VELSEN VERWACHT WORDENDE SCHEPEN BURGERLIJKE STAND. Stormvogels-supporters feest. „De Willem Barendsz" eivol. Over een ding heeft het bestuur van de sup portersvereniging „De Stormvogel", dat gis teravond een feestavond organiseerde in „De Willem Barendsz" organiseerde, niet te klagen nl. over gebrek aan belangstelling. De gérant kwam haast stoelen te kort, maar tenslotte kreeg ieder een zitplaats, al was die soms wel wat erg nauw, maar Stormvogels-supportérs bijten elkaar niet. De aanwezigen werden namens het bestuur der vereeniging door den heer v. d. Putten welkom geheeten, die zich al bijzonder over het drukke bezoek verheugde. Spreker zette in korte trekken de bedoeling der vereeniging uiteen. Hij wees op de groote voordeelen, aan het lidmaatschap verbondan en spoorde ten slotte de niet-leden aan, zich als lid op te ge ven. Voor de Opening had het dansorkest „The sweet and hot Players" er al stemming in gebracht en die bereikte haar hoogtepunt, toen Daan Pool en zijn gezelschap het po dium in beslag namen. Deze West-Friesche artisten hebben de aanwezigen uitstekend vermaakt. In de eerste plaats was het succes dat het gezelschap be haalde te danken aan den leider die zich ont popte als een buitengewoon vlotte conferen cier, die vooral applaus oogstte met zijn sterke West-Friesche verhalen en zijn voordrachten in de taal van het land van de kool. Zijn me despelenden mogen al geen rasartisten zijn, ook zij hebben het er goed afgebracht. Het zangnummertje van het eenige vrouwelijke lid Daddy, het bekende lied van Joe Petersen, dat met een fijn en helder stemmetje gezongen werd ontroerde velen, maar Daan Pool zorgde er wel voor dat niemand er aan twijfelde op een feestavond te zijn. Nadat de West-Friezen hun programma be ëindigd hadden werd er tot laat in den nacht gedanst. Zij nog vermeld, dat bij de opening den voorzitter namens de zustervereeniging „Rood wit" van V.S.V. door den tweeden voorzitter met eenige vriendelijke woorden een fraaie bloemenmand werd aangeboden De Rijkspostspaarbank in Januari. Aan het postkantoor IJmuiden en het daaronder behoorend ambtsgebied werd ge durende de maand Januari 1939 ingelegd f 96.770,99 en terugbetaald f 72.301,15. ;Om te dokken. Het Grieksche stoomschip Kalypso Vergotti passeerde in ballast van Huil naar Amsterdam om te worden opgenomen in het dok van de Nederlandsche Dok Maatschappij. Vlootvermindering. Het in Groningen^ thuisbehoorende vracht motorschip Margina Is door "kapitein H. Paap naar Denemarken verkocht en inmiddels der waarts vertrokken. Scheepsbouw voor biutenland. De op de Scheepswerf De Hoop te Neder- Hardinxveld voor Engelsche rekening gebouwde zeesleepboot Seagam heeft met goed gevolg een proefvaart gehouden en is door de opdracht geefster overgenomen. Het schip is inmiddels van Rotterdam naar Engeland vertrokken. Programma van REX THEATER: „Yvette" en „Kareltje op dwaalwegen". Wat in de film Yvette het meest naar voren treedt is de figuur van Yvette, het raadsel achtige jonge meisje, dat den bezoeker langen tijd omtrent haar waar karakter in het onze kere laat. Parijs 1880. De stralende lichtstad is mooier dan ooit, maar luxe en lichtzinnigheid dic- teeren er de wetten. We worden geïntroduceerd in den kring van de beroemde courtisane Gravin Octavia Obardi. 17 jaar geleden een meisje uit het volk. De bankier van Saval is in dezen kring geen onbekende. Hij is de vriend van gravin Obardi en wordt hier hertog van Saval ge noemd. Op dezen avond brengt hij voor het eerst zijn jonge vriend, Jean Servigny mee, een onbedorven, flinke jongen van goeden huize, om hem kennis te laten maken met de dochter van de gravin, Yvette. Deze Yvette is het groote raadsel in het huis van de gravin. Ze is pas van kostschool gekomen, waar ze om een kleinigheid wegge stuurd werd en is toen opeens fn het drukke en zwoele der Parijsche demi-monde terecht gekomen. Wonderlijk vlug weet zij zich aan dit we reldje van schijngrootheid, die zij voor echt houdt, aan te passen en men weet niet wat men van haar denken moet. Is ze werkelijk zoo onschuldig als ze zich voordoet of door trapt geraffineerd? Ook Saval, anders toch een scherp menschenkenner, weet het niet. Jean Servigny, die in den salon van de gra vin tot een markies omgedoopt is, wordt ver liefd op Yvette en als zij en haar moeder eenige weken op het land gaan doorbrengen, zoeken Saval en hij beiden op. Hier in deze landelijke omgeving, waar Yvette zich zoo volkomen thuis schijnt te voelen, worden de gevoelens van Servigny voor Yvette steeds sterker, maar door Saval aan het twijfelen ge bracht, weet hij ook niet meer wat hij van Yvette denken moet. Zijn geloof stort geheel ineen als Yvette hem in haar kinderlijke on schuld, om geld komt vragen. Zij heeft nl. haar moeder zien^ huilen en toen ze haar vroeg waarom, kon deze Yvette de waarheid niet zeggen en heeft haar verteld dat ze geldzorgen had. Servigny, diep ontgoocheld, laat doorsche meren, hoe hij over haar denkt en geheel in de war, loopt ze van hem vandaan. Ze kent sinds kort de verhouding tusschen Saval en haar moeder en dit alles combinee- rend, begint ze den toestand te begrijpen en haar kleine, onschuldige hartje, dat van een gelukkig huwelijk droomt, wordt erdoor ver pletterd. Ze wil niet worden zooals haar moeder, hoe wel haar schijnbaar geen andere mogelijk heid openstaat. Dit lot wordt haar bespaard. Hoe? Dat vertelt u het slot van deze film van ernst en luim. e> „Kareltje op dwaalwegen" met Heinz Ruh- mann is een film vol avonturen en humor, waarin deze bekende filmacteur de veelzij digheid van zijn talent toont. 'De scheepvaart in onze havens in de maand Januari. Voor de hoogovens zijn in de maand Januari aangekomen 24 zeeschepen, waarvan 6 met erts, 4 met steenkolen, 1 met teer en 13 sche pen om te laden. Van de geladen schepen vertrokken er 7 met ijzer, 5 met fosfaat en 1 met teerolie. De met ijzer beladen schepen waren bestemd: 2 voor Duitschland, 2 voor Denemarken, 1 voor Zwe den, 1 voor Noorwegen en 1 voor Italië; de met fosfaat geladen schepen waren alle be stemd voor Denemarken en dat met teerolie voor Engeland. Verleden jaar kwamen in Jan. 20 schepen voor de hoogovens aan, waarvan 7 met erts, 4 met kolen en 9 om te laden. Voor de papierfabriek kwamen in Januari aan 4 zeeschepen, waarvan 3 met cellulose en 1 om cellulose te laden voor Engeland. Ver leden jaar bedroeg het aantal aangekomen schepen 8, waarvan 3 met hout en 5 met cellulose. Voor IJmuiden kwamen in Januari aan 14 zeeschepen, waarvan 1 met stukgoed, 1 met visch, 1 met sleep, 1 om passagiers in te nemen, 2 om te bunkeren en 6 als bijlegger. Van hier vertrkken 2 schepen met een lading haring naar Polen. Verleden jaar bedroeg het aantal aangekomen zeeschepen voor IJmuiden 10 in dezelfde maand. In totaal zijn dus voor de havens in onze gemeente in Januari aangekomen 42 zee schepen, tegen verleden jaar in dezelfde maand 38, dus thans 4 schepen meer. LEZING VER. VAN VRIJZINNIG HERVORMDEN. Voor de Vereeniging van Vrijzinnig Her vormden houdt ds. W. Mackenzie van Amster dam hedenavond een lezing over „Het gezin". AANGEKOMEN. 2 Februari: Jaba m.s. Danzig IJstroom m.s. Leith Iris s.s. Oporto Eemland s.s. Santos Guinean s.s. West Afrika Kalypso Vergotti s.s. Huil Hontestroom s.s. Londen Vechtstroom s.s. Huil Marne m.s. Parijs Gateshead s.s. Newcastle VERTROKKEN. 1 Februari: Poelau Laut m.s. Hamburg Perseus s.s. Kopenhagen 2 Februari: Castor m.s. Middelharnis R. Jörgensen m.s. Kjerteminde „Sneeuwwitje en de zeven dwergen" uit de gelijknamige film, die deze week in Thalia en de Pont vertoond wordt. FEESTAVOND V.D.J.O. De afdeeling Velsen van de Vrijz. Democra tische Jongeren Organisatie houdt Zaterdag avond 11 Februari a.s. een feestavond in Ken- nemerhof. Als spreker treedt op de heer D. J. A. Geluk van Haarlem met als onderwerp ,Voor een strijdbare democratie". Ver dei- wordt een schimmenspel vertoond, alsmede de kleurenfilm van den Landdag. Ook is er ge legenheid voor een dansje. MACHINISTEN-EXAMEN. Voor het eerste gedeelte van diploma B. is geslaagd de heer D. Bakker, te IJmuiden. „GRAAF LOODGIETER" BIJ K.Z.O.S. A.s. Zondagavond geeft de R.K. tooneelver- eeniging „Kunst zij ons streven" een tooneel- uitvoering in het St. Fidelisgebouw aan den Zeeweg ten bate van de Missie op Borneo. Op gevoerd zal worden het blijspel in drie bedrij- venu „Graaf Loodgieter". SCHIP VAN Verm. Aankomst La Plata 4 Febr. Alkmaar (Ned.) Chili Aurora (Ned.) Midd. Zee 6 Febr. Amsteïland (Ned.) x) Buenos Aires 3 Maart Rio Janeiro Gothenburg 6 Febr. Stettin 7 Febr. Hamburg Chili 14 Febr. Br. Prestige (Br.) Abadan (via Antw.) Bodegraven (Ned.) x) Chili 8 Febr. Brasil (Noor) x) Pt. Arthur West Afrika Bennekom (Ned.) x) Chili Boskoop (Ned.) x) Hamburg Bloemfontein (Ned.) x Hamburg Ceres (Ned.) Chili 7 Febr. Chr. Huygens (Ned.) Batavia 14 Febr. Cordillera (Du.) x) Pto Barrios (v. IJm.) 4 Febr. Csikos (Hong.) La Plata 12 Febr. Colombia (Ned.) x) West Indië West Afrika 6 Febr. Batavia 8 Febr. Enggano (Ned.) x) Batavia La Plata Ethiopian (Eng.). West Afrika Flintshire (Br.) Japan 17 Febr. Franz Klasen (Pan) x) Aruba 7 Febr. West Afrika 15 Febr. Ned. Indië 27 Febr. Ned. Indië 8 Maart Midd. Zee 3 Febr. Jagersfontein (Ned.) x) Z. Afrika Ned Lndië 27 Febr. Pt. Redan Luneburg (Du.) Ned indië 8 Febr. Luxembourg (Belg) La Plata 6 Febr. Lettonia (Lett.) La Goulette (v. IJm.) Lübeck (Du West Indië Montferland (Ned.) x) Buenos Aires 17 Febr. Midd. Zee 22 Febr. Njegos (J.S1.) La Plata 7 Febr. Nijkerk (Ned.) Zuid Afrika Neleus (Eng.) x) Japan 5 Febr. Odense Oranje Nassau (Ned.) West Indië 4 Febr. Odysseus (Ned.) Bordeaux 7 Febr. Pto Barrios 4 Febr. Peisander (Eng.) x) Batavia 11 Febr. Pbrontis (Ned.) Batavia 8 Maart Promotheus (Eng.) x) Batavia 21 Febr. Palatia (Du.) Mexico 14 Febr. Midd. Zee 13 Febr. Poseidon (Ned.) Hamburg 3 Febr. Prahova (Roem.) La Plata 9 Maart Polydorus (Ned.) x) Batavia Perna (Ned.) x Aruba 2 Febr. Poelau Laut (Ned.) x) Hamburg Koxby (Br.) Port Redon 8 Febr. Randfontein (Ned.) Z Afrika Robert Holt (Eng.) West Afrika Serooskerk (Ned.) x) Japan Stella (Ned.) Constantza 2 Febr. Sembilan (Ned.) x) Ned. Indië Saturnus (Ned.) Midd. Zee 4 Febr. Sigurds Faulbaums (Let La Plata 22 Febr. Saleier (Ned.) x) Ned. Indië Steinbek (Du.) West Afrika 16 Febr. Tela (Ned.) La Plata 4 Febr. Zwarte Zee 13 Febr. Tarakan (Ned.) x) Batavia Troja (Du.) Pto Barrios 3 Mrt. Jaffa 20 Febr. Midd. Zee 4 Febr. Tahchee (Eng.) x) Beaumont heden Danzig 6 Febr. Tjikandi (Ned.) x) Batavia Ulysses (Ned.) W. Afrika VJM. Goulandrirs (Gr.) La Plata 6 Febr. Venus (Ned.) Constantza 23 Febr. Wendover (Eng.) Galveston Westland (Ned.) x) Hamburg 5 Febr. Wiedar (Zw.) Elseneur 3 Febr. Zuiderkerk (Ned.) x) Japan LAATSTE BERICHT 29 Dec van San Nicolaas. 29 Jan. van Paita. 31 Jan. van Gibraltar. 1 Febr. vertrokken. 22 Jan. van Dakar. 2 Febr. vertrokken, vertrekt 4 Februari. in lading. 30 Jan. van Cristobal. 28 Jan. van Pt. Said. 17 Jan. te Callao. 20 Jan. vertrokken. 27 Jan. te Kotonou. 27 Jan. van Callao. in lading. in lading. 29 Jan. van de Azoren. 25 Jan. van Colombo. 25 Jan. van Barbados. 28 Jan. van Bahia. 23 Jan. van Cristobal. 30 Jan. van Abohema. 1 Febr. van Gibraltar. 30 Jan. van Pt. Said. 27 Jan. te Santa Fé. 29 Jan. van Lagos. 2 Febr. van Port Said. 19 Jan. vertrokken 27 Jan. van Las Palmas. 1 Febr. van Pt. Sudan. 31 Jan. van Padang. 28 Jan. van Lissabon. 2 Febr. van Beira. 29 Jan. van Colombo, in lading. 29 Jan. van Malta. 26 Jan. van Buenos Aires. 30 Jan. van Gibraltar. 24 Jan. van Guatemala. 30 Jan. te Bahia. 28 Jan. te Fiume. 25 Jan. van Dakar. 2 Febr. v. Dar-es-Salaam. 31 Jan. van Manilla, in lading. 1 Febr. van Land's End. 3 Febr. vertrokken. 30 Jan. van Flores. 29 Jan. van Pt. Said. 31 Jan. van Padang. 28 Jan. van Belawan. 30 Jan. van Trinidad. 29 Jan. van Chios. 2 Febr. vertrokken, in lading. vertrekt 4 Februari. 29 Jan t.e Rotterdam, in lading. 25 Jan. van Alexandrië. 31 Jan. van Marseille. 17 Jan. van Takoradi. 27 Jan. van Colombo. 31 Jan. van Ouessant. 20 Jan. van Padang. 31 Jan. van Finisterre. 19 Jan. van Rosario. 31 Jan. te Belawan. 28 Jan. van Freetown. 31 Jan. van Finisterre. 30 Jan. te Patras. 29 Jan. van Pt. Said. 28 Jan. vertrokken. 31 Jan. van Kymassi. 29 Jan. van Gibraltar. 31 Jan. te Havre. 3 Febr. vertrokken. 1 Febr. vertrokken. 26 Jan. van Sassandra. 21 Jan. van St Vincent. .1 Febr. te Bourgas. 29 Jan. van New-Orleans, vertrekt 4 Februari 31 Jan. vertrokken. 1 Febr. van Kobe. „Sneeuwwitje" in Tlialia en in „De Pont". Schepen voorzien van een s) zijn grooter dan 6000 ton. Nu toegestaan voor alle leeftijden. Twee onzer plaatselijke bioscopen Thalia IJmuiden en „De Pont" Velsen N. vertoonen deze film, die deze week door de Filmkeurings commissie voor eiken leeftijd geschikt is ver klaard, zoodat de kinderen uit Velsen, IJmui den en omgeving de eersten zijn, die deze pachtige teekenfilm kunnen gaan zien. Men moet deze teekenfilm „met eigen oogen" gezien hebben om te kunnen gelooven datde superlatieven die in de filmre clame voor /Sneeuwwitje" geslaakt zijn, dit maal met de werkelijkheid overeenstemmen. Dat Is al een gebeurtenis op zichzelf. Zooals de 7 dwergjes op het witte doek tot leven komen, ja, dat is werkelijk iets dat nog langen tijd stof tot napraten en -denken zal geven. Stuk voor stuk worden de mannekens warmbloedige we zentjes, die menschen typeeren en parodieeren; daar is „Sleepy", de vermoeide, die nochtans zoo nu en dan raak uit de slof kan schieten en die in zijn schijnbare sluimering een machtig-leuke, zoo onnadrukkelijke humor over zich heeft liggen. Hij is de man-waarom- je-lacht-zonder-dat-ie-eigenlijk-iets-doet. Hij is de belichaming van de humor, die uit zich zelf leeft. Daar is verder „Doe", het type van een goedigen verstrooiden geleerde en „Grum py" de „harde" man met een week binnenste en Happy", de gelukkige, die onder alle om standigheden straalt van welvarendheid, „Sneezy", die altijd verkouden is, en „Dopey", de enfant-terrible onder de dwergen. Sneeuw witje is een lieflijk frêle figuurtje; bepaald onvergetelijk van charme is de scène, waarin het prinses met de echo in de waterput sa- menzingt en spreekt in het Hollandsch, en de stem is in volkomen harmonie met haar optre den. Ook de Hollandsche conversatie der dwergjes doet zeer natuurlijk aan en men mag niets dan woorden van lof over hebben voor de wijze waarop deze eerste geteekende hoofdfilm volgens het systeem van Oscar van Leer in onze taal nagesynchroniseerd is. Om u eerlijk te zeggen, 'k ben een beetje bang weest voor deze „vertaling" in het Hollandsch, want de hardheid van de Hollandsche taal, zooals wij die gewend zijn uit de nationale speelfilms, past wel allerminst bij de fijne, geestige figuren uit de Amerikaansche tee kenfilms. Edoch, het Hollandsch van Sneeuw witje is even teeder als de sfeer van haar we zentje, en het „nationale discours" der dwer gen past wonderwel hij hun karakters. Prach tig is het liedje, dat de koddige baardmanne tjes zingen, als ze van hun werk komen of weer naar de mijn trekken om in de fantas tisch flonkerende gangen hun arbeid met pik houweel en hamer te verrichten. Van een ongekende lieftalligheid is de scène waarin Sneeuwwitje metbehulp van de dieren uit het bosch het huisje der dwergjes schoonbezemt. Parelende humor spreekt uit episode, waarin Sneeuwwitje de dwergjes gelast om zich te gaan wasschen, „Anders krij gen ze geen eten". Neen maar dan moet u zien hoeveel voeten het in de aarde heeft al vorens de heeren hun handen in het nat ste ken! „Grumpy" vertikt 't want hij moet van „het vrouwvolk" niets hebben. Tenslotte zwicht hij voor geweld. Het laat zich onmogelijk navertellen, hoe. Wel kunnen we zeggen, gaat 't zien en overtuigt u, dat 't niet na te vertellen is. Het is kostelijk! 't Is grandioos! En het danspartijtje, waarbij Dopey op den rug van Sneezy gaat zitten om met Sneeuwwitje te kunnen walsen! We zouden wel aan den gang kunnen blijven met scènes aan te halen, want ze zijn allemaal even aardig. De film is voorbij voordat men 't weet. En toch duurt het in werkelijkheid langer dan menige hoofd-speelfilm. Het P. E. N. verlaagt het tarief. Vastrechtbedragen worden 10goed kooper, maar dit geldt niet voor bedrijfsruimten. Naar wij vernemen heeft het Provinciaal Electriciteitsbedrijf met ingang van 1 Ja nuari j.l. een verlaging ingevoerd van de vast rechtbedragen voor stroomlevering voor licht en huishoudelijke doeleinden, die be houdens eenige uitzonderingen (o.a. voor radio-centrales en motoren geldt de verlaging niet) 10 pet. zal bedragen. Voor perceelen, die uitsluitend als woon huis worden gebruikt, worden de vastrechtbe dragen verlaagd tot het peil van de verlaag de schaal. De naar de juiste vloeroppervlakte bepaalde vastrechtbedragen ondergaan dus een verlaging van 10 pet. De naar stroom- verleden bepaalde vastrechten worden meer of minder dan 10 pet. verlaagd naar gelang van het bestaande vastrecht meer of minder dan 10 pet. boven het nieuwe vloeroppervlakte vastrecht ligt. Is een huidig vastrechtbedrag voor een woonhuis reeds méér dan 10 pet. la ger dan dat volgens zijn vloeroppervlak, dan blijft het vastrecht ongewijzigd. De vastrechtbedragen voor perceelen niet uitsluitend woonhuizen, doch waaraan wel een woongedeelte verbonden is, worden niet ver laagd beneden de vastrechtbedragen naar vloeroppervlakte, geldende voor het woonge deelte (nadat de daarop voorkomende vast recht bedragen met 10 pet. zijn verlaagd), ver meerderd met een bedrag voor bijbehoorende bedrijfsruimten. Liggen de bestaande vast rechten reeds daar beneden, dan ondergaan zij uiteraard geen verlaging. In iets duidelijker Nederlandsch beteekent dit, dat voor winkelzaken de verlaging alleen geldt voor dat gedeelte van het perceel, dat bestemd is voor woonruimte .Het vastrecht voor de bedrijfsruimte wordt apart geschat en hier voor geldt de verlaging niet. HOLLAND—AMERIKA LIJN. Lochkatrine, Vancr. n. Rott. 1 te Seattle. Lochmonar, Rott. n. Vancr. 31 v. San Franc. Nieuw-Amsterdam, Rio de Janeiro naar New- York 31 van Bahia. Delftdijk, Vancouver n. Rott. 1 v. Glasgow. Veendam, 1 v. N.-York via Boston n. Rott. Noordam 1 v. New-York te Philadelphia. Burgerdijk 31 v. N.-Orleans n. Rotterdam. 1 Drechtdijk, Rotterdam naar Vancouver 31 v. Kingston (Ja.) Edam 31 v. Tampa naar Houston. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Jagersfontein 2 v. Beira n. Rotterdam. Meliskerk (uitr.) p. 2 Febr. Gibraltar. Nijkerk (thuisr.) 2 Febr. v. Dar-es-Salaam. Boschfontein (huisr.) 31 te Duinkerken. HOLLAND—OOST-AZIë LIJN. Zuiderkerk (thuisr.) 1 Febr. van Kobe. Meerkerk 1 v. Hamburg n. Rotterdam. Tjikembang (uitr.) 2 te Singapore. HOLLAND—AUSTRALIë LIJN. Grootekerk (uitr.) 2 te Fremantle. HALCYON LIJN. Stad Dordrecht vertr. 7 van La Goulette naar Rotterdam-Vlaardingen. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Poseidon, 2 v. Hamburg te Amsterdam. Hercules 2 v. Amsterdam n. Rotterdam. Merope 2 v. Amsterdam n. Rotterdam. Oranje Nassau, Barbados n. Amsterdam via Havre 2 v. Plymouth. Juno 2 v. Malta n. Piraeus. Fauna 1 Febr. van Livorno n. Napels. Hermes 1 Febr. van Tunis te Piraeus. Irene 1 Febr. 'van Rotterdam te Pasajes. Iris 2 Febr. van Oporto te Amsterdam. Poseidon 1 Febr. v. Hamburg n. Amsterdam. Agamemnon, 2 v. Stamboul n. Thessaloniki, i Barneveld, Amst. n. Chili 1 te Curasao. j KON HOLLANDSCHE LLOYD. j Salland 2 v. Buenos-Ayres te Amsterdam. Eemland 2 v. Buenos-Ayres te Amsterdam, i Amsteïland 1 v. Buenos-Ayres n. Amsterdam. Waterland (uitr.) 2 Febr. te Santos. MEYER CO's SCHEEPV. MIJ. Polyphemus 1 v. Batavia te Hamburg. C. of Mandalay, Japan n. Rott. 2 Singapore. 1 Flintshire, Japan n. Amst. 2 v. Port Said. Diomed, Japan n. Rott. 1 van Londen. Glenapp, Japan n. Rott. vertr. 3 v. Londén. i ROTTERDAM—Z -AMERIKA LIJN. f Alwaki 3 (v.m.) v. Hamburg te Rott. verw. i Alcyone (uitr.) 1 te Buenos-Ayres. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Kedoe (thuisr.) 1 van Padang. Palembang (thuisr.) 1 van Port Sudan. Dempo (uitr.) 2 te Batavia. Garoet (uitr.) 2 van Belawan. Indrapoera (uitr.) 2 (nam.).te Marseille. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Chr. Huygei^ (thuisr.) 2 te Suez. Poelau Laut 1 v. Amsterdam n. Hamburg. Jonan van Old. (uitr.) 1 v. Singapore. Saleier (thuisr.) 31 te Belawan. WIJKLIJN. Winterswijk 2 v. Port Breira n. Tyne. Stolwijk 2 v. Rouaan n. Susak. Naaldwijk 2 v. Rotterdam n. Thamshavn. De straten van het Franschc grensstadje Le Perthus waren tijdens den grooten „uittocht" uit Catalonië soms volkomen verstopt door het groote aantal Spaansche vluchtelingen. HAARLEM, 2 Februari. Ondertrouwd 1 Februari; H. J. Bessem en M. J. C. Nies; 2 Februari C. A. Lamberts en Vv. C. J. Engelberts; W. van Leeuwen en G. Addiks. Getrouwd 1 Februari: G. Nol en H. J. W. Tolk; 2 Februari: G. A. Lamp en M. J. A. Janssen; F. Blum en P. J. van Vliet; H. N. Hopman en A. N. Scholten; J. Vermaas en G. Hoenderdos. Bevallen 31 Januari: J. Verstraten—Lokken, d.; H. Drogtrop—de Nobel, d.; W. F. Kaagman Collard, d.; 1 Februari: H. M. Hagemeijer- Boot, zJ. F. H. Meierv. Hoorik, z.; E. A. RozijnArentsen, z.; E. J. W. v. d. Drift— Geeven, z. Overleden 31 Januari: M. van Iperen— Michel, 72 j., Kamperlaan; l Februari: D. GiskesKrab, 73 j., Hazepaterslaan; P. A. de Levie, 51 j., Lorentzkade.

IJmuider Courant | 1939 | | pagina 2