.and- en Tuinbouwpraatje. Nieuwe voorzitter van de Harmoniekapel. De heer C. Verhorst gekozen. De Beverwij ksche Harmoniekapel hield in haar repetitielokaal in de Groenelaan een goed bezochte ledenvergadering onder leiding van den eere-voorzitter, den heer N. J. Groot, die in zijn openingswoord herinnerde aan het aftreden van den heer G. Scheuer als voor zitter. Spr. wees op de verdiensten van den af getreden voorzitter voor de vereeniging en bracht hem daarvoor dank. Na vaststelling van de notulen en behande ling van eenige ingekomen stukken kwam de verkiezing van een nieuwen voorzitter aan de orde. Bij de eerste stemming werd met groote meerderheid de heer A. C. Berghuis, thans penningmeester, gekozen, maar deze wenschte de benoeming niet te aanvaarden. Bij de tweede stemming staakten de stemmen. De derde en laatste stemming bracht een meer derheid voor den heer C. Verhorst, Koning straat 33, die zich bereid verklaarde de be noeming te aanvaarden. Besloten werd het tweede winterconcert in de maand April te doen geven. Voor deelneming aan wedstrijden bereikten de Harmoniekapel vele uitnoodigingen. Besloten werd deel te nemen aan een con cours op den Tweeden Pinksterdag te Rhenen of Soestdijk. De eere-voorzitter sprak een slotwoord, waarin hij vooral de jongere generatie opwekte hun beste krachten te wijden aan den groei en bloei der kapel. LOOP DER BEVOLKING. Onze nieuwe ingezetenen. Ingekomen: M. Wernke, dienstbode, van Bloemendaa! Boe weg 13a. M. C. L. Bijnens, z. ber., van Heiloo, Alkm. Weg 81. A. A. Hendrickx .dienstbode, van Teterin- gen, Relweg 51. M. M. Keijzer, hulp huish., van De Lier, H. Burgerstraat 50. C. KI. Dekker, z. ber., van Heemskerk, Alkm. Weg 84. F. Hooiberg, winkelbediende, van Zaandam, Acacialaan 34. G. J. Kuiper, bouwk. opzichter, van Breda, H. Burgerstraat 22. Vertrokken V. Ph. J. M. ter Burg, ober toellner, naar Maastricht, Stationsstraat 52. B. de Voos, fröbel onderw., naar Amsterdam, Dan. Stalpertstraat 99 lila. M. E. Hendriks, fabrieksarbeider, naar Haar. lem, van 't Hoffstraat 101. Z. J. F. Jongman, leerl. verpl., n. Utrecht, Agnietastraat 2. C. Veenboer, dienstbode, naar Amsterdam, Leonardostraat 2 hs. A. G. Veenboer, dienstbode, naar Amster dam, Olympiaplein 51. P. de Goede, schilder, naar Heemskerk, Rijksstraatweg 6. G. J. Basjes, z. ber., naar Rotterdam, Oostplein 14. M. Hondius, z. ber., naar Zandvoort, Ko ninginneweg 20. M. H. Koomen, labor. Kon. Shell, naar Den Haag, Kraayenhofstraat 29. J. Loon, winkelier, naar Zaandam, Czaar Peterstraat 3. S. Nieuwenhuis, z. ber. naar Utrecht, Predik heerenkerkhof 9. Th. D. Winter, civ. ir., naar Utrecht, J. v. Scorelstraat 77. G. Noornen, handelsreiziger, naar Den Haag, 2e Emmastraat 237. H. Klijn, z. ber., naar Haarlem, Gen. de la Reijstraat 71. K. Post, dienstbode, naar Den Helder, Bin nenhaven 11. L. H. Zijdenbos, scheepsbediende, naar Den Haag, Hanemanstraat 170. N. Willemsen, zonder beroep, naar Enschdé, Helenastraat 8. H. Reijs, z. ber., naar Voorschoten, Wijn gaardelaan 48. M. H. Vessies, kamermeisje, naar Bloemen- daal, Prov. Ziekenhuis. W. E. A. van Hal, geleidster, naar Vlissingen, Scheldestraat 44. A. Markx, leerl. verpl., naar Haarlem, Kam perlaan 4. Th. v. d. Mast, z. ber., naar Amsterdam, Wolvenstraat 21 II. G. Span, z. ber., naar Koog aan de Zaan, Schoolstraat 8. I. Oosterom, z. ber.,, naar Amsterdam, P. v. d. Doesstraat 23 II. 0. H. J. van Loon, z. ber., naar Haarlem, Orionweg 45. M. E. Wiersma, z. ber., naar Velsen, Vinken- baan 23. A. Th. E. Aardenburg, z. ber., n. Denekamp, St. Nicolaasgesticht. C. van Amersfoort, dienstbode, naar Ilpen- dam, Doipsstraat, N.H. Pastorie. H. Neijt, z. ber., naar Hoogezand, Parallel weg 3. L. van Huijssteden, fabrieksarbeider, naar Velsen, Bloemstraat 72. A. Sluis, z. ber., naar Zweden, Hassleholm, kwartier 51. A. van der Kolk, dienstbode, naar Velsen Schulpweg 98. H. M. van der Kolk, dienstbode, naar Vel sen, Schulpweg 98. Feestavond R.-K Vrouwenbond. Voor de plaatselijke afdeeling van den R.-K. Vrouwenbond voert op Dinsdag 17 Januari de R.-K. Rederijkerskamer „Alberdingk Thijm" uit Haarlem in het K.SA.-gebouw „Gezworen Ka meraden" op. In dit blijspel worden de rollen vertolkt door de heeren Gerard Nielen, Jacob Henneman, Piet Rienstra, Henk Boeree, Joop Kruyver, Cor Campfens, Antoon Switser, Wim Teeuwissen en de dames mevr. M. Nielen-Vlekke, J. Kruyver- Rubeling en Tony Telman. ESPERANTISTEN HOUDEN JAARVER GADERING Dinsdag a.s. houdt de plaatselijke afdeeling van de Federatie van Arbeiders Esperantisten haar jaarvergadering in het „Eigen gebouw" aan de Baanstraat. De agenda vermeldt o.m. jaarverslagen van secretaris en penningmeester en bestuursver kiezing. OOSTZAAN—DE ZWALUWEN De Zwaluwen komen te Oostzaan in de vol gende opstelling uit: Doel: Leyen. Achter: Freek, M. de Reuver. Midden: Warrink, van Thiel, Adelaar. Vóór: Gerrits, Onstenk, A. de Reuver, Man denmaker en Bast. Wat de tuinders kregen. Prijsnoteering 13 Januari 1939. Sla per 100 krop f 1.90f 2.50. Andijvie per 100 K.G. f 16—f 45. Peterselie per bos 56 cent. Prei per kg. 36 cent. Uien per kg. 2l/25J/2 cent. Witlof per pond 812 cent. Breekpeen per kg. 34 cent. Waschpeen per kg. 514 cent. Bieten per kg. 2V23V2 cent. Knollen A per stuk 610 cent. Knollen B per stuk 2V231/2 cent. Groene kool per kg. 3 V24y2 cent. Boerekool per kg. 4y29 cent. Gele kool per kg. 24 cent. Roode kool per kg. 2V/2 cent. Spruiten per kg. 1536 cent. Appelen per pond 716 cent. Peren per pond 1014 cent. Nero per kg. 412 V2 cent. Sjalotten per kg. 14 cent. Als er zieken zijn. Zondagsdienst doktoren en apotheken. Voor spoedgevallen wordt a.s. Zondag de dienst waargenomen door Dr. O. J. R. Lappöhn, Drè Schuitstraat 8, telef. 3652. In de week van 1522 Januari is de apotheek Donker, Breestraat 61, telef. 3150, belast met den Zondags- en nachtdienst. JAARVERGADERING ARBEIDERS HULP BIJ ONGELUKKEN. De plaatselijke afdeeling van de Nederland- sche vereeniging voor Arbeiders Hulp bij Onge. lukken hield gisteravond haar jaarvergadering in het gebouwtje van „Nieuw Leven" aan de Graafwijkstraat. Na het openingswoord van den voorzitter, den heer J. van Zutfen, waarin hij de aanwezigen welkom heette, bracht de secretaris, de heer De Ruiter het jaarverslag uit. Spreker deelde mede dat in het afgeloopen jaar 9 leden het diploma hadden behaald en dat door de le den 85 maal de eerste hulp is verleend. Verder zeide spreker te kunnen constateeren, dat de belangstelling voor de vereeniging toeneemt, daar het ledenaantal stijgt en de lesavonden steeds goed bezocht waren. Hierna bracht de penningmeester, de heer Kievit, het financieele verslag uit. De inkomsten over 1938, plus het batig saldo van 1937, bedroeg f 151.26. De uit gaven bedroegen f 116.58, zoodat er een batig saldo was van f 34.68. Hierna bracht de kascommissie bij monde van den heer E. Schellevisch verslag uit, waarbij den heer J. Kievit onder dank décharge werd ver leend. Hierna volgde de bestuursverkiezing. Aan de beurt van aftreden waren de heeren De Ruiter secr., de heer Kievit, penningmeester, en de heer W. de Wit, 2e penn., die allen met alge- meene stemmen werden herkozen. In de kas commissie werden benoemd de heeren A. Ak kerman, J. Pielstroom en E. Schellevis. Verder deelde de voorzitter nog mede, dat er besloten was een commissie van hulpverleening op te richten. Hierin werden benoemd de heeren de Wit als voorzitter, J. van Zutfen, secr. en de heer De Ruiter als materiaalbeheerder. Na een geanimeerde rondvraag sloot de heer van Zut fen de vergadering. NIEUWE PLANNEN OUDE ERVARINGEN. In het land- en tuinbouwvak gunt men zich geen rust. Nauwelijks zijn de geoogste vruchten van veld en akker gehaald, of wij zijn alweer bezig met het maken van toebereidselen om een volgenden oogst mogelijk te maken. Het leegge komen land wordt gespit en bemest, zoo noo- dig ook door draineeren en egaliseeren in beter conditie gebracht. En in aansluiting daarmee komt dan spoedig na Nieuwjaar ook reeds 't opmaken van nieuwe plannen wat den verbouw der gewassen betreft. Dit is wel een van de meest aangename, maar ook een van de meest belangrijke bezigheden in de nog lange winteravonden. Aangenaam omdat wij ons reeds bij voorbaat verheugen in den milden groei der gewassen, waarvan wij de zaden binnenkort op hoop van zegen zullen uit strooien. Belangrijk omdat, het welslagen van den oogst voor een groot deel door de juiste keuze van het zaai- en pootgoed bepaald wordt. Nieuwe plannen worden overwogen. Wij rege len deze aan de hand van reeds eerder opge dane persoonlijke ervaringen en maken daarbij een dankbaar gebruik van de resultaten door wetenschappelijk onderzoek en onpartijdige proeven verkregen. Nieuwe plannen beoogen derhalve niet in de eerste plaats het gebruik maken van wat als nieuwigheid onder allerlei aanlokkelijke voor spiegelingen wordt aangeboden. Om slechts een voorbeeld te noemen: wij denken er niet aan Basiphos III als kalkrijke fosforzuuremst te nemen, zoolang de Rijksvoorlichtingsdienst dien aangaande slechts negatieve resultaten kan pu- bliceeren en een waarschuwende stem laten hoo- ren. En dit te meer niet, omdat ons uit persoon lijke ervaring de waarde van slakkenmeel, als kalkfosforzuurmest voldoende bekend is en door wetenschappelijke proefnemingen zonder voor behoud bevestigd. Met de keuze van zaai- en pootgoed is het pre cies gelijk. Schreef niet onlangs de Rijksland- bouwconsulent voor Noord-Holland: „het schijnt tegenwoordig groote aantrekkelijkheid te heb ben zich in te laten met artikelen, waarvan men weinig of niets weet. Sprekende voorbeelden hiervan zijn de grootste opgang van verschei dene nieuwe tarwerassen met teleurstellende re sultaten en het zonder meer opruimen van goe de voederbietem-assen voor onbekende Belgische grootheden waarvan vrijwel niets bekend is". Neen, het zou niet van goed practisch inzicht getuigen, wanneer wij onze bekende tarweras sen, waarvan de opbrengst ons steeds bevredig de, afschaften en inplaats daarvan nieuwe soor ten gingen telen, welke wellicht voor onzen bo dem en klimatologische verhoudingen ongeschikt bleken. Persoonlijke ervaring gesterkt door we tenschappelijk onderzoek, zal ook bij het maken der nieuwe plannen aan het oude beproefde de voorkeur geven. Dat geldt evenzeer bij de keuze van het zaai zaad voor de suikerbietenteelt Nog veel te veel geeft men gehoor aan hen, die buitenlandsch bietenzaad trachten te verkoopen. De ervaring leert toch, dat het voor onze gronden en klima tologische verhoudingen zeker niet meer ge schikt is dan het sinds jaren hier te lande ge teelde en veredelde suikerbietenras bij uitne- mndheid, Juhn P. Want deze Nederlandsche biet, de eenige, die hier te lande onder en voor onze omstandigheden gekweekt is zal gemiddeld, dus goede en slechte jaren dooreengenomen, de beste kans op het beste resultaat geven. Jaarvergadering Spoorweg- onthoudersvereeiiiging. De afdeeling Beverwijk-IJmuiden van de Spoorweg-onthouders-vereeniging hield in het gebouw van de Geheelonthouders-tooneelver- eeniging „Nieuw Leven" haar jaarvergadering. In het jaarverslag van den secretaris werd herinnerd aan de geslaagde actie voor het blad .Veilig Spoor". De afdeeling slaagde er in van alle afdeelingen in Nederland procentsgewijze het grootste aantal leden, donateurs en abon- né's te verwerven. De afdeeling kwam door deze prestatie in het bezit van het daarvoor uitgeloof de blauwe lint met wisselmedaille. Het aantal leden van de afdeeling was zooda nig toegenomen, dat het bestuur met twee in Be verwijk wonende leden werd uitgebreid. De voorzitter gaf in zijn sluitingswoord uiting aan den wensch, dat het jaar 1939 voor de af deeling ten minste zoo goed zou zijn als 1938. In de pauze werd thee met gebak geserveerd, terwijl de heeren op een sigaartje werden ge- tracteerd, hetgeen de geanimeerde stemming niet weinig verhoogde. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: A. Kroese en E. A. W. Vries man, toek. adres: Menadostraat 1 I, Amster dam; J. J. Kloos en J. C. Duin, toek. adres: Narcissenweg 11. Getrouwd: N. G. Nilsson en A. Sluis. Bevallen: B. H. M. Bakkerde Vrind, z.; A. G. C. van MiddenSwart, z.; M. K. van StraatenZielonka, d.; B. de ReuverMichel, z.; M. S. TabakVeerbeek, d.; M. E. van de HeuvelManshande, z.; H. Hienkensde Graaf, Acacialaan 51, z.: S. A. FengerDros- sik, z.; G. Lustig—Daalderop, d.; A. de Wolf v. d. Zei, z.; A. J. BodewesPieters, d.; Overleden: S. J. Pletting, 73 j., geh. met A. Hofland, Kloosterstraat 35; G. H. Bolwidt, 43 j., geh. met H. R. Rijnenburg, Acacialaan 25; A. van Kerfden, 61 j., geh. met J. Roeper, Boeweg 1; G. Greut-er, 84 j., ongeh. Peperstraat 36; K. W. Jansson, 49 j., geh. met C. H. Slot, Velsen, Rooswijkerlaan 54. Langs de Lijn Programma van de Radiocentrale. Zondag Lijn I: 8.55 Hilversum I. Lijn II: 8.30 Hilversum II. Lijn III; 8.50 Keulen, 1.20 Brussel Ned., 2.20 Brussel Fr., 2.35 Brussel Ned., 3.20 Brussel Fr., 5.20 Brussel Ned., 6.20 Keulen, 7.55 Diversen, 8.20 Brussel Fr., pl.m. 8.50 Keulen, pl.m. 10.20 Parijs of diversen; pl.m, 10.50 Keulen. Lijn IV: 8.30 Brussel Ned., 9.20 Brussel Fr., 9.40 Brussel Ned., pl.m. 11.05 Nationaal pro gramma, 5.20 London Reg., 6.50 Nationaal programma, pl.m. 11.00 Brussel Fr., 11.20 Parijs. Lijn V: 8.30 Brussel Ned., 9.20 Brussel Fr., 10.50 Parijs, 11.05 Nationaal programma, 1.20 Brussel Ned., 2.20 Brussel Fr., 2.35 Nationaal programma, 4.20 London Reg., 4.50 Nationaal programma, 5.20 London Reg., 6.50 Nationaal programma, 8.10 Diversen, 8.35 Parijs, 10.55 Keulen. Maandag: Lijn I: 8.00 Hilversum I. Lijn II: 8.00 Hilversum II. Lijn III: 8.00 Keulen, 10.20 Parijs, 12.05 Di versen, 12.20 Brussel Ned., 2.20 Keulen, 3.20 Parijs, 3.35 Deutschlandsender of diversen, 4.00 Radio P.T.T. Nord of diversen, 4.20 Keu len, 6.20 Parijs, 6.50'Brussel Ned., 7.05 Brussel Fr., 7.20 Brussel Ned., 7.50 Keulen, 8.30 Pauze, 8.35 Parijs, 11.20 Keulen. Lijn IV: 8.00 Brussel Ned., 9.20 Diversen, 10.35 London Reg., 5.20 Parijs, 6.20 Nationaal programma, 6.45 London Reg., 7.05 Nationaal programma, 8.30 London Reg., 10.20 Nationaal programma. Lijn V: 8.00 Brussel Ned., 9.20 Diversen, 11.05 London Reg., 12.20 Brussel Ned., 1.50 Natio naal programma, 2.35 London Reg., 4.20 Keu len, 6.20 London Reg., 7.05 Nationaal program ma, 8.20 London Reg., 10.00 Radio P.T.T. of diversen, 10.20 London Reg. WETENSCHAPPELIJKE NATUUR GENEESWIJZE. Dinsdagavond houdt de plaatselijke af deeling van de Nederlandsche vereeniging 'voor Natuurgeneeswijze een pro-pagandaver- gadering. Sprekers zijn de heeren Y. Hettema, arts te Rotterdam over het onderwerp: „Weten schappelijke Natuurgeneeswijze" en Jan Vonk, voorzitter van de afdeeling Den Haag over het onderwerp: „Natuurlijke leefwijze in het dagelijksche leven". VERGADERING VAN PATRIMONIUM. Op Woensdag 25 Januari vergadert „Patri monium" in de zaal bij de Gereformeerde kerk op het C. H. Moensplein. De heer D. Koger houdt in deze bijeen komst een inleiding over het onderwerp: „Het nationaal-socialisme". Wanneer stempelen? De stempeluren voor de werkloozen. De stempeltijden voor de georganiseerde werkloozen zijn in de week van 1622 Januari als volgt vastgesteld: Beverwijksche Bestuurdersbond: Maandag van 99.30 uur. Overige dagen van 10.3011 uur en van 3.153.30 uur. Plaatselijk Arbeidssecretariaat: Maandag van 99.15 uur. Overige dagen van 10.4511 uur en van 33.15 uur. Chr. Besturen Bond: Maandag van 99.15 uur. Overige dagen van 10.1510.30 uur en van 3.153.30 uur. R.K. Volksbond Beverwijk: Maandag van 99.30 uur. Overige dagen van 1111.30 uur en van 3.303.45 uur. R.K. Volksbond Wijk aan Zee: Maandag van 99.15 uur. Overige dagen van 10.4511 uur en van 33.15 uur. Jaarvergadering van den Stillen Omgang. Het plaatselijk Gezelschap van den Stillen Omgang naar Amsterdam hield in het gebouw van de K. S. A. zijn j aai-vergadering. Uit het jaarverslag van den secretaris bleek, dat het aantal leden met 46 vermeerderde en thans 504 bedraagt. Het financieel overzicht van den penningmees ter vermeldde een batig saldo van f 43.81. Voor de afdeeling Beverwijk zal de omgang plaats vinden in den nacht van 18 op 19 Maart. Het sluitingslof op Zondagmiddag in de St. Aga- thalcerk zal kómen te vervallen. De voorzitter, de heer C. G. van Baar, deelde mede, dat de afdeeling in 1940 haar zilveren ju bileum herdenkt. De leden, die dan 25 jaar lid zijn zullen bij die gelegenheid een passende her innering ontvangen. Voorts werd medegedeeld, dat op 26 Januari de jaarlijksche tooneelavond zal worden gegeven. Op 9 Maart zal pater F. van Wijngaarden een lezing met lichtbeelden houden over het H. Land. De aftredende secretaris, de heer F. J. de Wildt werd bij acclamatie herkozen. Het ontsmetten van bloembollen. Lezing voor Bloembollencultuur. In het veilinggebouw ,,'t Centrum" heeft gisteravond de heer A. Schouten, technisch adviseur van de afdeeling plantenziekten-be- strijding van de N.V. „DEFA" uit Arnhem voor de plaatselijke afdeeling der Algemeene Vereeniging voor Bloembollencultuur een lezing gehouden over het ontsmetten van bloembollen met Aretan en het bespuiten van tulpen tegen het „Vuur" met O B 72 ,3ayer". De heer E. Broeze sprak in zijn openings woord, waarin hij speciaal den heer Schouten het bestuur van de afdeeling Heemskerk en de leerlingen van de Tuinbouwwinterschool betrok, zijn voldoening uit over de flinke op komst. Vervolgens heeft de heer Schouten zijn lezing gehouden, waarin hij er eerst op wees hoe de toestanden vroeger waren. Sinds de bloembollencultuur zich van 1919 af in stij genden lijn is gaan bewegen en een groote vlucht heeft genomen, heeft bij vele kweekers de meening post gevat, dat sinds dien tijd meer ziekten zijn voorgekomen. Dit is echter niet zoo, want verscheidene ziekten bestonden vroeger ook al. Hierbij is ook nog gekomen dat de ziekten langzamerhand meer onder scheiden zijn. Jaren van scherpe controle op ziekten en wetenschappelijk onderzoek, waarin vooral prof. Van Slochteren zich onderscheidde, heeft tot groote successen in de bestrijding geleid. Zelfs de uitvoer van narcissen naar Amerika is weer toegestaan, omdat door het weten schappelijk onderzoek aangetoond is, dat onze narcissen vrijwel volkomen vrij van „aal- tjesziek" blijken te zijn. Was de controle en de bestrijding niet zoo energiek aangepakt dan zou de export en de bloembollencultuur in Nederland niet zoo veel meer hebben be- teekend. Om den goeden naam van de Neder landsche bloembollen in het buitenland te bestendigen dient men, aldus spr., steeds weer de ziekten door bestrijdingsmiddelen te ver drijven of te voorkomen. Nadat spr. er nog op gewezen had, dat klimaat en bodem een groote rol spelen, heeft de heer Schouten uitvoerig het ontstaan van de ziekten en haar bestrijding behandeld. Vooral waarschuwde hij de kweekers voor den Colorado-kever, die zich langzamerhand meer en meer in ons land gaat vertoonen, ondanks het nauwlettende toezicht van den planten- ziektekundigen dienst. Vervolgens heeft de heer Schouten een groot aantal lichtbeelden vertoond van bollen en planten, die door ziekten waren aangetast. Na de pauze heeft spr. het ontsmetten van bloembollen met Aretan en het bespuiten van tulpen uitvoerig uiteengezet. Nadat van de gelegenheid tot vragen stellen een druk gebruik was gemaakt werd deze leerzame vergadering met een dankwoord aan den heer Schouten gesloten. CASTRICUM De jaarmarkt van C. S. V. Het bestuur van de Castricumsche Sportver- èeniging C.S.V. vergaderde in verband met de te •houden jaarmarkt op 4, 5 en 6 Februari a.s in hotel W. Borst te Bakkum met de diverse com missies. Bij opening verheugde de voorzitter er zich over, dat zoovele personen aan den oproep gevolg hadden gegeven en wenschte de aanwe zigen alsnog een goed 1939. Daarna maakte hij de samenstelling van de in een vorige bijeenkomst benoemde leden der commissies bekend, waarna de leiders van de commissies rapport uitbrachten van de verrichte werkzaamheden. Bij monde van de heeren Wentink, Bokelman en Peijs werd hierover verslag gedaan. De besprekingen over de stands hadden een vlot verloop, dank zij de algeheele medewerking van de C.S.V.-kern. 1 De organisatie is thans zoover gevorderd, dat het vereischte personeel beschikbaar is, hoewel enkele dames- en heerenkrachten nog gaarne voor assistentie zullen worden geaccepteerd. Uit de vergadering kwam het verzoek voor de noodige reclame te zorgen en inmiddels stelden zich enkele leden beschikbaar voor het maken van raambiljetten. Zooals reeds in een vorige bijeenkomst werd besloten zal de jaarmarkt iederen middag om 3 uur worden opengesteld. Tegen halfelf volgde sluiting der vergadering. De propagandacommissie vertrouwt er op, dat de inwoners de circulaire met aandacht zullen lezen. Reeds ontving de P C. enkele toezeggingen voor de jaarmarkt, doch zij zal dezer dagen op huisbezoek gaan, daar een jaarmarkt als georga niseerd wordt door C.S.V. eene groote verschei denheid van artikelen vraagt. Het tweede lustrum van de E. H. B. O. Een onmisbare instelling. Op Dinsdag 17 Januari a.s. zal ter gelegen heid van het 10-jarig bestaan van de afdee ling E.H.B.O. alhier een feestavond worden gehouden, in de zaal van café „de Vriend schap". Het bestuur is er in geslaagd zich voor dien avond van de medewerking te verzekeren van den heer Kommer Klein, voordrachtkunste naar en spelleider van de A.V.R.O. De alge heele leiding van den avond berust bij den heer Jaap Smit. Deze feestelijke herdenking wordt herhaald op 29 Januari in hotel Broksma met medewer king van Bob Bleyenberg, muzikale clown. In 1927 besloot Dr. Leenaerts in Castricum een cursus in Eerste Hulp Bij Ongelukken te geven. Al spoedig bleek hiervoor veel animo te bestaan en gaf zich een 27-tal heeren op, die dezen cursus wilden volgen. De cursisten moesten drie examens afleggen, alvorens zij het diploma konden verwerven. Bij het laat ste examen waren er nog maar zes heeren over. Bij het uitreiken der diploma's in 1929 door wijlen burgemeester Lommen, werd toen besloten een plaatselijke vereeniging van de E.H.B.O. op te richten. Het bestuur werd ge vormd door de heeren S. Veenstra, voorzit ter; G. H. J. Hemmer, secr.-penningmeester en C. Res, commissaris. In dezelfde week werd een oproep gedaan voor een nieuwen cursus, met als gevolg, dat 29 personen zich hiervoor opgaven en de E.H.B.O. te Castricum een feit was. Er deden zich echter in het begin wel eens financieele moeilijkheden voor in verband met de aanschaffing van leermiddelen. Spoedig werd het Bestuur opmerkzaam ge maakt op de noodzakelijkheid van het vesti gen van een vaste hulppost op het strand. Met subsidie van de gemeente werd dit mo gelijk gemaakt en in het seizoen 1932 werden reeds 90 ongevallen behandeld. Dit aantal wordt elk jaar grooter. In den loop der jaren werd het materiaal van de vereeniging be langrijk uitgebreid, terwijl 12 hulpposten op verschillende punten in de gemeente werden geplaatst. Ook het ledental werd grooter, zoo dat de vereeniging thans 150 leden telt. Al deze jaren heeft Dr. Leenaerts zijn tijd belangloos ten dienste van de vereeniging ge steld, terwijl door het groote aantal cursisten in het jaar 1935, mevr. v. d. Sluis, Dr. v. _d. Sluis. Dr. Aukes en Dr. ten Raa ieder één cursus voor hun rekening namen. Wij kunnen nog vermelden, dat de heeren S. Veenstra en G. H. J. Hemmer thans nog zitting in het bestuur hebben. Na het overlijden van Burgemeester Lom men, die eere-voorzitter was, heeft Burgemees ter Sloet zich in Maart 1936 bereid verklaard, het eere-voorzitterschap der vereeniging te aanvaarden. HET PROGRAMMA VAN C.S.V. C.S.V. I—Bergen I 2 uur Zaan Boys II—C.S.V. II 10 uur C. S. V. III—Zaandijk IV (waarschijnlijk). Tijd nog niet bekend. VOOR DE SPAANSCHE KINDEREN. De alhier door de moderne arbeidersorgani saties gehouden collecte voor de Spaansche kinderen heeft een bedrag van f 158,34 opge leverd. SCHAAKCLUB „DE PION" Voor de onderlinge competitie werden onder staande partijen gespeeld: Groep A: H. A. WijnenW. R. Bos V»Vt O. BoschA. Prins 10 J. T. LigthartJ. Teerink 10 Groep B: Dr. Ds. Westendorp BoermaKrasland 10 C. HeeckH. A. v. Kleef 01 de GraafW. v. Leeuwen 01 T. SantifortJ. v. Hoeve 10 Th. de SmalenD. Keetbaas 10 Een geanimeerde damavond. De Castricumsche Damclub speelde een vriend- schappelijken wedstrijd tegen „Vita Nova" uit Limmen. Deze wedstrijd, waaraan persoonlijke prijsjes waren verbonden voor de winnaars der partijen, had een zeer geanimeerd verloop. Na een span- nenden strijd eindigde de ontmoeting onbeslist met 1212, hetgeen de verhouding zeer goed weergaf. De uitslagen waren: C. D. C.: Vita Nova: G. SprenkelingC. Dekker 11 P. Schenk—N. Snel 2—0 C. PeperkampH. Verver 02 R. HuismanJ. Kabel 11 C. KerkmeerN. Mooy 1—1 C. OrijD. Holland 02 W. BuimerJb. Mors 20 W. TeunissenH. Nuyen 11 C. BootJ. Mooy 20 G. GrobbeA. Admiraal 02 K. C. LeeuwrikJ. Kraakman 11 G. de GrootJ. Zandbergen 1—1 Totaal 12—12 Laat thans een COSTUUM MAKEN bij JAC. NIERSE. Wij geven deze maand 10% KORTING. KALVERSTRAAT 116 - I JMUIDEN-OOST. (Adv. ingez. Med.) AGENDA VOOR BEVERWIJK ZATERDAG 14 JANUARI Luxor Theater, Breestraat: „Daar waar mijn Sarie woon", en „De Wolga bootsman", 8 uur. Kennemer Theater, Zeestraat: „Het meisje uit het Verre Westen" en „Achter gevangenismuren" 8 uur. W. B. Theater, Peperstraat: „De Wildzang" en ,,'n Jongenshart", 8 uur. ZONDAG 15 JANUARI Luxor Theater, Breestraat: „Daar waar mijn Sarie woon" en „De Wolga bootsman", 2.307 uur en 8 uur. Kennemer Theater, Zeestraat: „Het meisje uit het verre Westen", 2.30 uur. „Achter gevange nismuren", 5 uur. „Het meisje uit het verre Wes ten en „Achter gevangenismuren", 8 uur. W. B. Theater, Peperstraat: „De Wildzang" en „Een jongenshart", 2.307 uur en 8 uur. MAANDAG 16 JANUARI Luxor Theater, Breestraat: „Daar waar mijn Sarie woon", en „De Wolga bootsman", 8 uur. Kennemer Theater, Zeestraat: „Het meisje uit het Verre Westen" en „Achter gevangenismuren" 8 uur. W. B. Theater, Peperstraat: „De Wildzang" en ,'n Jongenshart", 8 uur. AGENDA VOOR VELSEN EN IJMUIDEN ZATERDAG 14 JANUARI Thalia Theater: „De Firma wordt verliefd" en .Gambini de groote helderziende", 8 uur. Rex Theater: „Een bijzondere vrouw" en „De Oesterprinses", 8.15 uur. Theater de Pont: „Een man en een vrouw" en „Niets is heilig." 8 uur. ZONDAG 15 JANUARI Thalia Theater: „De Firma wordt verliefd" en „Gambini de groote helderziende", 8 uur. Van 37 doorl. matinée. Rex Theater: „Een bijzondere vrouw" en „De Oesterprinses", 8.15 uur. Matinée 3 urn- Theater de Pont: „Een man en een vrouw" en .Niets is heilig." 8 uur. Matinée 3 uur. AGENDA TE HAARLEM Heden: ZATERDAG 14 JANUARI Stadsschouwburg: Gezelschap Jan Musch: „De terugkeer van Peter Grimm", 8.15 uur. Palace Familie Cinema: „Moto de geheim zinnige" en „Meisjes van de H. B. S.", 2.en 8.15 urn-. Rembrandt Theater: „Katja". Op het tooneel: De drie Willards. 2.30, 7 en 9.15 uur. Frans Hals Theater: „Als ik koning was". 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor Sound Theater: „Drie kameraden" (ge prolongeerd) 2.30, 7 en 9.15 uur. Spaarne Theater: „Kom je ook bij de brand weer?" en „De Tyran". Moviac Theater: „Dik Trom", 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Teyler Museum, Spaarne 16. 113 uur, be halve 's Maandags. Toegang vrij. Palestrina Diorama's, Schotersingel 117a. Ge opend eiken werkdag (behalve Vrijdags) van 35 en 79 uur. ZONDAG 15 JANUARI Bioscoopvoorstellingen 's middags en 's avonds. MAANDAG 16 JANUARI Bioscoopvoorstellingen 's middags en 'g avond*,

IJmuider Courant | 1939 | | pagina 2