIë LIJN. Streefkerk (uitreis) pass. 31 Dungeness. HOLLAND—OOST-AZIë LIJN. Tjikembang (uitr.) 30, 80 mijl Z.Z.O. v. L. End. Serooskerk (thuisreis) 31 van Moji. Zuiderkerk (uitreis) 1 van Singapore. L Meerkerk (thuisreis) 2 v. Aden. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. Reggestroom (thuisr.) 4 te Havre verw. Amstelkerk (thuisr.) 1 van Lagos. Jaarstroom 1 v. Amsterdam n. Hamburg. Maaskerk 1 v. Amsterdam n. West Afrika. Brand (gecharterd) 1 v. Antw. n. W. Afrika. Heemskerk 2 van Hamburg te Rotterdam. KON. NEDERL. STOOMBOOT MIJ. Orestes 2 v. Alexandrië te Beyrouth. Odysseus 2 v. Amsterdam te Kopenhagen. Hei-mes 1 v. Bourgas te Hamburg. Nereus 1 Januari van Oporto naar Vigo. Trajanus 2 Jan. v. Livorno te Civita Vecchia. Hercules 2 Jan. van Nea Playa te Candia. Crijnssen 31 van Barbados te Paramaribo. Simon Bolivar 31 v. Curacao n. Pto. Cabello. Achilles 2 v. Thessaloniki te Haidar Pascha. Pygmalion 2 Jan. van Rotterdam te Genua. Perseus 2 Jan. van Danzig te Amsterdam. Aurora 2 Jan. van Oran naar Palermo. Telamon 30 van New-York naar La Guayra. Alkmaar, Amsterdam n. Chili 30 v. Callao. Baarn 31 van Valparaiso te Talcuhuano. Bennekom Amst. n. Chili p. 31 Dungeness. Berenice 1 van Genua te Livorno. Breda, Chili n. Amsterdam via Liverpool 31 op 100 mijl N.W. van Flores. Costa Rica 1 van Barbados te Amsterdam. Deucalion 1 van Amsterdam naar Hamburg. Euterpe 1 van Amsterdam naar Bordeaux. Fauna 2 van Stettin te Amsterdam. Hebe 1 van Rotterdam naar Genua. Juno 1 van Amsterdam naar Hamburg. Oberon, Izmar n. Amsterdam p. 31 Gibraltar. Orpheus, Amst. n. Gdynia p. 2 Holtenau. Pericles 2 van Hamburg te Amsterdam. Rhea 31 van Palermo naar Malaja. Stella 31 van Stamboul te Constantza. Theseus Amst. n. Odense p. 2 Holtenau. Tiberius 1 van Rotterdam naar Portimao Triton 31 van Bari naar Valimitika. Venus 1 van Rotterdam naar Lissabon. Vesta 1 van Castellon te Amsterdam. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. Waterland 31 van Amsterdam te Hamburg. Westland (thuisreis) 30 van Rio de Janeiro. Zaanland (thuisreis) 31 van Las Palmas. Montferland (u.) 2 te Rio de Jan. MEIJER CO.'S SCHEEPVAART MIJ. Atreus, Batavia n. Liverpool p. 31 Gibraltar. Glenaffaric Japan n. Rott. 2 van Port Said. Euryades, Batavia n. Amsterdam 31 te Havre. Myrmidon, Batavia n. Hamburg 31 v. Ldn. Aeneas 31 van Kobe naar Rotterdam. City of Newcastle, Dairen n. Rott. 30 te Singapore. Glenap. Dairen n. Rotterdam 31 te Penang. Menesteus Japan n. Rott. 1 te Singapore. Ajax Japan naar Rotterdam p. 31 Gibraltar. City of Dundee Cebu n. Rott. p. 1 Gibraltar. Hector Japan n. Rotterdam 2 v. Aden. Euryades Batavia n. Amst. 31 v. Havre via Londen. Philoctetes Japan n. Rott. vertr. 5 v. Londen. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Kota In ten 2 (2 n.) v. Rott. te Hamburg. Indrapoera (uitreis) pass. 2 Kaap del Arm! (12 midd.) te Marseille verwacht. Kertosono (uitreis) 2 te Singapore. Kota Gede (uitreis) pass. 31 Gibraltar. Kota Nopan 31 van Batavia n. Rotterdam. Sitoebondo (thuisreis) 1 van Padang. Buitenzorg (thuisreis) pass. 2 Ouessant. Garoet (uitreis) pass. 2. Ouessant ROTERDAMZUID-AMERIKA LIJN Alwaki (thuisreis) 1 van Bahia. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Chr. Huygens (uitreis) 1 van Sabang. Marnix 1 van Sabang'. Poelau Laut (thuisreis) 30 van Sabang. Soemba (uitreis) 2 te Antwerpen. Tawali (thuisreis) 2 van Suez. Poelau Bras (uitreis) 31 van Genua. Johan van Old. (uitreis) p. 31 Ouessant.

IJmuider Courant | 1939 | | pagina 2