Restanten Coupons VERWACHT WORDENDE SCHEPEN De Halve Maan trad buiten haar oevers. Als het nu eens ging vriezen. De Halve Maan is een sloot, die het weiland tegenover het station zoo'n mooie afscheiding van het hooge talud bezorgt. Het is niet zoo maar een gewone sloot, verre van dat. Zij ver vult in ons gemeentelijk rioleeringsstelsel een belangrijke functie. Deze sloot dient namelijk voor den afvoer van het water, dat in het natte jaargetijde van het duingebied naar het lage polderland stroomt. Dit afkomende water wordt in de Halve Maan verzameld en wordt dan door een duiker naar de polderslooten ge leid. Deze duiker was niet al te groot en ge woonlijk stond het weiland gedurende een groot deel van het najaar en den winter blank. Maar zoo erg als nu heeft de Halve Maan het nog niet gemaakt. Op Nieuwjaarsdag zorgde zij voor een ver rassing. Nadat in den mórgen veel water was gevallen, en het water van den duinkant kwam afzetten stroomde het over het weiland en maakte er een prachtig binnenmeer van. Geen graessprietje was nog te bekennen. Toen des avonds de maan in haar halve zuster haar spiegelbeeld vond kon men zich ver buiten Beverwijk's grenzen wanen, zóó mooi was die watervlakt, omzoomd door hooge boomen en de lichtlijnen van Velserweg en Hotel „Ter Burg", dat plotseling een Lido werd. Menigeen, die in de vorige week de schaat sen nog eens onderbond, slaakte een verzuch ting. „Als het nü eens ging vriezen, wat een pracht-baan zou dat zijn". Maar het vroor niet en de schaatsenrijders mochten er alleen maar van droomen, hoe fijn dat wel zou zijn. Het water lag daar maar rustig, mystiek en een beetje verleidelijk eigenlijk, zooals water is, wanneer de maan en de wolken er allerlei rare dingen in tooveren. Hoe kwam het, dat die Halve Maan zich zoozeer te buiten ging? Ja, daar zit heel wat aan vast. Zij was tot den zomer van 1938 behalve afvoerkanaal voor hemelwater ook een open riool, met alle na righeid daarvan. De sloot was vies en zeer onwelriekend. De uitvoering van het groote rioleerings- plan zou de lang gewenschte verbetering brengen en in afwachting daarvan bracht Openbare Werken al vast een wijziging in de dubbele functie van de Halve Maan. Maar de Rijkswaterstaat overrompelde de gemeente eigenlijk een beetje met de verbreeding van den Velserweg, wat niets afdoet aan de alge- meene waardeering voor de tot stand geko men verbetering. De nieuwe rioolbuizen wer den tegelijkertijd gelegd, waarbij het mogelijk was de rioolstoffen buiten de Halve Maan te houden. Met het hemelwater ging dit nog niet, omdat nog geen aansluiting kon worden verkregen op het nieuwe hoofdriool. Dat zal eerst kunnen gebeuren, wanneer het tweede bestek van de rioleeringswerken wordt aanbe steed. Tot zoolang zal er dus nog heel wat water loopen door de Halve Maan, die intus- schen toch maar voor een verrassing zorgde, de uitdieping van eenige weken geleden ten spijt. De schaatsenrijders kijken in spanning naar het haantje van den toren. Wanneer dat beest z'n staart nu maar naar het Westen wil rich ten zou de Halve-Maan-idylle nog veel mooier zijn. (Een foto van de overstrooming staat op pag. 1). Het gemeentelijk electriciteits- bedrijf opgeheven. Streomievering door het P. E. N. Zooals onze lezers weten is met ingang van 1 Januari het gemeentelijk electriciteitsbedrijf opgeheven en wordt de stroom door het P.E.N. geleverd. De tarieven van het P.E.N. met bijbehoorende bepalingen voor stroomlevering aan kleinver bruikers zijn dus van 1 Januari af voor de af nemers geldig geworden. Het tarief voor verlichting en huishoudelijk gebruik luidt als volgt: Alle afgenomen energie wordt berekend tegen 5 cent per KW, terwijl bovendien zonder on derbreking elke maand een bedrag als vastrecht verschuldigd is, welk bedrag voor elk perceel afzonderlijk wordt bepaald. Het vastrechtbe drag, dat wordt vastgesteld volgens de met de gemeente op tariefgebied getroffen overeen komst, zal in geen geval minder dan f 0.45 per maand bedragen. De meterhuur voor een gewonen meter 020 ampère zal f 0.25 per maand bedragen. Bij het P.E.N. worden gedurende het geheele jaar de meters om de twee maanden opgenomen en de verschuldigde stroomgelden over tijdvak ken van twee maanden geïnd. Hiertoe worden de verbruikers in twee groe pen verdeeld (A en B). Bij de verbruikers, in gedeeld in groep A, worden de meters opgeno men in het begin van de maanden Februari, April, Juni, Augustus, October en December, telkens ter vaststelling van het verbruik over de twee daaraan voorafgaande maanden. Bij de verbruikers, ingedeeld in groep B, wor den de meters opgenomen in het begin van de maanden Januari, Maart, Mei, Juli, September en November, eveneens ter vaststelling van het verbruik over de twee daaraan voorafgaande maanden. Het spreekt vanzelf, dat de leverantie van den stroom door het PE.N. eerst ingaat, wanneer de laatste meteropneming door de gemeente is ge schied. De spooktrein rijdt niet in Januari. Kennemerland's tweede uitvoering. Door bijzondere omstandigheden heeft de Re derijkerskamer „Kennemerland" haar tweede uitvoering in dit seizoen, vastgesteld op 12 Jan., moeten uitstellen. De datum is nu vastgesteld op Woensdag 22 Februari. Voor deze uitvoering nam „Kennemerland" in studie de „thriller", die destijds bij het beroeps- tooneel een enorm succes oogstte, getiteld „De Spooktrein" van Arnold Ridley. In dit stuk treden op de dames M. Hofland Vellekoop, Chr. van Veen, M. Smits, L. Nieu- wenweg en de heeren P. Fiege, P. Stevens, L. Prijs, J. Hofland, Houtwipper en C. Reehorst. JAARVERGADERING JONGENMANNEN- VEREENIGING. De Christelijke Jongemannenvereeniging „Excelsior" houdt op Maandag 16 Januari in het Ned. Hervormd Verenigingsgebouw aan de Oosterijkstraat haar jaar vergade ring. De agenda vermeldt o.m. een bestuursver kiezing en de jaarverslagen van secretaris en penningmeester. Voorts zullen de plannen voor het seizoen worden besproken. De groote trek is begonnen. Leve de opruiming. De Reiger" is weer terug op het nest, de „ossewa" hebben den grooten trek teneinde gebracht, Dingaansdag is herdacht krachtens de belofte, na den slag aan de Bloedrivier plechtig afgelegd. Dit was de groote trek van Pieter Retief, Gert Maritz, Uys, Potgieter, de Leeuwenjager en hun wakkere Boeren, die de geschiedenis van de Transvaal, Natal en den Oranje-Vrijstaat schreven. Bij ons is „de groote trek" begonnen. Er is een uittocht van vrouwen, die zich evenmin als eerlang de Boeren laten weerhouden. Alleen zij trekken niet over de Drakenbergen maar zij zoeken het dichtre bij huis. Met name zij komen tot de Breestraat of daaromtrent en zijn dan in het land van belofte aangeland. Het is namelijk „opruiming" en dat verklaart den lust tot trekken bij de vrouwen volkomen. Eindelijk is er „ordening" gekomen in de uit- verkoop-epedemie, die jarenlang het mensch- dom en vooral ook het mannendom teisterde. Want, nietwaar, per slot van rekening moet er toch betaald worden. De kip kwam uit het ei en het geld om „uitverkoop-koopjes" te be talen komt, nu ja, laten we het maar voor zichtig zeggen, „uiteindelijk" toch van den man. Tegenwoordig mag slechts tweemaal per jaar aan „opruiming" worden gedaan. Nee, mannenbroeders, juicht niet te vroeg, twee maal per jaar, tenzij de winkelier voor den dag kan komen met brand- of waterschade, opheffing en nog eenige verklaringen. Maar nu hebben wij te maken met de of- ficieele opruiming. De vrouwen gaan winke len, serieuzer en met nog meer interesse dan in den St. Nicolaas- of Kersttijd. De étalages mogen in die dagen nog zoo keurig zijn, zelfs origineel of artistiek of hoe u het maar noe men wilt, maar er gaat voor de dames, niets boven een opruimings-étalage. Die is nu een maal veel gezelliger, huiselijker. „Je kunt nog eens gezellig kijken", zeggen de dames, alsof er in tijden buiten de opruiming niets te zien valt. Maar de vrouw beleeft er vreugde aan en laten we eerlijk zijn, heel diep in z'n hart heeft de man dat ook een beetje. Wat is het niet prettig te hooren, dat de vrouw zulke „enorme" koopjes gehaald heeft, dat ze een „schat van een hoedje kocht, gewoon voor niets, dat ze net op tijd een „snoezig" japon netje wist te bemachtigen voor bijna niets en dat ze dat nu juist nog noodig had, want ze had toch „heusch niets om aan te trek ken". Nee, er haalt niets bij een opruiming, zelfs geen mode-show met een „the-complet" cadeau. De grote trek is weer begonnen en de dames halen haar hart er aan op. Begrootingen zijn gemaakt en worden overschreden, nu ja, daar zijn het begrootingen voor. En het is zoo'n voldoening te weten, dat je de begrooting overschreed, omdat het zoo goedkoop is, zóó goedkoop, dat een mensch wel koopen moet. Ja, die groote trek en opruiming het lijkt wel heel raar zoo op het eerste gezicht. Maar 't is nog zoo gek niet. Dingaan betaalde daar het gelagEn bij de „opruiming" zijn alle mannen zoo'n beetje Dingaan,, want wie be taalt hier het gelag? De man en hij doet het, hoewel mopperend, toch met het voldane gevoel, dat z'n vrouw tenminste voor het geld „zoo bijzonder goed geslaagd is". En laat de „opruiming" dan maar komen, er is toch geen kruid tegen gewassen. Wat de tuinders kregen. Andijvie per K.G. 1426 Prei per K.G. 36J/£ Uien per K.G. 2y2—5 Witlof per pond 47y2 Breekpeen per K.G. 2y2^Vz Waspeen per K.G. 512 y2 Knollen A per stuk 5!/27!/2 Knollen B per stuk 2-3 Groene kool per K.G. 2y26 Boerekool per K.G. 35y2 Gele kool per K.G. 26 Roode kool per K.G. 23 Spruiten per K.G. 1328 Nero per K.G. 10—12'/2 Bieten per K.G. 33/z Langs de Lijn. Programma van do Radio-centrale. Woensdag: Lijn I: 8.00 Hilversum I. Lijn II: 8.00 Hilversum II. Lijn III: 8.00 Keulen, pl.m. 10.20 Diversen, 10.30 Parijs, 11.05 Diversen, 11.20 Parijs, 12.05 Diversen, 12.20 Brussel Ned., 2.20 Keulen, 2.50 London Reg., 3.35 Deutschlandsender of diver sen, 4.20 Parijs, 4.35 London Reg., 5.20 Parijs. 6.20 London Reg., 7.40 Diversen, 8.20 Brussel Fr., 10.20 Brussel Ned., 10.35 Keulen. Lijn IV: 8.00 Brussel Ned., 9.20 Diversen, 10.35 London Reg., 12.05 Nationaal programma, 9.20 London Reg., 10.20 Nationaal programma. Lijn V: 8.00 Brussel Ned., 9.20 Diversen, 11.05 London Reg., 12.50 Brussel Ned., 2.20 Natio naal programma, 4.20 Parijs, 4.35 London Reg., 5.20 Nationaal programma, 6.20 London Reg., 7.40 Nationaal programma, 8.20 London Reg., 8.30 Keulen. De Rijkspostspaarbank in December. Aan het pastkantoor Beverwijk en het daaonder behoorende ambtsgebied werd ge durende de maand December ingelegd f 58788.79 en terugbetaald f 51748.34. Het laatste door het kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 20934. Noteering bloemenveiling „Centrum". De noteeringen van de bloemenveiling „Centrum" waren: Tulpen Copland 3348, William Pitt 6585, Hillegarde 3850, Rose Copland 5165, Allard Pierson 2136, Indes 32—44, Witte Due 12—28, Scarlet Due 10—22, Due de Berlin 1429, King of the Yellow 3248, Brillant Star 1625, Fred Moore 34—49. Blauwe Druifjes 827, Katjes 39, Fresit 823, Hyacinthen in kleuren 6501250 per 100, Plumosa (groen) 1242, Sprengerie (groen) 829, Briacliff 85275. Potplanten: Cyclamen 1285, Begonia 1595, Bromelia 36115, Cc.psicum 1229. Plumosa 49. Sprengerie 519, Primula 1536, Azalea 38135, Adianthum 823, Bontmos 833. Pteris 49. Fremela 1527. HEEMSKERK NED. BLINDENBOND „ST. ODILIA". Donderdag 12 Januari zal de Ned. Blinden- bond „St. Odilia" in het K.S.A.-gebouw een avond organiseeren. De film „Het licht inwen dig" zal worden vertoond. R.K. VROUWENBOND. De feestavond van den R K. Vrouwenbond, welke aanvankelijk op Vrijdag 6 Januari zou worden gehouden, is thans uitgesteld tot Dinsdag 10 Januari. ONTWIKKELINGSAVOND. Op Donderdag 12 Januari geeft de R.K. Volksbond een ontwikkelingsavond. Op deze bijeenkomst zal de geestelijk adviseur van den Bond, Dr. Olierook, spreken over „Katholieke actie". ST. VINCENTIUS-VEREENIGING Donderdag 12 Januari a.s. zal voor de St. Vin- centiusvereeniging een feestdag zijn, in verband met de inlijving bij de wereldconferentie te Pa rijs. In de parochiekerk zal des morgens een H. Mis worden opgedragen en des avonds vindt een feestelijke bijeenkomst plaats in het Vereeni- gingsgebouw waarbij de heer J. Vermeulen, lid van het hoofdbestuur aanwezig zal zijn. MISSIETENTOONSTELLING Op Zondag 8 Januari a.s. zal in het K. S. A. gebouw een missietentoonstelling worden ge organiseerd Het betere Kleermakerswerk voor WEINIG GELD. Levertijd Maart, April of eerder. JOH. MEIJER KLEERMAKERIJ - HEERENMODES KENNEMERLAAN 56 I7MUIDEN TELEF. 4455 Geen filialen. DAMMEN Dinsdag a.s. speelt het 2e tiental van D. C. H. een competitie-wedstrijd tegen Gezellig Samen zijn 2 te IJmuiden. DRIE KONINGENFEEST Zaterdag 7 Januari a.s. zal op het Kasteel ,Assumburg weer het traditioneele Drie konin genfeest worden gevierd. (Adv. ingez. Medj BILJARTEN. COMPETITIE NED. BILJARTBOND. Klasse C, afd. 1. B.C. „Haarlem" kwam naar D.E.S. G. W. Metz kon het niet houden tegen J. Steffers. Het einde kwam met 91 om 300. Daarna wist J. de Jager te zegevieren over C. v. d. Hoek met flink verschil. De partij v. d. Berg—J. Strijbos kon wegens tijdgebrek niet geëindigd worden. De voorloopige stand luidt dus: winst punten 11, matchpunten 22. Klasse D, afd. 4. D.E.S. ontving Excelsior. C. v. d. Hoek en J. Lamers Jr. speelden een spannende partij, welke met 4 caramboles verschil eindigde in het voordeel van den D.E.S.-man. G. H. Oster- thun versloeg S. Oorthuis met groot verschil. Wegens niet opkomen van den derden Excel- sior-speler werd dit een verloren partij voor hen, zoodat de uitslag was: winstpunten 20, matchpunten 60 voor D.E.S. Klasse E, afd. 5. Insulinde 1 ontving B.C. Haarlem. B. Bonnet verloor met 4 caramboles van L. de Zwart. Daarna won P. Colegem van J. Okker. Daarna haalde W. F. Jager slechts 62 van de 98 te ma ken caramboles tegen Ch. Javaux, zoodat de stand luidde: winstpunten 0—2, matschpunten 24 voor B.C. Haarlem. Klasse F, afd. 2. D.E.S. 2 ging naar Insulinde 1, Amsterdam. De eerste partij tusschen Jos. Pier en A. G. Heykoop werd een overwinning voor eerstge noemde met 6 punten verschil, p. Morshuis won van H. Tuninga. Tenslotte verloor J. A. Steenkist met 7 caramboles van J. v. d. Woude. Stand: winstpunten 2—0, matchpunten 60 voor Insulinde. Afd. 3. D.E.S. 3 bezocht Onder Ons 2. H. Wesseling SCHIP VAN Verm. Aankomst LAATSTE BERICHT Algenib (Ned.) Zuid Afrika 28 Dec. van Dakar. Buenos Aires 11 Jan. 31 Dec. van Teneriffe. Alcinous (Ned.) x) Batavia 11 Jan. 30 Dec. van Port-Said La Plata 17 Jan. 15 Dec. van Buenos Aires. La Plata 2 Febr. 29 Dec. van San Nicolas. Annarella (Ital) x) Batoum 9 Jan. 25 Dec. v. Stamboul. Amsterdam (Ital.) x) Constantza. 10 Jan. 22 Dec. van StambouL Amstelkerk (Ned.) West-Afrika 1 Jan. van Lagos. Chili 30 Dec. van Callao. Breda (Ned.) x) Chili 31 Dec. van Flores. Boskoop (Ned.) - Chili 29 Dec. van Cristobal Bloemfontein (Ned.) x) Zuid Afrika 1 Jan. van Ouessant. Baarn (Ned.) x) Chili 31 Dec. te Talcahuano. Barneveld (Ned.) x) Hamburg (via Antw.) 11 Jan. vertrekt 7 Jan. Birker Force (Br.) Avonmouth heden 31 Dec. vertrokken. Pto Barrios (v. IJm.) 7 Jan. 28 Dec. van Barbados. Chili 28 Dec. van Talcahuano La Plata 22 Jan. 20 Dec. van B. Aires. Chelatros (Gr.) Hull 4 Jan. 3 Jan. vertrokken. Potl (v. IJm.) 10 Jan. 26 Dec. v. Stamboul La Plata 22 Jan. 29 Dec. van Buenos Aires. Deucalion (Ned.) Hamburg in lading. Euryades (Eng. x) Batavia heden 31 Dec. te Havre. Batavia 7 Febr. 29 Dec. van Batavia. Euterpe (Ned.) Bordeaux in lading. Santos vertrekt 6 Januari. Pt. Limon 4 Jan. 29 Dec. van Flores. Huelva in lading. Kramfors 4 Jan. 29 Dec. vertrokken. Ned. Indië 17 Jan. 30 Dec. van Port Soedan.. Zw. Zee 4 Jan. 31 Dec. van Dungeness. Hercules (Ned.) Zw. Zee 15 Jan. 2 Jan. te Candia. Imperial Valley (Br.) Durban (v. IJm.) 29 Dec. van Dakar Lissabon 31 Dec. vertrokken. Palermo 30 Dec. vertrokken. J P. Coen (Ned.) x) Batavia 4 Jan. 30 Dec. van Genua Hamburg in lading. Jaarstroom (Ned.) Hamburg in lading. Hemösand heden 24 Dec. vertrokken. La Plata 5 Febr. vertrekt 5 Jan. Laertes (Ned.) Ned Indië 25 Jan. 17 Dec. van Batavia. Luneburg (Du.) Ned. Indië 5 Febr. 29 Dec. van Soerabaja. L. Ellsworth (Br.) x) Aruba 6 Jan. 19 Dec. vertrokken. M.. L. Goulandris (Gr.) Buenos Aires 3 Jan. 1 Jan. van Land's End. Meerkerk (Ned.) x) Japan 27 Dec. van Colombo. Meliskerk (Ned.) Zuid Afrika 1 Jan. te Marseille. Mirandella (Port.) La Plata 5 Jan. 31 Dec. van Lissabon. Margareta (Zw.) Stockholm heden 28 Dec. van Skutskar. Melampus (Ned.) x) Hamburg 19 Jan. vertrekt 14 Januari. M.v.St.Aldegonde (N.)x Batavia 29 Jan. 1 Jan. van Sabang. Mary Slessor (Br.) West Afrika 28 Dec. van Freetown. West Afrika 31 Dec. van Land's End. Njegos (J.S1.) La Plata 6 Febr. vertrekt 5 Januari. Oporto 1 Jan. vertrokken. Orestes (Ned.) Alexandrië 23 Jan. 31 Dec. vertrokken. Oberon (Ned.) Alexandrië 4 Jan. 31 Dec. van Gibraltar Osmussaar (Estl.) Tunis 3 Jan. 27 Dec. v. Gibraltar. Phoenica (Du.) Pto Barrios 4 Jan. 20 Dec. v. Port of Spain. Poelau Laut (Ned.) x) Batavia 30 Dec. van Sabang. Phrygia (Du.) Mexico 17 Jan. 2 Jan. van Trinidad. Pionier Belg) La Plata 20 Jan. 20 Dec. van Rosario. Poelau Roebiah (Ned.) Batavia 30 Dec. van Port Said. Polyphemus (Ned.) x) Batavia 25 Jan. 28 Dec. van Belawan. Patricia (Du) Pto Barrios 30 Jan.' 31 Dec. vertrokken. Poseidon (Ned.) Midd. Zee 29 Dec. te Fiume. Peisander (Eng.) x) Batavia 10 Febr. vertrekt 7 Januari. Koxby (Br.) Port Red on 29 Dec. van Singapore Randfontein (Ned.) Z Afrika 28 Dec. van Beira. Reggestroom (Ned.) West Afrika 29 Dec.van Las Palmas Rotula (Ned.) Curacao 6 Jan. vertrekt 5 Jan. v. Hamburg. Rhea (Ned.) Midd. Zee 31 Dec. van Palermo. Salland (Ned) Buenos Aires 3 Febr. vertrekt 6 Jan. Strix (Noor) x) Corpus Christi 10 Jan. 22 Dec. vertrokken. Serooskerk (Ned.) x) Japan 31 Dec. van Moji. Sandar (Zw.) Nyhamn 5 Jan. 30 Dec. vertrokken. Stepan Khalturin (Rus) Archangel 8 Jan. 29 Dec. vertrokken. Schokland (Ned.) Swansea heden 1 Jan. van Prawle Point. Stella (Ned.) Constantza 26 Jan. in lading. riba (Ned.) Rosark 6 Jan. 1 Jan. te Havre. Tajandoen (Ned.) Batavia 30 Dec. van Marseille Tawali (Ned.) x) Batavia 2 Jan. van Suez. Taygetos (Gr.) La Plata 28 Jan. 29 Dec. van Montevideo. La Plata 30 Jan. 29 Dec. van Santa Fé. Towa (Gr.) La Plata 30 Dec. van Buenos Ayres. Triton (Ned.) Midd. Zee 17 Jan. 29 Dec. te Dubrovnik. Uckermark (Du.) Ned. Indië 4 Jan. 26 Dec. van Triest. V.N. Goulandrirs (Gr La Plata 31 Dec. vertrokken. Van Rensselaer (Ned.l West-Indië 29 Dec. v. Barbados Vulcanus (Ned.) Midd. Zee 26 Dec. te Calaamta. Weslland Ned ipnos Aires 20 Jan 30 Dec. van Rio Janeiro. Waterland (Ned.) x) Hamburg 8 Jan. vertrekt 7 Januari. Zaanland (Ned x) Buenos Aires 6 Jan 31 Dec. van Las Palmas. speelde met J. F. Brokman een spannende partij, doch verloor met* 2 punten. Daarna versloeg D. Boeré I den Onder Ons-man N. J. van Deijck, doch de slotpartij D. Boeré II— J. H. Hillenius verliep in het voordeel van den Amsterdammer. De stand was dus: winstpun ten 20, matchpunten 42 voor Onder Ons. CRICKET. De tweede testmatch, Engeland scoort 5538. Centurlëi van Hammond, Ames en Valentine. Op Newlands Ground te Kaapstad was Maandag een ongekend groot aantal toe schouwers aanwezig, toen Hammond en Gibb de eerste innings van Engeland bij den stand van 1312 vervolgden. Gibb wist slechts 2 runs aan zijn totaal toe te voegen. Een snel opkomende bal van Gordon verdween via Gibb's bat in de handen van den wicketkeeper Wade. De York&hire-amateur scoorde in 3 innings 257 runs. De stand van den dag kwam daarna tusschen Hammond en Ames. Enge- land's wicketkeeper begon met een paar ge lukkige slagen aan off, doch scoorde daarna als steeds in een snel tempo, ondanks het schitterende fielden der Zuid-Afrikanen. Met een gemiddelde van 75 runs per uur kwamen op den tweeden dag de runs op het scoring- bord. Hammond was den aanval volkomen meester; vooral zijn enorm harde slagen door de covers waren fraai. Bij de lunchpauze waren er 266 runs voor het verlies van 3 wickets bijeen. In een uur tijds had Ames zijn 50 vol ge maakt en Hammond had, zonder een kans te geven, zijn eerste century in deze testserie ge scoord, waarvoor hij 3 uur en 10 minuten noodig had. Na de eerste pauze verhoogde Hammond het tempo; binnen de 30 minuten werd de 300 gepasseerd. Ames volgt het voorbeeld van zijn captain door eveneens in 2 uren tijds de 3 cij fers te halen, doch dan wordt na 200 runs voor het 4de wicket de sitand gebroken als Gordon met de score op 388 Ames' wicket neemt voor een perfecte 115. Edrioh, dien nog maals een kans gegeven werd en nu No. 6 inging, faalde wederom. Hij speelt een bal van Gordon achteruit, mist dezen en van zijn leg- guards af vliegt de bal in het wicket. Valen tine verleent Hammond dan opnieuw steun. De Zuid-Afrikanen (in het bijzonder Gordon) houden prachtig vol. Veel steun ondervinden de bowlers van het wicket niet. Valentine speelt al even goed als in de eerste testmatch. Een harde bal van Hammond blesseert den Zuid-Afrikaanschen captain zoodanig, dat hij door een substitute in het veld vervangen moet worden. Mitchell neemt de captaincy over. Vóór de theepauze komt een einde aan Ham mond's meesterlijk snel; het is thans Davies die Hammond voor 180 in 5 1/4 uur bijeenge bracht, bowlt. Bij de theepauze zijn er 415 runs voor 6 wickets met Valentine en Verity aan bat. Als daarna Verity voor een goede 29 gebowld wordt, staat Valentine na 2 uren spelen op 90. Wright legt er het hout op, wordt twee maal achter elkaar gemist, doch ziet Valentine zijn 100 vol maken, de tweede achtereenvolgende century van den Kent-amateur, die op 524 l.b.w. Gordon gaat voor een fraaie 112. Wright en Farnes spelen den tijd uit. Engeland staat er met 553 runs voor het ver lies van 8 wickets weer goed voor. Gordon's cijfers zijn wel een bijzondere vermelding waard. De scores luiden: Engeland lste innings Hutton b. Gordon P. A. Gibb c. Wade b. Gordon Paynter l.b.w. b. Langton Hammond b. Davies Ames b. Gordon Edrich b. Gordon B. H. Valentine l.b.w. b. Gordon Verity b. Langton Wright not out K. Fames not out Goddard did not bat O. M. R. W. Davies 16 1 77 1 Langton 31 3 111 2 Gordon 40 3 157 5 Balaskas 24 0 115 0 Mitchell 20 0 80 0 Schepen voorzien van een x) zijn grooter dan 6000 ton. VISSCHERIJ EN SCHEEPVAART TE IJMUIDEN AANGEKOMEN SCHEPEN Binnenhaven Nederl, m.s. Grunda Harlingen Extra's 17 58 1 180 115 0 112 29 27 1 13 553—8 VOETBAL IN ENGELAND. De uitslagen van de Maandag gespeelde wed strijden voor de eerste afdeeling luiden: Bolton WanderersStoke City 1S MiddlesbroughLiverpool 30 AGENDA VOOR VELSEN EN IJMUIDEN DINSDAG 3 JANUARI Thalia Theater: Borneo, 8 uur. Rex Theater: „Geheime Zender LB IT' en „Heldenkermis", 8.15 uur. Theater de Pont: „Het mysterie van de Zwarte Kat" en „I'll take romance", 8 uur. WOENSDAG 4 JANUARI Thalia Theater: Borneo, 8 uur. Rex Theater: „Geheime Zender LB 17" en .Heldenkermis", 8.15 uur. Theater de Pont: „Het mysterie van de Zwarte Kat" en „I'll take romance", 8 uur. AGENDA VOOR BEVERWIJK DINSDAG 3 JANUARI Luxor Theater, Breestraat: „Booloo" en „Als de maan schijnt in Kentucky", 8 uur. Kennemer Theater, Zeestraat: „Sneeuwwitje" en „De held op sokken", 8 uur. WOENSDAG 4 JANUARI Luxor Theater, Breestraat: „Booloo" en „Als de maan schijnt in Kentucky", 8 uur. AGENDA TE HAARLEM Heden: DINSDAG 3 JANUARI Luxor Sound Theater: Robert Taylor in „Een branie in Oxford" 2.30, 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: Heinz Rühmann in „De Geluksvogel". 2.30, 7 en 9.15 uur. Frans Hals Theater: Deanne Durbin in „De Bakvisch" (geprolongeerd). 2.30, 7 en 9.15 uur. Palace Familie Cinema: In de matinée Shirley Temple in „Little Miss Broadway", 2 uur. In de avondvoorstelling: „Ik geef een millioen" en „Het Mysterie van de blauwe vaas", 8.15 uur. Spaarne Theater: „Hoogspanning - levensge vaarlijk" en „Achter gevangenismuren". 8 uur. Moviac Theater: Des middags: Jeugdvoorstel ling van „Sneeuwwitje en de Zeven Dwergen". 2 en 3.30 uur. Des avonds: ..Het geheim van de Zermatt." Teyler Museum, Spaarne 16. 113 uur, be halve 's Maandags. Toegang vrij. Palestina Diorama's, Sohotersingel 117a. Ge opend eiken werkdag (behalve Vrijdags) van 35 en 79 uur. WOENSDAG 4 JANUARI Bioscoopvoorstellingen 's middags en 's avonds Palestina Diorama's, Schotersingel 117a. Ge opend eiken werkdag (behalve Vrijdags) van 35 en 79 uur.

IJmuider Courant | 1939 | | pagina 5