VELSEN Een historisch museum in Waterland r-J R.-K. Dam- en Schaakvereeniging „Gezellig Samenzijn". G. S.St. Bavo. In het clubgebouw van H.R.K.D. te Haarlem werd Maandagavond de beslissingswedstrijd gespeeld tusschen G. S. en St.-Bavo. Zooals verwacht, werd het een uiterst spannende strijd, die ten slotte na 4 uur spelen nog niet beslist was. Bij een 7—5 stand in het voordeel van St.- Bavo werd de wedstrijd afgebroken, doch de stand der afgebroken partijen is van dien aard, dat een overwinning en hiermede het «kampioenschap voor G. S. zeer waarschijnlijk is. De partij van N. Zoontjes staat op winst, die van P. Balm en G. Haver worden remise, terwijl de partij van J. Speet (waar dus alles van afhangt) zeer gunstig staat! Voor de kop- borden van G. S. moet het wel zeer teleurstel- I niiïJ®ieesteresse maakte melding van '11 batig Christ. Oranje Vereeniging. Jaar- en feestvergadering fn het Herv. Vereenigingsgebouw. In het Herv. Vereenigingsgebouw heeft gis teravond de. jaarvergadering plaats gehad van de Chr. Oranjevereeniging. De vergade' ring werd bij verhindering van den voor zitter geopend door den heer K. van Gel der. Deze zeide dat deze jaarvergadering combineerd is met den verjaardag van prinses Beatrix waarom dan ook besloten werd aan deze vergadering een gezellig karakter geven. De verslagen van den secretaris ge tuigden van een werkzaam jaar voor de ver eeniging. Dit ook al in verband met de ge boorte van prinses Beatrix en het jubileum van de Koningin. Het verslag van de pen- lend zijn geweest, na een schitterend seizoen in dezen beslissenden wedstrijd te falen.Vooral voor p. v. Buuren was het een hard gelag, in een gewonnen partij een foutieve combinatie uit te voeren die zijn tegenstander onmiddel lijk de winst bezorgde! De overigen hebben zich echter goed ge weerd, waarbij vooral het weder meespelen van P. Heilig en G. Haver een geduchte ver sterking bleek. Het wachten is nu op de uit spraak der arbitrage-commissie, alvorens G. S zich definitief kampioen kan noemen. De ge detailleerde uitslagen waren als volgt: Gez. Samenzijn—St.-Bavo Heemstede. 1. G. MeijssenB. H. Stevens 02 2. P. v. Buuren—J. Drayer 0—2 3. C. BakkerJac. Warmerdam 11 4. L. Haver—J. v. d. Zwan 2—0 5. J. SpeetA. Masteling afgebr. 6. P. Balm—L. v. d. Voort afgebr. 7. S. NanneJ. Weijers 02 8. P. HeiligC. Stijnman 20 9. G. HaverJ. Stevens afgebr. 10. N. Zoontjes—J. Veen afgebr. Voorloopig 57 Vermoedelijke einduitslag '119 voor G. S. N. A, S. B. Groep Voetbal. De uitslagen van Zondag luiden: Sport Vereent I—Voorwaarts I 0—2 Sport Vereent IIVoorwaarts II 20 Zaandam IISport Vereent III 44 Sport Vercent IVoorwaarts I. Sport Vereent heeft dezen wedstrijd ver loren, niet omdat zij slechter was, integendeel, den geheelen wedstrijd was S. V. in dë meer derheid, maar op het juiste oogenblik ont brak het schot. De twee doelpunuten, die Voor waarts maakte waren fouten van de achter hoede die dezen middag niet in vorm kon ko men. Sp. Vereent nVoorwaarts II. Als de wil om te winnen bij het eerste zoo had voorgeze ten als bij het 2e dan had ook dat elftal gewonnen. Vooral de achterhoede met de Boer als derde back heeft veel werk verzet. S. V. trapte af met den wind mee. Schoten van Zwart, Filarski en Broere werden op het Voorwaartsd0e 1 afgevuurd. Doch de doelverde- diger van Voorwaarts, keerde alles totdat Oukes met een listig schot S. V. de leiding gaf. De stand ,ble.eftot. de rust ongewijzigd. Voör waaïts 'dat gedacht had, met den" wind mee spelend wel succes te hebben, rekende niet op het offensief waarmede S. V. begon. En toen Keur met een keurig schot er 2-0 van maakte, waren de leiders geslagen en de kansen van S. V. aanmerkelijk gestegen. Het derde elftal heeft kans gezien, het bo venaan de ranglijst staande Zaandam één punt afhandig te maken. Een mooie prestatie. Het programma voor "Zondag luidt: A.V.C. I—Sport Vereent I, 2 uur. Sport Vereent 2—Pionier II, 2 uur. Sport Vereent 3—Vanko II, 12 uur. Wie misl een hond of een rijwiel? Aan het hoofdbureau van politie zijn in lichtingen te bekomen omtrent een opgevan gen hond van het mannelijk geslacht met lederen halsband en omtrent een gevonden heerenrijwiel. Diplomazwemmen IJmuider Reddingsbrigade. Voor het zwem-diploma A van de IJmuider Reddingsbrigade, dat afgenomen werd in het „Velseï'bad" slaagden de dames V. Vooys, F. Dijksen, R. Schotvanger, M. Fictoor, R. Goos, M. de Krijger, J. Smit, J. Darphorn, J. Korpo raal, T. Steen-huizen en T. de Beurs en de lieeren C. J. v. Ginneken, G. Snip, J. Kuiper, J. v. Vliet, A. A. v. Vliet, J. W. v. d. Kant. A. Kroeze, H. Vrenegoor en C. den Hollander. De behaalde diploma's zullen worden uit gereikt a.s. Vrijdagavond in het „Velser- bad". „Sneeuwwitje" in het Thalia Theater. Van 3 Februari a.s. af zal in het Thalia- Theatèr Walt Disney's eerste geteekende hoofdfilm „Sneeuwwitje en de Zeven Dwer gen" haar première beleven. Deze film, die iy2 uur duurt, werd in op dracht van R. K. O.-Radio door Walt Disney Studio's te Hollywood geproduceerd volgens het nieuwste systeem, een uitvinding van Disney, Multiplane Technicolor, een plastisch 1 kleurenprocédé. Niet minder den drie jaar werd aan de film „Sneeuwwitje" gewerkt en bovendien nam het maken van de Nederlandsche versie nog eeni- ge maanden in beslag. Meer dan twee miUioen teekeningen wer-, den gemaakt alvorens men een definitieve keuze deed, waarbij ten slotte 250,000 ge kleurde ontwerpen gefotografeerd werden om tot de film Sneeuwwitje" samengevoegd te worden. De muziek in deze film is van den compo nist Frank Churchill, die de bekende Disney- sing schreef „Who Is Afraid Of The Bib Bad Wolf". Ook de „Sneeuwwitje" schlagers zijn reeds overal via de radio, gramofoon en orkesten ten gehoore gebracht. De film „Sneeuwwitje" werd op de BiennaJe hors coftcours bekroond, omdat zij boven het normale peil stond, zoowel technisch als ar- tistoek, van wat de filmwereld tot nu toe had voortgebracht. Alles bij elkaar genomen, be looft de première van „Sneeuwwitje en de Z.ven Dwergen" een unicum te worden in het Nederlandsche bioscoopbedrijf en Thalia Theater prijst zich gelukkig hierbij niet ach ter te staan saldo van f 91. Tot leden der kascommissie werden benoemd de heeren P. de Jong en Van Nierop. Vervolgens had een bestuursverkiezing- plaats. Aan de beurt van aftreding waren de heeren P. Lint, Th. Ziegenhardt en J. Bel- graver. Deze laatste stelde zich niet meer herkiesbaar. Herkozen weiden de heeren P, Lint, Th. Ziegenhardt en gekozen de heer H. Klees. Hiermee was het officieele gedeelte af- geloopen en werd overgegaan tot de filmver- tooning. De heer Luttik uit Velsen vertoonde een aardig gevarieerd programma. Dient nog vermeld te worden dat 's mid dags tweemaal een filmvoorstelling voor kin deren heeft plaats gehad. Beide keeren voor een geheel gevulde zaal. AANGEKOMEN. 30 Januari: Triton s.s. Hamburg Ask s.s. Söderhamn Texelstroom s.s. Liverpool 31 Januari: Zeemeeuw m.s. Surte Theems s.s. Swansea Achilles s.s. Midd. Zee Cerinthus s.s. Hamburg Deido s.s. West Afrika Socrates m.s. West Indië VERTROKKEN. 30 Januari: Glanton s.s. Immingham Albula m.s. Rotterdam Queenworth s.s. New Castle Tajandoen m.s. Batavia Mitra m.s. Tallinn 31 Januari: Consul Poppe s.s. Koningsbergen T.ubo m.s. Hellevoetsluis Zaanland s.s. Buenos Aires Falken m.s. Frederiksvaerk Ransdorp m,.s. Hamburg Zeemeeuw m.s. Londen Regeja m.s. Aberdeen Patria s.s. Rotterdam Anna W. m.s! Kopenhagen Groote diepgang. Het met petroleum beladen Engelsche tank motorschip Patella passeerde van Galveston naar Amsterdam met een diepgang van 8,2 Meter. Aanvoer cellulose. Het Zweedsche stoomschip Ask is van Söder hamn bij de papierfabriek te Velsen aangeko men om een partij cellulose te lossen. Daarna- ging het schip naar Amsterdam verder om pte' overige lading-te lossen-en-nieüwe ladflhg1 in-te: nemen. Eindelijk aangekomen Het Nederlandsche stoomschip Texelstroom, dat op reis van Liverpool naar hier met machi- neschade naar Swansea moest gaan, heeft deze schade aldaar hersteld en is gisteren naar Am sterdam gepasseerd. Motorscliade. Het met ledige flesschen van Surte (Zweden) naar Londen bestemde Nederlandsche motorschip Zeemeeuw liép gisteren binnen wegens een lich te schade aan den motor. Na deze hersteld te hebben zette het schip de reis voort. Aanvaringsschade hersteld. Het stoomschip Zaanland, dat de vorige week schade beliep door een aanvaring op de Elbe met een Duitsch stoomschip, heeft die schade in het droogdok te> Amsterdam hersteld en is in middels weer naar Buenos Aires in zee gegaan. BURGERLIJKE STAND. Bevallen. G. Zonneveld—Weidijk d., Zeeweg 231, IJmuiden; C. W. L. Böhm—Schmidt z„ Ger. Doustraat 26, IJmuiden; A. Lagendijk— d. Leek z., Wijk aan Zeeërweg 109, IJmui den; T. VerduijnSlager z. en d., Piet Hein- straat 78, IJmuiden; K. M. Gouda—Zwart d., W. Barendsztraat 22, IJmuiden; G. Koele- meijer-Katers z., Ruijsdaelstraat 10 a, IJmuiden; w. C. M. SmitPols z., Hoofdstraat 23, Santpoort; A. M. van den Bosde Feber z., Elzenstraat 11, IJmuiden; W. den Hollan der—Mors d., K. Zegelstraat 3, IJmuiden; K. RoosVrolijk z., Bakkerstraat 5, IJmuiden. Overleden: I. Kip 92 j., weduwe van J. Kersbergen, Rooswijkerlaan 90, Velsen-N., A. M. Dropvat 66 j., echtgenoote van J. van Schellen, Hagelingerweg 163, Santpoort. E. van de Ven, 28 j., echtgenoote van J. W. Huel Roggeveenstraat 13, IJmuiden; - N. Zoontjes 70 j., echtgenoot van C. Verduin, Tusschen- beeksweg 19, IJmuiden; J. L. de Vries 42 j ongehuwd, Geertruidenberg. En waar blijft het gemeentelijk visscherij-museum Met slechts weinig kosten zou de gemeente een prachtig visscherij- museum kunnen inrichten. Het bericht in ons blad van j.l. Dinsdag, dat in de buitenplaats „Waterland" aan den Rijks straatweg te Velsen een museum zal worden in gericht, zal voor velen een groote verrassing zijn geweest. Een museum in Waterland? Dat beteekent in de eerste plaats, dat het fraaie landgoed, voorloopig althans, wel in zijn oor- spronkelijken staat behouden zal blijven en dat is op zichzelf verblijdend nieuws. En tevens mag uit het bericht worden afgeleid, dat niet alleen de buitenplaats, maar ook de fraaie tuinen en bosschen daaromheen als een natuurmonument behouden en voor het publiek opengesteld zullen worden. ©f het museum, dat in Waterland zal worden ingericht interessant genoeg zal zijn, om niet alleen de ingezetenen onzer gemeente, maar ook bezoekers van elders te trekken en te blijven trekken, zal moeten worden afgewacht. Het is ons niet bekend, welke verzamelingen daarin zul len worden ondergebracht en of het de bedoeling ook de historische verzameling van de ge meente naar Waterland te doen verhuizen. Daar over heeft, de gemeenteraad te beslissen en voor zoover ons bekend, is deze aangelegenheid in ge noemd college nog nooit besproken. Overigens zou dit de aantrekkelijkheid van het museum Waterland slechts weinig verhoogen, want on danks dat Velsen kan bogen op een eeuwen oude geschiedenis, is onze historische verzame ling zeer bescheiden. Waarom geen gemeentemuseum? Ondanks dit wil het ons voorkomen dat het niet raadzaam zou zijn, dat de gemeente datgene wat zij bezit zou onderbrengen in het museum Waterland. Al moge de verzameling thans nog van weinig beteekenis zijn. wanneer eenmaal al les in het openbaar tentoongesteld mocht wor den, kan het niet anders of de collectie zal zich door schenkingen uitbreiden. Men kijke maar eens naar Beverwijk. Daarom zou het juister zijn alles maar te laten waar het is, om het te zijner tijd beschikbaar te houden voor een ge meentemuseum, waarover zoo dikwijls, zoowel in den Raad als daarbuiten gesproken is. Maar een gemeente museum zou in de eerste plaats moeten zijn een vissche- rijmuseum en een visscherijmuseum behoort in IJmuiden thuis en nergens anders. Mag de historische verzameling van Vèlsen (althans nu nog) van weinig beteekenis zijn, an ders is dit met een eventueel te stichten vissche- ij museum. Dit zou reeds van den beginne af kunnen beschikken over een verzameling voor werpen, zoo rijk en zoo veel omvattend, dat het niet anders kan of dit visscherijmuseum zou een der interessantste op dit gebied in den lande kunnen wordep^Jmmers. een...viss£herij museum, ïltlrans een gériïèëntelijk, zou direct de beschik king krijgen «over de.ira&ie. verzameling van den Wèel1' F. ,P. Verineulén, een* verzameling, waar mede wanneer het museum eventueel in de leeg staande voormalige school C zou worden onder gebracht, zeker direct drie of vier lokalen gevuld zouden .kunnen worden. Weet men dit in Velsen niet? Zeker, weet men dit. De heer Vermeulen heeft meer dan eens te kennen gegeven, dat hij bereid zijn zeer kostbare verzameling (alleen zijn modellen van visschersvaartuigen als stoom trawlers enz. hebben een waarde van vele hon derden guldens) aan een gemeentelijk visscherij museum af te staan. En daarom begrijpen wij niet, dat van de zijde van ons gemeentebestuur nooit eens ernstig onder de oogen is gezien, of er geen mogelijkheid bestaat, van dit prachtige aanbod van den heer Vermeulen, dat onze ge meente de kans zou geven, een visscherijmu seum te bezitten als "er wellicht geen tweede in ons land bestaat, gebruik te maken. Wie, zooals wij in de gelegenheid zijn geweest de fraaie collectie van den heer Vermeulen te hebben kunnen bezichtigen en bewonderen, kun nen slechts betreuren, dat deze thans in kisten en leasten verpakt, nutteloos in he gebouw der Reedersvereeniging ligt opgeborgen. Kostbare scheepsmodellen staan hier en daar verspreid, zeldzame platen en foto's liggen opgestapeld; er een verzameling schelpen, koralen en van andere zeebewoners, deels in een vitrine, deels op den zolder, waarover menig natuurkundige zijn bewondering te kennen heeft gegeven. Dat alles ligt klaar voor de gemeente, als de gemeente er een behoorlijk gebouw, als een leegstaande school, voor beschikbaar stelt. Uit de verzameling van den heer Vermeulen zou men drie schoollokalen kunnen vullen schre ven we hierboven. Maar wij zijn er van over tuigd, dat wanneer de gemeente en de heer Ver meulen a gezegd hebben er ook wel b gezegd wordt en wel door tal van ingezetenen, die in het bezit zijn van scheepsmodellen, platen enz. en deze ongetwijfeld voor het museum beschik baar zouden willen stellen. Zij die de indertijd door ons blad in 't voormalige gymnastieklokaal georganiseerde tentoonstelling „Oud IJmuiden' bezocht hebben, kunnen weten, dat er in IJmui den heel wat is, dat waard is in een visscherij museum te worden ondergebracht. I Ook een industriemuseum? Er zijn eenige groote bedrijven in onze ge meente, die een bijzondere plaats in de nationale industrie van ons land innemen: het hoogovenbe- drijf met zijn nevenbedrijven en de papierfa briek. Wanneer de directies dezer bedrijven zou den willen medewerken, zou er niet alleen een visscherijmuseum ingericht kunnen worden, maar daarnaast een industriemuseum waar de bezoekers kennis zouden maken met de producten dezer industrie en met hun fabricage. Welk een prachtige en leerzame instelling zou onze ge meente in een op te richten visscherij- en indus triemuseum kunnen bezitten. Dit alles ligt haast zoo maar voor het grijpen en men laat de kans voorbijgaan. Waarom? Om de kosten! Dwaasheid. Het inrichten van het museum be perkt zich tot het doen maken van een aantal vitrines, het doen opknappen van zeg een vijftal schoollokalen; de onkosten zouden door het hef fen van een laag entrée ruimschoots gedekt worden. Summa summarum: we hebben een verzame ling, we hebben een gebouw; waarom hebben we dan geen museum? Het is aan ons gemeentebestuur hierop het antwoord te geven. S. B. PERSONALIA. Aan de Leidsche Universiteit is geslaagd voor het candidaatsexamen rechten de heer R. H. Rutten, alhier. Van naam veranderd, Het Noorsche stoomschip Christian Börs, dat met een lading graan van de Platarivier te Am sterdam aankwam, is aldaar van naam veran derd. Het schip heet nu Saphir en is onder dien naam van hier naar Buenos Aires vertrokken om graan te laden. MA1KT EIRICITIN VEEMARKT ROTTERDAM. ROTTERDAM 31 Januari. Ter veemarkt waren heden aangevoerd: totaal 4194 dieren, n.l. 166 paarden, 4 veulens, 878 ma gere runderen, 866 vette runderen, 48 vette kal veren, 1554 nuchtere kalveren, 179 graskalveren, 439 schapen of lammeren, 5 varkens, 2 biggen, 52 bokken of geiten, 1 zuiglam. Prijzen per kilo: vette koeien 72 ct., 60 ct, 49 ct.; vette ossen 66 ct., 58 ct., 3848 ct. stieren 62 ct., 56 ct., 50 ct.; vette kalveren f 1,10, fl.00, 6575 ct.; graskalveren 50 ct., 40 ct. schapen 48 ct., 43 ct., 33 ct.; lammeren 52 ct. 46 ct., 42 ct.; nuchtere slachtlcalveren 35 ei, 30 ct., 25 ct.; slachtpaarden 52 ct., 42 ct., 32 ct. Prijzen per stuk van mager vee: schapen f 23^ f 20, f 18; lammeren f 19, f 16, f 13; nuchtere fok- kalveren f 23, f 19, f 16; nuchtere slacht kalveren f8,50, f7, f5; slachtpaarden f220, f180, f 100: werkpaarden f 320, f 260, f 120; hitten f 230, f 185, f 110; stieren f275, f205, f145; kalfkoeien f295, f230, f160; melkkoeien f290, f220, f 160; vare koeien f200, f160, f140; vaarzen f175, f155, f 115; pinken f 145, f 115, f 95, graskalveren f 50, f 35, f 25; bokken en geiten f 10, f8, f5. De aanvoer van vette koeien en ossen was iets ruimer met matigen handel en de prijzen van le en 2e kwaliteit koeien iets hooger, verder onver anderd in prijs. Een prima koe ging nog tot 75 en een os tot 68 ct. Stieren aanvoer als vorige week met kalmen handel en iets hoogere prijzen. Vette kalveren met gewonen aanvoer, slechten handel en lagere prijzen. Een prima kalf ging nog tot 120 cent. Schapen en lammeren aanvoer als vorige week met tamelijken handel en de prijzen van giste ren waren goed te handhaven. De aanvoer van nuchtere fok- en slachtkal- veren was ruimer met sleependen handel en niet geheel prijshoudend. Paarden iets korter ter markt, redelijken han del en onveranderde prijzen. Kalf- en melkkoeien iets grooter ter markt, flauwen handel en vooral niet hooger in prijs. Varekoeien aanvoer als vorige week met luien handel en onveranderde prijzen. Vaarzen en pinken met tamelijken aanvoer, tragen handel en de prijzen met moeite te hand haven. Graskalveren aanvoer als vorige week met stroeven handel en iets lagere prijzen. Bokken en geiten aanvoer als vorige week met vlotten handel en iets hooger in prijs. OLYMPISCHE SPELEN. BEATRIX-VVANDELM AR SCH. De R.-K. Wandelsportvereeniging „Sportief" organiseert a.s. Zaterdagmiddag 2 uur en Zon dagmiddag 12 uur een grooten Beatrix wandel- marsch waaraan iedereen kan deelnemen. De marsch beslaat een traject van 25 K.M. wordt geheel in Haarlem geloopen. Reeds 1200 deelnemers schreven in. De startplaats is Zo- mervaart 148. Zaterdag is er na afloop militaire taptoe. OLYMPISCHE SPELEN. Een scène uit de film „Sneeuwwitje uit Vrijdag a.s. ül hèt Thalia Theater vertoond wordt. VOOR HELSINKI 28 INSCHRIJVINGEN. Uit Helsinki: Het Finsch Olympisch Comité heeft tot nu toe 28 inschrijvingen voor de Olym pische Spelen in 1940 ontvangen. Men ver wacht er echter nog meer. De volgende landen hebben in beginsel hun deelneming toegezegd: Argentinië, België, Brazilië, Britsch-Indië, Costa Rica, Denemarken, Duitschland, Engeland, Estland, Finland, Griekenland, Haiti, Hongarije, Italië, Joego-Slavië, Lichtenstein, Luxemburg, Malta, Nederland, Noorwegen, Palestina, Portu gal, Roemenië, Tsjecho-Slowakije, Vereenigde Staten, IJsland, Zweden en Zwitserland. HAARL KORFBALBOND. OVERZICHT. In de eerste klasse zag Haarlem 2 kans, haar haar eersten wedstrijd te winnen. Meerlebosch verloor met 21. Aurora is door de overwinning op O. K 4 met 20 en door het gelijke spel van Watervliet met Animo Ready (2—2) weer op de eerste plaats aangeland. In de tweede klasse wormen zoowel Aurora 2 als O K. 5 en blijven dus de leiding houden. S. V. verloor met 40 van Aurora 2. O. K. 5 won met 3—0 van Haarlem 3. Animo Ready 2 wist de Zwaluwen te verslaan met 32. Meerlebosch 2 bleef met.'60 de meerdere van Aurora 3. In 3 A won Palvu 2 op normale wijze van Aurora 4 met 2—1. Oosthoek I—T. H. B. 3 ein- J digde in een 51 overwinning voor het nog on, I geslagen Oosthoek. In 3 B werd Oosthoek 2 met 64 geklopt doop Patrimonium, terwijl ZwaluwenO. K. 6 yft. j gesteld werd. Het bondsbestuur heeft de wedstrijd T. H. B A. Ready (1—0) ongeldig verklaard. De posi'fo van A. Ready is daardoor aanmerkelijk ver. beterd. RANGLIJSTJES SENIOREN. Eerste klasse. gesp. gew. gel. verl. pt Aurora 10 8 0 2 16 Watervliet 10 6 3 1 15 A. Ready 10 6 2 2 14 Palvu 9 4 4 1 12 N. Flora 9 4 0 5 8 O. K. 4 9 3 2 4 8 Meerlebosch 10 3 0 7 6 T. H. B. 2 10 2 0 8 4 Haarlem 2 8 1 1 6 3 Tweede klasse. Aurora 2 9 8 1 0 17 O. K. 5 9 7 1 1 15 Zwaluwen 7 4 1 2 9 Meerlebosch 2 7 3 1 3 7 A. Ready 2 10 3 2 5 8 Aurora 3 8 2 0 6 4 Haarlem 3 6 0 2 4 2 S. V. 3 8 0 2 6 2 Derde klasse A. Oosthoek 10 10 0 0 20 A. Ready 3 9 7 0 2 14 Watervliet 2 10 7 0 3 14 Palvu 2 10 5 1 4 11 O. K. 7 5 2 0 3 4 T H. B. 3 10 2 0 8 4 Aurora 4 10 1 2 7 4 S. V. 4 8 0 1 7 1 Derde klasse B. O. K. 6 6 6 0 0 12 Patrimonium 6 4 1 1 9 Oosthoek 2 8 3 0 5 6 Zwaluwen 2 6 2 0 4 4 Aurora 5 6 2 0 4 4 Meerlebosch 3 6 1 1 4 3 -v-_ï- gem. 38—15 I.60 28—19 l.5o 3213 i_4Q 19-15 1.3 26-37 0.90 26—27 0.89 17—22 0.60 11—34 0.40 12—27 0.38 41— 9 I.89 35—10 1.67 3017 1.29 1726 1Z 1924 0.80 2326 0.50 725 0.33 641 0.25 648 2 29—11 1.56 33-22 1.40 25—16 Ho 816 0.80 2037 040 14—52 0.40 435 0.13 28— 7 2.— 27—25 1.50 18—19 0.75 1524 0.67 12—16 0.67 10—19 0.50 ADSPIRANTEN-OVERZICHT. In de eerste afdeeling wist Haarlem a, door haar laatsten wedstrijd tegen O. K. a te winnen, kampioen te worden. O. K. is een goede tweede. Onder Ons, ook uit gespeeld behaalde een ge. middelde van 1.1 In de tweede afdeeling ruilde S. V. a van plaats met Watervliet, dat van de eerste naar de derde plaats zakte door haar nederlaag van 40 van S V. a. Meerlebosch b klopte O. K. b met 4-t-O, zoodat O. K. nog steeds geen punt be haalde en stevig op de onderste plaats staat. In de derde klasse bleek N. Flora' sterker dan Animo Ready b, dat met 30 verloor. In de onderlinge verhouding kwam geen ver andering. De stand in de le en 2e klasse is nu geworden: Eerste klasse, gesp. gew. gel. verf. pt v.-t. gem. Haarlem a 8 8 0 0 16 76— 4 2.- O. K. a 7 5 0 2 10 56—11 1.43 Onder Ons 8 4 0 4 8 16—29 l._ A. Ready 6 0 1 5 1 2—54 0.17 Patrimonium 7 0 1 6 1 2—54 0.14 Tweede klasse. S. V. a 8 5 2 1 12 33— 7 1.50 T. H. B. 7 4 2 1 10 21— 9 1.43 Watervliet 9 5 2 2 12 19—19 1.33 Meerlebosch a 7 3 0 4 6 12— 9 0.86 Haarlem b 6 1 2 3 4 4— 8 0.67 O. K. b 7 0 0 7 0 1—38 0.- /UIECP/ HOLLAND—AMERIKA LIJN. Lochavon, Vancr. n. Rott. 29 v. Los Angeles. Delftdijk, Vancr. n. Rott. 30 v. Liverpool. Noordam, 30 v. Rott. te New-York. Narenta, 31 van Vancouver te Rotterdam. Blommersdijk 31 v. N.-Orleans te Rotterdam. Rotterdam 28 van New-Orleans n. W.-Indië. Edam 29 v. New-Orleans naar Rotterdam. Burgerdijk 29 v. Rott. te New-Orleans. Lochmonar, Rott. n. Vancr. 26 v. San Franr Leerdam, Rott n. New-Orleans 29, 60 mijl O. van Land's End. HALCYON LIJN. Stad Vlaardingen 31 v. Narvik naar Rotter dam-Vlaardingen. Stad Zwolle 30 van Bordeaux te Salta Ci ballo, voor Rotterdam-Vlaardingen. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Randfontein (thuisr.) 31 v. Marseille. Boschfontein (thuisr.) p. 30 Ouessant. Springfontein (uitr.) 30 v. Dar es Salaam. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. Reggestroom (uitr.) 30 te Bissao. HOLLAND—AUSTRALIë LIJN. Almkerk (thuisr.) 31 Jan. te Antwerpen. Gaasterkerk (uitr.) 30 v. Lissabon. HOLLAND—BRITSCH-INDIë LIJN. Hoogkerk 31 Jan. van Suez. HOLLAND—OOST AZIë LIJN. Zuiderkerk (thuisr.) 27 van Osaka. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Nereus, 31 v. Odense naar Kopenhagen. Socrates, 31 v. Barbados te Amsterdam. Stella, Constantza naar Amsterdam 31, 180 mijl West van Ouessant. Ganymedes, Rott n. Tunis p. 30 Ouessant. Odysseus, Amst n. Bordeaux p. 30 Ouessant Vulcanus, Rott n. Algiers p. 30 Ouessant. Irene, Rott. n. Pasajes, p. 30 Ouessant. Achilles, 31 v. Stamboul te Amsterdam. Orpheus 31 v. Danzig te Amsterdam. Thëseus 30 v. Amsterdam te Gdynia. Tiberius 31 v. Kymassi n. Algiers. Alkmaar, 29 v. Paita naar Balboa. Baarn, Chili n. Amsterdam 30 v. Cristobal. Fauna 30 v. Spezia te Livorno. Stella, Constantza n. Amst. p. 30 Finisterre. Calypso 29 van W.-Indië te New-York. Bacchus, 29 v. W.-Indië te New-York. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. Zaanland 30 v. Amst. n. Buenos-Ayres. Eemland (thuisr.) 2 (v.m.) te IJmuiden ver wacht. Salland (uitr.) 1 (7 n.m.) te IJmuiden verw. MEIJER CO's SCHEEPVAART MIJ. Aeneas, Japan n. Rott. 31 van Aden. Benlomond, 28 v. Kohsichang n. Rotterdam. Melampus, Amst. n. Batavia p. 29 Beachy Hd. Alcinous, Gdynia n. Batavia 30 v. Plymouth. City of Florence, Dairen n. Rott. 30 te Taku Bar. Glenshiel, Dairen n. Rott. 29 v. Penang. Benlawers, 28 v. Yokohama n. Rotterdam. Neleus, Japan n. Amst. 29 te Manilla. Menestheus, Japan n. Rott. p. 30 Gibraltar. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Indrapoera (uitr.) 31 van Tanger. Kota Nöpan (thuisr.) pass. 31 Ouessant I (1 n.m.) te Grevesend verdacht. Baloeran 31 Jan. v. Batavia te Rott. Dempo (uitr.) 31 Jan. te Singapore. Buitenzorg (uitr.) 31 Jan. te Antwerpen. Garoet (uitr.) 31 Jan. te Belawan. Palembang (thuisr.) pass. 30 Perim. Tosari (uitr.) 30 Jan. van Suez. ROTTERDAM—Z.-AMERIKA LIJN. Aludra (thuisr.) 29 Jan. van Montevideo. Alcyone (uitr.) 30 te Montevideo. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Johan de Witt (uitr.) 31 van Port Said.' Poelau Tello (uitr.) 30 te Genua WIJK LIJN. Katwijk, Panderma n. Rott. p. 30 Gibraltar, Zonnewiik 31 van N.-York te Rotterdam, - >4"

IJmuider Courant | 1939 | | pagina 2