De gaatjes in de ruiten der Duitsche gebouwen. Voorloopig geen K.L.M.-dienst op Portugal HET SPORTGESPREK Wat het onderzoek der politie opleverde: Kunt gij het mij vergeven? De Regeeringspersdienst meldt: in verband met overdreven berichten over aanslagen wel ke tegen Duitsche diplomatieke en consulaire gebouwen hier te lande zouden zijn gepleegd wordt hier het voorloopige resultaat medege deeld van het onderzoek., dat door de justi tie naar de gemelde feiten wordt ingesteld. Er is niet geschoten door een ruit van het Duitsche gezantschapsgebouw, doch van een belendend perceel, gedeeltelijk bij het ge zantschap in gebruik en van buiten als zooda nig niet herkenbaar. Er bevond zich tijdens het schieten, dat laat in den avond of des nachts moet hebben plaats gehad, niemand in bedoeld gedeelte van het huis, waarin de kogel gevonden is en deze zou, ware er wel iemand in geweest, geen doel getroffen kunnen hebben, daar hij, een baan van onder naar boven volgende, door het allerbovenste gedeelte van het raam (3.65 M. boven den vloer) is gegaan en na blijkbaar afgestuit te zijn tegen een houten beschot, hetwelk het bovenraam afdekt, omlaag is ge vallen. Het projectiel had zoo weinig kracht, dat het nauwelijks sporen op het beschot heeft achtergelaten. Ten aanzien van het in Amsterdam gebeur de kan worden medegedeeld dat niet het Duit sche consulaatsgebouw, doch de elders gelegen particuliere woning van den kanselier getrof fen is. Na deskundig onderzoek is gebleken, dat noch een kogel, noch eenig metaalspoor op de ruit te ontdekken viel en dat, mede in verband met de richting van inslag die neerwaarts, niet opwaarts was naar met aan zekerheid grenzende waarschijnlijkheid moet worden aangenomen, dat het gat ver oorzaakt is door een met kracht tegen de ruit geslingerd kiezelsteentje, afgeschoten uit een jongens-katapult. In dit verband kan nog worden medege deeld dat de politie den laatsten tijd klachten ontving over baldadigheid van jongens die in dat stadsgedeelte met katapulten ruiten ver nielden. Ook een gaatje in een ruit van het consulaatsgebouw te Rotterdam. Naar eerst thans wordt medegedeeld is ook in het Duitsche consulaatsgebouw te Rotter dam ongeveer half November een gaatje in een der ramen aangetroffen. Het gat is ge vonden in de bovenruit van een der vensters op de eerste verdieping aan de achterzijde. Vermoedelijk is het veroorzaakt door een schot uit een flobert-geweer. (A.N.P.) Londen niet verontrust. In een commentaar op de Duitsche cam pagne, die thans tegen Nederland gevoerd wordt, schrijf de diplomatieke correspondent van Reuter, dat offcieele kringen in Londen niet verontrust zijn. Ofschoon geruchten over „de volgende beweging van Hitier" wijd ver- Ze zeggen altijd dat groote kleine-stukjes schrijvers, Parijsche entrefilettisten, bohé miens bij de gratie van blauwen hemel, heke laars en op-de-kaak-stellers van de mensche- lijke hebbelijk- en onhebbelijkheden, bij voor keur in koffiehuizen schrijven en tusschen bier, koffie en diergelijke hun puntige gees tigheden op het papier werpen. Ik ben een kleine kleine-stukjes-schrijver en ik kan dat derhalve niet en nu ik er van daag door den drang van onhuiselijke en maatschappelijke omstandigheden toe ge dwongen ben, kan ik het eerst recht niet be grijpen van mijn groote broers, de wereld-be roemden. Ik zit in een café te schrijven, maar kan de aandacht niet bij mijn werk houden en wordt telkens weer afgeleid door de menschen en hun gesprekken om mij heen. Een meneer spreekt met nóg een meneer en nóg een meneer (aan meneeren is geen ge brek in deze overigens zoo onmeneerachtige wereld) over graanprijzen, duikbooten, stamp pot, effectenkoersen, een zekere Dolly en si garen. 't Is ongeloofelij k zoo snel als men van een zekere Dolly op sigaren komen kan en één zinswending is voldoende om van duik booten op stamppot te komen zonder hiaat in den woordenvloed. Er zit een juffrouw met alwéér een meneer. Die hebben het over dressoirs, den loodgieter, perzikencompóte, een zekeren meneer Jansen, die uiterst onhebbelijk schijnt te zijn, Clark Gable en mijn vriend Herman. De overgang van Clark tot Herman is zoo gek nog niet, maar die van loodgieters naar perziken, en dan nog wel perzikencompóte, lijkt te kras. Tegenover mij zitten een heer en dame die zwijgen. Althans grootendeels. Over hen is de rust des huwelijks gekomen, des langjarigen huwelijks en wanneer er al eens gepraat wordt dan is het over de kinderen, of over Paps' kantoor of Mams d'r hoofdpijn en dan heb ik nog iets opgevangen over tante Door, die de valschheid vleeschgeworden schijnt te zijn. Daar zit tenminste regelmaat en logische gedachtengang in. Het huwelijk maakt lo gisch en vooral regelmatig en die zekerheid is een baken in zee. Zoo zit ik met het papier en een angostura en een bakje nootje-kaasje-stengeltje-gurkje voor mij. En zoek naar al ware het maar een aftreksel van den esprit van mijn groote Gallische broers, die zoo geestig en zoo we reldberoemd zijn dat zij in koffiehuizen kun nen schrijven. De drie meneeren spreken' nu over hoofd kaas, minister Colijn, steenbakkerijen en Staatsloterij; de meneer en de juffrouw over een diamanten hangertje, opklapbedden en vergieten en het echtpaar zwijgt, speelt met een zout nootje en staart over de port naar verre blauwachtige horizonten, waarachter het Land zonder Hoofdpijn en het Keizerrijk der Periodieke Salarisverhoogingen liggen. Zoo zit ik voortdurend gestoord te worden. In het koffiehuis waar de dichters en de kleine-stukjes-heroën hun zegepralen op geest en taal bevechten, maar dat ik moet ver laten zonder stukje op 't papier en bijna met een stukje in mijn kraag. Kunt gij het mij vergeven? MR. E. ELIAS spreid zijn, waarbij afwisselend Roemenië, Polen, het Memelgebied, Dantzig, Nederland en België worden genoemd, keurt de Britsche meening het af, wanneer de zenuwspanning vergroot wordt door officieele bekendheid te geven aan ieder schrikaanjagend bericht. De politiek, die ten gevolge heeft, dat ge heel Europa op heete kolen wordt gehouden, wordt betreurd, of nu het resultaat is een in het geheim voorbereide militaire actie in de eene richting, dan wel 'n openlijke economische druk in een andere richting. De positie van Engeland ten opzich te van Nederland is niet gedefinieerd in formeele verdragen, gelijk dat met België het geval is. Aan den anderen kant brengen de historische banden tusschen Engeland en Nederland, te zamen met de aardrijkskundige ligging van Nederland, de belangen van de beide landen nauw tot. elkander. In officieele kringen heeft men geen beves tiging gekregen van den gemelden hevigen Duitschen economischen druk op Nederland. Men acht het in hooge mate onwaarschijnlijk, dat eenigerlei militaire actie aan dit front ge riskeerd zou worden. Jeugdige misdadigers voor de rechtbank. Drie jeugdige werkloozen, achttienjarige jon gens, stonden Vrijdag voor de Amsterdamsche rechtbank terecht wegens een ernstig feit. Zij hadden zich op 19 September jl. in laten sluiten in een confectiefabriek aan de Spuistraat. Het drietal maakte voor ruim f 1800 aan stoffen, mantels, japonnen enz. buit. Den rechercheurs Gardenbroek en Van Schaik gelukte het het drietal in te rekenen. Zij legden een volledige be kentenis af. De Officier van Justitie eischte straffen van twee jaar, anderhalf jaar en een jaar, echter door te brengen in de jeugdgevangenis. Tegen drie mannen, die een deel van de buit hadden gekocht voor een appel en een ei vor derde de Officier een jaar gevangenisstraf met aftrek van voorarrest. Tegen een man, die slechts eenige lappen stof had gekocht, eischte het O.M. vier maanden voorwaardelijk met drie jaar proeftijd. Een jonge vrouw, die van een van de dieven eenige kleedingstukken ten ge schenke had aangenomen hoorde f 10 boete te gen zich eischen. Tegen een zwager en een zus ter, die ook van het misdrijf hadden geprofi teerd requireerde de Officier f 15 boete. Hetzelfde drietal insluipers had zich nog aan andere feiten schuldig gemaakt. Een vierde jon gen had zich bij hen aangesloten en gevieren braken zij in in het leegstaande hotel van den Kon. Holl. Lloyd, dat, thans aan de gemeente be hoort. Bij hun eerste bezoek hebben zij een groot aantal koperen kranen afgeschroefd en meege nomen. Enkele dagen later zijn de inbrekers te ruggekomen, de vierde man had zich echter uit de combinatie teruggetrokken. Ditmaal was de buit grooter. lil een der kel ders troffen zij koffers aan van een uit Indië gerepatrieerde dame. Zij braken de kisten open en roofden glaswerk, gordijnen, kostbare siera den en alles wat van hun gading was. Ook in dit geval legden zij een volledige be kentenis af. Tegen den jongen, die zich bepaald had tot den eersten rooftocht vorderde het O.M. een voorwaardelijke gevangenisstraf van zes maan den met 3 jaar proeftijd. Tegen de drie anderen eischte hij een jaar gevangenisstraf, door te brengen in de jeugdgevangenis te Zutfen. De rechtbank zal 27 Januari vonnis wijzen. HET LIDMAATSCHAP VAN DE VEREENIGING VAN INLANDSCHE BESTUURS AMBTENAREN Het Tweede Kamerlid Stokvis heeft den mi nister van koloniën de volgende vragen gesteld: Kan de minister mededeelen, of het juist dat wordt overwogen, of het lidmaatschap van de vereeniging van Inlandsche Bestuursambte naren nog wel geoorloofd kan blijven in verband met de houding van haar voorzitter, het lid van den Volksraad den heer Soetardjo, welke hou ding niet zou strooken met de loyauteit, welke van de leiding van deze groep wordt verwacht? Indien inderdaad zoodanige stap in overweging is of wordt voorbereid, zou de minister dan wil len mededeelen, welke feiten hiertoe hebben ge leid en dan tevens het eigen standpunt te dien aanzien willen kenbaar maken? DS. E. J. W. POSTHUMUS MEYJES VRAAGT EMERITAAT. In de vergadering van den algemeenen ker- keraad van 's-Gravenhage heeft ds. E. J. W. Posthumus Meyjes mededeeling gedaan van zijn voornemen om met ingang van 1 Juli 1939 zijn emeritaat aan te vragen. Ds. Posthumus Meyjes is, zooals bekend nestor van de Haagsche Hervormde predi kanten. OPBRENGST KERSTCOLLECTE BIO- VACANTIEOORD HOOGER DAN IN 1937. Het bestuur van de stichting „Bio-vacantie- oord" „Russenduin" te Bergen aan Zee, deelt mede, dat de Kerstcollecte dezen keer nog meer dan anders een buitengewoon succes is geworden. In totaal bracht de Kerstcollecte op f 42,525,80, dit is circa f 5000 meer dan de Kerstcollecte van het daaraan voorafgaande jaar. UIT DE STAATSCOURANT. Bij Kon. Besluit van 12 Januari 1939, is met ingang van l Februari 1939 benoemd tot burgemeester der gemeente Ammerzoden A. A. J. van Erp, met toekenning van gelijktijdig eervol ontslag als burgemeester der gemeen te Dreumel. Bij Kon. Besluit van 12 Januari 1939 is met ingang van l Februari 1939 benoemd tot bur gemeester der gemeente Dreumel mr. F. J. Waals. VAN DE WEEK H. W. L. King. De Engelschman H. W. L. King over het Nederlandsche golf. „Men is het er nog steeds niet over eens", zoo vertelde ons de heer H. W. L. K i n g, de Engelsche professional, die reeds bijna elf jaar aan de Kennemer Golfclub te Zandvoort is verbonden, „of de oorsprong van het golfspel in Nederland dan wel in Schotland moet worden gezocht. Naar mijn meening werd deze sport 't eerst door de Schotten beoefend, al staat het vast, dat reeds in de zestiende eeuw golfballen uit Holland in Schotland wer den ingevoerd. Het oer-oude „kolven", dat in Noord-Hol land nog steeds populair is en het moderne golf, dat hier feitelijk pas gedurende de laat ste kwart eeuw burgerrecht heeft verkregen, hebben echter wei nig meer met elkaar gemeen. De belang stelling voor golf wordt voortdurend grooter; er komen geregeld meer be oefenaren, mede als gevolg van den aan leg van nieuwe ba nen, waarvan er in Nederland, naar verhouding tot de grootte van het land, meer zijn dan in Duitschland, Bel gië en de Skandi- navlsche landen, Men onderscheidt drie baan-types, te weten: park-, inland- seaside-courses.. De baan van de Kennemer Golfclub is een prachtig voorbeeld van laatst, genoemd type. Het is jammer, dat het spel hier te lande zoo weinig door de jeugd wordt beoefend, wat een gevolg is van het feit, dat de attributen en het lidmaatschap van een club uiteraard veel meer kosten, dan bij voetbal, tennis of hockey. Ook is het te wijten aan het vertrek van vele jongelui naar het buitenland na afloop van hun schooljaren. En daar. gemeentelijke of publieke golfbanen (zooals men die in Enge land kent) hier wel niet binnen afzienbaren tijd zullen worden aangelegd, zal deze tak van sport voorloopig slechts door de beter-gesitu- eerden worden beoefend. Toch valt er in de laatste paar jaar een toeneming van het aantal jongeren te con- stateeren, wat tot uiting komt bij de inschrij ving voor het jeugdkampioenschap, waaraan de laatste maal ongeveer 30 spelers deel namen. Dit is een eerste schrede op den goe den weg, want hoe jonger men met dit spel begint, des te verder kan men het brengen. De bewering van leeken, dat golf een sport voor oude heeren is, behoort ook in Nederland thans tot het rijk der fabels". „Hoe staat het met den vooruitgang van het spelpeil in ons land?" „Dat geeft reden tot tevredenheid; al kun nen de beste Hollandsche spelers nog niet vergeleken worden met die van Engeland en Amerika, kunnen zij zich tegen de golfers uit andere landen met stijgend succes handhaven. Persoonlijk zou ik het spelen van zooge naamde „alliance-matches", waarin amateurs en professionals samen uitkomen, toejuichen, want er zijn hier te lande een flinkaantal veelbelovende amateurs, die zeer veel zouden kunnen leeren van liet spelen met en tegen goede spelers. Een allereerste vereischte om een goed golfer te worden is regelmatig en geconcentreerde oefening; men moet er tijd en ambitie voor over hebben en dit laat nog vaak te wenschen over. Hoofdzaak is voorts, dat men (evenals b.v. bij het skiën) de bewegingen soepel houdt, de spieren op het juiste moment ontspant en dat men zijn krachten op natuurlijke wijze aanwendt. Met alleen volgens het leerboek te werk te gaan komt men er niet; een goede stijl moet tevens een zoo natuur lijk moge lijke stijl zijn, waarin de persoonlijke ge aardheid voor het spel volledig tot haar recht komt. Een andere hoofdzaak is een goede „swing" en dit is, over het geheel genomen, niet het sterkste punt van den Nederland- schen speler". Franco weigert vergunning over het rechtsche Spanje te vliegen Dienst op Lissabon daardoor onmogelijk De K.L.M. zal aan haar voornemen om met ingang van den zomerdienst een nieuwe luchtlijn te openen van Amsterdam via Londen naar Lissabon, als eerste étappe voor een latere uit breiding van dit traject tot een transatlantische luchtlijn naar West- Indië, in het aanstaande voorjaar geen gevolg kunnen geven, door de weigering van generaal Franco, Ne derlandsche vliegtuigen toe te staan over onder rechtsch bewind staand Spaansch grondgebied te vliegen. Naar aanleiding van een bericht, waarin werd gewield dat de Franco-regeering aan de Engelsche luchtvaartmaatschappij „British Airways" geien toestemming geeft om voor het traject LondenLissabon deel uitmakende van den luchtdienst via Bathurst naar Zuid- Amerika, welke genoemde maatschappij op 2 Januari j.l. had. willen openen, over het rechtsche gebied te vliegen, heeft het A.N.P. te toevoeg-der plaatse geïnformeerd naar d, houding- van het Franco-bewind ten opzichte van de plannen der K.L.M. tot opening van een dienst Amsterdam—Londen—Lissabon. Hoewel Nederland met de Franco-regeering officieuze betrekkingen onderhoudt, verklaart deze toch geen toestemming te kunnen ver- leenen, aangezien zij meent dat onder de tegenwoordige omstandigheden aan buiten- landsche maatschappijen een dergelijke ver gunning niet kan worden verleend. Hierbij zij aangeteekend, dat momenteel twee buitenlandsche luchtvaatmaatschappijen luchtlijnen op rechtsch-Spanje onderhouden, n.l. de Deutsche Lufthansa en de Italiaansche AJL.A. Lit-toria, die o.a. Salamanca, Burgos en Lissabon aandoen. Lissabon is reeds opge nomen in den Duitschen transatlantischen luchtpostdienst via Bathurst, terwijl de Ita lianen voornemens zijn, in den loop van Februari a.s. een transatlantischen dienst naar Zuid-Amerika te openen via Dakar in Fransch Senegal, dat ook uitgangspunt is van den Franschen transatlantischen dienst, zoodat door de weigering der Franco-regee- ring alleen de Engelschen in hun plannen voor een verbinding met Zuid-Amerika ge dupeerd worden. In het algemeen berust de regeling van het internationale luchtverkeer op een aantal conventies, die gebaseerd zijn op het beginsel der reciprociteit. Aangezien zich echter in het rechtsche Spanje geen Spaansche luchtvaart maatschappijen bevinden, die diensten op het buitenland onderhouden, en het Franco-be wind bovendien niet internationaal is erkend, kan dit beginsel geen oplossing brengen voor de moeilijkheden, waarvoor de Britsche en de Nederlandsche luchtvaart zich thans ge plaatst zien. Zelfs indien de vliegtuigen rechtstreeks en geheel over zee naar Lissabon zouden vliegen, waarbij door een omweg Spaansch gebied ver. mijdend, zou men nog zekerheid moeten heb ben dat men zonder moeilijkheden in Spanje zou kunnen landen, aangezien men in geval van nood niet naar het 1600 K.M. vermijderde uitgangspunt terug kan vliegen. Toch een Britsche dienst? Reuter verneemt van bevoegde zijde uit Londen, dat het besluit van Franco, geen wijziging zal brengen in de plannen der British Airways tot 't instellen van een vlieg- dienst vair Londen oevr Lissabon naar Bat hurst (West-Afrika). Het Britsche ministerie van Luchtvaart bestudeert verschillende an dere mogelijkheden, zooals het gebruik van water- in plaats van landvliegtuigen.' VOETBAL. IN HET VOLGEND SEIZOEN NIEUWE SPELREGELS. Tegenstander alleen aanvallen als men zelf den bal poogt te spelen. In het volgend seizoen worden eenige nieu we spelregels ingevoerd, vooral met betrek king tot het aanvallen en afhouden van een tegenstander. Omdat het reglement in de practijk onvoldoende bleek te zijn, is er het volgende aan toegevoegd: „Een speler mag een tegenstander slechts aanvallen in drie gevallen en wel: 1. Om den bal in zijn bezit te krijgen; 2. Om den bal in zijn bezit te houden als hij de speler door een tegenstander wordt aangevallen en 3. Om een tegenstander te beletten den bal in bezit te nemen. Als toelichting wordt gezegd, dat een speler niet gerechtigd is, een tegenstander aan te vallen of af te houden want dat blijkt aan dezelfde regels gebonden te zijn! indien hij zelf geen poging doet om den bal te spelen. „Deze regels zijn vrij duidelijk', aldus schrijft de heer C. J. Groothoff in „De Revue der Sporten". Hij licht met enkele voorbeelden toe. „Een bal wordt in de richting van den doel- verdediger geschoten. De back kan den bal niet bereiken, doch loopt den speler, die het schot gelost heeft, tegemoet om hem te belet ten den bal te spelen of den doelverdediger in het wegwerken te hinderen. Zoodra de ach terspeler tegen den toestormenden aanvaller opbotst, begaat hij een overtreding, want hij valt zijn tegenstander aan, zonder de bedoe ling te hebben den bal te spelen. Een straf schop dus! Wat had de Verdediger moeten doen? Hij had moeten terugloopen om te trachten den door den doelman gestopten bal weg te wer ken. Indien hij bij dat terugloopen den tegen stander een stevigen duw geeft, dan is hij in zijn recht, want de beide betrokken spelers liepen terug om den bal te spelen. Men ziet wel eens, dat een achterspeler een aanvaller belet den bal te bereiken, opdat de bal over de lijn zal gaan en zijn partij dus een doelschop zal hebben te nemen. Dat zal in de toekomst verboden zijn, immers de verdediger doet-geen poging om den bal te spelen, doch hij. tracht uitsluitend zijn tegenstander te be letten den bal te spelen, door hem aan te val len of tegen te houden. In het veld zal de nieuwe regeling nog wel eens moeilijkheden opleveren. Ik denk b.v. aan den stopperspil, die steeds den midden voor bewaakt! Zoowel de spil als de midden voor moeten er dan aan denken, dat ze hun tegenstander alleen mogen aanvallen of af houden, indien beiden trachten den bal spelen. Wil de middenvoor een plaats gaan innemen, waar hij verwacht, dat de bal zal komen, dan mag de spil hem dat door aan vallen of afhouden niet beletten, noch mag de middenvoor dan den spil aanvallen, indien deze hem b.v. in den weg staat, om die plaats te bereiken! Het komt mij voor, dat dit aan vankelijk nog wel eens moeite zal veroorzaken en een verandering in de speelwijze tengevol ge zal hebben. In zoo'n geval mag de spil wel vlak voor den middenvoor gaan staan, die dan zal moeten trachten op de een of andere wijze, b.v. door schijnbewegingen, langs zijn tegen stander te komen, zonder hem daarbij aan te vallen of af te houden! Het is duidelijk, dat het spel hierdoor meer een spel van handig heid en vlugheid zal worden en dat lichaams kracht veel minder een rol zal spelen dan tot dusverre. De eenige uitzondering op dezen regel blijkbaar het aanvallen van den doelverde diger. Die mag worden aangevallen indien hij den bal vasthoudt het kan dan ook als een strijd om den bal beschouwd worden indien hij opzettelijk een tegenstander hindert dat hinderen kan dus ook geschieden indien het niet gaat om den bal b.v. dus indien hij een tegenstander tegenhoudt om daardoor een doelschop te krijgen of, indien hij zich bui ten zijn strafschopgebied bevindt". wint. Oosterkwartier 4 ontvangt Animo-Ready dat wel kans zal zien haar leidende positie te handhaven. Haar concurrente Aurora, dat zeker van T.H.B. 2 wint, zit haar dicht op de hielen. Animo-Ready 2 komt uit tegen Haarlem 3 dat enkele wedstrijden achter is en 'n paar puntjes best gebruiken kan, maar aan Ani mo-Ready een niet gemakkelijken tegenstan der heeft. O.K. 5 is sterker dan Aurora 3. Zwaluwen 1, dat tot de drie besten behoort verslaat de hekkesluiters S.V. 3. Animo-Ready 3 moet van T.H.B. 3 winnen. O.K. 7 zal haar handen vol hebben aan Wa tervliet 2. Oosthoek, nog ongeslagen stuurt Meerlebosch 3 met een nederlaag naar huis. Zaterdag verliest Aurora van Patrimonium. HANDBAL. HET PROGRAMMA VOOR ZONDAG. Dames: 2.15: Rapiditas—Kracht en VI. 3.15: Zeeburg—Concordia. 11.00: Carna—Simson. 1.00: NilocA.D.A. 2.00: D.O.S.Turno. Heeren: 3.15: RapiditasAtlas. 10.00: Aalsmeer—Lijnden. 2.00: SimsonConcordia. 3.00: D.O.S.Niloc. Voor de Haarlemsche clubs, meer speciaal de heeren, staan eenige zeer belangrijke wed strijden op het programma. Rapiditas speelt 's middags thuis aan de Van Oosten de Bruyn- straat tegen den hekkesluiter Atlas uit Am sterdam. Als de thuisclub er in mocht slagen een overwinning te behalen, hetgeen best mogelijk is, dan bewijst ze daarmee zichzelf niet alleen een grooten dienst, maar tevens Concordia; niet dat daarmee voor beide clubs het degradatiegevaar geheel geweken is, maar wel tot een minimum gereduceerd. De zwart-witten zullen in dezelfde opstelling verschijnen, als waarmee de uitwedstrijd werd gewonnen (63). Te Aalsmeer wordt de plaatselijke strijd tus schen Aalsmeer en Lijnden gespeeld, hetgeen ongetwijfeld tusschen deze gelijkwaardige tegenstanders een spannende kamp belooft te worden. Wij houden het op een kleine Lijnden- overwinning. Bij de dames achten wij zoowel Concordia als Rapidiitas in staat, hun resp. uit- en thuis wedstrijden te winnen, waarbij de rood-zwar- feen o.i. wel den zwaarsten wedstrijd krijgen te spelen, vooral daar voor beide clubs het le klasse Kampioenschap op het spel staat; Con cordia er in te winnen, dan doet zij een goeden stap in deze richting. I/CHEEP/ LTJUNCENj KORFBAL KON. NED. KORFBALBOND, De wedstrijden voor Zondag In 2 B ontvangt Sport Vereent achter de Ruïne van Brederode na enkele gedwongen weken van rust, het Amsterdamsche Groen- Geel. Het wordt een kleine overwinning voor de thuisclub. Rohda—Blauw Wit 3 zullen elkaar weinig toegeven. Archipel lijkt sterker dan A. W. 2 C heeft Oosterkwartier vrij af. Alle andere komen in 't veld. Z.K.V. wint van K. V. D. B.E.P. kc-mt in Amsterdam de puntjes halen bij Oosterpark. Hercules verliest van Blauw Wit 2 Westerkwartier 2 zal wel van Zuiderkwartier winnen. In 3 B bindt Haarlem in het Noorder Sportpark den strijd aan tegen Amsteloda- num, de a.s. kampioenen. Blauw Wit 4 en Z.K.V. 2 zijn van gelijke kracht D.V.D. 2— Ados zal wel een kleine Amsterdamsche over winning worden. In 3 D krijgt Nieuw Flora aan de Van Oos ten de Bruynstraat gelegenheid, haar positie iets te verbeteren, door Swift te verslaan. Aan de Zomervaart ontvangt O. K. 2 Togo. S.V.K. 2Indo doen weinig voor elkaar onder. In 3 E komt Luto 2 winnen van S.V. 2 Rohda 2O.K. 3 is voor de eerste. Blauw Wit 5 heeft het tegen Amsterdam-Zuid 2 niet ge makkelijk. HAARL. KORFBALBOND. Het seniorenprogramma voor Zondag. Haarlem 2 trekt naar Palvu, dat de puntjes HOLLAND—AMERIKA LIJN. Lochgoil Vancouver n. Rott. via L'pool 12 (12 midd.) 45 gr. 48 min. N. en 21 gr. 48 min. W. Narenta Vancouver n. Rott. via L'pool 12 (12 midd.) 49 gr. 54 min. N. en 13 gr. W. Drechtdijk Rott. n. Vancouver 12, 120 m. Z.W, van Land's End. Nieuw Amsterdam 12 v. Rio Jan. te N. York. Rotterdam 11 v. New York te Cristobal. Boschdijk 11 v. Galveston te New-Orleans. HALCYONLIJN. Stad Maassluis 13 v. Narvik te Vlaardingen. Stad Schiedam 11 v. Vlaardingen te Pepel, voor Rotterdam/Vlaardingen. Stad Dordrecht 12 v. Rotterdam te Sunderland voor Italië. HOLLAND—AUSTRALIë LIJN. Aagtekerk (uitreis) 13 te Melbourne. Arendskerk (thuisrèis) 13 v. Antwerpen en pas seerde (n.m.) Vlissingen. Grootekerk (uitreis) 13 Januari van Aden. j HOLLAND—AFRIKA LIJN Meliskerk (thuisreis) 13 van Antwerpen. ,4. Nijkerlc 12 van Beira naar Rotterdam. HOLLAND—BRITSCH-INDIë LIJN j| Hoogkerk (thuisreis) 13 van Cocanada. HOLLAND—OOST-AZIë LIJN. Meerkerk (thuisreis) 12 te Genua. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. Brand (uitreis) 12 van Dakar. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. Eemland (thuisreis) 11 te Bahia. Waterland 13 v. Amsterdam n. B.-Aires. Montferland 12 v. Amsterdam te B.-Aires. Salland (thuisreis) 12 van Santos. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Alkmaar 11 van Talcahuano te Valparaiso. Aurora 12 van Venetië naar Arsa. Breda 12 van Amsterdam te Delfzijl. Deucalion 13 v. Amsterdam te Rotterdam. Euterpe 13 v. Bordeaux te Amsterdam. Iris 12 van Bilbao naar Oporto. Orestes 12 van Haifa naar Rotterdam. Orpheus 12 v. Amsterdam te Hamburg. Poseidon 12 van Catania naar Messina. Titus 12 van Bourgas naar Var-na. Triton 12 van Algiers naar Lissabon. Venus 12 van Algiers naar Patras. Satux-nus 12 van Volo te Limni. Stella 12 van Limni naar Piraeus. Vulcanus Cephalinio n. Amst. p. 13 Ouessant. Fauna 13 Jan. van Amsterdam naar Lissabon. Theseus 13 Januari van Amsterdam n. Odense, Odysseus 13 van Amsterdam naar Danzig. Nereus, Amst. n. Kopenhagen p. 13 Holtenau. Astrea 13 v. New York n. Port au Prince. Irene Palermo n. Amst. p. 13 (10 v.) Lydd. Douro 12 van Cristobal n. Puerto Barrios. Hermes 14 van Amsterdam te Rotterdam. KON INKLIJKE/ SHELL Agatha 7 v. Balik Papan naar Singapore. Agnita 15 te Curagao verw. n. Engeland. Mirza 7 v. Rotterdam n. Fayal v.o.

IJmuider Courant | 1939 | | pagina 13