Nationalisten op 25 K.M. van Barcelona. Ernstig mijnongeluk in Japan. MX AN DAT, 23 JANUARI 1939 Negentien luchtaanvallen op de Catalaansche hoofdstad, gedurende het weekeinde. Het hoofdkwartier van generaal Franco deelde Zondagmiddag mede, dat de troepen van generaal Yague na bezet ting van de kleine haven Sitges, op 25 K.M. van Barcelona waren aangekomen langs den kustweg. Meer in het Noorden bevinden zich de troepen van generaal Garcia Valino, die bezit hebben genomen het groote dorp San Sadurni de Noya, gelegen dicht bij den spoorweg van Barcelona, eveneens op 25 K.M. der Catalaansche hoofdstad. Igualada is Zondagmorgen om negen uur bezet door de legionarissen, die se dert drie dagen voor de stad stonden. In de andere sectoren, aldus de mede- deeling van het hoofdkwartier, is de op- marsch algemeen. Het rechtsche legerbericht meldt o.a. nog de verovering van San Pedro de Rivas in het kust gebied van Santa Margarita en San .Jaime meer naar het Noorden, waar de rechtsche troepen over de Noya trokken. Behalve dat zij Igualada bezet hebben, hebben Franco's troepen zich ook meester gemaakt van het dorp Vallbona en in dezen sector zijn zij negen K.M. opgerukt. En kele eenheden bevinden zich thans op 8 K.M. van Manresa. In den noordelijken sector wer den het dorp Sanahuja en andere belangrijke stellingen ten Noorden van den Rio Llobregos bezet. De weg van Valsello naar Solsona werd gepasseerd. Het aantal krijgsgevangenen, dat sedert het begin van het offensief gemaakt werd, bedraagt 39.500. Voorts wordt te Burgos de val gemeld van het belangrijke wijncentrum San Sadurni in den zuidelijken sector. PEM>!GNAN, VA a. k W,Fur% ANDOQ*/i% CW 1 Bouwd e DE Uf>G£Lf\ niftjc9 cir.iiCDAü PI BAS v- F/CUERAS *GEBONM l 'p*ir3 via 'ARTESA y&UPESA LERID'A cepvepacuafV jT B°f}AS IGUALADA\cff*co MntfoiMAiru.'a. 'fJT Een nader bericht uit Salamanca meldt de verovering van de dorpen Agerna, en Rivelles. In den middensector werden de dorpen Aguiiar, Rajadel en Cabrera de Igualada, zoomede de be langrijke stellingen Cerro Bacardi en Sierra Badors bezet, in den zuidelijken sector de dor pen San Pedro, Santa Fe en de stellingen bij Loma San Isidro. Ook aan het front in Estre- madoera zouden rechtsche troepen verscheiden stellingen bezet hebben. Naar te Valencia daarentegen medegedeeld wordt, hebben de Nationalisten hevige aanvallen ondernomen aan het Estramadoera-front in den sector van Monterrubio en den sector van het station Zujar op de Sierra Quemada, doch al deze aanvallen werden afgeslagen. De republei- nen hebben in het gebied van Esparragosa de la Serena den berg Corchito veroverd. Barcelona is gedurende het afge- loopen weekeinde niet minder dan 19 maal door de luchtmacht van Franco gebombardeerd. Men gelooft, dat in totaal dertig per sonen werden gedood en zestig gewond. De werkzaamheden in de ziekenhui zen werden belemmerd door herhaalde alartneeringen. De autoriteiten hadden het dan ook te druk om het juiste aan tal dooden en gewonden te kunnen op geven. Des avonds was het gedonder van geschut te Barcelona duidelijk hoorbaar. Een correspondent van United Press meldt hierover: Deze Zondag is voor de bevolking van Barce lona een ware dag der verschrikking geweest. Van twee uur 's morgens af hebben de lucht aanvallen elkaar onophoudelijk opgevolgd. Den geheelen dag dreunde het afweergeschut en het was dan ook haast niet vast te stellen, hoeveel aanvallen er precies op de stad zijn gedaan. Om het uur werd het gebulder der afweer- kanonnen heviger, waaruit men kon afleiden, dat de aanvallen elkaar met tusschenpoozen van een uur opvolgden. Naar verluidt werden de aanvallen telkens door een groep van tien bom menwerpers uitgevoerd, welke dan door een grooten troep jachtvliegtuigen werden bege leid. Tal van menschenlevens zijn te betreuren en de schade, die door deze aanvallen werd aan gericht, is ontzettend. De Catalaansche minister van finan ciën heeft het decreet uitgevaardigd dat deze week alle bedrijven in dustrieën en handelszaken gesloten blijven, met uitzondering van munitie fabrieken .apotheken, dagbladen en pu blieke bedrijven. Alle mannen jonger dan 55 jaar, als ook alle vrouwen tusschen 18 en 40 jaar, die zich vrijwillig melden, staan onder commando van de militaire autoritei ten en moeten zich voor alle door dezen opgedragen werkzaamheden gereed houden. Berichten uit Alicante melden, dat ook Alcoy Zondag gebombardeerd is. Hier vielen 17 doo den en twintig gewonden. Twintig huizen wer den vernield. Ook Denia was het object van luchtaanvallen. Hier werden enkele personen gewond. Valencia ontkwam evenmin aan de luchtaan vallen. Deze havenstad werd Zondagmiddag door tien van Majorca komende vliegtuigen ge bombardeerd. De brug van het Britsche vracht schip Cardif werd hierbij ernstig be- Hiller ontvangt den Tsjechisclien minister van buitcitlandsclie zaken Generaal Yague. schadigd. Een Britsche matroos werd gewond. Verder werd een arbeider ge dood en zijn vier personen gewond. Bij de bombardementen op Barcelona werden de Britsche schepen „York- brook", „Huntress' „African Mari ner" en „Dover Abbey" getroffen en aanzienlijk beschadigd. Van de beman ning van de „African Mariner" zijn vier Grieken gedood. Azana uit Barcelona vertrokken? In Spaansch-republikeïnsche kringen te Perpignan loopt het gerucht, dat president Azana Barcelona met onbe kende bestemming zou hebben verlaten. Men gelooft in het algemeen, dat hij zich naar Valencia of Madrid zal bege ven. Aanslag op een trein in Engeland. Niemand werd gedeerd. Naar Havas uit Londen meldt, zijn twee rui ten van den electrischen trein van Ormskirk naar Liverpool gesprongen bij het passeeren van de rivier Alt nabij Aintree, niet ver van de plek, waar in het begin van de vorige week een electrische paal beschadigd is. Het schijnt dat op den trein geschoten is. Het is zelfs mo gelijk dat de beschadiging afkomstig is van bom scherven. Niemand werd gedeerd. Detectives hebben een onderzoek ingesteld in onbewoonde panden in een buitenwijk van Manchester. Zij hebben daar groote hoeveel heden ontplofbare stoffen in beslag genomen en een man in verhoor genomen. De stad werd Zaterdag en Zondag extra bewaakt. Weer een scherpe Duitsche aanval op het Vaticaau. „Vaticaan herbergt de gevaarlijkste emigranten der wereld". De Völkische Beobachter, het officieele or gaan der Nationaal Socialistische Partij zet zijn aanvallen op den H. Stoel voort. Het blad ver klaart, dat het Vaticaan „een der gevaarlijkste emigraties ter wereld" herbergt en dat het of ficieele orgaan der katholieke kerk geleid wordt door uiterst twijfelachtige persoonlijkheden. „Wat Duitschland betreft", aldus het blad, „is de aanwezigheid in het Vaticaan van oud-lei ders der Centrumpartij voldoende om te verkla ren, vanwaar de anti-Duitsche agitatie komt in katholieke kx-ïngen. Dergelijke dwaasheden kun nen slechts kiemen in de verstikkende atmos feer van het Vaticaan, waar waardelooze emi granten beschouwd worden als gezaghebbende vertegenwoordigers van groote volken. Natuur lijk staat dat alles in verband met de politiek van Roosevelt door den tolk:, kardinaal Mün- delein". Het „menschelijk arsenaal'' ter dood veroordeeld. Arabier, die wapens en munitie in zijn houten been meevoerde. JERUZALEM, 23 Januari. Moestafa es Sharif Jasairy, alias Aboe Ali, be kend als het „menschelijk arsenaal", is ter dood veroordeeld. Aboe Ali was de leider van een groep terroristen, de „aardbevingsbrigade" genaamd, en hij wist de leden van zijn bende aan de naspeuringen der politie te doen ontkomen door in zijn houten been een geheele voor raad wapens en munitie te verbergen. Hij was aangeklaagd voor dei-tien vergrijpen, waaronder onder de huidige omstandigheden de doodstraf gesteld is. Op twee daarvan is hij thans ter dood veroordeeld, voor de andere elf vervolgt men hem thans niet meer. Aboe Ali was 35 jaar, en Fransch onderdaan. Hij was ruim twee jaar de agent van den rebellenleider Abdoel Razek en persoonlijk hield hij „toezicht" op de excecuties, die door zijn bende werden uitgevoerd. Degenen, die een excecutie uitvoerden hetzij een politie spion, een verrader of een rijken Arabier, die weigerde geld te geven voor de zaak der rebel len gaven na de terechtstelling hun wapen aan Aboe Ali, die het in zijn houten been verborg. Dientengevolge liepen de onderzoe kingen der politie steeds op niets uit. Tenslotte is Aboe Ali in den val geloopen, doordat de geheime dienst de hand heeft weten te leggen op rapporten over den Ara- bischen opstand, welke Aboe Ali als kwartier meester bewaarde. Ook op het laatste oogenblik, toen het dood vonnis hem werd voorgelezen, verloor Aboe Ali zijn kalmte niet. Wijsgeerig merkte hij op: „Het geeft niets, niemand ontkomt aan de geheime politie, zelfs niet met een houten been...." (United Press). Von Ribbentrop bij de besprekingen tegenwoordig. De Tsjecho Slowaaksche minister van bui- tenlandsche zaken, dr. Tsjwalkofsky is Zater dag te Berlijn aangekomen. Te zijner begroe ting was o.a. aanwezig de chef van het pro tocol, Freiherr von Dörnberg. Om vijf uur werd hij in de zalen van de nieuwe rijkskanselarij in tegenwoordigheid van den rijksminister van buitenlandsche zaken. Von Ribbentrop, door Hitier ontvangen. Minister Tsjwalkofsky, die door Freiherr von Dörnberg van hotel Adlon geleid werd naar de rijkskanselarij, was vergezeld van den Tsje- chischen gezant in Berlijn, Mastny en den kabinetschef, gezant Masaryk. Ter eere van den Tsjechischen minister presenteerde op de groote binnenplaats van de nieuwe rijkskan selarij een eerewacht van den lijf standaard het geweer. Op de groote trap, die toegang verleent tot de rijkskanselarij, werd minis ter Tsjwalkofsky verwelkomd door den chef der kanselarij, staatsminister Meissner, de adjudanten van den Führer en door den Duit- schen zaakgelastigde in Praag, gezantschaps- raad Hencke. Vandaar werd hij naar de werk kamer van den Führer gebracht, waar Hitier zijn gast welkom heette. Aan de hierop vol gende bespreking namen ook de minister van buitenlandsche zaken en de Tsjechische ge zant in Berlijn deel. Later heeft Tsjwalkofsky nog een onderhoud met Von Ribbentrop alleen gehad. Hierbij zijn alle kwesties betreffende de betrekkingen tusschen Duitschland en Tsjecho-Slowakije behandeld. Anti-Duitsclie campagne in Tsjecho- Slöwakije ter sprake. In doorgaans welingelichte kringen te Ber lijn meent men te weten, dat het bezoek van Tsjwalkofskl een dier informatieve reizen is, die inharent zijn aan de politiek welke aan de reorganisatie van Oost-Europa werkt, door persoonlijk contact der verantwoordelijke staatslieden. Men zegt verder in deze kringen, dat de laatste weken niet zonder eenige be Goebbels versus de auti-Duitsche campagne in Amerika. „Ondragelijke inmenging". BERLIJN, 21 Januari. Rijksminister dr. Goebbels publiceert in de Völkische Beobach ter onder het opschrift: „Wat wil Amerika eigenlijk?" een artikel, waarin hij o.a. schrijft; „Sedert 30 januari 1933 is het Derde Rijk het voorwerp van spot, haat, leugen en laster in bijna de geheele Amerikaanse he pers, voor al in het door de Joden beheerde deel. Er is geen twijfel aan, dat de sedert 1933 in Ame rika stelselmatig tegen Duitschland gevoerde openlijke ophitsingcampagne een bewuste en gewilde provocatie beteekent van het Duit sche Rijk en het Duitsche volk. Sedert 10 No vember 1938 is deze ophitsing tot in het on metelijke opgevoerd. De Amerikaansche open bare meening, vooral voor zoover zij dooi de Joden wordt bepaald, beijvert zich daar bij tot een volkomen onverdragelijke inmen ging in Duitsche binnenlandsche toestanden. Na herinnerd te hebben aan redevoeringen van Ickes en Welles vervolgt Goebbels: „Deze campagne zelf wordt gevoerd door interna tionale wereldophitsers zonder geweten en zonder scrupules. De vraag doet zich voor, of het Ameri kaansche volk zich ten believe van het Joden dom zal laten ophitsen tot een onvruchtbare vijandschap tegen het Duitsche rijk en voor al tegen het Duitsche volk. Daartegen pro testeeren wij. Dat is niet noodig en ook niet doelmatig. Wij hebben niets tegen het Ameri kaansche volk. Wij respecteeren zijn politieke opvattingen en binnenlandsche verhoudingen Wij meenen daarvoor met recht aanspraak te mogen maken, dat de Amerikaansche open bare meening tegenover Duitschland dezelfde achting en eerbied ten toon spreidt. Wij zien ook niet in tot welk resultaat een dergelijke strijd zou leiden. Wat stelt Amerika er zich eigenlijk van voor? Meent het Duitschland misschien vol gens de methoden van den grooten oorlog te kunnen uithongeren? Iedere economische maatregelen heeft twee kanten". Hongaarsch-T s jecliische incidenten geregeld Gemengde commissie komt deze week bijeen. Te Praag is Zaterdag het volgende officieele communiqué gepubliceerd: ,De Tsjechische gezant te Boedapest heeft een bezoek gebracht aan den Hongaarschen minister van buitenlandsche zaken, met wien hij een langdurig en hartelijk onderhoud had. In dit onderhoud, is geconstateerd, dat de grensincidenten in vriendsehappelijken geest zijn geregeld: men heeft uiting gegeven aan den wensch, dat de arbitrale uitspraak van Weenen zoo spoedig mogelijk ten uitvoer wordt gelegd in het kader der gemengde com missies. Het Hongaarsche gezantschap te Praag heeft den minister van buitenlandsche zaken reeds medegedeeld, dat de Hongaarsche re geering de daartoe strekkende Tsjecho-Slo- waaksche voorstellen aanvaardt. De gemeng de commissie zal in den loop van de volgende week bijeenkomen". Nieuwe Vlaamsclie Academies geopend. Tsjwalkofsky. zorgdheid zekere binnenlandsche stroomingen en bewegingen in Tsjecho-Slowakije zijn waar genomen. In Duitschland slaat men, aldus wordt gezegd, den arbeid der anti-Duitsche propaganda, welke in Tsjecho-Slowakije weer vasten voet tracht te krijgen, aandachtig ga de. Men kan, aldus wordt verder verklaard, aannemen, dat bij de besprekingen met Tsjwalkofsky ook is gesproken over zekere vraagstukken van binnenlandsche politiek, die van bijzondere beteekenis voor Duitsch land zijn. Tsjwalkofsky is inmiddels weer in Tsjecho- Slowakije teruggekeerd. 96 mijnwerkers bedolven. FOEKOEOKA, 22 Jan. Tengevolge van een mijngasontploffing in de mij nen van IVIiyadach in de prefectuur Foekoeoka zijn 96 mijnwerkers bedol ven. Slechts vier hunner konden gered worden. Tot dusver heeft men 42 lij ken naar boven gehaald. (Domei). Uitbreiding der cultureele betrek kingen tusschen Duitschland en het Nationalistische Spanje. Een „Duitsch Huis" in Spanje en een „Spaansch Huis" in Duitschland. Van officieuse Duitsche zijde wordt mede gedeeld, dat een cultureele overeenkomst is uitgewerkt welke tusschen het Duitsche rijk en het Spanje van Franco zal worden ge sloten. Deze overeenkomst zou dienen voor de uit breiding der cultureele betrekkingen van beide landen. Naar verder bekend wordt, bevat de over eenkomst 22 artikelen. De eerste artikelen hebben betrekking op cultureele instituten in de beide landen. Er zal een „Duitsch Huis" in Spanje en een „Spaansch Huis" in Duitschland worden ge sticht. Naar mogelijkheid zullen de cultureele instellingen van beide landen op belasting gebied voorkeursbehandeling genieten. Er wordt voorzien in een uitwisseling van studenten, voordrachten en lezingen, een uit wisseling van professoren en assistenten. Emigrantenlitteratuur zal worden uitge schakeld. Tegelijkertijd zullen de boeken wor den verboden, welke den staat in een ongun-, stig daglicht stellen. Op het gebied van too- neel, muziek, film en radio zal een uitwisseling geschieden. Devieaenmoetlijkheden bij de tenuitvoerleg ging der overeenkomst zullen worden opgelost door bijzondere overeenkomsten. Voorts wordt de stichting aangekondigd van een Duitsch-Spaansche cultureele commissie. Koning Leopold bij de plechtigheid tegenwoordig. Zaterdagmiddag zijn op plechtige wijze twee nieuwe Vlaamsche academies, n.l. de Koninklijke Vlaamsche Academie voor We tenschappen, letteren en kunst en de Konink lijke Vlaamsche Academie voor geneeskunde van België geopend in tegenwoordigheid van koning Leopold, eersten minister Spaak, de ministers Marck, De Vleeshauwer, Janson, Merlot en Balthazar, den voorzitter van den senaat, Moyersoen, verschillende oud-minis ters, senatoren en afgevaardigden, leden van het corps diplomatique, geleerden enz., bene vens ruim twintig Nederlandsche professoren Als eerste spreker voerde de minister van openbaar onderwijs, de heer Dierckx. het woord. In zijn redevoering zeide hij o.a.: De plechtige opening der beide academies is van nationaal standpunt gezien van groote beteekenis. De instelling der beide nieuwe cen tra van geleerden bewijst, dat België gelijde- lijk belang hecht aan de cultureele ontwikke ling van zijn beide taalgemeenschappen. Spre ker zou er echter de voorkeur aan hebben ge geven, één enkele Belgische academie, sa mengesteld uit een Fransche en een Vlaam sche afdeeling te hebben geopend. De omstandigheden hebben een verwerkelij king van dit plan niet mogelijk gemaakt. Spreker ging vervolgens over tot de instal latie der beide academies. De volgende spreker, Frans van Cauwelaert, minister van staat en voorzitter van de Ko ninklijke Vlaamsche Academie van weten schappen, letteren en schoone kunsten van België, hield vervolgens een toespraak, waarin hij de redenen uiteenzette, waarom Vlaande ren een eigen zelfstandige academie heeft ge wenscht. De bedoeling, zoo zeide hij, is geens zins geweest om van het onafhankelijk be staan der academie als Vlaamsche instelling een instituut te maken van wetenschappelijke vereenzaming noch van politieke verdeeling. Het Vlaamsche karakter van het instituut zal geen beletsel vormen om" in de geestelijke ver heffing van de Vlaamsche volksgemeenschap ook het welzijn te zien van geheel het ge- meenebest. Spreker zeide, dat er een hooge wet is, die het leven van onze academie zal beheerschen, wet die haar ontstaan rechtvaardigt en die tevens borg zal zijn voor haar bloei en vrucht baarheid, dat is de wet der zedelijke verbon denheid met de cultuurgemeenschap, met het leven van het volk, waarvan zij als het geeste lijk hoofd, de kroon en het hoogste uitzicht worden moet. Na Van Cauwelaert voerde nog het woord dr. A. J. Hendrix, voorzitter van de Koninklijke Vlaamsche Academie voor geneeskunde en prof. A. Lacquet, permanent secretaris, waar op de plechtigheid door minister Dierckx be sloten werd met „Leve de Koning", waarin door alle aanwezigen hartelijk werd ingestemd. Savoyaards en Corsicanen geen vreemdelingen, verklaart de Italiaansche regeering. „Bewoners van gcfoieden, die uit ethnisch oogpunt Italiaansch zijn." De Italiaansche onderstaatssecretaris van binnenlandsche zaken heeft den prefecten een rondschrijven doen toekomen, waarin bij zonderheden voor de toepassing van de wet tot bescherming van het ras worden medege deeld. Ten aanzien van huwelijken tusschen Italianen en vreemdelingen stelt het rond schrijven vast, dat niet als vreemdelingen worden beschouwd: lo. De Italianen, die niet in het koninkrijk wonen, d.w.z., zij, die, hoewel zij het Italiaan sche burgerrecht niet bezitten, afkomstig zijn van een gebied, dat uit ethnisch oogpunt Ita liaansch is, doch politiek geen deel van het koninkrijk uitmaakt. Deze bepaling is van toe passing op de bewoners van Savoye, Nice, Cor sica en Malta. 2o. De Italianen van geboorte, ook als zij een vreemde nationaliteit verkregen hebben Daarentegen worden alle als Italianen gena turaliseerde vreemdelingen als vreemdelingen beschouwd. Het rondschrijven herinnert verder aan het verbod voor alle militairen en burgerlijke ambtenaren te trouwen met vreemdelingen Bij overtreding van dit verbod verliest men zijn betrekking. Duitscli stoomschip zet halve stad in het donker. Tegen stroomkabel opgevaren. Het Duitsche stoomschip „Arsenal" is Za terdagavond in de nabijheid van Tromsö aan den grond geloopen. Daarbij vernielde het een stroomkabel, tengevolge waarvan de electri- citeitsverzorging voor de helft der stad ge- ruimen tijd gestoord was. Het Duitsche schip heeft geen schade van belang opgeloopen en wordt door een sleepschip vlotgesleept. Twee visschers vaar tuigen vergaan Vermoedelijk 25 slachtoffers. Havas meldt uit Douarnenez, dat een vis- schersvaartuig met veertien man aan boord na een afwezigheid van tien dagen nog steeds niet in de haven teruggekeerd is. Men neemt aan, dat het met man en muis vergaan is. Uit Casablanca wordt voorts vernomen, dat tengevolge van den storm een visschersvaar- tuig met twaalf opvarenden, waarvan de helft Europeanen, ter hoogte van Fedala vergaan is. Van de opvarenden heeft men slechts een inboorling kunnen redden. PROGRAMMA DINSDAG 24 JANUARI 1939. HILVERSUM I 1875 en 301.5 M. AVRO-uitzending. 8.Gramofoonmuziek. (Om 8.15 Berich ten). 10.— Morgenwijding. 10.15 Gramofoon muziek. 10.30 Voor de vrouw. 10.35 Ensemble Rentmeester 11.Wenken voor de huishou ding. 11.30 Ensemble Rentmeester. 12.30 Het Omroeporkest en gramofoonmuziek. 2.Het Avro-Amusementsorkest. (Opn.) 2.45 Knip cursus. 3.45 Pianovoordracht en gramofoon muziek. 4 30 Kinderkoor. 5.Voor de kinde ren 5.30 Het Omroeporkest en soliste. (In de pauze: Gramofocaimuziek en berichten). 6.45 Gramofoonmuziek. 7.Voor de kinderen. 7.05 Orgelspel. 7.30 Engelsche les. 8.— Berichten A.N.P., radiojournaal, mededeelingen. 8.20 Gramofoonmuziek. 8.30 Bonte Dinsdagavond- trein. 10.— Radiotooneel. 10.20 De Twilight Serenaders. 11.Berichten A.N.P. Hierna het Avro-Dansorkest (Opn.) 11.4012.00 Gramo foonmuziek. HILVERSUM n. 415.5 M. KRO-uitzending. 8.009.15 Gramofoonmuziek. (Om 8.15 Be richten). 10.Gramofoonmuziek. 11.30 Gods dienstig halfuur. 12.Berichten. 12.15 De KRO-melodisten en solist. (Van 1.00—1.20 Gramofoonmuziek.) 2.Voor de vrouw. 3. Modecursus 4.Het KRO-Orkest. 4.455.00 Gramofoonmuziek. 5.45 Felicitaties. 6.05 De KRO-Boys en solist. (Om 6.30 Berichten). 6.35 Sportpraatje. 7.Berichten. 7.15 Cyclus „Naar de nieuwe gemeenschap". 7.45 Gramo foonmuziek. 8.— Berichten A. N. P., mede- deelingen. 8.15 KRO-Symphonie-orkest en soliste. 9.15 Sportreportage (Opn.) 9.45 In leiding volgende uitzending. 10.Derde acte van de opera „Le donne curiose". 10.45 Be richten A.N.P. 10.55 Gramofoonmuziek. 11. Otero Backer's orkest. 11.2512.00 Gramo foonmuziek. DOITWICH 1500 M. 11.40—11.45 Gramofoonmuziek. 12.20 Lite- rair-muzikaal programma. 12.40 Harry Fryer en zijn orkest. 1.352.20 Gramofoonmuziek. 4.15 Sportreportage. 4.30 Voordracht. 4.45 Zang en harp. 5.20 John Reynders met zijn orkest. 6.20 Berichten. 6.45 Causerie „Protec tion for water pipes". 7.Het BBC-Orkest 7.50 Causerie „Country into town". 8.20 Toe spraken. 9.00 Het New Georgian Trio. 9.20 Berichten. 9.45 Causerie „The editor's job". 10.05 Sportreportage. 10.20 Radiotooneel met muziek. 11.20 Oscar Rabin en zijn Band en solisten. 11.5012.20 Dansmuziek (Gr.pl.) RADIO PARIS 1648 M. 9.00, 10.00, 10.25 en 11.20 Gramofoonmuziek. 12.30 Zang. 1.05 Gramofoonmuziek. 1.25 Het Giardino-orkest. 2.Gramofoonmuziek.. 2.35 Zang. 2.50 Gramofoonmuziek. 4.40 Zang. 5.25 Gramofoonmuziek. 5.35 Pianovoordracht. 6.35 Viool en piano. 7.20 Het Ellis-orkest. 8.35 Radiotooneel. 10.3511.50 Kamermuziek. KEULEN 456 M. 5.50 en 6.30 Gramofoonmuziek. 7.50 Het Omroepschrammelensemble. 11.20 en 12.35 Het Omroeporkest en solisten. 1.302.20 Po pulair concert. 3.20 Het Omroep-Amusements- orkest. 5.35 Gramofoonmuziek. 6.30 Winter hulp-programma. 7.30 Hermann Hagestedt met zijn dansorkest, m.m.v. solist. 9.35 Gra- mofoenmuziek. 9.5011.30 Het Omroeporkest een koor en soliste. BRUSSEL 322 M. 12.20 Gramofoonmuziek.. 12.50 en 1.30 Om roeporkest en gramcfoonmuziek. 1.50—2.20, 5.20, 6.50 en 7.20 Gramofoonmuziek. 8.20 Revue programma. 10.3011.20 Gramofoonmuziek. BRUSSEL 484 M. 12.20 Gramofoonmuziek. 12.50 en 1.30 Om- roepdansorkest. 1.502.20 Gramofoonmuziek. 5.20 Het Omroepdansorkest. 6.35 Gramofoc-n- muziek. 6.50 en 7.05 Zang. 7.40 Gramofoon muziek. 8.20 Omroepsymphonie-orkest en re portages. 9.05 Gramofoonmuziek.. 9.30 Om roepkoor en gramofoonmuziek. 9.50 Omroep symphonie-orkest. 10.3011.20 Gramoifoon- muziek. DEUTSCHLANDSENDER 1571 M. 7.30 Ravel-concert (Opn.) 8.05 Politiek dagbladoverzicht. 8.20 Uit Napels: Omroep orkest en -koor 9.20 Berichten. 9.35 Sportre portage. 9.50 Viool en piano. 10.05 Berichten 10.2011.20 Otto Dobrindt's orkest (Opn.),

IJmuider Courant | 1939 | | pagina 3