VERWACHT WORDENDE SCHEPEN Concert van Zeer goede prestaties. Voor een goed bezette zaal gaf de Chr. Ge mengde Zangvereeniging „Vox Humana" Dins dagavond in het Ned. Herv. Verenigings gebouw een concert met medewerking van mevr. Willy DijkstraSipkes, sopraan, mevr. A. v. d. Heyde—Dierx, begeleiding en den heer H Oostewaal, clarinet. De eere-voorzitter van het koor Ds. A. Holtrop, sprak een openingswoord, waarin hij herinnerde aan de in den zomer behaalde successen en aan den goed besteden tijd na het laatste concert. Spr. deed tenslotte een beroep op degenen onder de luisteraars, die de schoone zangkunst willen dienen en wekte hen op tot „Vox Humana" toe te treden. Dirigent P. J. Potgieser liet zijn koor het programma openen met twee liederen van Brahms, „Selig sind die da Leid tragen" en „Wie lieblich sind deine Wohnungen". De wijze waarop het koor deze prachtige compo sities ten gehoore bracht hielden een schocne belofte in voor hetgeen in den loop van den avond nog te genieten zou zijn. Potgieser liet zeer muzikaal zingen met fraaie kleurscha- keeringen. Mevr. v. d, Heyde—Dierx begeleidde de composities op keurige wijze aan den vleugel. Vooral de tweede compositie stelde het koor in alle registers voor moeilijkheden, die be houdens een enkele uitzondering werden overwonnen. Er was een weifelende inzet, maar de dirigent wist het ensemble in het. spoor te houden. Het was in alle opzichten een zeer te loven prestatie. Mevr. Dijkstra zong hierna de Aria van j. s. Bach, geschreven voor sopraan, hobo- d' amour en begeleiding. De heer Oostewaal vertolkte de hobopartij op de clarinet. Hij deed het muzikaal en met een mooi, fluweelig geluidstimbre. De soliste, die wij nog niet eerder in Beverwijk hoorden, zong gemakkelijk en met goede intonatie. De stem leek ons niet groot. Schubert, waarvan zij „Der Berghirt auf den Felsen" zong. ligt haar beter dan Bach. De clarinettist speelde hierin zijn partij zeer mooi terwijl de heer Potgieser aan den vleugel voor een fraaie omlijsting zorgde. „Vox Humana" heeft de goede gedachte ge had, om ook voor het opleiden van reserve krachten te zorgen. Daartoe werd een meis jeskoor opgericht, dat zich voor de eerste maal liet hooren in „Het Onweer" van Loots. De heer heer Potgieser wist er al heel wat mee te bereiken. Hoe meer het Onweer vor derde des te grcoter werd de durf en zoo was die lastige „plankenkoorts" al spoedig overwonnen. Het was bepaald een genoegen om te zien en te hooren hoe netjes de meisjes op de aanwijzingen van den dirigent, die zelf aan den vleugel begeleidde, reageerden. „Vox Humana" kreeg hierna gelegenheid te bewijzen, dat zij ook volkomen thuis is in het gebruikelijke repertoire, dat weer heel andere eischen stelt, dan het zingen van wer ken van Brahms. „Tot de Zonne" van Jac, Zwaan, werd althans op boeiende wijze ge zongen met uitstekend werk in de registers Wat een fraai donker basregister. Jammer, dat de tenoren kwantiteit niet wat sterker zijn. Dit register klonk wat dun, vooral in de nu volgende „Mei-symphonie" van Theo v. d. Bijl. „Vox Humana" gaf hiervan een verklanking die bewondering afdwong. Pot gieser liet het prachtig zingen en uit alles bleek de nauwgezette instudeering. Keurig gedisciplineerd en met een prachtige stuwing werd v. d. Bijl's effectvolle compo sitie gezongen. De accoorden stonden als rot sen. Wij vernamen dat „Vox Humana" dit werk als vrije compositie zal uitvoeren op een concours. Wanneer de mannenstemmen de dan zeker noodige versterking krijgen, zal het koor er hooge oogen mee gooien. Wat het koor er nu reeds van maakte, was een compliment waard. Nadat de jonge garde zich nogmaals en met veel succes had laten hooren in twee werkjes van Cath. van R-ennes, „Gloria in excelsis Deo" en het bekende „Angelus" gaf „Vox Humana" een massale weergave van „Super flumina Babylonis", van Charles Gou nod. De vrij moeilijke canonische bewerking van het middendeel („cantate") slaagde naar wensch, wanneer we daarbij een lichte wei feling van de bassen uitzonderen. Dat doen we gaarne, want het slot ging in een prach tige stuwing. Dat was „Vox Humana" weer in haar volle kracht. Mevr. Dijkstra vertolkte zeer goed, ook tech nisch goed gezongen „Halleluja" van W. A. Mozart, waarbij de heer Potgieser de piano partij vertolkte. Het programma werd besloten met vier liederen uit „Die Jahreszeiten" van Hay dm begeleid door mevr. v. d. HeydeDierx, op een wijze, die nog eens het juiste licht wierp op haar capaciteiten. Mevr. Dijkstra deed op keurige wijze het solistiesche werk. Ook met deze prestatie oogstte „Vox Hu mana" een welverdiend succes. Wij zullen het werk nog eens gaarne hooren, wanneer het geheel „uit de verf" is. Tenslotte vermelden wij nog, dat de dames medewerksters 'n bloemenhulde in ontvangst hadden te nemen en dat ds. Holtrop een har telijk slotwoord sprak. Het was een concert, waarmede „Vox Hu mana" veel eer heeft behaald. Tp. DE GELUKKIGE NUMMERS. In de gisteravond gehouden bijeenkomst van de Christelijke Vrouwenvereniging „Dient elkan der in de Liefde" heeft de verloting plaats ge had van twee door de leden vervaardigde spreien. De geluksnummers waren 87 en 571. Jaarvergadering Ned. Tuinders- bond. Een goed jaar voor de T uinbouwstudieclub. De eerste jaarvergadering. De Tuinbouwstudieclub „Beverwijk en om streken" heeft gisteravond onder leiding van den heer R. W. A. Muyen haar eerste jaarvergadering in het veilinggebouw „'t Centrum" gehouden. Een flink aantal inzendingen voor het punten- stelsel waren ter opluistering ingebracht. Na het openingswoord van den voorzitter, waarin hij dank bracht aan de schenkers van de prijzen voor de verloting, werden de notulen on der dankzegging onveranderd vastgesteld. De secretaris, de heer A. Martens, bracht hierna zijn jaarverslag uit, waaruit bleek dat het eerste vereenigingsjaar voor de studieclub zeer succesvol is geweest. Het ledental steeg van 58 tot 66, terwijl tevens het aantal donateurs groo- ter werd. Uit het jaarverslag van den penningmeester, den heer N. S. Boogaard, bleek, dat de ontvang sten f 106.50 en de uitgaven f 86.50 hadden be dragen. Een batig saldo dus van f 20. De jaarverslagen werden onder dankzegging goedgekeurd. In de kascommissie werden benoemd de hee- ren N. van der Kolk en J. Bakker. Het door het bestuur .samengestelde reglement werd na enkele op- en aanmerkingen goedge keurd. Vervolgens werd besloten om, indien het mogelijk is, ook 's winters excursies te orga- niseeren. Bij de hierna gehouden bestuursverkiezing werden de aftredende bestuursleden, de heeren I C. Bak, J. Schoehuis en G. van der Wel, herko- zen. Vervolgens deelde de voorzitter mede, dat het bestuur heeft besloten om 4 cent per punt toe te kennen voor de onderlinge keuring. Over het afgeloopen jaar waren de resultaten: A. Martens 98 pnt.; D. van der Wel 62 pnt.; J. W. van der Mey 30 pnt.; A. Houtwipper 38 pnt.; J. Schoehuis 20 pnt.; N. van der Kolk 10 pnt.; G. van der Wel 9 pnt.; Jac. Groot Jr. 8 pnt.; Baas 8y2 pnt. C. Bak 8 pnt. J. Bakker 8 pnt. W. Beumer 7 pnt. Verscheidene inzenders stelden echter hun geldprijzen ter beschikking van de vereeniging. Vervolgens werden de inzendingen gekeurd. In commissie voor de keuring van losse bloe men namen zitting de heeren A. van der Wel, C. de Reus en J. Schipper en in de commissie voor bindwerk de heeren J. W. van der Mey, Jac. Groot Jr. en J. Steyn. De uitslag van de keuring was: Losse bloemen: A. Martens 8y2 pnt.; H. Houtwipper 9 pnt.; W. Muyen 8 pnt.; G. van der Wel 10 pnt. Bindwerk: A. Martens 9 pnt.; H. Maks 7 pnt.; D. van der Wel 10 pnt. en G. van der Wel 9y2 pnt. De heer J. Steyn heeft hierna de vraag beant woord wat „Penetrall" is. Dit middel wordt ge bruikt voor bestrijding van onkruid op paden, muren enz. De heer A. van der Wel, directeur van de bloe menveiling ,,'t Centrum" hield een causerie over het onderwerp „Hoe bossen we bloemen voor de veiling". Spr. betreurde het, dat er zoo weinig tulpentrekkers aanwezig waren, daar aan het bossen en binden nog veel mankeert, hoewel in de laatste jaren hierin zeker wel 75 pet. is ver beterd. Ook raadde spr. den kweekers af om bloemen vóór de veiling te „wateren". De heer Van der Wel illustreerde het gesprokene met tal van voorbeelden en demonstreerde hoe het wel en niet moest. Naar aanleiding van deze leer zame causerie ontspon zich een gedachtenwisse- ling, die nog veel verduidelijkte over het bos sen en binden van bloemen. De heer Muyen was zeker de tolk der aanwe zigen, toen hij dank bracht aan den inleider voor zijn causerie. Aan het einde der vergadering werd nog een verloting gehouden van gereedschappen, plan ten enz. Na de rondvraag sloot de voorzitter de jaarvergadering met een woord van dank voor de opkomst Het jubileumconcert van „Zanglust". Voor het jubileumconcert, dat a.s. Donder dagavond in het Kennemer Theater wordt ge geven, heeft het mannenkoort „Zanglust" een keurig programma samengesteld. Voor koor vermeldt het de composities „De Gypten" van N. H. Andriessen, „De Dorschers" van Gerard H. Boedijn, „Ontwaakt, schoo ne zee", van Isr. J. Olman en „Vlaamsche Kermis" van J. Nieland; voor koor en alt. „Rhapsodie" van Brahms en voor koor, sopraan en bariton. „Een stem aan het strand" van Brandts—Buys. De alt-soliste, mej. Guus Max brengt ten gehoore „Habanera" uit „Carmen" van Bizet en de aria „Mon coeur s'ouvre a tavoix" uit de opera „Samson et Dalila" van Saint-Saëns. De heer Lucien Louman zingt „Der Ju- gend", „Der Schafer", „Die Vergnügung", ..Gück" en „Seltenes Glück", van Telemann en „The Holy City" van Stephen Adams. Mevr. A. van der HeydeDierx zal de solisten en de groote koorwerken aan den vleugel be geleiden. Reiniging van de binnenhaven. De tweede feestavond van Plan West. De Winkelierscombinatie „Plan West" heeft gisteravond in het W.B.-Theater opnieuw een propaganda-avond gehouden, waarvoor de belangstelling zeer groot was. De zaal was ten tweede male tot de laatste plaats bezet. Na het openingswoord van den voorzitter, den heer W. Akse, heeft de humoristische goochelaar Mr. Lawoe het auditorium in ver bazing gebracht met zijn goocheltoeren. Ook de accordeoniste Rina de Looff oogstte veel succes met haar accordeon-soli. De pro- paganda-rede van den voorzitter vond een aandachtig gehoor en een daverend applaus beloonde spr. voor zijn woorden. De gratis verloting en de tractatie vormden eveneens een gewaardeerde attractie voor de aanwezigen. Prettige ontspanningsavond voor de werkloozen. De tuinbouwsteun ter sprake. Maandag 30 JJanuari zal de plaatselijke afdeeling van den Ned. Tuindersbond in het Veilinggebouw „Centrum" haar jaarvergade ring houden. Op die vergadering zal de heer W. van Dok spreken over den geringen steun op de tuinbouwproducten in de streek Kenne- merland en over de ooi-zaken daarvan. Verder zal een bestuurslid van de Koopliedenver- eeniging „Handelsbelangen" een uiteenzetting geven van de klachten der kooplieden over het „onderricht" van de door de tuinders aange voerde producten. Tenslotte vermeldt de agenda nog een be stuursverkiezing wegens aftreden van de hee- ïen G. v. d. Houtenaar en W. v. d. Werf. Een goede schoonmaakbeurt. Onze binnenhaven, die gelukkig nu den langsten tijd 'als openbaar riool heeft gefun geerd, zal een schoonmaakbeurt krijgen. De directie van het bedrijf Openbare Werken heeft een aanbesteding gehouden van het uit baggeren van de haven. Naar schatting zal ongeveer 3000 kub. M. verwerkt moeten worden. De inschrijvingen waren: J. v. d. Mey, Wijk aan Zee, f 2985; B. W. Visser, Amsterdam f 2600, Fa. Pranger en Roele, Edam f 2400; Ph. v. d. Rijt, Medemblik f 2300, W. Aafjes en Co. Assendelft f 2200. N.V. Aannemings Maatschappij v.h. J. M. Strijland, Uithoorn f 2070; J. Wieringa, Hee renveen f 1887, G. A. Koning Voorschoten f 1840. J. P. Koning, Medemblik f 1495. Het werk is opgedragen aan den laagsten inschrijver. MARKTBERICHTEN. Beverwijk, 23 Januari 1939. Koolrapen per zak f 1.35. Wortelen per K.G. f 0.06 Bieten per K.G. f 0.05. Aardappelen, klei per K.G. f 0.04y20.051/*. Spruitjes per K.G. f 0.160.43. Boerenkool per K.G. f 0.090.141/®. Roode kool per K.G. f 0.040.05. Savoye kool per K.G. f 0.04J/20.05Vz. Uien per K.G. f 0.06 1/2. Prei per K.G. f 0.07—0.12. Selderie per bos f 0.20. Appelen per K.G. f 0.360.45. Peren per K.G. f 0.30. Brusselsch lof per K.G. f 0.18—0.26. Een afwisselend programma. De Beverwijksche Bestuurders Bond gaf gisteravond een ontspanningsavond voor zijn werklooze leden en hun vrouwen in Odeon. De voorzitter, de heer Meier, wekte in zijn openingswoord de leden op mede te werken aan de actie tot het winnen van leden van het Nederlandsch Vakverbond. Hierna speelde het muziekgezelschap „The Rhythm Kings" eenige nummers o.a. „On the sunny side of the rockies" en „Laat mij maar-vliegen", die naar het applaus te oordeelen wel in den smaak der aanwezigen vielen. Ook het dubbel mannenkwartet „De vereenigde Zangers" oogstte met de composities „Omhoog" en „Fremden Legionar" een dankbaar applaus. Vervolgens brachten de twee jeugdige accor deonisten Betsie de Lelie en Anton van der Waa, beide leerlingen van den heer Freek Coezant, op verdienstelijke wijze „Hoor mijn lied, Violetta", „Ueber die Welle" en „Lambeth Walk" ten gehoore. Na de pauze, waarin thee geserveerd werd, zongen „De vereenigde zangers" nog „Stille" en „Abendlied". Vervolgens voerde de arbeiders tooneelvereeniging „Kunst na Arbeid" een komische een-acter op getiteld „De Oom uit Amerika". Door het goede spel van de mede spelenden werd ook dit nummer van het pro gramma een succes. Nadat de accordeonist de heer Freek Coezant met groot succes „La belle Victoria" en „Cir cus Renz" had gespeeld sloot de heer Meier dezen goed geslaagden avond. Langs de Lijn. Programma van de Radiocentrale. Donderdag Lijn I: 8.00 Hilversum I. Lijn II: 8.00 Hilversum II. Lijn III: 8.00 Keulen; 10.30 Parijs; 12.05 Diversen; 12.20 Brussel Ned. 2,20 Londen Reg. 4.20 Parijs, 4.35 Londen Reg., 5.20 Brussel Ned. 6.05 Radio P. T. T. Nord; 6.20 Londen Reg., 7.20 Radio P.T.T. Nord; 7.50 Diversen; 8.20 Londen Reg., 9.00 Keulen; 10.20 Brussel Ned., pl.m. 10.35 Keulen. Lijn IV: 8.00 Brussel Ned., 10.35 Londen leg., 1.20 Nationaal programma; 10.45 Lon den Reg. Lijn V: Diversen. WAAROM GEEN VOLKSFRONT? De plaatselijke afdeeling van de S.D.A.P. houdt Vrijdagavond een ledenvergadering in het gebouw „Odeon". Na afhandeling van de huishoudelijke zaken zal de heer I. Carvalio spreken over het onder werp: „Waarom wij het eenheidsfront afwij zen". DE RENNERS AAN DEN START. A.s. Zondag zal de Beverwijksche Rennersclub „Kennemerland" na een gedwongen rustperiode weer beginnen met een trainingsrit voor alle klassen. Voor de wintercompetitie is het volgende wed- strijdprogramma samengesteld: 5 Februari 22 K.M.; 12 Februari 33 K.M.; 19 Februari trainingsrit over 115 K.M.; 26 Fe bruari 44 K.M.; 5 Maart recordrit over 33 K.M. en 12 Maart 55 K.M. De afstanden in de wintercompetitie worden door alle klassen gereden. GOEDE VERRICHTINGEN VAN DE ZWALUWEN. Voor Zondag a.s. vermeldt het programma van den N.A.S.B. de wedstrijden de Zwaluwen Oostzaan en de Zwaluwen 2Fides 4. Na hun fraaie overwinning van de Zwaluwen op S.D.O. is de stand in de tweede klasse district N.H. thans als volgt: CARNAVALSPRET VAN DE GIF.TELING. Op Zaterdag 18 Februari houdt „De Gie- teling" haar jaarlij ksche bal-masqué in het Kennemer Theater. Voor de mooiste origineelste en meest komi sche dame, heer. paar en groep zijn mooie prijzen, in totaal 20, beschikbaar. CASTRICUM Zaandam De Zwaluwen S.D.O. Vanko R.O.D.A. Hou Stand Samenwerking Hilversum Oostzaan O.M.S. 11 8 18 56—15 1.63 11 30—18 1.37 11 22—23 1.37 10 17—18 1.25 11 27—16 1.22 12 26—28 1.09 11 27—26 1.00 4 10—28 0.44 2 11—27 0.28 0 10—48 0.00 SCHIP VAN Verm. Aankomst La Plata 2 Febr. Chili Achilles (Ned.) Stamboul 29 Jan. Aurora (Ned.) Midd. Zee Aino. (Noor) x) Pt. Arthur 25 Jan. Albula (Ned.) Danzig 26 Jan. Amstelkerk (Ned.) x) Hamburg 26 Jan. Amstelland (Ned.) x) Buenos Aires Auctoritas (Ital.) Rio Janeiro Baarn (Ned.) x) Chili Bosch fontein (Ned.) Zuid Afrika Breda (Ned.) x) Hamburg 25 Jan. Br. Prestige (Br.) Abadan (via Antw.) Bodegraven (Ned.) x) Chili Brasil (Noor) x) Pt. Arthur 8 Febr. Ceres Ned Chili Chr Huygens (Ned.) Batavia 14 Febr. Cordillera (Du.) x) Pto Barrios (v. IJm.) 4 Febr. Skutskar 18 Jan. La Plata i.a Plata 31 Jan. W. Afrika 30 Jan. Essen (Du.) Batavia 7 Febr. Eemland (Ned.) Santos 30 Jan. Enggano (Ned x) Batavia Everhope (Letl.) La Plata Euterpe (Ned.) Bordeaux 24 Jan. Flintshire (Br.) fapan 15 Febr. Franz Klasen (Pan) x) \ruba 7 Febr. Gambian (Br.) West Afrika 15 Febr. Guinean (Br.) West Afrika Heidelbere (Du.) Med Tndië 26 Febr. Ned Tndië 8 Maart Hercules (Ned.) Hamburg 27 Jan. Midd. Zee Vigo Karnak (Du.) Med rndië 26 Febr. i .uneburs Du Med rndië 6 Febr. Luxembourg (Belg) La Plata Meerkerk (Ned.) x) lapan M v St.Aldegonde (N )x Batavia 25 Jan. Montferland (Ned.) x) Buenos Aires 17 Febr. Batavia Njegos (J.S1.) Ba Plata 7 Febr. Nijkerk (Ned.) Zuid Afrika Nereus (Ned.) Stettin 25 Jan. Neleus (Eng.) x) Tapan )restes (Ned.) lexandriS 28 Jan. Odysseus (Ned.) Danzig 24 Jan. Orpheus (Ned.) Danzig 30 Jan. Oranje Nassau (Ned.) West Indië Poelau Laut (Ned.) x) Batavia 26 Jan. Phrygia (Du.) Mexico 17 Jan. °to Barrios 30 Jan. Peisander (Eng.) x) Batavia 11 Febr. Phrontis (Ned.) Batavia 8 Maart Galveston 28 Jan. Pollenzo (Ital.) Bona (v. IJm.) 22 Jan. Promotheus (Eng.) x) Batavia 21 Febr. Palatia (Du.) Mexico 14 Febr. Poelau Roebiah (Ned.) Hamburg Pluto (Ned.) Stettin 31 Jan. aort Red on 8 Febr. Kandfontein (Ned.) Afrika Salland (Ned) Buenos Aires 3 Febr. Serooskerk (Ned.) x) lapan Stella (Ned.) Constantza 2 Febr. Sembilan (Ned.) x) Ned. Indië Socrates (Ned.) West Indië Saturnus (Ned.) Midd. Zee Simon Bolivar (Ned.) x Hamburg 29 Jan. i'awali (Ned.) x) Batavia 26 Jan. La Plata 30 Jan. Tela (Ned.) La Plata 31 Jan. La Plata (via Antw.) 29 Jan. Zwarte Zee 8 Febr. Tarakan (Ned.) x) Batavia Troja (Du.) Pto Barrios 3 Mrt. Tiberius (Ned.) Jaffa Trajanus (Ned.) Midd. Zee Tahchee (Eng.) x) Beaumont heden Ulysses (Ned.) W. Afrika V.N. Goulandrirs (Gr.) La Plata 4 Febr. Constantza Wendover (Eng.) Galveston Zuiderkerk (Ned.) x) Japan LAATSTE BERICHT 79 Dec. van San Nicnlaas 21 Jan. van Tocopilla. 23 Jan. van Gibraltar. 23 Jan. te Catania. 6 Jan. vertrokken. 23 Januari vertrokken 25 Jan. vertrokken, vertrekt 3 Februari. 22 Jan. van Dakar. 18 Jan. van Arica. 14 Jan. van Kaapstad. 24 Jan. van Antwerpen. 21 Jan. van Aden. 17 Jan. te Callao. 20 Jan. vertrokken. 18 Jan. v. Curacao 22 Jan. van Sabang. 23 Jan. v. La Guayra 12 Jan. vertrokken, in lading 22 Jan. van Madeira. 22 Jan. van Las Palmas 21 Jan. van Pt. Said. 15 Jan. van Maceio. 13 Jan. van Padang. in lading. 20 Jan. vertrokken. 21 Jan. van Colombo. 19 Jan. vertrokken 17 Jan. van Pt. Bouet. 18 Jan. v. Las Palmas 18 Jan. v. Padang. 20 Jan. van Macassar. Vertrekt 26 Jan. 20 Jan. v. Palermo 23 Jan. vertrokken. 20 Jan. van Batavia. 21 Jan. van Pt. Sudan. 17 Jan. te San Lorenzo. 24 Jan.. van Antwerpen. 20 Jan. v. Gibraltar. 20 Jan. vertrokken, in lading. 5 Jan. van Buenos Aires. 21 Jan. van Durban 22 Jan. vertrokken. 21 Jan. van Yokohama. 24 Jan. van Ouessant. 21 Jan. vertrokken, vertr. vertr. 27 Jan. 20 Jan. van Barbados. 2C Jan. van Gibraltar. 2 Jan van Trinidad. 15 Jan. van Trinidad. 16 Jan. van Colombo, ■ertrekt 28 Januari 6 Jan. vertrokken. 16 Jan. van Gibraltar. 21 Jan. vertrokken. 23 Jan. v. Cartagena in lading. vertr. 28 Jan. 24 Jan. van Pt. Said. 22 Jan. van Pt. Said. 14 Jan. van Rio Janeiro. 22 Jan. van Penang. 19 Jan. van Calamata. 20 Jan. van Padang. 18 Jan. van Barbados. 19 Jan. van Nauplia. vertr. 28 Jan. 23 Jan. te Liverpool. 18 Jan. van St. Vincent. 20 Jan. van St. Vincent. 23 Jan. van Finisterre. 23 Jan. van Thessaloniki. 19 Jan. van Colombo, vertr. 28 Jan. 22 Jan. te Beyrouth. 23 Jan. van Messina. 5 Jan. vertrokken. 19 Jan. v. Takoradi 21 Jan. van St. Vincent, in lading 22 Jan. te New Orleans. 20 Jan. te Yokohama Garmt Stuiveling over Herman Gorter. Voor Vrijdagavond 27 Januari heeft het Insti tuut voor arbeidersontwikkeling afdeeling Cas- tricum wederom een lezing georganiseerd, in de lunchroom van den heer B. Kuilman te Bakkum. Als spreker zal optreden de heer Dr. Garmt Stuiveling met het onderwerp: „Herman Gorter en zijn werk". VEREENIGING VOOR LIJKVERBRANDING. Donderdagavond 26 Januari vergadert de af deeling Castricum van de Vereeniging voor Fa cultatieve Lijkverbranding. De vergadering wordt gehouden in Hotel Bakker. De eerste jaarvergadering van de Middenstands vereeniging De „Wincas" ter sprake. In Hotel Bakker werd de eerste jaarverga dering van de Neutrale Middenstandsvereeni- ging gehouden, welke tevens een feestelijk ka rakter droeg. De voorzitter sprak er in zijn openingswoord zijn leedwezen over uit. dat de opkomst zoo gering was, althans niet zooals men verwacht had. Daarna werden de jaar verslagen van den secretaris en den penning meester voorgelezen en onder dank goedge keurd. Tevens werd de kascommissie voor 1939 benoemd. In een ingekomen stuk van B. en W. werd medegedeeld, dat in verband met de rioleeringswerkzaamheden rekening zal wor den gehouden met den eventueelen last, die de middenstanders daarvan zouden kunnen ondervinden. Vervolgens werd de heer E. C. Hartog tot eersten secretaris en de heer N. Beusman tot commissaris benoemd, terwijl de penningmeester herkozen werd. Om financieele redenen werd de aansluiting bij den Koninklijken Middenstandsbond voor- loopig uitgesteld. Daarna ontspon zich een discussie over de vraag of de leden der vereeniging zich bij de „Wincas", een combinatie van Winkeliers, zouden aansluiten. Dit werd niet in het be lang der vereeniging geacht, daar er eigenlijk een zelfstandige organisatie in de vereeniging was ontstaan. Verscheidene leden waren dan ook van oordeel, dat het bestuur van de „Win cas" zich moest ontbinden, zoodat de Midden - standsvereeniging deze zaak zelf in handen zou kunnen nemen, omdat de vereeniging an ders in zekeren zin werd ondermijnd. Nadat van verschillende zijden nog eenige bedenkin gen werden geopperd en gebleken was, dat van de zijde van het „Wincas" bestuur om hun zelfstandigheid prijs te geven geen sprake kon zijn, deelden alle aanwezigen mede, zich niet als lid van de „Wincas" te zullen opgeven. Hierna werd overgegaan tot het feestelijk gedeelte van den avond, dat onder leiding stond van den heer Jaap Smit. HEEMSKERK Schepen voorzien van een x). zijn grooter dan 6000 ton. R.K. PAROCHIAAL ZIEKENFONDS „ST. LAURENTIUS". Dinsdagavond hield het R.K. Parochiaal Zie kenfonds „St, Laurentius" zijn jaarvergade ring in het K.S.A.-gebouw. De voorzitter, de heer C. Cornelisse, opende deze zeer druk bezochte vergadering. Hierna gaf hij een korte beschouwing over het afgeloopen jaar, dat voor het fonds heel gunstig is ge weest. Dat het fonds ook nog wat doet voor de groote gezinnen bleek wel uit eenige ge gevens van den voorzitter: de contributie voor groote gezinnen is hier veel lager dan bij ver schillende andere zusterverenigingen. Hierna volgden bespreking van de toeslag regeling van Maatschappelijk Hulpbetoon, die waarschijnlijk 15 Februari a.s. ingaat. De drang welke thans van overheidswege uit gaat, dat ieder die voor steun in aanmerking komt, zich moet aansluiten bij een zieken fonds, brengt thans een groote toevloed van leden. Voor één jaar zal de leeftijdsgrens dan ook worden bepaald op 65 jaar. Uit het jaarverslag van den secretaris bleek, dat het fonds met 50 gezinnen pl.m. 350 leden, is vooruitgegaan en thans 3200 leden telt. Er worden 63 leden met 1168 verpleegdagen, in de resp. ziekenhuizen verpleegd. Het financieel verslag uitgebracht door den heer H. van der Zon, vermeldde een nadeelig saldo van 1181.59. Het kassaldo van 1937 be droeg 1298.35; de reserve kas bedraagt f 12.000; zoodat het totaal bezit van het fonds is 12.116.76. Het nadeelig saldo werd door den voor zitter nader toegelicht. Dit jaar zijn door het fonds twee toestellen gekocht ter waarde van 1175; hierdoor is het nadeelig saldo ontstaan. Bij monde van den heer N. Vendel bracht de verificatie-commissie verslag uit van de ge houden controle; boeken en bescheiden waren in beste orde bevonden. Bij de bestuursverkiezing waren aftredend de heer C. Cornelisse, voorzitter; R. v. d. Werf, Jac. Bleijendaal en H. Vendel. Allen werden bij enkele candidaatstelling herkozen. In de kascommissie verkreeg zitting de heer J. Meiland. Er zullen dit jaar wederom 8 premievrije weken worden gegeven. De nieuwe geneesheer dr. Van Genderen Stort, die inmiddels ter vergadering was ge komen werd door den voorzitter hartelijk begroet. Na de rondvraag werden nog 4x2 premie- vrije weken verloot. VOETBAL. Het programma voor Zondag luidt* B.S.N.—AD.O., 2.30 uur. A.D.O. 2D.E.M. 2, 2.30 uur. A.F.C. 3A.D.O. 3, 12 uur. A.D.O. 4G.V.O. 4, 12.30 uur S.V.A. aA.D.O. a 1 uur. BEGRAFENISVEREENIGING „DE LAATSTE EER" Bovengenoemde vereeniging houdt op Don derdag 26 Januari a.s. haar jaarvergadering in het café van den heer L. Schipper. ST. JOSEPH GEZELLEN. De tooneelclub der St. Joseph Gezellen geeft Zondagavond een uitvoering. Opgevoerd zal worden „Kloosters branden in Spanje", too- neelspel in vier bedrijven door P. Augustinus.

IJmuider Courant | 1939 | | pagina 5