„Mysterie om een Erfenis van een geluidsfilm-installatie, aangeboden door het comité -Onze Marine". Geheel rechts: de voorzitter van het comité, de heer A. W. P. Angenent en de comman dant van de -Tromp", kapitein ter zee L. A. C. M. Doorman Het motorvrachtschip „Flevo", voor de K.N.S.M. in aanbouw bij de N.V. Scheeps bouwwerf Gebr. Pot, is Donderdag te, Bolnes tewater gelaten. Na de stapelloop kwam het schip in een ijsveld terecht Aan de werf van de Ned. Scheepsbouw Mij. te Amsterdam nadert het motor schip „Oranje", in aanbouw voor de Stoomvaart Maatschappij -Nederland", zijn voltooiing Ook in den Achterhoek is het water in vele riviertjes en beken sterk gestegen. In de om geving van Varsseveld zijn vele landerijen ondergeloopen De oude houten brug tusschen Zwolle en Ommen heeft het tengevolge van het kruiende ijs zwaar te verduren. Een foto van de situatie De -Vliegende Vleugel" wordt de nieuwe eendekker genoemd, welke te Southampton is gebouwd en waarbij in het midden van den vleugel een cabine voor 15 passagiers is aan gebracht Sir Percy Loraine, de nieuwe Engelsche ambas sadeur te Rome als op volger van Lord Perth Het artillerie-instructieschip „Van Kms- bergen", voor de Kon. Ned. Marine in aanbouw bij de Rotterdamsche Droogdok Mij., is Donderdag met goed gevolg tewater gelaten. Het schip ia zijn element Zeven personen werden gewond bij de gasontploffing in een huis van de „East India Dock Road" te Londen. De brandweer bij het opruimingswerk na de instorting FEUILLETON Naar het Engelscb van DOUGLAS GARDINER. (Nadruk verboden.) 9) Hoofdstuk VII* RISICO. Grantley Dennington zwoegde moeizaam de trappen op naar zijn kamers. Hij had voor zich zelf een mooie kamer op de eerste verdieping in gebruik, van daaruit keek men door een groot raam op de Temple Gardens. De kamer was weelderig ingericht, met Smyrnakleeden, gemakkelijke stoelen, schilderijen en kunst voorwerpen. Hij zette zijn hoed af, trok jas en hand schoenen uit en warmde zijn handen voor 't vroolijk vlammend vuur. Hij keek naar een stapeltje brieven dat op tafel lag. Was deze man, met zijn bleek, mager gezicht dezelfde Grantley van vijf maanden geleden? Zijn haar was met grijs vermengd; over de vermoeide donkere oogen vielen de oogleden zwaar neer en hij bewoog zich als een oud man. De koortsen hadden zijn levenskracht ondermijnd, zijn hart verzwakt en zijn leden beverig gemaakt. Hij opende de brieven, maakte een notitie op iederen brief en voelde zich verlicht, nu er niets bij bleek te zijn dat hijzelf moest doen. 't Was voldoende als hij aanwijzingen gaf, dan kon een der jonge me dewerkers het uitvoeren. Opeens werd er aan de deur geklopt en onaangediend stapte eer heer binnen. Het was een groote man, van denzelfden leeftijd als Grantley Dennington, hij droeg een zwarten, dichten, kort geknipten baard en snor, zijn gezicht was bruin en zijn haar en wenkbrauwen waren ook zwart, met grijs ge mengd. Grantley keek verwonderd op; toen stak hij zijn beide handen uit en zei met bevende stem: Jack, Jack, lieve beste jongen! Jack snelde op zijn broer toe en ze omhels den elkaar als kinderen. Je herkent me dus, Grant? Ik liep de be dienden maar voorbij. Natuurlijk, jongen! Hij hield Jack's hand vast en keek hem angstig en liefdevol aan. Waar ben je toch al dien tijd geweest. Hij wendde zijn oogen af en zei: Ik kan je zoo niet zien! 't Is afschuwelijk, afschuwelijk, die idioten. Als er iemand op geheimzinnige ma nier gedood wordt, moeten ze een schuldige zoeken om het publiek te sussen en de almacht van ae wet te toonen! Maar niet daarom heb ik me onherken baar gemaakt, dat had ik al gedaan; de ware reden zal ik je straks wel vertellen, Grant, zei Jack zacht. Ik wist tot gisteravond niets; ik ging naar Brown en hij vertelde me alles en ried me aan me nog wat'meer te veranderen, totdat alles opgehelderd is. Je weet hoe ziek ik geweest ben, Jack en ik ben nog ziek; maar jij mag niet lijden door mijn schuld. De avond vóór je vertrek, wachtte ik op je in de laan, en toen kwam Murdock op me af. Ik zei dat hij moest heen gaan, maar hij dreigde me met een pistool; we werden handgemeen en gedurende het ge vecht, raakte hij zichzelf. Dat is de heele waarheid, de hemel is mijn getuige. Daarna was alles duisternis en onbestemdheid voor mij, dagen achtereen. Was ik maar gestor ven! Ze kleedden mij uit en toen ik in bed lag was het alsof de ontmoeting met Murdock niets anders dan een droom was geweest. Daarna werd zijn lijk gevonden, laf als ik was. werd het me bang om het hart. Maar na eenigen tijd werd ik rustiger, 't Was maar een cowboy, een dronken dolleman. Hij kon immers zijn stuur zijn kwijtgeraakt en in den Dreef getuimeld zijn, waarbij zijn pistool was afge gaan. Maar ik dacht er niet aan, dat hij door zijn geld iemand van aanzien was in zijn troep en ik dacht niet aan het gevaar, waarin jij zou kunnen komen en daaraan had ik. Grantley Dennington, de beroemde rechtsge leerde, moeten denken. Toe, Jack, ging hij na een pauze voort, wasch die verf weg dan zullen we duidelijk de zaak ophelderen. Ik zal mij aangeven in jouw plaats, de kans op vrijspraak is groot maar het is in mijn nadeel, dat ik het voor me gehouden heb. Nog niet, jongen, nog niet. Wacht er mee tot je beter en sterker bent! Je hoofd is nog zwak. Je zult zien, dat ik me voorloopig best kan redden. Denk aan Madge! Dat is het juist; door mijn zorg voor haar heb ik me lafhartig gedragen. Laten we nog wat wachten: ik zal zien een kleine uitgeverszaak te beginnen en Brown zal me met alles "helpen. Tot ik met mijn eigen naam voor den dag kan komen, zal ik me Jack Castlemaine noemen, denk daar vooral aan. Ik heb vanmorgen al iets goeds gezien om er in te trekken, verscholen in een zijstraat van de Strand, met een woning er boven.'t Lijkt me heel geschikt, te meer. daar we dan dicht bij elkaar wonen.Je moet eens komen kijken. Grant en aan Madge vertellen dat je van me gehoord hebt. En vertel me nu eens alles van jezelf. Van Brown hoorde ik, dat jullie getrouwd zijn. Daar had ik bij moe ten zijn, je herinnert je onze plannen nog wel! Grantley knikte droefgeestig. 't Is alles in stilte gegaan en we wonen op de Court. Ik kon er niet toe komen dat huis met alle herinneringen aan jou en vader te verlaten. Ik heb maar een deel ervan voor ons ingericht en de helft van de bedienden weg gezonden. Sir Peter heeft op mijn aanraden de Grange voor een flinke som verhuurd aan een Zuid-Afrikaner en is zelf naar het buitenland getrokken. Met een deel van de tuinduizend pond heeft hij zijn hypotheekhouders be taald; duizend gaf hij aan Madge en de rest is hij bezig te verliezen in de speelzalen op het vaste land. De deur ging open en een bediende kwam de kamer binnen, voor hij had gezien dat- mijnheer Dennington iemand bij z-ich had. Hij verontschuldigde zich blozend. Wat is er Wilks? vroeg Grantley. Mijnheer Delmaine, mijnheer. Mooi zoo, in een minuut ben ik bij hem. Laat hem in kamer 4, en tegen Jack: Mijn heer Delmaine doet allerlei voor mij, 't is nog een jonge man, maar hij komt er wel. Vandaag geef ik hem weer een belangrijke opdracht. Ikzelf ben niet in staat iets uit te voeren. We zullen samen ergens gezellig gaan lunchen. Jack, zooals we in den goeden ouden tijd zoo dikwijls deden. En ik wil graag je toe komstige bureau eens zien en alles van je plannen hooren. Ik vind het niet prettig dat ik er zoo heelemaal buiten sta. Zou het niet gevaarlijk zijn, Grant? Voor jou of voor mij? Ik ben alleen bang voor jou. Hij luister de aandachtig. Hoor je daar niet iemand de trap op komen? Dat gebeurt onophoudelijk. Jack Niet zoo angstig zijn. Als je herkend mocht wor den draag ik mijn risico. Dat zal toch vroeg of laat moeten gebeuren. Hij borg de pas gelezen brieven weg en ging de kamer uit. Maar heel gauw kwam hij te rug, zichtbaar opgemonterd. Zijn bewegingen waren vlugger en hij had wat kleur op zijn wangen gekregen. Hij had zijn overjas aan en zijn hoed op en zei: Kom mee, Jack, ik ben nog in de witte broodsweken en ik neem er een vrijen dag van. Delmaine knapt alles op het bureau wel op. Ik heb Madge gevraagd of ze een maand op reis wilde, ofschoon ik zelf geen zin had, maar ze wou zelf dadelijk naar huis. Nu gaan wij vandaag samen uit, Jack. Neen, geen tegen werpingen! Ze gingen samen naar beneden en volgden den weg langs de eenzame Temple. Iemand die beide broeders kende, zei Grantley vrien delijk goeden morgen, maar lette niet op Jack. Laten we naar Baker gaan in de Change Alley om een stukje te eten. 't Is een flinke wandeling dan kunnen mijn zenuwen wat tot bedaren komen. Daarna laat je mij je bureau zien en tot slot gaan we naar de matinée in Gaiety, waar ze een operette geven. De weg naar den ondergang! zei Jack grimmig. Ze wandelden langs Fleetstreet naar Lud- gate Hill. In de schaduw van de St.-Paul- kerk beantwoordde een donker man van mid delbaren leeftijd Grantley's groet, keek met zijn heldere oogen Jack even aan en ging ver der. Grantley was doorgegaan met praten, maar hij was doodsbleek geworden. Weet je wie dat was? vroeg hij na een poosje. Een politieman in politiek? Maar, beste jongen, dat was inspecteur Brock, die de zaak tegen jou leidt. Zoo gauw hij weet waar jij uithangt, komt hij je ar resteeren al was het in Timboektoe. Als hij ons nu niet volgt, kun je gerust zijn, want dan heb je de vuuiproef doorstaan. Ze lunchten in Change Alley en bij een glas port en een goede sigaar praatten ze hon derd uit over alles en nog wat. Toen reden ze naar de Gaity, waar ze genoten van de vroo- lijke muziek en de opgewekte omgeving. Daarna dronken ze thee bij Gatti, waar Jack goed bekend was geweest bij de kellners, maar niemand herkende hem. (Wordt vervolgd)

IJmuider Courant | 1939 | | pagina 10