IJmuider Courant DAGBLAD VOOR VELSEN, ÏJMIIIDEIN, SANTPOORT EN OMSTREKEN Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen IÜËX theater Twee zusters gaven valsch geld uit. Lastige vogels. Weer kinderen door het ijs gezakt. VORSTSCHADE Visscherij-Snufjes. N.V. RADIO DISTRIBUTIE-BEDRIJF 24e JAARGANG No. 81 Uileave Loeren, Cmter. Maauchappij voor Courant Uitga"" en 4lgetn Drukkerij N. V Groote Hout.lraat 93. Haarlem. Tel. 10724. Bureau IJmuider Courant t Kennemerlaan 42, IJmuiden. Telefoon 5301, Poatgtr» 310791. Alle Advertenties, opgegeven voor dit blad. «orden kosteloos opgenomen in de Kennemer Courant. Directie: P. W. PEEREBOOM EN ROBERT PEEREBOOM Hoofdredacteur: ROBERT PEEREBOOM ZATERDAG 4 FEBRUARI 1939 Abonnementen per week f 0.12l/2, per maand f0.52'/2, per 3 maanden f 1.55, franco per post f 1.9.5 per kwartaal. Losse nummers 3 cent per ex. Advertentiëm 1-5 regels f0.60, elke regel meer 0.12. Bij abonnementen belangrijke korting. Ingezonden mededeelingen dubbele prije. Advertenties van Vraag en Aanbod 1-3 regels f 0.25, elke regel meer fO.10. 7 Tobis super programma met HEINZ 1UHMANN (Adv. Inge*, ivied.) Anderhalf jaar gevangenisstraf geëischt Vervaardiger niet door Justitie ontdekt. Twee zusters stonden Vrijdagmiddag voor de Amsterdamsche rechtbank terecht wegens een ernstig misdrijf. Zij zouden valsche guldens in voorraad hebben gehad, en de jongste, een 27- jarige gehuwde vrouw, wonende te Haarlem, had ze in veschillende winkels in de Kinker- buurt te Amsterdam uitgegeven op 16 No vember j.l. Aan de oudste zuster, die 36 jaar is, en die in de Bestevaerstraat woont, is het in voor raad hebben van valsch geld en het geven van dat valsche geld aan haar zuster om het uit te geven, ten laste gelegd. Het tweetal werd op 16 November j.l. ge arresteerd. Zij wilden niet zeggen, wie de guldens had gemaakt en het gelukte de recherche niet den vervaardiger te arres teeren. Dr. W. J. van Heteren, rijksmuntmeester, had een rapport aan de rechtbank uitge bracht, waarin hij o.m. de afwijkingen van de valsche guldens aanwees. Drie winkeljuffrouwen verschenen vervol gens voor het hekje, om te verklaren, dat de jongste der heide zusters in de winkels waai de getuigen in dienst zijn, met valsche guldens had betaald. In een geval gelukte het, de beide andere getuigen hadden blijkbaar beter opgelet en zij hadden het valsche geldstuk teruggege ven aan de verdachte, die daarop haar inkoo- pen met echt geld had betaald. De jongste verdachte verklaarde, dat zij de nagemaakte guldens van haar zuster had ge kregen. Pres.: En waar kwamen ze vandaan? Verd. (aarzelend): Dat weet ik niet Pres.: Aanvankelijk hebt u toch verklaard, dat u een van die valsche guldens hebt gekre gen van uw zwager, U hebt hem nog gevraagd hoe hij er aan kwam en hij antwoordde toen „Ja, zoo vraag je den hoer de kunst af". U hebt ook verklaard, dat u er later nog meer van uw zwager hebt gekregen en dat u er toen in samenwerking met uw zuster op uit bent. gegaan. We zullen u maar aan die verklaring houden, want die lijkt erg veel op de waar heid. De oudste zuster, die te Amsterdam woont, verklaarde, dat zij de valsche guldens had ge vonden. Pres.: Waar? Verd.: Op straat, in een zakdoek geknoopt. Maar ik wist niet dat ze valsch waren. Wel zag ik dat ze niet heelemaal in orde waren, want het randschrift ontbrak. Maar ik heb geen verstand van valsch geld. Pres.: Wanneer u de waarheid zou zeggen, zou de rechtbank u heel anders beoordeelen. Het reclasseeringsrapport, dat over de jong ste zuster was uitgebracht, luidde niet bijster gunstig. Zij bekommert zich niet veel om haar vier kinderen, is brutaal en onverschillig geld weet zij niet te beheeren. Over de oudste zuster is de rapporteur be ter te spreken. Het gezin staat gunstig aange schreven. Haar man is o.a. werkzaam ge weest als metaalsmelter. De vrouw werd ge schetst als een hardwerkende en zuinige huisvrouw. De officier van Justitie ziet geen aanleiding om clementie toe te passen tegenover deze vrouwen. Gezien de ernst van de feiten, vor derde spreker tegen de jongste vrouw een gevangenisstraf van anderhalf jaar; tegen de oudste vorderde hij een gevangenisstraf van een jaar en negen maanden, met aftrek van drie maanden voorarrest. (Deze vrouw is in voorarrest gehouden in tegenstelling met de jongste, die kort na de arrestatie weer in vrij heid werd gesteld). Vonnis 17 Februari. (De K.L.M. verbood haar geëm ployeerden op Schiphol, op het vliegveld vogels te voederen, daar er bij botsing met dalende of star tende vliegtuigen gevaar voor be schadiging der toestéllen bestaat.) Geen vogelvoeding voortaan meer, Is de oekase op Schiphol, Steeds grooter wordt het vogelheir. De maat is vol en meer dan vol. Dat vliegt en zweeft maar vroolijk rond En levert mogelijk gevaar, Een vliegtuig raakt nabij den grond Er straks misschien nog door onklaar. In vroeger jaren ging het wel, Toen vloog men niet zoo snel als thans, Vandaag den dag gaat het zoo snel, Geen vogelvlucht heeft meer een kans. De vogel vindt den dood erbij, Maar 't vliegtuig blijft door zulk een schok Ook niet altijd van letsel vrij, En 't hemd is nader dan de rok. De mensch heeft naarstig bestudeerd, Hoe toch zoo'n vogel vliegen kon, En hij heeft veel van ze geleerd, Voor hij zijn waagstuk overwon. Nu vliegt hij boven d' aarde rond, Parmantig en met veel geraas, En niet alleen meer op den grond, Ook in de lucht voelt hij zich baas. D' oekase is wel in die lijn, Men lokt den mensch met veel vertier, Maar Schiphol is een vliegterrein, Wat doen die lamme vogels hier! Moet eleelriciteitsbedrijf in Fries land zichzelf tegen luchtaanvallen verdedigen? Vragen aan de Regeering. Het Eerste-Kamerlid Pollema heeft den minister van algemeene zaken, en aan de ministers van defensie en van buitenlandsche zaken de vol gende vragen gesteld: Is het juist, dat door de regeering aan gedepu teerde Staten van Friesland, desgevraagd, te kennen is gegeven, dat een voldoende luchtver dediging van het provinciaal eleetriciteitsbedrijf slechts kon worden verkregen, indien dit be drijf, al of niet met financieelen steun van en kele particulieren, bereid was de kosten van het noodzakelijke afweergeschut benevens een eerste munitieuitrusting aan het rijk te vergoeden? Heeft de regeering er kennis van genomen, dat Gedeputeerde Staten voornoemd, van oor deel, dat dus rijksdefensie geen voldoende be scherming bood, voor de winterzitting 1938 bij de Provinciale Staten een voorstel aanhangig heb ben gemaakt tot het wijzigen van de kapitaals- begrooting van het P. E. B. voor het jaar 1939 door verhooging met f 60.000, welk bedrag zal worden besteed voor het doen aankoopen door het rijk van een batterij luchtafweergeschut, welke uitsluitend bestemd voor het P. E. B., be diend zal worden door eigen personeel der cen trale, niet of buitengewoon dienstplichtig, toe- gevoegd aan den vrij willigen landstorm? Heeft de regeering kennis genomen van de bezwaren tegen dit systeem, ontwikkeld in „Het Volk" dd. 24 Januari en „De Standaard" dd. 1 Februari j.l. en is de regeering niet van oordeel, dat de defensie uitsluitend rijkszaak behoort te blijven en dat elke inbreuk daarop het nationaal karakter ervan zou schaden? Is de regeering bereid, indien bovenbedoeld systeem onverhoopt toch ingang mocht vinden ondanks de daaraan verbonden grondwettige en practische bezwaren, met de meeste nauwgezet heid tebevorderen, dat de volkenrechtelijke po sitie der vrijwilligers-bedieningsmanschappen en volstrekt zuiver zij en is zij alsdan niet van oor deel, dat te dien einde deze manschappen bij voorkeur niet deel behooren uit te maken van het eigen personeel der te verdedigen centrale of fabriek? DE ONDERGANG VAN EEN EFFECTEN KANTOOR. Veertien dagen geleden heeft voor de Rot- terdamsche rechtbank terechtgestaan een 70- jarige verdachte een der eigenaars van een in 1937 failliet gegaan Rotterdamsch effecten kantoor, verdacht van verduistering. Zijn zoon is eenigen tijd geleden veroordeeld tot twee jaar gevangenisstraf. Het O.M. had te gen den vader dezelfde straf geëischt als te gen den zoon Vrijdag besliste de rechtbank, dat de her opening van het onderzoek zal plaats hebben in de terechtzitting van Vrijdag 17 Febr. a.s. Vijf hunner met moeite gered. Vierjarig knaapje verdronken. Vrijdagmiddag waagden zich vijf jongens op het ijs van de onder water geloopen uiterwaar- den bij Opheusden, dat pas sedert een nacht was dichtgevroren. Aangezien het nog niet sterk ge noeg was, zakten de jongens er allen doorheen. Een 'hulpbehoevende, die in de omgeving woont, zag van zijn woning uit het ongeluk gebeuren en waarschuwde door luidkeels roepen eenige voor bijgangers, die onmiddellijk reddingspogingen in het werk stelden. Met veel moeite konden de kinderen op het droge worden gebracht. Vier hunner kwamen er met een nat pak af. De vijfde, een jongen van tien jaar, was buiten bewustzijn geraakt, zoodat geneeskundige hulp moest wor den ingeroepen. Hij kon spoedig bij kennis wor den gebracht, waarna de knaap naar zijn woning werd vervoerd. Vierjarig slachtoffer. Een vierjarig jongetje B. G., wonende in de Bullstraat 38 te 's-Gravenhage, is Vrijdagmiddag door het ijs in de Laak- kade gezakt en verdronken. Hij had een takje op het ijs gegooid en wilde dit gaan halen. Het ijs bleek echter nog te zwak voor zijn gewicht en de jongen verdween in de diepte. Zekere B. bracht den knaap op het droge en de geneeskundige dienst vervoerde hem naar het ziekenhuis aan den Zuidwal, waar men tevergeefs nog geprobeerd heeft met toepassing van kunstmatige ademhaling den jongen in het leven te houden. De verjaardag van Prinses Beatrix. Dankbetuiging van het Prinselijk Paar. De gezamenlijke jeugdvereenigingen, die de boodschap, ter gelegenheid van den verjaardag van H. K. H. Prinses Beatrix onderteekenden, mochten het volgende telegram van Prinses Juliana en Prins Bernhard ontvangen: H.H.K.K.H.H. Prinses Juliana en Prins Bernhard dragen ons op, aan de jeugdver eenigingen, die de aan Prinses Beatrix ge richte boodschap hebben onderteekend, hun hartelijken dank over te brengen voor dit zeer gewaardeerd blijk van medeleven na mens zoovele jongeren in den lande met de jeugdige Prinses, waarvoor H.H.K.K.H.H. zeer gevoelig zijn, evenals voor het feit, dat zoovele vereenigingen dit gemeenschappe lijk deden, waarin zij een weerklank hooren van het beroep in de radiorede van H.M. de Koningin. (w.g.) De pai"ticulier-secretarissen, BAUD. DEDEL. Vrouw tusschen twee wagens bekneld. Noodlottige botsing in den mist. Op den nieuwen weg te Poeldijk is Vrijdagavond om acht uur de 24- jarige mej. H. van der K., bij een bot sing tusschen een paard en wagen en een bestelauto om het leven gekomen. Mej. H. van der K. stond aan de achterzijde van den stilstaanden bodewagen van den heer Paalvast uit Poeldijk om een pakje in ont vangst te nemen. Terwijl de voerman den wagen openmaakte naderde uit de richting 's-Gravenhage de bestelauto van den heer G. Lock uit Naaldwijk. Door den zwaren mist zag de bestuurder den stilstaanden bodewagen te laat en met een luiden klap botste de auto tegen den wagen. Hierbij geraakte de vrouw tusschen de beide voertuigen bekneld. Zij werd zes meter mee gesleurd en was op slag dood. Een jongen, die bij het paard stond, sloeg door den schok tegen den grond en liep een hersenschudding op. De chauffeur en de voerman kregen geen letsel, beide voertuigen werden zwaar be schadigd. Prof. <1r. Willem Mengelberg zal concert voor werklooze musici leiden. Evenals in Amerika de orkesten van werkloo ze musici van tijd tot tijd door eerste dirigen ten geleld worden, waaronder Leopold Sto- kowsky, heeft in Holland prof. Mengelberg zich bereid verklaard om de Nederlandsche werkloo ze toonkunstenaars, in het „Gooisch Symphonie Orkest" vereenigd, te dirigeeren, tijdens een con cert, dat gegeven zal worden wanneer Willem Mengelberg zijn huidige tournee beëindigd zal hebben. Past op voor verkeersgevaren! De K.N.A.C. waarschuwt de weggebruikers voor de mogelijkheid van gladheid op de ge deelten van wegen, waarlangs zich boomen be vinden. De mogelijkheid is namelijk niet uitge sloten dat bij opvriezend weer de van boomen gedooide rijp gladde plekken doen ontstaan, waarop plotseling remmen zeer gevaarlijk kan zijn. Den weggebruikers wordt er op gewezen dat 2ij goed zullen doen daarmede bij hun gedrag op den weg rekening te houden. Misdrijf in het spel? Het ongeluk op de Lijnbaansgracht. Op het politiebureau Stadhouderskade te Am sterdam heeft zich Vrijdag een vrouw aangemeld, die in de woning Lijnbaansgracht 308, waar Donderdag de 67-jarige vrouw M. E. Kerkelaan Mulder levend is verbrand, heeft geslapen, doch die reeds vroeg in den ochtend naar haar werk is gegaan en eerst van het drama vernam, toen zij 's avonds thuis kwam. Deze vrouw heeft verklaard, dat zij dien mor gen, in denzelfden tijd. dat de buurvrouw een man naar de woning van het slachtoffer heeft zien gaan, een twistgesprek bij juffrouw K. heeft gehoord, dat ongeveer een kwartier duurde. Zij heeft hier echter geen verdere nota van genomen en is kort daarop naar haar werk ge gaan. Voorts is komen vast te staan, dat dertig gul den, welke de oude vrouw iedere eerste van de maand van haar zoon krijgt, zijn verdwenen. Het vermoeden, dat hier van misdrijf sprake moet zijn, neemt thans vasteren vorm aan. in den tuinbouw enorm. In Zuid-Holland op f 35.000.000 geschat. Een dezer dagen heeft het A.N.P. op uitnoo- diging van den Nederlandschen Tuindersbond een rondrit gemaakt door het tuinbouwgebied in Zuid-Holland, om onder deskundige leiding een kijkje te nemen in de tuinen, welke door de vorst totaal verwoest zijn. Wij hebben reeds eer der gemeld, hoe fnuikend de lage temperaturen hebben gewerkt op de gewassen, welke onder glas of op den kouden grond rijpten ter voor ziening van den consument in het komende vooi"jaar. Thans brachten wij eerst een kort bezoek aan enkele tuinen in Loosduinen en Honselersdijk, welke doodgevroren waren. Het was troosteloos om te zien, dat alle jonge planten van prei en selderij op den kouden grond en peen onder glas de koude niet hebben doorstaan en thans volko men waardeloos zijn geworden. Zelfs winter harde planten als klimop zijn doodgevroren. In Honselersdijk is de andijvie verdwenen. Jonge slaplanten heeft men bijgetrokken, doch het is de vraag, of zij de vorst van de laatste dagen kunnen doorstaan, terwijl de aanvoer aan de markt gering in kwantiteit en te laat zal zijn. De bloemencultures hebben eveneens ontzag gelijk te lijden gehad, want verschillende bloem soorten zijn weggerot door de vorst; andere wer den slechts met groote kosten behouden, zoodat winst is uitgesloten. Niet alleen echter de tuinbouw heeft van de vorst enorme schade ondervonden; ook de kwee- kerijen in Boskoop zijn zwaar getroffen. Ver schillende planten- en heestersoorten hebben de koude niet kunnen doorstaan, hetgeen in deze bedrijven des te erger is, omdat sommige typen eerst verhandelbaar zijn na lange jaren zorg vuldig kweeken. Uiteraard konden wij niet alle bedrijven be zoeken, doch de bestuursleden van den Neder landschen Tuindersbond verzekerden ons, dat de schade overal even zwaar is. Men heeft ge tracht te schatten hoe groot deze schade dan wel zal zijn tot op den huidigen dag en daarbij kwam men tot de som van ongeveer f 35.000.000. Men heeft vanzelfsprekend hierbij geen rekening ge houden met de nadeelen welke in de komende maanden nog zullen volgen en welke men mo menteel in geen enkel opzicht kan overzien. De Nederlandsche tuinderij heeft een ramp beleefd en is zelf niet in staat deze te dragen. Er wacht ons een voorjaar aldus de heer van Kampen: een toekomst zonder oogst, der halve zonder credieten en de tuinders stellen zich de bange vraag, hoe ze voort moeten. De voorzitter van den Nederlandschen Tuin dersbond ziet de eenige oplossing in een steun- uitkeering met terugwerkende kracht van den kostprijs aan den tuinbouw door de regeering. De tuinbouw vraagt niet om socialen, maar om economischen steun, omdat zij het economisch steunpunt van ons land moet blijven. Een kleine berekening toont aan, dat een tien de gedeelte van de bevolking direct van den tuinbouw leeft en vele duizenden belang hebben bij een goeden gang van zaken in den tuinbouw, uit ander oogmerk. Daarom moeten de tekorten van de vorige jaren hersteld worden en moet een steun aan den tuinbouw tot aan den kost prijs worden gegeven. Indien dit niet gebeurt, dan voorziet de heer Van Kampen, dat na een of twee jaar de trot- sche Nederlandsche tuinbouw volkomen ineen- zinkt. Een zelfde relaas in mineur hield de heer van Bunschoten uit Boskoop, waar een exportbedrag van 6 millioen in enkele jaren tot 1 1/4 millioen terugliep, omdat Amerika eerst zijn grenzen sloot en Engeland van plan is zulks in de na bije toekomst te doen. De laatste vorstperiode heeft Boskoop voor ja ren geschaad en de 800 Boskoopsche kweekers kunnen niets meer dragen uit gemaakte reserves. GEHEEL NIEUWE COLLECTIE „V LI SC O" OVERHEMDEN. NIEUWE PRIJZEN. ELZER'S HEERENMODEHUIS - Zeeweg 78. (Adv. Ingez. Med.) cccxc. De goede tijd voor de kustbooten en de loggers is al weer verleden tijd geworden. Slechts twee kustbooten konden het tot f 2000 of iets meer brengen, n.l. de Dolfijn en de Voorwaarts, van de anderen varieerde de besomming van f 1300 tot f 1900, welke dalende besommingen in hoofd zaak' aan de kleinere vangsten toe te schrijven waren. Bij de loggers deed zich vooral het verschil tusschen de zwaardere en de lichtere motoren gelden. Bij de sterke trekkers (die steeds meer „veld" winnen) kwamen nog heel mooie besom mingen voor, zelfs van f 1500 tot f2000, maar voor de lichtere motoren was het meeste vet van de soep. De gemiddelde reisbesomming f 790 was nochtans lang niet ongunstig maar wanneer we deze zouden berekenen voor de categorieën afzonderlijk zouden we tot de ont dekking komen dat we voor de tweede soort aan een vrij laag bedrag kwamen. De Noordbooten, die tegenwoordig veel in de buurt van de Vikingbank en dwars voor het Skagerrak visschen, voerden vooral veel grove schelvisch aan, zooveel, dat de markt er meer dan genoeg aan had, waardoor ook nu weer de groote en grootmiddel schelvisch haast niets duurder was dan de kleinere soorten. Met zulk een voor den handel gunstige marlet in het gunstige jaargetijde moet er met deze mooie schelvisch toch wel aardig gehandeld kunnen worden. In den regel komt „de kleine en de kleinmiddel groote man", als hij schelvisch eet, niet verder dan een braadschelvischje of hoogstens een kleinmiddel schelvisch, maar nu kan hij ook eens de grootmiddel of groote toekomen, om dan te constateeren, dat deze fei telijk niets lekkerder zijn dan de kleintjes. Maar ongetwijfeld eet het van zoo'n groote moot lek kerder. De kabeljauw is deze week een heel stuk goedkooper geworden. Met de laatste reis van de Erin is het voor- loopig met de verre visscherij weer afgeloopen. Ook deze laatste reis werd een fiasco, zoodat op een enkele reis na de verre visscherij 1938/39 opnieuw op een mislukking uitgeloopen is. Neen, dat wordt niets op deze manier. Op welke manier dan? Hiervoor leze men maar eens wat onze mede werker de heer D. Kruijff onlangs in ons blad schreef: snelle schepen met koelruimen, die de visch in prima staat aan de marlet kunnen brengen. De Nederlandsche Visscherij Centrale heeft a gezegd. Als ze nu ook b wil zeggen geve ze sub sidie voor een trawler, die aan bovengestelde eischen voldoet. Maar zij zou het door haar na gestreefde ideaal, goedkoope visch op iedei-s disch ook op een andere manier kunnen bereiken. Er kwamen deze week binnen 42 trawlers, 40 loggers en niet minder dan 10 kotters. PIETERMAN. De Britsche minister-president Neville Chamberlain op weg naar de Lagerhuis- zitting. Links mevr. Chamberlain, Een eeuw oud en meer dan 100 kleinkinderen. De wed. Ardina de Greef-v. d. Heyden, te Nuenen heeft Donderdag haar honderdsten ver jaardag" gevierd. Den geheelen dag heeft Nuenen in feeststemming gestaan. Ook van de zijde dei- uitgebreide familie heeft het aan belangstelling niet ontbroken; bijna de geheele familie van de eeuwlinge woont in de onmiddellijke omgeving van Nuenen. Zij heeft ruim 300 nakomelingen en is grootmoeder van meer dan 100 kleinkinderen. INo« steeds geen spoor van den heer G. de Raad. De verdwijning van den heer G. de Raad te Utrecht blijft nog even geheimzinnig als zij tot nu toe steeds is geweest. Thans is ook geble ken, dat er zeer waarschijnlijk geen telegram uit Indië is gekomen, waarin gemeld werd, dat in Batavia een arrestatiebevel op hem lag te wach ten. Men heeft over zulk een telegram nl. niets positief te weten kunnen komen, zoodat men aanneemt, dat de zoon, die verklaarde zulk een telegram te hebben gezien, zich heeft vergist. NEEM DISTRIBUTIE HET BESTE uit den aether, billijker en beter, 50 cent per week. Geen stroomverbruik. INRUIL OUDE TOE STELLEN BEVERWIJK. Romerkerkweg 87 Telef. 3421 (Adv. Ingez. Med.) Mussolini's rede voor den Fascistischen Raad. Te Berlijn wordt „niets sensationeels" verwacht. Welingelichte kringen te Berlijn verwachten volgens Reuter niets sensationeels van de redevoering, wei- welke Mussolini vandaag te Rome zal uitspreken. Italiaansche kringen zeggen, dat het niet een groote politieke re devoering zal zijn, doch een gewone toespraak. OFFICIEEL TE BERLIJN TEGENGESPROKEN BERICHT VAN DE „DAILY TELEGRAPH" Het in de „Daily Telegraph" opgenomen bericht, volgens hetwelk Duitschland voorne mens zou zijn verderstrekkende koloniale eischen te stellen, wordt door het Duitsche ministerie van propaganda een puur verzinsel genoemd. Grapjes, die niet in goede aarde vielen. Vijf populaire Duitsche cabaretartisten geschrapt. BERLIJN, 3 Februari Officieel wordt medegedeeld, dat de rijkscultuurkamer op last van Goebbels vijf van de populairste conferenciers en artisten, die het meest heb ben bijbedragen tot het succes van een revue in het „Cabaret der komieken" te Berlijn ge schrapt heeft. Men verwijt deze artisten staats- en partijinstellingen belachelijk te hebben gemaakt. In hun laatste nummer kwam een satyrisch liedje op nieuwe gebou wen te Berlijn voor. De geschrapten zijn de zeer bekende conferencier Bernard Finck. de conferencier Peter Sachs (Kurt Pabst), Hellmuth Buth, Wilhelm Meissner en Manfred Lugi. Zij zullen niet meer in Duitschland in het openbaar kunnen optreden. (Havas).

IJmuider Courant | 1939 | | pagina 1