VERWACHT WORDENDE SCHEPEN De tradilioiieele nederlaag in Oostzaan. O. S. V.Kennemers (5—1) De traditie getrouw hebben Kennemers in Oostzaan verloren, hoewel zij de beste kansen voor een overwinning hebben gehad. Immers de rust. kwam met een 1—O-voorsprong voor de Rood-Zwarten, doch twee fouten van den doelman en een handsbal van Dinkla gaven den Oostzaners na de rust een 31 voor sprong. De bezoekers stonden toen voor !n vrij wel hopelooze taak om tegen een harden wind en sterke verdediging dezen achterstand in te loopen. De gastheeren werden bij hun verde diging niet alleen gesteund door den wind. maar" ook door het Zaansche veen, dat voor het Ooslzaansche doel wel omgeploegd scheen te zijn. Bovendien trof de Kennemers-voor- hoede den doelman van O.S.V. in een uitste kenden vorm aan. waarbij Vrouwe Fortuna hem vriendelijk toelachte. Niettemin deden zich verscheidene kansen voor, doch opnieuw bleek ondanks dat de voorhoede was gewij zigd. den schutter te ontbreken, die in het laatste stadium het beslissende schot moest lossen. Wel werd er geschoten, maar de Oost- zaansche doelman kon deze schoten vrij makkelijk onschadelijk maken, terwijl hij ook niet schroomde om zich eens voor de voeten van den toeloopenden Brethouwer te werpen en daarmee een zeker schijnend doelpunt te voorkomen. Niet alleen het aanvalskwintet van de Rood zwarten miste een schutter, maar ook dat van de gastheeren. Dit blijkt wel uit het feit, dat eenmaal de rechtshalf scoorde en een doel punt ontstond uit een strafschop. De gelijk maker kwam eveneens voor O.S.V. op geluk kige wijze tot stand, toen Brethouwer het leder uit zijn handen liet vallen. Vooral de linksbuiten heeft na de rust kansen gekre gen om de overwinning voor O.S.V. te bezege len. doch alle ballen -wei-den naast of over doel geschoten. De groote fout ha deze voor hoede^ was, dat in den doelmond het spel veel te kort werd gehouden om succes te berei ken tegen Bos en Dinkla. Prachtig werden vaak door de middenlinie, die het beste deel van de O.S.V. ploeg vormde, de aanvallen naai de vleugels geopend en verrassend opgezet, doch als de bal in de voorhoede belandde volgde het ééne tikje na het andere, wat een kolfje naar de hand was van Dinkla. In laat ste instantie was daar dan nog Brethouwer, die Van Urk verving. De debutant in het Kennemerselftal moest reeds direct na het begin handelend optre den bij eenige harde schoten van grooten af stand, terwijl hij een „open doekje" kreeg van de toeschouwers toen hij op prachtige wij ze een schot van den vleugel tot corner ver werkte. Brethouwer werd reeds direct op de proef gesteld en het werk ging hem goed af, wat hem voor het resteerende deel van den wedstrijd wel het noodige zelfvertrouwen zal hebben gegeven. Hij dient zich echter in het uittrappen en plaatsen, dat ditmaal on voldoende was, en hetgeen ook een doelpunt koste, speciaal te oefenen. Ook loopt hij meermalen onnoodig uit, niettemin is hij zijn plaats in het doel ten volle waard gebleken. Voor de rust, toen Kennemers met wind meespeelde, hield O.S.V. het stopper-spil- systeem er op na, terwijl de beide kanthalfs, die de besten van het veld waren, In het mid denveld opereerden. De blauw-zwarten waren het gevaarlijkst en het meest in den aanval. Waarom trok toen de Kennemers-middenlinie niet achter de voorhoede aan om het spel te verplaatsen? Wel gelukte het aan Van Luin, die zich heel moeilijk bleek aan te passen aan het zware terrein om de Kennemers de leiding te geven maar verdiend was deze voorsprong zeker niet. Want behoudens enkele perioden zijn de gastheeren in den aanval geweest en eerst tegen de rust konden wij spreken van een Kennemers-overwicht. In deze periode onderscheidde Six zich door uitstekende voor zetten, die verwarring in de defensie sticht ten. Het lukte echter niet om den voorsprong te vergrooten en toen na de hervatting O.S.V. den gelijkmaker in het net deponeerde beging men bij Kennemers de fout om het elftal, dat voor de rust had weten stand te houden en zelfs er ha slaagde om de leiding te nemen, te wijzigen. Van der Wal verhuisde ïaaar de rechtsbinnen-, Van Luin naar de rechtsbui ten- en Six naar de linkshalfplaats. Wel be reikte men hierdoor dat de gevaarlijke rech tervleugel van O. S. V. beter werd bewaakt, maar daar tegenover stond, dat de voorhoede aan kracht had ingeboet. Van Luin presteerde op de vrijwel voor hem onbekende rechtsbuitenplaats niet veel, ter wijl van Van der Wal eveneens niet veel uitging in de voorhoede. Na de rust werd dan ook langzamerhand de rechtervleugel vrijwel verwaarloosd en slechts sporadisch in het spel betrokken. Het spel was er na de hervatting niet be ter op geworden waaraan het afbrekende bui- tenspelzetten. wat beide partijen met succes toepasten, wel de grootste schuld zal hebben. Bovendien veroorzaakte de wind veel inwor pen die meestal in het voordeel van Oostzaan eindigden, want het dekken van een tegen stander bij het ingooien behoort bij Kenne mers tot één der slechtst verzorgde onderdee- len van het spel. Eerst tegen het einde, toen O. S. V. al een 3i-voorsprong verkregen had, zette Ken nemers alles op alles om alsnog te trachten een gelijk spel te forceeren. Beide doelen be leefden in deze periode vele benauwde momen ten Bij de bezoekers door het opdringen en bh de gastheeren door de schermutselingen voor het doel, waarbij O. S. V. niet over pech te klagen had. Ondanks de heftige pogingen van Kennemers gelukte het aan O.S.V. om stand te houden en daarmede dezen spannen- den wedstrijd verdiend te winnen. Hervormden op den Assumbtirg. Federatieve samenkomst. Het gewest Noord-Holland van de Federatie van Hervormde Jongeren hield Zaterdag en Zondag een week-end op kasteel Assumburg. Na de ontvangst door het bestuur, waarbij de voorzitter van het gewest den heer T. Lasthuis uit Overveen een welkomstwoord sprak, volgde de kennismaking, waarna de secr. van het gewest Zuid-Holland, mej. v. d. Werve uit Dordrecht sprak over het onderwerp „Moei lijkheden en Mogelijkheden in de afdeelingen en de verhouding van de afdeelingen en het gewest tegenover elkaar. Spr. behandelde de moeilijkheden die in de afdeelingen kunnen voorkomen als.- de verkrijging van een ge schikte lokaliteit, geldelijke moeilijkheden enz. Spr. ging hier uitvoerig op in en gaf aan de hand van de door haar opgedane ervaringen eenige nuttige wenken. Hierna besprak naej. v. d. Werve de mogelijkheden in de afdeelin gen. Wij jong-Hervormden mogen, aldüs mej. v. d. Werve, niet rusten voor alle jonge lid maten van de Hervormde kerk lid zijn van onze federatie. Zij wees op mogelijkhedeia voor de Jong-Hervormden op het terrein van de kerkelijke gemeente, b.v. ziekenbezoek, evangelisatie enz. Ook voor de Zending kun nen de Jong-Hervormden veel werk verrich ten. Over de verhouding van het gewest en de afdeelingen zeide spr., dat deze niets te wen- schen overliet, daar men werkt voor de uit breiding van de Federatie. Hierover volgde nog een geanimeerde discussie. Zondagmorgen werd de dienst in de Herv. Kerk te Heemskerk bijgewoond. Des middags werd een wandeling door Heemskerk gemaakt. Na de thee volgden eenige besprekingen waarin besloten werd dit jaar den gewestelijken landdag in Zaandam te houden. Verder werd medegedeeld, dat op 4 en 5 Februari, uitgaande van het Oecume nisch Jeugd Comité een week-end op „Woud- schoten" bij Zeist gehouden zal worden. Hierna was het woord aan Ds. J. Fritzsche, Ned. Herv. Pred. te Zaandam, die sprak over het onder werp „De Kerk en de Jongeren". Sprekende over de toestanden in de Hervormde Kei-k zeide Ds. Fritzsche, dat er een zekere liturgi sche ongebondenheid in de kerk heerscht, daar b.v. iedere voorganger het votum anders uit- spreekt. En zoo zijn er nog tallooze dingen. Ook de sacramenten zijn uit het middelpunt van het beleven der kérk geraakt. Maar on danks dit alles kunnen wij vertrouwen op de kerk. Spreker meende, dat er slechts één pi-o- testantsehe kerk in Nederland is, nJ. de Her vormde Kerk die toekomst heeft, mits zij ontwaakt. Daarom zou een reorganisatie der kerk wenschelijk zijn omdat hierdoor nieuwe mogelijkheden, geopend zouden worden. Onze kerk krijgt aldus spreker, dan de mogelijk heid om werkelijk kerk te zijn, n.l. priesterlijk, profetisch, oecumenisch en liturgisch. De taak van de Jong Hervormden is dat zij, in Christus naam moeten strijden voor deze toekomst van de Kerk. Het week-end werd besloten met het zingen van ,,'k Wil U, o God, mijn dank be talen". Direct na den aftrap neemt Nitgeest den oal over en doelpunt 53. C. S. V. zet alles op alles om gelijk te maken doch verder dan een doepunt van Van Zon brengt ze het niet, zoodat het einde komt met een stand van 54 in het voordeel van Uitgeest. De uitslagen van de overige wedstrijden waren: C. S. V. 3K.F.C. 5 0—5 C. S. V. a—N. Niedorp b 11—0 Garmt Stuiveling over Herman Gorter. Lezing voor het Instituut. Voor een goed bezette zaal van den heer B. Kuilman heeft Dr. Stuiveling zijn lezing ge houden over Herman Gorter en zijn werk. Gorter, die geboren werd in 1864, studeerde aldus spr. omstreeks 1885 in Amsterdam in Latijn en Grieksch. Het was toeia dat hij zijn gedicht „Mei" inzond bij het twee maande- lijksch tijdschrift de Nieuwe Gids, destijds omstreeks 1880 opgericht onder redactie van Willem Kloos, Abert Verweij, Frank van der Goes, Frederik v. Eden, Lodewijk van Deijssel en anderen. Dit gedicht, dat hij op 19-jarigen leeftijd gemaakt had en waarin een periode uit zijn eigen leven symbolisch wordt voor gesteld n.l. zijn afscheid van de jeugd, werd eerst door velen becritiseerd. v Later toen hij leeraar in Latijn en Grieksch was, trad hij toe tot de S.D.A.P., samen met de bekeiade dichteres Henriëtte Roland HoLst. Gorter met zijn zuivere Marxistische idee moest wel in conflict komen met Troelstra, wat later ook tengevolge had, dat hij. om streeks 1807 uit de S.D.A.P. werd verwijderd. Spreker wees er op, dat Gorter na zijn uit treden uit die partij deze periode van zijn leven geheel afsloot en van voren af aan weer begonnen is. Nergens leest men in zijn werk eenige teleurstelling of wrok over dien tijd. In die tweede periode schreef hij o.a. nog zijn gedicht „Pan", de Grieksche natuurgod, aan welk epos hij tien jaar gewerkt heeft. Op 83-jarigen leeftijd overleed hij in 1927 te Brussel. Tot slot las Dr. Stuiveling nog eenige strofen uit Goi-ter's werk voor, waarna de voorzitster met een opwekking voor de volgende lezing van het instituut, den leerzamen avond sloot. CENTRAAL GENOOTSCHAP VOOR KINDER- Weyman" het tooneelstuk „Tineke" van Jhr. EN HERSTELLINGSOORDEN. J. W. G. van Riemsdijk op. De eventueele ba- De afdeeling Castricum van het Centraa' ten zullen ten goede komen aan „De Licht- Genootschap voor kinder- en herstellings oorden vergadert Woensdagavond 15 Februari in de bovenzaal van het café van den heer W. Groot te Bakkum. BURGERLIJKE STAND Geboren: Petronella Clasina Maria, d. van J. Zonneveld en G. Gooijer; Geertruida Anna Cornelia, d. van C. Th. Tromp en A. Gieling; Joanna Catharina, d. van J. Zeutveld en J. Schermer; Leonora Helena, d. van J. Th. Lan- geveld en A. v. d. Geer; Jacobus Gerardus, z. van J. Baltus en M. v. d. Hinost. Ondertrouwd: A. J. v. Zanten te Heemskerk en W. C. Wulp, Th. J. Pepping te Alkmaar en J. Twisk, C. Huitenga te Sassenheim en A. A. M. Boi'st, C. Stam te Koog a. d. Zaan en M. M. Tromp, C. J. Kramer te Amsterdam en M. L. Baltus. Overleden; Roelfje Zuidema, oud 60 j., zon der beroep, echtgenoote van Doris Meke. HEEMSKERK DE VRIENDENKRING. In de concertzaal van Gebr. Dam gaf de tooneelvereeniging „De Vriendenkring", een opvoering van de revue: „O ja, voor ik het ver geet", in dertien tafereelen. De avond werd geopend door den heer Jos. v. d. Maat, die allen welkom heette en zijn vreugde uitsprak over de groote opkomst van het publiek. Alle tafereelen werden uitstekend opgevoerd en de spelers oogstten dan ook wel applaus. De revue werd besloten met het Rozenballet. De muzikale illustratie van de „Vita Nova' band was goed. De heer Jos. v. d. Maat dankte allen die hadden medegewerkt om dezen avond te doen slagen. SANTPOORT TOONEELUITVOERING VOOR EEN GOED DOEL. De Haarlemsche tooneelvereeniging T. O. N. E. V. O. voert op 16 Februari a.s. in „De DROGISTERIJ KESSEL VERPLAATST. De drogisterij van den heer J. Kessel, apo theker-assistent, is overgeplaatst van Zee straat 68 naar de overzijde van die straat op no. 69, welk perceel daartoe grondig werd ver bouwd. Eeia moderne winkelpui met ruime etalages hebben aan dit gedeelte van de Zee straat een geheel ander aanzien gegeven. Ook het winkelinterieur maakt een keurigen in druk. Voor den heer Kessel beteekent deze verplaatsing alzoo een groote verandering, die tevens in menig opzicht ook niet anders dan een verbetering kan zijn. DERDE VOORSTELLING VAN „KENNEMERLAND". De Rederijkerskamer „Kennemerland" heeft voor haar derde tooneelvoorstelling in dit sei zoen, te geven op 23 Maart in het Kennemer Theater in studie genomen het tooneelspel ,Als ze wisten" van Henk Bakker. Ook de Arbeiderstooiaeelvereeniging „Kunst na Arbeid" koos voor haar laatste uitvoering in dit seizoen een tooneelwerk van dezen Haar lemsehen auteur, namelijk het blijspel „Haar laatste wil", dat hij in samenwerking met J. W. van der Heiden vervaardigde. Demonstratie in dubbele ontwikkeling. SCHIP Lezing voor de amateurfotografen. Dinsdagavond houdt de Beverwijksche Amateurfotografenvereeniging in het Ned. Hervormd Vereenigingsgebouw aan de Oos terwijkstraat een werkavond, waarin de voor zitter, de heer G. Broertjes een inleiding *zal houden over het onderwerp: „Welke midde len staan ons ten dienste om van een dun en zacht negatief een mooie foto (vergrooting) te maken? Na de inleiding zal door den spre ker speciaal de dubbele ontwikkeling worden ge demonstrer ed Tevens zal de uitslag van den gehouden fotowedstrijd bekend worden gemaakt. CASTRICUM De punten bleven bij de buren Uitgeest—C. S. V. (5—4) Feestavond van de mandolineclub. De Mandolineclub „Oefening Kweekt Ken nis" hield Zaterdagavond in het gebouw .Adrichem" een feestelijke bijeenkomst voor haar leden en introducés. De avond werd op prettige wijze doorge bracht met zang, spel, en dans, waarbij een aantal leden aardige nummers ten beste gat. Vooral de cowboy-singers en het Hawanan- ensemble oogstten groot succes. Dat was in niet mindere mate het geval met de Colum bians, die een spannende rijwiel-act, een eer ste klas variété waardig, vertoonden. Ook de accordeon-soli van den heer F. Coe- zand, die op verdienstelijke wijze aan de piano de gezongen liederen accompagneerde, vielen zeer in den smaak. Zoo werd de avond op prettige wijze doorge bracht totdat het uur van scheiden aan de feestvreugde een einde maakte. O.K.K. kon alzoo op een zeer geslaagden feestavond terug zien. Hoewel C. S. V. er wederom niet in geslaagd is een overwinning of een gelijk spel te be halen, was het vertoonde spel toch opmerke lijk beter dan in de vorige wedstrijden, het geen op zichzelf een verheugend resultaat is. Vooral in de voorhoede vlotte het wat combi neeren betreft ook vrij goed. De wedstrijd is pas vijf minuten oud, als C. S. V. door schoten van Kossen en Bakker reeds een 20 voor sprong heeft. Na ongeveer een half uur spelen weet Uit geest echter tegen te scoren (12). C.S.V. vervalt dan direct in haar oude fout, namelijk het tempo te laten zakken. Uitgeest weet hiervan gebruik te maken en scoort we derom (22). Nog voor de rust neemt zij de leiding, zoo dat men een stand van 3—2 in het voordeel van Uitgeest gedraaid wordt. C. S. V. speelt dan met den wind in den rug en Van Zon weet dan ook met een hard schot van het middenveld af, den gelijkmaker in het net te deponeeren. Pech vervolgt C.S.V. en hoeveel kansen zij ook krijgt, een doelpunt blijft uit Peijs begaat dan het ongeluk den bal te zacht op den doelverdediger terrug te spelen waardoor de middenvoor van Uitgeest den stand op 4—3 brengt Antonis (Gr) Alkmaar (Ned.) Achilles (Ned.) Aurora (Ned.) Amstelland (Ned.) x) Auctoritas (Ital.) Aiiadne (Ned.) Ajax (Ned.) Baart) (Ned.) x) Boschfontein (Ned.) Br. Prestige (Br.) Bodegraven (Ned.) x) Brasïl (Noor) x) Brand (Noor) Bennekom (Ned.) x) Ceres (Ned.) Clor. Huygens (Ned.) Cordillera (Du.) x) Csiltos (Hong.) Colombia (Ned.) x) Doris (Gr.) Deido (Eng.) Essen (Du.) Eemland (Ned.) Enggano (Ned.) x) Everhope (Letl.) Flintshire (Br.) Franz Klasen (Pan) x) Gambian (Br.) Guinean (Br.) Heidelberg (Du.) Hanau (Du.) Hebe (Ned.) Iris (Ned.) Karaak (Du.) Luneburg (Du.) Luxembourg (Belg) Lettonia (Lètl.) Montferland (Ned.) x) Mars (Ned.) Njegos (J.S1.) Nijkerk (Ned.) Neleus (Eng.) x) Nereus (Ned.) Orpheus (Ned.) Oranje Nassau (Ned.) Phrygia (Du.) Patricia (Du) Peisander (Eng.) x) Phrontis (Ned.) Patella (Br.) Pollenzo (Ital.) Promotheus (Eng.) x) Palatia (Du.) Pluto (Ned.) Pygmalion (Ned.) Perseus (Ned.) Poseidon (Ned.) Prahova (Roem.) Polydorus (Ned.) x) Perna (Ned.) x tioxby (Br.) •tandfontein (Ned.) Salland (Ned) Serooskerk (Ned.) x) Stella (Ned.) Sembilan (Ned.) x) Socrates (Ned.) Saturnus (Ned.) Sigurds Faulbaums (Let Saleier (Ned.) x) l'aygetos (Gr.) Tela (Ned.) Titus (Ned.) Tarakan (Ned.) x) Troja (Du.) Tiberius (Ned.) Trajanus (Ned.) Tahchee (Eng.) x) Triton (Ned.) Theseus (Ned.) Ulysses (Ned.) V.N. Goulandrirs (Gr.) Venus (Ned.) VAN Verm. Aankdmst LAATSTE BERICHT Wendover (Eng.) Westland (Ned.) x) Zuiderkerk (Ned.) x) La Plata Chill Stamboul Midd. Zee Buenos Aires Rio Janeiro Gothenburg Stettin Chill Zuid Afrika Abadan (via Antw.) Chili Pt. Arthur West Afrika Chili Chill 1 Batavia Pto Barrios (v. IJm.) La Plata West Indië La Plata W. Afrika Batavia Santos Batavia La Plata Japan Aruba West Afrika West Afrika Med fndië Ned. Indië Midd. Zee Vigo Ned. Indië Ned IndlS La Plata La Goulette (v. IJm.) Buenos Aires Midd. Zee ,a Plata Zuid Afrika Taoan Odense Danzig West Indië Mexico Pto Barrios Batavia Batavia Galveston Bona (v. IJm.) Batavia Mexico Stettin Midd. Zee Kopenhagen Hamburg La Plata Batavia Aruba Porr Redon Afrika Buenos Aires lapan •""onstantza Ned. Indië West Indië Midd Zee La Plata Ned. Indië La Plata La Plata Zwarte Zee Batavia Pto Barrios Jaffa Midd. Zee Beaumont Hamburg Danzig W, Afrika La Plata Constantza Galveston Hamburg Japan 7 Febr. 14 Febr. 4 Febr. 12 Febr. 31 Jan. •30 Jan. 7 Febr. 30 Jan. 15 Febr. 7 Febr. 15 Febr. 26 Febr. 8 Maart 3 Febr. 26 Febr. 8 Febr. 31 Jan. 4 Febr. 17 Inn 4 Febr. 11 Febr. 8 Maart heden 26 Jan. 21 Febr. 14 Febr. 31 Jan. 30 Jan. 3 Febr. 9 Maart 2 Febr. 31 Jan. 4 Febr. 22 Febr. 31 Jan. 2 Febr. 13 Febr. 3 Mrt. 4 Febr. heden 30 Jan. 6 Febr. 6 Febr. 23 Febr. 29 Dec. van San Nicolaas. 23 Jan. van Arica. 23 Jan. van Gibraltar. 26 Jan. te Palermo, vertrekt 3 Februari. 22 Jan. van Dakar, in lading. vertrekt 4 Februari. 26 Jan. van Paita. 30 Jan. te Southampton. 28 Jan. van Pt. Said. 17 Jan. te Callao. 20 Jan. vertrokken. 27 Jan. te Kotonou. 27 Jan. van Callao. 18 Jan. v. Curacao 25 Jan. van Colombo. 25 Jan. van Barbados. 25 Jan. te Bahia Blanca. 23 Jan. van Cristobal. 22 Jan. van Madeira. 22 Jan. van Las Palmas. 21 Jan. van Pt. Said. 15 Jan. van Maceio. 13 Jan. van Padang. in lading. 21 Jan. van Colombo. 19 Jan. vertrokken 24 Jan. van Dakar. 26 Jan. te Londen. 18 Jan. v. Padang. 24 Jan. van Soerabaya. 26 Jan. te Cadix. 29 Jan. vertrokken. 23 Jan. van Singapore. 25 Jan. van Pt. Said. 26 Jan. van Buenos Aires. 25 Jan. vertrokken. 27 Jan. van Rio 27 Jan. van Triest. 25 Jan. van Dakar. 27 Jan. van Beira. 24 Jan. van Kobe, in lading. 28 Jan. vertrokken. 20 Jan. van Barbados. 2 Jan. van Trinidad. 21 Jan. van Trinidad. 25 Jan. van Pt. Sudan. 28 Jan. vertrokken. Jan. vertrokken. 24 Jan. van Ouessant. 28 Jan. van Belawan. 30 Jan. van Trinidad. 28 Jan. vertrokken. 18 Jan. te Izmir. 27 Jan. vertrokken, vertrekt 2 Februari. in lading, vertrekt 4 Februari. 29 Jan, te Rotterdam. 25 Jan. van Alexandrië. 22 Jan. van Pt. Said. Jan. van Las Palmas. 27 Jan. van Colombo. 27 Jan. van Gibraltar. 20 Jan. van Padang. 18 Jan. van Barbados. 26 Jan. van Algiers. 19 Jan. van Rosario. 28 Jan. van Batavia. 18 Jan. van St. Vincent. 25 Jan. van Las Palmas. 27 Jan. te Calives. 19 Jan. van Colombo. 28 Jan. vertrokken. 27 Jan. van Volo. 23 Jan. van Messina. 5 Jan. vertrokken. 28 Jan. vertrokken, vertrekt 3 Februari. 26 Jan. van Sassandra. 21 Jan. van St. Vincent. 27 Jan. te Varna. 22 Jan. te New Orleans, vertrekt 4 Februari. 24 Jan. van Yokohama. hoeve"en de „Vereeniging van Zwakzinnigen zorg". Wie deze tooneelvoorstelling bezoekt, bezorgt zich zelf dus niet alleen een avond van ontspanning, maar steunt bovendien een tweetal vereenigingen, die ieders steun waard zijn. VERTOONING VAN „DE GOEDE AARDE". Het is de commissie voor Cultureele Films gelukt beslag te leggen op de bekende film „De goede Aarde", met Paul Muni in de hoofdrol Deze film wordt Woensdag a.s. in het Ver- eeniginggebouw der Ned. Herv. Gemeente ver toond. FEESTAVONDEN DER HARDDRAVERJI- VEREENIGING. Voor de de feestavonden der Harddraverij- vereeniging op 5 en 12 Februari a.s. resp. in „De Weyman" en „Zomerlust" in René van Duinen geëngageerd BESOMMINGEN. manden: Trawlers: 480 2900 160 520 319C 460 285C 555 Maria S. Onomering, IJM. 7 326( 750 388C 175 1670 175 185C 670 351( 165 Elie Cheiaevieère, IJM. 161 193C 550 Maria van Hattern, IJM. 1 302C Deensche kotters: E 405 1440; E 362 1190. Scheper voorzien van een x) zijn grootei dan 6000 ton V1SSCHERU EN SCHEEPVAART TF IIMIIIDEN AANGEKOMEN SCHEPEN Burgerlijke Stand. Bevallen: E. BaljeuStam z., Pelsstraat 58 VeLsen-N., D. PostmaFidder d., Tusschen- beeksweg 21 IJmuiden; M. BoonRijnders d. Gr. Houtweg 140 Velsen-N., A. MeijOosting d., Kennemerlaan 110 IJmuiden, J. M. Kaan dorpMeinders z., Princestraat 18 Velsen-N. J. C. Verheiden-Wittebrood d., Hagelinger- weg 159 Santpoort; A. M. Determeijer—Zwart d., Zeeweg 294, IJmuiden; Th. van Westerop— Hoedeman d„ Broekbergenlaan 17, Santpoort. Overleden: G. den Hollander 78 j., weduwe van N. W. van Leeuwen, Julianakade 9 IJmui den; J. Wit 34 j.. echtgeno. v. P. Snel, Duin- vlietstraat 40 VelsenN.; J. Middelkoop 90 j., weduwnaar v. T. Smit, Hagelingerweg 70, Santpoort. Ondertrouwden: G. H. van der End, Fr. Naereboutstraat 38 IJmuiden en S. Iskes Fr. Naereboutstraat 38, IJmuiden; toekomstig adres: Fr. Naereboutstraat 38. IJmuiden. L. Castricum, Schulpweg 116 Velsen (N.) en M. Welleman, Schulpweg 116 (Velsen (N.), toekomstig adres: Schulpweg 116 Velsen- Noord. H. Wessel, de Rijpstraat 49, IJmuiden en D. Gouda, Bakkerstraat 22 IJmuiden; toe komstig adres: Vleetstraat 8. C. Butter, Hoofdstraat 178, Santpoort en A. Tersmitten, Hoofdstraat 178, Santpoort; toe-, komstig adres: Hoofdstraat 178, Santpoort, P. Visman, Tasmanstraat 13, IJmuiden en C. Wessel, Julianakade 32 IJmuiden; toekom stig adres: Houtmanstraat 28, IJmuiden. W. C. Baggerman, Zeeweg 186 IJmuiden en A. A. Eliveld, Willemsbeekweg 40, IJmuiden toekomstig adres: Kanaalstraat 82, IJmuiden. Gehuwden: G. W. Goldschmidt en F. Isac- son, Amsterdam, Achillesstraat I 86; C. Kos ters en H. van den Doel, Pr. Steijnstraat 60, IJmuiden; C. de Niet en A. Ras, Pr. Steijn straat 40, IJmuiden; P. J. Hoekstra en N. J. Boere, Frögerstraat 17 IJmuiden; F. van der Knaap en P. A. A. Immers, Haarlem, Zijlvest 25; A. van Kordelaar en W. Emmelot, Haar lem, Soerabajastraat 4 zw. C. H. Palm, en J. Zwier, Acaciastraat 8, IJmuiden; F. W. G. van Dalsum en V. Noorman, Wüstelaan 23 Sant poort; G. M. van Houwelingen en M. J. Pon sen, Fr. Halsstraat 49, IJmuiden; W. A. Swarte era W. C. van Schaik, Hofdijklaan 59, Velsen; K. C. Kleijn en G. H. Bont, Lorentzstraat 32, IJmuiden. Hoogovens Hoogovens Papierfabriek Nederl. Italiaansch Engelsch Ariadne Pollenzo Presto Amsterdam Bona Dieppe AGENDA VOOR VELSEN EN IJMUIDEN MAANDAG 30 JANUARI Thalia Theater: „Wie doodde Mary Clay?" en „De raadselachtige Mr. Moto", 8 uur. Rex Theater: „Manja" en „Listige Valstrik 8.15 uur. Theater de Pont: „De avonturen van Tom Sawyer" en „Muziek in 't Bloed!" 8 uur. DINSDAG 31 JANUARI Thalia Theater: „Wie doodde Mary Clay?" en „De raadselachtige Mr. Moto", 8 uur. Rex Theater: „Manja" en „Listige Valstrik 8.15 uur. Theater de Pont: „De avonturen van Tom Sawyer" en. „Muziek in 't Bloed!" 8 uur AGENDA VOOR BEVERWIJK MAANDAG 30 JANUARI Luxor Theater, Breestraat: „Moto, de geheim zinnige" en „Dancing Man", 8 uur. Kennemer Theater, Zeestraat: „Leer het leven liefhebben" en „De roman van een valschen spe ler-", 8 uur. W. B. Theater, Peperstraat: „De dertien lan- ciers" en „Rare gasten in 't Hotel", 8 uur. DINSDAG 31 JANUARI Luxor Theater, Breestraat: „Moto, de geheim zinnige" en „Dancing Man", 8 uur. Kennemer Theater, Zeestraat: „Leer het leven liefhebben" en „De roman van een valschen spe ler", 8 uur. AGENDA TE HAARLEM Heden: MAANDAG 30 JANUARI Stadsschouwburg: Gezelschap Saalborn-Par- ser; „Meneer Schlögl", (voor Nieuwen Haarl. Kunstkring) 8.30 uur. Palace Familie Cinema: „Dybuk" en Jimmy erft een dollar", 2.en 8.15 uur. Rembrandt Theater: „De big van het vreem denlegioen". Op het tooneel: Okito 2.30, 7 en 9.15 uur. Frans Hals Theater: „Tarakanova", 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor Sound Theater: „Professor.... wat ben je begonnen! 2.30, 7 en 9.15 uur. Spaarae Theater: „De Kruistochten" en „Amor op de ranch" ,De Kerkuil", Nieuwe Gracht 23. Tentoonstel ling werk W. Oepts. 105 uur. DINSDAG 31 JANUARI Bioscoopvoorstellingen 's middags en 's avonds „De Kerkuil", Nieuwe Gracht 23. Tentoonstel ling werk W. Oepts. 105 uur. Teyler Museum, Spaarne 16, 113 uur, be halve 's Maandags. Toegang vrij.

IJmuider Courant | 1939 | | pagina 2