BEVERWIJK Sleutel weg 3 broertjes en 2 zusjes waren héél erg verkouden, SANTPOORT VERWACHT WORDENDE SCHEPEN CASTRICUM HEEMSKERK maar Moeder wist raad. Zij haalde 's avonds de doos Dampo voor den dag en den volgenden morgen waren ze alle 5 weer beter. Doos 30 ct. (Adv tnqez Me a Veel doelpunten in liet Sportpark, KennemersR. C. H. (15) Ten tweeden male hebben de Kennemers met groote cijfers de meerderheid moeten erken nen van R.C.H., dat er nu reeds twee maal in slaagde om den Roodzwarten gevoelige neder lagen toe te brengen, de zwaarste in het twin tig-jarig bestaan van de Kennemers. Dit ditmaal de nederlaag zoo groot zou zijn had bij het begin van den wedstrijd vriend noch tegenstander vermoed. Eerder zou men aan de kennemers de beste kansen voor een overwinning gegeven hebben/ maar voetbal is en blijft een kansenspel, wat ook weer werd bewezen. De gastheeren waren er door enthousiaster spel in geslaagd R.C.H. langzamerhand in de verdediging te dringen en een doelpunt was in deze periode zeker niet vreemd geweest. Een trough-pass naar v. d. Horst, die zich uitste kend had opgesteld, werd den Roodzwarten echter noodlottig. Van Urk weifelde even met uitloopen, waarvan v. d. Horst dankbaar pro fiteerde om het leder langs den alsnog uitge- loopen doelman te plaatsen. Een volgende aanval van R.C.H. bezegelde het lot van de Kennemers. Dc verdediging was even de kluts kwijt en wist niet beter te doen, dan den bal corner te werken. Van Urk stompte het leder, dat uit den hoekschop hoog voor doel kwam half raak, waardoor Biesbrouck uit een kluwen van spelers het leder inkopte. Met dezen voorsprong vond R.C.H. haar vorm terug, terwijl de Roodzwarten er nu hopeloos naar liepen te zoeken. De rollen waren nu volkomen omgedraaid. Wel bracht Kennemers het tot eenige gevaarlijke aanval len, maar de afwerking hiervan liet alles te wenschen over. Een vrije schop op den rand van het strafschopgebied schoot Steeman hard in, maar het gewenschte succes bleef uit. De kansen, die verder nog voorkwamen, werden alle zonder meer door treuzelen om zeep ge bracht. Vooral Boom en Veenstra, die Schipper op den rechtervleugel verving, bezondigden zich hieraan. Veel voorzetten van Veenstra kwa men bovendien nog achter de voorhoede te recht, waardoor menige aanval op niets uit liep. Ook Brethouwer deelde in de algemeene misère van dc voorhoede. Wel vormde hij een gevdar voor R.C.H., maar hij ging zoo ont- stuimig te werk, dat resultaat wel moest uit blijven. Steeman bracht er eveneens weinig van terecht. Vooral het snelle wegwerken van den bal liet veel te wenschen over. Alleen de jeugdige Van Luin kon zich aan het matige spel van de voorhoede, waarin de schutter en spelverdeeler ontbreekt, een weinig onttrek ken. Zijn doorzetten vergoedt wat hij aan snelheid tekort komt. Indien Van Luin dan ook sneller wordt, kan Kennemers nog veel plezier van hem beleven. De middenlinie vormde het beste deel van het elftal en dan in het bijzonder Horeman en Six. I-Ioreman verrichtte echter veel onproduc tief/en afmattend werk door zich soms zoo onvoordeelig mogelijk op te stellen. Six heeft verdedigend goed werk verricht, terwijl Van der Wal aanvallend weer beter was, waarbij hij zijn verdedigende taak echter te veel uit het oog verloor. Bos vulde deze opening in de verdediging niet goed aan, waardoor gevaar lijke situaties ontstonden. Uit den uitslag blijkt echter wel, dat aan de verdediging wel één en ander heeft gehaperd. Bos en Dinkla vormden in dezen wedstrijd niet zoo'n hecht verdediging,sblok als in de laatste wedstrijden. Voor de rust werden blun ders gemaakt, maar na de rust was dit nog ergèf, hetgeen het vertrouwen niet ten goede kwam. Van Urk raakte door het zwakke spel van Bos en Dinkla eveneens uit zijn evenwicht en heeft zijn doel evenmin verdedigd, zooals wij dat van hem gewoon zijn. Voorts bleek Van Urk er een eigenaardig standpunt op na te houden, want bij de doorbraken, die er door de fouten ontstonden, bleef hij als een pilaar staan en stak geen hand naar den bal uit. R.C.H. kwam door deze „passieve medewer king" wel heel goedkoop aan eenige doel punten, die het geheele Kennemers elftal ont moedigden. Hoewel tegen het einde Kennemers alles op alles zette vermocht #le schotlooze voor hoede, die zelfs nog een penalty miste, slechts éénmaal het doel te vinden. Gezegd dient te worden, dat het houtwerk eenige malen doel man Verkaayk bijstand verleende. De bezoekers verdienden de overwinning vol komen, hoewel de uitslag wel sterk geflat teerd is. DE SLEUTELSPECIALIST, L. Tel. 11493 Veerstr. 10 (Adv. Ingez. MecL.) Rood-Wit verliest in liet Zaansclie ZaandijkBeverwijk (31) Ook in den returnwedstrijd tegen Zaandijk heeft Beverwijk het loodje moeten leggen. Opgemerkt- dient te worden, dat de overwin ning van de thuisclub niet zoo overtuigend is als de cijfers doen vermoeden. De omstandig heden waren den Zaandijkers in dezen wed strijd wel bijzonder gunstig gezind. Allereerst kwamen zij zeer fortuinlijk aan hun eerste doelpunt nl. door 'n teruggespeelden bal. welke buiten het bereik van keeper Van Zutphen. tergend langzaam in den uitersten hoek over de doellijn rolde. Ook het derde doelpunt van Zaandijk ontstond door een onnoozel mis verstand in de B-achterhoede, waardoor Zaandijk gemakkelijk kon doelpunten. Tenslotte was scheidsrechter v. d. Brink dit maal wel wat eenzijdig in zijn beslissingen. Het terrein, dat oogenschijnlijk in goeden staat verkeerde, veranderde al spoedig in een modderpoel wat ook in het voordeel der blauw witten was, omdat zij er zich beter op thuis velen dan de Wij kers. Al met al factoren die een verontschuldi ging kunnen zijn voor de nederlaag, doch dit neemt niet weg, dat de rood-witten met veel te weinig overtuiging speelden. De meesten namen teveel een afwachtende houding aan en daar de Zaandijkers energiek op den bal zaten, was het steeds de thuisclub die het spel in handen nam en gesteund door den wind vele gevaarlijke en snelle aanvallen op zette. Daar zij tevens de snelle buitenspelers in het spel betrokken, kreeg de rood-witte achterhoede het zwaar te verantwoorden. Verscheidene keeren moest Van Zutphen in het doel handelend optreden en dit ging hem vrij goed af. Wel maakt hij een onzeke- ren indruk, doordat hij den bal nog al eens laat vallen. Na ongeveer 20 minuten spelen had B. bo vendien nog tegenspoed door het uitvallen van Th. Kuijer wegens een knieblessure, doch hij is uitstekend vervangen door den jeugdi gen invaller Zonneveld. Het spel was 25 minuten oud toen Zaandijk de leiding nam door het- reeds vermelde geluk je, daar de Ruiter in eigen doel plaatste. Even voor rust bracht de linksbinnen van Zaan dijk den stand op 20 na een serie aanval len op het Beverwijkdoel. Beverwijk heeft er voor de rust niet veel van terecht gebracht. Wel werden er ver scheidene aanvallen opgezet, doch daar de voorhoede te weinig steun ondervond, ging er van de rood-witte stormlinie niet veel kracht uit. De stevige Z.-achterhoede kon de aanvallen wel bezweren, temeer daar deze steeds van rechts kwamen en 'Teeling overi gens zeer actief dezen middag, wel eens te lang den bal bij zich hield. Koning aan den an deren kant .kreeg weinig of niets te doen: wat heel jammer is, daar deze speler steeds goede voorzetten geeft. Eenmaal ontsnapte het Z.-doel op gelukkige wijze aan een doorboring doch aan de andere zijde had Beverwijk vele hachelijke momenten beleefd. De rust gin* in met een 2O-voorsprong voor de thuis club. In de tweede helft, toen Beverwijk het windvoordeel had. zijn de rood-witten meer in den aanval geweest dan de gastheeren. Toch heeft Zaandijk met snelle aanvallen het doel van Van Zutphen nog vele malen belaagd en zou zeker met wat meer schotvaardigheid meerdere doelpunten hebben gemaakt. Tien minuten na de hervatting scoorde Maenhout een tegenpunt en op dat moment kreeg de strijd weer een geheel open karakter Door dit succes kwam er meer vaart in de B.-voorhoede en daar de middenlinie er goed achter zat, beleefde Zaandijk benauwde mo menten. Vele schoten werden op het Z.-doel gericht, doch de doelman van de thuisclub was goed op dreef en wist zijn doel verder schoon te houden. Later wist Zaandijk zich weer los te werken en was het met het overwicht der Wijkers voorloopig gedaan. Li de laatste tien minuten kwam Beverwijk weer opzetten, maar de versterkte achterhoede van Zaandijk wist van geen wijken en hoe Maenhout c.s. ook zwoegden er was geen doorkomen meer aan. Zoo kwam het einde met een kostbare overwinning voor Zaandijk. Nieuwe wegen voor de drank bestrijding. Hoe ze te vinden? De Zwaluwen op de tweede plaats. Keurige overwinning op S. D. O. De wedstrijd tusschen de twee ploegen, die Zaandam nog ernstig bedreigen, is in een flinke overwinning voor de Wij kers geëindigd. De Amsterdammers vielen wel eenigszins tegen; vooral de doelman maakte 'n onzeke- ren indruk. Direct na de aftrap neemt de thuisclub het initiatief en de S.D.O.-keeper wordt meteen aan het werk gezet. Hij heeft geluk als Onstenk alleen voor doel gekomen tegen de paal schiet, doch het is uitstel van executie, want de toestormende Mandenma ker weet de terugketsende bal in het net te schieten (10). De vreugde is van korten duur, want vanaf den aftrap zetten de gasten een goeden aanval op, die door hun midvoor met een keurig doelpunt wordt bekroond (1—1). Thans nemen de Zwaluwen het spel geheel in handen en komen de gasten slechts spo radisch tot een aanval. Het is de Reuver die met een goed schot de thuisclub opnieuw de leiding geeft. Vlak hierna passeert dezelfde speler den Amsterdamschen doelman voor de derde maal, terwijl Gerrits nog voor de rust den voorsprong tot 41 vergroot. Na halftime doen de Zwaluwen het kalm aan en mede hierdoor zijn 'het de bezoekers, die nu het spel in handen nemen. Twintig minuten voor het einde brengen zij den stand oip 42. De gastheeren zien 't gevaar in en pakken weer wat beter aan. Vooral Van Thiel op de spilplaats stuwt zijn voorhoede ge regeld op, doch de mooiste kansen worden gemist. Even voor tijd probeert hij het zelf en smaakt het genoegen den stand op 5-2 te brengen. Als de scheidsrechter het eindsignaal geeft hebben de Zwaluwen verdiend gewonnen en bezetten zij met 2 punten achterstand op Zaandam de tweede plaats. Langs de Lijn. Programma van de Radiocentrale. Dinsdag Lijn I: 8.00 Hilversum I. Lijn II8.00 Hilversum II. Lijn III- 8.00 Keulen, 10.20 Parijs, 10.50 Keu len, 11.20 Parijs, 12.05 Diversen, 12.20 Parijs, 1.20 Brussel Ned., 2.20 Nationaalprogramma. 2.35 Keulen, 3.05 Parijs, 4.50 London Reg., 5.20 Brussel Ned., 7.05 Brussel Fr., 7.20 Brussel Ned., 7.50 Keulen, 8.20 Brussel Fr., 9.05 Keulen, 9.20 Brussel Fr., 10.50' Keulen. Lijn IV: Brussel Ned., 9.20 Diversen, 10.35 London Reg., 4.20 Keulen, 5.20 Brussel Fr., 5.50 Keulen, 6.20 Nationaal programma; 6.45 Lon don Reg., 7.00 Nationaal programma. Lijn V: 8.00 Brussel Ned., 9.20 Diversen, 11.05 London Reg., 1.20 Brussel, 2.15 London Reg., 4.20 Keulen, 4.40 London Reg., 5.20 Brussel Ned., 5.50 Keulen, 6.20 London Reg., 7.40 Di versen, 7.50 Nationaal programma, 9.20 Brus sel Fr., 10.50 Keulen. CONCERT „GRESCENDO". Het mag een opmerkelijk verschijnsel heeten dat Spaarndam, dat nota bene twee flinke muziekkorpsen in z'n midden heeft, geen zaal bezit, waarin deze korpsen een concert kunnen geven. Daardoor zijn zij aangewezen op Santpoort en zoo kwam het, dat Zaterdag avond in „De Weyman" Spaarndam's Fan fare-corps „Crescendo" onder leiding van den heer F. A. Dekker een concert gaf voor zijn donateurs. SCHIP In de Bevenvijkschc hoofdstraat, de Brec- straat, hebben dc oude heerenhuizen en vele kleine winkels plaats moeten maken voor groote, moderne zaken. Een van de laatste oude geveltjes valt thans onder den sloopers- hamer. Het perceel Breestraat 26, vanouds de wagenmakerij van wijlen den heer H. Kuenen, later rijwielzaak van de firma J. C. Beliën en Zoon .wordt afgebroken. Een modern winkel pand zal op de puinhoopen van huisje verrijzen. De plaatselijke afdeeling van den A. N. G. O. B. hield een goed bezochte ledenvergadering welke o.m. werd bijgewoond door den heer C. de Jong. bestuurslid van de Noord-Hc«llandsche Propaganda-commissie. Na het openingswoord van den voorzitter werd besloten ook dit jaar weer te trachten kinderen van leden en sym pathiseerenden naar het van 2229 Juli te Beekbergen te houden kinderkamp te zenden. Mevr. Veth—Kluft verklaarde zich bereid de wekelijksche bijdragen bij de deelnemers te incasseeren. De heer A. Berghuis bracht een welverzorgd verslag uit van de najaarsvergadering van de Besloten werd de jaarvergadering op Woensdag 8 Februari te houden. De heer A. Rolloos te IJmuiden-Oost zal worden uitge- noodigd in de jaarvergadering een boekbe spreking te houden. De heer De Jong hield hierna een rede over het onderwerp: „Andere tijden andere wegen" Spr. herinnerde er aan, dat 40 jaren geleden velen zich door de groote drankellende om zich heen tot den strijd tegen den alcohol Satumus (Ned.) aangetrokken gevoelden. Dank zij een 40- Simon Bolivar (Ned.) x jarigen strijd tegen den drank is het schrij nende leed niet meer in die mate aanwezig. Vooral de jeugd treedt daardoor niet meer in het strijdperk. De afdeelïngen zullen dan ook nieuwe wegen moeten zoeken om te voor komen, dat de jeugd zich langzaam maar zeker overgeeft aan het gebruik van alco hol. Uit cijfermateriaal toonde spr. aan, dat het alcoholgebruik nog aitijd hoog is. Hef zoeken naar nieuwe wegen is in onzen tijd een pioeilijke taak, daarom worden alle af- deelingen door het hoofdbestuuur bezocht ten einde over deze -belangrijke aangelegenheid een rapport samen te stellen. Op deze rede volgde een levendige gedach- tenwisseling, die gegevens voor het samen te stellen rapport opleverde. Met een dankwoord aan den heer De Jong sloot de voorzitter de vergadering. Antonis (Gr) Allernaar (Ned.) Achilles (Ned.) Aurora (Ned.) Aino (Noor) x) Ariadne (Ned.) Albula (Ned.) Amstelkerk (Ned.) x) Boskoop (Ned.) Baarn (Ned.) x) Boschfontein (Ned.) Breda (Ned.) x) Br. Prestige (Br.) Bodegraven (Ned.) x) Ceres (Ned.) Chr. Bors Chr. Huygens (Ned.) Cordillera (Du.) x) Capella (Zw.) Csikos (Hong.).. Doris (Gr.) Deido (Eng.) Essen (Du.) Eemland (Ned.) Enggano (Ned.) x) Everhope (Letl.) Euterpe (Ned.) Flintshire (Br.) Franz Klasen (Pan) x) Gambian (Br.) Guinean (Br.) Ganymedes (Ned.) Heidelberg (Du.) Hanau (Du.) Hercules (Ned.) Hebe (Ned.) Karnalc (Du.) Laertes (Ned.) Luneburg (Du.) Luxembourg (Belg) Largo (Eng.) Meerkerk (Ned.) x) Meliskerk (Ned.) M.v.St.Aldegonde (N.)x Montferland (Ned.) x) Moena (Ned.) Njegos (J.SI.) Nijkerk (Ned.) Nereus (Ned.) Neleus (Eng.) x) Orestes (Ned.) Odysseus (Ned.) Orpheus (Ned.) Poelau Laut (Ned.) x Phrygia (Du.) Polyphemus (Ned.) x) Patricia (Du) Poseidon (Ned.) Peisander (Eng.) x) Phrontis (Ned.) Patella (Br.) Pollenzo (Ital.) Promotheus (Eng.) x) Palatia (Du.) Poelau Roebiah (Ned.) Pluto (Ned.) Koxby (Br.) Kandfontein (Ned.) Salland (Ned) Serooskerk (Ned.) x) Stella (Ned.) Sembilan (Ned.) x) Socrates (Ned.) WEEK-ABONNEMENTEN dienen uiterlijk Woensdags avonds betaald te zijn, daar de bezorgers op hef "oude I Donderdag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE. I'awali (Ned.) x) Tay ge tos (Gr.) Tela (Ned.) Fowa (Gr.) Triton (Ned.) Titus (Ned.) Tarakan (Ned.) x) Troja (Du.) Theseus (Ned.) Ulysses (Ned.) V.N. Goulandrirs (Gr.) Vulcanus (Ned.) Venus (Ned.) Wendover (Eng.) Zaanland (Ned.) x) Zuiderkerk (Ned.) x). VAN Verm. Aankdmst LAATSTE BERICHT La Plata 2 Febr. 29 Dec. van San Nicolaas. Chill 17 Jan. te Tocopilla. Stamboul 27 Jan. 18 Jan. van Tunis. Midd. Zee 18 Jan. van Susak. Pt. Arthur 25 Jan. 6 Jan. vertrokken. Gothenburg 23 Jan. 19 Jan. vertrokken. Danzig 26 Jan. 23 Januari vertrokken Hamburg 26 Jan. vertr. 25 Jan. Chili (via L'pool) 23 Jan. 20 Jan. v. Liverpool Chili 18 Jan. van Arica. Zuid Afrika 14 Jan. van Kaapstad. Hamburg 24 Jan. 22 Jan.- te Antwerpen Abadan (via Antw.) 14 Jan. vertrokken. Chili 17 Jan. te Callao. Chili 18 Jan. v. Curacao La Plata 22 Jan. 18 Jan. van Finisterre. Batavia 14 Febr. 20 Jan. v. Singapore. Pto Barrios (v. IJm.) 4 Febr. 23 Jan; v. La Guayra Skutskar 18 Jan. 12 Jan. vertrokken. La Plata in lading La Plata 31. Jap. 17 Jan. v. St. Vincent. W. Afrika 30- Jan. 16 Jan. v. Freetown Batavia 7 Febr. 17 Jan. van Pt. Sudan. Santos 30 Jan. 15 Jan. van Maceio. Batavia 13 Jan. van Padang. La Plata in lading. Bordeaux 24 Jan. 20 Jan. vertrokken. Tapan 15 Febr. 17 Jan. van Penang. Aruba 7 Febr. 19 Jan. vertrokken West Afrika 15 Febr. 12 Jan. van Cape Coast West Afrika 18 Jan. v. Las Palmas Chios 18 Jan. te Bremen. Ned. Tndië 26 Febr. 18 Jan. v. Padang. Ned. Indië 8 Maart 16 Jan. van Bintang. Hamburg 27 Jan. Vertrekt 26 Jan. Midd. Zee 20 Jan. v. Palermo Ned. Indië 26 Febr. 17 Jan. van Soerabaya. Ned. Indië 22 Jan. 19 Jan. van Liverpool. Ned Tndië 6 Febr. 4 Jan. van Singapore. La Plata 17 Jan. te San Lorenzo. Swansea 24 Jan. 21 Jan. vertrokken. lapan 21 Jan. te Antwerpen. Zuid Afrika 22 Jan. 21 Jan. van Hamburg. Rata via 25 Jan. 20 Jan. v. Gibraltar. Buenos Aires 17 Febr. 20 Jan. vertrokken. Batavia in lading. La Plata 7 Febr. 5 Jan. van Buenos Aires. Zuid Afrika 24 Jan. 21 Jan. van Durban Stettin 21 Jan. vertrokken. Japan 17 Jan. te Yokohama levandrië 28 Jan. 20 Jan. v. Gibraltar. Danzig 24 Jan. 20 Jan. vertrokken. Danzig 30 Jan. vertr. vertr. 27 Jan. Batavia 26 Jan. 17 Jan. van Genua. Mexico 17 Jan. 2 Jan, vao Trinidad. Batavia 24 Jan. 18 Jan. van Gibraltar. Pto Barrios 30 Jan. 15 Jan. van Trinidad. Midd. Zee 24 Jan. 20 Jan. v. Finisterre Batavia 11 Febr. 16 Jan. van Colombo. Batavia 8 Maart vertrekt 28 Januari. Galveston 28 Jan. 6 Jan. vertrokken. Bona (v. IJm.) 22 Jan. 16 Jan. van Gibraltar. Batavia 21 Febr. 21 Jan. vertrokken. Mexico 14 Febr. 23 Jan. v. Cartagena Hamburg 31 Jan. in lading. Stettin vertr. 28 Jan. Port Redon 29 Dec. van Singapore Z. Afrika 19 Jan. van Pt. Sudan. Buenos Aires 8 Febr. 14 Jan. van Rio Janeiro. Japan 20 Jan. v. Singapore Constantza 2 Febr. 19 Jan. van Calamata. Ned. Indië 20 Jan. van Padang. West Indië 18 Jan. van Barbados. Midd. Zee 19 Jan. van Nauplia. Hamburg 29 Jan. vertr. 28 Jan. Batavia 26 Jan. 12 Jan. van Stamboul. L,a Plata 30 Jan. 18 Jan. van St. Vincent. _,a Plata 31 Jan. 20 Jan. van St. Vincent. La Plata (via Antw.) 27 Jan. 19 Jan. van Las Palmas. Midd Zee 23 Jan. 19 Jan. van Finisterre. Zwarte Zee 8 Febr. 19 Jan. van Derindje. Batavia 19 Jan. van Colombo. Pto Barrios 3 Mrt. vertr. 28 Jan. Kopenhagen 23 Jan. 20 Jan. vertrokken W. Afrika 19 Jan. v. Takoradi La Plata 4 Febr. 12 Jan. van Pernambuco. Hamburg 22 Jan. 21 Jan. van Hamburg. Constantza in lading Galveston in lading Hamburg 22 Jan. 21 Jan. vertrokken. Japan 20 Jan. te Yokohama Schepen voorzien van een x) zijn grooter dan 6000 ton. VISSCHERIJ EN SCHEEPVAART TE [JMUIDEN AANGEKOMEN SCHEPEN De bezetting mag niet overgroot wezen, de partijen zijn evenwichtig bezet en zoowel bij het hooge als het lage koper zitten uit nemende krachten. Voeg daarbij, dat de diri gent uiterst beschaafd liet musiceeren, dan volgt hieruit dat de fanfare-muziek zelfs in de forti's heel goed in deze zaal te genieten was. „Crescendo" opende met de Feest Jubileum- marsch van Blankenburg een geschenk van het fanfarekorps „Wilhelmina" ter gelegen heid van het 20-jarig jubileum van Crescen do, in 1938. Hij vormde een goeden inzet van den avond. Die goede indruk werd aanstonds versterkt in de ouverture „Die beiden Blinden'", van Mekul. Van de overige nummers noemen we nog Sigurd Jorsaffar van Grieg. Besloten werd de „Great Little Army". Ernstig verkeersongeval in de Dorpsstraat. Vrachtauto tegen een huis gebotst. Zaterdagmiddag heeft in de Dorpsstraat voor de garage van de firma Fontein een ern stig verkeersongeluk plaats gehad, dat wonder boven wonder geen persoonlijke ongelukken tengevolge had. Om ongeveer 2.45 kwam n.l. uit de richting Alkmaar een groote bestelwagen van Van Gend en Loos, terwijl van den anderen kant om den hoek bij Hotel Broksma een zware trailer, geladen met dakpannen uit Beverwijk naderde. Het uitzicht van den bestuurder van den eersten wagen werd op dat moment ern stig belemmerd door een bus van de firma Fontein, die voor de garage stond om schoon gemaakt te worden. Toen de chauffeur van den bestelwagen deze bus wilde passeeren, zag h.ij plotseling den trailer voor zich, die eveneens wilde passeeren, zoodat een aanrij ding onvermedelijk was. De bestuurder van Van Gend en Loos trachtte dit nog te voor komen door het trottoir op te rijden. Dit mocht echter niet meer baten, daar de be stuurder van den trailer geen kans meer zag zijn wagen tot stilstand te brengen en daar door de andere auto in de flank aanreed met bet gevolg dat deze door den gevel van het perceel, bewoond door den heer J. Castricum, gedrukt werd, Het rechterachterwiel kwam zelfs in de kamer te staan. Gelukkig bevonden zich daar op dat moment geen menschen, zoo dat ernstige ongelukken uitbleven. De politie was spoedig ter plaatse en zorgde voor de afzetting en de regeling van het verkeer in de Dorpsstraat. De burgemeester en de gemeente-architect namen de situatie eveneens in oogenschouw en achtten het noodzakelijk om den beschadigden gevel van het huis te stutten. Bij het verwijderen van de auto was het gevaar voor. in storten niet ge- ring. De beide wagens waren zwaar beschadigd, - vooral de trailer, die aan de voorzijde geheel - ingedrukt was. De beide bestuurders liepen eenige ontvellingen op. Zij kwamen met den hevigen schrik vrij. De politie heeft een onderzoek naar den schuldvraag ingesteld. Met het oog op de gevaarlijke situatie; die daarvan hét gevolg is, zou het wenschelijk zijii" - geen autobussen in de drukke Dorpsstraat te parkeeren. I. V. V. was te sterk voor C. S. V.: Alle goede verwachtingen ten spijt is C. S. V. er Zondag wederom niet in geslaagd één of twee punten te bemachtigen. Op een vet en modderig veld heeft C.S.V. met 50 het onderspit moeten delven. Reeds na 2 minuten krijgt De Wolf een fraaie kans om te scoren, doch door de glad heid mist hij jammerlijk. Even later zendt een der I.V.V.-backs den bal naar voren en de snelle gevaarlijke midvoor weet onhoud baar te scoren (1—0). C.S.V. is echter niet de mindere en stelt alle pogingen in het werk om tegen te scoren. Dan krijgt Bakker een kans om te doelpunten, doch ook zijn schot faalt. Dit overkomt ook De Wolf en Molen kamp. De gladheid speelt den C.S.V.'ers zoodanig parten, dat het hen belemmert om te doel punten. Terwijil C.S.V. steeds aanvallend is, komen er aan den anderen kant uit evenzoo- veel aanvallen 2 doelpunten voor I.V.V., zoo dat de rust met 'n 3—0 voorsprong voor de gastheeren ingaat. Na de rust is I.V.V. de aanvallende partij en oefent voortdurend druk op het C.S.V.- doel uit. De verdediging met Peijs en De Beurs aan het hoofd weten langen tijd stand te houden. Schenk, die in uitstekenden vorm was redde meermalen op fraaie wijze, totdat eindelijk de middenvoor van I.V.V. nog twee keer weet te doelpunten (50). Met dezen stand breekt dan het einde aan en heeft C.S.V. wederom een nederlaag ge leden. Uitblinkers waren Peijs, Schenk, van Zon en de Beurs. Scheidsrechter Veenhof uit Zeist leidde uitstekend. De uitslagen van de overige wedstrijden waren: C.S.V. 2Knollendam 2 100 C.S.V. 3—Krommeniedijksche Boys 3 06 C.S.V. a—Nieuwe Niedorp b 120 Mooie voorsprong voor de Pion. Dezer dagen speelde De Pion n haar derde wedstrijd voor de competitie van de N.-H. S. B. en leed een gevoelige 7—3 nederlaag. Later werden twee partijen van de ontmoe ting P.E.N. IDe Pion I vooruit gespeeld en dank zij een overwinning van dr. Westendorp Boerma en een remise van den heer Keet baas, kon de Pion I haar strijd tegen P.E.N. I op Vrijdag 20 Januari met een l'/2V2 voor sprong beginnen. De volgende partijen van de onderlinge competitie werden gespeeld. Groep A. J. W. F. WeedaJ. v. Ravenzwaai W. N. BosA. Prins L. v. Leeuwen—P. Bosch G. KochK H. Heemeyer Groep B: J. KraslondJ. v. Hoeve 0—1 0—1 0—1 afg. afg. Papierfabriek Hoogovens idem Sweedsch Nederl. Zweedsch s.s. s.s. Embla St. Philipsland Boden Holmsund New Castlè Oxelösund cellulose kolen 1 erts BLOEMBOLLENCULTUUR. Woensdagavond houdt de afdeeling Heems kerk van Bloembollencultuur haar' jaarver- - gadering in café „Flora'* 1

IJmuider Courant | 1939 | | pagina 2