IJMUIDEN VELSEN BEVERWIJK WEERBERICHT Veertig jaar menschenredder. Duller's Kappershuis Tragisch ongeluk te Rotterdam. Voor Zeeland, Noordbrabant en Limburg Aanvankelijk wisselende bewolking zon der neerslag van beteekenis, later op den dag toenemende bewolking met toe nemende regenkans, weinig verandering in temperatuur. Matige tot zwakke Zuidwestelijke tot Zuidoostelijken wind. Voor de overige provincies: Wisselende bewolking zonder neerslag van beteeke nis, weinig verandering in temperatuur, matige tot zwakken Zuidwestelijken tot Zuidoostelijken wind. THERMOMETERSTAND Hoogste gisteren 44 F. Laagste hedennacht 38 F. Hoogste heden 40 F. BAROMETERSTAND Hedenmorgen 9 uur 757 m.M. Neiging: Achteruit. Opgave van: MAGAZIJN 'T BRILLENHUIS Kanaalstraat 86 iJmuiden HOOG WATER TE IJMUIDEN Zondag v.m. 11.12 uur; n.m. 11.55 uur. Maandag v.m. 12.23 uur; n.m. uur. Dinsdag v.m. 0.59 uur; n.m. 1.18 uur. Uit de damcompetitie „Beverwijk" speelt degradatie wedstrijden tegen „Wormer". Nu de ai'bitage-commissie de verschillende nog hangende afgebroken partijen in de competitie Noord-Holland heeft beslist kunnen wij de eind standen der drie klassen plaatsen. Hoc-fdklasse: IJmuiden I 8 7 0 1 14 H.D.C. I 8 5 1 1 11 Zaandam I 8 3 1 4 7 Haarlem I 8 1 2 5 4 Beverwijk I 8 2 0 6 4 Beverwijk moet degraad tie wedstrijden voor de hoofdklasse spelen, omdat deze club een slechter bordgemiddelde heeft behaald dan Dam club Haarlem. Eerste klas: Wormer I 7 4 2 1 10 Stabiel I 7 5 0 2 10 Oosterkwartier I 7 4 1 2 9 D.K.Z. I 7 3 3 1 9 H. D. C. II 7 4 1 2 9 IJmuiden II 7 2 1 4 5 Haarlem II 7 1 0 6 2 Zaandam II 7 1 0 6 2 Een kranige prestatie leverde de jonge dam club Stabiel uit Santpoort na een driejarig be staan zich op te werken tot hoofdklasse-candi- daat. Slechts door een iets te laag bordgemid delde ontging haar het kampioenschap. Dit werd thans behaald door de ex-hoofdklas ser „Wormer", die thans twee wedstrijden met Beverwijk zal spelen om nplaats in de hoofd klasse. Het lijkt ons aanbevelenswaard de kleine hoofd klasse uit tê breiden met clubs als Stabiel, Oos terkwartier en D.K.Z. en Wormer. Wij zijn er van overtuigd, gezien het huidige spelpeil dezer clubs, dat zij evengoed in deze klasse thuis behooren, als Beverwijk en Haar lem. Tweede klas: IJmuiden III 6 6 0 0 12 D. K. Z. II 6 3 0 3 6 H.D.C. III 6 3 0 3 6 Beverwijk II 6 3 0 3 6 Bennebroek I 6 2 1 3 5 D. O. S. I 6 1 1 4 3 Zaandam III 6 0 2 4 2 D.C.IJ. III behaalde op zeldzame wijze het kampioenschap dezer afdeeling en speelt thans promotiewedstrijden tegen Zaandam II. MARKTBERICHT. (Versch visch) Tarbot 160105 ct. per KG. Tong 7255 ct. per KG. Groote schol 13.5011 per 50 KG. Middel schol 15.5012 idem. Zetschol 16 idem. Kleinschol 187.50 idem. Schar 135 idem. Groote gul 98 idem. Kleine gul 8.504.80. Wijting 2.601.45 idem. Versche haring 6.305.40 idem. Kabeljauw 71 per 125 K.G. Verwaelite visdhaanvoer. Thuisstoomende voor de Maandagmarkt: Flamingo IJM 25. Vangst; 150 m. groote schelvisch, 300 m. braadschelvisch, 90 m. gul, 45 m. koolvisch, 55 m. wijting, 180 m. radio, 10 m. poon, totaal 830 m., benevens 50 stuks stijve kabeljauw. Hercules IJM 196-. Vangst 35 m. schelvisch, 65 m. braadschelvisch, 100 m. .wijting, 30 m. radio, 110 m. gul en blanke koolvisch, 350 m. koolvisch, 60 m. makreel, 30 m. rog en poon. Totaal 780 m., benevens 140 stuks stijve ka beljauw en 60 lengen. Maria R. Ommering IJM. 7. Vangst: 45 m. schelvisch. 130 m. braadschelvisch, 10 m. gul, 125 m. radio, 50 m. blanke koolvisch, 5 m. plat- visch, 40 m. poon, 45 m. wijting, 45 m. kool visch, totaal 495 m., benevens 110 stuks stijve kabeljauw. Claesje RO 46. Vangst: 100 m. groote schel visch, 45 m. braadschelvisch, 30 m. wijting en radio, 175 m. gul, kabeljauw en blanke kool visch, 20 m. varia, totaal 370 m., benevens 50 stuks stijve kabeljauw en 10 lengen. Witte Zee IJM 167. Vangst: 45 manden schelvisch, 150 m. braadschelvisch, 60 manden gul en blanke koolvisch, 35 manden radio, 150 m. koolvisch, 125 m. wijting, 15 m. stokkebit, totaal 580 manden, benevens 50 stuks stijve kabeljauw. BESOMMINGEN. Trawlers: Manden: 170 Knikker IJM 4 f 2190 Loggers: KW 169 f 450, KW 48 f 830, KW 162 f 1020, KW 76 f 2240, KW 41 t 1360, KW 24 f 1750, KW 105 f 1220, KW 153 f 1050, KW 39 f 140, IJM 201 f 880. Haringloggers: VL 206 f 330, VL 172 f 60, VL 207 f 24, VL 817 f 8 WIJK AAN ZEE Joh. Grapendaal, trouwe wachter aan het strand te Wijk aan Zeejubileert. Joh. Grapendaal. In het jaar 1883 werd te Wijk aan Zee de toen nog jeugdige Wijk-aan-Zeeër, Joh. Gra pendaal als roeier aangesteld bij de Noord- en Zuid-Hollandsche Reddingsmaatschappij. Niemand had toen kunnen vermoeden dat deze bescheiden, eenvoudige jongeman, zich in de toekomst meermalen zoo bijzonder dap per zou gedragen. Vele kostbare menschenlevens heeft Gra pendaal sinds dien tijd aan den doodelijken greep der golven ontrukt. In het jaar 1900 werd hij als bootsman van de Wijk aan Zeeër Reddingsboot aangesteld en wij laten hier het aantal reddingen de revue passeeren, die toen door hem zijn verricht. Op 11 April 1896 toen nog in een on dergeschikte functie redde hij 3 man van de U. K. 2 te Wijk aan Zee. 15 Augustus 1904 mocht hij het genoegen smaken, 4 man van de Kotter IJM. 95 te ha len. Op 5 Augustus 1925 toen als badmeester werkzaam op het strand redde hij 2 man nen het leven en op 29 Augustus 1926 redde hij in deze functie een heer en een dame het leven. Het meest glorieuze tijdperk van zijn leven heeft Grapendaal echter meegemaakt, toen de Koning van Engeland hem de zilveren medaille voor „Moed Beleid en Trouw" toe kende, ter gelegenheid van zijn dapper ge drag bij het stranden van het s.s. Chonga. In hetzelfde jaar op 17 November 1928 redde hij des nachts bij vliegend stormweer 9 man van de Gezina IJM. 48. Hiervoor werd hem toen de bronzen medaille en een ge tuigschrift uitgereikt. Indien Joh. Grapendaal niet op eigen ver zoek 16 jaar door de Reddingsmaatschappij op non-activiteit was gesteld, zou het met half Juli 56 jaar geweest zijn, dat hij in dezen dienst was; maar een ongeluk bij het oefenen met de boot was oorzaak, dat hij op eigen verzoek werd ontslagen. Na herhaald aandringen der Maatschappij liet hij zich in 1928 weer aanstellen en zoo zal het dus op 15 Juli 40 jaar zijn dat hij officieel in dienst der Reddingsmaatschap pij is geweest. Dat deze dag niet onopgemerkt mag voor bijgaan is de wensch van velen. Er zal dan ook binnenkort een comité worden gevormd, om hem dien dag te huldigen. COMPETITIE. „DENK EN ZET"—STABIEL 3 (Santpoort) In café „De Zwaan" te Wijk aan Zee had Vrij dagavond een wedstrijd plaats tusschen „Denk en Zet" te Wijk aan Zee en Stabiel 3 uit Sant poort. De uitslag was 1010. CASTRICUM WEEKAGENDA NED. HERV. KERK. Zaterdag 14 Jan. n^m. 2 uur, Zondags school; 3.30 uur Boekenuitleenen. Maandag 16 Jan. n.m. 7 uur. Bibliotheek voor ouderen in Kerkekamer. Maandag 16 Jan. n.m. 7.30 uur: Meisjesclub in Vereen, lokaal. Dinsdag 17 Jan. n.m. 7.30 u.: Dameskrans Den Bouwmeester, in Ver. lokaal. Woensdag 18 Jan. op de bekende uren cate chisaties. Donderdag 19 Jan. nm. 7V2 u.: Dameskrans Dorcas in Ver. lokaal. DRIEHUIS Een nieuwe zaak in de P C. Hooftlaan. In het perceel P. C. Hooftlaan 1, waar gedu rende eenige jaren een zaak in drogerijen ge dreven werd heeft zich thans gevestigd me vrouw Rie van Pel, die er een zaak in handwer ken enz. heeft geopend. De nieuwe eigenaresse heeft de zaak een grondige restauratie doen ondergaan en er is een ruime keuze wol, handwerken en aanverwante artikelen, zoodat de dames er te kust en te keur kunnen gaan. In verband met de voortdurende uitbreiding van dit deel der gemeente is met de vestiging dezer zaak in een behoefte voorzien en onder deze omstandigheden zal het mevr. Van Pel ze ker niet aan klanten ontbreken. Daling van het aantal werkloozen. Bij den Gemeentelijken dienst der werk loosheidsbemiddeling stonden aan het einde van deze week in totaal 1205 werkzoekenden ingeschreven, tegen 1249 aan het einde der vorige week. Een daling dus van 44 ingeschre venen. In Beverwijk waren 1022 (vorige week 1055) ingeschrevenen woonachtig en in Heemskerk 183 (vorige week 194). PERSONALIA. Voor het diploma boekhouden van de Ver- eeniging van leeraren in Boekhouden en Han delswetenschappen slaagde de heer S. A. Fris alhier. AANVOER IJZERAARDE. Het Nederlandsche motorschip Duurswold is hier van Londen aangekomen met een lading ijzeraarde voor de N.V. Chemica. MARKTBERICHTEN Noteering van 13 Januari 1939. Andijvie per kg. 0.250.38 Koolrapen per zak 1.15 Wortelen per zak 1.50 Bieten per zak 1.50 Schorseneeren per kg. 0.12 Aardappelen, klei, per kg. 0.03'/20.06 Spruitjes per kg. 0.150.45 Boerenkool per kg. 0.04V20.10 Roode kool per kg. 0.04V20.06 Savoije kool per kg. 0.05 Uien per kg. 0.07 Prei per kg. 0.04O.O6V2 Sla per 100 krop 11. Pieterselie per bos 0.13 Selderie per bos 0.15 Appelen per kg. 0.300.45 Peren per kg. 0.60 Druiven, per kg. 0.60 Brusselsch lof per kg. 0.220.26 AANRIJDING TUSSCHEN TWEE VRACHTAUTO'S. Op het kruispunt Kees Delfsweg—Baan- straatKloosterstraat had gisteren een aan rijding plaats tusschen twee vrachtauto's. De bestuurder van een dezer auto's wilde de Baanstraat inrijden maar merkte een van rechtskomende auto te laat op. Mede als ge volg van den gladden weg kon hij een aanrij ding niet voorkomen. Beide auto's werden beschadigd; de be stuurders bleven ongedeerd. R.K. BOND VAN TECHNICI. Vrijdagavond hield de plaatselijke afdeeling van den R.K. Bond van Technici „St. Bernul- phus" in hotel Ter Burg een ledenvergadering, waarin o.a. werd besloten een actie tot samen werking te voeren met den R.K. Metaalbewer- kersbond en den R.K. Bouwvakarbeidersbond, teneinde te komen tot een beter inzicht en een hoogere waardeering van eikaars werkzaamhe den. Ten einde dit te bevorderen zal in de maand Februari een gecombineerde vergadering worden gehouden. De verkiezing van een bestuurslid ter voor ziening in de vacature, ontstaan door vertrek van den heer Verzijlbergh werd tot later uitge steld. De voorzitter richtte woorden van dank tot het scheidende bestuurslid. De geestelijke adviseur van de afdeeling, kapelaan R. van Gin- kel, hield vervolgens een causerie over het on derwerp: „Katholieke gezinsgebruiken", waar in hij uitvoerig de gebruiken behandelde van de verloving, het huwelijk, de doop en de op voeding van de kinderen. In de pauze had het bestuur gezorgd voor de tractatie van oliebollen, die de technici alle eer aangedaan hebben. HEEMSKERK DE VRIENDENKRING. Gezien het succes van den vorigen keer, heeft de tooneelvereeniging „De Vrienden kring" besloten, dit jaar weer een revue op te voeren. Deze is getiteld „O, ja, voor ik het vergeet". UIT DE NED. HERV. GEMEENTE. Daar Woensdagavond te Beverwijk de N. C. R. V.-avond wordt gehouden, is de gemeente avond der Ned. Herv. Gemeente verzet naar Vrijdagavond PAARDEN- EN HITTENFONDS. Vrijdagavond hield het Paarden- en Hitten, fonds zijn jaarvergadering in het café van den heer L. Schipper. Bij de opening herinnerde de heer C. Baltus, voorzitter, aan het feit, dat het fonds thans 20 jaar bestaat. Velen zijn aan het Fonds ont vallen. De bestuursleden de heeren C. Baltus, IJ. Schuyt en S. de Ruyter waren van het begin af lid. Uit het jaarverslag van den secretaris-pen ningmeester, den heer IJ. Schuyt, stippen wij het volgende aan: In 1938 vielen 14 verzekerde paarden en hitten, tegen 15 in 1937. De opbrengst der ca davers was 1373.25, terwijl 2.353.50 moest worden uitbetaald. De inkomsten bedroegen in totaal 2.867.37, de uitgaven 2.770.48, zoodat een batig saldo verkregen is van 96.89. Het vorig saldo bedroeg 497.96, rente 9.20, zoodat er thans een reserve van 604.05 is. Gewezen werd echter op het feit, dat in 1939 reeds 4 verzekerde dieren gevallen zijn, zoo dat deze reserve-kas geenszins overbodig is. Het aantal leden is thans 215, het aantal ver zekerde paarden en hitten 202, terwijl het waarborgkapitaal 33.050 bedraagt. Boeken en bescheiden waren in de beste orde bevonden. In de plaats van den heer Huisman werd de heer Jac. Knap aan de verificatiecommissie toegevoegd. In verband met het 20-jarig bestaan werden aan alle aanwezigen twee sigaren gepresen teerd. De heer IJ. Schuyt gaf nog een beknopt overzicht van de geschiedenis van het fonds van de oprichting op 19 Februari 1919 af. Bij de bestuursverkiezing waren aftredend de heeren C. Baltus, voorzitter, S. de Ruyter en L. Kranendonk. Allen werden bij acclama tie herbenoemd. Op deze vergadering waren 160 leden aanwezig. Bij de rondvraag werd medegedeeld, dat de vergadering niet meer boetplichtig is. Ook werd medegedeeld, dat het verzekerd bedrag van elk paard tweemaal per jaar wordt her zien. De leden kunnen hiervan kennis nemen bij hun omslag en kunnen eventueel bij het bestuur reclameeren. Na lange discussies ging de vergadering met deze regeling accoord. Tot slot werd de gebruikelijke verloting van gereedschappen e.d. gehouden. MEER VERTROKKEN DAN GEVESTIGD. In het afgeloopen jaar hebben zich in deze gemeente gevestigd 236 personen (255 in 1937), terwijl 288 personen zijn vertrokken (269 in 1937). JL ©if Bo A. Wenscht gij een permanent wave zonder electr. stroom of stoom, dus zonder brandgevaar? B. Of wenscht gij een permanent wave waar U tijdens de behan deling met uw hoofd en haar aan het electr. lichtnet of aan de tuit van een ketel kokend water wordt gekoppeld, dus met levensgevaar. A. Wenscht gij een bediening door geschoold personeel onder lei ding van een patroon die door de bekwaamste keurmeesters in Holland en België is gediplo meerd? B. Of wenscht gij ongeschoold per soneel, onder leiding van een patroon die een diploma heeft ontvangen van een zijner leve ranciers in haarverf of perma nentmachines, die met bekwaam heid niets te maken hebben en dus absoluut onvakkundig zijn. A. Wenscht U een bediening, in een naar de eischen des tijds inge richte Salon met de modernste machines? B. Of wenscht gij een bediening in een achter-, zij- of bovenkamer tje met gebrekkige of verouderde hulpmiddelen. A. Wenscht gij uw kapsel zelf te selecteeren uit een keur van de nieuwste modeplaten en daarbij vakkundige voorlichting. B. Of wenscht gij zoo een kapsel van de loopende band. A. Wenscht gij voor uw haarverple- ging een redelijken prijs te be talen B. Of een gevaarlijke en zelfs voor een opruimings- of reclameprijs nog veel te dure haarbehande- ling. Indien gij A kiest gaat U dan eens naar Kalverstraat 184. Tel. 4516. IJm. Oost. 17 x bekroond!! BURGERLIJKE STAND. Geboren: Elisabeth Carolina, d. v. Th. Spijker en Cath. H. Schoonenberg. Overleden: M. de Ruijter, echtg van P. Tuijn, 73 jaren. Gehuwd: Nic. de Reus, 23 jaar, alhier, onlangs te Beverwijk en Corn. Veldhuis, 30 j., alhier. Casp. G. van Hensbergen, 26 j. te Beverwijk en El. Henneman, 26 j. alhier. .„A. D. O" In den missie-wedstrijd, dien A.D.O. Zondag tegen V.V.Z. speelt, komt het elftal als volgt uit: Kloes, Beentjes Sr., Beentjes Jr., Welp, v. d. Kolk, Zonneveld, Voormeer, Brasser, Koopman, Groot, Meijer. EIGENAARDIGE LIEFHEBBERIJ. Iemand die Vrijdagmiddag langs den Streng- weg fietste, raakte op onverklaarbare wijze, plotseling zijn macht over het stuur kwijt en reed in een langs den weg gelegen sloot. In deze sloot, waarvan het water door de laatste regens sterk gezwollen was, was het ver drinkingsgevaar lang niet denkbeeldig. H., die het geval zag gebeuren, haalde den drenkeling dan ook spoedig op het droge. Pas was hij uit het water of hij liet zich er weer invallen, doch onmiddellijk haalde H. hem er weer uit. Dit spelletje herhaalde zich. Toen begon het H. te vervelen, en hij gaf den man een ge- duchten uitbrander en zeide, dat, als hij niet spoedig maakte dat hij weg kwam, andere maatregelen zouden worden genomen. De man nam toen zijn karretje maar weer op en ging naar huis, druipnat. Ernstig auto-ongeluk op den Amsterdamschen weg. Drie slachtoffers zwaar gewond naar het het ziekenhuis overgebracht. Hedenmorgen half 9 had op den Amster damschen weg halverwege het zij kanaal B een hevige botsing plaats tusschen een Lindbergh- autobus en een vischauto, tengevolge waarvan de drie personen, die in de cabine van de vischauto zaten, ernstig gewond werden en naar het Antonius ziekenhuis moesten wor den overgebracht. De autobus, die 8 uur uit Amsterdam naar IJmuiden was vertrokken, reed voor de plaats, waar het ongeval ge schiedde, achter de Stormvogelsbus aan, die 's morgens de schoolkinderen uit den polder ophaalt om deze naar Velsen te brengen. Deze bus moest stoppen om eenige kinderen van een boerderij op te nemen, en bleef op eeni- gen afstand voor de Lindberghbus rechts van den niet al te breeden weg staan. Hier door was de chauffeur van de bus genoodzaakt de linkerhelft van den weg te berijden. Juist kwam op dat oogenblik met groote snelheid een vischauto aanrijden. In de cabine van deze auto zaten de eigenaren, de vischkoopers Th. Otto en C. Zwaan en hun knecht, allen in Amsterdam woonachtig. Beide chauffeurs zagen elkander door de mist te laat aan komen, ondanks dat de autobus met ontstoken lichten reed. Een hevige botsing volgde. De chauffeur van de bus en de eenige passagier konden ongedeerd uit de bus komen, doch de drie inzittenden van de vischauto waren er ern stig aan toe. De chauffeur en de passagier van de bus snelden onmiddellijk te hulp. Met moeite slaagden zij erin de deur van de cabine te openen. Zij kregen daarbij spoedig hulp van eenige omwonenden. Met veel moeite slaagden zij erin de drie menschen, die meer dood dan levend waren, in veiligheid te bren gen. Spoedig was politie ter plaatse, evenals dr. Van Leusen, die de gewonden de eerste hulp verleende. Het bleek dat twee van hen er ernstig aan toe waren. Zij werden per ziekenauto naar het Antonius ziekenhuis vervoerd, waarheen de derde met een luxe auto werd overgebracht. De beide auto's waren ernstig beschadigd. Van de vischauto was de voorzijde geheel in elkaar gedrukt. De politie heeft onder leiding van den commissaris een uitgebreid onderzoek in-1 gesteld Man eenige honderden meters door tram meegesleurd. Vrijdag is op den Stationsweg te Rotterdam een even merkwaardig als gruwelijk ongeluk gebeurd, waarbij de 53-jarige hoofdonderwijzer H. C. P. Minderhoed, hoofd van de lagere school aan de Zwartewalstraat daar levensgevaarlijk is gewond. De hoofdonderwijzer, die niet wel was, moest op het Stationsplein bij de plaats waar lijn 3 staat, braken. De heer M. is daarbij, zonder dat hij zulks blijkbaar heeft opgemerkt, gaan staan tusschen den motorwagen en den bijwagen van een tramstel van lijn 3. Het personeel van de tram heeft evenmin iets gemerkt en toen het tijd was om te vertrekken, hebben zoowel de conducteur van den motorwagen als die van den bijwagen het sein tot vertrek gegeven. Toen de tram zich in beweging zette, is de heer M. door den bijwagen gegrepen. Hij is echter niet onder den wagen geraakt maar voor de baanschuiver blijven liggen. Ook toen heeft niemand iets van het ongeluk gezien. Eerst ter hoogte van de cafetaria bemerkte een voorbijganger, dat er een man voor de baanschuiver lag. hetgeen wil zeggen, dat de heer M. door alle bochten op het Stationsplein en den Stationsweg over driehonderd tot vier honderd meter is meegesleurd. Toen men den bestuurder op het ongeluk attent maakte, heeft men vanzelf direct gestopt. Het was echter niet mogelijk, den heer M. onder de baanschuiver weg te halen, zoodat de wagen moest worden opgevijzeld. Toen dit was gebeurd, heeft men den zwaar gewonden man opgenomen. Per auto van den genees kundigen dienst is hij overgebracht naar het ziekenhuis aan den Coolsingel, waar hij in deerniswekkenden toestand is opgenomen. Hij had o.m. beide armen gebroken, ernstige ver wondingen over het geheele lichaam opgeloo- pen, ernstige inwendige kneuzingen gekregen en bovendien een hersenschudding. Het ongeluk heeft veel consternatie ver wekt en het vervoer was eenigen tijd gestremd. VOETBAL. D. H. C.—HAARLEM. De roodbroeken gaan met het volgende elftal naar Delft: De Vries, Verhappen, Van Gooi, Vreeken, Effern, N. N., Kammeijer, De Winter, Van der Hulst, Smit, Van Polanen. HAARLEM 2—SPARTAAN 2. Haarlem 2 beschikt over het volgende elftal'. Mulder, Van den Berg, Nolet, Kamminga, Goossens, Urban, Hartog, Van der Kruk, Van Noesel, Bakker, Elsinger. H. F. C.H. R. C. Met het volgende gewijzigde elftal bindt H. F. C. den strijd aan: Van der Togt, Langendam, Van Zijl, Höck, Twiss, Van Olphen, Klein de Groot, Kruyer, Van Baasbank, Gentis, Lichtenstein. HOCKEY. INT. HOCKEY-TOURNOOI TE BLOEM END A AL. Mede ter viering van het 25-jarig bestaan van B. D. H. C. hebben B. D. H. C. en B. M. H. C. het plan opgevat, met Paschen van dit jaar een internationaal hockey-tournooi te organi- seeren. Het zal worden ingeluid met een wedstrijd om den door burgemeester Den Tex uitgeloof den beker. Uitgenoodigd zijn dames- en heeren-teams uit Engeland, Duitschland en België. Indien tengevolge van de bekende moeilijk heden de Duitsche teams niet kunnen komen, zullen hiervoor eventueel een Deensch en een Zwitsersch elftal worden uitgenoodigd. Verder zullen deelnemen een of meer Neder landsche combinaties. Een dergelijk grootsch opgezet tournooi eischt natuurlijk veel voorbereidingen, welke dan ook reeds in vollen gang is. Zoo moeten bijv. de buitenlandsche teams bij de leden der organiseerende vereenigingen worden ingekwartierd. Met dit tournooi zullen natuurlijk eenige feestelijke bijeenkomsten gepaard gaan. O.a. meldt het programma een diner van alle deel nemers en senior-leden van B. D. H. C. en B. M. H. C. en een grooten dansavond. Ter bestrijding van de noodzakelijkerwijze hooge kosten wordt een beroep gedaan op de leden, donateurs en op hen, die met dit tour nooi sympathiseeren; o.a. zal een garantiefonds worden gevormd. SKI-SPORT. DE NEDERLANDSCHE KAMPIOENSCHAPPEN TE AROSA. Vrijdag zijn te Arosa de Nederlandsche kampioenschappen begonnen. Het was ideaal wedstrijdweer, zoodat de skiërs alle reden tot verheugenis hadden.Wie dat niet had, was Kees Kerdel, die door eeh ongeluk bij de slalomtraining uitgeschakeld werd. Hij was in botsing gekomen met een stang op de slalombaan en gevallen; zijn en kel en zijn kuitspieren waren geblesseerd. Aanvankelijk had hij gehoopt toch nog uit te kunnen komen, doch Vrijdagmorgen bleek, dat hij niet kon deelnemen. Dat was wel jam mer, niet alleen voor Kerdel zelf, maar ook omdat de gevaarlijkste mededinger van Jan Boon daarmede uitgeschakeld was. Deze eerste dag, de dag der afdaling, heeft overwinningen gebracht aan Jan Boon, freule Gratia Schimmelpenninck van der Oye en Jan Kolff. Hun voorsprong is echter niet zoo heel groot, zoodat de slalom op den tweeden dag veel strijd te zien zal kunnen geven. Aan de uitslagen ontleenen we de volgende: Afdaling Heerenklasse: 1. Jan Boon, 3 min. 40.8 sec., 2. H. zur Nie- den 4 min. 3.4 sec. en 4. H. ter Kuile 4 min. '4 sec. Damesklasse 1. Gratia Schimmelpenninck van der Oye, 3 min. 39.2 sec; 2. Ella Kerdel 3 min. 47,2 sec., en 3. Meta Jochems 4 min. 41 sec. Heerentoerenklasse 1. Jan Kolff 3 min, 35.2 sec., 2. O. de Brey 3 min. 35,6 sec. en 3. N. Spaargaren 3 min. 47 sec. H. van den Bergh, brak bij een val zijn bril; Aukes verloor een onderdeel van zijn ski en kon niet meer op tijd door de finish komen.

IJmuider Courant | 1939 | | pagina 3