BEVERWIJK Verbetering huisvesting gemeente diensten voorgesteld. Bellamy en een betere maatschappij. Productie naar behoefte. Gisteravond hield de afdeeling Velsen van rtP Int vereeniging Bellamy een propaganda- vereadering in Odeon. Na het openingswoord van den voorzitter was het woord aan den heer S Stam uit Haarlem, die sprak over het onderwerp „Waarom als Katholiek Bella- hebben de moreele verplichting onze krachten tegen het stelsel, dat slechts de winst voor den enkeling beoogt aan te wen- Jen Christus vraagt naastenliefde van ons. Wii zijn verplicht de daden van ons geloof te toonen Daarom wekte spr. alle Katholieken on zich bij de Bellamy vereeniging aan te sluiten en zoo te werken voor een goede maat- SCffierna sprak de heer G. J. Zwertbroek uit Bussum over „De nieuwe gemeenschap". Spr. citeerde fragmenten uit de radiorede van H.M. de Koningin en legde in het bijzonder den nadruk op het gedeelte, waarin gezegd werd Dat wij ons rekenschap moeten geven, hoe het den enkeling te moede moet zijn, wan neer de toestand nog drukkender zal worden en hij zich niet door de gemeenschapsgedachte gedragen weet". Het gevolg van deze rede, die waarschijnlijk toch anders bedoeld was dreigt een philantropische actie te worden. Maar dit is verkeerd, aldus spr., want philantropie mag in een goed geordende gemeenschap niet voor- komen. Men noemt ons een rijk volk, maar de statistieken wijzen uit, dat 55% van de bevol king niet in de termen van belasting betalen valt omdat het inkomen te laag is. Dan moet er iets verkeerd zijn. Het Nederlandsche volk is door wetten, grenzen en taal een gemeen schap. Maar wanneer wij op het terrein van de levensbehoefte komen, valt die eenheid uit elkaar en moet ieder individueel voor zich zelf zorgen. Dit is de oorzaak van de verwarring, die°er heerscht. N5ast de rijken, die er in Ne derland zijn, leven er vier honderdduizend werkloozen in de grootste armoede, hoewel bij een goed gebruik van de techniek ons volk in weelde zou kunnen leven. Het doel van de Bellamyvereeniging is het verkrijgen van levensbehoeften voor ieder lid der bevolking. Hiervoor zal het noodig zijn een statistiek op te stellen van het productiever- bruik van het Nederlandsche volk. Het gaat niet om het werk, maar om de productie. Hier uit zal de arbeid voortkomen. Spreker zette tot slot nog de wenschelijkheid uiteen, om de productie onder een centrale leiding te plaat sen. Nadat gelegenheid was geboden vragen te stellen sloot de voorzitter de vergadering met een woord van dank aan de beide sprekers. De Rijkspostspaarbank in Januari Aan het postkantoor Beverwijk en het daar onder behoorende ambtsgebied werd gedurende de maand Januari ingelegd f 69.720,46 en te rugbetaald f 57.388,888. Het laatste door het kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 20985. RAADSVERGADERING. De gemeenteraad vergadert op Dinsdag 7 Februari des avonds te half acht, ten Raad- huize. De agenda vermeldt onderstaande punten van behandeling: 1. Benoeming van drie leden der Commissie van Overleg voor de ambtenaren. 2. Alsvoren voor de werklieden. 3. Herstemming omtrent het voorstel, strek kende tot het ever 1939 wederom toekennen van een subsidie aan de Gewestelijke Com missie van den bijzonder vrijwilligen land storm. 4. Voorstel tot het aangaan van een geld- leening. 5. Voorstel inzake het aangaan van kas- geldleeningeh voor het dienstjaar 1939. 6. Voorstel tot beschikbaarstelling van een crediet ten behoeve van de premie-verleening voor het verbeteren van arbeidswoningen. 7. Voorstel tot wijziging van de verordening op de heffing van haven- en kaaigeld. 8. Voorstel inzake de overname van een woonstraat langs den Hoflanderweg. 9. Voorstel tot het toestaan van een crediet voor de verbetering van een gedeelte de! Beecksanghlaan en van den Schulpweg. 10. Voorstel tot het toestaan van een crediet voor de verbreeding der Boogaardlaan. 11. Voorstel betreffende de bestemming van de perceelen Breestraat 41 en Raadhuisstraat 5, alsmede de huisvesting van verschillende diensten en van de Kennemer Oudheid kamer. 12. Mededeelingen en ingekomen stukken. FILMDAG VOOR DE JEUGD. De Chr. Oranjevereeniging „Jujiana van Stolberg' heeft ter gelegenheid van den ver jaardag van Prinses Béatrix voor de jeugd een filmvoorstelling gegeven in het Ned. Her vormd Vereenigingsgebouw aan de Ooster wijkstraat. Hiervoor bestond natuurlijk groote belang stelling. De jeugdige toeschouwers hebben zich uitstekend vermaakt en toonden zich een dankbaar publiek. De filmmiddag mag dan ook zeker zeer geslaagd heefcen. De onderlinge competitie van Sans Atout. De uitslagen van de bridgewedistrijden voer de onderlinge competitie van de bridgeclub „Sans Atout", luiden als volgt: Afdeeling; B. Noord-Zuidlijn: 1. J. BloemendaalL. Mouton 47 m.p., 2. G. H. C. Tabak—W. G. Kleine 56 m.p. 3. J. BerleeJNijrnan 62 m.p. 4. Dames Kok en Braam 63 m.p. 5. De heer en mevrouw Tand 71m.p. OostWestlij n 1. Mevrouw Dil—P. Daalhuizen 51 m.p. 2. H. van EssenN. N. 56V2 m.p. 3. De heer en mevrouw Blokdijk 60 m.p. 4. Th. BraamJ. Dil 64«/2 m.p. 5. H. Pools—W. de Boer 68 m.p. Afdeeling C. Noord—Zuidlijn. 1. Mevrouw Tabak—A. Tabak 53V2 m.p. 2. G. Daalhuizen—J. van Leeuwen 56y2 m.p. 3. De heer en mevrouw Blom 60 y2 m,p. 4. A. en C. Hoogenboom 64 m.p. 5. R. Hoen—C. Gel dermans 65V2 m.p. 6. J. de Vries—G. Steen bergen 78 m.p. OostWestlijn: 1. De heer en mevrouw Van Amstel 53 y2 m.p. 2. P. van der WerffJ. van der Ploeg 55 m.p. 3. C. Numan—A. Brandenburg 58V2 m.p. 4. JT. Broekhuizen—J. Klaver 60 m.p. 5. T RomijnC. Visser 70 m.p. 6. Mevrouw Steenbergen-J. Wuite 81 m.p De tuinbouw aan den rand van den afgrond. Het bewijs in cijfers. De heer W. de Groot, directeur van de Vereenigde Veilingen, heeft een on derzoek ingesteld naar de bedrijfs resultaten van 120 tuindersbedrijven, die de cultuur op den kouden grond be oefenen. Dit onderzoek, het eerste, dat met cijfers aantoont hoezeer de tuinbouw in het moeras is geraakt, heeft inder daad verbijsterende resultaten opgele verd. Men wist algemeen, dat de toe stand zeer ernstig was, maar dat de zaak er zoo wanhoopig voorstond, als het rapport aangeeft, zal zelfs de groot ste pessimist niet hebben kunnen ver moeden. Wij laten hier het zeer belangrijke rapport van den heer De Groot volgen. De Beecksanghlaan wordl verbeterd. In samenwerking met Velsen. De aan de buitenplaats „Scheijbeeck" gren zende gedeelten van de Beecksanghlaan en den Schulpweg verkeeren reeds geruimen tijd in zeer slechten staat. Over deze weggedeelten wordt nagenoeg het geheele wegverkeer gevoerd van en naar de groote bedrijven der hoogovens, Mekog en walswerken; daar de huidige wegconstructie met haar eenvoudige grindbeharding niet tegen het zware verkeer bestand is, zijn die wegen zoo goed als onbegaanbaar geworden. Bedoelde wegen liggen deels op het grond gebied van Velsen en dat van onze gemeente; het onderhoud wordt door eerstgenoemde ge meente verzorgd, die jaarlijks van Beverwijk een bijdrage ontvangt in de daaruit voort vloeiende kosten. Ten behoeve van de wegverbetering moest met de gemeente Velsen overleg worden ge pleegd. Het resultaat hiervan is, dat Velsen bereid is een afdoende voorziening, welke be staan zal in het uithakken der tegenwoordige •beharding en het aanbrengen van een klin kerbestrating, te treffen en de kosten voor haar rekening te nemen, mits onze gemeente daarin bijdraagt voor het gedeelte, dat tot haar grondgebied behoort-. Dit gedeelte heeft een oppervlakte van ongeveer 850 M2. De kos ten der voorziening worden op pl.m. f 3.50 per M2 begroot, zoodat. zoodat de aan de gemeen te Velsen te betalen bijdrage, met inbegrip van de algemeene kosten ongeveer f 3150 zal bedragen. Onder mededeeling, dat de commissie van bijstand in het beheer der openbare werken zich daarmede kan vereenigen, stellen B. en W. den Raad voor op den kapitaaldienst 1939 voor dit doel een crediet tot genoemd bedrag beschikbaar te stellen en hen te machtigen het noodige voor de uitvoering van dit werk te verrichten. Levendige liandel op de groenteniiiarkt. W. de Groot. De algemeene klacht van de koudegrondcul- tuur, dat men al werkende naar den afgrond ging, was tot heden in de streek Kennemerland nog niet met cijfers bewezen. Het gebrek aan de noodige cijfers was oorzaak van het besluit een serieus onderzoek in te stellen naar de bedrijfs resultaten van 120 tuindersbedrijven van ge middelde grootte. De resultaten van dat onder zoek worden hieronder weergegeven en zijn een di'oeve weergave van het peil, waarop de koude- grond tuinder de laatste 8 jaar heeft moeten leven. Voor het onderzoek zijn willekeurig gekozen. 120 bedrijven van 70 are tot iy2 H.A. De totaal oppervlakte omvat 131.86 H.A., dus gemiddeld 1.08 H.A. per bedrijf. De veilingomzet dezer be drijven was f 167.353,53 of gemiddeld f 1268,74 per H.A. Opgenomen werd de steun, die in 1938 .wer kelijk is ontvangen. Voor het grootste deel is dat steun over producten, geteeld in 1937. Dit is gedaan, omdat over 1938 weinig of geen steun wordt 'verwacht,' wegens de misoogst dèr gewas sen in dat jaar. Men zou daarmede dus een uitzonderlijk slechte positie naar voren brengen, hetgeen voor de objectiviteit van het onderzoek niet ge- wenscht zou zijn. Men wilde liever een nor maal gemiddeld beeld geven van de steunont vangsten der koudegrond cultuur. Het bedrag dat nu als „ontvangen steun" wordt gebruikt, komt overeen met de bedragen die sedert 1933 gemiddeld jaarlijks werden ontvangen. De al dus ontvangen steun bedroeg f 6576,54, hetgeen de beteekenis heeft van 3.93 pet. van het ge veilde bedrag. Hierbij dient vermeld, dat de streek Kennemerland reêds vaker een extra steunbedrag heeft ontvangen op aardbeien of snijboonen, wat ook over 1937 het geval is ge weest. Deze extra-steun heeft voor deze 120 bedrijven bedragen f 4012 of 2,39 pet. van den veilingomzet dezer bedrijven. In totaal was dus de in 1938 ontvangen steun 6.32 pet. van de opbrengst der producten geveild in 1938. Hierin ligt ook de beteekenis vast van den tuinbouwsteun voor de koudegrondcultures in deze streek. Men zou daaruit eigenlijk moe ten opmaken, dat in deze cultures de producten ongeveer de kostprijzen hebben opgebracht en de teelt dus trots de crisis, ongeveer loonend is geweest. Niets is echter minder waar, zooals uit de volgende cijfers zal blijken. De totale ontvangsten dezer bedrijven, daar bij inbegrepen eenige opbrengst van bloembol len, bloemen, melk van een paar koeien of ver koop van eenige varkens enz. bedroegen f 220.017,21 of per H.A. f 1668,56. De totale uit gaven waren echter f 144.895,59, dat is 65 pet. van het totaal inkomen, of f 1098,86 per H.A. Uit de resteerende 35 pet. moesten dus de 120 gezinshoofden, met 589 ge zinsleden de belooning zoeken voor hun dagelij kschen arbeid, van 's morgens vroeg tot 's avonds laat. Negen van deze bedrijven hadden een totaal verlies te boeken van f 1895,18 of gemiddeld f 210,57. Deze tuinders hebben dus niets verdiend met al hun werken en er nog geld op toegelegd. Het netto-inkomen bedroeg f 75.121,62, het geen beteekent f 626 per bedrijf met een gezin van gemiddeld 5 personen. Van deze gezinnen hebben in het bedrijf gewerkt, de ondernemer medegerekend, 242 personen boven 14 jaar. Hun verdienste is geweest f 324,70 per jaar en per hoofd. Zij hebben daarbij echter niet alleen voor zich zelf gewerkt, doch ook nog moeten zorgen voor 394 medegezinsleden, zoodat per gezinslid is verdiend de som van f 118,12 of 32 cent per persoon per dag, voor voedsel, kleeding, huis huur, ontspanning enz. Zoo leeft men dus al ruim 8 jaren op het platteland in de tuinbouwcentra der koudegrond- cultuur. Hoe vergaat het de middenstanders en de arbeiders, die onder deze bevolking moeten leven? Zeker, hier worden gemiddelden genoemd, er zijn er die daar belangrijk boven uitgaan. Doch 70 van de 120 geregistreerde bedrijven konden het niet eens tot het gemiddelde inkomen bren gen en velen moesten daar zeer ver onder blijven. Er waren nog 41 bedrijven bij, die niet tot f 400 netto-inkomen, of 22 cent per dag en per gezinslid konden komen en daaronder waren zelfs nog 28 bedrijven, die nog bleven onder f 300, of 16 cent per gezinslid per dag. Steeds is betoogd, dat de koudegrondcultures in hoogen nood verkeeren, hier zijn de nuchtere cijfers om het ook te b.ewijzen. V. V. E.—A. D. O. Voor dezen belangrijken wedstrijd komt A.D.O. als volgt uit: Kloes. Beentjes Sr., Beentjes Jr., Welp, van der Kolk, Zonneveld, Voormeer. De Boer, Koopman, Groo.t, J, Meijer Hooge prijzen geen vergoeding voor vorstschade. Het aanzien der veilingen gedurende de laatste week van Januari vertoonde hetzelfde beeld als van de vorige week. De aanvoer der nog aan wezige groentensoorten bleef nog eenigszins op peil. Ook de prijzen bleven vrijwel ongewijzigd. Het aanbod bestaat thans uitsluitend uit win- terproducten waarbij zich nog enkele soorten bevinden, die nog te velde staan zooals boeren kool, spruiten en prei, die van de weersgesteld heid veel geleden hebben. De handel had wegens groote vraag een zeer willig verloop met bevredigende prijzen, of schoon deze hooge prijzen voor de meeste arti kelen niet zullen goed maken, wat de strenge vorst bedorven heeft. Zoo werden de afge- loopen week in den spruitenhandel voor som mige partijen zeer hooge prijzen besteed, doch dit product is zóó uiteenloopend van kwaliteit en goede soort komt zóó zeldzaam meer voor, dat deze noteeringen slechts enkelen ten deel vallen. De prijzen varieerden van 1440 cent per K.G. Boerenkool waarvan de aanvoer wel iswaar niet zoo groot was, maar die toch nog niet tegenviel, had een zeer vluggen handel met oploopende prijzen. De noteeringen, die vorige week gangbaar waren van 917 cent verbeter den zich in het begin dezer week en kwamen op de veiling van Maandag j.l. te staan van 1021 cent per K.G. Het aanbod van wasch- peen was met het oog op het vergevorderd sei zoen nog van beteekenis, doch de kwaliteit be gint bij de meeste partijen al heel wat te ver minderen. Naar soort werd dit product ver handeld van 39 cent per K.G., welke hoogste prijs een uitzondering was. Voor witlof bestond geregeld een willige koop lust. Nu de andijvie geheel van de baan is, wint dit artikel steeds meer aan belangstelling. De beste kwaliteit varieerde in prijs van 1012 cent per pond afwijkende soorten liepen naar verhouding terug tot 6 cent per pond. Px-ei is onder de aanvoeren momenteel een product dat nog ruim vertegenwoordigd is. Niettegenstaande de flinke aanvoeren konden de prijzen zich steeds op behoorlijk peil handha ven. De noteeringen, die op de veiling van Vrij dag stonden van 410, ondergingen in het be gin dezer week een verbetering, toen deze het brachten van 612 cent per K.G. Knolselderie, die nog aanwezig is, maakte eveneens voorai voor de beste soorten mooie prijzen. Naar soort werd in deafgeloopen week van 211 cent per stuk betaald. Schorseneeren die nog geregeld van de partij zijn, hebben thans veel belang stelling. Naar kwaliteit wisselden hiervoor de noteeringen van 516 cent per K.G. Roode en gele kool werd bij sterk uiteenloopende kwa liteit naar soort verhandeld van 25 cent per K.G. Ook het artikel uien geeft groot verschil van kwaliteit te zien, die dan ook weer in de prijs tot uiting komt. Voor dit product waren de noteeringen van 28 cent per K.G. Voor enkele partijtjes sjalotten, die werden aangeboden wer den van 1620 cent per K.G. betaald. In de aardappelenhandel bleven de prijzen vrijwel op hetzelfde peil. Van een levendigen, vluggen han del valt nog niets te bemerken en de afname bepaalt zich nog steeds tot kleine kwantums. In den fruithandel kwamen zoo nu en dan nog enkele partijen appelen en peren voor waarvoor meestal veel kooplust is en hooge prijzen wor den betaald. Voor appelen werd deze week naar soort van 1632 cent en voor gewone stoofpe ren tot 30 cent per K.G. betaald. De voorbereiding van het uitbreidingsplan. Verbreeding van de Boogaardlaan. Voor het verkrijgen van een behoorlijke aan sluiting der in het ontwerp-uitbreidingsplan ge traceerde wegen op het bestaande wegennet is het noodig, dat laatstbedoelde wegen voor een deel worden verbreed. Deze noodzaak doet zich onder meer gevoelen ten opzichte van het Noordelijk gedeelte van de Boogaardlaan, waar een aansluiting moet wor den gevonden tusschen de bestaande kern der bebouwing en de ten Westen van den Noorder wij kweg gelegen gronden. Het ligt in de bedoeling om dit deel van dien weg met 4 M. te verbreeden, zoodat de totale wegbreedte, gemeten tusschen de aangrenzende voortuinen op 14 M. wordt gebracht. Aan weers zijden zal een voortuin, ter diepte van onder scheidenlijk tenminste 2.50 M. en 3.50 M., be houden kunnen blijven. Er moet rekening worden gehouden met de aanlegkosten en de kosten van verlegging en verplaatsing van de werken, die in den te ge bruiken grond zijn aangelegd of daarop ge plaatst zijn, zooals riool- en kabelverbindingen, gas- en waterleidingbuizen, straatlantaarns enz. Deze kosten worden op ongeveer f 5300.ge raamd en komen ten laste van het te vormen fonds voor algemeenen stadsaanleg. B. en W. stellen den Raad voor te willen goed keuren, dat de gelden, tot een maximum van f 5300.voor het aangegeven doel beschikbaar worden gesteld. PRESTO ZEEPPOEDER SLECHTS 5ct. PER PAK (Adv inqez. Med Kennemer Oudheidkamer in voormalige Huishoudschool B. en W. vragen een crediet van f 8.500. Het beschikbaar komen van het kleine gebouw der voormalige Huishoud- en Industrieschool in de Raadhuisstraat alsmede de eigendomsverkrij- ging' van het perceel Breestraat 41 stellen B. en W. voor de vraag, op welke wijze deze tot het stadhuis-complex behoorende panden thans kun nen worden benut ten einde een zeer noodzake lijke verbetering in de huisvesting van enkele gemeentediensten te verkrijgen. Tevens is over wogen welke voorzieningen onvermijdelijk zou den zijn om de twee genoemde perceelen voor hun nieuwe bestemming in te richten. Noodzakelijke verbeteringen. De tegenwoordige inrichting van verschillende gebouwen en de daarin aanwezige dienstruimten zijn door B. en W. met zorg nagegaan. Op grond van opgedane ervaringen en aan den dag getre den ernstige ongemakken merken zij daarom trent o.a. het volgende op. Ten stadhuize beantwoordt de beschikbare ruimte niet aan de eischen, die daaraan door de huidige administratie en het overige gebruik van het huis der gemeente worden gesteld. Zoo wordt als burgemeesterskamer tijdelijk gebruikt een der vroegere commissiekamers op de bovenverdieping. Deze ligging is om meer dan één reden zeer onpractisch te noemen, ter wijl bovendien het vertrek in het geheel niet als werkvertrek is ingericht en overigens in re presentatief opzicht te wenschen overlaat. Het bureau van politie vereischt eveneens wat zijn inrichting betreft herziening en uitbreiding. In de bestaande agentenwacht is geen ruimte meer aanwezig voor de noodig geworden uit breiding van de kastjes voor berging van klee ding- en uitrustingsstukken en dienstbeschei- den, waarover ieder van de brigadiers en agen ten moet kunnen beschikken. Voorts moet dit lokaal tegelijkertijd dienen voor dienstvevblijf van het personeel, dat daar ook de maaltijden moet gebruiken, voor wachtkamer van te ver- hooren personen, voor het tewoprd staan van het publiek en bovendien voor het aannemen en voeren van dikwijls vertrouwelijke dienstge sprekken. Een en ander brengt onhoudbare be zwaren mede: Ook is geen spreekkamer beschikbaar voor het afnemen van verhooren e.d. Sociale zaken. Het bureau van den dienst voor Sociale Zaken, heeft reeds langen tijd met ruimtegebrek te kampen. Het personeel moet thans op een on- practische wijze over 4 vertrekken worden ver deeld, hetgeen belemmerend werkt en onnoo- dige verspilling van arbeidskracht veroorzaakt. De directeur, die geregeld besprekingen heeft te voeren, moet de beschikking hebben over een eigen werkkamer. Een afzonderlijke spreek- of wachtkamer ontbreekt, voor de sociale werkster ïs geen afzonderlijke ruimte te vinden. De Kennemer Oudheidkamer. Ook de huisvesting van de Kennemer Oud heidkamer verdient in dit verband de aandacht. Deze zoo gewaardeerde instelling, is in 1930 ge sticht en is sindsdien gevestigd in een lokaal van het stadhuis; het daarvoor in gebruik gegeven vertrek is grootcndeels van gemeentewege voor dit doel ingericht. Door geleidelijke uitbreiding van de verzameling is de ruimte te beperkt ge worden en komt de behoorlijke uitstalling en bewaring van de voor de streek Kennemerland zoo belangrijke voorwerpen en bescheiden te zeer in het gedrang. In verband hiermede heeft het bestuur der Stichting Kennemer Oudheidkamer zich bij brief van 21 December jl. tot B, en W. gewend met het verzoek aan de oplossing van dit vraagstuk mede te werken. Gelet op de belangrijke plaats, die de Kamer in deze gemeente inneemt, èn op het belang, dat de gemeente als zoodanig bij een behoorlijk in gericht en gehuisvest streekmuseum kan hebben, komt het B. en W. alleszins gewettigd voor, aan het verzoek tegemoet te komen. De voorgestelde wijzigingen. Na rijp beraad stellen B. en W. den Raad ter oplossing van een en ander, het volgende voor. Zij vragen, dat aan het college machtiging wordt verleend om de Kennemer Oudheidkamer van het Stadhuis te verplaatsen naar de voor malige huishoudschool. Het stadhuis wordt daar door tevens ontlast van vele kasten en andere voorwerpen, die zich thans noodgedwongen in verschillende andere lokalen en gangen aldaar bevinden. Het ligt in de bedoeling het aldus vrij gekomen benedenvertrek te bestemmen tot bur gemeesterskamer, zoodat de daarvoor tijdelijk gebezigde commissie-kamer weder als zoodanig beschikbaar komt. Voor verbouwing van het perceel Breestraat 41 is ingevolge de opdracht door den dienst van openbare werken een sehetsplan ontworpen, waardoor de noodige uitbreiding van het bureau van politie wordt verwezenlijkt en tevens een kantoor voor den gemeente-ontvanger, tevens hoofd van den ophaal- en stortingsdienst wordt verkregen. Het is mogelijk, het pand zoodanig in te dee- len, dat op den beganen grond (straatzijde) is ontworpen het kantoor van den gemeente-ont vanger, bestaande uit twee daartoe in te richten vertrekken benevens een ruimte voor het pu bliek met eigen uitgang naar de Breestraat. Ge heel afgescheiden van dit kantoor is daarachter aan de tuinzijde ontworpen een vertrek voor den brigadiers-majoor. Van de verdieping kan aan de straatzijde worden gevonden een werk kamer van den inspecteur met een afzonderlijke ruimte voor de politie-administratie, terwijl de tuinzijde in beslag wordt genomen door het fo tografische atelier met donkere kamer en den dactyloscopischen dienst. Al deze lokalen krij gen verbinding met de gang van het politiebu reau, terwijl bovendien wordt voorzien in de behoefte aan af te sluiten bergruimten, enz. De achter het pand Breestraat 41 gelegen kleinere gebouwen, die in een vervallen toestand zijn, ko men voor slooping in aanmerking. Door het aanbrengen van nieuwe pannen aan 1 de Sroorzijde, alsmede door het passend vernieu wen van den voorgevel zal het pand, zonder groote kosten een uiterlijk aanzien krijgen, dat aan eischen van welstand voldoet. In het tegenwoordige politiebureau zal de huidige inspecteurskamer mede als dienstverblijf voor de brigadiers en agenten van politie wor den bestemd en ingericht, terwijl tevens eenige kleine verbeteringen worden overwogen. Van deze gelegenheid kan bovendien worden gebruik gemaakt om de onder het cellengebouw van het politiebureau aanwezige kelderruimte (welke destijds met aarde en puin is volgestort) ge schikt te maken als schuilplaats bij luchtgevaar, :en gelegenheid, die bij een voor den publielcen dienst bestemd centraal gebouw als het stadhuis met aanhoorigheden eisch is geworden. De huishoudschool museum. Ten behoeve van de Kennemer Oudheidka mer zou kosteloos aan de Bestuurderen dezer stichting in gebruik kunnen worden gegeven het gebouw der voormalige huishoudschool met uit zondering van de benedenlocaliteit, welke vroe ger als keuken in gebruik was. In de begrooting voor het loopende dienstjaar is rekening gehouden met de noodzakelijkheid, het front aan de Raadhuisstraat, evenals de ge vel van de arbeidsbeurs te doen schilderen. Het resteerende gedeelte van de voormalige huishoudschool, te weten de vroegere keuken en het daarin afgeschoten kantoortje kan .woi-den benut als instructie- en oefenlokaal voor de po litie, voor den luchtbeschermingsdienst en zijn hulpdiensten e.d. De kosten der voorgenomen verbouwing van het pand Breestraat 41, met inbegrip van die voor de inrichting enz., alsmede die, welke voor het inwendige van de museumruimten en de kleinere voorzieningen in het stadhuis en het po litiebureau c.a. tengevolge van een en ander noo dig zijn, worden in totaal begroot op ten hoogste f 8500.Ged. Staten hebben bereids te kennen gegeven, dat tegen de besteding van een zoo danige som van hun kant geen bezwaren be staan, mits dit bedrag in geen geval zal worden overschx-eden en de wijze van besteding aan hun nadere goedkeuring wordt onder woi-pen. Naar de meening van B. en W. kan aan deze voorwaarden worden voldaan. B. en W. stellen den raad voor ten behoeve van deze doeleinden op den kapitaaldienst van het loopende dienstjaar een crediet van ten hoogste f 8500.beschikbaar te stellen en hen voorts te machtigen het noodige terzake te ver- ï'ichten. CASTRICUM Wedstrijden uitgesteld. In verband met de te houden jaarmarkt op 4, 5 en 6 Februari a.s., zijn de wedstrijden van C. S. V. uitgesteld. JAARVERGADERING VAN „HET WITTEKRUIS'. De afdeeling Castricum van „Het Witte Kruis", houdt oip Vrijdag 10 Februari haar jaarvergadering bij den heer W. Borst te Bak- kum. Burgerlijke Stand. Geboren: Johanna Antonia, dochter van J. Veldt en A. Kroone, Schulpstet 20; Agatha Anna Geertruida, dochter van G. P. Heere en C. Boddeke, Torenstraat 5; Gerarda Hesseline dochter van W. Teunissen en A. G. Akkerman, Sifriedstraat 24. Getrouwd: Hendrikus Heeremans en Maria Quirina Schram. Overleden: Adrianus Kool, oud 70 jaar. wonende te Amsterdam; Jannetje Lastdrager oud 63 jaar, echtg. van D. van Dam wonende te Castricum, overleden te Den Helder. Het programma van Vitesse. Een moeilijke taak. Het programma van Vitesse vermeldt voor a.s. Zondag onderstaande wedstx-ijden: D. E. M. 1Vitesse 1 2.30 uur; Berdos 1— Vitesse 2, 2.30 uur; Vitesse 3AFC 3, 2.30 uur; Vitesse aWSV a, 12 uur. Vitesse bWZ d, 1.15 uur; ADO dVitesse c, 12 uur. Vitesse 1 speelt a.s. Zondag haar laatsten uit wedstrijd. Het is echter een moeilijke tegenstan der n.l. DEM, hetgeen Lïsse Zondag j.l. onder vond, dat met 31 verloor. Vitesse 2 moet naar Bergen om Berdos 2 te bekampen, hetgeen eveneens geen lichte taaie is, omdat ook Berdos op eigen veld moeilijk te ver slaan is. Vitesse 3 moet van AFC 3 winnen om in de running te blijven. Vitesse a verliest van WSV a en B kan van WZ d winnen. Vitesse c dat naar ADO moet zal, wil het niet te veel achter raken, moeten winnen. HEEMSKERK DAMMEN Door de damclub DCH wei'den Donderdag avond de onderlinge competitie-wedstrijden voortgezet. De uitslag was als volgt- O. Bleij endaalW. Dam l1 Jc. KoperW. de Ruyter 11 Th. Muldex-Jn. Beentjes 20 W. VendelW. Koopman 02 WEEK-ABONNEMENTEN dienen uiterlijk Woensdags avonds betaald te zijn, daar de bezorgers op Donderdag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE, i

IJmuider Courant | 1939 | | pagina 5