EJmuider Wasscherij burgerlijke stand. Het vierde lustrum van de Keimemers. Naar het zilveren jubileum. De Kennemers zullen Zondagavond bezit nemen van het Kennemer Theater, om op feestelijke wijze het vierde lustrum van hun vereeniging te herdenken. Daarvoor is dan ook alle reden, want de populaire rood zwarten kunnen in menig opzicht op mooie successen wijzen. Het derde lustrum ligt nog niet zoo ver achter ons. Wat zijn vijf jaren snel voorbij en toch, wat lean er veel in gebeuren. Toen de groote rood-zwarte familie in 1934 het vijftien-jarig bestaan herdacht, was er maar één wensch, die boven alle feestgedruisch uitging: „De Kennemers naar de tweede klasse". Reeds tweemaal was deze peging mislukt en ziet in het jubileum-seizoen zouden de Kennemers voor de derde maal probeeren de zoo fel begeerde plaats in de tweede klasse te veroveren. Helaas was ook nu het geluk niet met de Kennemers. Zij moesten de eer laten aan het Leidsche U. V. S. Maar toen keerde dan ook het getij. Verre van ontmoedigd te zijn werden de zaken in het seizoen 19351936 met evenveel, zoo mogelijk met nog grooter enthousiasme aangepakt. Men zou dit seizoen wel het toppunt van sensatie kunnen noemen. De start was uit stekend, doch toen kwam een inzinking, die fatale gevolgen dreigde te hebben. Met nog slechts 3 wedstrijden voor den boeg was de achterstand op de leidende club, Zandvoort 4 punten. Zandvoort verloor haar beide laatste wedstrijden en plotseling was de spanning teruggekeerd, heviger dan zij- ooit geweest was. Op den gedenkwaardigen Zon dag 26 April 1936 werd op het Haarlem terrein de beslissingswedstrijd Kennemers— Zandvoort gespeeld. De roodzwarten wonnen dezen enèrveerenden strijd met 2l en voor de vierde maal verzekerden zij zich daarmede van het kampioenschap. Naar de tweede klasse. For tuna was de Kennemers eindelijk eens welgezind en vol moed werd de promotie- competitie Ingezet. Vios was de mede-ge gadigde voor een plaats in de tweede klasse. Olympia moest deze plaats verdedigen. Zeven van de acht te behalen punten werden in de promotie-competitie behaald en daar door deden de rood-zwarten dan eindelijk hun intrede in de tweede klasse. De feestvreugde was groot in Beverwijk. 28 Juni 1936 zal een datum blijven, die voor altijd in het geheugen is gegrift van de duizenden, die de Kennemers een goed hart toedragen. De Kennemers hebben zich van stonde af aan in de hoogere klasse uitstekend thuis gevoeld. In het eerste seizoen eindigden zij op de vierde plaats, zeker een eervolle prestatie voor een benjamin. Reeds een jaar later deden de Kennemers weer van zich spreken door een ernstige poging om het kampioenschap voor zich op te eischen. Eerst in den voorlaatsten wedstrijd viel de beslissing ten gunste van D.W.V. De inzet van het seizoen 19381939 was van dien aard, dat de rood-zwarten hun oogen veeleer op de laatste plaats gericht schenen te hebben. Velen zagen met angst in het hart de toekomst tegemoet. Gelukkig keerden de kansen en wisten de Kennemers tot de vijfde plaats op te klimmen. Nog is alles mogelijk, want in het vorige seizoen waren zelfs 15 punten nog niet voldoende om de laatste plaats te ontlocpen. De situatie is nu zelfs zoo, dat ook de kans op de eerste plaats nog niet geheel verkeken is. Daarom gaan de Kennemers dan ook met hoopvolle verwachtingen de nieuwe periode in. Nog slechts vijf jaren scheiden de Kennemers van het zilveren jubileum. Wat zou het prachtig zijn, wanneer dan als feestgave het eerste-klasserschap kon worden aangeboden. Deze wensch wordt meer dan ooit geuit, omdat het vierde lustrum onder gunstige omstandigheden wordt herdacht. Stellig zulen allen, die de eer genieten de rood zwarte kleuren te dragen, hun uiterste krachten inspannen om de leuze: „Op naar de eerste klasse" tot werkelijkheid te maken. Onze hartelijke gelukwenschen, Kenne mers en moedig voorwaarts. BURGERLIJKE STAND. Bevallen: L. Capelle—Tromp, d.: E. van DijkWagner, d.; E. Sanber—Wolter, z.; Z. HuhlSchröduer, d.; G. Bouwknegtde Bie, d.; F. C. J. v. d. HeideZweeris, d.; M. Mul derZwankhuizen, d.; A. BeumerWater man, z.; H. van RookhuizenOosterwal, d.; C. A. ScheirlinckAdmiraal, z. Overleden: J. J. Bisschop, 76 j., geh. met i W. G. Mascini, Peperstraat 10; A. M. de Jong, 76 j., ongeh., Peperstraat 36; M. J. E. Boeke, 25 j., ongeh., Breestraat. Langs de Lijn. Programma van de Radiocentrale. Zondag: Lijn I: 8.55 Hilversum I. Lijn II: 8.30 Hilversum n. Lijn- m: 8.50 Keulen, 1.20 Brussel Ned., 2.20 Brussel Fr., 2.35 Brussel Ned., 3.20 Brussel Fr., 5.20 Brussel Ned., 6.20 Keulen, 7.55 Diversen, 8.20 Brussel Fr., 8.50 Keulen, 10.20 Parijs of diversen, 10.50 Keulen. Lijn IV: 8.30 Brussel Ned., 9.20 Brussel Fr., 9.40 Brussel Ned., 11.05 Nationaal programma, 5.20 Londen Reg., 6.50 Nationaal programma,, 11.00 Brussel Fr., 11.20 Parijs. Lijn V: 8.30 Brussel Ned., 9.20 Brussel Fr., I 10.50 Parijs,, 11.05 Nationaal programma, 1.20 Brussel Ned., 2.20 Brussel Fr., 2.35 Nationaal programma, 4.20 Londen Reg., 4.50 Nationaal programma, 5.20 Londen Reg., 6.50 Nationaal programma, 8.10 Diversen, 8.35 Parijs, 10.55 Keulen. Maandag: Lijn I: 8.00 Hilversum I. Lijn II: Hilversum II. Lijn Hf: 8.00 Keulen, 10.20 Parijs, 12.05 Di versen, 12.20 Brussel Ned., 2.20 Keulen, 3.20 Parijs, 3.35 Deutschlandsender of diversen, 4.00 Radio PTT Nord of diversen, 4.20 Keulen, 6.20 Parijs, 6.50 Brussel Ned., 7.05 Brussel Fr., 7.20 Brussel Ned., 7.50 Keulen, 8.30 Pauze, 8.35 Pa rijs, 11.20 Keulen. Lijn IV: 8.00 Brussel Ned., 9.20 Diversen, 10.35 Londen Reg'., 5.20 Parijs, 6.20 Nationaal Programma, 6.45 Londen Reg., 7.05 Nationaal programma. 8.30 Londen Reg. 10.20 Nationaal programma. Lijn V: 8.00 Brussel Ned., 9.20 Diversen, 11.05 Londen Reg., 12.20 Brussel Ned., 1.50 Nationaal programma, 2.35 Londen Reg. 4.20 Keulen, 6.20 Londen Reg., 7.05 Nationaal programma, 8.30 Londen Reg., 10.00 Radio PTT Nord of diver sen, 10.20 Londen Reg. Als er zieken zijn. Zondagsdienst doktoren en apotheken. Voor spoedgevallen wordt a.s. Zondag de dienst waargenomen door Dr. M. H. A. Melchior, Zeestraat 166, telef. 3340. In de week van 815 Januari zijn de Duin- wijk apotheek, Populierenlaan 44, Telef. 3: en de apotheek „Velsen-Noord" Wij kerstraat- weg 134, telef. 3030, belast met den Zondags- en nachtdienst. Wat de tuinders kregen Sla per 1O0 krop 2'/2—3. Andijvie per K.G. 1832. Peterselie per bos 45 Prei per K.G. 3—6V*. Tomaten per K.G. 1436. Uien per K.G. 3V25. Witlof per pond 611. Breekpeen per K.G. 34. Waspeen per K.G. 513. Bieten per K.G. 2'A3. Knollen A per stuk 5V29. Knollen B per stuk 21/*3. Bloemkool le soort per stuk 710. Groene kool per K.G. 36. Boerekool per K.G. 4','27. Gele kool per K.G. 2V2_4 1/2. Roode kool per K.G. 23. Spruiten per K.G. 1335. Appelen per pond 915. Peren per pond 714. Nero per K.G. 6—12. Sjalotten per K.G. 13. LOOP DER BEVOLKim. Onze nieuwe ingezetenen. Vertrokken: R. A. de Jong, z. ber., naar Nunspeet 's Hee- ren Loo 25. A. Cornelisse, dienstbode, naar Uitgeest, Hoogeweg 93. Echtgen. L. J. Roggeveen, z. ber., naar Ame rika, New-York. V. J. Roggeveen, z. ber., naar Amerika, New- York. G. B. Eijsink, religieuse, naar Lonneker, Glanerbrug, Zuisterhuis, Past. Meijstraat 3. L. J. Schol ten en gezin, n. Enschedé, Zaaier straat 24. C. A. Mes, z. ber., naar Leur, St. Anthoni- usgesticht. V. Ziekman, zonder beroep, naar Heiloo A 385. V. Ph. J. M. ter Burg, ober-kellner, naar Maastricht, Stationsstraat 52. B. de Voos, kweekeling fr. ond., naar Am sterdam, Stalperststraat 99a III. M. E. Hendriks, fabrieksarbeider, naar Haar lem, Van 't Hoffstraat 101. Z. J. F. Jongman, leerl. verpleegster, n. Utrecht, Agnietastraat 2. F. W. de Zwaan, winkelbediende, naar Nas- saulaan 80 rd. Haarlem. Ingekomen: J. P. J. Verbeke, z. ber., van Yzendijke, Rel- weg 51. P. L. Luiting, kinderjuffrouw, van Haarlem, Lijsterbeslaah 34. J. M. Holthuijsen, machinevoerder, van Zutphen, Arendsweg 137. G. J. Schaafsma, z. ber., van Haarlem, Von- dellaan 21. J. Zuidersma, dakdekker, van Almelo, Al km. weg 285. Echtgen. C. E. Gunneman, z. bei'., van Den Helder, Hoflanderweg 117. C. I. Koper, dienstbode, van Heemskerk Relweg 51. H. J. Schappema, religieuse, van Lichten voorde, Relweg 51. N. Schoon, dienstbode, van Wormer, Bree straat 2. L. de Winter, z. ber., van Anna Paulowna, Heemskerkerweg 130. J. Vredenburg, z. ber., van Zaandam, Kerk straat 17. J. H. Piët, werktuigkundige, van Haarlem, Bankenlaan 3. K. Breitsameter, religieuse, van Zijpe, Kees Delfsweg 3. Wanneer stempelen? Het elftal, dat de Kennemers op 26 April 1936 het laatste kampioenschap in de derde klasse van den K. N. V. B. bezorgde, le rij: Duiveman, Van Urk, v. d. Bos, Gordijn 2e rij: Effern, Dinkla. Staande: Bakker, Horeman, Groot, Steeman en Brethouwer. Een Weslfriesche vereeniging ongericht. De stempeluren voor de komende week. De stempel tij den voor de georganiseerde werk loozen zijn voor de week van 9 tot en met 14 Januari als volgt vastgesteld: Beverwijlcsche Bestuurdersbond: Maandag van 99.30 uur. Overige dagen van 1111.30 uur en 3.303.45 uur. Plaatselijk Arbeiders Secretariaat: Maandag van 99.15 uur. Overige dagen van 10.3010.45 uur en 3.303.45 uur. Christelijke Besturenbond: Maandag van 9 9.15 uur. Overige dagen van 1010.15 uur en 2.453 uur. R.-K. Volksbond: Maandag van 99,30 uur. Overige dagen van 10.1510.45 en 33.15 uur. R.-K. Volksbond Wijk aan Zee: Maandag van 99.15 uur. Overige dagen van 10.3010.45 uur en 2.453 uur. Het doel, dat zij nastreeft. Men deelt ons rhede, dat hier ter plaatse is op gericht de af deeling Beverwijk en omstreken van de „West-Frieze-Styk". Deze vereeniging stelt zich ten doel: de kennis van, en de belang stelling voor het Westfriesch te verhoogem Dit geldt tevens voor hét Midfriesch als zijnde de naastverwante taal; het zoeken van contact tus- schen Westfriezen op organisatorisch gebied; het goede en waardevolle in de overgeleverde cul tuur te bewaren en tot volmaakter en rijker ontwikkeling te' brengen; het verdedigen van het recht en de beteekenis van de Westfriesche. cultuur, zoowel mondeling als schriftelijk; het verspreiden van de kennis omtrent al hetgeen de geschiedenis, oudheidkunde en folklore van Westfriesland betreft. Zij tracht dit doel o.m. te bereiken door het vormen van plaatselijke afdeelingen; het uitge ven van Westfriesche poëzie, proza en tooneel- stukken; het houden van lezingen, tentoonstel lingen, bijeenkomsten en voordrachten; het schrijven van tooneelstukken en de opvoering daarvan te bevorderen; het uitschrijven van prijsvragen op litterair gebied, waarvan de be antwoording in het Westfriesch geschieden moet, en tenslotte door het iiitgeven van studiën op het gebied van de geschiedenis en oudheidkun de van Westfriesland. Inlichtingen verstrekt het secretariaat voor Beverwijk en. omstreken, Lijsterbeslaan 46 te Bèverwijk. - - 1 MUZIEKAVONDEN VAN LOU TERVOORT. De heer Lou Tervoort, muziekleeraar M. O. alhier, zal een drietal muziekavonden geven, die een bijzonder karakter zullen dragen. .Het ligt namelijk in de bedoeling van den concprtgpver. om de te spelen composities toe te lichten en' tevens bijzonderheden omtrent den componist mede te deelen. Voor muziekliefhebbers valt op deze avonden dus niet alleen te genieten, maar ook te leeren. FILMAVOND VOOR SCHILDERSPATROONS. Op Maandag 16 Januari zal de plaatselijke ai- deeling van den Nederlandschen R.-K. Schil derspatroonsbond in het K.S.A.-gebouw een film avond geven. Vertoond wordt een film over het werk met synthetische lak, waarbij tevens een demonstratie gegeven zal worden. PROPAGANDA VOOR DEN CHR. METAAL- BEWERKERSBOND De afdeeling Beverwijk van den Christelijken Metaalbewerkersbond houdt op 7 Februari een propaganda-filmavond in het Ned. Hervormd Vereenigingsgebouw aan de Oosterwijkstraat. De film „De zee roept" zal vertoond worden. MEVROUW Als Uw man zelf de wasch moest doen, wees dan verzekerd dat hij direct zou opbellen de Snelliusstraat 39 - Telef. 4371 om deze daar te doen behandelen voor 15 cent per K.G. l Aav. ingez. iviea.y De Fransche minister-president Daladier tijdens de ontvangst door den Bey yan Tunis (tweede van links). Een plaatjesalbum van Algemeen Belang. Een serie „Bonte Kleuren". De Coöperatieve Broodbakkerij en Ver- bruiksvereeniging „Algemeen Belang" heeft besloten voor haar verbruikers een fraaie serie gekleurde plaatjes met album beschikbaar te stellen. De plaatjes, geven uitstekend geslaagde reproducties van aquarellen van vogels, vlinders en insecten. Het ligt in de bedoeling van het bestuur der coöperatie om een plaatje beschikbaar te stellen bij aankoop van een bedrag van een kwartje contant en zij worden dan verstrekt op koek, banket, chocolaterie, behalve op brood en beschuit. „Bonte kleuren" is de naam van deze mooie uit 120 plaatjes bestaande serie. Is de serie compleet, dan kan een album worden verkre gen, waarin de plaatjes worden geplakt. Van elk plaatje bevat dit album een beschrijving, terwijl bovendien nog voldoende ruimte is opengelaten voor het maken van aanteekenin- gen. Het geheel vormt een mooi uitgevoerd boekwerk, dat talrijke wetenswaardigheden bevat over vogels, vlinders en insecten. Het ligt voor de hand, dat met de uitgifte van deze serie in de eerste plaats aan de kinderen wordt gedacht. De jeugd verzamelt gaarne plaatjes, vooral, wanneer zij in het bezit kan komen van een album. Het bestuur zal de scholen een compleet album aanbieden, wel licht dat het bij het onderwijs in de natuur lijke historie van nut kan zijn. „Bonte kleu ren" zal dan-ook bij, de jeugd-spoedig popu lair worden. De prijs van gedistilleerd. Ons bericht over de genomen ordenings-be- sluiten door de afdeeling VelsenBeverwijk en omstreken van den Nederlandschen Bond van Hotel-, Koffiehuis-, Sociëteit-, Restau ranthouders en Slijters behoeft eenige ver betering. Met nadruk dient er namelijk op te worden gewezen, dat in de gangbare prijzen van het gedistilleerd per glas geen wijziging komt. In z.g.n. derde klas zaken werd reeds een prijs van 0.17 gerekend. Het genomen be sluit heeft dit bedrag voor alle zaken als mini mumprijs vastgesteld. Hooger geklassificeerde zaken berekenden vanzelfsprekend al een hooger tarief. De usance van de tariefbereke ning in de verschillende plaatsen en zaken blijft derhalve gewoon voortbestaan. Deze aan vulling dient om te voorkomen, dat de mee ning post vat, als zou „de borrel" in prijs ver laagd zijn. Dit is niet juist. Het gaat er goed beschouwd om, den bestaanden toestand in zake de tarieven te consolideeren en slechts den minimumprijs vast te stellen als uitvloei sel van den drang naar ordening in het café bedrijf. TREKKING UITGESTELD. De trekking van de verloting van de plaatse lijke afdeeling van den Chr. Nationaïen Werk mansbond, die voor 31 December zou plaats heb ben, is tot een nader te bepalen datum uitge steld. VEREENIGING VOOR NATUUR GENEESWIJZE. De plaatselijke afdeeling van de Nederland- sche Vereeniging voor Natuurgeneeswijze houdt op Dinsdag 17 Januari in het Witte Kruisge- bouw een propaganda-avond. Sprekers zijn arts Y. Hettema over „Weten schappelijke Natuurgeneeswijze" en Jan Vonk, voorzitter van de afdeeling Den Haag over „Na tuurlijke leefwijze in het dagelijksche leven". De Halve Maan wordt ijsbaan. De nachtvorsten in de afgeloopen week heb ben het overstroomde weiland van „De Halve Maan" in een prachtige ijsbaan veranderd. Gis teren waren er reeds eenige jongens, die van den Velserweg af stapje voor stapje probeerden of het ijs al hield en inderdaad zij smaakten het genoegen, dat ze de eersten waren, die zich op het ijs van „De Halve Maan" konden wagen. Dit voorbeeld dient echter niet door andere jeugdige „schotsentrappers" gevolgd te worden, omdat het ijs nog lang'niét betrouwbaar is. De omvang van de werkloosheid. Een kleine stijging. Bij den Gemeentelijken dienst der werkloos heidsverzekering en.arbeidsbemiddeling stonden aan het einde van deze week in totaal 1249 werkzoekenden ingeschreven tegen 1240 aan het einde van de vorige week. In Beverwijk waren 1055 ingeschrevenen (vo rige week 1949) en in Heemskerk 194 (vorige week 191) woonachtig. staat nog de gelegenheid zich als cursist te laten inschrijven en wel voor den aanvang van de eerstvolgende les. Deze zal worden ge houden in de bewaarschool aan de Dorps straat (Zusterhuis) op Woensdag 11 Januari a.s. des namiddags te 2.30 uur. Schaakclub „De Pion". De uitslagen van de voor de onderlinge competitie van de schaakclub „De Pion" ge speelde wedstrijden waren: Groep A: J. A. van Ravenzwaai—L. v. Leeuwen 1—0 J. ZaalP. v. Leeuwen V2Va W. N. Bos—G. W. Koek 0—1 Groep B: W. v. LeeuwenW. Ileeck Sr. 10 De GraafTh. de Smalen Vz J. v. HoeveC. Menke 10 Dr. Ds. Westendorf-Boerma—List 0—1 D. Keetbaas—H. Heijne 10 In de competitie van den N.H.S.B. staan de twee tientallen er niet slecht voor na de twee de ronde. De stand van het eerste tiental is als volg: 1. De Pion I 2 gew. 2. Hoogovens I 1 gew., 1 nog niet beslist. 3. De Uil I 1 gew. en 1 verl. 4. Kijk Uit I 1 gew. en 1 verl. 5. Het Oosten I 1 verl. en 1 nog niet beslist. 6. P. E. N. I 2 verl. De stand van het tweede tiental luidt als volgt: 1. Bloemendaal IV 2 gew. 2. De Pion II 1 gew. en 1 gelijk. 3. Het Oosten II 1 gel. en 1 niet beslist. 4. Kijk Uit III 1 gel. en 1 verl. 5. De Uil II 1 gel. en 1 verl. 6. Heemstede V. 1 verl. en 1 nog niet beslist doch minstens gelijk. CASTRICUM Cursus huishoudelijke voorlichting Met den cursus huishoudelijke voorlichting is een aanvang gemaakt. Ook thans be- HAARLEM, 6 Januari. Bevallen 4 Januari: E. LubbersSchekat, z.°, 5 Januari: H. Oosterbroekv. Iperen, z.\ 6 Januari: J. RoetemeijerHeijblom, d. Overleden 5 Januari: W. F. Jansen—Belt man 65 j., Hertzogstraat; J. v. d. Boogaard, 83 j., Jansstraat; J. T. Verbeek, 43 j., Kinker straat; S. Turkenburg, 51 j., Houtmarkt; 6 Januari: D. Luijten, 80 j., Schotersingel; J. G. H. La PierreWarning, 80 j., Z. B. Spaarne. HOLLAND—AMERIKA LIJN. Rotterdam 5 van R'dam te New-Orleans. Noordam 5 van Philadelphia naar N.-York. Beemsterdijk. Rotterdam naar Boston, 5, 640 mijl West van Scilly. Leerdam Vera Cruz naar Rotterdam via Londen 4, 1445 mijl Z.W. van Bishops. Edam Rott. n. New-Orleans 7 te Antwerpen. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Bloemfontein (th.) 6 te Antwerpen. Springfontein (uitreis) pass. 5 Gibraltar. Algenib (thuisreis) p. 5 Ouessant via Duink. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. Amstelkerk - (thuisreis) 5 van Port Bouet. HOLLAND—OOST AZIë LIJN. Gaasterkerk 6 v. Hamburg te Rotterdam. Serooskerk (thuisreis) 6 van Sjanghai. HALCYON LIJN. Stad Haarlem 5 van Genua te Morphoubaal, voor Rotterdam/Vlaardingen. Stad Vlaardingen 8 (v.m.) van Narvik té Vlaardingen verwacht. Flensburg 8 (v,m.) v. Narvik te Vlaard. v.w. Vredenburg 6 van Vlaardingen naar Narvik. Maasburg 5 van Vlaardingen n. Pepel (verb.) Rozenburg R'dam n. Malta p. 6 Gibraltar. Stad Zwolle Vlaard. n. Bilbao p. 5 Dungeness. Stad Amsterdam La Goulette n. Antwerpen pass. 5 Ouessant. HOLLANDSCHBRITSCH-INDIë LIJN. Streefkerk (uitreis) pass. 5 Gibraltar. Hoogkerk 6 van Calcutta naar Rotterdam. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. Zaanland 6 v. Buenos-Ayres te Amsterdam. KON. NEDERL. STOOMBOOT MIJ. Ajax 6 van Gothenburg te Aarhuus. Aurora 5 van Palermo naar Malta. Bennekom Amsterdam n. Chili p. 5 Azoren. Berenice 5 van Napels naar Palermo. Breda Chili naar Amsterdam 5 v. Liverpool. Ceres 4 van Arica naar Mollendo. Costa Rica 5 van Amsterdam te Hamburg. Euterpe 5 van Amsterdam te Bordeaux. Juno 6 van Hamburg te Amsterdam. Orestes 5 van Alexandrië te Jaffa. Rhea Palermo naar Amsterdam p. 5 Gibr. Stella 5 van Bourgas naar Varna. Cottica Amst. n. W.-Indië p. 4 Beachy Head. Baarn Chili n. Amst. 3 van Valparaiso. Luna 5 van West-Indië te New-York. Medea 6 van N.-York naar Port au Prince. Socrates 4 van Barbados te Kingston (Ja.) Bodegraven Amst. n. Chili 5 v. Curacao. Nereus Vigo naar Amsterdam pass 6 Lydd. Trajanus 6 v. Civita Vecchia te Mutzuna. Hebe Rotterdam naar Genua 6 te Lissabon. Oberon Izmir n. Amst. 6, 120 m. v. IJmuiden. Agamemnon, 6 van Amst. te Rott. Mars, 6 van Amsterdam te Rotterdam. Hermes, 6 van Bourgas te Amsterdam. Pericles, 6 van Amst. n. West-Indië. Perseus, 6 van Amst. n. Kopenhagen. Iris, 6 van Amsterdam n. Rotterdam. Poseidon, Venetië n. Amst. 6 v. Bari. KONINKLIJKE SHELL. Agatha, 3 te B.-Papan n. Singapore. Agnita, 15 te Curacao verwacht. Mirza, 16 te Rott. voor dokken, n. Fayal v.o. 5 gereed. MEIJER CO'S SCHEEPVAART MIJ. Benalder, Hongkong n. Rott 6 te Colombo. Menestheus, Japan n. Rott. 6 te Colombo. Aeneas, Japan n. Rott. 6 van Shanghai. City of Dundee, Cebu n. Rott. via Havre 5, 135 m. Z.W. van Ouessant. Glenapp, Dairen n. Rotterdam 5 v. Colombo Philoetetes, 6 van Otaru te Rott. Ajax, Japan n. Rott. 5 te Londen. Hector, Japan n. Rott. 6 te Suez. Euryades, 6 van Batavia te Amst. Atreus, 5 v. Java te Liverpool. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Kota Gede (uitr.) 6 van Port Said. Tapanoeli (uitr.) 6 van Port Said. Baloeran (thuisr.) 5 van Colombo. Garoet (uitr.) pass. 5 Gibraltar. Kedoe (uitr.) pass. 5 Pt. de Galle. Kota Agoeng, 6 v. Hamburg te Rott. Kota Nopan (thuisr.) 5 van Belawan. Kota Inten, 6 van Hamburg te Bremen, ver trekt 7 n. Rott. Indrapoera (thuisr.) 6 v. Tanger. Dempo (uitr.) 6 van Southampton. Blitar (thuisr.) p. 6 Dover. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND J. P. Coen, 6 v. Batavia te Amst. Soemba (uitr.) 6 van Vlissingen. Joh. van Oldenbarnevelt (uitr.) 6 v. Genua Tajandoen (thuisr.) 6 te Londen WIJK LIJN. Beverwijk, 5 van Dubrovnik n. Rott. Zonnewijk, 5 van Boston n. New-York Katwijk, 5 Rott. te Piraeus.

IJmuider Courant | 1939 | | pagina 2