BURGERLIJKE STAND. VERWACHT WORDENDE SCHEPEN Het Britsche vissclierijbedrijf in 1938. Restrictiemaatregelen van Huil en Grimsby hebben hun uitwerking niet gemist. In het laatste nummer van The Fishing News worden de resultaten gepubliceerd van het Brit sche vissclierijbedrijf in 1938 en daaruit blijkt, dat de restrictiemaatregelen van de reeders van Hull en Grimsby, bestaande uit hét opleggen cedurende een deel van het jaar van een deel van de vloot, teneinde de prijzen op peil te hou den hun doel niet hebben gemist. In Engeland en Wales was de aanvoer ruim 1*4 millioen cwts. Cl cwt 50.8 K.G.) minder, de opbrengst bijna 300.000 meer dan in 1937. De gemiddelde op brengst per cwt. was 15/9 tegen 14/- 'in 1937 en 15/1 in 1936. Voor de haringvisscherij was 1938 een slecht laar De aanvoer van haring was 789000 cwts. minder dan in 1937, de gemiddelde opbrengst was 6/3 tegen 7/3 in 1937 De totale aanvoer van alle havens in Groot- Rrittannië was 20.912.575 cwts. (ruim 1060 mil lioen K.G.) ter waarde van 16.060.069 tegen 21 736.379 cwts. ter waarde van 15.354.868 in 1937. In deze cijfers zijn niet begrepen de aan voeren van vreemde schepen, welke in 1938 ruim twee millioen cwts. bedroegen. De totale aanvoer in alle Britsche havens bedroeg dus bijna 23 millioen cwts. of bijna 1170 millioen K.G. Ter vergelijking en om aan te toonen van welk een enorme beteekenis voor de betrokken landen de zeevisscherij is laten wij hieronder volgen de cijfers van Duitschland en Nederland. In de Duitsche Noórdzeehavens werd aange voerd 400 millioen K.G. versche visch, 160 mil- lioen K.G. versche haring en c.a. 700.000 kantjes pekelharing, totaal c.a. 650 millioen K.G. In de Nederlandsche havens bedroeg de totale aanvoer (versche visch, versche haring en pe kelharing) 137 1/4 millioen K.G. ter waarde van ruim 15 millioen gulden. FEESTAVOND SUPPORTERS VEREENIGING „ROOD WIT". De Supportersvereeniging „Rood Wit" houdt a.s. Zondag, ter gelegenheid van haar 4-jarig bestaan een feestavond in „Het Wapen van Velsen". Deze avond belooft, evenals de vorige, dooi de vereeniging georganisered, een mooie avond te zullen worden. Een keur van artisten zal medewerken, als: de humorist-conferencier Piet Leenhouts, de instrumentaliste Carla Diana, The Brestons, G. Nuijen, The Swing Players Band onder leiding van Dolf Brouwer en The Columbians. Dat er bal na is, spreekt wel vanzelf. Reis voortgezet. Het met lichte motorschade hier binnenge- loopen Nederlandsche motorschip Zeemeeuw heeft de reis naar Londen voortgezet nadat de schade met eigen kracht was hersteld. Deensche viscliinvoer. Het Deensche motorschip R. Jörgensen is hier van Bagenkop aangekomen met een lading pa ling en versche zeevisch. Ertsaanvoer. Van Caen kwam hier het Zweedsche stoom schip Rudolf, hetwelk voor rekening van een Fransche reederïj vaart, binnen met een lading erts voor het Hoogovenbedrijf. Uzerverscheping. Teneinde een lading ijzer voor een Oostzee haven in te nemen kwam hier het Duitsche stoomschip Hansa van Brunsbuttel in ballast in de buitenhaven van het Hoogovenbedrijf. Uzerverscheping. Van Rotterdam kwam het Zweedsche stoom schip Ask in de buitenhaven van het Hoogoven bedrijf om een partij ijzer te laden voor Zweden. AANGEKOMEN. 31 Januari: Orpheus s.s. Danzig Zaanstroom s.s. Liverpool Rijnstroom m.s. Bristol 1 Februari: Doris s.s. Diamante Amstelstroom m.s. Londen Taygetos s.s. San Pedro Castor m.s. Duinkerken R. Jörgensen m.s. Bagenkop Salland s.s. Buenos Aires Rudolf s.s. Caen Hansa s.s. Brunsbüttel Astarte s.s. Bremen Ilse s.s. Swansea VERTROKKEN. 31 Januari: Anna W. m.s. Kopenhagen Ransdorp m.s. Hamburg Fagervik s.s. NorrkÖping Vliestroom s.s. Huil Borthwick s.s. Leith Merel s.s. Londen 1 Februari: Bollsta s.s. Oslo Sigrid s.s. Drontheim Albatros m.s. Londen Patella m.s. Fayal Presto s.s. Northfleet Quickstep s.s. Newcastle Achilles s.s. Rotterdam Theano s.s. Rotterdam Theems s.s. Gent Rhein s.s. Hamburg Olga m.s. Londen HAARLEM, 1 februari. Ondertrouwd 1 Februari: J. Schouten en M. J. Bloeinink; J. H. Wennink en O. W. Lasarz; W. C. W. P. Argelo en E. C. Zeeger; J. van Meel en G. W. de Graaf; G. Kaal en J. Bruins; M. A. Christan en E. Nuisker; H. van Braak en J. C. M. de Groot; F. Jacobs en W. Ritter; J. Koetse en A. Osterman. Getrouwd 1 Februari: J. C. Maerten en M. v.Hesteren; J. H. Brouwer en C. A. R. v. d. Wouw; J. Opstal en J. L. Emous; J. Oerlemans en C. J. Heinsen; P. H. Brinkman en J. de Bruijn; H. P. Sander en E. Ruijgrok;; G. Denekamp en C. van Doorn; J. G. Boot en E. E. Kaleske;; J. J. Kuperus en T. Berendes. Bevallen 28 Januari: H. DekkerPloeg, d., 29 Januari: L. DoetsLetter, d.; 30 Januari: W. H. Visscher—Duits, z.; J. Mul—Polderman d.; E. CornetBakker, z.; C. W. van Leersum Brakel, d.; 31 Januari: J. M. E. Alofsen— lüiol, z.; W. DegensHuisman, z.; C. F. Lui- tingHoreman, z.; J. E. OomsVoortwist, z.; M. Rijbroek—Brauckmann, d.; G. M. Busman —v. Zeeland, z.; 1 Februari: M. H. Metse laarv. d. Zon, z. Overleden 30 Januari: B. M., 3 j., d. v. A. Zandvliet, Kamperlaan; 31 Januari: P. J. A. M., 15 m., z. v. A. M. Kuijt, Heussensstraat; J- A. den Bremer, 62 j., Kleverparkweg. Afscheid van het hoofd der R-K. Meisjesschool. Reeds eenige weken was het bekend, dat het hoofd van de R.K. Meisjesschool te IJmuiden-Oost, zuster Maria Paulo, door de Provinciaal Overste was benoemd voor de Missie op Java. Het onderwijzend personeel van haar school had het initiatief genomen, om in samenwerking met de leerlingen de zuster een waardig afscheid te bereiden. De Moeder Provinciaal van Maastricht was over gekomen om tegenwoordig te zijn bij dit af scheid. Dies avonds vereenigden zich alle oud- leerlingen van zuster Maria Paulo in de zangklas der school waar ook vele andere geestelijken en zusters aanwezig waren. Op allerlei wijze werd de scheidenden zuster dank gebracht voor het vele goede, dat zij voor de leerlingen gedaan heeft. Pater Frumentius bracht haar eveneens hartelijk dank voor de prettige samenwerking die hij als catechismusleeraar heeft ondervon den. Hij bood namens de oud-leerlingen de scheidende zuster een cadeau aan. Den volgenden morgen verzamelden allen zich weer in de groote zaal van het St. Fidelis- gebouw, waar ook aanwezig waren het hoofd der R.K. Jongensschool met zijn echtgenoote, het bestuur van de R.K. Speeltuinvereeniging „Vrij en Blij", het hoofd van de R.K. Meisjes school te IJanuiden en eenige geestelijken. Toen de scheidende zuster, vergezeld van de Moeder Provinciaal en de andere genoodigden de zaal binnentrad werd zij door de leerlin gen der hoogste klassen toegezongen. Een van de leerlingen A. v. d. Bos liet in een korte toe spraak tot uiting komen wat zij voor het wel zijn der kinderen heeft gedaan. Namens alle kinderen bood zij een enveloppe met inhoud aan. Lientje Haver declameerde een gedicht en Rietje Groen bood met eenige toepasselijke woorden bloemen aan. Nadat' Pater Rector namens zijn medebroediers, het schoolbestuur en de parochianen een envelop had overhan digd en eenige treffende woorden had ge sproken, bood de voorzitter van „Vrij en Blij" met een korte toespraak namens de vereeni ging bloemen aan. Nadat een tooneelstukjie was opgevoerd danJkte zuster Maria Paulo voor het treffende afscheid. Clubcompetitie D. C. IJ. Er komt teekening in de hoofdklasse. In de onderlinge competitie van D. C. IJ. be gint thans eenige teekening te komen. Voor de hoofdklasse is de beslissing, wie de A- en B-klasse zullen vormen vrijwel gevallen. De A-klas zal vermoedelijk bestaan uit de spelers: B. Dukel, Mertens, Laros, Suyk, Buis en H. de Boer. Voor de 2e helft won Dukel reeds van Mertens. Deze selectiegroep zal spelen om het clubkampioenschap van D. C. IJ. De B-klasse wordt vermoedelijk gevormd door T. Postma, A. Ligthart, De Jong, Kramer, G. Postma en Basstra. Twee spelers zullen de gradatiewedstrijden moeten spelen. In de eerste klas is het de jeugdige speler Huehl die met 4 gesp. 7 pnt. de leiding heeft. Deze klas wordt gevormd door: Huehl, Brand, v. d. Heijde, H. Schaap, Bal, v. Stralen, F. Du kel, L. Koetsier, P. Kok, Hoek, J. Smit, Broek of Boon. De stand van de onderlinge competitie hoofd klasse en le klasse is thans: Hoofdklasse. Namen: Dukel Mertens Laros Suijk Buis De Boer T. Postma Ligthart De Jong Kramer G. Postma Basstra gesp. gew. rem. verl. pnt. 10 7 2 1 16 11 6 2 3 14 9 5 2 2 12 9 3 5 1 11 8 3 3 2 9 9 2 5 2 9 10 2 5 3 9 10 3 2 5 8 10 1 4 5 6 8 1 2 5 4 6 0 2 4 2 Namen: Huehl Brand v. d. Heijde Schaap Bal v. Straten Dukel Koetsier Kok Broek of Boon Hoek Smit Eerste klasse. gesp. gew. rem. verl. pnt. MISSIE ZONDAG IN IJMUIDEN OOST. Zondag a.s. wordt in de parochie van de H. Laurentius v. Brindisi een missietentoonstel- lirug en missieavond gehouden. Na de H. Mis van 9.15 is de tentoonstelling van missiegoe' deren geopend en is er tevens voorverkoop van de kaarten voor den avond. Des avond wordt in de zaal van het St. Fi- delisgebouw door de R.K. Tooneelvereeniging K.Z.O.D. een opvoering gegeven van het prach tige blijspel „Graaf-Loodgieter". Het beheer van bet P. E. N. Leden der commissie voor medezeggen- schap. Door Gedeputeerde Staten van Noord-Holland zijn destijds bij het P.E.N. commissies ingesteld, teneinde aan de ambtenaren van dit bedrijf me dezeggenschap te verleenen ten aanzien van de omstandigheden waaronder en de wijze waarop het personeel zijn werkzaamheden verricht. Voor de medezeggenschapscommissie voor de Centrale te Velsen-Noord zijn benoemd: ir. A. Ludwig; J. H. de Klerk, adm. arrib.; J. J. D. van Doorne, le machinist: J. C. Stek, schakelbord wachter en A. R. C. Sterckel, 3e mach. Voorzitter is ir. K. v. d. Schroeff; plaatsverv. voorzitter ir. G. J. Warmelink; secr. ir. R. Kruk en plaatsverv. secr. J.P. van Amstel. De heer P. Borst, inspecteur le klas, is be noemd tot plaatsvervangend lid der medezeg genschapscommissie voor den technischen dienst, de heer M. S. Etennan tot lid van zulk een com missie voor den administratieven dienst. NAT. CIIR. GEHEEL-ONTH. VEREENIGING .De af deeling der Nat. Ohr. Gehee-Onth. Ver eeniging houde Donderdagavond een verga dering in het het Ned. Herv. Verenigingsge bouw aan de Kalverstraat. De heer C. Bakker uit Beverwijk zal spreken over „Reclasseering" dat het de bedoeling is van het bestuur om het reclasseeringswerk zoo spoedig mogelijk aan te pakken. Bridgeclub IJmuiden. Z@@ goed als kampioen 1e klas K. B. B. De Bridgeclub IJmuiden speelde deze week een zwaren wedstrijd tegen B. C. Haarlem- Noord. Alhoewel IJmuiden aanvankelijk een grooten voorsprong kreeg, ging deze in de laat ste ronden grootendeels verloren, zoodat het slechts een zeer kleine overwinning werd. Met 129 tegen 127 punten bleef B.C.IJ. in ide meer derheid. Indien deze uitslag gehandhaafd blijft, is B. C.IJ. kampioen der eerste klasse van den Ken- nemer Bridgebond, waardoor zij het volgende jaar in de hoofdklasse zal uitkomen. Uit dezen uitslag blijkt weer eens, dat de bridgesport hier ter plaatse een groote schare goede beoefenaars heeft en dat de IJmuidensche bridgers, die'nog geen lid van B.C.IJ. zijn, onge lijk hebben door zich niet aan te sluiten. Leden van het corps M. T. S., te Haarlem, geven 4 Februari a.s. in den Stads schouwburg een opvoering van het blijspel „Trouwen is niet makkelijk", door Jan Niemeyer. De medewerkenden aan dit blijspel. B.C.IJ. II speelde tegen Haarlem-Noord II, welke wedstrijd met een klein verschil door de Haarlemmers gewonnen werd. SANTPOORT OPNIEUW DIEFSTAL VAN WASCHGOED. Ten nadeele van een bewoner van Santpoort werd een hoeveelheid waschgoed ontvreemd, dat men des nachts aan waschlijnen naast de woning had laten hangen. Daar dergelijke diefstallen den laatsten tijd weer toenemen, wijst de commissaris van politie er nog eens op, des nachts geen waschgoed buiten te laten hangen. SCHIP Antonis (Gr) Alkmaar (Ned.) Aurora (Ned.) Amstelland (Ned.) x) Auctoritas (Ital.) Ariadne (Ned.) Ajax (Ned.) Baarn (Ned.) x) Boschfontein (Ned.) Br. Prestige (Br.) Bodegraven (Ned.) x) Brasil (Noor) x) Brand (Noor) Bennekom (Ned.) x) Boskoop (Ned.) x) Bloemfontein (Ned.) x Ceres (Ned.) Chr. Huygens (Ned.) Cordillera (Du.) x) Csikos (Hong.) Colombia (Ned.) x) Dahomian (Eng.) Essen (Du.) Enggano (Ned.) x) Everhope (Letl.) Ethiopian (Eng.). Flintshire (Br.) Franz Klasen (Pan) x) Gambian (Br.) Guinean (Br.) Heidelberg (Du.) Hanau (Du.) Hebe (Ned.) Iris (Ned.) Karnak (Du.) Luneburg (Du.) Luxembourg (Belg) Lettonia (Letl.) Liibeck (Du Montferland (Ned.) x) Mars (Ned.) Njegos (J.S1.) Nijkerk (Ned.) Neleus (Eng.) x) Nereus (Ned.) Oranje Nassau (Ned.) Odysseus (Ned.) Osmussaar (Estl.) Patricia (Du) Peisander (Eng.) x) Phrontis (Ned.) Promotheus (Eng.) x) Palatia (Du.) Pygmalion (Ned.) Poseidon (Ned.) Prahova (Roem.) Polydorus (Ned.) x) Perna (Ned.) x ttoxby (Br.) 'Tandfontein (Ned.) Robert Holt (Eng.) Serooskerk (Ned.) x) Stella (Ned.) Sembilan (Ned.) x) Saturnus (Ned.) Sigurds Faulbaums (Let Saleier (Ned.) x) Steinbek (Du.) Tela (Ned.) Titus (Ned.) Tarakan (Ned.) x) Troja (Du.) Tiberius (Ned.) Trajanus (Ned.) Tahchee (Eng.) x) Theseus (Ned.) Tjikandi (Ned.) x) Ulysses (Ned.) V.N. Goulandrirs (Gr.) Venus (Ned.) Wendover (Eng.) Westland (Ned.) x) Wiedar (Zw.) Zuiderkerk (Ned.) x) VAN Verm. Aankdmst LAATSTE BERICHT La Plata 4 Febr. 29 Dec. van San Nicolaas. Chill 29 Jan. van Paita. IVIidd. Zee 6 Febr. 31 Jan. van Gibraltar. Buenos Aires 3 Maart vertrekt 3 Februari. Rio Janeiro 22 Jan. van Dakar. Gothenburg 6 Febr. 2 Febr. vertrokken. Stettin 7 Febr. vertrekt 4 Februari. Chill 30 Jan. van Cristobal. Zuid Afrika 31 Jan. van Southampton. Abadan (via Antw.) 14 Febr. 28 Jan. van Pt. Said. Chili 17 Jan. te Callao. Pt. Arthur 8 Febr. 20 Jan. vertrokken. West Afrika 27 Jan. te Kotonou. Chili 27 Jan. van Callao. Hamburg in lading. Hamburg in lading. Chill 7 Febr. 29 Jan. van de Azoren. Batavia 14 Febr. 25 Jan. van Colombo. Pto Barrios (v. IJm.) 4 Febr. 25 Jan. van Barbados. La Plata 28 Jan. van Bahia. West Indië 12 Febr. 23 Jan. van Cristobal. West Afrika 6 Febr. 28 Jan. te Abonema. Batavia 8 Febr. 28 Jan. van Marseille. Batavia 30 Jan. van Pt. Said. La Plata 27 Jan. te Santa Fé. West Afrika 29 Jan. van Lagos. Japan 15 Febr. 21 Jan. van Colombo. Aruba 7 Febr. 19 Jan. vertrokken West Afrika 15 Febr. 27 Jan. van Las Palmas. West Afrika 26 Jan. te Londen. 'Med. Indië 27 Febr. 31 Jan. te Pt. Sudan. Med. Indië 8 Maart 28 Jan. van Batavia. Midd. Zee 3 Febr. 28 Jan. van Lissabon. Vigo 3 Febr. 29 Jan. vertrokken. Med. Indië 27 Febr. 29 Jan. van Colombo. Med. Indië 8 Febr. 29 Jan. van Malta. La Plata 26 Jan. van Buenos Aires. La Goulette (v. IJm.) 6 Febr. 30 Jan. van Gibraltar. West Indië 24 Jan. van Guatemala. Buenos Aires 17 Febr. 30 Jan. te Bahia. Midd. Zee 22 Febr. 28 Jan. te Fiume. La Plata 7 Febr. 25 Jan. van Dakar. Zuid Afrika 1 Febr. te Dar-es-Salaam. Japan 31 Jan. van Manilla. Odense 5 Febr. in lading. West Indië 4 Febr. 29 Jan. van Madeira. Bordeaux 7 Febr. vertrekt 3 Februari. Huelva 27 Jan. vertrokken. Pto Barrios 4 Febr. 30 Jan. van Flores. Batavia 11 Febr. 29 Jan. van Pt. Said. Batavia 8 Maart 28 Jan. vertrokken. Batavia 21 Febr. 28 Jan. van Belawan. Mexico 14 Febr. 30 Jan. van Trinidad. Midd. Zee 13 Febr. 29 Jan. van Chios. Hamburg 3 Febr. 2 Febr. vertrokken. La Plata in lading. Batavia 9 Maart vertrekt 4 Februari. Aruba 2 Febr. 29 Jan. te Rotterdam. Port Redon 8 Febr. 25 Jan. van Alexandrië. 7. Afrika 31 Jan. van Marseille. West Afrika 17 Jan. van Taltoradi. Japan 27 Jan. van Colombo. Constantza 2 Febr. 31 Jan. van Ouessant. Med. Indië 20 Jan. van Padang. Midd. Zee 4 Febr. 31 Jan. van Finisterre. La Plata 22 Febr. 19 Jan. van Rosario. Ned. Indië 28 Jan. van Batavia. West Afrika 16 Febr. 28 Jan. van Freetown. La Plata 4 Febr. 31 Jan. van Finisterre. Zwarte Zee 13 Febr. 30 Jan. te Patras. Batavia 29 Jan. van Pt. Said. Pto Barrios 3 Mrt. 28 Jan. vertrokken. Jaffa 20 Febr. 31 Jan. van Kymassi. Midd. Zee 4 Febr. 29 Jan. van Gibraltar. Beaumont heden 31 Jan. te Havre. Danzig 6 Febr. vertrekt 3 Februari. Batavia 1 Febr. vertrokken. W. Afrika 26 Jan. van Sassandra. La Plata 6 Febr. 21 Jan. van St. Vincent. Constantza 23 Febr. 30 Jan. vertrokken. Galveston 29 Jan. van New-Orleans. Hamburg 5 Febr. vertrekt 4 Februari. Elseneur 3 Febr. 31 Jan. vertrokken. Japan 27 Jan. van Osaka. SIR REGINALD HUGH DORMAN—SMITH, die benoemd werd tot Britsch minister van Landbouw, is de jongste minister uit het Engel- sche kabinet. Hij is 39 jaar oud. Dorman Smith was van 1936 tot 1937 voorzitter van den landbouwershond. Scheper voorzien van een s) zijn grootei dan 6000 ton. V1SSCHERIJ EN SCHEEPVAART TE IJMUIDEN AANGEKOMEN SCHEPEN Visschershaven Hoogovens Hoogovens Deensch Zweedsch Duitsch R. Jörgensen Rudolf Hansa Bagenkop Caen Brunsbuttel visch erts Iaden Dc explosie bij Van Houten. Onze correspondent te Weesp meldt ons: Naar ik verneem is in het Burgerziekenhuis te Amsterdam overleden de chemicus dr. A. G. Boer, die bij de explosie van 24 Januari j.l. in de fabrieken van Philips Van Houten te Weesp ernstig gewond werd. De toestand van de heeren Kruuk, Koel en Van Gemert, die in het Burgerziekenhuis ver pleegd worden, is naar omstandigheden rede lijk wel. BLOEMBOLLENCULTUUR. HAARLEM, Woensdag. lil de Dinsdagavond gehouden vergadering der afdeeling Haarlem van de Algemeene Vereeniging voor Bloembollenculttur sprak de voorzitter, de heer J. M. C. Hoog zijn beste wenschen over 1939 uit voor de leden per soonlijk en in hun zaken en hoopte, dat zij naar hun beste krachten zouden medewerken om het mooie vak tot voorspoed te brengen. Goedkeuring werd gehecht aan een aanvul ling van het Huishoudelijk Reglement, betref fende toelating en royeering van leden. De penningmeester, de heer J. Mooy Jr. legde rekening en verantwoording van zijn financieel beheer af. Nadat de desbetreffende bescheiden waren nagezien door de heeren Th. Hoog en W. A. van Zadel werd de rekening met algemeene stemmen goedgekeurd. Ten slotte werd met algemeene stemmen adhaesie betuigd aan het voorstel van den heer J. M. C. Hoog, inzake het opnemen in het Weekblad alleen van de uitspraken van het Scheidsgerecht, zonder de zoo uitvoerige motiveeringen en om in de daardoor beschik baar gekomen ruimte artikelen op te nemen omtrent cultuur van bol- en knolgewassen, bespreking en beschrijving van nieuwe in cultuur gekomen soorten, vraagstukken om trent bemestingsleer en ziektebestrijding enz. /CUEEP/ LTJMNCENJ HOLLAND—AMERIKA LIJN. Bosch dijk New Orleans naar Rotterdam via Londen 31, 100 mijl W. Z. W. van Bishops Rock. Delftdijk Vancouver n. R'dam 31 te Glasgow Lochmonar R'dam n. Vancouver 29 v. Los Angeles. Nieuw Amsterdam 29 van Rio de Janeiro naar New York. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Boschfontein thuisreis 31 v. Southampton. Nijkerk (thuisreis) 1 te Dar es Salaam. HOLLAND WEST AFRIKA LIJN. Amstelkerk (uitreis) 31 te Bordeaux. Maaskerk (uitreis) 1 van Lagos. HALCYON LIJN. Stad Arnhem 2 (n.m.) van Morphoubaal te Rotterdam verw. Stad Schiedam 1 v. Vlaardingen n. Pepel. HOLLAND—AUSTRALIë LIJN. Almkerk (thuisreis) 1 van Antwerpen via Landen. Gaasterfcerk (uitreis) pass. 31 Gibraltar. HOLLAND—BRJTSCH-INDIë LIJN. Hoogkerk (thuisreis) 1 v. Port Said. HOLLAND—OOST-AZIë LIJN. Meerkerk vertr. 2 v. Hamburg n. R'dam. KON. NED STOOMBOOT MU. Achilles 1 v. A'dam n. Hamburg. Rhea 1 v. Gibraltar n. Or an. Venus 1 van Constantza te Bourgas. Colombia 31 v. Barbados n. A'dam. Odysseus 1 v. A'dam te Bordeaux. Iris, Oporto n. A'dam pass. 1 (12 midd.) Lydd. Nereus 1 van Odense te Kopenhagen. Saturnus, Nauplia n. A'dam 1, 110 mijl Z.W. van Ouessant. Aurora Venetië n. A'dam p. 31 Gibraltar. Deucalion 31 v. Alexandrië n. Jaffa. Dourci 30 van Belize n. Puerto Barrios. Telamon 31 van West-Indië te New York. Bacchus 1 van New York n. La Guayra. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. Montferland (thuisreis) 30 te Bahia. Salland (thuisreis) pass. 31 Ouessant Eemland (thuisreis) pass. 31 Ouessant. Waterland (uitreis) 31 te Rio de Janeiro. KONINKLIJKE SHELL. Mirza 3 van Rotterdam te Baytown verw. MEIJER CO.'S SCHEEPVAART MIJ. Glenaipp Dairen n. R'dam 31 te Londen. Polyphemus Batavia n. Hamburg 31 van Lcinden. Myrmidon 31 v. Swansea n. Liverpool en Java. Neleus Japan n. A'dam 31 v. Manilla. Glengarry 31 te Dairen v. R'dam. Sarpedon 31 v. Kobe n. R'dam. Phrontis Batavia n. A'dam 31 v. Padang. ROTTERDAMSCHE LLOYD Blitar (uitreis) p. 1 Gibraltar. Kota Nopan (thuisreis) 1 te Londen verfcr, Indrapoera (uitreis) 31 van Gibraltar. Blitar (uitreis) pass. 31 Sagres. Kota Inten (uitreis) pass 1 Perim. Kertosono (thuisreis) 1 van Colombo. Sibajak (thuisreis) 1 v. Colombo. STOOMVAART MIJ NEDERLAND. Singkep 1 van Mombassa te Soerabaja. Tjikandi 1 v. Batavia n. A'dam. Johan de Witt (uitreis) 1 van Suez. Tajandoen (uitreis) pass. 31 Dungeness. Poelau Tello (uitr.) 1 van Genua-

IJmuider Courant | 1939 | | pagina 5