BURGERLIJKE STAND. De praatavond van de N. C. R. V. Interpellatie van den heer Visser. Talrijke vragen beantwoord. Het plaatselijk propaganda-comité van de Nederlandsch Christelijke Radio Vereeniging heeft gisteravond in het Ned. Hervormd Ver eenigingsgebouw aan de Oosterwijkstraat een propaganda-praatavond gehouden, waarvoor de belangstelling zeer groot was. De avond werd geopend met het zingen van psalm 138 vers 1 en gebed, waarna de heer A. C. van der Giessen een openingswoord heeft gesproken, waarin spr. o.m. zeide, dat het hem een groot genoegen was om de aanwezigen op dezen praatavond een welkom toe te roe pen. Voorts herinnerde spr. er aan, dat het getrouw aan de gewoonte is om ook dezen win ter de leden van de vereeniging bijeen te roe pen. Met deze samenkomsten is men op den goeden weg, want deze verhoogen het gevoel van saamhoorigheid en versterken de banden tusschen de leden en de N.C.R.V. Ook in Be verwijk bestaat voor deze avonden, aldus spr. nooit gebrek aan belangstelling, wat ook weer uit deze massale opkomst bleek. De N.C.R.V. wil haar arbeid stellen, aldus de heer Van der Giessen, in dienst van Koning Jezus. Het werk van de N.C.R.V. is niet vol maakt, omdat het door menschen gebeurt, maar het hoofdbestuur heeft altijd getracht om het zoo volmaakt mogelijk te maken en de uitzendingen zooveel mogelijk te verbete ren. Daarom moet het op prijs gesteld worden, dat de leden van de N.C.R.V. uit deze omgeving in de gelegenheid gesteld worden iets meer van de vereeniging te weten. Vervolgens heette spr. de heeren P. C. Tolk, omroepleider der N.C.R.V., F. C. van Dorp uit Rotterdam, ds. Joh. IJzerman, Ned. Hervormd predikant te Heemskerk en den technischen dienst, die het muzikale gedeelte verzorgde, hartelijk welkom. Aan het einde van zijn openingswoord hoopte spr., dat bovenal God dezen avond zou zegenen en dat het een goede en gezellige N.C.R.V.-praatavond zou worden. Nadat hierna eenige gramofoonplaatjes wa ren gedraaid heeft de heer F. C. van Dorp op de van hem bekende wijze eenige gedichten, waaronder o.m. waren „God's besluit", „Postil jon", beide van Bredius en „Mijn belijden", ge declameerd. De heer Van Dorp oogstte met zijn declamaties groot succes. Vervolgens heeft de omroepleider, de heer P. C. Tolk, een causerie gehouden over de nieuwe studio van de N.C.R.V. Een nieuwe studio, was volgens spr.„ hard 'noodig. daar het bestaande gebouw langzamerhand veel te klein werd. Met den bouw is reeds begonnen en het werk vlot uitstekend. Het gebouw wordt in zeer modernen stijl opgetrokken en zal ongeveer 50 bij 50 meter groot worden. Aan de hand van een platten grond van het gebouw en een plaat van het exterieur heeft spr. de indeeling van de studio uiteengezet. Uit het „praatje" van den heer Tolk bleek wel, dat de nieuwe studio met de modernste hulpmiddelen uitgerust zal worden om den luisteraars goede uitzendingen te verzekeren. Na de pauze, waarin thee met koek werd ge serveerd, heeft de heer De Jong nog twee Vlaamsche humoristische stukjes gedecla meerd, die buitengewoon in den smaak vielen. De heer Tolk heeft vervolgens een groot aantal vragen, die naar aanleiding van zijn causerie werden gesteld, beantwoord. Bijna alle vragen hadden betrekking op do uitzendingen en de programma's. Aan het einde van de bijeenkomst heeft de heer A. C. van der Giessen dank gebracht aan de medewerkenden, waarna ds. Joh. IJzerman een slotwoord sprak. WB»-Theater geeft: „De Wildzang" en „In de olie". Deanna Durbin, de thans zestienjarige film ster met het schalksche snuitje en ontwape nende charme, heeft de harten van jong en oud stormenderhand veroverd, zoo schreven wij vorige week in ons overzicht. Deanna schijnt ook in Beverwijk in de afgeloopen week vele harten veroverd te hebben, want de be langstelling voor deze film was zeer groot. De directie van het W.B.-Theater heeft dan ook besloten om de film „Wildzang" met de jeugdige hartenveroveraarster in de hoofdrol een week te prolongeeren. Deanna wordth in deze rolprent uitstekend terzijde gestaan door Herbert Marshall en den onverstoorbaren butler Arthur Treacher, die beiden enkele „rustige" weken als Deanna er niet geweest was in het gebergte wen- schen door te brengen. Deanna wordt in deze rolprent uitstekend temidden van een uitgelaten meisjesschare door de film en sleept den toeschouwer mee in een wervelwind van progressieve belevenis sen. Al fietsend door het schoone bergland schap, al zingend in een treincoupé met ca- denseerend wielengedreun als accompagne ment, al leugentjes vertellend op een kost schoolmanier, maakt zij „De Wildzang" tot een streeling voor oog en oor. Als tweede hoofdnummer wordt vertoond „In de Olie" met Joe E. Brown in de hoofdrol. Wie deze komiek wel eens nuchter op het doek heeft gezien, weet dus wat hem te wachten staat als Amerika's grootste schreeuwer dron ken is. Misschien worden het nu wel verrekte lachspieren. Een actueel bij programma completeert het nieuwe programma van het W.B.-Theater voor de komende bioscoopweek. CHRISTELIJKE GYMNASTIEKVEREENIGING „HERCULES". De Christelijke Gymnastiekvereeniging „Hercules" zal op Woensdag 1 Februari in het Ned. Herv. Vereenigingsgebouw aan de Oos terwijkstraat haar jaarvergadering houden. De agenda vermeldt o.m. de jaarverslagen van secretaresse, penningmeesteresse en pro- paganda-commissie en een bestursverkiezing wegens periodieke aftreding van mej. R. Swal- ve. penningmeesteresse en de heeren J. Tabak, voorzitter en L. Offerhaus, commissaris. Langs de Lijn. Programma van de Radiocentrale. Vrijdag. Lijn I: 8.— Hilversum I. Lijn II: 8.Hilversum II. Lijn Hl: 8.— Keulen, 10.20 Parijs, 12.20 Keulen: 12.55 Brussel Ned.; 2.20 Nationaal programma; 4.45 Keulen; 5.20 Parijs, 6.35 Keulen, 7.20 Brussel Ned., 7.50 Diversen, 8.30 Keulen, 9.50 Brussel Fr., 10.20 Brussel Ned. 10.45 Nationaal programma, 11.40 Keulen. Lijn IV: 8.— Brussel Ned., 10.35 Londen Reg., 5.20 Nationaal programma, 6.50 Londen Reg. 7.20 Nationaal programma, 10.05 Londen Reg, 10.20 Nationaal programma, 10.45 Londen Reg. Lijn V: Diversen. De steun aan kleine tuinders. Het raadslid J. Visser heeft den raad toe stemming verzocht aan B. en W. onderstaan de vragen te mogen stellen: 1. Is het juist dat door B. en W. de dooi den minister gemaakte bepaling, om voor dienstboden aan steuntrekkers voortaan geen steun meer in mindering te brengen, niet in toepassing wordt gebracht voor zoo genaamde armlastigen? 2. Indien vraag 1 in bevestigende zin wordt beantwoord zijn B. en W. dan niet van mee ning dat in verband met het feit dat arm lastigen toch al in ongunstiger positie ver- keeren dan zij die volgens de rijksregeling gesteund worden ook voor die categorie steun trekkers de betreffende gunstige bepaling moet worden toegepast? 3. Zijn B. en W. niet van meening indien de betreffende bepaling voor armlastigen niet wordt ingevoerd, dat dan ook ten deele de bedoeling van den minister n.l. om meer dienstboden aan te kweeken, mislukt? 4. Als B. en W. bezwaren hebben de ter zake Ministerieele bepaling voor armlastigen in te voeren wat zijn daarvan dan de rede nen? 5. Is het juist dat voor tuinders die in aan merking komen voor kleine tuinderssteun een regeling is getroffen waarbij een bedrag van den geldelijken steun wordt ingehouden, waarvoor naderhand bonnen verstrekt zullen worden voor bedrijfsbenoodigdheden? 6. Zijn B. en W. bereid mede te deelen in dien vraag 5 in bevestigenden zin wordt be antwoord of dit bonnenstelsel moet worden ingevoerd op last der regeering welk percen tage wordt afgehouden en welke bedrijfsbe noodigdheden men op het oog heeft? 7. Is het B. en W. bekend dat in de gezin nen der tuinders die voor kleine tuinders- steun in aanmerking komen de toch al ge ringe financieele steun niet gemist kan wor den mede in verband met den karigen steun die in deze streek door de regeering op de pro ducten woïdt verstrekt? 8. Zijn B. en W. ook niet van meening dat aan het bonnenstelsel voor de tuinders een deprimeerende uitwerking verbonden is, dat het beter ware het bonnenstelsel af te schaf fen en op andere wijize zooals voorheen eco- nomischen bijstand te verleenen? Filmavond van „De cultureele film". de nette menschen schelmen en alles is bij het oude gebleven. In de verhoudingegn kwam geen wijziging. Maar bij alles bleek ook de ellende van de me nigte bestaan. De voortreffelijk gespeelde film liet ook nu niet na diepen indruk te maken, zooals zij dat deed, toen zij in ons land werd uitgebracht. Het pleitte voor de kunstwaarde van de „Drie Stuivers Opera"-, dat de copie, die dezen avond gedraaid werd, zoodanig was afgesleten, dat het beeld er van te lijden had. Dat was heel jam mer, maar natuurlijk niet te vermijden. Het publiek zag dit euvel gaarne door de vingers en waardeerde ten zeerste het besluit van het bestuur van de Cultureele Film om het mees terwerk van Pabst nog eens te doen vertoonen. De volgende filmavond is vastgesteld op Don derdag 2 Maart. De Wekelijksclie Lijst. De Drie Stuivers Opera. De vereeniging „De cultureele film" gaf gis teravond wederom een filmavond in het Ken- nemer-Theater. Vertoond werd „De drie stuivers opera", een rolprent, waarmede de bekende Duitsche regisseur G. W. Pabst zich een grooten naam heeft verworven. Hoewel deze film al weer geruimen tijd in de trommels rust blijkt deze merkwaardige rolprent nog altijd een be koring.op het publiek te blijven uitoefenen, De zaal was althans tot de laatste plaats bezét'. Na een kort openingswoord, waarbij werd medegedeeld, dat het, aantal leden in het afge loopen jaar van 80 tot 145 steeg, werd het pro gramma geopend met interessant Polygoon- nieuws en een gekleurd filmpje over het mooie Zweden. De heer T. Hargtingius heeft hierna de hoofd film bij het publiek ingeleid. De film schetst, aldus spr., het leven van de soort menschen, die men gewoonlijk in de thea ters van de wereldsteden op het „schellinkje" aantreft. Het stuk laat iets zien van de onder wereld, zooals deze in alle groote steden ter we reld te vinden is. Het meesterlijke in deze film is, dat zij het banale tot iets algemeen men- schelijks weet te maken. Zij stelt op den voor grond, dat de mensch gedreven wordt in een geheel andere richting, dan zijn „schema" van het leven aangaf. Het stuk is universeel, omdat het karakteristiek is voor de onderwereld van alle tijden. En wanneer de kermisreiziger, ge speeld door Ernst Busch, aan het slot de moraal zingt, werden de schelmen nette menschen en Een beeld uit de film „De terugkeer van Arsène Lupin"'. (Kennemer Theater, Beverwijk). Gevonden en verloren voorwerpen. Aan het politiebureau zijn inlichtingen te bekomen omtrent onderstaande gevonden en verloren voorwerpen: Gevonden: Bruine winterjas, grijze dames handschoen motorhandschoen, bruine mantelceintuur, een rozenkrans, een glacé handschoen, een dop van een Patent-as, een belastingmerk in étui, een damesrijwiel, een portemonnaie, een raffia-taschje, een blaulwe muts, een ring met drie sleutels, een kosteloos rijwieltbelas- tingmerk, een huissleutel, een broche, een rookstandaard, een sjaal, een gebreide kin derhandschoen. Verloren Een belastingmerk aan een klem, een num merplaat H 80179, een roodbruin hondje, een luchtfilter, een vacantieboekje van een bouw vakarbeider met elf zegels, een kosteloos rij- wielmerk, een paar donkeiiblauwe glacé handschoenen, een belastingplaatje, een gladde gouden ring, een chauffeurspet. LEDENVERGADERING N.C.G.O.V. Vrijdag 20 Januari zal de plaatselijke af- deeling van de Nat. Chr. Geheel-Onthouders vereeniging een ledenvergadreing houden in het Ned. Herv. vereenigingsgebouw aan de Oosterwijikstraat. Spreker is de heer A. J. Zwart over het onderwerp „Bijbel en Alco hol". Kennemer Theater brengt; „Hscotoeristen" en „0e terug keer van Arsène Lupin". In de nieuwe bioscoopweek brengt het Ken nemer Theater als hoofdnummer „IJsco-toeris- ten" met de beroemde komieken Stan Laurel en Oliver Hardy in de hoofdrollen. Of Laurel en Hardy nu wel of niet uit elkaar zullen gaan, men vergete niet, dat dit feit al een dozijn keeren geannonceerd is, sinds zij in 1927 voor het eerst bijeen kwamen, de nieuwste mededeeling daarvan heeft ongetwijfeld vrij wat opschudding in de wereld teweeg gebracht. Want Laurel en Hardy ontleenen hun waarde aan hun contrast tot elkaar. Samen vormen zij een „com plex", dat, in tweeën verdeeld, het beste bewijs is, dat twee helften nooit en nimmer even groot zijn. Dit geldt niet alleen uiterlijk, maar vooral ook innerlijk: Laurel's ongelooflijke domheid geeft den dikken Hardy het air van zwaarwich- tige superioriteit,omgekeerd loopen Hardy's meest fantastische ideeëp dood op den nuchtereii anticlimax van den dunnen Laurel. Laurel en Hardy hebben zelf niets anders te doen, dan zich bij elke film opnieuw in te leven in het panorama, den achtergrond, die de eenige variant is, welke de publieke fantasie hun toe staat. Zij zijn tot dusverre Schotten geweest, zi geuners, middeleeuwsche bandieten, zij zijn thans Zwitsers. In de nieuwe film „IJscotoeristen", hun elfde hoofdfilm, na meer dan 60 shorts, ziften zij om zoo te zeggen, elk op een alp. Hun wederwaar digheden zijn fantastisch, maar him reactie is: Laurel zus, Hardy zoo. Steeds kunstiger wofdt de achtergrond in de nieuwe films van dit vol maakte duo opgezet. Het muzikale gedeelte, de dialoog, het decor, wordt geperfectioneerd. Zoo zal men in „IJsco-toeristen" b.v. de groote Weensche soubrette Delia Lind voor de eerste maal in Hollywood zien optreden; zoo engageerde men evengoed bekende acteurs als den meest geliefden filmbutler Eric Blore en den fijnen, zorgvuldigen Nederlandschen typeur Charles Ju- dels, als b.v. den Olympischen kampioen ven- delzwaaien, den Zwitser Frank Hug. En uit deze zorgvuldige cocktail ontstaat dan telkens op nieuw het wonder, dat een stampvolle zaal van kinderlijk gestemde menschen, levensvreugde, gnuivend plezier en tenslotte bevrijdende scha terlach vindt in de komische afgodsbeelden van het dagelijksche leven, die groote clowns als Laurel en Hardy bijna onbewust zichzelf weten voor te tooveren. Het andere hoofdnummer is de spannende de tective-film „De terugkeer van Arsène Lupin" met Melvyn Douglas in de hoofdrol. Luxor Theater vertoont: „Als ik Koning was" en „Artistenbloed". Aan den inhoud van de hoofdfilm „Als ik Koning was", van Luxor Theater hebben wij het volgende ontleend: Frangois Villon, de Parijsche volksheld en dichter, plundert een van de proviandkamers van Koning Lode wijk XI, om zoodoende de achterbuurten aan wat voedsel te helpen, na dat die al zoo lang het noodige hebben moe ten ontberen doordat de Bourgondischè legers de stad ingesloten hebben. Betrapt en opge jaagd door 's Konings lijfwacht, vlucht hij naar zijn pleegvader Villon, een geestelijke. Lodewijk XI is een samenzwering op het shpoor en is vermomd naar een taveerne ge komen om uit te vinden, wie het landverraad organiseert. Hij maakt zich pas bekend als soldaten zijn binnengedrongen om Villon te arresteeren, waarbij het tot een verwoed handgemeen komt tusschen boeven en solda ten en waarbij Villon den Opperrijksmaar- schalk doodt. De Koning laat allen gevangen zetten, maar hij heeft het bewijs gekregen, dat zijn Opperrijksmaarschalk een verrader was en Villon krijgt tot zijn verbazing te hoo- ren, dat hij voor zijn daad zoowel beloond als gestraft zal worden. Heelemaal perplex staat hij echter als Lodewijk hem tot ridder slaat en hem benoemd tot opperrijksmaarschalk, hetgeen hem na den koning tot den machtig- sten man in Frankrijk maakt. In deze dingen doet Villon de meest dwaze dingen, maakt nader kennis met de hofdame der Koningin, Katherine, en wil 's Konings ge neraals tot een uitval bewegen. Maar hoon nog honger kunnen het leger tot vechten bewegen, en als zijn week zoolang macht hij deze functe maar waarnemen om is, is het een mismoedige Opperrijksmaar schalk, die aan Katherine zijn ware identiteit bekent en daarmee hun liefde prijsgeeft. Op dit moment echter hoort Frangois, dat de Bourgondiërs de stad binnendringen, en dat het grauw zich tegelijke gereed maakt om de stad te plunderen. In een vlammende, redevoering weet hij hen van plunderlustigen tot verdedigers van Parijs te maken en aan het hoofd van de schilderachtige benden stort hij zich op den zegevierenden vijand. Als Parijs, dank zij hem bevrijd is, laat de Koning Frangois vrij onder voorwaarde dat hij nooit meer in Parijs zal komen en met Katherine trekt hij dan de provincie in. Het tweede hoofdnummer is „Artistenbloed" In deze Weensche schlagerfilm vertolken Martha Eggerth. Paul Hörbiger en Frits van Dongen de hoofdrollen CASTRICUM DE JAARMARKT VAN „C. S. V." De propagandacommissie voor de jaarmarkt van C.S.V. heeft ten huize van den heer De Wolf een vergadering gehouden, waarin de ver schillende werkzaamheden onder de leden der commissie zijn verdeeld. Besloten werd, dat de dames Jacobs, De Wolf, Grobbe en Van Kerkhoven met den heer Bot Castricum zullen bewerken, terwijl de dames Peijs en Boot met de heeren Mandjes en Schmidt de werkzaamheden in Bakkum voor hun rekening zullen nemen: Tevens zal op verschillende plaatsen in de gemeente propagandamateriaal aangebracht wor den. HEEMSKERK EEN PAARD IN DE GIERPUT. Toen de heer H. een paard, dat hij bij den veehouder W. geleend had, over de beum van de gierput leidde, zakte het paard er door heen en kwam in d eput terecht. Met vereende krachten gelukte het, om het paard uit zijn positie te veïlössen. PERSONALIA. De heer H. Groot slaagde te Amsterdam aan Peerebooms medevakschool voor het di ploma coupeur. FIETS VERDWENEN. Toen de heer J. W„ die op bezoek was ge weest bij N. aan den Tolweg, thuis kwam, deed hij de minder aangename ontdekking, dat zijn fiets Verdenen was. SANTPOORT LEZING NIET DOORGEGAAN. De lezing welke ds. Oldeman Woensdag avond zou houden is wegens ziekten van den spreker niet doorgegaan. De Bourgondiërs dringen Parijs binnen. Een beeld uit de film „Als ik koning was". (Luxor Theater, Beverwijk.) WATERPOLO. DE WINTERCOMPETITIE Het eerste zevental yan HPC heeft den goe den indruk van enkele*vriendschappelijke wed strijden bevestigd. Evenals de uitwedstrijd tegen Zian, die oor spronkelijk met 54 verloren werd, welke uit slag nu door de protestcommissie in 4—4 veran derd is, eindigde deze ontmoeting in een 11 gelijk spel. S. V. H. uit Hillegersberg bleek te sterk voor D. W. R., dat met Nolen voor Feenstra in de plaats uitkwam. Tegen het snelle spel van SVH was vooral de Haarlemsche achterhoede niet op gewassen. De bekende SVH-middenvoor Snoek werd wel goed door Seubering bewaakt, maar met zijn mede-voorspelers scoorde hij toch vijf maal, tegen De Vries en Kollerie slechts drie maal. Ook de uitwedstrijd werd door D. W. R. verloren. Verrassend was de uitslag van den wedstrijd tusschen de twee Haarlemsche tweede-klassers Haarlem en HVGB, waarvan eerstgenoemde haar concurrente een week tevoren met 9—1 klopte. Of de Haarlemmers het thans volledige HVGB wat onderschatten, weten wij niet. De rood-wit- ten wisten tot de rust stand te houden en zelfs na de rust een 40 voorsprong te nemen. Dit werd Haarlem te erg; driemaal scoorden de ge broeders Van Hemsbergen. Haarlem en HVGB hebben thans 6 punten. Haarlem moet nog een wedstrijd spelen tegen HPC 2 en HVGB nog twee, tegen Nereus en VZV. Voor de tweede Af deeling kwamen de drie Haarlemsche ploegen HPC 3, Haarlem 2 en DWR 2 te water. DWR 2 speelde een goeden wedstrijd tegen HPC 3. Het is van laatstgenoem de geen slechte prestatie, om met slechts 42 van dit zevental te verliezen. Haarlem 2 had het tegen de Ham niet ge makkelijk. Zelfs wisten de Krommenieërs het tegen het einde zoover te brengen, dat zij met 33 gelijk kwamen. Door er alles op te zetten, kon Haarlem 2 tenslotte dezen wedstrijd in haar voordeel beslissen. Door het uitvallen van DAW ziet de ranglijst van de tweede af deeling er als volgt uit: gesp.gew.gel.verl.pnt. v.-t. D. W. R. 2 6 6 0 0 12 28—6 H. V. G. B. 2 6 4 1 1 9 20—10 Haarlem 2 4 1 0 3 2 810 H. P. C. 3 3 0 0 3 0 3—9 De Ham 5 0 14 1 925 HPC 4 is de tweede kampioen van de Winter competitie. Dank zij haar gelijk spel tegen Vel- serend is het punten-aantal thans zoo, dat geen der andere ploegen dit aantal meer kan be reiken. H. P. C. 4 5 4 1 0 9 14—5 Velserend 5 2 1 2 5 12—1L V. Z. V. 3 4 1 1 2 3 8—8 K. Z. 4 0 13 1 6—16 DWR 4 en Haarlem speelden 22 gelijk in Stoops Bad. Vrijdagavond gaat HPC 1 naar Rotterdam om tegen RZC te spelen. Dezen wedstrijd winnen zal wel geen gemakkelijke taak zijn, maar toch geven we de verjongde ploeg een goede kans. Zondagavond worden er weer wedstrijden te Velsen gespeeld. Nereus 1 krijgt bezoek van HPC 2. Ondanks het feit, dat Nereus bovenaan staat en HPC 2 onderaan, is van den uitslag nog heel weinig te zeggen, vooral wanneer doelman Kohier in denzelfden vorm is als tegen VZV 1, toen HPC 2 een gelijk spel wist te bevechten. Het programma te Velsen luidt: a Nereus 3—Haarlem 3; Nereus 1—HPC 2, VZV 2DWR 3 en de HamHaarlem 2 Maandagavond spelen de DWR 2-dames te gen Haarlem; Dinsdagavond kan in Stoop's Bad de beslissing over het kampioenschap in de tweede Afdeeling tusschen DWR 2 en HVGB 2 vallen. Heerenduinen speelt daarna tegen HVGB 4. CRICKET. ZESDE ACHTEREENVOLGENDE CENTURY VAN DON BRADMAN. Don Bradman heeft, door voor Zuid-Australië te Sydney tegen Nieuw Zuid Wales wederom een century te maken, het beroemde record van C. B. Fry (zes achtereenvolgende centuries) ge ëvenaard. Nieuw Zuid Wales miste Mc. Cabe en Fingle- ton. Ondanks de enorme hitte slaagden Grimmitt (4-55) en de fastbowler Cotton (3-44) erin N. Z. W. voor 246 aan den kant te zetten. De regen waarnaar verlangend werd uitgezien deed één dag van den speeltijd verloren gaan. Bradman scoorde zijn zesde century in successie. Hij maakte 135 not out uit 349-4 op welk totaal Bradman met het oog op den beschikbaren tijd, de innings sloot. Bradman heeft thans in 6 innings 914 runs ge maakt, hoogste score 225, en speelt met een ge middelde van 182.80! SCHAKEN. HET TOURNOOI TE MOSKOU. eD uitslagen van de elfde ronde, die Woens dag te Moskou gespeeld is, luiden als volgt: Panov—Belavenetz 0—1. Liliënthal—Rabinovich VzVz. FlohrKeres VzVz. RagozinKan afgebroken. OgoglidzeMakagonov afgebroken. ReshevskyAlatoftzev afgebroken. Tolouch—Konstantinopolsky afgebroken. Romanovsky—Smyslov afgebroken. LoewenfischBondarevsky afgebroken. VOETBAL. STORMVOGELS—A. D. O. Voor den belangrijken wedstrijd tegen A.D.O. komt Stormvogels met het -volgende gewijzigde elftal uit: Kollenberg, Haak Sr., Haak Jr., Glas, Tol, Gerrits, Van Pel, Schoorl, Woudenberg, Prins, Opibergen. HAARLEM, 18 Januari, Ondertrouwd: J. J. Kuperus en T. Berendes; P H Brinkman en J. de Bruijn; J. C. Maerten en M. v. Hesteren; H. P. Sander en E. Ruijgrok; A v. d. Méulen en C. J. S. v. Elswijk; G. Dene kamp en C. v. Doorn; J Opstal en J. L. Emous; J. G. Boot en E. E. Kaleske; G. Nol en H. J. W. Tolk; G. Brakel en A. M. de Kreuk. Getrouwd: 18 Jan.: J. P. M. v. Lunenburg en C. P. C. Delemarre; N. Mentjox en A. Willems; J. v. Werven en C. E. Bergmann, J. Moerkerk i H. G. v. 't Vlie. Bevallen: 14 Jan.: M. W. Hoekstra—Ingelse, d. A de GierMulder, z. 15 Jan. G. D. Verheul- Bijster, z., 16 Jan.: A. Velde—Pellenbarg, z., 17 Jan. D. M. J. J. Heerkens—De Leuw, d.; 18 Jan:. T. B. M. E. v. DoornikFranken, d.; F. M. de Jong—Duinkerlce, z. Overleden: 16 Jan. A. E. Gude—Weehuizen, o4 j., Barbarossastr.; A. A. Visser—v. Delden, 73 j Vaartstraat; A. J. F. Essebaggers, 60 j., Scho- terweg. 17 Jan.: J. HeldoornAarzen, 81 j„ We verstraat; M. B. v. GulickJanssen, 79 j„ Hoo- gerwoerdstraat. AGENDA VOOR BEVERWIJK DONDERDAG 19 JANUARI Luxor Theater, Breestraat: Optreden van Miss Homida, 8 uur. VRIJDAG 20 JANUARI Luxor Theater, Breestraat: „Als ik koning was" en „Artistenbloed", 8 uur. Kennemer Theater, Zeestraat: „IJsco-toeris ten" en „De terugkeer van Arsène Lupin" 8 uur. W. B. Theater, Peperstraat: „De Wildzang" en „In de olie", 8 uur. AGENDA VOOR VELSEN EN IJMUIDEN DONDERDAG 19 JANUARI Thalia Theatef: Gezelschap Mie en Ko. 8.15 u. Theater de Pont: „Een man en een vrouw" en „Niets is heilig." 8 uur. AGENDA TE HAARLEM Heden: DONDERDAG 19 JANUARI Gem. Concertgebouw: Chr. Orat. Ver. Beet hoven's „Missa Solemnis". Stadsschouwburg: Residentietooneel: „Ik heb den graaf vermoord." 8.15 uur. Palace Familie Cinema: „Moto de geheim zinnige" en „Meisjes van de H. B. S.", 2.en 8.15 uur. Rembrandt Theater: „Katja". Op het tooneel: De drie Willards. 2.30, 7 en 9.15 uur. Frans Hals Theater: „Als ik koning was". 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor Sound Theater: „Drie kameraden" (ge prolongeerd) 2.30, 7 en 9.15 uur. Spaarne Theater: „Kom je ook bij de brand weer?" en „De Tyran". Moviac Theater: „Dik Trom", 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Teyler Museum, Spaarne 16. 113 uur, be halve 's Maandags. Toegang vrij. Palestina Diorama's, Schotersingel 117a. Ge opend eiken werkdag (behalve Vrijdags) van 5 en 79 uur. VRIJDAG 20 JANUARI Stadsschouwburg: Tooneelgroep „Het Masker" „Jeugd", 8.15 uur. Gem. Concertzaal: H. O. V. Ledenconcert. G-astdirigent: Bertus van Lier. Solist: Gijs Beths. 8.15 uur. Bioscoopvoorstellingen 's middags en 's avonds,

IJmuider Courant | 1939 | | pagina 2