VERWACHT WORDENDE SCHEPEN BURGERLIJKE STAND. Een betere markt voor alle producten. Opvallende aanvoer van andijvie. De veranderde weersomstandigheden brach ten in de afgeloopen week de aanvoeren weer op peil, zoodat de markt weer heel wat ruimer voorzien was. Opvallend was zelfs de voor de zen tijd van het jaar nog belangrijke aanvoer van j.l. Vrijdag, waarbij zich nog mooie par tijen andijvie bevonden, die men tegen den strengen vorst had weten te beveiligen. Het ver loop van den handel was gedurende de week van 30 Dec. tot 4 Jan. voor bijna alle pro ducten niet ongunstig. De laatste veilingdag van het jaar spande met enkele artikelen de kroon. Andijvie bleek de laatste dagen al een zeer gevraagde groente te zijn en maakte dan ook prijzen, zooals tot nu toe niet voorkwamen. Naar kwaliteit waren de prijzen in het laatst der vorige week van 1530 cent per K.G. welke noteeringen echter in het begin dezer week niet meer voorkwamen, ofschoon als hoogste prijs toch nog tot ruim 25 cent per K.G. werd besteed. De spruiterihandel was eveneens niet onbevredigend en vooral de beste soorten profiteerden van goede prijzen. Naar kwaliteit werd dit product bij vlotten handel afgenomen voor 1330 cent per K.G. met enkele uitzonde ringen tot 35 cent. Ofschoon voor boerenkool de prijzen nog niet direct slecht waren, toch zijn deze in de laatste dagen belangrijk terug ge- loopen en bewogen zich naar kwaliteit van 3f cent per K.G. Ook voor groene en Bloemen- daalsche gele kool werd naarmate het product meerdere oi' mindere vorstschade had van 36Yz cent per K.G. betaald. Witlof, waarvan het aanbod steeds zeer matig was en beperkt bleef tot kleine partijen kwam plotseling meer in de belangstelling en werd voor dezen tijd al in flinke partijen aangevoerd. Ofschoon de prijzen redelijk waren was de ver houding toch niet in overeenstemming met die, welke voor andere groenten gangbaar waren. De noteeringen liepen naar kwaliteit uiteen van 816 cent per K.G. Tomaten, die nog in kleine partijtjes werden aangevoerd vonden een gunstig onthaal en maakten naar soort noteerin gen van 2045 cent per K.G. Sla, waaraan het begrip „krop" langzamerhand vreemd werd. ging vlug weg voor prijzen van 3]/24y2 cent per stuk. Waschpeen, vooral de goede kwaliteit steeg in prijs. Naar soort waren de noteeringen van 614 cent per K.G. Winterpeen werd ver handeld van 2yz3VZ cent per K.G. Prei ging er de laatste dagen in prijs niet op vooruit. Som mige partijen schijnen nog al geleden te heb ben, waardoor het blad niet zoo mooi is. Boven dien ging het oogsten den laatsten tijd niet zoo moeilijk, zoodat de aanvoeren steeds grooter werden. In het laatst der vorige week stonden de noteeringen nog van 3V211 cent, doch deze prijzen daalden op de veiling van Woensdag van. 36i/? cent per K.G. Knollen bleven vrij wel op prijs en werden naar soort en grootte af genomen van 27 cent per stuk. Schorseneeren werden voor de goede kwaliteit betaald met 10—12 cent per K.G. In de fruitafdeeling gaat momenteel weinig om. Een enkel partijtje appelen of peren, dat nog' werd aangeboden, maakte goede prijzen. Op de veiling van Vrijdag werd er voor appelen van 1228 en voor peren van 2026 cent per K.G. betaald. BIJEENKOMST VAN DE A. J. C. Op Dinsdag 10 Januari houdt de plaatse lijke afdeeling van de A. J. C. in gebouw „Adrichem" een bijeenkomst, waarin afscheid genomen zal worden van mej. Sluis, die vele jaren lid is geweest van de A.J.C. Ordening in het cafébedrijf. Eenheidsmaat voor den borrel. De afdeeling Velsen-Beverwijk en omstreken van den Nederlandschen Bond van Hotel-, Kof fiehuis-, Sociëteit-, Restauranthouders en Slij ters heeft gistermiddag in de Willem Barenaz een belangrijke vergadering gehouden voor alle bedrijfsgenooten, ter bespreking van het orde- ningsbesluit van de Centrale Vereeniging voor den handel in gedistilleerd. Dit besluit betreft de prijsbepaling voor het gedistilleerd per glas en per liter, benevens een vastgestelden inhoud van het glas, waaraan zoo wel de georganiseerden als de niet-georgani- seerden zich zullen hebben te houden. De voorzitter van de afdeeling, de heer M. J. Enzerink, heeft na zijn openingswoord, waarin hij hoopte dat 1939 een beter jaar zou zijn dan het voorafgaande, uitvoerig het ordeningsbesluit uiteengezet. Hierover werd geruimen tijd van gedachten gewisseld. Tenslotte stelde het bestuur voor, den prijs van een glas gedistilleerd, met een inhoud van 40 gram, vast te stellen op f 0.17; den prijs per L. op f 2.90 en van een liter brandewijn op f 3. Onder ge distilleerd zijn te verstaan: alle bitters en ook citroen. Voorts stelde het bestuur voor, de glaasjes met geslepen rand af te schaf fen, omdat met deze gaasjes de kans bestaat tot overschrijding van de maxi mum-inhoudsmaat. Ook de zoogenaam de „bakjes" vielen onder dit voorstel. Het voorstel van het bestuur werd met algemeene stemmen aangenomen. Door de aanneming van dit voorstel kan, zoo meende het bestuur, een einde worden gemaakt aan de oneerlijke concurrentie. Deze besluiten, die bindende kracht hebben zullen zoo spoedig mogelijk in werking treden. De C.V.G. zal sancties kunnen toepassen op hen die zich niet aan de regeling houden. Terstond na deze bijeenkomst volgde de jaar vergadering. De notulen van .de vorige vergadering werden onder dankzegging onveranderd vastgesteld. Uit het jaarverslag van den secretaris bleek, dat het ledental zich in het afgeloopen jaar in stijgende lijn had bewogen. Het verslag, dat zeer uitgebreid en keurig verzorgd was, rele veerde verder de voornaamste feiten, die zich in 1938 hadden voorgedaan Het jaarverslag van den penningmeester sloot met een batig saldo. Beiden bestuursfunctionarissen werd hartelijk dank gezegd voor de verslagen, die met applaus werden beloond. De contributie voor 1939 werd vastgesteld op f 10 per jaar per lid. Met de begrooting voor 1939 kon de vergadering zich eveneens ver eenigen. Na de benoeming van eenige kascommissie- leden werden de aftredende bestuursleden, de heeren D. Geus te IJmuiden en C. Zonjé, te Be verwijk met groote meerderheid van stemmen herkozen. Na de rondvraag sloot de voorzitter de geani meerde vergadering met den wensch, dat het jaar 1939 beter voor de bedrijven zou zijn, dan 193R De competitie van Sans Atout. Uitslagen van de onderlinge wed strijden. De uitslagen van de bridgewedstrijden voor de competitie van „Sans Atout" luiden als volgt: Afdeeling A (Scheveningsch systeem) Noord-Zuidlijn: 1. Mevrouw Van der Linden—J. Berlee 54l/2 m.p. 2. J. Bos G. de Boer 54^2 m.p. 3. De heer en mevr. Blom 6OV2 m.p. 4. R. HoenC. Geldermans 64 m.p. 5. R. Kramer—J. Nijman 66y2 m.p. Oost-Westlijn: 1. J. DilG. Tabak 49V2 m.p. 2. L. MoutonK. van der Wal 59 m.p. 3. J. NumanL Kleyn 62 m.p. 4. J. Boom—C. Spruit 64 m.p. 5. J. BloemendaalJ. v. Leeuwen 651/2 m.p. De overige leden speelden een ouderlingen wedstrijd, waarvan de uitslagen als volgt zijn: Groep Blauw: 1. Gebr. Hoogeboom 401/a m.p. 2. J. de Vrees—C. Nijman 36 m.p. 3. De heer en mevr. Blokdijk 32 m.p. 4. Dames Braam en Kok 32 m.p. 5. Mevr. DilP. Daalhuizen 28V2 m.p. 6. H. PoolsW. de Boer 28!^ m.p. 7. De heer en mevr. Tand 27 m.p. 8. Th. BraamJ. Kok 27 m.p. Groep Geel: 1. Mevr. SteenbergenJ. Wuite 38 m.p, 2. A. MichelC. Numan 3IV2 m.p. 3. A. Michel—C. Numan 31 Yz m.p. 4. T. Romijn—C. Visser 3IV2 m.p. 5. De heer en mevr. Van Amstel 30Yz m.p. 6. Mevr. TabakT. Tabak 291/» m.p. 7. P. van der Werff—J. van der Berg 28 m.p. 8. J. BroekhuizenJ. Klaver 27 m.p. Deze wedstrijden werden volgens het verbe terde Howell-systeem gespeeld. E. D. O.—De Kennemers. Het elftal van De Kennemers is voor den wedstrijd tegen E.D.O. als volgt samenge steld: Doel: Van Urk. Achter: Dinkla en Van der Bos. Midden: Veenstra. Horeman en Van dei- Wal. Vóór: Schipper, Van Luin, Boom, Steeman en Brethouwer. Het reserve-elftal van de Rood-zwarten is voor den thuiswedstrijd tegen de Spartaan III als volgt samengesteld: Doel: F. Brethouwer. Achter: J. Balder en B. Brethouwer. Midden: N. N., Vessies en De Graaf. Vóór: Antonisse, Van der Colk, Tromp, Hei- deman en Semeins. BEVERWIJK. PER AUTOBUS NAAR E.D.O. In verband met den uitwedstrijd van de Kennemers tegen E.D.O. organiseert de sup- portersvereeniging Rood Zwart een autobus tocht naar Haarlem. De kaarten hiervoor zijn verkrijgbaar aan de bekende adressen. Het vertrek is vastge steld op 1 uur van het Meerensteynplein. Langs de Lijn. Programma van de Radlocentrale. Lijn 18.Hilversum I. Lijn II: 8.Hilversum II. Lijn III: 8.— Keulen, 10.20 Parijs, 12.20 Keulen, 12.35 Brussel Ned., 2.20 Brussel Fr., 4.20 Brussel Ned. 5.35 Brussel Fr. 6.20 Brussel Ned., 7.05 Brussel Fr., 7.20 Parijs, 10.55 Brus sel Fr., 11.20 Scheveningen Radio. Lijn IV: 8.Brussel Ned. 9.20 Diversen, 10.35 Londen Reg. 11.20 Nationaal programma 5.Londen Reg., 5.20 Natonaal programma, 8.20 Londen Reg., 10.20 Nationaal program ma. Lijn V: Diversen. SCHIP VAN Verm. Aankdmst LAATSTE BERICHT Zuid Afrika 3 Jan. van Finisterre. Buenos Aires 11 Jan. 31 Dec. van Teneriffe. Alcinous (Ned.) x) Batavia 14 Jan. 30 Dec. van Port-Said La Plata 17 Jan. 15 Dec. van Buenos Aires. La Plata 2 Febr. 2 Jan. van Gibraltar. Annarella (Ital) x).... Batoum 8 Jan. 4 Jan. van Gibraltar. Amsterdam (Ital.) x) Constantza. 11 Jan. 3 Jan. van Gibraltar. Amstelkerk (Ned.) W est-Afrika 4 Jan. van Takoradi. Chili 30 Dec. van Callao. Breda (Ned.) x) Chili (via L'pool) 4 Jan. van Land's End. Boskoop (Ned.) Chili 2 Jan van Curagao. Bloemfontein (Ned.) x) Zuid Afrika 2 Jan. te Duinkerken. Baarn (Ned.) x) Chili 1 Jan. van Talcahuano. Barneveld (Ned.) x) Hamburg (via Antw.) 11 Jan. vertrekt 7 Jan. Pto Barrios (v. IJm.) 7 Jan. 28 Dec. van Barbados. Ceres (Ned.) Chili 30 Dec. van Valparaiso. La Plata 22 Jan. 20 Dec. van B. Aires. Chelatros (Gr.) Hull heden 5 Jan. vertrokken. Chr. Huygens (Ned.) Batavia in lading. Dioni (ItaL) Poti (v. IJm.)" 10 Jan. 26 Dec. v. Stamboul La Plata 22 Jan. 29 Dec. van Buenos Aires. Deucalion (Ned.) Hamburg 8 Jan. vertrekt 7 Januari. Euryades (Eng. x) Batavia 10 Jan. 1 Jan. te Londen. Batavia 7 Febr. 1 Jan. van Padang. Euterpe (Ned.) Bordeaux 10 Jan. 6 Jan. vertrokken. Santos 30 Jan. 6 Jan. vertrokken. Pt. Limon heden 29 Dee. van Flores. Huelva in lading. West Afrika 15 Febr. 29 Dec. van Abonema. Midd. Zee 3 Jan. van Chios. Ned. Indië 16 Jan. 2 Jan. van Port Said. Hermes (Ned.) Zw. Zee 8 Jan. 1 Jan. te Hamburg Zw Zee 15 Jan. 3 Jan. van Candia. Heidelberg (Du.) Ned. Indië 29 Dec. te Soerabaya. Imperial Valley (Br.) Durban (v. IJm.)' heden 29 Dec. van Dakar Lissabon 12 Jan. 4 Jan. van Dungeness. Palermo 4 Jan. van Castellon. Karim (Zw.) Hernösand heden 30 Dec. van Söderhamn. La Plata 5 Febr. 5 Jan. vertrokken. Kuznetz Lesov (Rus) Leningrad heden 31 Dec. vertrokken. Laertes (Ned.) Ned. Indië 22 Jan. 5 Jan. van Port Said. Luneburg (Du.) Ned. Indië 7 Febr. 4 Jan, van Singapore. L. Ellsworth (Br.) x) Aruba 6 Jan. 19 Dee. vertrokken. Lily (Zweed) Sundsvall (v. Velsen) 8 Jan. 2 Jan. van Söderhamn. Meerkerk (Ned.) x) Japan 4 Jan. van Port Soedan. Meliskerk (Ned.) Zuid Afrika 4 Jan. van Marseille. Mirandella (Port.) La Plata heden 31 Dec. van Lissabon. Melampus (Ned.) x) Hamburg 19 Jan. vertrekt 14 Januari. M.v.St.Aldegonde (N.)x Batavia 29 Jan. 4 Jan. van Colombo. Mary Slessor (Br.) West Afrika 28 Dec. van Freetown. Njegos (J.S1.) La Plata 6 Febr. 5 Jan. vertrokken. Oporto 6 Jan. 2 Jan. van Vigo. Alexandria 23 Jan. 2 Jan. te Jaffa. Alexandrië 6 Jan. 4 Jan. van Ouessant. Kopenhagen 8 Jan. 5 Jan. vertrokken. Orpheus (Ned.) Danzig 10 Jan. vertrekt 7 Januari. i 'oeiau Laut (Ned.) x) Batavia 30 Dec. van Sabang. Pnrygia (Du.) Mexico 17 Jan. 2 Jan. van Trinidad. Pionier (Belg) La Plata 20 Jan. 31 Dec. van Fdo Noronha. Poelau Roebiah (Ned.) Batavia 5 Jan. van Marseille. Polyphemus (Ned.) x) Batavia 24 Jan. 28 Dec. van Belawan. Patricia (Du) Pto Barrios 30 Jan. 4 Jan. van Colon. Poseidon (Ned.) Midd. Zee 30 Jan. 4 Jan. van Susalc. Peisander (Eng.) x) Batavia 11 Febr. vertrekt 7 Januari. Phrontis (Ned.) Batavia 8 Maart vertrekt 28 Januari. Roxby (Br.) Port Redon 29 Dec. van Singapore tiandfontein (Ned.) y, Afrika 4 Jan. van Dar-es-Salam. Reggestroom (Ned.) West Afrika 5 Jan. te Duinkerken. Rhea (Ned.) Midd. Zee 12 Jan. 31 Dec. van Palermo. Salland (Nêd) Buenos Aires 3 Febr. 6 Jan. vertrokken. Strix (Noor) x) Corpus Christi 10 Jan. 22 Dee. vertrokken. Serooskerk (Ned.) x) Japan 5 Jan. van Shanghai. Sandar (Zw.) Nyhamn heden 30 Dec. vertrokken. Stepan Khalturïn (Rus) Archangel 8 Jan. 29 Dec. vertrokken. Stella (Ned.) Constantza 26 Jan. 3 Jan. te Bourgas. Simon Bolivar (Ned.) West Indië 4 Jan. van Barbados. Tajandoen (Ned.) Batavia 1 Jan. van Gibraltar. Batavia 5 Jan. van Stamboul. La Plata 28 Jan. 29 Dec. van Montevideo. La Plata 30 Jan. 29 Dec. van Santa Fé. La Plata 30 Dec. van Buenos Ayres. Midd Zee 18 Jan. 2 Jan. te Valimitika. Theseus (Ned.) Stettin vertrekt 7 Januari. Uckermarl? (Du.) Ned. Indië 6 Jan. 1 Jan. van Gibraltar. V.N. Goulandrirs (Gr La Plata 31 Jan. 31 Dec. v. San Nicolas. Van Rensselaer (Ned.) West-Indië 14 Jan. 29 Dec. v. Barbados Vulcanus (Ned.) Midd. Zee 12 Jan. 2 Jan. van Cephalonia. Westland (Ned.) Buenos Aires 20 Jan. 30 Dec. van Rio Janeiro. Waterland (Ned.) x) Hamburg 8 Jan. vertrekt 7 Januari. Schepen voorzien van eeD x) zijn grooter dan 6000 ton. Hoogovens VISSCHERIJ EN SCHEEPVAART TE IJMUIDEN AANGEKOMEN SCHEPEN Duitsch s.s. Lucy Essberger Oxelösund De Klimgeit deed het best. De revanche van „Nieuw Leven". Men zou zich afvragen of dat hetzelfde „Nieuw Leven" was, dat gisteravond in de zaal van het Kennemer Theater de tweede opvoering gaf van „De Klimgeit", die immers den vcrigen avond zoo moeilijk in beweging was te krijgen. Deze klimgeit was springlevend, zelfs dar tel nu en dan. Wij hebben er in onze recensie van Donder dagavond op gewezen, dat de eerste opvoering zoozeer te kort kwam aan tempo. Daaraan was het tceh werkelijk te wijten dat de bezetting van „Nieuw Leven" ver beneden haar kunnen bleef. Want dat het anders kon, hebben de dames en heeren gisteravond laten zien. Reeds de inzet was al veelbelovend. Van stonde af aan was het tempo er nu en het heeft ons den ganschen avond niet in den steek gelaten, hier en daar een kleine inzin king daargelaten. Terstond reageerde het pu bliek ook veel beter op het stuk, dat den eer sten avond misschien velen niet geheel en al zal hebben voldaan. Doordat het tempo werd opgevoerd, konden de dames en heeren ook beter spelen, de handeling „stond" tenminste niet. Nu voelde ook de heer Pesch zich weel beter in zijn element, hij heeft de „Klimgeit' alle eer aangedaan. De andere dames en heeren en dan in het bijzonder zijn tooneel-ega mevr. Vlotters- Van Diermen, konden hem dank zij zijn eigen betere conditie, goed steunen. En zoo werd deze tweede opvoering van de „Klim geit" dan ook zeer succesvol. Het publiek heeft zich kostelijk geamuseerd en heeft van deze opgewekte stemming menigmaal blijk gegeven. Het zal ook voor den heer G. Berg huis, den zoo ijverig werkenden leider van de vereeniging, een groote voldoening zijn ge weest, dat „Nieuw Leven" op zoo'n kranige wijze revanche nam. Deze tweede voorstelling werd met een bal besloten. Roemer's orkest, dat zich ook in de pauze's had doen hcoren, leverde de dans muziek MORGENWIJDING VAN SPIRITISTEN. Zondagmorgen om 10 uur houdt de spiri- tistenvereeniging „Harmonia" in gebouw „Adrichem" een morgenwijding. FEESTAVOND VAN O. K. K. De Mandolineclub O. K. K. houdt op Zater dag 28 Januari in gebouw „Adrichem" een feestavond. Sensatie in het Luxor Theater Interessante experimenten. Een sensationaal en interessant programma wacht op Donderdag 19 Januari den liefheb bers van de „magische" kunsten. Op den avond van dien dag treden in het Luxor Thea ter drie sterren op van internationale ver maardheid. In de eerste plaats vermeldt het programma het optreden van Miss Hamida, een vrouwe lijke telepaath, die experimenteert met ge- dachtenoverbrenging. Haar medium is Jean Janin, die bovendien een goede tenor moet zijn. Hij zegt b.v. den naam van den zanger, aan wien men denkt. Wanneer men hem slechts m gedachten schlagers vraagt van Jo seph Schmidt, Kiepura, Tauber, Crooks, Gigli enz., dan zingt Janin ze onmiddellijk. Maar het toppunt van sensatie is „Ramah", „de man, die met den dood speelt". Hij is een fakir, die daarvan op vele wijzen blijk geeft, om zich tenslotte levend te laten begraven. Lezing voor de Jong Hervormden, DAMMEN. Donderdagavond speelde „D.C.H." een compe titie-wedstrijd tegen „St. Bavo" uit Haarlem. De uitslag was als volgt: D.C.H. St. Bavo: G. ZonneveldB. Stevens 0—2 Jc. KoperJc. Draijer 1—1 O. BleijendaalJ. Warmerdam 0—2 W. DamJ. v. d. Zwan 1—1 W. de RuyterA. Masteling 1—1 H. ZonneveldL. v. d. Voort 0—2 J. VendelJ. Weijers 1—1 J. BeentjesC Steeman 1—1 Th. MulderJ. Stevens 0—2 Jc. ZonneveldJ. v. d. Horst 0—2 5—15 Wat de kerken samen bindt. Voor de plaatselijke afdeeling van de Ver eeniging voor Jong-Hervormden sprak giste ren de heer v. d. Pol, candidaat te Zeist, over het onderwerp „De Oecumenische Beweging". Na het gemeenschappelijk zingen van Gez. 3 ging de voorzitter de heer A. van Herwijnen voor in gebed. Na het openingswoord was het woord aan de heer v. Pol. De Oecumenische Beweging omvat alle kerken en sinds 1928 ook de zending. Deze beweging is ontstaan uit den wereldbond der kerken, die in den wereld oorlog is opgekomen, omdat de christenheid voelde, dat ze in haar taak tekort geschoten was. De wereldbond der kerken bestaat nog wel, maar heeft toch niet dien invloed meer. Dit was een individueele instelling, terwijl bij de Oecumenische beweging juist vanuit de kerken gewerkt wordt. De tweede Oecumeni sche tak is die afdeeling, die zich beijvert voor practisch christendom en zich bezig houdt met problemen als werkloosheid, oorlog, de verhouding van kerk tot staat en volk enz. De derde strooming beperkt zich tot de kerk en onderzoekt, wat de kerken scheidt en wat ge meenschappelijk is en zoo zoekt naar een zuivere belijdenis. Sinds 1938 zijn de tweede groepen vereenigd tot den wereldraad der kerken. Iedere kerk, aldus de heer Van der Pol, heeft ook weer zijn eigen problemen. In de Oecumenische be weging worden deze allen onderzocht. Hierdoor gaan wij ons herbezinnen op onze belijdenis, omdat wij dan voelen, dat Christus niet ver schillende Christelijke kerken ziet, maar slechts één christelijke kerk. Christus vraagt van allen, die bij zijn kerk behooren, dat zij zijn kerk zullen uitbreiden. Daarom is het ook de taak van ons Jong-Hervormden, aldus de heer v. d. Pol, die bij de Qecumenische Jeugd beweging behooren, te evangelise eren en zoo Gods Koninkrijk uit te breiden. Van de gelegenheid tot het stellen van vra gen werd een druk gebruik gemaakt. WIJK AAN ZEE UITVOERING „ARION". Donderdag 12 Januari a.s. zal in café „De Zon" te Wijk aan Zee, door de muziekvereeni- ging „Arion" een uitvoering worden gege ven. De mandolinevereeniging „Beatrix" zal haar medewerking verleenen. De heer Leo Peelen zal voor de balleiding zorg dragen. VERLOTING. Aan de R.K. Voetbalvereeniging .A-D.O." is toestemming verleend tot het houden eener loterij, ten bate der kas. De trekking- vindit plaats op Zondag 22 Januari a.s. UITVOERING T.A.V.E.N.U. Zondag geeft de gemengde tooneelvereeni- ging „Tavenu" een uitvoering in Café „Flora" Opgevoerd wordit „De leelijke man1", een tooneelstuik in drie bedrijven door P. Mos- sinkoff. MISSIE-AVOND. Maandag 9 Januari zal Pater C. Diemeer een causerie houden over het werk in de Missie. Door plaatjes zal deze causerie worden verduidelijkt. Op 19 Januari gaat Pater Die- meer Heemskerk verlaten om na een rust van 7 maanden zijn arbeid in den Belgischen Congo weer te hervatten. Voorloopig zal de Pater te Antwerpen verblijven, vandaar vertrekt hij op 27 Januari naar den Congo. DISTRIBUTIE VAN LEVENSMIDDELEN. In de week van 7 tot 14 Januari is de win kelier W. Dam aangewezen tot den verkoop van goedkoope, onvermengde margarine, als mede bak- en braadvet. HEEMSKERK A. D. O.—V. V. Z. Zondag 15 Januari speelt A.DO. een vriend- schappelijken wedstrijd tegen V.V.Z. 1 uit Zaan dam (le klasse I.V.C.B.) De opbrengst van de zen weds hij d zal worden afgedragen aan Pater C. Diemeer voor zijn missie in den Belgischen Congo. In dezen wedstrijd zal Pater Diemeer den aftrap doen. De breedte van den Zeeweg tusschen Velseroordstraat en Willemsbeekweg. B. en W. achten 12 M. voldoende. De voorgevelrooilijn voor het deel van den Zeeweg tusschen de Velseroox-dstraat en den Willemsbeekweg te IJmuiden zijn aldus vastge steld, dat dit deel in de toekomst een breedte van 15 en 16 meter zal krijgen. Het wil B. en W. voorkomen, dat hierdoor het vernieuwen of ver anderen van de perceelen, staande aan de oost zijde van dat wegdeel, onnoodig bemoeilijkt wordt. Wanneer een breedte van 12 meter tus schen de gevels verkregen wordt is, naar de mee ning van B. en W. aan de eischen, welke rede lijkerwijze ten aanzien van het verkeer voor een winkelstraat, als de onderhavige, kunnen en mo gen worden gesteld, voldaan. Worden de rooi lijnen in overeenstemming met die eischen vastgesteld, dan zal dit tot gevolg hebben, dat verschillende perceelen op hun bestaanden grondslag verbouwd kunnen worden en andere, in verhouding tot de thans geldende rooilijnen, slechts weinig naar achteren behoeven te wor den geplaatst. Op grond van het vorenstaande is een besluit tot wijziging en vaststelling-opnieuw van de oostelijke voorgevelrooilijn van het genoemde wegdeel, in den zin als bovenaangegeven, ont worpen. Dit ontwerp heeft, met een uitvoerige kaart, gedurende dertig dagen ter secretarie voor een ieder ter inzage gelegen. Hiervan is kennis gegeven in Het Nieuwe Avondblad IJmuidei» Courant, in het Dagblad voor IJmuiden, Velsen enz. en bovendien schriftelijk aan de eigenaren en hypotheekhouders van de betrokken eigen dommen. Binnen den bij artikel 10 der Woningwet ge stelden termijn zijn tegen de ontworpen wijziging geen bezwaren ingebracht. B. en W. stellen den Raad thans voor, het be sluit te nemen, dat in concept bij de stukken is gevoegd. In „DE PONT": „Verlamde Vleugels" en „Problemen der Jeugd". „Problemen der Jeugd" verhaalt van het le ven in de hoogste klas van een meisjesgymna sium, waarvan de leerlingen dwepen met een der leeraren, prof. Fromann, die zeer vooruitstreven de paedagogische inzichten huldigt. De idyllische verhoudingen worden geschokt doordat een der leerlingen een 10 Mark biljet ontstolen wordt. De inhoud van „Verlamde Vleugels" is als volgt: De handeling van deze film heeft plaats in het voorjaar van 1918 in het Fransche etappengebied. Een Duitsch vliegenier Peter Thomann wordt bij een luchtaanval op een Fransch stadje neer geschoten. Zwaar gewond wordt hij gevonden door een rondreizend revuegezelschap, dat zich over hem ontfermt. De directeur van het revue gezelschap maakt eerst bezwaren tegen het mede- nemen van een onbekende, doch zijn kleindoch ter Therese weet hem te bepraten. Zij verpleegt Peter, hetgeen met leede oogen door den tenor van het gezelschap Charles wordt aangezien. Er ontspint zich een liefdesverhouding tusschen Pe ter en Therese. Laatstgenoemde weet niet, dat Peter een Duitsch oorlogsvliegenier is en houdt hem voor een Franschman, wiens geheugen door 't een of ander ongeluk geschokt is. Peter echter stelt alles in het werk om naar zijn land terug te keeren. Door een toeval komt Charles, wiens jaloezie eiken dag grooter wordt, te weten, dat Peter een Duitscher is, en wil hem direct aan geven. Dit wordt door Therese verhinderd, die Peter eerst vraagt of hij een Duitsche spion is, hetgeen door Peter ontkend wordt, Peter vertelt Therese dan alles. Zij besluit hem zelf aan te geven. Hij wordt voor den krijgsraad gedaagd, die hem van spionnage vrijspreekt. Men ziet in hem een neergeschoten Duitschen vlieger.Peter wordt tot eenzame opsluiting veroordeeld. HAARLEM, 5 Januari. Ondertrouwd 5 Januari: A. Bak en W. M. E. Smit; A. Vrins en A. C. Kooïj. Bevallen 2 Januari: H. J. BrangerJanszen, A. M. v. d. VeldeStijnman, d.; C. A. Tan- ge rmande Vos, z.; 3 Januari: N. Wesselius Pols, d.; E. Blankendaal—Kraakman, d.; 4 Januari: M. Wesselink—Perl, z.; A. A. Clous— Janssen, d.; E. Reesv. d. Veldt, z.; 5 Janu ari: C. B. Meier—Redeker, d.; Overleden 3 Januari: C. Kooij—v. d. Raadt, I j., Kampersingel; F. J. Somon, 79 j„ Haze- paterslaan: K. WeberOlie, 77 j., Pijnboom straat; 4 Januari: D. Klaassen, 52 j., Boog- straat; H. Kortekaas, 79 j., Beeksteeg; W. de Graaf, 56 j., Kamperlaan; 5 Januari: J. F. Perrij—v. Heinsbergen, 75 j., Leidschevaart.

IJmuider Courant | 1939 | | pagina 5