IJMUIDEN I 1 Jongere tuinders gaan organiseeren. Afdeeling van den C. T. B. opgericht. Ou initiatief van den Dhr. Boeren- enTum- J werd gisteravond in de koffiekamer het Veilinggebouw „Kennemerland" een veiwadering gehouden, teneinde te komen tot ptphtin^ van een Christelijke jongeren boérS ên tïtadersorganisatie. Een flink aantal jonge boeren en tuinders had aan de wiens leiding Dh-ect na het openingswoord kreeg de heer Pin voorzitter van de provincialen bond, het woord, die het doel en streven van een ioneerenorganisatie uiteen zette nT landbouwwetenschap maakt groote vor deringen. omdat technische en wetenschap- £ïï3S vórming een eisch des tijds is. De re- Sering tracht in de leemte, die in dit opzicht nu ook nog bestaat, meer en meer te voor- "db ion«eren organisatie dient eveneens om één en ander te bevorderen en aan te moedi- gSnok de sociale en economische problemen, waarvan de kennis over het algemeen nog vil te wenschen overlaat, worden op verga ringen nader onderzocht en bestudeerd. Hierna behandelde de heer Gherels, secre taris van den .provincialen bond, in een uit vent! betoog de werkwijze van een jongeren organisatie. Hij vestigde er .speciaal de aan dacht op. dat de jongerenactie geen onder- afdeeling is van den C. B. T. Beide inleidingen werden met groote be langstelling gevolgd. Naar aanleiding van het gesprokene werd besloten om oen afdeeling' Oip te richten. 14 aanwezigen traden reeds toe als lid. Bii de hierna gehouden bestuursverkiezing werden gekozen de heeren T. Wentink, voor zitter. G. Hagen, D. Markering. D. Bakker en Van Wijngaarden. De overige functies in het bestuur zullen nog worden verdeeld. Tot afgevaardigden naar de provincale vergadering te Alkmaar werden benoemd de heeren G. van den Outenaar en D. Bakker. De vergadering werd hierna op de gebrui kelijke wijze gesloten. De nood onder de tuinders- bevolking. Meer hulp van de regeering gevraagd. Boeren- en Tuindersbond en de Hollandsche de Vereenigde Veilingen een buitengewone vergadering gehouden van alle kringbesturen van den L.T.B. en den N.T.B. benevens van de voltallige besturen van de afdeelingen Be verwijk en omstreken van den Christelijken Boeren- en Tuinderbond en de Hollandsche Maatschappij van Landbouw en van'de vei- lingbestuifen te Beverwijk, Castricum en Hei- loo. De leidfëg van deze bijeenkomst berustte bij den heer' J. P. N ij s s e n, voorzitter van de R.K Tu'indersvereeniging „Kennemerland", dis li zijn openingswoord allereerst wees op het geringe steunbedrag, dat voor deze streek beschikbaar is. De vollegrondscultuur ontvangt practisch; geen steun, omdat de producten over het algemeen den richtprijs konden opbren gen. Alle mislukkingen en alle stroppen moe ten evenwel door de tuinders worden gedragen. Daar komt nog bij, dat de richtprijzen lande lijk geregeld zijn en ook overal gelijk zijn, tot groot nadeel van de tuinders in Kennemer land,, waar de levensstandaard zooveel hooger is dan elders in den lande. Spr. betoogde uit voerig onder welke moeilijkheden de tuinders in Kennemerland verkeeren. De heer Nijssen durfde abtenlijk te verklaren, dat in de meeste tuindersgezinnen bittere armoede wordt ge leden. Daarom moeten de organisaties geza menlijk van gedachten wisselen over de wijze, waarop eenige verlichting in de zware zorgen kan worden gebracht. Uitvoerig werd hierna, van gedachten ge wisseld over de steunverleening en het geringe nuttige effect daarvan voor de tuinders in Kennemerland. Dit werd nog eens met nadruk aan de hand van cijfers aangetoond door den heer W. de Groot, directeur van de Vereenigde Veilingen, die een onderzoek had ingesteld bij 120 tuin bouwbedrijven. De resultaten van dit onder zoek wierpen een schel licht op de bedroevende omstandigheden, waaronder de nijvere tuin dersbevolking haar zwaren arbeid moet ver richten. Voor dit belangrijke rapport, het eerste, dat op dit gebied verscheen, ruimen wij elders in dit blad een plaats in. Eenparig besloot de vergadering na van dit rapport kennis te hebben genomen, een ge meenschappelijk adres tot de regeéring te richten met het dringende verzoek onverwijld voor de tuindersbevolking in Kennemerland extra-steun te willen verleenen. Het ontwerp voor dit adres verwierf de goedkeuring der vergadering. Het zal onmid dellijk bij de bevoegde instanties worden inge diend. Nadat nog geruimen tijd over de steunmaat regelen van de regeering was gesproken, werd de vergadering gesloten. Langs de Lijn. Programma »an de Radio Centrale. Zaterdag: Lijn I: 3.00 Hilversum I. Lijn II: 8.00 Hilversum II. Lijn III: 8.00 Keulen. 10.20 Parijs, 12.20 Keulen, 12.35 Brussel Ned., 2.20 Brussel, Fr., 4.20 Brussel Ned.. 5.35 Brussel Fr., 6.20 Brus sel Ned., 7.05 Brussel Fr., 7.20 Parijs, 10.55 Brussel Fr., 11.20 Scheveningen Radio. Lijn IV: 8.00 Brussel Ned., 9.20 Diversen, 10.35 Londen Reg., 11.20 Nationaal programma o on orKien 5.20 Nationaal programma. 0 Londen Reg., 10.20 Nationaal pro gramma. Lijn V: Diversen. Het elftal van Beverwijk. Het elftal van Beverwijk is voor den "Uit wedstrijd tegen Hollandia als volgt samen gesteld: Doel: J. van Zutfen. Achter: Th. Kuyer en C. Vessies. Midden: J. Woortman, G. de Ruyter, en A. de_ Ruyter. Vóór: S. Teeling, J. Steenvoorden, A. Marx, J. Maenhout en c. Koning. Scheidsrechter is de heer A. Peper. Felle brand in schoenmakerij. Bovenverdieping in de Baanstraat uitgebrand. In den afgeloopen nacht te ongeveer vier uur heeft een felle brand gewoed in het perceel Baanstraat 111, waarin gevestigd was de schoenmakerij van den heer S. J. van der Meij. Debewoners, die op de bovenverdieping slie pen, werden gewekt door het geknetter van de vlammen en slaagden erin tijdig een goed heenkomen te zoeken. Het vuur had zich intusschen met groote snelheid over de geheele verdieping verbreid en toen de brandweer, die spoedig na de ont dekking van den brand arriveerde, ter plaatse verscheen, sloegen de vlammen reeds het dak uit. De heer van der Mey was er inmiddels in geslaagd de inventaris van zijn bedrijf, waar onder een aantal machines, in veiligheid te brengen. Met twee krachtige stralen op de motorspuit bond de brandweer den strijd tegen de vlammen aan en spoedig was het duidelijk dat het vuur geen gelegenheid meer zou krijgen zich verder uit te breiden. De brandweerlieden hadden bij de strenge koude geen gemakkelijke taak. Het blusch- water bevroor onder hun voeten, maar open bare werken wist door het strooien van zand de brandweerlieden voor valpartijen te be hoeden. Nadat gedurende een half uur een massa water in het brandende perceel was geworpen had de brandweer deze brand, die zich in den aanvang ernstig liet aanzien, volkomen onder de knie. Toch vorderde de nablussching nog geruimen tijd,, want toen men mocht aannemen dat de laatste vonk gedoofd was bleek het vuur zich door een balklaag heen genesteld te hebben in een kast van het naastgelegen perceel. Dit gevaar wist de brandweer echter in de kiem te smoren. Tegen zes uur kon de brandweer inrukken. De bovenverdieping was geheel uitgebrand, terwijl beneden in de werkplaats veel water schade was aangericht. De inventaris en de in boedel van den heer van der Mey waren ver zekerd, evenals het pand, dat eigendom is van den heer H. Scheerman. De oorzaak van den brand is onbekend. DE JUBILEUMWEDSTRIJD VAN DE KENNEMERS. De voetbalwedstrijd De KennemersHaar lem, die werd vastgesteld ter gelegenheid van het 20-jarig jubileum van De Kennemers. zal a.s. Zondag in het gemeentelijk Sportpark worden gespeeld. De opstelling van de rood-zwarten is: Van Urk; Dinkla, Van den Bos; Veenstra, Six, Van der Wal; Van Luin, Horeman, Boom, Steeman, Brethouwer. CLUBAVOND „BEVERWIJK" De voetbalvereeniging „Beverwijk" heeft haar volgenden clubavond vastgesteld op Donderdag 23 Februari in café „De Vriend schap". TENTOONSTELLING VAN HANDEL EN INDUSTRIE. Vierde B.E.T.E. Het algemeen bestuur van de Vereeniging voor Vreemdelingenverkeer heeft besloten in het komende voorjaar weer de bekende drië- jaarlijksche tentoonstelling voor Handel en Industrie te organiseeren. In de commissie van voorbereiding werden benoemd de heeren H. J. de Groot, G. Lan- gendijk en P. Japies. De tentoonstelling zal van 6 t/m 14 Mei worden gehouden in het ge bouw van de Vereenigde Veilingen aan de Breestraat. Het is de bedoeling om de benedenzaal als tentoonstellingsbal en de bovenzaal als caba ret in te richten. Tevens werd besloten op Zondag 30 Juli een sportfeest te houden, waarvoor een voorloopig programma werd samengesteld, bevattende o.m. een afstandsrit voor wielrenners en wed strijden in het sportpark. De organisatie van dit feest werd opgedra gen aan een commissie bestaande uit de hee ren mr. A. Moens, H. J. Blauw en H. J. de Groot. HET JAARFEEST VAN DE KENNEMER ZWEMCLUB. De j aarlijksehe feestavond van de Kennemer Zwemclub zal op Zaterdag 18 Februari in het Kennemer Hotel worden gehouden. Aan het programma verleenen medewerking H. Reusink en „The White Crows". Het be stuur heeft verder nog verscheidene attrac ties in uitzicht gesteld. EEN ADRES IN HANDEN VA NDE JUSTITIE. Onze plaatsgenoot de heer J. H. Mulder heeft onlangs een adres aan den gemeente raad gericht, waarin een aantal vragen werd gesteld over handelingen van ambtenaren van den dienst van sociale zaken, waarin sommi ge ambtenaren beschuldigd werden van han delingen, die het daglicht niet zouden kun nen velen. Burgemeester en wethouders heb ben meegedeeld dat zij voornemens zijn hun standpunt ten aanzien van deze vragen in de Raadsvergadering mee te deelen en vcor te stellen dit stuk in handen van de justitie te stellen. WIJK AAN ZEE JAARVERGADERING „ONS GENOEGEN'. Gisteravond gaf de Schietvereeniging „Ons gencegen" haar jaarvergadering in Hotel Sonnevanck" te Wijk aan Zee. Op de bekende gemoedelijke manier van O. G. werden de verschillende punten van de agenda afgehandeld. De beide bestuursleden de heeren Bern. Schelvis en A. v. d. Meij Ezn. werden zonder hoofdelijke stemming herkozen. Bij de bespreking wedstrijd en feestavond werden deze avonden resp. op 13 en 16 April gesteld. Bij de verschillende voorstellen uit de ver gadering werd een voorstel tot het geven van een „eenacter" door het bestuur in overweging genomen. Ook de keuze van de muziek, con ferencier en humoristen zal nog nader wor den besproken. Na de rondvraag waarvan door eenige leden werd gebruik gemaakt sloot de voor zitter deze geanimeerde vergadering en gin gen de leden tot de gewone schietoefeningen over. SANTPOORT VERTELAVOND VOOR DE JEUGD. De vertelavonden voor de jeugd in de kapel der Ned. Herv. Evangelisatie zijn tot dusver een groot succes geweest voor de initiatief nemers en den „verteller", den heer M. G Schooneveld, want evenals op de beide vorige avonden, was ook Donderdagavond het gebouw vrijwel geheel bezet door een kinderschare, 'die aandachtig luisterde naar het droevige verhaal van „Een schip in nood" en schaterde van het lachen bij het verhaal van „De wraak van den olifant". Het kinderkoor „Elimelech" gaf eenige lie deren ten beste. Aan den uitgang ontving ieder kind een zakje versnaperingen. NED. BLINDENBOND. Uitgaande van bovengenoemde vereeniging zal Donderdag 9 Februari a.s. in het Vereni gingsgebouw der Ned. Herv. Gemeente een propaganda-avond worden gehouden. Als hoofdfilm wordt vertoond „Lichtende Verten", een film, die zoo duidelijk het leven en streven, de moeilijkheden en. gelukkig, ook de overwinningen van den blinden mensch toont aan de zienden. Als voorfilm wordt gegeven „Wakende Oogen" een treffend verhaal, over een blind meisje, dat eerst zoo diep afhankelijk is, maar tenslotte in het gelukkig bezit komt van een trouwen geleidehond. Medewerking verleent een dameskoor onder leiding van mevr. RambonnetSpeet. VOOR DEN „SANDHAES". Meldden wij onlangs, bij de laatste verant woording, dat nog een bedrag van f 90 noodig was om aanspraak te kunnen maken op de voorwaardelijke gift van f 200, thans is men nog slechts f 48 van het benoodigde bedrag af. Mogelijk, dat dit bedrag reeds Zaterdag as. bij elkaar komt, wanneer in „De Weyman" tijdens de opvoering van „Adel in Livrei", door de H.A.S.-reunisten uit Haarlem, prentbrief kaarten van den „Sandhaes" te koop zullen worden aangeboden. „VRIENDEN VAN OUD-SANTPOORT". De bijeenkomst, welke bovengenoemde stich ting op 7 Februari in het Vereenigingsgebouw der Ned. Herv. Gemeente belegt, belooft zeer interessant te worden. Dr. Meindert de Groot zal spreken over „Opgravingen in de duinen", de heer Joh. van Beem over „Bleekerijen van voorheen" en de heer J. S. Visser zal oud- Santpoort nog eens nader bekijken. De causerieën zullen o.m. verduidelijkt wor den door lichtbeelden in natuurlijke kleuren. VERGADERING VAN DE R.K. STAATSPARTIJ Politiek advies aanvaard. Donderdagavond is een ledenvergadering ge houden van de afdeeling Saptpoort-Station van de R.K. Staatspartij. De voorzitter de heer Strij- bosch opende de vergadering en heette de aan wezigen welkom in het bijzonder den spreker voor dezen avond den heer P. Heilker, uit Hoofddorp. De heer Heilker zeide o.a. Er zijn oogenblik- ken dat men zich zou schamen mensch te zijn. Men denkt maar steeds aan ooi'log en militai risme. Het zijn géén volkeren, die den oorlog willen. Spreker wil er met een enkel woord op ingaan over de verhouding van Kerk en Staat. De mensch streeft naar zijn geluk. De Staat be schikt over de macht om het doel te bereiken. De kiezers moeten trachten mede te werken naar het goede doel. De Kerk heeft geen zeggen schap in den Staat. Zoo is het ook anderszins. Christus heeft aan zijn kerk leergezag en be- stuursgezag gegeven. In Duitschland en Rusland is het anders; daar grijpt de staatsmacht de kerk aan. De kerk kan nooit toestaan, dat de Staat beslag legt op de jeugdopvoeding. De op voeding behoort aan de ouders. Beide zoowel staat en - kerk behooren vrij te staan in gezag. Komende op economisch terrein zei spr. dat: het werkloozenvraagstuk niet gemakkelijk na tionaal op te lossen is. De landen^ die vele pro ducten van ons afnamen zijn daarvoor nu ge sloten. Daar zit de verstopping. Met woorden alleen komt men er niet. Daden moeten worden gesteld. Spr. prijst het Oranjehuis met'aan het hoofd H.M. de Koningin en heeft respect voor onze regeering. Na de samenstelling van de Prov. Staten en werkwijze te hebben uiteengezet en het besef van de groote vrijheid die wij hebben onder den „Oranjeboom", eindigde spr. onder luid applaus zijn rede. Na deze rede had de stemming over het poli tiek -advies plaats' dat met op één na algemeene stemmen werd aangenomen. Het advies luidde als volgt: 1. P. Heilker, Hoofddorp. 2. P. G. van Wees, Amstelveen. 3. Mr. J. J. P. Tonino, Santpoort 4. Mr. F. J. J. Boelens, Nieuwer-Amstel 5. Mr. A. G. H. H. Roeffen, te Aalsmeer. 6. J. N. M. Stolp, Santpoort. 7. J. N. M. Kamerbeek, Heemstede. 8. J. Beemster, IJmuiden. Na beantwoording van aan den spreker ge stelde vragen en de rondvraag, sloot de voor zitter. AGENDA VOOR VELSEN EN IJMUIDEN VRIJDAG 3 FEBRUARI Thalia Theater: Sneeuwwitje, 8.15 uur. Rex Theater: Yvette en „Kareltje op Dwaal wegen", 8.15 uur. Theater de Pont: Sneeuwwitje. 8 uur. Z/^ERDAG 4 FEBRUARI Thalia Theater: Sneeuwwitje, 8.15 uur. Rex Theater: Yvette en „Karelt. op Dwaal wegen", 8.15 uur. Theater de Pont: Jneeuwwitje. 8 uur. AGENDA VOOR BEVERWï '1 VRIJDAG 3 FEBRUARI Luxor Theater, Breestraat: „Alexander's Rag time Band" en „Cassidy kiest partij". 8 uur. Kennemer Theater, Zeestraat: „Test-Piloot'1 en „Het derde alarm", 8 uur. W. B. Theater, Peperstraat: „Orkaan" en „D'r op of d'r onder" 8 uur. ZATERDAG 4 FEBRUARI Luxor Theater, Breestraat: „Alexander's Rag time Band" en „Cassidy kiest partij". 8 uur. Kennemer Theater, Zeestraat: „Test-Piloot" en „Het derde alarm", 8 uur. W. B. Theater, Peperstraat: „Orkaan" en „D'r op of d'r onder" 8 uur. AGENDA TE HAARLEM Heden: VRIJDAG 3 FEBRUARI Rembrandt Theater: „Circusreizigers". Op het tooneel: Joe Fanton Co. 2.30, 7 en 9.15 uur. Frans Hals Theater: „De rebel van Texas", 2.30, 7 en 9.15 uur. Palace Familie Theater: „De Wildeman" en „Nanon", 2.en 8.15 uur. Luxor Sound Theater: „De 13 lanciers" 2.30, 7 en 9.15 uur. Spaarne Theater: „De waaghalzen van de race baan" en„Offers der zee". Moviac: „Ein Lied geht um die Welt" 2.30, 7.15 en 9.15 uur. „De Kerkuil", Nieuwe Gracht 23. Tentoonstel ling werk W. Oepts. 105 uur. ZATERDAG 4 FEBRUARI Bioscoopvoorstellingen 's middags en 's avonds „De Kerkuil", Nieuwe Gracht 23. Tentoonstel ling werk W. Oepts. 105 uur. Teyler Museum. Spaarne 16, 113 uur, be- •ilve 's Maandags Toegang vrij. Palestina Diorama's, Schotersingel 117a. Ge opend eiken werkdag (behalve Vrijdags) van 3—5 en 79 uu" De weerstoestand van hedenmorgen 7.20 uur: Familie-avond van de C. D. U. Een welgeslaagde bijeenkomst. Woensdagavond hielden de afdeelingen Be verwijk, Velsen-IJmuiden van de Christelijk Democratische Unie een familie-avond in het gebouw van Christelijke Belangen bij de Pont. Het was de eerste keer dat hier ter plaatse een dergelijke avond georganiseerd werd en het experiment mag, gezien de goede opkomst en de gezellige stemming, als uitstekend ge slaagd beschoüwd worden. De voorzitter van de plaatselijke afdeeling, de heer Snoek, opende na gemeenschappelijk zingen den avond met gebed en bijbellezing. In zijn kort openingswoord, hoopte spreker dat deze samenkomst er toe mocht bijdragen, den onderlingen band tusschen de leden en tus schen de verschillende afdeelingen t,a verter- ken. Hierna werd begonnen met de afwerking van een bont programma, waaraan de leden met zang, declamatie en muziek medewerkten Onder meer heeft mevrouw Snoek gesproken over het onderwerp: „De vrouw en de politiek", waarin zij op duidelijke wijze aan de hand van vele voorbeelden de arbeidsmogelijkheden voor de vrouw op speciaal terrein schetste Verder heeft de voorzitter van de afd. Be verwijk de heer v. d. Linden gesproken over het onderwerp „Het duizendjarige vrederijk" In een kernachtige toespraak teekende spreker de verwording van de huidige wereld om tenslotte met enkele bijlbeluitspraken den weg te wijzen, dien wij als Christenen te gaan hebben. De heer v. d. Linden sloot den avond op de gebruikelijke wijze. LICHTRECLAMECAMPAGNE PHILIPS-PE.N. Na de verdiuisteringsreclame voor de lucht bescherming een reclame voor „gebruik meer licht". Deze meer-lichtreclame zal gehouden wor den Donderdag 9 en Vrijdag 10 Februari a.s. en gaat uit van de combinatie Philips voor de lampen en P.E.N. voor den stroom. Het belooft interessant te worden. Een groote auto-showroom zal worden opgesteld, den eersten avond op het Willemsplein, den tweeden avond op de Rembrandtlaan. Er zal een film worden vertoond en voorts zal een causerie over het licht gehouden worden. Bo vendien zullen eenige installateurs hier ter plaatse deze reclame voor „meer licht" door een moderne verlichting hunner etalages groo teren luister bijzetten. Mooie reis van een Belgischen IJslander. De stoomtrawler O 80 kwam dezer dagen in Oostende aan de markt na een IJslandsche reis van 17 dagen. De trawler besomde niet minder dan 216.000 francs of ca. 13400. LEDENVERGADERING „IJMUIDEN'S BLOEI". „IJmuiden's Bloei" houdt a.s. Donderdag avond een algemeene ledenvergadering in Hotel WUlem Barendsz ter behandeling van de jaarverslagen van secretaris en penning meester, vaststelling der begrooting 1938/1939, het verkiezen van vijf bestuursleden wegens periodiek aftreden van de heeren A. P. Bakker, J. H. Th. Eerman, T. Engel, M. W Hellemons en ir. G. A. Kessler enz. BESOMMINGEN. Manden Trawlers: 115 Vios 5 IJM 102 f 1290 95 Raaf IJM. 432 f 1490 115 Zeeleeuw IJM. 29 f 1350 145 Jenny Elsa IJM. 88f 1600 Logger: SCH 19 f 1370. Kotter: E. 315 f 370. MARKTBERICHT IJmuiden, 3 Febr. 1930 (ANP) Tarbot 10074 ct. per kg. Tong 7858 ct. per kg. Grie f 28—11.50 per 50 kg. Groote schol f 7.505.80 per 50 kg. Middel schol f 7.607.10 per 50 kg. Zetschol f 15.5011 per 50 kg. Kleinschol f 15.505.30 per 50 kg. Bot f 2.60—2.10 per 50 kg. Schar f 74.20 per 50 kg. Groote gul f 4.804.40 per 50 kg. Kleine gul f 53.60 per 50 kg. Wijting f 2.902.60 per 50 kg.. Kabeljauw f 2010 per 125 kg. NOG EEN AANHOUDING IN VERBAND MET WINKELDIEFSTALLEN. Het door de politie alhier in verband met de gejleegde winkeldiefstaallen ingestelde onder zoek heeft geleid tot het aanhouden van een in Amsterdam verblijf houdende vrouw, die ver dacht wordt mede aan deze misdrijven schuldig te zijn. De vrouw werd naar het hoofdbureau van po litie alhier overgebracht en aldaar in arrest gesteld. VERTROKKEN TRAWLERS. Heden zijn vertrokken: De Hoop, IJm. 46. Jacqueline Clasine, IJm. 10 Condor IJm. 72. Aneta Um. 82. Kerin IJm. 12. Schoorl IJm. 39. Penelope IJm. 64. TEGEN DE ZUIDERPIER GEVAREN. De binnenkomende logger Sch. 19 heeft heden tengevolge van den mist tegen de Zui- derpier gestooten, waardoro de voorsteven ernstig beschadigd werd en het voorschip water maakte. De logger kon behouden de haven bereiken. Den Helder: Vlissingen: De Bilt: Groningen: Maastricht: Den Helder: Vlissingen: De Bilt: Groningen: Maastricht: SPORT EN SPEL VOETBAL. V.U.C.—V.S.V. V.S.V. komt in de volgende, sterk gewijzigde opstelling uit: Michel, Broek, Van Osch, Heins, De Vries, Kunst, Döhring, Van der Kuil, Van der Lugt, Balvers, Sterk. Voet, Bot en Van den Gevel zijn dus ver vangen, terwijl Van Osch en Balvers op een andere plaats zijn opgesteld. Weer: Wind: mist mist mist heiig mist stil ZO zwak Z zwak ZZO zwak stil Temperat. in gr. C.: Minimum hedennacht in gr. C.: Neersl. afgel. etmaal in m.M.: —6 —6 —7 —5 6 6 7 Verwachting geldig van hedenavond tot mor genavond ongeveer 19 uur: Voor het geheele land: Zwakke tot ma tige Zuidoostelijke tot Zuidelijken of Zuidwestelijken wind, nevelig tot licht of half bewolkt, later wellicht toenemen de bewolking, droog weer, lichte tot matige vorst. THERMOMETERSTAND Hoogste gisteren 32 F. Laagste hedennacht 28 F. Hoogste heden 28 F. BAROMETERSTAND: Hedenmorgen 9 uur 770 m.M. Neiging: Vooruit. Opgave van: MAGAZIJN 'T BRILLENHUIS Kanaalstraat 86 IJmuiden HOOG WATER TE IJMUIDEN: Zaterdag v.m. 2.54 uur; n.m. 3.09 uur. Zondag v.m. 3.39 uur; n.m. 3.53 uur. WATERPOLO. H. P. C. wacht zwaai- programma in de Wintercompetitie. Opstelling cenigszins gewijzigd. Het programma van de wintercompetitie van de afgeloopen week was maar klein. H.P.C. 1 kon het tegen het sterke R.Z.C. te Rotterdam niet bolwerken, vooral omdat middenvoor El- dering door den oud-Haarlemmer Boogaardt afdoende in bedwang werd gehouden en het werk in de voorhoede dus geheel door de jon geren, Kolderie en Mauritz, gedaan moest worden. Zes maal moest doelman de Bruyn voor de harde schoten van Regter en zijn man nen zwichten, terwijl HP.C. slechts tweemaal het Rotterdamsche doel wist te doorboren. Stevig ging het toe in den plaatselijken dameswedstrijd tusschen de zeventallen van D.W.R. 1 en H.P.C. Veel hadden de Heem- steedsche dames niet te vertellen en met 5—0 werden zij kansloos verslagen. Door deze over winning hebben de D.W.R.-dames het kam pioenschap practisch in handen, zooals uit onderstaand' lijstje blijkt. D.W.R. 1 4 4 0 0 8 18— 3 D.W.R. 2 41214 4—4 Haarlem 1 4 0 3 1 3 45 H.P.C. 1 4 0 13 1 1—15 Zondagavond komen- drie- zeventallen van H.P.C. in het water. Het eerste zevental krijgt H Z. P.C. uit den Haag op bezoek. Door het vertrek van Leloux zal H.P.C. thans weer met Leyenaar in het eerste opkomen, terwijl van Zadel den oud D.A.W.'er Stammes in de ach terhoede zal vervangen. Nereus 1 komt bij H.P.C. 2 en zal zeker trachten revanche te ne men van de eenige weken terug geleden neder laag. Of H.P.C. 2 thans ook zonder van Zadel en Leyenaar de Zaansche ploeg zal kunnen bedwingen, betwijfelen wij sterk. De gemak kelijkste taak heeft waarschijnlijk H.P.C. 3 dat tegen de Ham moet spelen. In deze afdeeling, waarin D.WR. 2 reeds kampioen is, staat er voor beide ploegen niet veel meer op het spel. Als vierden wedstrijd krijgen we de plaat selijke ontmoeting tusschen Haarlem 2 en H.V.G.B. 2 te zien. Indien de H.V.G.B.'ers zich na de 9—0 nederlaag tegen D.W.R. 2 eenigszins hersteld hebben, kan dit een aardige wedstrijd tusschen twee snelle gelijkwaardige tegen standers worden. Maandagavond moet H.P.C. 1 wederom spe len. Het sterke S.V.H. met den gevaarlijken middenvoor Snoek komt in het Sportfondsen- bad op bezoek. Ook hier gelooven wij, dat de gasten met de overwinning huiswaarts zullen keeren. H.V.G.B. 3—Nereus 3 wordt Dinsdagavond in Stoop's Bad gespeeld. De rood-witte veteranen kunnen hier zeker de twee winstpunten bin nenhalen. BOKSEN. Hens Dekkers wint op punten. 's-GRAVENHAGE. 3 Februari. Gister- avond bokste in Arena Hens Dekkers tegen den Belg Louis van de Vondel een partij van acht ronden van drie minuten, die Dekkers op punten won. HOCKEY. COMPETITIE. Derde klasse C: BMHC 5—Leiden 3 Leiden 4SOS 2 VCL—BMHC 4 Derde klasse D: KraaienHBS 2 Strawberries 2BMHC 6 Vierde klasse D: Groen Geel 3Te Werve 2 HDM 7—Alliance 3 Leiden 6BMHC 7 HDM 8—Groen Geel 2 Vierde klasse E: Alkmaar 3HBS 3 Strawberries 3THC '25 II Vierde klasse Fi Pinokkio 4VW 2 Ijsvogels 2Ijsvogels 3 VW 2—HBS 4 Kraaien 2Pinokkio 4 FAHC 3—FAHC 4 J. D. Tresling-beker: KameleonHBS 2 BMHC 2—Rotterdam AllianceAmsterdam 7 HLCAlliance 2 Amsterdam-beker: 2e ronde: BMHC—HBS ZandvoortVictoria 2 DEMONSTRATIE TAFELTENNIS Zaterdagavond komen op uitnoodiging van het bestuur van de jongensvereeniging „Allard's Oog" eenige der sterkste spelers (waaronder de kampioen-enkel-spel van Haarlem) van den H. T. T. B. een demonstratie houden in gebouw „Allard's Oog", morrinnesteeg 7.

IJmuider Courant | 1939 | | pagina 3