VERWACHT WORDENDE SCHEPEN PREDIKBEURTEN Nationale tentoonstelling van niaatkleeding te Rotterdam. Een modeshow voor heeren. De afdeeling Velsen van den Nederi. Bond van Kleermakerspatroons verzoekt ons het volgende te plaatsen: De zalen van Bristol te Rotterdam herber gen dikwijls goed gekleede dames en heeren, maar zelden zullen zij een zóó grcot aantal correcte heereneostuums en damestoiletten binnen hun muren zien als op Dinsdag en Woensdag 17 en 18 Januari a.s. Dan zijn namelijk alle kleermakers in Ne derland en voor zoover het den tweeden dag betreft, alle andere belangstellenden uitge- noodigd om naar Rotterdam te komen om daar in Bristol de Nationale tentoonstelling van Maatkleeding te bezoeken. Iets geheel nieuws voor ons land, waarvan dus de Maasstad de primeur heeft, is een „modeshow voor heeren". Ben titel voor mannelijke mannequins is nog niet uitgevon den en men stelle zich trouwens niet voor, dat men een fraai gevormde specimina van het sterke geslacht opzettelijk heeft bijeen gezocht om heupwiegend over het plankier te schrijden. De show zal een wat krachtiger karakter dragen en meestal zullen het de kleermakers zelf zijn, die de beste werkstuk ken van hun handen zullen dragen om de toeschouwers te laten zien, wat vakkundige maatkleeding vermag. Ook mantelcostumes die uiteraard door dames vertoond zullen worden, zal men kunnen bewonderen. Dergelijke bijeenkomsten plegen in het buitenland bijzonder veel belangstelling te trekken. Vier a vijfduizend bezoekers is daar niet ongewoon en de Nederandsche Bond van Kleermakerspatroons die de nationale ten toonstelling heeft georganiseerd, rekent er dan ook op, dat er Dinsdag en Woensdag a.s. in Bristol in Rotterdam geen steel meer on bezet zal blijven. De eerste dag omvat meer het officieele gedeelte en is uitsluitend bestemd voor men- schen van het vak. Om 10 uur v.m. zal de wethouder van Onderwijs en Volksontwikke ling, de her J. B. J. Ratte, de tentoonstelling openen. Na een paar zeer korte redevoerin gen van officials wordt een vak-technische film vertoond, terwijl de middaguren behalve aan een excursie naar de Maastunnelwerken, in hoofdzaak gewijd zullen zijn aan het be zichtigen van de tentoonstelling en aan de show. Op Woensdag zal Bristol con 10 uur zijn deuren gastvrij open zetten gastvrij in dien zin, dat ook dan de toegang gratis is voor lederen belangstellende, dus zoowel voor den man, die de kleeren maakt, als voor hem, die de kleeren alleen maar pleegt te dragen. Naar de organisatoren ons mededeelen, zal de tentoonstelling een bezoek alleszins waard zijn. Men zal er zoowel het dagelijksch colbert costuum kunnen bewonderen als gelegen heidskleding, jacquet, rok en smoking. Sport en jachtkleeding, dames- en heeren rijcos- tuums zijn er te zien en verder alles wat er op het gebied van kleeding maar te bedenken valt, ruige ulsters naast de stemmige toga, of ficiers uniformen zoowel als een complete bruidsstoet. Wanneer stempelen? De steanpeluren voor de verschillende or ganisaties voor de week van 16 tot en met 21 Januari zijn vastgesteld als volgt: Werkloozenvereeniging 99.30. Algemeene Nederi. Metaalbewerkersbond 9.35—9.55. Algemeene Nederi. Bouwvakarbeidrsbond 10—10.20. Ongeorganiseerden 10.3011.30. IJmuider Transport Federatie (N.A.S. 11.45 —12. R.K. Bonden 99.40. Kleine Bonden 9.4510. Chr. Bond van Fabrieks. en Transportarb. 10.20—10.50. Oud Katholiek Vakverbond 10.5511.10. IJmuider Federatie 11.1512. BURGERLIJKE STAND. Bevallen: M. M. VervaatVerdunnen, z., Hof dijklaan 49, Velsen; W. WiljouwWijker, d., Ladderbeekstraat 62, Velsen N.; T. ScholDek ker, z., Casembrootstraat 50, IJmuiden; J. Luit jesFoppen, d., Kon. Emmastraat 3, IJmuiden; A. den HeijerPronk, z., Fr. Halsstraat 56. IJmuiden; A. M. WillemsDik, z., Kanaalstraat 57, IJmuiden; A. de WitDekker, z., Torricelli- straat 42, IJmuiden; D. BoumaKoning, z., Fro- gerstraat 37 rd., IJmuiden; K. G. Venema Visser, z., Trompstraat 6 rd., IJmuiden. Overleden: S. Turkenburg, 51 j., echtgen. v. E. M. Emke, Bloemend.str.weg 116, Santpoort; W. H. Grotthaus, 51 j., echtgen. v. J. H. G. J. de Roller, Schulpweg 109, Velsen N.; K. W. Jansson, 49 j., echtgen. v. C. H. Slot, Rooswij- kerlaan 54, Velsen N. Ondertrouwd: C. H. Balm, P. Heinstraat 81 IJmuiden en J. Zwier, Hagelingerweg 295, Santpoort, toek. adres: Acaciastraat 9, IJmui- dn; T. W. G. van Dalsum, Haarlem, Molijn- straat 15 en V. Noorman, Wüstelaan 23, Sant- poox-t, toek. adres: Wüstelaan 23. Santpoort; G. M. van Houwelingen, Cypressenstraat 13, IJmuiden en M. J. Ponsen, Bloemendaal, Prov. Ziekenhuis, toek. adres: Fr. Halsstraat 49, IJmuiden; A. van Kordelaar, Haarlem, Spaarn- hovenstraat 93 en W. Emmelot, Conradstraat 3, IJmuiden, toek. adres: Haarlem, Soerabaya- straat 4; F. van der Knaap, Haarlem, Zijlweg 23 en P. A. A. Immers, Bloemend.str.weg 170, Santpoort, toek. adres: Zijlvest 25, Haarlem; K. C. Kleijn, Eschdoornstraat 22, IJmuiden en G. H. Bont, Haarlem, Anthoniestraat 83, toek. adres: Lorenzstraat 32, IJmuiden. Gehuwd: H. Plug en A. Carton, Planciusstraat 3, IJmuiden; L. Plug en E. A. Dettmer, de Weerdstraat 34, IJmuiden; H. H. Groeneveld en F. Duijn, Beverwijk, Creutzberglaan 133. Goedkoop tarief voor werkloozen. Voor kampeeren en baden aan het Zuiderstrand. In de raadsvergadering van 23 Novèmiber j.l. noodigde de heer P. F. C. Roelse burgemees., ter en wethouders uit, maatregelen te tref fen, welke er toe zouden leiden, dat op een gedeelte van het verpachte zeestrand door werkloozen tentjes kunnen worden geplaatst tegen een lager tarief dan thans geldende is. Naar aanleiding hiervan deelen B. en W. den Raad mede, dat de pachters van het gedeelte zeestrand ten Z. van de Zuiderpier zich be reid hebben verklaard, voor het plaatsen van tentjes op het bedoelde strandgedeelte, daar onder begrepen 't opbergen van de tentjes en 't baden, door werkloozen een tarief toe te pas sen van 10 ets. in plaats van 25 ct. per dag. De werkloozen, die van dit tarief gebruik wenschen te maken, kunnen dit doen op ver toon van hun stempelkaart. Benoeming Ambtenaar Burgerlijke Stand. Ter benoeming tot onbezoldigd ambtenaar van den Burgerlijken Stand, in verband met het voorstel, het aantal ambtenaren uit te breiden, bevelen B. en W. aan den adjunct commies ter secretarie W. C. van Zwieten. Nieuw raadslid benoemd. Tot opvolger als lid van den gemeenteraad van den heer J. v. d. Kerkhoff is door het Centraal Stembureau benoemd verklaard de heer N. Raven, die de benoeming heeft aan genomen. Het onderzoek van den geloofsbrief van den heer Raven zal in de e.v. raadsvergadering geschieden. Herziening Uitbreidingsplan. In het plan van uitbreiding, vastgesteld bij besluit van 15 Juli 1924, no. 3, en goedgekeurd door Gedeputeerde Staten bij besluit van 30 Juli 1924, no. 122, zijn tussehen de Kalver- straat en den Elgelmundusweg te IJmuiden drie straten ontworpen. Dit aantal lijkt B. en W. met het oog op het verkeer door de Kalver- straat, wanneer deze op de toekomstige breedte zal zijn gebracht, te groot. Uitlichting uit het plan van uitbreiding van de meest oostelijk geprojecteerde straat komt B. en W. daarom gewenscht voor, temeer, omdat betwijfeld mag worden of deze straat, indien zij in het plan blijft gehandhaafd, tot stand zal komen, daar, in verband met de bestaande bebouwing, ter weerszijden van de ontworpen straat niet vol doende bouwblokdiepte aanwezig is en bebou wing derhalve practisch uitgesloten moet worden geacht. B. en W. hebben daarom een herziening van het plan van uitbreiding doen ontwerpen. Dit ontwerp heeft, met de daarbij behoorende be bouwingsvoorschriften, van 12 December 1938 af gedurende vier weken op de secretarie voor een ieder ter inzage gelegen. Van de nederleg- ging is kennis gegeven in het Nieuwe Avond blad IJmuider Courant, in het Dagblad voor IJmuiden, Velsen, enz. en daarenboven aan de ingezetenen op de gebruikelijke wijze. Binnen den, bij artikel 37, alinea 2, der Woningwet gestelden termijn zijn daartegen geen bezwaren ingebracht. B. en W. stellen derhalve voor, het herzie- ningsplan met de daarbij behoorende bebou wingsvoorschriften vast te stellen en daartoe het besluit te nemen, dat in concept bij de stukken is gevoegd. Geld voor Sinterklaas en Kerst cadeautjes? Slechts een geringe stijging van de ingelegde gelden bij de Rijkspost spaarbank. Uit het maandbericht van December omtrent den gang van zaken bij de Rijkspostspaarbank in deze gemeente blijkt, dat in genoemde maand is ingelegd f135952.49 en terugbetaald f132677.33 zoodat een bedrag van f 3275.16 meer werd in gelegd dan terugbetaald. Aan drie kantoren, nl. de kantoren in de „werk"-afdeelingen IJmuiden, IJmuiden-Oost en Velsen-N. won het totaal der ingelegde gelden het van dat der terugbetalin gen, in de afdeelingen der renteniers en foren sen Santpoort-dorp, Santpoor-station en Velsen was het juist andersom. Het is mogelijk, dat men in de afdeelingen der beter-gesitueerden tenge volge van de inkoopen voor Sinterklaas en/of Kerstmis niet aan sparen is toegekomen of geld heeft moeten opnemen, maar er kunnen natuur lijk ook andere oorzaken van den teruggang zijn. Voor de spaarders uit de andere afdeelin gen is het verheugend, dat het hun mogelijk was, nog een goede 15 mille in te loopen. Er werd ingelegd resp terugbetaald: In IJmuiden: Ingelegd f 68561.38 Terugbetaald f 61653.78 Meer ingelegd dan terugbetaald f 6907.60 In IJmuiden-Oost: Ingelegd f 21022.54 Terugbetaald f 15386.98 Meer ingelegd dan terugbetaald f 5635.56 In Velsen: Ingelegd f 7123.83 Terugbetaald f 10671.37 Minder ingelegd dan terugbetaald f 3547.54 In Velsen-Noord: Ingelegd f 12057.64 Terugbetaald f 8964.59 Meer ingelegd dan terugbetaald f 3093.05 In Santpoort-Dorp: Ingelegd f 1326214 Terugbetaald f 21934.20 Minder ingelegd dan terugbetaald f 8672.06 In Santpoort-Station: Ingelegd f 13924.96 Terugbetaald f 14066.41 Minder ingelegd dan terugbetaald f 141.45 Het aantal nieuw uitgegeven boekjes be droeg 95. Van den Burgerlijken Stand. Tengevolge van de steeds toenemende werk zaamheden op de afdeeling Burgerlijke Stand, Bevolking en Militaire Zaken is het niet meer mogelijk dat de chef dezer afdeeling, tevens ambtenaar van den B. S. alle akten verlijdt. B. en W. achten het daarom noodzakelijk, het aan tal ambtenaren van den B. S. op die afdeeling met één uit te breiden. De verordening rege lende de verdeeling van de werkzaamheden dient in verband hiermede te worden herzien. De nieuw-ontworpen verordening is in overeen stemming gebracht met de practijk. B. en W. stellen voor, de bij de stukken ge voegde concept-verordening vast te stellen. Wat er op straat lag. Gevonden te IJmuiden: Portemonnaie, doosje van een rozenkrans, handschoenen, rijwielbei,merken, polshorloge, hond, knot wol, huissleutel, gummiballen, cein tuur. Gevonden te IJmuiden (O): Belastingmerk, padvindersriem, handwarmer, portemonnaie met inhoud, vulpen, dynamo van rijwiel, snelbinder en pak brood, rozenkrans, ceintuur, dameshandschoen, muts, kinderhand schoen. Gevonden te Velsen (N): 1 paar kinderpantoffels, kinderlaarzen, stuk ijzer, kinderhandschoentje, school-étui, auto vijzel, bruine hond, handschoen, handbeschermer nummerplaat van een auto, portemonnaie. Gevonden te Velsen: vulpen. Gevonden te Santpoort: Koperen gewicht, dameshandschoen, kinder handschoenen, heerenrijwiel IJmuiden's Bloei en de toeristen steiger. In de laatstgehouden bestuursvergadering van de vereeniging IJmuiden's Bloei werd besloten, de algemeene ledenvergadering te houden op Donderdag 9 Februari a.s om 8.15 uur in hotel .Willem. Barendsz". Jaarverslag en financieel verslag over het af- geloopen boekjaar werden door het bestuur goed gekeurd en zullen op de algemeene vergadering aan de leden worden voorgelegd. In de vergadering kwam wederom de toeris tensteiger ter sprake. Allen waren het er roerend over eens, dat hierin nu eens verandering moet worden gebracht. Besloten werd, nogmaals de noodige stappen te doen om te komen tot ver betering van den steiger, wat zeer zeker in het belang is van de gemeente Velsen, doch in het bijzonder van IJmuiden. Het bestuur juichte het ten zeei'ste toe, dat door den Rijkswaterstaat, speciaal ten be hoeve van zeiljachten, de loskade van de Alk maar Packet is doorgetrokken tot nabij de Zui- dersluis, zoodat sportvaartuigen alhier gemak kelijk kunnen aanleggen. GESLAAGD. Voor de examens diploma boekhouden, gehou den door Mercurius te Amsterdam en de Ver eeniging van Leeraren in de Handelswetenschap pen te Haarlem, slaagde onze plaatsgenoot de heer A. van Bodegraven. De „Haarlem" in Engeland. Naar wij vernemen, heeft de Haarlem het deze week in Grimsby weer goed getroffen. De trawler voerde een mooie vangst aan en be- somde f 7000. De „Isabel" gaat weer in de vaart. De Isabel IJM 14 is in het dok geplaatst om weer voor de visscherij te worden klaar ge maakt. VEEL WATER. Nu er sinds weken veel sneeuw en regen is gevallen, is er veel water gekomen in de beek langs de Leeuweriklaan. die anders ook den geheelen winter droog is. Er is thans zooveel water in de beek, dat men er bij ijs op zou kunnen schaatsen rijden, ware het niet, dat er jonge boompjes en takken in liggen. Als er zieken zijn. Zondagsdienst der apotheken. De Zondagsdienst der apotheken wordt Zon dag waargenomen door de Kennemer Apotheek aan den Wijk aan Zeeërweg. Deze apotheek is tevens aangewezen voor den nachtdienst in de komende week. CABARETAVOND „ZIEGFIELD". De Jeugdontspanningsvereeniging Ziegfield geeft hedenavond een cabaretavond in Het Wapen van Velsen Haarlemsche Orkest Vereeniging. De Haarlemsche Orkest Vereeniging geeft Zondagmiddag 15 Januari a.s. in de Gemeen telijke Concertzaal te Haarlem een volkscon cert onder leiding van den gastdirigent Kees Hartvelt. De solist is Jac. van Kampen (zang) Het programma vermeldt: Franz Schubert's Syimphonie no. 5 in Res-groot; recitatief en aria uit G. F. Handel's oratorium „Judas Mac cabeus"; Cassation in G-groot van W. A. Mozart; drie liederen van Felix Weingartner en Richard Strauss; Peter Tschaikowsky's ouverture fantaisie Romeo en Julia". MACHIN STEN -EXAMEN. Geslaagd voor het voorloopig diploma de heer A. Bakker, IJmuiden. AANGEKOMEN. 12 Januari: Duurswold m.s. Londen Van Rensselaer s.s. West Indië Harpefjell s.s. Tonsberg Vechtstroom s.s. Huil Greyfriars s.s. Boston (L.) Holmside s.s. New Castle 13 Januari: Astarte s.s. Bremen Barendsz m.s. Rotterdam Prima m.s. Bremen Euterpe s.s. Bordeaux Ida Joerk s.s. Bremen Alcinous m.s. Batavia Karin s.s. Norresundet Cabo m.s. Londen Muron m.s. Rotterdam St. Philipsland s.s. Gdynia VERTROKKEN. 12 Januari: Ransdorp m.s. Hoboken Abeille VIII sl.b. Dakar Kraan 226 kr. Dakar Bjorkö s.s. Halmstad Melissa m.s. Hamburg Lilly s.s. Immingham Mudo m.s. Londen Deucalion s.s. Rotterdam Snyg s.s. Oslo 13 Januari: Ousel s.s. Liverpool Harpefjell s.s. Haifa Waterland s.s. Buenos Aires Bornrif m.s. Goole Boekelo s.s. Genua Oise m.s. Parijs IJzerverscheping. In ballast is het Duitsche stoomschip Ida Joerk van Bremen in de buitenhaven van het Hoogovenbedrijf aangekomen om een lading ijzer in te nemen. Voor orders. Het van Bremen in ballast aangekomen Ne- derlandsche motorschip Prima heeft hier op dracht gekregen voorloopig in de Binnenhaven vast te maken teneinde nadere orders af te wachten. Kolenaanvoer. Met een volle lading steenkolen is het Engel- sche stoomschip Holmside van New Castle bij de Hoogovens aangekomen. Sleepreis. De van Havre aangekomen Fransche sleep boot Abeille VIII is later met de drijvende kraan No. 226 naar Dakar in zee gegaan. Voor den sloop. De Engelsche stoomtrawlers Mayfair en Pel- ham zijn voor den sloop aan een firma in Pernis verkocht en onder eigen stoom aldaar aange komen. SCHIP Aegeon (Gr.) Antonis (Gr) Amstelkerk (Ned.) Alkmaar (Ned.) Aino (Br.) x) Achilles (Ned.) Ascanius (Br.) x) Aurora (Ned.) Boskoop (Ned.) Bloemfontein (Ned.) x) Baarn (Ned.) x) Boschfontein (Ned.) Berenice (Ned.) Ceres (Ned.) Chr. Bors Chr. Huygens (Ned.) Caribia (Du.) x) Cordillera (Du.) x) Costa Rica (Ned.) x) Dioni (ItaL) Doris (Gr.) Essen (Du.) Eemland (Ned.) Enggano (Ned.) x) Flintshire (Br.) Friesland (Ned.) Gambian (Br.) Ganymedes (Br.) Guinean (Br.) Hamm Du. Hercules (Ned.) Heidelberg (Du.) Hoogland (Ned.) Heemskerk (Ned.) x) Karnak (Du.) Laertes (Ned.) Luneburg (Du.) Meerkerk (Ned.) x) Meliskerk (Ned.) Melampus (Ned.) x) M.v.St.Aldegonde (N.)x Merope (Ned.) Melissa (Ned.) Montferland (Ned.) x) Njegos (J.S1.) Nijkerk (Ned.) Orestes (Ned.) Orpheus (Ned.) Poelau Laut (Ned.) x) Phrygia (Du.) Pionier (Belg) Poelau Roebiah (Ned.) Polyphemus (Ned.) x) Patricia (Du) Poseidon (Ned.) Peisander (Eng.) x) Phrontis (Ned.) Perseus (Ned.) Patella (Br.) Koxby (Br.) Randfontein (Ned.) Reggestroom (Ned.) - Salland (Ned) Strix (Noor) x) Serooskerk (Ned.) x) Stella (Ned.) Simon Bolivar (Ned.) fa wall (Ned.) x) Taygetos (Gr.) Tela (Ned.) 1'owa (Gr.) Triton (Ned.) Titus (Ned.) Tarakan (Ned.) x) Tajandoen (Ned.) x) V.N. Goulandrirs (Gr.) Vulcanus (Ned.) Voluntas (Ital.) Westlano (Ned.) Zaanland (Ned.) x) VAN Verm. Aankomst LAATSTE BERICHT La Plata 17 Jan. 5 Jan. van St. Vincent. La Plata 2 Febr. 29 Dec. van San Nicolaas West-Afrika 10 Jan. van Dakar. Chili 11 Jan. te Valparaiso. Port Arthur 24 Jan. 6 Jan. vertrokken. Stamboul 27 Jan. 12 Jan. te Candia. Glasgow 17 Jan. 14 Januari, vertrokken. Midd. Zee 12 Jan. van Venetië. Chili 2 Jan van Curacao. Zuid Afrika 12 Jan. te Hamburg. Chili 6 Jan. te Tocopilla. Zuid Afrika 10 Jan. van Durban. Palermo 27 Jan. 9 Jan. vertrokken. Chili 10 Jan. van Paita. La Plata 22 Jan. 9 Jan. van Dakar. Batavia 14 Febr. vertrekt 18 Januari. Hamburg (v. IJm.) 15 Jan. 14 Januari, vertrokken. Pto Barrios (v. IJm.) 4 Febr. 14 Januari, vertrokken. Hamburg 15 Jan. 14 Januari, vertrokken. Poti (v. IJm.) 13 Jan. 11 Jan. van Land's End. La Plata 22 Jan. 29 Dec. van Buenos Aires. Batavia 7 Febr. 7 Jan. van Colombo. Santos 30 Jan. 11 Jan. te Bahia. Batavia 13 Jan. van Padang. Japan 15 Febr. 10 Jan. te Singapore. Newcastle (v. IJm.) 15 Jan. 14 Jan. vertrokken. West Afrika 15 Febr. 10 Jan. van Accra. Midd Zee 15 Jan. 12 Jan. van Finisterre. West Afrika 8 Jan. van Pt. Bouet. Ned. Indië 16 Jan. 10 Jan. van Gibraltar. ?.wZee Ned. Indië 17 Jan. 11 Jan. van Gibraltar. 26 Jan. 10 Jan. van Soerabaya. N e wcastle 15 Jan. 14 Januari, vertrokken. Hamburg 12 Jan. 11 Jan. vertrokken. Ned. Indië 26 Febr. 7 Jan van Bintang. Ned Indië Ned. Indië 22 Jan. 12 Jan. van Gibraltar. 6 Febr. 4 Jan. van Singapore. Japan Zuid Afrika 12 Jan. te Genua. 13 Jan. van Antwerpen. Hamburg Batavia Danzig Hamburg Buenos Aires 19 Jan. 14 Januari, vertrokken. 29 Jan. 13 Jan. van Port Said. 16 Jan. 13 Jan. vertrokken. 17 Jan. vertrekt 16 Januari, vertrekt 20 Januari. La Plata Zuid Afrika 6 Febr. 5 Jan. van Buenos Aires. 12 Jan. van Beira. Mexandrië 23 Jan. 12 Jan. van Haifa. Hamburg in lading. Batavia 12 Jan. van Pt. Said. Mexico 17 Jan. 2 Jan van Trinidad. La Plata 20 Jan. 15 Jan. van Madeira. Batavia 13 Jan. te Londen. Batavia 24 Jan. 13 Jan. van Pt. Said. Pto Barrios 30 Jan. 12 Jan. van Pto Cabello. Midd. Zee 3G Jan. 12 Jan. van Catania. Batavia 11 Febr. 10 Jan. van Padang. Batavia 8 Maart vertrekt 28 Januari Stettin 17 Jan. 14 Januari, vertrokken. Galveston 24 Jan. 6 Jan. vertrokken. Port Red on 19 Dec. van Singapore L Afrika 8 Jan. van Mombassa. Hamburg 14 Jan. 13 Jan. vertrokken. Buenos Aires 3 Febr 12 Jan. van Santos. Corpus Christ! 14 Jan. 12 Jan. van Land's End. Japan 10 Jan. van Hongkong. Constantza 30 Jan. 11 Jan. van Kymassi. West Indië 17 Jan. 11 Jan. van de Azoren. Batavia 12 Jan. van Stamboul. La Plata 28 Jan. 29 Dec. van Montevideo. La Plata 30 Jan. 6 Jan. van Kaap Frio. La Plata 31 Jan. 10 Jan. van Fern. Noronha. Midd Zee 18 Jan. 12 Jan. van Algiers. Zwarte Zee 12 Jan. van Bourgas. Batavia 11 Jan vertrokken. Hamburg in lading. La Plata 4 Febr. 31 Dec. v San Nicolas. Midd. Zee 15 Jan. 13 Jan. van Ouessant. Bona (n. IJm.) 6 Jan. vertrokken. Buenos Aires ■20 Jan. 30 Dec. van Rio Janeiro. Hamburg 22 Jan. vertrekt 21 Januari. Schepen voorzien van een x) «ljn grootei din VISSCHERIJ EN SCHEEPVAART TE HMUIDEN AANGEKOMEN SCHEPEN WIJK AAN ZEE Joodsche vluchtelingen in het Einmahuis. In het Emmahuis aan den Relweg zijn. zoo als wij reeds berichtten, jeugdige Duitsche vluchtelingen ondergebracht. In totaal zijn daarvoor 106 bedden beschikbaar en de ver wachting is, dat deze weldra bezet zullen zijn. Men deelde ons mede, dat de Joodsche kinderen in dit koloniehuis slechts korten tijd zullen vertoeven Zij zijn hier eigenlijk slechts in quarantaine, omdat de reeds bestaande quarantaine-inrichtingen beschikbaar moesten komen voor het verleenen van huisvesting van vluchtelingen, die op illegale wijze ons land zijn binnengekomen. De leeftijd van de in Wijk aan Zee onderge brachte kinderen loopt van 3 tot 18 jaar. De vluchtelingen maken het uitstekend. Het medisch toezicht berust bij den plaat selijken geneesheer, dr. Netelenbos en den in- specteur van de volksgezondheid. Hoogovens Hoogovens Binnenhaven Duitsch Engelsch Nederi. Ida Joerk Holmside Prima Bremen New Castle Bremen laden kolen v. orders SANTPOORT NED. HERV. KERK V.m. 10: Ds. R. H. Oldeman. NED. HERV. KAPEL. V.m. 10: Ds. J. de Wit, van Leiden. Nam. 5: H. Heeresma, van A'dam. GER KERK IN H. V.. geb. Bethel, Wüstelaan. V.m. 10: K. v. d. Berg. IJMUIDEN NED. HERV. KERK. Kanaalstraat V.m. 10: Ds. de Beus, Overveen. Nam. 5.30: Ds. A. T. W. de Kluis, Rotterdam, Jeugddienst. BETHLEHEMKERK, James Wattstraat V.m. 10: D. Selling. HERV EVANG., Oranjestraat 8. V.m. 10 en nam. 5: Leesdienst. GEREF. KERK. Wilhelminakade. V.m. 10: Ds. S. E. Wesbonk. Nam. 5: Cand. B. J. A. Streefkerk, Rotterdam. HULPKERK, Marnixschool. V.m. 10: Cand. Streefkerk. Nam. 5: Ds. S. E. Wesbonk. CHR. GEREF. KERK. V.m. 10: Ds. A. Zwiep; nam. 5: Dezelfde. DOOPSGEZ. en AFD NED. PROT. BOND, Helmstraat 9. V.m. 10.30: Ds. Milatz. OUD-KATHOLIEKE KERK. V.m. 10: H. Dienst Nam. 7: Vesper. LEGER DES HEILS. V.m. 10: Opdrachtsdienst, Nam. 3.30: Verblijdingssamenkomst. Nam. 8: Verlossingssamenkomst o.l.v. Mej. Varwijk. IJMUIDEN-OOST NED. HERV. KERK, Goede Herderkerk, Velser- duinweg. V.m. 10: Ds. G. F. Callenbach. Nam. 5.30: Dezelfde. VEREENIGINGSGEBOUW, Kalverstraat V.m. 10: Jeugddienst VER VAN VRIJZ. HERV., Vereenigingsgeb., Stationsweg, Velsen. V.m. 10.30: Prof. Dr. G. A. v. d. Bergh van Eysinga, Bloemendaal. GER. KERK, Velserduinweg. V.m. 10 en nam. 5: Ds. E. G. van Teylingen. BAPTISTENGEM., lokaal Willemsbeekweg 22. Vrijdag nam. 8: Ds. L. de Haan, pred. te Hrl. VERGADERING VAN GELOOVIGEN, Willems beekweg 22 V.m. 10: Broodbreken. Nam. 7.30: Evangelisatiesamenk. Spr. A. Bes- selaar, Amsterdam. Maandag nam. 8: Bijbel bespreking. HERST APOST ZENDINGSGEM., Willebrord- straat 10. V.m. 10.15: Godsdienstoefening. Nam. geen dienst ROZEKRUISERS, Stationsweg 65. V.m. 10.30: Tempeldienst. Maandag nam. 7.15: Genezings dienst VE1SEN NED. HERV. KERK. V.m. 10: Ds. Johs. Brons geest. Bed. H. Avondmaal. Nam. 5.30: Dezelfde. VEISEN-NOORD GEREF KERK Groote Hout- of Koningsweg. V.m. 10 en nam. 5: Dr. D. v. Katwijk. BEVERWIJK NED HERV KERK. Kerkstraat. V.m. 10: Ds. J. H. W. Warners, van Alkmaar. Doopsbedie- ning. Nam. 121: Zondagsschool. VEH VAN VRIJZ HKHVOKMDKN Parklaan. Nam. 7: Ds. G. Westmijse, van Rotterdam. DOOPSGEZ. GEM., Meerstraat. V.m. 10: Ds. J. D. van Calcar. 12: Zondagsschool. EVANG. LUTH. GEM. Koningstraat V.m. 10.30: Ds. J. Ph. Haumersen. GEREF. KERK. C. H. Moensplein. V.m. 10 en nam. 5: Ds. H. Holtrop. EVANG ..MARANATHA". Dr. Schuitstraat 31. V.m. 10: Th. Besselaar, van Amsterdam in ge bouw Odeon. Dinsdag nam. 7.30: Vrouwenkrans. Woensdag nam. 2: Meisjeskrans. Nam. 4: Zang. Donder dag nam. 8: Bijbelonderzoek. LEGER DES HEILS, Zeestraat 26. Geen opgave ontvangen. CASTRICUM NED HERV. KERK V.m. 10: Ds. A. v. Poelgeest HERV. EVANGELISATIE. V.m. 10: Ds. M. G. Blauw, Haarlem. GEREF KERK, Beverwijkerstraatweg 32. Van. 10 en nam. 5.30- Ds. J. Krüger. HEEMSKERK NED. HERV. KERK. V.m. 10: Ds. Joh. IJzerman. Voorber. H. Avondmaal. WIJK AAN ZEE EN DUIN NED HERV KERK. Juliana weg. V.m. 10: Ds. J. A. L. Hovy. VEREENIGINGSGEBOUW, Populierenlaan. V.m« 10: F. Offeringa, hulpprediker.

IJmuider Courant | 1939 | | pagina 5