De raad behandelde de begrooting Sleutel weg? Tel. 11493 HEEMSKERK CASTRICUM De nieuwe gemeenschapsgedachte gepropageerd Kampeeren bij nacht op het strand weer verboden. Woensdagmorgen kwam de gemeenteraad in openbare vergadering bijeen ter behandeling van de begrootingen voor het dienstjaar 1939. Voorzitter de burgemeester. Afwezig was de heer Brouwer. Alvorens met de behandeling van de agenda een aanvang te maken hield de voorzitter de gebruikelijke nieuwjaarsrede, waarin hij een overzicht gaf van den toestand der gemeente. Nieuwjaarsrede Burgemeester. De voorzitter herinnerde, na den le den een gelukkig jaar te hebben toegewenscht, aan de vreugdevolle gebeurtenissen in de ko ninklijke familie, waardoor de band tusschen vorstenhuis en volk weer werd versterkt. Wat de gemeente betreft, de bevolking ver-J toonde ook in 1938 weer een snellen groei en* telde op 31 Dec. j.l. 7525 zielen, een toename van 5.42 pet. De afgifte van het gasbedrijf was 1.000.000 kub. M. Het aantal afnemers i's thans 1452. De werkloosheid vertoonde een teruggang. Ge middeld waren 102 werkloozen ingeschreven. Aan steun werd een bedrag van f 22697 uitbe taald. In de groep A van de kleine boeren werd f 857.66 uitgekeerd, in groep B f 2222.44, aan kleine tuinders f 816.06. Armenzorg vereischte een bedrag van f 17.500. de B-steun f 600. De werkzaamheden van het bureau voor bouw en woningtoezicht namen zeer toe. 69 aanvra gen werden behandeld voor 222 woningen met een bouwbedrag van f 652.522 (vorig jaar f 324.432). De financieele positie van de gemeente eïscht groote voorzichtigheid. Belastingvei-laging is dan ook niet mogelijk. Tenslotte sprak de burgemeester de hoop uit, dat de heftige vergaderingen van den raad tot het verleden zullen behooren. Zooals het wel eens toeging moet het niet in het belang van de gemeente worden geacht. In een rustige sfeer kan beter worden gewerkt en daarom drong spr. er op aan elkanders standpunt te waardeeren. Algcmeene beschouwingen. Van de gelegenheid tot het houden van alge- meene beschouwingen wordt allereerst gebruik gemaakt door den heer P. d e N ij s (R.K.), die zijn voldoening uitspreekt over het sluiten van de begrooting. Daaruit blijkt, dat een gezond fi nancieel beheer is gevoerd. Het beleid van B. en W. is goed geweest in het afgeloopen jaar. In den tuinbouw was de toestand nog aller minst gunstig. De steun voor de kleine tuinders moet nog onvoldoende worden geacht. Ook de werkloosheid vertoonde nog geen vermindering. Spr. betreurde het, dat het rioleeringsplan in werkverschaffing moest worden uitgevoerd. Vooral de vaders van groote gezinnen komen met hard werken niet boven het steunbedrag, Gaarne zou spr. zien, dat B. en W. pogingen aanwenden om een kindertoeslag ingevoerd te krijgen. Ook zou het volgens spr. aanbeveling verdienen de bepalingen van de steunverleening" toe te passen naar den geest en niet zoo strak naar den letter. Stopzetting van de steunverlee ning heeft tot gevolg gehad, dat zelfs menschen van 60 jaar in de werkverschaffing terecht kwamen. Ook drong spr. er op aan de gemeente te ver fraaien door den aanleg van plantsoenen en par ken, waarin men rustig kan wandelen en waar de muziekvereenigingen kunnen concerteeren.Dit zal de vestiging van vreemdelingen in de hand wei-leen. Ook gaf spr. in overweging villabouw te bevorderen. De voorrangsweg door het centrum van het dorp achtte spr. een groot gevaar. Gaarne zag dat B. en W. pogingen zouden willen aanwen den om van Waterstaat ontheffing van de Dorps straat als voorrangsweg te verkrijgen. Beteugeling van het dansen en streng toezicht op de gelegenheden achtte spr. gewenscht. Hij riep daarvoor de medewerking in van den bur gemeester als hoofd der politie. Spr. wekte ten slotte op door eendrachtige samenwerking de nieuwe gemeenschapsgedachte te bevorderen. De heer P. de W i 1 d t bracht de verkiezing van wethouder Hellinga in herinnering. Hij be treurde het, dat 3 Katholieke arbeiders-afge vaardigden de verkiezing van een rooden wet houder in de hand werkten. Aangezien ook de andere wethouder volgens spr. „rood in daden" is en handelt tegen de pauselijke encyclieken, werd het rechtsche Castricum overgeleverd aan de „rooden". Het beleid van den burgemeester kon spr. in groote lijnen goedkeuren. Vooral had spr. be wondering voor het optreden van den burge meester tegen excessen aan het strand. Uitvoerig ging spr. in op den algemeenen toe stand en bepleitte een verlichting van de lasten voor de middenstanders en opneming van meer dere tuinders in de diepspitregeling. Spr. achtte' het voorts gewenscht, dat de personeele belasting verlaagd wordt terwille van de vestiging van forensen. Met voldoening had spr. geconstateerd, dat dank zij het optreden van het hoofd der ge meente het verzet tegen de uitzending naar werk verschaffing werd gebroken. Dit beteekende een overwinning en spr. hoopte, dat de arbeiderslei ders eindelijk hun „gemodder" tegen den bur gemeester zullen staken. De dienst voor openbare werken werkte niet tot spreker's bevrediging. Hij achtte reorganisa tie gewenscht. Tenslotte legde hij wederom de vraag aan B. en W. voor of het geen tijd wordt gas van Hoog ovens te gaan betrekken. Nu Zaandam dat ook gaat doen, kan misschien wethouder Hellinga zelfs wel voor aansluiting bij Hoogovens voelen. De heer De Wildt eindigde zijn betoog met een woord van lof voor den arbeid van den bur gemeester en niet minder voor het werk van de( ambtenaren, die de sociale zaken behandelen. Mevr. BakkerPieters gewaagde met voldoening van de uitvoering van het rioleerings plan, al achtte zij het principieel onjuist, dat dit in werkverschaffing geschiedt. Belastingverlaging achtte spreekster zeer noo- dig, al zal haar fractie daarop niet te sterk aan dringen in verband met den financieelen toe stand der gemeente. Ook sprak mevr. Bakker een woord van aanbeveling voor het comité- „Huishoudelijke Voorlichting", al meende zij, dat de samenstelling van dit comité niet op de juiste wijze geschiedde. Tenslotte drong zij aan op samenwerking en vooral op waardeering van elkanders overtuiging en op invoering van de schoolvoeding per 1 November. Wethouder De Vries zei, dat de beschou wing van den heer De Wildt alle hoop om tot samenwerking te komen weer den bodem heeft ingeslagen. Acht jaar geleden werd de strijdbijl weer op gegraven en wordt nog altijd gehanteerd. Toen toch moest de Katholieke fractie weggewerkt 'worden, maar de Katholieke arbeidersafgevaar digden hebben zich daartegen met hand en tand verzet. Nochtans werd de eenheid verscheurd, de Katholieken namen met twee lijsten deel aan de verkiezingen. Maar ook onder de dissiden ten bleek de eenheid zoek te zijn. Tenteinde den steun te verkrijgen van de soc. dem. voor de ver kiezing van een wethouder van de fractie-De Wildt werd wederkeerig medewerking beloofd aan de verkiezing van een soc. dem. wethouder, ten koste van een katholieken wethouder. De S. D. A. P. bedankte voor de eer. Het verwijt, dat nu een soc. dem. wethouder is gekozen hield derhalve geen steek. Aan de hand van genomen besluiten trachtte spr. aan te toonen, dat de frac tie-De Wildt volkomen in strijd handelde met de nieuwe gemeenschapsgedachte, waarvan recht vaardigheid en liefde de grondslagen vormen. Spr. betreurde de verkiezing van een niet- katholiek als wethouder, niet om diens persoon, maar omdat hieruit bleek, dat op sociaal ter rein een kloof is ontstaan tusschen de katholieke raadsleden. Machtswellust noemde wethouder De Vries de oorzaak van de capriolen van de fractie De Wildt, die een wethouder had kunnen afvaar digen, wanneer zij maar met den juisten can- didaat was gekomen. Wethouder Hellinga (s.d.a.p.) stemde ir met de meening van den heer De Nijs, dat de behoefte aan het scheppen van wandelgelegen heden voor de gemeente inderdaad bestaat. Deze aangelegenheid heeft echter de aandacht van B. en W. en spr. zal dit dan ook behandelen De ontwikkelingsperiode, die de gemeente door maakt, maakt het volgens spr. noodig, dat de dienst voor openbare werken eerder uitbreiding, dan inkrimping moet ondergaan. De tegen woordige bezetting zal op den duur zeker niet voldoende zijn. Dat deze dienst al te grooten omvang zou hebben achtte spr alleen maar een kortzichtig standpunt van den heer De Wildt. Wat spreker's verkiezing als wethouder betreft, de heer De Wildt heeft daaromtrent in tegen spraak met zichzelf gehandeld, want spr. had reeds 4 jaar eerder wethouder kunnen zijn juist met medewerking van den heer De Wildt. Spr. zou dan ook wel eens gaarne willen hooren, in welken tak van dienst de opbouw van den socia- listischen staat wel te bespeuren zou zijn. De omstandigheden van het gasbedrijf te Zaandam kunnen niet worden vergeleken met die van het bedrijf te Castricum. Het gasbedrijf heeft de bewondering van deskundigen en het wordt beheerd op een wijze, die alle critiek kan doorstaan. De voorzitter zei, in antwoord op de door den heer De Nijs gemaakte opmerkingen, dat stopzetting van de steunverleening niet noodig zal zijn. Wat de parkaanleg betreft, dit is zeer kostbaar. Daarom zou een villapark worden bevorderd, maar ook dan zal zoo'n park niet rendabel kunnen zijn. De bebouwing van den „Puikman" heeft de aandacht van het college. Ten aanzien van den voorrangsweg merkte spr. op, dat het aantal ongevallen zeer minimaal is. In de meeste gevallen moesten deze ongeluk ken ook aan eigen onvoorzichtigheid worden toegeschreven. Het dansvraagstuk heeft spreker's volledige aandacht en tal van maatregelen zijn genomen om de excessen te beteugelen. In tweede instantie beantwoordde de heer D e Wildt de aan zijn adres gemaakte opmer kingen. Spr. bleef van meening, dat de werkverschaf fing een zeer gunstigen invloed heeft gehad. Een villapark achtte spr. daar, waar het ont worpen was, voor deze gemeente belachelijk. Spr. zou daarover maar liever niet meer willen spreken. Den heer De Vries beantwoordend beaamde spr., dat de verhouding onder de katholieken zeer slecht is, met name dan onder de katho lieke arbeiders. Wellicht zal van hoogerhand worden ingegrepen om daarin verbetering te brengen. Ook de heer De Vries kan daaraan medewerken. In 1931 waren de stemmen over de katholieke arbeiders zeer verdeeld. De heer B e r 1 e e: Da's niet waar. De -heer De Wildt voortgaande merkte op, dat destijds de wethoudersverkiezing ook niet de instemming had van sprekers fractie. Juist om toen de verkiezing van den heer De Vries te verijdelen, wilde spreker's fractie liever de ver kiezing van den heer Hellinga bevorderen. Wat de benoeming van een controleur voor de steunverleening betreft, spr. kon in het open baar verklaren op gezag van heer Nolet, dat de heer v. d. Wakker geen goeden controleur was. Spr. hoopte evenals de heer De Vries, dat de katholieke kiezers eindelijk hun verstand zullen gebruiken. De ontworpen verordening op het bouwen noemt spr. bedroevend. Toepassing zal naar spr.'s overtuiging tot ondergang van de gemeen te leiden. De heer De N ij s drong er nogmaals op aan van de provincie een terrein voor villabouw te verkrijgen aan den duinrand. Wethouder De Vries wilde van den heer De Wildt gaarne de bewijzen hebben, dat hij tegen de bedoelingen van de pauselijke encyclie ken zou hebben gehandeld. Nadat de heer B. R e s nogmaals aan de ver kiezing van wethouder Hellinga had herinnerd maakte de heer Berlee een aantal opmerkin gen. Hij bleef het o.a. betreuren, dat het nacht- kampeeren werd ingevoerd met medewerking van enkele katholieke raadsleden. Ook bleef spr. van oordeel, dat uitvoering van het rioleeringsplan in het vrije bedrijf belasting verlaging niet had behoeven te belemmeren. Spr. ontleende, dat de verkiezing van wet houder Hellinga reeds van te voren „in kruiken en kannen'' zou zijn geweest. Met de drie ka tholieke raadsleden Berlee, De Nijs en De Vries werd geen overleg gepleegd door de groep-De Wildt, van wie daartoe toch het initiatief had moeten uitgaan. De heer Spaansen vond, dat ieder maar eens bij zichzelf moet beginnen, om tot een nieu we gemeenschap te komen in het belang van een goede samenwerking. De vergadering werd hierna geschorst. In de middagzitting, waarin de heer Brouwer aanwezig en de heer G. Res afwezig was, werd de behandeling der begrooting voortgezet. De bcgrooting. De heer Brouwer drong er op aan de amb tenaren voor hun overwerk te beloonen in den vorm van een toelage of van een extra-perio dieke verhooging. De heer De Wildt brak een lans voor een betere salarieering van den jongsten schrijver ter secretarie. De voorzitter zei, dat een en ander in het college nader kan worden besproken. De heer Brouwer bepleitte samenstelling van een stenografisch raadsverslag. Ook dit wil de de voorzitter overwegen. De heer Berlee drong er op aan den raads leden evenals vroeger de gewoonte was tijdens de raadsvergaderingen een kopje thee te ver strekken. Na eenige besprekingen werd besloten daar voor een bedrag van f 50 op de begrooting te plaatsen. Het kampecren. De heer Spaansen (R.-K.) deed een be roep op den raad om de verantwoording voor het kampeeren bij nacht nog eens te willen over wegen. Spr. vond dat niet bevorderlijk voor den goeden naam der gemeente. De voorzitter zei, dat dag en nacht ge controleerd wordt, maar er is niets voorgevallen. Trouwens, slechts negen menschen hebben daar van gebruik gemaakt. De heer Spaansen had met voldoening ge constateerd, dat de burgemeester zeker goede maatregelen heeft genomen tegen excessen. Toch zag spr. deze kampeergelegenheid gaarne verdwijnen. De heer De Wildt (R.-K.) vond daarvoor geen enkele reden aanwezig. Er waren geen klachten. Wanneer de controle zoo blijft wil spr. dit kampeeren gaarne laten voortduren. De heer Berlee achtte het niet gerechtvaar digd dit kampeeren voor negen menschen te handhaven. Wordt dit aantal deelnemers groo- ter, dan is het voor spr. de vraag of het toezicht dan wel voldoende zal zijn. Voor andere terrei nen draagt spr. geen verantwoording. De voorzitter vond het vreemd, dat over het groote terrein van de provincie, waar eenige duizenden menschen kampeeren en waar slechts 1 nachtwaker is, in den raad geen klachten wor den vernomen. De heer Hellinga (s.d.a.p.) wilde opmer ken, dat ook de Katholieken duizenden kampeer ders tellen. Het gaat er maar om, dat men de menschen, die gewoonlijk opgesloten zitten in de steden, gelegenheid te geven te genieten van de natuur. Al is spr. niet katholiek ook hij zou geen excessen dulden. De heer De Wildt kon geen voorstel steu nen om alleen het kampeeren aan het strand te verbieden. Laat men dan den moed hebben om ook het kampeeren op het provinciaal terrein te verbieden. De heer De Nij s (R.-K.) zou dat een klein zieligheid vinden, want de provincie heeft dui zenden guldens besteed om het terrein goed in te richten. De heer Spaansen wilde, dat de raad zich in het algemeen tegen het kampeeren uitsprak. De heer Berlee zei, dat dit toch de goed keuring niet zal verkrijgen van Ged. Staten. Kampeeren bij nacht verboden. De heer Spaansen stelde tenslotte voor het nachtkampeeren op het strand te verbieden. Dit voorstel werd met 6 tegen 4 stemmen aan genomen. Tegen mevr. Bakker en de heeren Brouwer, De Wildt en Hellinga. Nog een gevaar: de kermis: De heer De Wildt wilde, dat een verzoek wordt gericht tot de Chr. gemeenschap om de godsdienstoefeningen op kennis-Zondag vroeger te doen eindigen, zoodat de kermis te 4 uur ge opend zou kunnen worden. De uren van 47 uur zijn toch bestemd voor de kinderen. Het dansen zal niet vóór 7 uur aanvangen. Mevr. Bakker vond de Bakkummerkermis een bron van gevaar voor de jeugd, want gebeuren daar dingen, die niet goed zijn. Wan neer men haar niet wil afschaffen, laat men haar dan een maand vervroegen. De voorzitter meende te moeten consta- ieeren, dat alle vermakelijkheden in Castricum zoo'n beetje annex schijnen te zijn met zedeloos heid. Spr. wilde daartegen toch protesteeren. Overigens meende spr., dat men te Bakkum de kermis niet gaarne zou willen missen. Vervroeging van de kermis acht men even min gewenscht. De voorzitter verklaarde zich bereid zich nog eens in verbinding te stejllen met de kerkgenoot schappen, teneinde vervroeging van de kerk diensten op kérmis-Zondag te verkrijgen. Een voorstel om het salaris van den frulpop- zichter op f 500 te brengen inplaats van op f 750 werd met 46 stemmen verworpen. Bij de behandeling van de begrooting van Maatschappelijk Hulpbetoon uitte de heer Brouwer klachten over de trage afwikkeling van zaken betreffende ziekenhuisverpleging. De heer Berlee, lid van Maatschappelijk Hulpbetoon, deed de toezegging deze aangelegen heid te zullen onderzoeken, teneinde rapport aan den raad'te kunnen uitbrengen. Tenslotte werd de begrooting goedgekeurd, nadat de heer Berlee nog had medegedeeld, dat de schoolvoeding volgend jaar vroeger zal aanvangen, maar dat dan op de Vrijdagen van wege moeilijkheden met het menu geen maal tijden zullen worden verstrekt. Jaarvergadering van Eer". ,De Laatste De begrafenisvereeniging „De laatste eer", hield in hotel Bakker haar jaarvergadering. Van de 180 leden waren slechts 18 personen aanwezig. Het jaarverslag van den secretaris was kort en krachtig. Uit de rekening en verantwoor ding bleek, dat er een batig saldo van f 147 was. Het voornaamste punt van bespreking maak te de verkoop van den lijkwagen uit, doch door de slechte opkomst van de leden werd besloten om ieder lid een circulaire te doen toekomen, waarop het vooir of tegen den verkoop kan worden aangeteekend. Deze cir culaires moeten bij het bestuur worden in gezonden Vervolgens werd de heer C. J. Brouwer, die aftrad als voorzitter van den raad van com missarissen, bij acclamatie herkozen. Bij de rondvraag informeerde de heer P. de Boer naar de uitkeering. Hij meende nu de vereeniging geen schuld meer heeft, dat de uitkeering wel verhoogd kon worden. De voorzitter deelde mede, dat deze reeds met' 4 gulden verhoogd is en gebracht werd van f 30.50 tot f 34.50. Het W. B. THEATER draait: „Stormduivels" en „Hoe langer hoe gekker". In de nieuwe bioscoop-week vertoont het W.B.-Theater als hoofdnummer de Zuidzee- film „Orkaan" met Dorothy Lamour, Jon Hall, Mary Astor en Thomas Mitchell in de hoofdrollen. Het is een feestdag op het eiland Manukura in de Zuidzee. Nagle's schoener is juist bin nengevallen en dat beteekent voor Marama, de dochter van het stamhoofd, dat zij nu zal trouwen met Terangi, den eersten stuurman aan boord. Terangi en Marama worden door Vader Paul. den priester van het eiland, in den echt verbonden, maar na een paar dagen moet Terangi weer met kapitein Nagle mee naar Tahiti. En daar gebeurt, iets, dat een schaduw werpt op het onbezorgde leven van den jongen zeeman. In een café in Tahiti slaat hij een dronken blanke, die hem tartte, neer. Dit zou niets beteekend hebben, als deze blanke niet eenigen politieken invloed achter zich had. waardoor Terangi vrij zwaar ge straft wordt met zes maanden dwangarbeid. Kapitein Nagle, die alles in het werk gesteld heeft om gratie voor Terangi te krijgen, drukt hem op het hart zich goed te gedragen, want hij weet hoe vreeselijk gevangenisstraf voor de in vrijheid opgegroeide eilandbewoners is. Als Terangi bij zijn dwangarbeid op zekeren dag den schoener weerziet, kan hij zich niet be dwingen, springt in zee en zwemt het schip achterna. De bemanning merkt hem niet op en Terangi komt uitgeput weer aan land, maar hij wordt weer gegrepen. Zijn straf wordt ver zwaard en weer ontsnapt hij. De gevangenis- muren kunnen hem niet houden. Zijn straf wordt steeds grooter, maar telkens ontsnapt hij weer, totdat hij tenslotte vlucht in een kano, waarin hij koers zet naar het op 600 mijl gelegen eiland Manukura. Op Manukura sym pathiseert iedereen met Terangi. behalve de administrateur De Laage, die zijn invloed niet wil laten gelden om Terangi verlichting van straf te bezorgen. Nadat Terangi ,met zijn vrouw nog tal van avonturen op zijn vlucht hebben meegemaakt komt het hoogtepunt van deze film een orkaan. Een orkaan, die U van de eerste rij parket naar de laatste rij stalles blaast, die als het ware Uw oogen vult met een nevel van spat tend zeewater, die Uw hart samenknijpt en Uw hartklop voortjaagt. Het is werkelijk iets ge weldigs wat in deze film tot stand is gekomen, want de natuur in al de brute kracht wordt tot in de perfectie geïmiteerd. Het is dan ook één van de boeiendste schouwspelen, die het witte doek ooit bracht. Het tweede hoofdnummer is „Hoe langer hoe gekker". De wekelijksche lijst. Gevonden en verloren voorwerpen. Aan het politiebureau zijn inlichtingen te bekomen over de volgende gevonden en ver loren voorwerpen en dieren: Gevonden: ceintuur, roode kinderporte- monnaie, combinatietang en eenige sleutels, roodbruin hondje, kinderwantje, reserve-wiel, horlogeketting, geel-wit hondje, huissleutel, nummerplaat M 37383, vulpen, donkerblauwe jongensjas, eenig geld in een papiertje, zwart hondje, huissleutel, kinderwantje, roode cein tuur, bruine heerenportemonnaie, wollen das, hondje, man tel ceintuur, blauw kinderwantje, ketting. Verloren: gele damestasch met ritssluiting, bloedkoralen oorbel, belastingmerk, bruin hondje met grijs dek, zwart lederen heeren portemonnaie, inhoudende ongeveer f 80, -gou den dameshorloge, bruine damesportemonnaie, inhoudende f 10, blauwe damesportemonnaie, inhoudende nummerbewijs G 16014, wegen- belastingkaart en rijbewijs A, belastingmerk, kosteloos belastingmerk in étui, jaarabonne ment Ned. Spoorwegen, baal meel, gouden ring en een ponds-gewicht. HET SIGARENMAGAZIJN „CUBA". Vrijdagmiddag opent de heer E. Koop in het pand Breestraat no. 15 zijn sigarenzaak, welke hij den naam „Cuba" gaf. Natuurlijk bevat de sorteering de meest bekende siga ren- en sigarettenmerken en ook de pijp- rookers kunnen in de nieuwe zaak hun keu-ze wel maken. DE SLEUTELSPECIALIST, L. Veerstr. 10 (Adv. ingez. Med.) Een scène uit de film „Alexander's Ragtime Band". (Luxor Theater, Beverwijk.) Een goed jaar voor Hercules. De Christelijke Gymnastiekvereeniging „Her cules" heeft gisteravond in het Ned. Hervormd Vereenigingsgebouw aan de Oosterwijkstraat haar jaarvergadering gehouden, welke uitste kend bezocht was. Na de gebruikelijke opening door den voor zitter, den heer J. Tabak, heeft de secretaresse mej. Molenaar, het jaarverslag uitgebracht. Hier uit bleek, dat het afgeloopen jaar voor de ver eeniging zeer druk is geweest. Uit het jaarverslag van de penningmeesteresse bleek, dat ondanks de hooge uitgaven in 1938 de boeken afgesloten konden worden met een klein batig saldo. Bij monde van den heer J. Schaap deelde de kascommissie mede, dat de boeken en beschei den in uitstekende orde waren bevonden, zoodat de penningmeesteresse onder dankzegging voor het gehouden beheer décharge werd verleend. In de kascommissie werd hierna benoemd de heer J. Stil. Namens de propaganda-commissie heeft ver volgens de heer J. Stil verslag uitgebracht. Uit dit keurige verslag bleek, dat de commissie veel werk heeft verricht, dat echter mooi beloond werd, daar velen toetraden als iJid of donateur. De voorzitter heeft den leden van de propa- -commissie hartelijk dank gebracht voor de werkzaamheden. Tot lid van de propagandacommissie werd be noemd mej. J. Versluis. Bij de hierna gehouden bestuursverkiezing werden de heeren J. Tabak, L. Offerhaus en mej. Swalve bij acclamatie herkozen. De directeur van Hercules, de heer L. Nieu- wenweg, heeft hierna eenige mededeelingen ge daan over de uitvoeringen, waarna de voorzit ter, den heer Nieuwen weg dank bracht voor het vele werk, dat hij in het afgeloopen jaar weer voor de vereeniging heeft verricht. Het bestuur stelde hierna voor om tot Dr. J. de Vries een verzoek te richten.» om het eere- voorzïtterschap, dat vroeger werd waargenomen door Ds. C. M. Krijger, van „Hercules" waar te nemen. Het voorstel werd aangenomen. Na de rondvraag bleven de leden nog gerui- men tijd ge;t«llig bijeen. TURNUITVOERING VAN S.S.H. De Gymnastiekvereeniging S.S.H., directeur de heer H. van Wijnen, heeft voor de uitvoe ring op Donderdag 16 Februari in het K.S.A.- gebouw, het volgende programma samenge steld: 1. Opmarsch en opening; 2. Openbare les, kleuters; 3. Dansje jongste meisjes; 4. Klas sikaal brug, jongste en oudste meisjes; 5. Paard en laag rek, jongens; 6. Paardspringen, dames; 7. Hoogbrug, heeren; 8. Vrije oefenin gen, dames; 9. Staaf oefeningen, jongens; 10. Ringen, dames; 11. Vrije oefeningen, heeren; 12. Knotsoefeningen, oudste meisjes; 13. Hoog- rek, heeren; 14. Groepen, heeren; 15. Dans, dames. EEN NIEUWE LEESBIBLIOTHEEK. De heer H. J. Eyking zal Vrijdagmiddag In het perceel Kerkstraat 15 een nieuwe lees bibliotheek openen. De bibliotheek is wel voorzien van de werken van de meest be kende en gaarne gelezen schrijvers van onzen tijd. Ook zullen nieuwe boekwerken in deze zaak worden verkocht. Langs de Lijn. Programma van de Radio Centrale. Vrijdag: Lijn I: 8.r— Hilversum I. Lijn II: 8.Hilversum II. Lijn m: 8.— Keulen. 10.20 Parijs. 12.20 Keulen, 12.55 Brussel Ned.; 2.20 Nationaal Programma; 4.45 Keulen; 5.20 Parijs. 6.35 Keulen; 7.20 Brussel Ned.; 7.50 Diversen; 8.30 Keulen; 9.50 Brussel Fr., 10.20 Brussel Ned. 10.45 Nationaal Programma; 11.40 Keulen; Lijn IV: 8.Brussel Ned. 10.35 Londen Nat. 5.20 Nationaal Programma; 6.50 Londen Reg. 7.20 Nationaal Programma; 10.05 Londen Reg. 10.20 Nationaal Programma; 10.45 Londen Reg. Lijn V: Diversen. JONG NEDERLAND VOOR CHRISTUS! Men verzoekt ons opneming van het vol gende Ter bevordering van dit doel is te Zeist opgericht de J. N. V. C. Centrale onder leiding van den Evangelist J. Kits Jhz. aldaar. De J. N. V. C. gaat niet uit van eenige Kerk of Kring, en stuurt nog openlijk, nog bedektelijk naar een bepaalde kerk of kring heen. Zij heeft slechts één doel, „Jong Neder land voor Christus te winnen". Opdat zij him juiste plaats voor God en menschen mogen innemen en onze jonge menschen daardoor meer voor hun kerk of kring zullen gaan be- teekenen. Uitgaande van de J.N.V.C. Centrale zal er D.V. op Zaterdag 4 en Zondag 5 Februari een weekeinde worden gehouden in het gebouw „Odeon", Baanstraat 32 te Beverwijk onder leiding van den Evangelisten J. Kits uit Zeist en J. KleinH-aneveld uit Musselkanaal. Vrije toegang voor alle jonge menschen. Voor ouderen voor zoover er plaats over is. Nadere inlichtingen worden gaarne verstrekt door den heer W. C. F. de W-ijs te Velsen- Noord, Mel-klaan 93. Begroetingssamenkomst Zaterdagmiddag 4 uur; te 7.30 uur avondsa- menkiomst. Tusschen de beide samenkomsten gemeen schappelijke koffietafel, brood medebrengen, Consumptie's a 10 cent verkrijgbaar. Fieten- stalling aanwezig. Het programma voor Zondag is: Zondagmorgen: Vrije kerkgang, n.m. 3 uur middagsamenkomst. Zondag n.m. 7.30 slot- samenkomst. Een beeld uit de film „Test-piloot". (Kennemer Theater, Beverwijk.) OUDERAVOND. Woensdagavond werd in het KS.A.-gebouw een ouderavond gegeven voor de ouders van de leden van de Kruisvaart en K.J.C. De avond werd geopend door den directeur kapelaan Danckaarts die allen welkom heett.e Hierna werden eenieg komische films ver toond, die bij de jongens geweldig in de smaak vielen Door kapelaan Danckaarts werd vervolgens het nut van de K.J.C. uiteengezet: spr. spoorde deouders aan. hun jongens trouw naar de groepavonden te zenden. Tot slot werden nog eenige natuurfilms gedraaid

IJmuider Courant | 1939 | | pagina 2