IJMUIDEN I Instantine WIJK AAN ZEE HEEMSKERK BURGERLIJKE STAND. VERWACHT WORDENDE SCHEPEN SPORT EN SPEL De feestvergaderingen van Staatspensioen. Zooals wij reeds mededeelden zullen de Jaarlijksche feestvergaderingen van de plaat selijke afdeeling van den Bond voor Staats- pensionneering op Woensdag 8 en Donderdag 9 Februari worden gehouden. De geheelonthouders-tooneelvereeniging „Nieuw Leven" zal het tooneelspel „Bergop waarts" opvoeren. In dit stuk treden op de dames SchelvisJansen, Braasvan Helden, Everingvan der Kolk en Jongejans en de heeren C. Smit, G. Jansen en K. Jurriëns. De opbrengst van de snijbloemen. Aan de bloemenveiling „Centrum" was de noteering voor de snijbloemen als volgt: Cop' land 3652; Copland (rose) 4262; Copland (rood) 4565; Allard Pierson 2638; Hillegarde 4455; Sonja 2339; Krelage Triumf 3458 Indes 3245; Fred. Moore 2836, met bol 162*5 King of the Yellow 2935, met bol 1423; Prins van Oostenrijk 4256; Witte Due 1421, met bal 10—16; Scarlet Due 12—18, met bol 8—14; Due de Berlin 1323; met bol 1117; Sirius 32—44. Blailwe Druifjes 1223: Blauwe Crocus 15-26; Witte Crocus 1628; Gele Crocus 1725; West Frisia 2634; Helios 2848; Earley Surprise 1831; Fresia 1432; Calla's 614; Briarcliff 65225; Amerikaansche 3801650; Katjes 6-15. Langs de Lijn. Programma van de Radiocentrale. Woensdag: Lijn I: 8.00 Hilversum I. Lijn II: 8.00 Hilversum II. Lijn III: 8.00 Keulen; pl.m. 10.20 Diversen; 10.30 Parijs; 11.05 Diversen; 11.20 Parijs; 12.05 Diversen; 12.20 Brussel Ned. 2.20 Keulen. 2.50 London Reg., 3.35 Deutschlandsender of di- sersen; 4.20 Parijs; 4.35 London Reg.; 5.20 Parijs; 6.20 London Reg.; 7.40 Diversen; 8.20 Brussel Fr.; 10.20 Brussel Ned.; 10.35 Keu len. Lijn IV: 8.00 Brussel Ned., 9.20 Diversen, 10.35 Londen Reg., 12.05 Nationaal pro gramma; 9.20 London Reg., 10.20 Nationaal programma. Lijn V: 8.00 Brussel Ned., 9.20 Diversen; 11.05 Londen Reg., 12.50 Brussel Ned., 2.20 Na tionaal programma; 4.20 Parijs; 4.35 Londen Reg.; 5.20 Nationaal programma; 6.20 London Reg., 7.40 Nationaal programma; 8.20 London Reg., 8.30 Keulen. RINGVERGADERING JONGELINGSVERBOND Op Maandag 23 Januari houdt de ring Ken- nemerland van het Nederlandsch Jongelings verbond in het Ned. Hervormd Vereenigings- gebouw aan de Oosterwijlestraat een verga dering. Een actueel onderwerp. Voor de plaatselijke afdeeling van de Ned. Vereeniging van Huisvrouwen houdt op Dins dag 17 dezer de heer G. A. de Jong uit Alkmaar een lezing over het onderwerp„De huisvrouw en haar dienstbode". Feestelijke propaganda van „Plan West". De reeds in ons Wad aangekondigde open bare propagandavergadering van de Winke lierscombinatie „Plan West" zal op Donderdag 19 Januari in het gebouw der K.S.A. worden gehouden. Aan het programma zullen mede- wérking verleenen mr. Lawoe, humoristisch goochelaar en jongleur en de accordeon-vir- tuose mej. Ruit de Looff. Als gewoonlijk is de gratis verloting van een groot aantal prijzen weer een speciale attractie. Wat de tuinders kregen. mevr. J. F. Jacobs-Ariëns over het onderwerp: „Onze naturistische levenshouding en de kinderen". Notaris G. D. Boerlage spreekt op Donderdag 23 Maart in een openbare ver gadering te IJmuiden-Oost over: „De leek en de naturistische leef- en geneeswijze" en ir. Felix Ortt over het onderwerp: „De na tuurlijke geneeskracht van het lichaam". Arts H. Huges uit Amsterdam spreekt op Dinsdag 4 April te Beverwijk over: „Zon, water en lucht". Onder leiding van arte IJ. Hettema zal op Donderdag 20 April te IJmuiden-Oost een vraagavond worden gehouden en op Dins dag 2 Mei een dergelijke avond te Bevenvijk Alle lezingen te Beverwijk worden gehouden in het gebouw van het Witte Kruis aan de Baanstraat DE ST. BARBARA VEREENIGING. De hegrafenisvereeniging „St. Barbara" houdt op Maandag 16 Januari haar jaarver gadering in „Sonnevanck". MISSIE-AVOND. Maandagavond heeft Pater C. Dïemeer, die binnenkort weer naar zijn missiepost in de Bel gische Congo gaat vertrekken, een afscheids avond gehouden in het K. S. A.-gebouw. De belangstelling voor dezen avond was heel groot; de groote zaal van het gebouw die 450 plaatsen biedt was tot de uiterste hoeken bezet, velen moesten zelfs met een staanplaats genoegen nemen. De avond werd geopend met eenige nummers Van het fanfare-corps „St. Cecilia". Hierna sprak kapelaan Danckaarts een kort woord waarna Pater Diemeer zijn causerie over het werk in de missie aanving. Deze lezing was uiterst interesant en werd door lantaarnplaatjes verduidelijkt. In de pauze las mej. P. Diemeer, een nicht van den Pater, een schrijven van Pastoor v. d. Nou- weiand voor waarin deze zijn medeleven met dezen avond kenbaar maakte. Tegen het einde werd door mej. Adrichem een gedicht van de missie voorgedragen. Voor den Pater werd nog een collecte gehouden, die f 59,50 opbracht. TOONEELUITVOERING. In het lokaal van den heer L. Schipper, gaf de tooneelvereeniging „Tavenu" Zondagavond een goedgeslaagde uitvoering. Nadat de heer P. Fiege, regisseur het openings woord had gesproken, ging het scherm op voor „De leelijke man" van Piet Mossinkoff, een spel in drie bedrijven. Er werd dezen avond door „Tavenu" uitstekend spel te zien gegeven. Aan het applaus, dat na ieder bedrijf en bij het einde van het stuk opklaterde, was wel op te maken, dat het publiek had genoten en de geleverde prestaties naar waarde wist te schatten. Aan mej. v. Buren, die mej. Rie Docter die plotseling ziek was geworden verving, werd dank gebracht; zij had een cadeau "in ontvangst te nemen. De avond werd met een gezellig bal be sloten. DRIEKONINGENFEEST IN ASSUMBURG. In de Jeugdherberg „Assumburg" werd Za terdagavond het jaarlijksche Driekoningen feest gevierd. Voor dit feest bestond van de zijde der trekkers en treksters groote belang stelling; ook burgemeester Vreugde benevens eenige genoodigden uit het dorp woonden het feest bij. In een toon eel, voorstellende de oude Burcht, werd het Drie-Koningenspel bestaande uit drie bedrijven, opgevoerd. Het geheel werd keurig vertolkt en de aanwezigen genoten dan ook van het mooie spel. Door den minstreel Geert Dils werden eenige liedjes bij de luit gezongen. Hierna werd het Drie-Koningenbrood rond gedeeld. Het geheel was weer zooals altijd een goedgeslaagden avond op Assumburg. Het moderne pijnstillende middel 7 is van föay&i (Adv. Ingez. Med.) De noteering van de groentenveiling. Andijvie per K.G. 16—38 cent. Peterselie per bos 2 cent. Prei per K.G. 24 cent. Uien per K.G. 2V26 cent. Witlof per pond 713 cent. Breekpeen per K.G. 34 cent. Waschpeen per K.G. 512 cent. Bieten per K.G. 3—sy2 cent. Knollen A per stuk 610 cent. Knollen B per stuk 2x/z3 cent. Groene kool per K.G. 27 cent. Boerekool per K.G. 47V2 cent. Gele kool per K.G. 25 cent. Roode kool per K.G. 2Y2—cent. Spruiten per K.G. 1327 cent. Appelen per pond 610 cent. Nero per K.G. 11 cent. Lezingen over natuurgeneeswijze. Een afwisselend programma. Voor de tweede helft van den winter heeft de plaatselijke afdeeling van de Nederland- sche Vereeniging voor Natuurgeneeswijze een serie lezingen vastgesteld. Het programma daarvoor luidt: Dinsdag 17 Januari openbare propaganda vergadering; sprekers arts IJ. Hettema, Rot terdam over: „Wetenschappelijke Natuurge neeswijze" en Jan Vonk, voorzitter van de afdeeling Den Haag over: „Natuurlijke ge neeswijze in het dagelijksche leven". Donder dag 26 Januari lezing te IJmuiden-Oost over het onderwerp „Rheumatiek", door arts IJ- Hettema; Dinsdag 7 Februari lezing te Be verwijk van rats IJ- Hettema. Onderwerp: „Gebreksziekten". Donderdag 23 Februari lezing te IJmuiden-Oost door arts IJ. Hette ma over „Schadelijke inentingen en ons stand punt.". Dinsdag 7 Maart spreekt te Beverwijk HAARLEM, 9 Januari. Bevallen 6 Januari: A. M. E. Antonisse— Huijboom, z.; 7 Januari: M. J. MooijLint horst, z.; A. Inpijn—Schwab, d.; M. F. C. Heer schopSuurendonk, z.; A. G. BijmanVink, z.; 8 Januari: P. G. Schrander—Bannink, d.; W. J. E. M. Spekschoor—Pandorf, d.; A. J. J. Ie Febre—Souwer, z.; 9 Januari: M. W. Schuijt Willemse, z.; A. K. van ZijpRidder, z.; W. v. d. Steijlen—Tool, d.; Overleden 7 Januari: B. Elizen, 66 j., Hout vaart: A. H. Jacobson—v. Os, 73 j., Regentesse- laan; 8 Januari: J. C. Brouwer, 35 j., Kamper- laan, SCHIP VAN Verm. Aankomst LAATSTE BERICHT Zuid Afrika 10 Jan. te Bremen. Buenos Aires 13 Jan. 8 Jan. te Rotterdam. Aleinous (Ned.) x) Batavia 14 Jan. 6 Jan. van Gibraltar. La Plata 17 Jan. 5 Jan. van St. Vincent. La Plata 2 Febr. 29 Dec. van San Nicolaas. Annarella (Ital) x) Batoum heden 4 Jan. van Gibraltar. Amsterdam (Ital.) x) Constantza. 11 Jan. 3 Jan. van Gibraltar. Amstelkerk (Ned.) West-Afrika 5 Jan. van Port Bouet. Chili 6 Jan. te Valparaiso. Aarhuus heden 6 Jan. vertrokken. Achilles (Ned.) Stamboul 6 Jan. vertrokken. Aino (Br.) x) Port Arthur 24 Jan. 6 Jan. vertrokken. Boskoop (Ned.) Chili 2 Jan van Curagao. Bloemfontein (Ned.) x) Zuid Afrika 7 Jan. te Rotterdam. Baarn (Ned.) x) Chill 6 Jan. te Tocopilla. Barneveld (Ned.) x) Hamburg 11 Jan. 10 Jan. van Antwei~pen, Boschfontein (Ned.) Zuid Afrika 7 Jan van Beira. Chili 4 Jan. van Arica. La Plata 22 Jan. 20 Dec. van B. Aires. Chr. Huygens (Ned.) Batavia 14 Febr. vertrekt 18 Januari. Caribia (Du.) x) Hamburg (v. IJm.) 15 Jan. vertrekt 14 Januari. Cordillera (Du.) x) Pto Barrios (v. IJm.) 4 Febr. vertrekt 14 Januari. Costa Rica (Ned.) x) Hamburg 15 Jan. vertrekt 14 Januari. Poti (v. IJm.) 13 Jan. 7 Jan. van Gibraltar. La Plata 22 Jan. 29 Dec. van Buenos Aires. Batavia 7 Febr. 1 Jan. van Padang. Bordeaux 10 Jan. 6 Jan. vertrokken. Eemland (Ned.) Santos 30 Jan. 9 Jan vertrokken. Flintshire (Br.) Japan 6 Jan. te Saigon. Gambian (Br.) West Afrika 15 Febr. 29 Dec. van Abonema. Midd. Zee 15 Jan. 3 Jan. van Chios. Ned. Indië 16 Jan. 2 Jan. van Port Said. Zw Zee 15 Jan. 3 Jan. van Candia. Heidelberg (Du.) Ned. Indie 29 Dec. te Soerabaya. Hoogland (Ned.) Newcastle 11 Jan. 10 Jan. vertrokken. Hebe (Ned.) Lissabon 11 Jan. 6 Jan. vertrokken. Imperial Valley (Br.) Durban (v. IJm.) heden 29 Dec. van Dakar Palermo 14 Jan. 6 Jan. van Gibraltar. Karin (Zw.) Hernösand 11 Jan. 5 Jan. van Norresundet. Ned. Indië 22 Jan. 5 Jan. van Port Said. Ned. Indië 7 Febr. 4 Jan. van Singapore. Meerkerk (Ned.) x) Japan 8 Jan van Pt. Said. Meliskerk (Ned.) Zuid Afrika 7 Jan van Gibraltar. Melampus (Ned.) x) Hamburg 19 Jan. vertrekt 14 Januari. M.v.St.Aldegonde (N.)x Batavia 29 Jan. 4 Jan. van Colombo. Mary Slessor (Br.) W. Afrika (via R'dam) 9 Jan. te Antwerpen. Merope (Ned.) Danzig 16 Jan. vertrekt 13 Januari. Njegos (J.SL) La Plata 6 Febr. 5 Jan. van Buenos Aires. Orestes (Ned.) Alexandrië 23 Jan. 2 Jan. te Jaffa. Odysseus (Ned.) Kopenhagen 9 Jan. 4 Jan. vertrokken. Orpheus (Ned.) Danzig 10 Jan. 7 Jan. vertrokken. Oberon (Ned.) Hamburg 13 Jan. vertrekt 12 Januari. Poelau Laut (Ned.) x) Batavia 30 Dec. van Sabang. Phrygia (Du.) Mexico 17 Jan. 2 Jan. van Trinidad. Pionier (Belg) La Plata 20 Jan. 6 Jan. van St. Vincent. Poelau Roebiah (Ned.) Batavia 7 Jan. van Gibraltar. Polyphemus (Ned.) x) Batavia 24 Jan. 28 Dec. van Belawan. Patricia (Du) Pto Barrios 30 Jan. 9 Jan. van Pto Colombia. Poseidon (Ned.) Midd. Zee 3C Jan. 6 Jan van Bari. Peisander (Eng.) x) Batavia 11 Febr. 7 Jan. vertrokken. Phrontis (Ned.) Batavia 8 Maart vertrekt 28 Januari. Perseus (Ned.) Stettin 17 Jan. vertrekt 14 Januari. Patella (Br.) Galveston 6 Jan. vertrokken. itoxby (Br.) Port Redon 29 Dec. van Singapore Kandfontein (Ned.) Z Afrika 7 Jan. te Mombassa. Rhea (Ned.) Midd. Zee 12 Jan. 5 Jan. van Gibraltar. Buenos Aires 3 Febr. 6 Jan. vertrokken. Strix (Noor) x) Corpus Christi 10 Jan. 22 Dec. vertrokken. Serooskerk (Ned.) x) Japan 9 Jan. te Hongkong. Stepan Khalturin (Rus) Archangel heden 29 Dec. vertrokken. Stella (Ned.) Constantza 30 Jan. 5 Jan. van Bourgas. Simon Bolivar (Ned.) West Indië 17 Jan. 4 Jan. van Barbados. St. Philipsland (Ned.) Gdynia 10 Jan. 6 Jan vertrokken. Tawali (Ned.) x) Batavia 7 Jan. te Odessa. Taygetos (Gr.) La Plata 28 Jan. 29 Dec. van Montevideo. La Plata 30 Jan 6 Jan. van Kaap Frio. I'owa (Gr.) La Plata 31 Jan. 5 Jan. van Kaap Frio. Triton (Ned.) Midd. Zee 18 Jan. 2 Jan. te Valimitika. Theseus (Ned.) Stettin 10 Jan. 7 Jan. vertrokken. V.N. Goulandrirs (Gr.) La Plata 4 Febr. 31 Dec. v. San Nicolas. Van Rensselaer (Ned.) West-Indië 14 Jan. 7 Jan. van Madeira. Vulcanus (Ned.) Midd. Zee 15 Jan. 2 Jan. van Cephalonia. Voluntas (Ital.) Bona (n. IJm.) 6 Jan. vertrokken. .v esiunm Ned Buenos Aires 10 Jan. 30 Dec. van Rio Janeiro. Schepen voorzien van een x), zijn grooter dan 6000 ton. j GYMNASTIEKVEREENIGING „D.O.K." j Op Zondag 15 Januari zal de gymnastiek- vereeniging „D.O.K." een gymnastiekuitvoe- ring geven in de groote concertzaal van Gebr. j Dam. De avond zal met een gezellig bal worden besloten. R.K. KIESVEREENIGING. Op Woensdag 11 Januari houdt de R.K. Kies- vereeniging een belangrijke ledenvergadering in het K.S.A.-gebouw. De agenda vermeldt o.m.: candidaatstelling voor de Prov. Staten, voorts zullen twee sprekers optreden n.l. de heeren J. Valkering te Limmen en E. P. Olijnck uit Zaandam. PAARDEN- EN HiTTENFONDS. Vrijdag 13 Januari houdt het Paarden- en Hittenfonds zijn jaarvergadering in het lokaal van den heer L. Schipper. Deze jaarvergadering zal wel belangstelling trekken daar het fonds juist 20 jaar bestaat. BEGIN VAN BRAND. Bij A. aan de M. v. Heemskerekstraat ont stond Zondagmorgen een begin van brand. De vrouw, die in de huiskamer aan het vleesch braden was, deed een kopje water in de pan, met gevolg dat het kokende vet al bruisend over de pan liep en alles vlam vatte. De lamp verbrandde geheel evenals het kleed, dat over de tafel lag. De vrouw had de tegenwoordigheid van geest om met een zwaar kleedingstuk den brand te blusschen. DAMNIEUWS. Donderdagavond krijgt de Heemskerksche Damclub „D.C.H." druk bezoek. Het le tiental ontvangt „Ontwikkeling" uit Lisse, het 2e tiental S.D.O. uit Haarlem. B.V.L. Het prijsschieten van den Bijz. Vrijwilligen Landstorm is weer ten einde. Ieder jaar wordt de belangstelling hiervoor grooter; dit jaar namen er 120 schutters aan deel. Om ieder in de gelegenheid te stellen een prijs te winnen waren de schutters in drie klassen verdeeld. Voor den jongsten schutter heeft het bestuur een extra prijs beschikbaar gesteld. Tegen het einde van deze maand zullen de prijzen wor den uitgereikt. MISSIE-TENTOONSTELLING. Zondagmorgen na de Hoogmis heeft kape laan Danckaarts de missie-tentoonstelling ge opend. Bij deze opening merkten wij op: de wethouders Henneman en v. Duivenvoorde, den gemeente-secretaris den heer H. v. Benthem en kapelaan Reiber. Een heele collectie misgewaden en andere goederen, vervaardigd door de missie-naai- krans was tentoongesteld. Alles is bestemd voor de missie van Pater Diemus. In den loop van den dag mocht de tentoonstelling zich in een druk bezoek verheugen. PERSONALIA In de algemeene vergadering van aandeelhou ders der Handel Mij. v. h. H. Albert de Bary en Co., te Amsterdam werd tot nieuwe commissa ris gekozen Ir. G. A. Kessler, directeur der Kon. Hoogovens en Staalfabrieken alhier. IN MEMORIAM DR. P. A. BARENTSEN Den 6en Januari overleed te Zeist, waar hij zich de laatste jaren metterwoon had gevestigd Dr. P. A. Barentsen, erts, in den ouderdom van 62 jaar. De overledene was in Velsen-Noord geen onbekende daar hij hier van 1917 tot 1930 als geneesheer woonachtig was en zich gedurende dien tijd vele vriénden had verworven. Dr. Barentsen was van zijn komst alhier af als óüvolger van Dr. P. E. Bos, tevens verbon den aan het Velser Ziekenfonds. Bij zijn vertrek in Januari 1930 nam Dr. H. W. Fierstra zijn plaats in. De teraardebestelling vindt plaats op 10 Januari a.s. te Bergeyk waar Dr. Barentsen voor zijn komst alhier geneesheer was. MANNENKOOR „DE EENDRACHT" Na een kortstondige inzinking in het Mannen koor „De Eendracht" thans weer op den goeden weg, zijn oude plaats onder de zusterverenigin gen met inspanning van aller kracht te herove ren. Onder de energieke en kundige leiding van haren dirigent den heer Stephen Jansen ut Am sterdam wordt momenteel met lust en ijver de edele zangkunst beoefend. Op de vorige week gehouden repetitie werd besloten nog dezen zomer aan een zangconcours deel te nemen. Ook het ledental beweegt zich nog steeds in stij gende lijn. AUTOSPORT. De Sterrit naar Monte Carlo. BAKKER SCHUT NAAR TALLLINN VERTROKKEN. De winnaar van de rallye van Monte Carlo van het vorig jaar G. Bakker Schut is met zijn medepassagier P. J. Nortier Maandagmorgen half elf van het secretariaat van de K. N. A. C. vertrokken om zich naar zijn startplaats Tallinn te begeven. Evenals het vorig jaar rijdt Bakker Schut ook thans weer met Ford. Verscheidene K. N. A. C.-officials, vrienden en belangstellen den deden de Rallye-rijders uitgeleide. De start te Tallinn zal 17 Januari in de avonduren plaats hebben. DAMMEN. RAICHENBACH NAAR RUSLAND Naar wij vernemen heeft de wereldkampioen Maurice Raichenbach een uitnoodiging ontvan gen om in April a.s. een tournée te maken door Rusland. Hij heeft deze uitnoodiging geaccep teerd. CRICKET. De wedstrijd tusschen de M. C. C. en Eastern Provinoe te Port Elisabeth werd reeds in twee dagen beslist; die eindigde met een innings-over- winning voor de Engelschen. Hutton en Paynter brachten voor het verlies van één wicket de 300 op. Hutton werd voor een fraaie 202 gevangen; Paynter kwam slechts één run aan zijn vijfde century van den toer te kort. Mammond sloeg in een half uur 52 runs bijeen en sloot de innings op 518-6. De Zuid-Afrikanen kwamen in de 2de innings, na in de eerste 172 gemaakt te hebben, slechts tot 111. Wright nam 4-39, Perks 3-29 en Farnes 2-14. TAFELTENMS. Afdeeling Haarlem. Secretariaat: Voorzorgstraat 2 b, Haarlem. Tournooi te Amsterdam. Zondag 22 Januari wordt er in het gebouw „Frascati" O. Z. Voor burgwal 304 te Amsterdam een groot nieuw- jaarstournooi gehouden. Aan dit tournooi zijn verbonden de Amsterdamsche Kampioenschap pen 1939. De inschrijvingsbiljetten moeten uiterlijk Zaterdag 14 Januari 1939 in het bezit zijn van W. G. Kiela, Amstelveenscheweg 55, Amsterdam. Inlichtingen worden verschaft door W. F. Kruyff, Bloemendaalscheweg 255, Overveen. Demonstratie Castricum. A.s. Vrijdag zal er te Castricum voor de C. T. T. C. „Tafariet" een de monstratie worden gehouden in haar clublo kaal „De Rustende Jager" door E. v. Abbevé, J. Kottman, D. en G. Wolters. Voorts zal er een korte lezing worden gehouden. Wedstrijduitslagen van 29 Januari. Derde klasse B (Dames): Heemstede 2L.U.T.O. (regl.) 100 L.U.T.O. n. o. Wedstrijdprogramma voor 916 Januari 1939. Eerste klasse 9 Januari: BarnaT.O.G. 2 7 uur H.T.T.C. 2—H.T.T.C. 1 8 uur 10 Januari: T.O.G. 2T.O.G. 1 7.30 uur 12 Januari: L.U.T.O.Barna 7.30 uur ShotHeemstede 8 uur Tweede klasse A. 9 Januari: Barna 1 DT.O.G. 5 7 uur 12 Januari: Shot 2Shot 4 8 uur Tweede klasse B. 10 Januari: T.O.G. 4Shot 3 7.30 uur 12 Januari: L.U.T.O. 2Barna 2 7.30 uur Derde klasse A. 9 Januari: Barna 2 DBarna 4 7 uur 10 Januari: T.O.G. 6Shot 5 7.30 uur 13 Januari: HeemstedeT.O.G. 7 7.30 uur Derde klasse B (Dames) 12 Januari: L.U.T.O.Barna 3 7.30 uur 13 Januari: Heemstede 2Heemtsede 1 7.30 uur Wedstrijdprogramma voor 1623 Januari. Eerste klasse. Barna—H.T.T.C. H.T.T.C. 1—T.O.G. T.O.G. 3—T.O.G. 2 L.U.T.O.—Shot HeemstedeH.T.T.C. Tweede klasse A T.O.G. 5Heemstede 2 Shot 2—H.T.T.C. 3 Tweede klasse B. Barna 3Barna 2 L.U.T.O. 2—Shot 3 Derde klasse A, T.O.G. 6—T.O.G. 7 Derde klasse B (Dames): Barna 3Heemstede 1 Heemslede 2Heemstede 3 ZWEMMEN ONDERLINGE WEDSTRIJDEN VAN H. P. C. HPC hield Maandagavond onderlinge zwem wedstrijden in het Sportfondsenbad te Haarlem. Aan de uitslagen ontleenen we de volgende: 100 meter borstcrawl dames: 1. E. Alofs 1 m. 22 sec. 2. H- Bakker 1 m. 26.3 sec. 100 meter borstcrawl heeren: 1. M.' Mauritz 1 m. 6.2 sec. 2. J. v. Zadel 1 m. 11.2 sec. Dit nummer was spannend. In de snelste se rie waren behalve de geroutineerde zwemmers ook ingedeeld de 15-jarige F. de Geest en de 13- jarige T. Kloots. Mauritz nam onmiddellijk de leiding om deze niet meer af te staan. Tot in de laatste baan was de jongé Kloots nog voor op Van Zadel, doch met een uiterste krachtinspan ning wist deze tenslotte in de laatste meters no. 2 te worden. Eigenlijk was het een dead-heat, maar de voorzitter-kamprechter besliste in het voordeel van Van Zadel 100 meter schoolslag heeren: 1. A. C. de Bruyn 1 m. 27.9 sec. 2. J. Wensing 1 m. 29.3 sec. 3. W. v. Ommer 1 m. 37,8 sec. Zelfde nummer voor dames: 1. Y. Kolderie 1 m. 56.2 sec. 2. M. Dankelman 1 m. 58,1 sec. 100 meter rugslag dames: 1. A. Sevensma 1 m. 33.8 sec. Idem voor heeren: 1. F. de Geest 1 m. 29,2 sec. 2. W. v. Ommen. 3. J. Wijkhuizen. 66 meter vr. sl. voor niet-wedstrijdzwemmers: 1. H. Leyenaar 51 sec. 2. A. M. Heerkens Thijssen 51.2 sec. 3. L. Vermeer 51.6 sec. Na afloop der wedstrijden had er' een oolowed- strijd plaats tusschen HPC en DWR, die door HPC met 32 gewonnen werd. Na afloop reikte de voorzitter der zwemcom missie de prijzen uit. BILJARTEN. COMPETITIE NED. BILJARTBOND. Klasse C, afd 1. De uitgestelde partij van den wedstrijd D.E.S.B.C. Haarlem werd gespeeld. J. Strij- bos (D.E.S.) wist met slechts 3 caramboles verschil van v. d. Berg te winnen, waardoor de stand werd: winstpunten 2—0, matchpun- ten 4—2, voor D.E.S.. Klasse E, afd. 5. Reihbrandt 3 ontving D.E.S. S. Springer moest het met 15 punten verschil afleggen te gen den Haarlemmer G. Vooges. In de volgen de partij leed ook M. de Vries tegen J. W. Scholten een nederlaag met 17 caramboles. Tenslotte verloor H. Schrijver met 8 punten van L. Vlug, zoodat de stand was: winstpun ten 02. matchpunten 0—6 voor D.E.S. Klasse F. afd. 1. D.E.S. I ging naar Benoorden het IJ. L. Vlug kon het niet houden tegen W. Bleeker. Ook H. Tuninga leed een nederlaag tegen Sles- ker. De laatste partij tusschen M. Barendz en. N. N. werd ook 'n overwinning voor den Am sterdammer. De uitslag was dus: winstpunten 2-0, matchpunten 6-0 voor Benoorden het IJ. Afd. 2. K.E.T.S. I ontving D.E.S. II. C. J. Doffer werd met 21 punten verschil geslagen door A. G. Heykoop, F. J. Corduwener wist H. Tuninga met 17 punten te slaan. In de derde partij verloor W. Ristjouw met slechte 2 carambo les van J. A. Steenkist, zoodat het resultaat was: winstpunten 0—2, matchpunten 24 voor D.E.S. Afd. 3. D.E.S. 3 ontving De Ruyter I. H. Wesseling won van C. J. Meijer. In de partij D. Boeré G. R. Ulehake maakte de D.E.S.-speler uit in 16 beurten 64. Den laatsten strijd tusschen S. Steenman en D. Boeré 2 wist de eerste met 21 punten te winnen. De stand luidde dus: winstpunten 2—0, matchpunten 4—2 voor D.E.S. Afd. 8. De Algemeene 4 kwam naar D.E.S. 4 De eer ste ontmoeting tusschen L. J. Pierik en J. v. Wunnik werd een groote overwinning voor den laatste. Ook Peereboom moest het met 10 caramboles afleggen tegen C. Kuyken, doch L. Rimini redde de eer door een overwinning op J. Vaars met 8 punten. Het resultaat was dus: winstpunten 2—0, matchpunten 4—2 voor D.E.S.

IJmuider Courant | 1939 | | pagina 2