de wedstrijden voor zondag. DERDE KLASSE HOCKEY HANDBAL BILJARTEN. ZWEMMEN MAANDAG 23 JANUARI 1939 Dumortier en Veenendaal spelen Zondag weer! Tot ons genoegen vernemen wij, dat de bles sures, die de Utrechtsche spelers Dumortier en Veenendaal in den wedstrijd tegen Haarlem hebben opgeloopen niet veel te beteekenen heb ben gehad. Dumortier kreeg een lichte kwet suur aan het hoofd en Veenendeel kreeg geluk kig niet. zooals door velen gevreesd werd, een hersenschudding. Bij de botsing met een Haar lem-speler kwam hij op den grond terecht, waarbij hij versuft bleef liggen. Bij informatie te Utrecht vernamen wij, dat beide spelers reeds uit het ziekenhuis ontslagen zijn en dat zij a.s. Zondag weer meespelen. EERSTE KLASSE: V. U. C.Haarlem Sparta—Storm vogels V. S. V.—R. F. C TWEEDE KLASSE: R. C. H.—H. R. C. E. D. O. W. F. C. H. F. C.West Frisia O. S. V.De Kennerpers H. R. c.-e. D. O. (2-0) Zooals gevreesd werd, heeft E.D.O. de moei lijke taak om H.R.C. in Den Helder te verslaan, niet kunnen volbrengen. Wel waren de E.D.O.'ers verreweg den mees ten tijd in den aanval, maar voor rust had H.R.C. zich bij een paar snelle uitvallen, waarbij de E.D.O.-achterhoede eenige fouten maakte, een 20 voorsprong verschaft. Reeds na tien minuten is na een hoekschop op het doel der gastheeren, de bal met een ver ren trap naar het doelgebied van E.D.O. ver huisd. Zandstra mist, Wille wordt uitloopend gecasseerd «oor den snellen Pirard (10). De verdediging van H.R.C. krijgt het zwaar te verantwoorden, maar eenige mooie schoten gaan rakelings langs het doel. Vele hoekschop pen blijven zonder resultaat, zelfs als doelman Dijkshoorn gepasseerd is, kopt Leavij, den bal nog uit het doel. Even voor de eerste helft ver streken is, laat Wille een ver schot, van zich afstuiten; Roomeyer benut de kans (20). Wille is geblesseerd; hij valt uit, evenals back v. d. Sluis. In de tweede helft zetten de E.D.O.'ers, t danlts het zeer forsche spel van diverse H.R.C.'ers, alles op den aanval. Op forsche wijze verdedigen de Heldersche spelers, meestal door uit of corner te trappen. Enkele uitvallen worden met harde schoten besloten, maar Stouten redt eenige keeren fraai. Een kopbal van Schijvenaar weet doelman Dijkshoorn tot hoekschop te verwerken, evenals een paar harde schoten van Timmermans. Spek Sr. schiet tegen de lat. Onder groote spanning eindigt deze vertoo- ning. De Kennemers—R. c. H. (1—5) De Kennemers trapten af, doch R.C.H. nam den aanval over en forceerde direct een cor ner, die op niets uitliep. Aan beide kanten worden goede aanvallen opgezet, waarbij de Kennemers-verdediging geen al te zekeren indruk maakt. Verkaayk moest aan den an deren kant handelend optreden bij een schot van Steeman, dat met groote moeite tot cor ner wordt verwerkt. Dezelfde speler weet zelfs na goed combineeren de Kennemers de leiding te geven, maar terecht wordt dit doelpunt wegens buitenspel geannuleerd. De gastheeren oefenden nu eenigen tijd druk uit op het R.C.H.-doel. Het succes komt echter juist aan den anderen kant, als v. d. Horst den uitge- loopen Van Urk passeert. Direct hierna kopt Biesbrouck uit een corner het leder opnieuw langs Van Urk (02). De gastheeren houden vol, maar veel suc ces bereiken zij niet. Een vrije schop op den rand van het strafschopgebied kan de R.C.H.- verdediging met groote moeite wegwerken. De rust komt met 02. In de tweede helft krijgt Van Luin een kans, maar Verkaayk stopt het schot goed. Even later scoort v. d. Horst het derde doelpunt, nadat hij eerst Bos had gepasseerd (03). Na vele vergeefsche pogingen gelukt het eindelijk aan Van Luin om de eer te redden (13). Gesteund door dit succes zetten Ken nemers alles op alles, maar weer komt het succes aan den anderen kant als de links buiten inschiet (14). Kort daarna brengt de zelfde speler den stand op 15. Tegen het einde krijgen de gastheeren nog een penalty te nemen, maar zelfs deze wordt nog gemist. De elftallen zagen er als volgt uit: De Kennemers Van Urk, Dinkla, Van der Bos, Six, Horeman, Van der Wal, Veenstra, Van Luin, Boom, Steeman, Brethouwer. R.C.H. De Roode, Biesbrouck, v. d. Horst, Hoogendoorn, Mulder, Prevost, Van Danzik, Slot, Kors, Van Thiel, Verkaayk. Zaandijk—Beverwijk (3—1) Zaandijk speelt met den wind in den rug en zet eenige gevaarlijke aanvallen op. Een vlie gend schot gaat hoog over het doel. Beverwijk antwoordt met een tegenaanval, maar wanneer deze afgeslagen is, gaat Zaan dijk er weer van door en forceert een corner, welke niets oplevert. Een foutief teruggespeelde bal verdwijnt in het uiterste hoekje van het doel. Daardoor leidt Zaandijk op gelukkige wijze 10. Niet ontmoedigd speelt B. verder en pro beert het spel te verplaatsen. De achterhoede van z. geeft echter niet thuis en smoort elke poging in de kiem. Z. wordt weer sterker en krijgt verschillende corners te nemen, die of weggewerkt worden of achter gaan. Even voor rust heeft de thuisclub succes en haar linksbinnen scoort. Ruststand 20. Na de hervatting gaat Z. er direct weer vandoor. De achterhoede van B. slaat den aanval af en thans neemt B. het spel ii handen. Na 10 minuten spelen scoort Maen hout een tegenpunt. 21. Snel volgen de aanvallen elkander op, doch de verdedigingen blijven de baas. Een schot van Z. komt tegen den paal en B. werkt bij tijds weg. Even daarna schiet Z. in het zijnet. Door een misverstand weet zij echter kort daarna te doelpunten 31. De laatste tien minuten zijn weer voor de wij kers. De thuisclub versterkt haar achter hoede. Er is voor de bezoekers geen doorko men meer aan. Met 31 voor de thuisclub komt het einde. Germaan—Ripperda (1—1) Met dezen uitslag mag Ripperda tevreden zijn. Bij Ripperda vlot het niet erg; door slecht plaatsen gingen talrijke aanvallen verloren. De achterhoede van Germaan was zeer goed. De rust ging in met blanken stand. Na rust het- zelfd espelbeeld. Een snelle uitval van Ger maan had succes, de linksbinnen scoort. (10) Een kwartier voor tijd trapt de Germaan keeper den bal tegen den vrij staande Kops aan. die daarop gelijk maakt. Met 11 kwam het einde. Aalsmeer—Bloemendaal (1—3) Hoewel het terrein zeer moeilijk te bespelen bleek begonnen de witten direct met eenige snelle aanvallen, maai- de doelman van Aals meer was goed op dreef, terwijl v. Bragt met een fraai schot dat tegen de bovenlat belandde niet gelukkig was. De thuisclub liet zich echter niet overspelen en vooral de beide vleugelspelers maakten het de Bloemendaal-verdediging nogal eens lastig. Na 20 minuten spelen kopte C. v. d. Schalie het leder onhoudbaar in het Aalsmeer- doel. (0—1). Met een verrassend vleugelschot bracht Noord hof den stand op 02. Aalsmeer gaf zich echter nog niet gewonnen en wanneer doelman de Haas bij een voorzet van links het leder niet klemvast kon krijgen scoorde de rechtsbinnen van Aalsmeer een goed tegenpunt. (12). Na goed samenspel tusschen v. Bragt en Leu ven kopte C. v. d. Schalie den afgemeten voor zet van laatstgenoemden onberispelijk langs den doel verdediger van Aalsmeer. (13). Bloemendaal speelde verder een gewonnen wedstrijd, maar de goed werkende doelman van Aalsmeer belette meerdere doelpunten. V. V. A.—Zandvoort (2—1) De Amsterdammers konden niet voorkomen, dat de linksbinnen van Zandvoort reeds na vijf minuten een mooi doelpunt maakte. De scheids rechter annuleerde het echter wegens buiten spel. Dit was voor Zandvoort het begin van een reeks mislukkingen. Voor de rust werd niet min der dan vijf maal tegen den paal geschoten, waarna J. v. d. Bos nog eenmaal tegen de lat kopte. A Intusschen had de linksbuiten van V. V. A. den bal eenmaal onder de lat doorgekopt, zoo dat de rust met 10 kwam. Ook na de rust was Zandvoort steeds weer in den aanval. Toch duurde het nog 20 minuten, voor de gelijkmaker werd gemaakt doordat een voorzet van den rechtsbuiten door den links buiten werd ingekopt (11). Wel ondernam Zandvoort hierna nog verscheidene aanvallen, doch die hadden geen succes. Tien minuten voor het einde maakte V. V. A. bij een scrimmage voor het doel het winnende doelpunt (21). Zeemeeuwen—A. P. G. S. (2—0) Zeemeeuwen kwam dezen keer met een totaal gewijzigd elftal in het veld en hoewel er hiel en daar nog wel eens iets haperde, werd er toch tegen de Amsterdamsche agenten behoorlijk partij gegeven. Gedurende het eerste halfuur was Zeemeeuwen sterk in de meerderheid. De verdediging van A. P. G. S. werkte echter zeer goed; het duurde geruimen tijd voor C. K. Draayer kans kreeg een ver naar voren gespeel den bal over den keeper in het net te koppen (1—0). Toen een bal van rechts in de richting van het doel werd geschoten, dacht ieder dat Draaijer zou inkoppen. Op het laatste moment trok hij zijn hoofd evenwel terug, waardoor de keeper zoodanig werd misleid, dat hij dezen ge makkelijk houdbaren bal doorliet (20). A. P. G. S. zag geen kans een doelpunt te maken. Kinheim—Assendelft (6—2) De Velsenaren blijken nu toch wel volkomen hun inzinking te boven te zijn; zoo werd ook nu weer na een vlot gespeelden wedstrijd een behoorlijke overwinning behaald. Er werd direct in een flink tempo begon nen, waarbij aan weerskanten enkele kansen ongebruikt werden gelaten. Na 20 minuten komt er een goede aanval van den linker vleugel, waarbij Kuilenburg goed voorzet en Haaijimakers de score opent (10). De snelle open aanvallen van Assendelft geven aan de Kinheim achterhoede volop werk, doch ook zij is voor haar taak berekend. Als Kuilenburg er weer eens van door gaat en goed voorzet, benut Verhoofstad dien voorzet (20) Na de rust pakt Assendelft de zaken serieus aan. Zij heeft succes als Daniëls een bal ver keerd beoordeeld (21. Daarna komt Kinheim er pas goed in. Er wordt zeer goed gespeeld. Kuilenburg scoort het derde doelpunt en als even hierna v. d. Wateren goed voor het doel zet, kopt Verhoofstad op fraaie wijze No. 4 in het net (41). Wel doet Assendelft haar uiterste best, doch Kinheim is nu veel ster ker. De Vries benut een kans bij een scher mutseling voor het doel (51) en Ellen schiet een voorzet van Raaijmakers ineens in het net (6—1). Een doorbraak van den Assendelft-midvoor besluit hij met een onhoudbaar schot, zcodat Kinheim met 6—2 wint. Scheveningen—Hillinen (1—3) Het samenspel van Hillinen is rustiger en doordachter zoodat de gasten meer in den aan val zijn. Na 20 minuten gaan C. Freeke en H. Scholten er goed samenspelend vandoor; eerstgenoemde scoort onhoudbaar. De thuisclub valt nu fel aan; tien minuten later is de stand gelijk als uit een kluwen van spelers de bal plotseling in het net blijkt te liggen. Na de thee heeft Hillinen het spel in handen- Scheveningen gelijkt uitgespeeld te zijn. E. Scholten laat een voorzet van De Water loopen voor zijn broer, die zich niet bedenkt en scoort (1—2). Tien minuten voor het einde breken H. Scholten en C. Freeke wederom goed door, E. Scholten krijgt den bal toegespeeld, waarna hij den stand op 13 brengt. Hillegom—Terlaak (3—0) In de eerste helft loopen beide ploegen naar hun vorm te zoeken. Aan beide zijden is het een hopeloos heen en weer trappen van den bal. zonder het minste verband. De tweede helft begint op dezelfde wijze, maar dan neemt Hillegom het initiatief. Na 25 minuten krijgt de thuisclub het eerste doelpunt cadeau als bij een voorzet van Boelee een der achterspelers den bal in eigen doel slaat (10). Onmiddellijk daarna maakt Geilings nummer twee, wanneer de doelman den bal onvoldoen de wegwerkt. Terlaak valt dan fanatiek aan, maar een doelpunt komt dan toch nog aan de andere zijde door Verschoor, uit een goeden voorzet van Boelee. De strafbully B. M.H C— Amsterdam. Voor het begin van Amsterdam B. M. H. C. moest nog een strafbully genomen worden in verband met een protest van B. M. H. C. over een toegekend doelpunt in den wedstrijd te Bloemendaal. De prostest-commissie annuleerde dit doelpunt, maar stelde een strafbully vast. Van Olphen gaf Amsterdam's captain de Waal geen schijn van kans en het resultaat van den te Bloemendaal gespeelden wedstrijd B. M. H. C.Amsterdam is dus thans definitief een 22 gelijk spel. Zandvoort—S. O. S. (0—1) Het zit de Zandvoorters nog steeds niet mee; telkens wordt verloren met een enkel doelpunt verschil, zooals nu weer tegen S. O. S. na een spannenden en gelijk opgaanden wedstrijdl. Zandvoort verscheen met 1 invaller; op het gladde terrein moesten beide teams zich even aanpassen. De gasten namen na een strafcorner de leiding, zoodat de rust met 10 kwam. In de tweede helft kwam Zandvoort in de meerderheid, maar deze kon niet in doelpunten worden uitgedrukt. Wel kreeg de thuisclub eenige strafcorners toegewezen, maar zij brach ten niet het gewenschte resultaat. PROMOTIE KLASSE B. B. M. H. C. 2-Be Fair (1-2) Het tweede elftal van B. M. H. C. heeft tegen het sterke Be Fair een uitstekenden wedstrijd gespeeld, waarbij v. Kempen als midhalf en Dalmeyer als back in belangrijke mate hebben bijgedragen. Jammer genoeg was ook hier de voorhoede niet voldoende productief. In de eerste helft had Be Fair na een straf corner de leiding verkregen, welke in de twee de helft nog werd vergroot na een geslaagde straf-bully. Ongeveer 10 miniuten voor tijd wist Reintjes een goed tegenpunt te scoren, zoodat het einde toch nog met een voor Be Fair ver diende 21 overwinning kwam. Competitiestanden. Eerste klasse. HAARL. KORFBALBOND. Animo-Ready. Secretaris: J. P. Kruger, Twnnderslaan 27. Wedstrijdsecretaris: D. ter Haak, Barendse- straat 29. De wedstrijd PatrimoniumAnimo Ready a werd uitgesteld. Gespeeld: Oosterkwartier 4Animo Ready 1 21 Animo Reday 2Haarlem 3 30 Animo Ready 3T. H. B. 3 20 Te spelen 28 Januari: Nieuw FloraAnimo Ready b 29 Januuari: Watervliet 1Animo Ready 1 Animo Ready 2Zwaluwen 1 Vergadering 12-tal commissie Anjeliersti-aat 18. Oefenen: lederen Zaterdagmiddag van 2.30- 4.30 uur. om 2.45 uur om 10 uur om 2.15 uur hedenavond, Gooi gesp. gew. gel. verl. pnt. v.-t. 10 5 4 1 14 27—16 Hilversum 10 4 4 2 12 19—15 Amsterdam 9 5 1 3 11 13—12 T. O. G. O. 10 4 1 5 9 19—17 H. H. IJ. C. 10 4 1 5 9 15—23 H. D. M. 10 3 2 5 8 15—17 H. O. C. 9 2 4 3 8 9—12 B. M. H. C. 10 2 3 5 7 12—17 KON. NED. HOCKEY-BOND. EERSTE KLASSE. Amsterdam—B. M. H. C. (1—0) De Haarlemmers moesten het nog steeds zon der A. de Roos stellen en kwamen aldus uit: Dalmeyer, Brusse, Reus, De Roos, Stücker, v. Olphen, Breitenstein, Gunning, Mulder, Schmeink, De Wit. In de eerste helft wbgen de partijen goed te gen elkaar op. De Haarlemsche defensie was weer zeer goed op dreef en Amsterdam kreeg dan ook geen kans om het doel onder schot te nemen. Het gemis van A. de Roos als schutter werd wel heel erg gevoeld; het heeft wellicht dezen wedstrijd voor B. M. H. C. verloren doen gaan. Amsterdam kreeg alleen een voorsprong na het geslaagde nemen van een strafcorner (10), waarna de rust kwam. In de tweede helft verhoogde B. M. H. C. nog het tempo en kwam nu meer en meer in den aanval. Maar het juiste schot kwam niet. B. M, H. C. zette voortdurend meer op den aanval, daarin goed gesteund door de uitstekend spe lende half-linie. Maar het verdiende doelpunt voor B. H. H. C. kwam niet; de Haarlemmers verloren met het kleinst mogelijke verschil. gesg. gew. gel. verl. pnt. v.-t. Studenten 2 0 14 14— 2 Leiden 10 6 2 2 14 27—17 Victoria 9 5 1 3 11 17—13 H. D. M. 2 9 4 1 4 9 16—20 S. O. S. 9 3 2 4 8 14—15 Alkmaar 8 2 1 5 5 11—15 Zandvoort 8 2 1 5 5 10—15 Strawberries 9 0 4 5 4 9—21 Promotie klasse B. B. H. V. gesp. gew. gel. verl. pnt. v.-t. 10 6 3 1 15 30—16 Laren 9 5 2 2 12 31—22 Be Fair 10 4 4 2 12 20—12 Hilversum 2 10 4 2 4 10 20—19 S. C. H. C. 10 4 2 4 10 19—22 Pinokkio 9 4 0 5 8 15—22 B. M. H. C. 2 9 2 1 6 5 14—30 Amsterdam 2 9 2 0 7 4 9—15 T. H B. Seer.: C. A. Roose Jr., Kinkerstraat 17. Gespeeld Zondag 22 Januari: Allen WeerbaarT. H. B. 80 Aurora—T. H. B. 2 7—1 Animo Ready 3T. H. B. 3 20 Te spelen Zondag 30 Januari: Nieuw Flora 2T. H. B. om 10 uur Oosthoek 1T. H. B. 3 om 10 uur Denk allen aan de indoor-training iederen Vrijdagavond om 8 uur in het zaaltje der speel- tuinvereeniging Flora aan de Oosten de Bruijn- straat. Na afloop tafel-tennis. Oosterkwartier 4—Animo Ready (2-1) Na een vrijwel gelijk opgaand spel, is het door een fout van een dame van A. Ready dat mej. T. Handgraaf het eerst den korf weet te vin den (10). Na ruim een half uur spelen maakt de Oos terkwartier verdediging een fout, waaruit Keur gemakkelijk den gelijkmaker scoort (11). De Oosterkwartier aanvallen zijn niet van ge vaar ontbloot, na een half uur spelen gelukt het K. Klijn Oosterkwartier de leiding te hergeven (2—1). Ondanks energieke pogingen van Animo- Ready komt er geen verandering in den stand. H. K. C. Oosterkwartier. Bestuursmededeelingen. Gespeeld Zaterdag 21 Januari, wedstrijden. Oosterkwartier AOnder Ons S. Vereent AOosterkwartier B E. H. S.Oosterkwartier C Zondag 22 Januari' Oosterkwartier 1Oosterpark 1 Oosterkwartier 4Animo-Ready Oosterkwartier 7Watervliet 2 Te spelen Zondag 29 Januari: ZKV 1Oosterkwartier 1, 2 uur. Sport Vereent 2Oosterkwartier 3, 12 uur. Oosterkwartier 4Aurora 1, 2 uur. Oosterkwartier 5Haarlem 3, 10 uur. Zwaluwen 2Oosterkwartier 6, 10 uur. H. K. C. „Haarlem". Secretaresse A. M. Brakel, Mr. Cornelisstr. 12. Gespeeld 22 Jan.: DDV 2Haarlem 1 40; Animo Ready 2Haarlem 3 30; Vriendsch. Haarlem-comb.Haarl.-Adsp. 53. Adspiranten Haarlem BWatervliet A 11. Te spelen 29 Januari: Haarlem 2Meerle- bosch 1 om 2 uur, op ons terrein. Oosterkwartier 5-Haarlem 3 om 10 uur op de Zomervaart, ver trek van de Amst. Pooi't kwart voor tien: Adspi ranten: 28 Januari: Oosterkwartier AHaarlem lem A om 2.45 uur Zomervaart, vertrek van het Soendaplein om 2 uur. Simson—Rapiditas 3 (2—3) Dames le klasse. Aanvankelijk waren de Haarlemsche dames stei'k in de meerderheid, maar door het zeer gladde veld was de balcontrole zeer moeilijk, zoodat doelpunten vooxToopig uitbleven. Met een goed schot nemen de zwart-witten door R. Poorter de leiding. (01). Simson maakte tegen de vex'houding in gelijk, waarna even voor dat de rust inging Simson uit een vrije worp een 21 voorsprong neemt. Eerst tegen het einde kwamen de gasten er goed in. Nadat eerst een off-side doelpunt van mej. Poorter werd geannuleerd, bracht mej. J. Maarssen op meer dan gelukkige wijze de par tijen-op gelijken voet. (22). Hierdoor aangemoedigd blijft Rapiditas '31 in den aanval en het gelukt de zwart-witten even voor het einde het winnende doelpunt tc scoren. (2—3). Andere uitslagen: le klasse Dames: TurnoA.D.A. 21 SimsonRapiditas '31 23 NilocCarna 10 ConcordiaKracht en Vriendschap 32 KON. NED. KORFBALBOND Oosterkwartier 1—Oosterpark 1 (5-0) Geheel volgens verwachting heeft Oosterkwar tier beslag weten te leggen op beide punten, het begin was zelfs verrassend, als Oosterkwartier heeft uitgeworpen belandt de bal bij N. Strui kenkamp, die in vrije positie goed inschiet (1-0) Na 20 minuten spelen breekt H. Hommers goed door en de stand is 20. Oostex-kwartier's tweede aanval heeft niet veel geluk met schieten; terecht keurt scheids- x-echter Otten een doelpunt van A. Drogtrop af wegens loopen. Ruststand 20. De tweede helft begint weer met een Ooster kwartier overwicht, wel geeft Oosterpark een goed vlug spel te zien, maar het goede schot ont- breekt geheel. Na 10 minuten spelen lost Th. Poelgeest een goed schot, dat doel treft (30). Kort hierna is het Mej. Tr. Waages, -die van dichtbij den stand op 40 bi-engt. Oosterpark speelde niet ontmoedigd door, maar kon niet vex'hinderen, dat na een half uur spelen T. Luikel goed doorbreekt en een mooi doelpunt scoort. (50). D. D. V. 2—Haarlem 1 (4-0) Evenals in den thuiswedstx'ijd heeft Haarlem het ook in Amsterdam niet tot een overwinning kunnen brengen. Reeds vrij spoedig na den uit gooi opent D.D.V. de score met een achter den paal fraai ingeschoten bgl. W.el zorgt mej. A. Kreulen voor den gelijkmaker maar deze goal wordt terecht afgekeurd. Na ongeveer 20 minuten vergroot D.D.V. met een afstandschot den voorsprong (20). De vakverwisseling brengt geen verbetexüng. Het middenvak kan het spel maar niet naar haar aanval vex-plaatsen. De groote druk, die hier door op de Haarlem-vex'dediging ontstaat, doet voor D.D.V. veel kansen ontstaan en nog voor de rust is de stand 40. Na de hervatting speelt Haarlem met den wind mee en is dan ook in de tweede helft voortdurend sterker. Haar aanval krijgt zeer veel werk. F. van Hout schiet veel van de lijn af, doch de schoten zijn te slecht gericht om succes te kunnen hebben. Wel weet J. Arends een tegenpunt te scoren, dat echter wordt afge keurd, Met onveranderden stand komt het einde. Aurora 1-T. H. B. 2 (7-1) In een wedstrijd, die spannender was dan de uitslag doet vei'moeden is het T.H.B. niet mogen gelukken een van beide punten mee te nemen. Na een aanvankelijk slecht begin wist Aurora door verschillende afstand-schoten voor rust den stand op te voeren tot 40. Vlak na rust scoorde een Aurora-heer en dame beiden van dichtbij (60). Door goed volhouden slaagde mej. R. Lieffering erin voor T.H.B. de eer te redden, waarna Aurora nog een doelpunt aan haar aantal toevoegde zoodat de einduitslag 71 werd. Scheidsrechter was den heer Luikel Jr., die goed leidde. Allen Weerbaar 1—T.H.B. 1 (8—0) T.H.B. heeft in Amsterdam een groote neder laag geleden. Toch is deze wedstrijd geenszins een off day geweest, daar beide partijen in het veld goed tegen elkaar opwogen. Allen Weerbaar speelt in haar eerste opstel ling met een zeer goeden aanval. Allen Weerbaar schiet veel beter en spoedig is het 20. Ondanks het hai'de werken voert Allen Weerbaar nog voor rust den stand op tot 4—0. De stand wordt tenslotte 80 voor Allen Weer baar. Adspirant- 4—1 10- 6—0 400 10 159 40.— 142 10 55 14.20 147 11 39 13.36 400 11 162 36.36 Heeren le klasse: Rapiditas—Aalsmeer (12—1) Aanvankelijk zag het er niet naar uit dat Ra piditas met dergelijke cijfers Aalsmeer zou ver pletteren, de partijen wogen dan ook aardig tegen elkaar op. Nadat M. Pal de score voor de Haarlemsche club had geopend, kwamen de zwart-witten er goed in en togen steeds uitste kend combineerend ten aanval,zoodat succes niet kon uitblijven. W. v. Gorkum (2) en P. Brussé brachten den stand op 40, waar M. Pal voor rust nog twee doelpunten aan toevoegde. v. Gorkum, Brussé, Pal (4) brachten succes sievelijk den eindstand op 121. Het eenige doelpunt der bezoekers werd gescoord', toen de stand 110 was. Verdere uitslagen: Heeren le klasse: ConcordiaAtlas 97 Simson-Lijnden 52 TurnoOlympia 67 RapiditasAalsmeer 121 Dames 2e klasse: O.S.S.Concordia II 00 LijndenOlympia Z. 00 Rapiditas IIZaanland 21 Heeren 2e klasse: Lijnden 2Olympia Z. 90 Aalsmeer 2Zaanland 11 Concordia 2 Z.Olympia A 54 O.S.S.rConcordia II 44 le Klasse West Dames: Concordia—Kracht en Vriendschap (3-2) In een meer spannenden dan fraaien wed strijd heeft Concordia op het kantje af van het Amsterdamsche Kracht en Vriendschap gewon nen. Na 5 min. spelen nemen de gasten de leiding als mej. Biesbrouck een houdbaren bal laat glippen (01). Concordia komt nu iets meer naar voren en spoedig maakt mej. Duijff na een snellen aanval gelijk (11). Het wil echter bij de thuisclub niet erg vlotten en hoewel de balbehandeling een klasse beter is dan die der tegenpartij, wordt voor rust nog slechts eenmaal gescoord. (21). Kort voor het einde maken de gasten na goed doox-zetten eindelijk den gelijkmaker (22). Reeds denkt een ieder aan een verdeeling der punten als vlak voor het eindsignaal mej. Duijff na keurig aangeven van mej. Stuy het derde doelpunt- scoort. Eindstand 32. Heeren: Concordia—Atlas (9—7) Na een zeer spannenden wedstrijd is Con cordia er in geslaagd twee kostbare punten bin nen te halen, waardoor de Haarlemmers zich voorloopig veilig hebben gesteld. Er wordt direct aan beide zijden zeer enthousiast gespeeld en spoedig heeft Concordia na goed samenspel op den rechtervleugel succes. Atlas komt dan ge weldig in den aanval en weet met zuivere scho ten den achterstand in een 31 voorsprong om te zetten. Dit is de thuisclub toch te erg en alle moeite wordt gedaan om het spel op de andere helft te vei'plaatsen. Dit lukt inderdaad en wanneer Witziers met twee schoten van ver af succes heeft, scoort Duijff vlak voor rust na een zeer snellen aanval het vierde doelpunt. Na de hervatting is Concordia er meteen goed in en door Ostherthun en Witziers wordt de stand tot 63 opgevoerd. Er wordt nogal forsch gespeeld. Uit een strafworp scoort Atlas het vierde doelpunt, doch direct hierop vergroot Wehres weer den voorsprong. Nu komt Atlas fel naar voren en door twee doelpunten van den middenvoor, wordt de ach terstand tot 76 verkleind. Daarna is de thuis club weer aan de beurt en wanneer Ostherthun van ver af het 8ste doelpunt scoort is de wed- =triïd gewonnen. Het tempo daalt en nadat aan iederen kant nog een strafworp benut wordt komen er geen doelpunten meer. NATIONALE KAMPIOEN SCHAPPEN 45-2. VAN VLIET KAMPIOEN. De wedstrijden om het Nederlandsch kam pioenschap 45/2 werden Zaterdagmiddag voor een talrijk publiek voortgezet. Begonnen werd met de partijen tusschen SweeringGoderie en DommeringVan Eymeren. Dommering won in een zeer matige partij van den Rotterdammer, die hem tot op de helft van de pairtij ernstig bedreigde. Sweering 400 27 75 14.81 Goderie 220 27 54 8.14 Dommering 400 42 89 9.52 Van Eymeren 294 42 59 7. De middag werd besloten met de partijen tus schen Van VlietVan Loon en JacobsDe Leeuw. Van Vliet kwam er eerst na 5 beurten in. Maar toen was de Hagenaar ook onweer staanbaar. Op de andere tafel werd de vierde serie van boven de 100 geproduceerd. Na 10 beurten was de stand 147 om 238 in het voordeel van De Leeuw. Inderdaad slaagde De Leeuw er in met een slotserie van 162 de partij uit te maken. Een ovatie viel hem ten deel. Van Vliet Van Loon Jacobs De Leeuw Begonnen werd met de partijen tusschen Ja cobs en' Van Eymeren en Goderie en Van Loon. Van Eymex-en, die weer tamelijk productief was, had niet veel moeite zijn partij in 17 beur ten te winnen. De strijd tusschen de beide Bei-genaren, Go derie en Van Loon, was niet bijzonder span nend. Goderie bleef ook hier ver achter. germ a. gem. Van Eymeren Jacobs Loon Goderie De LeeuwDommering. De Leeuw had in zijn partij tegen Dommering niet veel in te brengen. Dommering 400 23 76 17.38 12.73 De Leeuw 148 23 58 6.43 14.64 Aan de andere tafel was een belangwekken de strijd te zien tusschen Sweering en Van Vliet. Van Vliet 400 23 81 1739 14.91 Sweering 372 23 71 16.17 14.93 Boven aan de lijst der deelnemers aan het kampioenschap ancre-kader 45/2 staat derhalve Dommering, die alle vijf partijen heeft gewon nen met 5 punten, gevolgd door Van Vliet met 41/2 punt. De nationale kampioen Sweering komt op de derde plaats met 3V2 punt. Zondagmiddag werd begonnen met de partijen tusschen de beide Bergenaars Goderie en Jacobs en die van den Rotterdammer Van Eymeren tegen Van Loon. Aan beide tafels waren twintig beurten noodig om de 400 vol te maken. De belangrijkste wedstrijd van den middag was uiteraard die tusschen Sweering en Dom mering. Na vier beurten was het pleit echter reeds vrijwel beslecht. Sweering had toen nog pas 7, terwijl Dommering door een serie van 119 reeds een dei-de van het vereiscl)te aantal bijeen had (133). Wel maakte Sweering drie beurten van resp. 37 37, en 27, doch een daarop volgende inzin king kwam hij niet meer te boven, terwijl de Arnhemmer met series van 26 (twee maal), 53, 23, 24 en 44 tot 399 kwam en in zijn 19e beurt de pairtij uitmaakte. Door zijn nederlaag tegen Dommering moet Sweering in ieder geval zijn titel afstaan. De uitslagen luiden: 400 17 118 23.52 13.44 154 17 71 9.— 9.01 400 30 72 13.33 10.93 181 30 46 6.— 7.74 Goederie Jacobs Van Eymeren Van Loon Van Vliet De Leeuw Dommering Sweering 400 334 400 396 400 219 400 167 40 40 40 40 12 12 19 19 92 35 92 51 169 94 119 37 10.00 8.35 33.33 18.25 21.05 8.78 De laatste middagpartijen van Zondag had den het volgende verloop. Van Loon 400 34 118 Jacobs 360 34 81 11.76 10.58 Van Eymeren Goderie Van Vliet Dommering Sweering De Leeuw De eindstand is: Van Vliet Dommering Sweering Van Eeymeren De Leeuw Van Loon Goderie Jacobs 400 265 400 329 25 25 13 13 31 70 400 333 7 6V2 167 50.— 7 6 119 25.30 7 41/2 99 18.18 7 4Vz 118 23.52 7 3 162 31.36 7 2 118 14.20 7 1 92 10.60 7 V2 81 13.76 16.— 10.60 30.77 25.31 18.18 15.17 21.53 14.43 14.79 12.98 14.81 10.86 8.55 9.25 Van Vliet en Dommering aangewezen. Naar wij vernemen zullen de heeren C. van Vliet ('s Gravenhaagsche Biljartclub) en J. Dommering (Bristol. Arnhem) ons land verte genwoordigen bij de wereldkampioenschappen 452, welke op 2, 3, 4 en 5 Maart a.s. te Am sterdam zullen worden gehouden. De Nederlandsche zwemploeg te Odensé. NIEUW NEDERLANDSCH RECORD 200 M. BORSTCRAWL. Uit Odensé: Voor de derde maal ging de Ne- derlandsche zwemploeg tijdens haar Deensche tournee aan den start. Te Odensé werden Zon dagmiddag wedstrijden gehouden, waarbij Van der Kuil van de Schiedamsche Zwemclub een nieuw Nederlandsch record vestigde op de 200 M. borstcrawl, door dezen afstand af te leggen in den tijd van 2 min. 15.7 sec. Het oude record stond op naam van Piet Stam met een tijd van 2 min. 17 sec., gevestigd op 11 April 1936 te Soerabaja.

IJmuider Courant | 1939 | | pagina 7