VERWACHT WORDENDE SCHEPEN HEEMSKERK ÓURGERL1JKE STAND. Feestelijke avond van de Oranje vereeniging. Rede van Dr. Edelkoord. De Christelijke Oranjevereeniging heeft gis teravond in het Ned. Herv. Verenigingsgebouw een feestelijke bijeenkomst gehouden ter gele genheid van den eersten verjaardag van Prinses Beatrix. De bijeenkomst, die met zoo druk was be zocht als men dit bij de Oranjevereeniging wel gewoon is, werd geopend met het zingen van vers 1 van Psalm 150 en gebed van Ds. H. Hol- trop. Daarna sprak Ds. Holtrop, voorzitter der vereeniging, een openingswoord, waarin hij er op wees, dat heel ons volk met innig geluk meeleeft met het Prinsesje, een spruit uit het Oranjehuis, de twee-eenheid vorménd met het volk. Dichter dan ooit schaart het volk zich te midden eener waanzinnige wereld rondom den troon van de Koningin, die zoo juist nog getui genis gaf van haar groot geloof, toen zij het ware koninklijke woord sprak: „Christus voor ^Spr. hoopte, dat deze avond een recht feeste lijke zou mogen worden en besloot zijn openings woord met de bede, dat God het Oranjehuis zou moge sparen tot in lengte van dagen. Plechtig klonken vervolgens twee coupletten van het Wilhelmus door de zaal, begeleid door het eigen muziek-ensémble van de Oranjever eeniging, dat zich ook in den loop van den avond nog eenige malen deed horen. Dr. Edelkoord uit Amsterdam hield een feest rede over het onderwerp: „Hoog de Vaandels". Na als inleiding Psalm 20 te hebben gelezen, herinnerde spr. er aan dat Israël's koning in de zen Psalm een plaats kreeg in het geloofsleven. Zoo is het ook in onze dagen, het koningshuis staat midden in ons geloofsleven. De feestvreugde van dezen avond is toekomst muziek, want het gaat om een Prinsesje, dat wellicht eerst over een geslacht heen zal regee- ren. Spr. stelt de vraag of het wel mogelijk is feest te vieren over de toekomst, waarvan alleen de Heer alles weet. In dezen tijd maakt juist een ieder zich be zorgd over de toekomst, men viert feest op een vulkaan. Hooren geestdrift en toekomst wel bij elkaar? Inderdaad, want, om met den Psalmist te spreken, het vaandel wordt geheven in den naam onzes Gods. Welke kleur zal dat vaandel dragen? Natuurlijk oranje, wij dulden zelfs geen andere kleur in ons vaandel aldus spr. Wij dul den niet het revolutionnaire rood, noch het sombere zwart, maar het is oranje, 't blijft oran je, 't is oranje-boven. Er zijn tijden geweest, dat dit oranje-vaan met rouw omfloerst was, toen de Koningin-Moeder heenging; in Juni van dat zelfde jaar sloot de koninklijke grafkelder zich ten tweede male, toen voor den Prins-gemaal. Twee vrouwen bleven achter. Maar toen kwam de koninklijke bruiloft en een jaar later ver kondigden de herauten de geboorte van een ko ningskind. Zoo wordt nu het vaandel, dat ons werd gegeven uit het verleden, gezwaaid boven een koningskind. Onder die oranjekleur werd het vaderlijk erf van vreemde indringers gezuiverd, onder die kleur zijn de zeven vereenigde provinciën groot geworden, streden Tromp en De Ruyter, keerde koning Willem I terug uit de ballingschap. Het oranjevaandel werd ons overgeleverd door onze voorouders. Het is een kostbaar geschenk, dat aan ons nageslacht moet worden ter hand gesteld en dat wij dus zorgvuldig moeten be waren. Het oranjevaandel vereenigt allen, het is het symbool van de volkseenheid. Het dóet alle vér- schillen vergeten, want wij zijn allen vóór alles Nederlanders. Dit oranjevaandel, aldus spr., is geen partij- vlag en God verhoede, dat het dat ooit worde. Wie het Wilhelmus niet meezingt' is geen' Ne derlander. Maar ook wanneer een partij het oranje voor rich zou opeischen,, zou die groep geen deel van ons volk vormen. Maar ook in dit feestelijke uur, aldus Dr. Edelkoord, moeten wij ons voor oogen stellen, dat wij leven onder den vloek van de Westersche cultuur, die de ont-goddelijking predikt. Wie het oranjevaandel opsteekt doet dat in den naam van God en doet afstand van onrecht en zede loosheid. Het opsteken van dit vaandel roept op tot strijd tegen alles wat ons volk ondermijnt, tot den heiligen strijd, om het volk te brengen tot C-od en tegen ieder, die ons Oranjehuis te na komt. Het oranjehuis immers laten wij ons. niet ontnemen, noch het vaandel. Wanneer ons volk deze moeilijke.tijden door worstelen zal, dan dient het als één man en één vrouw rondom oranje staan, ook wanneer men ons andere staatkundige stelsels zou willen op dringen. Israël heeft niet willen luisteren en het is als volk ondergegaan om nooit meer.op te staan. Maar als ons volk niet wil luisteren naar den naam onzes Gods, dan zal ook over dat volk de ondergang komen. Dr. Edelkoord besloot zijn enthousiast betoog met de bede, dat God het koningshuis zou moge sparen en beschermen en dat het Nederland- sche volk in zijn groote meerderheid het vaan del zal opheffen in den naam onzes Gods. In aansluiting op deze feestrede zong de ver gadering gemeenschappelijk het 10e vers van Psalm 68. De heer Kraayenveld uit Velsen declameerde een drietal verzen over de vreugdevolle gebeur tenissen in het koninklijk huis. De avond, die verder met muziek, zang en de clamatie werd gevuld, werd door Ds. Holtrop met woorden van dank en met gebed gesloten. Twee fietsers aangereden. Over de oorzaken was men het niet eens. In de Adrichemstraat werd op het kruis punt van de Meerensteynstraat een fietser aangereden door een vrachtauto, die uit de richting van de Assumburgstraat kwam. De bestuurder van het rijwiel had de tegen woordigheid van geest om van zijn fiets af te springen, waardoor hij het veege lijf wist te redden. Het rijwiel werd echter deerlijk ge havend. De oorzaak van het ongeval moet gezocht worden in het feit, dat de bestuurder van de vrachtauto waarschijnlijk op het kruispunt geen signalen heeft gegeven. Dinsdagmorgen raakte op het kruispunt Koningstraat-Zeestraat eveneens een fietser in de knel. Ditmaal was het een bestuurder van een driewieler, die uit de Zeestraat de Ko ningstraat wilde inrijden en die volgens den aangeredene met te groote snelheid de bocht genomen had. De fiets kon de hevige schok natuurlijk niet doorstaan en wat eens een zuiver rond voor wiel was geweest, was na de botsing zooiets als een krakeling. Over de schuldvraag liepen de meeningen nogal uiteen, zoodat de bestuurders van de bakfiets en van het rijwiel maar naar het politiebureau trokken, om daar gezamenlijk met de dienaren der wet te trachten deze puzzle op te lossen, De steun aan den tuinbouw. 22000.voor onze tuinders. Van het bedrag van f 2.760.000 dat de re geering voor de steunverleening aan den tuinbouw beschikbaar heeft gesteld, zal slechts een bedrag van ongeveer f 22000 ten goede komen aan de tuinders in Beverwijk en omgeving. Aan de Vereenigde Veilingen zal ongeveer f 12.500 worden uitgekeerd en aan de B.E.T.- veiling f 9700. In verbandmet de vele administratieve werkzaamheden, welke voor de berekening van den steun nog moeten worden verricht, konden de veilingdirecties ons nog niet mededeelen, wanneer de uitkeeringen aan de tuinders zullen geschieden. Wat de tuinders kregen. Noteering van O iroentenveiling. Prei per K.G. 6—12. Kleiaardappelen per K.G. 2.803.00. Kleiaardappelen per H.L. 2.803.00. Uien per K.G. 4—6'/a. Witlof per pond 712. Breekpeen per K.G. 2J/24. Waspeen per K.G. 5—8. Bieten per K.G. 2y2—3Va. Knollen A per stuk 69. Knollen B per stuk 34. Boerekool per K.G. 921. Gele kool per K.G. 24. Roode kool per K.G. 2V25. Chineesche kool per K.G. 1742. Nero per K.G. 515. Sjalotten per K.G. 1620. OUDERAVOND CHRISTELIJKE SCHOOL. Vrijdagavond 24 Februari zal in het Ne- derlandsch Hervormd Vereenigingsgebouw aan de Oosterwijkstraat een ouderavond ge houden worden van de Christelijke School aan de Meeresteinstraat. Het hoofd der school de heer A. van der Giessen, zal dan spreken over het onderwerp „Onderwijsvernieuwing" terwijl een zang koortje, gevormd uit leerlingen der school, on der leiding van mej. W. van Ameide eenige versjes ten gehoore zal brengen. LEZING VOOR DE JONG HERVORMDEN. De plaatselijke afdeeling van de vereeniging van Jong-Hervormden zal Donderdag 16 Februari een ledenvergadering in het Ne- derlandsch Hervormd Vereenigingsgebouw aan de Oosterwijkstraat houden. Spreker voor dezen avond is de heer L. Baas over het onderwerp „Heden zult gij met Mij in het Paradijs zijn". CABARETAVOND VOOR HET TOONEEL- FONDS. Op Woensdag 15 Februari zal voor de leden van het Arbeiders Tooneelfonds in het Kenne- mer-Theater een cabaretavond worden gegeven. Het gezelschap „De Jonge Spelers" onder lei ding van Ben Groeneveld zal het programma verzorgen. VERLOTING VAN HEÏ AÖSP^ANTEN- FONDS. In café „Excelsior" heeft de trekking plaats gevonden van tie verloting voor het adspiran- tenfonds van de Kennemers. De eerste tien prijzen vielen op de nummers 2277, 4211, 64, 3389, 3422, 2974, 1837, 2865, 4293 en 5530. De volledige trekkingslijst ligt op ons bu reau ter inzage; De prijzen kunnèn worden af gehaald' bij-den heer M. Lindner, Breestraat, alhier. Langs de Lijn. Programma van de Radiocentrale. Donderdag: Lijn I: 8.00 Hilversum I. Lijn H: 8.00 Hilversum H Lijn III: 8.00 Keulen, 10.30 Parijs, 12.05 Diversen, 12.20 Brussel Ned., 2.20 London Reg., 4.20 Parijs, 4.35 London Reg., 5.20 Brussel Ned., 6.05 Radio P.T.T. Nord; 6.20 London Reg., 7.20 Radio P.T.T. Nord, 7.50 Diversen, 8.20 London Reg., 8.00 Keulen, 10.20 Brussel Ned., pl.m. 10.35 Keulen. Lijn IV: 8.00 Brussel Ned., 10.35 London Reg. 11.20 Nationaal programma, 5.00 London Reg. 5.20 Nationaal programma, 8.20 London Reg. 10.20 Nationaal programma. Lijn V; Diversen. Vergadering van de R.-K. Staats partij. Stemming over het Politiek Advies. Gisteravond is een ledenvergadering ge houden van de afdeeling Beverwijk van de R.K. Staatspartij. Na de opening der vergadering door den voorzitter den heer Th. van Lent, werd ge stemd over het politiek advies van den pro vincialen kieskring Velsen voor de a.s. Sta tenverkiezing. Het advies luidde: 1. P. Heilker, Hoofddorp. 2. P. G. van Wees, Amstelveen. 3. Mr. J. J. P. Tonino, Santpoort. 4. Mr. F. J. J. Boelens, Nieuwer-Amstel. 5*. Mr. A. G. H. H. Roeffen, te Aalsmeer. 6. J. N. M. Stolp, Santpoort. 7. J. N. M. Kamerbeek, Heemstede. 8. J. Beemster, IJmuiden Het advies werd goedgekeurd Een groot aantal vragen was ingekomen ter beantwoording door de R.K. Raadsfractie. Alvorens tct de beantwoording van deze vragen over te gaan heeft de heer J. van Doorn eerst een algemeen overzicht gegeven van de belangrijke besluiten, die de raad in de periode 1936—1939 met medewerking van de R.K. fractie heeft genomen. Weldra zal de raad weer een belangrijk besluit hebben te nemen, wanneer het uitbreidingsplan moet worden vastgesteld Spr. ging daarna uitvoerig in op de aan de raadsfractie afstelde vragen over de R.K. ge meentepolitiek. Tenslotte werd nog een motie goedgekeurd over het emigratievraagstuk EENHEID DOOR DEMOCRATIE. De afd. Beverwijk van Eenheid door Demo cratie belegt een propaganda-vergadering in het Kennemer Theater op Maandagavond 6 Februari Sprekers zijn: Dr. A. J. van Leusen. P. van Stam en Dr. H. B. Wiardi Beekman. Mevr. G. A. J. Kroon—Kuneken zal eenige liederen voor dragen. Goed werk van de Amateur- fotografen. Uitslag van den fotowedstrijd. De Beverwijksche Amatëur-fotografenvereeni- ging heeft gisteravond in het Ned. Herv. Ver eenigingsgebouw aan de poster wijkstraat een ledenvergadering gehouden. Na het openingswoord van den voorzitter werd een nieuw lid geballoteerd, waarna de voorzitter mededeelde, dat hij een brief had gericht aan den bond, waarin hij eenige grieven tegen de werkwijze van den bond heeft aangevoerd. In dit schrijven was zelfs gedreigd uit den bond te treden. Op dit schrijven was een antwoord binnen gekomen van denibond, waarin dit lichaam zijn werkwijze trachtte te verdedigen en de grieven probeerde te weerleggen. In hoofdzaak gaf de bond van het minder goede verloop van de za ken de schuld aan eenige misverstanden, die ont staan waren. Nadat de voorzitter nog medegedeeld had, dat de foto's voor den wedstrijd in Haarlem vóór 20 September ingezonden móéten worden, werd de uitslag bekend gemaakt van den onderlingen fotowedstrijd, waarvoor de N.V. Focus de jury vormde. De uitslag luidde: Klasse A. „De Kreupele" van den heer E. H. Gonnerman verwierf 5 pnt., omdat de foto te grijs was. De „Kiné Exakta" was volgens de jury een collectie, die niet in de klasse van beginners thuisbehoorde. Als gemiddelde werd voor alle foto's een 8 gegeven, dus voor alle eerste prij zen. De inzending was van den heer P. Kleyne. Deurenopnamen: Dé foto's „Open deur" en „Schaduwspel" van den heer P. van Venetien verwierven resp. een derde en geen prijs. „Fragmenten" en „Contrasten" van den heer G. Broertjes kregen beide eerste prijzen. Aan „Oud en wankel" van den heer E. H. Gonnerman werd een derde prijs toegekend. In klasse B verwierf de heer C. van Stalen twee tweede prijzen met „Achtersteven" .Geveltje". In klasse A (vrije onderwerpen) werd aan „Bruggetje" en „Hexenketel", beide van den heer G. Broertjes resp. een tweede en derde prijs toegekend. „In de schemering" en „Floodlight" van denzelfden inzender verwierven ieder een tweeden prijs. Aan de inzendingen van den heer E. H. Gon nerman „Modder" en „In de verdrukking" wer den twee derde prijzen toegekend. De laatste foto was even te kort belicht, maar technisch goed opgenomen. Voor „Lommerrijke dreven" kreeg de heer P. van Venetiën een derden prijs. „Zonsondergang" van den heer C. van Stalen zou men niet in klasse B verwachten, aldus de jury. De foto werd dan ook een eerste prijs toe gekend. „Landschap in den Harz" van denzelf den leverde een tweede prijs op. De heer P. van Vooren won met de zeer goede portretfoto „Zoo begon het" een eersten prijs en met „De Komiek" een derden prijs. De jury merkte aan het einde van het verslag op, dat in een kleine club als de Beverwijksche Amateurfotografenvereeniging intensief en heel goed gewerkt wordt. De resultaten van de heeren P. Kleyne en G. Broertjes in dezen wedstrijd waren van dien aard, dat de heer Kleyne promoveerde naar de klasse A en de heer Broertjes naar de mees terklasse. Hierna heeft de voorzitter een inleiding ge houden over het onderwerp: „Welke middelen staan ons ten dienste om van een dun en zacht negatief een mooie foto (vergrooting) te maken' Spr. behandelde uitvoerig eenige middelen, die hiervoor gebruikt worden, maar bij de meesten is het resultaat nooit bevredigend. Ook verster kers werken vaak niet goed. De keuze van ont wikkelaar is eveneens van groot belang. De voorzitter heeft na deze inleiding speciaal de dubbele ontwikkeling gedemonstreerd. Aan het einde van de vergadering werd de collectie Schaapman, die tot de beste fotocollec ties behoort, bezichtigd. DE ZWALUWEN—VANKO. Voor Zondag ,a.s. vermeldt het programma van den N.A.S3. de wedstrijden De Zwa luwenVankc- en De Zwaluwen 2Voor waarts 4. In deze wedstrijd komen De Zwaluwen als volgt uit: Doel: Leyen. Achter: Freek, M. de Reuver. Midden: Warrink, van Thiel, Adelaar. Vóór: Gerrits, Onstenk, A. de Reuver, Mandenmaker en Bast. JAARVERGADERING VAN DEN NED. ARB. SPORTBOND. De plaatselijke afdeeling van den Ned. Arb. Sportbond houdt op Vrijdag a.s. haar jaar vergadering in het clubgebouw van Nieuw Leven" aan de Graafwijkstraat. De agenda vermeldt o.m. jaarverslagen van secretaris en penningmeester en bestuursver kiezing. SCHIP VAN Verm. Aankdmst LAATSTE BERICHT La Plata 4 Febr. 29 Dec. van San Nicolaas. Chili 29 Jan. van Paita. Aurora (Ned.) Midd. Zee 6 Febr. 26 Jan. van Palermo. Amstelland (Ned.) x) Buenos Aires 3 Maart vertrekt 3 Februari. Rio Janeiro 22 Jan. van Dakar. Gothenburg 6 Febr. vertrekt 2 Februari. Stettin 7 Febr. vertrekt 4 Februari. Chili 30 Jan. van Cristobal. Boschfontein (Ned.) Zuid Afrika 30 Jan. te Southampton. Br. Prestige (BrO Abadan (via Antw.) 14 Febr. 28 Jan. van Pt. Said. Bodegraven (Ned.) x) Chili 17 Jan. te Callao. Brasil (Noor) x) Pt Arthur 8 Febr. 20 Jan. vertrokken. Brand (Noor) West Afrika 27 Jan. te Kotonou. Bennekom (Ned,) x) CMU 27 Jan. van Callao. Boskoop (Ned.) x) - Hamburg in lading. Bloemfontein (Ned.) x Hamburg in lading. Ceres (Ned.) Chili 7 Febr. 29 Jan. van de Azoren. Chr. Huygens (Ned.) Batavia 14 Febr. 25 Jan. van Colombo. Cordillera (Du.) x) Pto Barrios (v. Urn.) 4 Febr. 25 Jan. van Barbados. La Plata 28 Jan. van Bahia. Colombia (Ned.) x) West Indië 12 Febr. 23 Jan. van Cristobal. Batavia 8 Febr. 28 Jan. van Marseille. Santos 2 Febr. 15 Jan. van Maceio. Enggano (Ned.) x) Batavia 30 Jan. van Pt. Said. La Plata 27 Jan. van Santa Fé. Flintshire (Br.) Japan 15 Febr. 21 Jan. van Colombo. Franz Klasen (Pan) x) Aruba 7 Febr. 19 Jan. vertrokken West Afrika 15 Febr. 27 Jan. van Las Palmas. West Afrika 26 Jan. te Londen. Med. Indië 27 Febr. 29 Jan. van Perim. Ned. Indië 8 Maart 28 Jan. van Batavia. Hebe (Ned.) Midd. Zee 3 Febr. 28 Jan. van Lissabon. Vigo 3 Febr. 29 Jan. vertrokken. Ned. Indië 27 Febr. 29 Jan. van Colombo. Ned. Indië 8 Febr. 29 Jan. van Malta. Luxembourg (Belg) La Plata 6 Febr. 26 Jan. van Buenos Aires. La Goulette (v. IJm.) 30 Jan. van Gibraltar. West Indië" 24 Jan. van Guatemala- Montferland (Ned.) x) Buenos Aires 17 Febr. 27 Jan. van Rio Midd. Zee 22 Febr. 28 Jan. te Fiume. Njegos (J.S1.) La Plata 7 Febr. 25 Jan. van Dakar. Zuid Afrika 27 Jan. van Beira. Neleus (Eng.) x) Japan 5 Febr. 29 Jan. te Manilla. Odense in lading. Oranje Nassau (Ned.) West Indië 4 Febr. 29 Jan. van Madeira. Odysseus (Ned.) Bordeaux 7 Febr. vertrekt 3 Febroari. Osmussaar (Estl.) Huelva 27 Jan. vertrokken. Phrygia (Du.) Mexico 17 Jan. 2 Jan van Trinidad. Pto Barrios 4 Febr. 30 Jan. van Flores. Peisander (Eng.) x) Batavia 11 Febr. 29 Jan. van Pt. Said. Phrontis (Ned.) Batavia 8 Maart 28 Jan. vertrokken. Promotheus (Eng.) x) Batavia 21 Febr. 28 Jan. van Belawan. Mexico 14 Febr. 30 Jan. van Trinidad. Midd. Zee 13 Febr. 29 Jan. van Chios. Poseidon (Ned.) Hamburg 3 Febr. vertrekt 2 Februari. Prahova (Roem.) La Plata in lading. Polydorus (Ned.) x) Batavia 9 Maart vertrekt 4 Februari. Perna (Ned.) x Aruba 2 Febr. 29 Jan. te Rotterdam. Port Red on 8 Febr. 25 Jan. van Alexandria. ■<anrifnntein (Ned Afrik» 31 Jan. van Marseille. Robert Holt (Eng.) West Afrika 17 Jan. van Takoradi. Salland (Ned) Buenos Aires 1 Febr. 26 Jan. van Las Palmas. Serooskerk (Ned.) x) lapan 27 Jan. van Colombo. Stella (Ned.) Constantza 2 Febr. 30 Jan. van Finisterre. Sembilan (Ned.) x) Ned. Indië 20 Jan. van Padang. Saturnus (Ned.) Midd Zee 4 Febr. 28 Jan. van Gibraltar. Sigurds Faulbaums- <Let La Plata 22 Febr. 19 Jan. van Rosario, Saleier (Ned.) X) Ned. Indië 28 Jan. van Batavia. West Afrika 11 Febr. 23 Jan. te Takoradi. laygetos (Gr.) La Plata 31 Jan. 30 Jan. van Niton. La Plata 2 Febr. 25 Jan. van Las Palmas. Zwarte Zee 13 Febr. 30 Jan. te Patras. Tarakan (Ned.) x) Batavia 29 Jan. van Pt. Said. Troja (Du.) Pto Barrios 3 Mrt. 28 Jan. vertrokken. Tiberius (Ned.) Jaffa 20 Febr. 27 Jan. van Volo. Trajanus (Ned.) Midd. Zee 4 Febr. 29 Jan. van Gibraltar. Tahchee (Eng.) x) Beaumont heden 31 Jan. te Havre. Theseus (Ned.) Danzig 6 Febr. vertrekt 3 Februari. W. Afrika 26 Jan. van Sassandra. V.N. Goulandrirs (Gr.) La Plata 6 Febr. 21 Jan. van St Vincent Venus (Ned.) Constantza 23 Febr. 30 Jan. vertrokken. Wendover (Eng.) Gal.veston 29 Jan. van New-Orleans. Westland (Ned.) x) Hamburg 5 Febr. vertrekt 4 Februari Zuiderkerf \'ed <0 i»r>an 27 Jan. van Osaka. Scheper voorzien van een x) u)r> groote? <1ar> 6UUU ton LEZING OVER G EBREKSZIEKTEN. Op Dinsdag 7 Februari houdt de arts IJ. Hettema uit Rotterdam voor de afdeeling Be verwijk van de Nederlandsche Vereeniging voor Natuurgeneeswijze een lezing over „Ge- breksziekten". De bijeenkomst wordt gehouden in het Witte Kruisgebouw aan de Baanstraat. Jaarvergadering L. T B, Dinsdag hield de afdeeling Heemskerk van den R.K. Diocesanen Land- en Tuinbouwbond haar jaarvergadering in het R.K. Vereenigings gebouw. De voorzitter de heer Th. Bruin, wenschte de aanwezigen bij de opening nog een zalig nieuw jaar en merkte op, dat 1938 voor de bedrijven uiterst slecht, doch voor de afdeeling vrij guns tig is geweest, daar verschillende nieuwe leden zijn toegetreden. Van het hoofdbestuur was een schrijven inge komen, waarin werd medegedeeld, dat de R.K. Landarbeidersbond „St. Deus Dedit" contact zoekt om voor Kennemerland een collectief ar beiderscontract voor den land- en tuinbouw vast te leggen. Op 3 Februari zal daarom in het K. S. A.-gebouw een bespreking gehouden wor den met het hoofdbestuur van „Deus Dedit" en de afdeelingsbesturen van den L. T. B. Het afdeelingsbestuur verkreeg van de ver gadering voor deze besprekingen vrij mandaat. Uit het jaarverslag van den secretaris, den heer J. v. Duivenvoorde bleek, dat het ledental met 25 is voortuitgegaan. Er is weer een twee jarige tuinbouwcursus georganiseerd, terwijl het St. Nicolaasfeest weer ten volle is geslaagd. De heer P. Termes bracht het financieel ver slag uit. Het batig saldo bedroeg f 29,46. Tot nieuwe verificateurs werden benoemd de heeren J. de Ruyter en J. Verdel. Bij bestuursverkiezing werden de heeren Th. Bruin en J. v. Duivenvoorde, voorzitter en secretaris, bij acclamatie herbenoemd. In de plaats van den heer A. J. Stuyt, die zich niet meer herkiesbaar stelde, werd gekozen de heer Th. Sinnige. De heer Th. Bruin werd weer tot voorzitter benoemd. Bij de rondvraag werd medegedeeld, dat op de steunuitkeering een voorschot kan worden opgenomen. De betrokkenen dienen zich daartoe te vervoegen bij den heer J. Muyen, Kleine Houtweg, alhier. De heer R. Beentjes gaf nog een uiteenzetting over de inhouding van de steun aan kleine tuinders. Opschorting is niet mogelijk, doch de gedupeerde tuinders kunnen zich wenden tot het Algemeen Armbestuur, wel ke instantie zoonoodig aanvullend zal optreden. FILMAVOND. Woensdagavond wordt in het K. S. A.-gebouw voor de leden van de Kruisvaart en K. J. C. een gratis filmavond gegeven. PERSONALIA. De heer P. Hourik alhier, voorheen hulpver pleger aan het Prov. Ziekenhuis „Duin en Bosch", is met ingang van heden aangesteld totp vast-verpleger. NED. TUINDERS- EN BOERENBOND. In het lokaal van den heer L. Schippers vond Dinsdagavond de jaarvergadering plaats van de afdeeling Heemskerk van den Ned. Tuinders- en Boerenbond. De voorzitter, de heer R. W. A. Muijen heette de aanwezigen hartelijk welkom. Door den secretaris, den heer Chr. v. d. Oute- naar, werd een goed verzorgd jaarverslag uit gebracht waarin met voldoening melding werd gemaakt, dat het ledental vooruit is gegaan' en thans 56 bedraagt en ook, dat de verhouding met dé zusterorganisaties steeds beter wordt. Het financieele verslag uitgebracht door de heer H. Tijms vermeldde een batig saldo van f 28,79. Bij de bestuursverkiezing was aftredend de voorzitter, de heer R. W. A. Muijen; die bij acclamatie werd herkozen. Tot verificateurs werden benoemd de heeren B. v. d. Hoik en A. Schoehuis. De voorzitter deelde mede dat de minimum prijs voor snijboonen voor dit jaar is vastge steld op 6 cent per K.G. Hierna werd de agenda voor de a.s. Prov. en Landelijke vergadering besproken; door de af deeling zullen dit jaar geen voorstellen hiervoor worden ingediend. Vervolgens werd door den voorzitter den steun op de producten en kl. tuinderssteun besproken. Tot slot werd nog een gratis verloting gehou den van tuinbouwgereedschappen. Hoogovens Binnenhaven PaftierlahriPk V1SSCHERU EN SCHEEPVAART TE IIMUIDEN AANGEKOMEN SCHEPEN Söderhamn Surte göderhéaw Zweedsch NederL s.s. m.s. Ask Zeemeeuw. laden bijlegger cellulose HAARLEM, 31 Januari. Bevallen 28 Januari: J. C. v. d. Voorn—Smid, z.; A. J. v. d. Mark—v. d. Berg, z.; A. Bronk- horst—van Kampen, z.; 29 Januari: E. R. M. BrandtGrundmann, z.; M. T. Draijer—van Rooden, z.; A. M. Hopman—v. Avezaath, d.; 30 Januari: G. v. d. Linden—Elizen, d.; K. B. VriesendorpLöfström, zW. H. Visscher Duits, z.; P. Dijkhuizen—Glas, d.; T. Hagen doorn—v. Koningsbruggen, d.; C. C. Hollander Briedé, z.- C. M. Banning—Berendes, z. Overleden 29 Januari: C. E. SikkesFruij- tier, 81 j., Hazepaterslaan; 30 Januari: C. J. M., 2 j., z. v. D. Smink, v. Oosten de Bruijn- straat; G. J. F. Andriessen—Vester, 81 j., Zijl- weg; P. Vergers, 81 j., Zaanenlaan; E. HL Men'ke. 53 j., Verspronckweg; W. G. Boeree ie Blom. 76 j„ Meeuwenstraat; 31 Januari: A. v. d. Beek—Grasman, 67 j., Soerabajastraat. AGENDA VOOR BEVERWIJK WOENSDAG 1 FEBRUARI Luxor Theater, Breestraat: „Moto, de geheim zinnige" en „Dancing Man", 8 uur. AGENDA TE HAARLEM Heden: WOENSDAG 1 FEBRUARI Stadsschouwburg: Eerste voordrachtavond van leerlingen van de Maatschappij tot bev. der toonkunst afd. Haarlem. Gemeentelijke Concertzaal: Ledenconcert H. O, V., 8.15 uur. Palace Familie Cinema: „Dybuk" en Jimmy erft een dollar", 2.en 8.15 uur. Rembrandt Theater: „De big van het vreem- ienlegioen". Op het tooneel: Okito 2.30, 7 en '415 uur. Frans Hals Theater: „Tarakanova", 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor Sound Theater: „Professor.... wat ben je begonnen! 2.30, 7 en 9.15 uur. Spaame Theater: „De Kruistochten" en „Amor op de ranch" „De Kerkuil", Nieuwe Gracht 23. Tentoonstel ling werk W. Oepts. 105 uur. Teyler Museum, Spaame 16, 113 uur, be- iaJve 's Maandags Toegang vrij. Palestina Diorama's, Schotersingel 117a. Ge opend eiken werkdag (behalve Vrijdags) van 35 en 79 uur. DONDERDAG 2 FEBRUARI Stadsschouwburg, Wilsonsplein: Uitvoering Tooneelvereeniging „Jacob van Lennep" met „En Jacob diende Palestina Diorama's, Schotersingel 117a. Ge opend eiken werkdag (behalve Vrijdags) van 3—5 en 2^-9 uur.

IJmuider Courant | 1939 | | pagina 3